'Misschien heb ik volgend jaar al een wachtlijst Forse uitbreiding industrieterrein Minister Smit-Kroes dreigt vast te lopen in fileprobleem Grote belangstelling voor commerciële kinderopvang in Noordwijk Zestig hectare beschikbaar in Alphen Achtergrond ZATERDAG 14 NOVEMBER 1987 W III REGIO PAGINA 17 NOORDWIJK - "Vrouwen met kinderen hebben net zo veel recht op ontplooiing door werk in de samenleving als mannen. Het moet hun door een goede kinderopvang mo gelijk worden gemaakt om deel te nemen aan het arbeids proces. Omdat de overheid weinig doet aan kinderopvang, is particulier initiatief hier op zijn plaats". Dat zegt de Sassenheimse M. Sips- van den Berg, initiatiefneemster van het commerciële kinderdag verblijf De Bolderberg dat sinds 1 september in gebouw Satorius aan de Voorstraat in Noordwijk draait. door Monica Wesseling Er zijn, daarvan is Sips overtuigd, erg veel vrouwen die buitenshuis willen werken, doch daar als ge volg van het ontbreken van kinder opvang, geen mogelijkheid toe zien. "Met dit initiatief probeer ik juist die vrouwen te stimuleren". Niet alleen de werkende ouders varen volgens Sips wel bij het voor één of meerdere dagdelen onder brengen van een kind in een crè che. Sips: "Het is voor peuters en kleuters, zeker als ze thuis enig kind zijn, een heel goede leer school. Ze leren met anderen spe len en worden al vrij snel veel soci aler in de omgang". Bij De Bolderberg staan nu 40 peuters en 10 baby's ingeschreven. Gemiddeld zijn er dagelijks 15 kin deren aanwezig. Naast Sips wer ken er in het dagverblijf een full-ti me en een part-time kleuterleid ster. De kinderen worden tussen 08.00 en 18.00 uur opgevangen. Voor verschoning, slaapaccommo- datie en eten tussen de middag zorgt het dagverblijf. Traag Oorspronkelijk had Sips het plan om in haar eigen woonplaats, Sas- senheim, een kinderopvang te be ginnen. In april schreef ze een brief aan burgemeester en wethouders van Sassenheim waarin zij haar ideeën uiteenzette en naar moge lijkheden ten aanzien van de huis vesting informeerde. Sips: "Ik wil de op 1 september beginnen. Al snel bleek dat dat in Sassenheim niet mogelijk zou zijn. Het college heeft pas enkele weken geleden mijn brief beantwoord". Omdat Sips 'de bui zag hangen' heeft ze ook het Noordwijkse col lege zo'n brief geschreven. "De Noordwijkse politiek en burge meester en wethouders reageerden echt fantastisch en hebben heel constructief meegewerkt aan de totstandkoming van de crèche. Al een paar weken nadat ik mijn brief had geschreven, kwam de gemeen te met het aanbod Satorius aan mij te verhuren". Het pand aan de Voorstraat is overigens volgens Sips niet echt ideaal. Het niet-geïsoleerde ge bouw met zijn 'huizenhoge' ka mers kost kapitalen om te verwar men. Bovendien is het pand vol gens Sips eigenlijk te groot. De be nedenverdieping is in gebruik als kinderopvangcentrum, de boven verdieping staat leeg op een klein .kantoortje na. "Wellicht verhuizen we ooit nog naar een ander pand. Op dit moment 'ben ik toch wel te vreden met deze accommodatie". Vooralsnog ziet het er niet naar uit dat Sips op korte termijn ook in Sassenheim een kinderopvang be gint. Het college heeft in zijn brief een schoollokaal als accommoda tie aangeboden. Sips: "Die ruimte is absoluut ongeschikt en er schij nen meer mensen met plannen voor een kinderopvang rond te lo pen. Bovendien heb ik nu alle tijd nodig om Noordwijk goed draaien de te krijgen. Vooralsnog laat ik Sassenheim wat dit betreft maar links liggen". Tarief Het tarief van opvang is afhanke lijk van de leeftijd van het kind en het aantal uren dat het wordt opge vangen. Een peuter 40 uur per week in De Bolderberg onderbren gen kost de ouders 620 gulden per maand. En fiks bedrag, erkent Sips. Het was de bedoeling de ta rieven iets lager te houden, maar het rijk stelt een btw van 20 procent verplicht. Sips: "Binnenkort richt ik een stichting op. Dan hoeft er geen btw meer te worden betaald kunnen de tarieven worden De Bolderberg is nu niet betaal baar voor alleenstaande vrouwen of gezinnen waarvan beide ouders werken, maar die desondanks een vrij klein inkomen hebben. "Dat is jammer, maar ik kan daar niets aan doen. De Bolderberg is een com mercieel bedrijf. Gelukkig zijn sommige gemeenten bereid ouders met een laag inkomen hiervoor een subsidie te verlenen". De intiatiefneemster haast zich hieraan toe te voegen dat zij zich zo coulant mogelijk opstelt. Naarma te een kind meer uren per week op het dagverblijf is, wordt het tarief per uur lager. Het tarief voor twee kinderen uit één gezin is gelijk aan dat van één kind voor twee keer zo veel uren. "Bij ziekte van het kind hoeft alleen de eerste dag het volle dige tarief te worden betaald. De dagen erna betalen de ouders slechts de helft, terwijl die plaats toch voor het kind gereserveerd moet blijven". Rendabel Doel van de kinderopvang is vol gens Sips geenszins het maken vant winst. "Ik hoop binnen een jaar wèl zo ver te zijn dat er voor de kleuter leidsters en mezelf een inkomen uit het bedrijf komt". Om rendabel te kunnen draaien, moeten er dage lijks ongeveer 26 kinderen op het kinderdagverblijf aanwezig zijn. De Sassenheimse heeft er alle vertrouwen in dat deze doelstelling wordt verwezenlijkt. "De afgelo pen weken hebben zich vrij veel vrouwen aangemeld die pas in de cember of januari een kind ver wachten. Misschien heb ik over een jaar zelfs een wachtlijst". Terugkijkend op de eerste maan den van het kinderdagverblijf zegt Sips dat het vooral 'erg zwaar' was. "De ouders en de kinderen moes ten wennen aan de nieuwe situatie. Door open te staan voor alle vragen van de ouders hebben we een ver trouwensrelatie met hen moeten en kunnen opbouwen. Voor de kin deren betekenden de eerste weken een enorme overgang. Sommigen waren nog nooit op een dagverblijf geweest. Bovendien kenden de kleuters elkaar niet. Van tien peu ters maak je niet in één middag een groepje. Dat heeft de nodige tijd, aandacht en inzet gekost". Hillegom en Lisse wellicht naar GAB-Haarlem LISSE - De gemeenten Lisse en Hillegom komen bij de op handen zijnde herverdeling van gewestelij ke arbeidsbureaus mogelijk onder het rayon Haarlem te vallen. Die conclusie valt te trekken uit een voorstel van een projectgroep be staande uit werkgevers en werkne mers die zich momenteel op ver zoek van het ministerie van sociale zaken met een herverdeling van de rayons bezighoudt. G. van den Berg, voorzitter van de commissie van advies van het arbeidsbureau Lisse, laat desge vraagd weten fel gekant te zijn te gen een dergelijke herindeling. Hij kondigt aan dat op korte termijn een brief naar het ministerie wordt verstuurd waarin ernstig bezwaar wordt gemaakt tegen de plannen. Volgens Van den Berg worden de bestaande gemeenschappelijke regelingen in de duin- en bollen streek door de voorstellen van de werkgroep geweld aangedaan. De duin- en bollenstreek vormt vol gens hem bovendien op econo misch gebied een aaneengesloten geheel, zodat een tweedeling van het rayon niet gewenst is. Van den Berg kiest liever voor verdere sa menwerking met het rayon Leiden, waarbij wellicht ook het Alphense rayon zal worden betrokken. Ge sprekken daarover zijn momenteel gaande. A. Koningsveld, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fa brieken van Rijnland, is eveneens 'bepaald ongelukkig' met de herin deling waarbij Lisse en Hillegom onder rayon Haarlem gaan vallen. Hij wees gisteravond in een toe spraak in Lisse onder meer op de grote samenhang die in de bollen streek bestaat op het gebied van de bloembollencultuur. Het Lissese arbeidsbureau is sinds twee jaar gevestigd in een ge heel nieuw pand aan de Heereweg dat volgens Van den Berg 'uitste kend functioneert'. De Lissese wet houder vraagt zich af of de werk groep daarmee wel rekening mee heeft gehouden. Intussen heeft vol gens Van den Berg ook de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten zich tegen de plannen van de pro jectgroep gekeerd. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het industriegebied Molenwetering in Alphen wordt met bijna zestig hec tare uitgebreid. Hier komt wellicht een hi-tech center. Het terrein ver dubbelt in zuid-westelijke richting door vaststelling van een nieuw be stemmingsplan. Het plan moet nog worden goedgekeurd door de ge meenteraad. Na aftrek van open baar gebied blijft ruim dertig hec tare over voor verkoop aan onder nemingen. "We zitten nu met een dreigend tekort aan industriegrond", zegt R. Pit van het gemeentelijke bureau bedrijfsvestiging. "De situatie is zo nijpend dat ik nu geen tien hectare meer kan aanbieden, terwijl er klanten zijn 'die om vier of vijf hec tare vragen. We staan nu dan ook niet direct te juichen, want die uit breiding van het industriegebied Molenwetering had er eigenlijk al lang moeten zijn". De voorraad bedrijfsterrein in Alphen is verdwenen door de sterk gestegen vraag van ondernemin gen. In de plannen wordt dit jaar rekening gehouden met een ver koop van anderhalve hectare. In werkelijkheid is bijna tien hectare verkocht of er worden onderhan delingen over gevoerd. Het verkoo paandeel voor Molenwetering be treft ruim vijf hectare. Het grootste deel neemt het concern Fasson voor zijn rekening. Haast Door de grote haast die wordt ge maakt met het nieuwe bestem mingsplan is het mogelijk dat reeds volgend jaar de A. van Leeu- wenhoekweg wordt aangesloten op de Leidse Schouw. Hiermee krijgt het industriegebied een snel le verbinding met de'Hoorn. Als in 1989 het Alphense deel van rijks weg 11 in gebruik wordt genomen, zijn ook de verkeersroutes naar Gouda en Utrecht aanmerkelijk verbeterd. Een groot deel van het in gebruik te nemen industriegebied heeft dienst gedfaan als zanddepot voor de rijksweg. Hierdoor is de venige poldergrond enigszins ingeklon ken. Bijna al het zand is intussen weer verwijderd voor het talud. De rijksweg in aanleg vormt tevens de natuurlijke begrenzing van het nieuwe bedrijfsterrein. Een ande re, strikte grens is de Compiereka- de. Daar begint de gemeente Ha- zerswoude. Aan de overzijde van de Leidse Schouw, de toekomstige toelei- dingsweg naar rijksweg 11, komt tegenover de plaats waar de Van Leeuwenhoekweg uitkomt een benzinestation. De rest van het ter rein tussen de Compierekade en de Leidse Schouw (zes hectere) wordt bestemd voor een nieuwe zuive ringsinstallatie voor rioolwater. Dit complex vervangt de installatie aan de Edisonweg. De laatste heeft een te geringe capaciteit. Hi-tech Op het nieuwe industrieterrein wordt naar verwachting een strook ingeruimd voor een hi-tech center. Dit bedrijvenpark wordt een blik vanger vanaf de rijksweg. De strook moet zich onderscheiden van een gewoon industrieterrein door een ruime indeling met veel openbaar groen en hoge eisen aan vormgeving van bedrijfsgebou wen. Voorts komen speciale voor zieningen voor de werknemers, zo als een sportzaal en horeca. Geluidsarme glasbakken SASSENHEIM - In de gemeente Sassenheim worden binnenkort waarschijnlijk geluidsarme glas bakken geplaatst. De huidige bak ken geven te veel overlast en heb ben inmiddels geleid tot een aantal klachten van omwonenden. De commissie voor volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieuhy giëne stond eerder deze week niet afwijzend tegenover dit voorne men van burgemeester en wethou ders. Het huren van geluidsarme glas bakken kost de gemeente wel ruim 100 gulden per bak per maand ex tra. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groene- veld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Janssen, Rijn en Schiekade 16, tel. 155010. zo 8 uur tot 24 uur: Y. Groeneveld, Brik- kenwal 19, tel. 218661, spreekuur Ros molen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28, tel. 122538. zo 8 uur tot 24 uur: E. de Lange, Bronk- horststraat 43-45, tel. 212025. Groep 3 - Pleiter, J.W.v.d. Lely, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Bruyne, Kern- straat 11, tel. 141225. zo 8 uur tot 24 uur: H. Jurgens, Heren gracht 116, tel. 125820, spreekuur: Burg- gravenlaan 102. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: B. Roos, Zocher- straat 1, tel. 766123. zo. 8 uur tot zo 24 uur: A. Boer, v.d. Helmlaan 5, tel. 310420, spreekuur: Haagweg 60. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: A. Hammersteyn, Robijnstraat 2b, tel. 767646. Medische Diensten zo 8 uur tot zo 24 uur: J. Reinders, G. Brandtstraat 29, tel. 760947. Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: S.P. Ouwer- kerk, Loevestein 40, tel: 891037; beide dagen spreekuur van 12.30 tot 13 uur op Florijn 10, tel: 891000. Oegstgeest zo: F. Koopmans, Churchillweg 19, tel: 6352. Warmond Huisartsenpraktijk Oosthout, Rietpad 9, Voorhout tel: 02522-30697. Wassenaar za: M.H. van Tolingensr. tel: 78303, spreekuur: Weteringlaan 4; zo: E. Op 't Land, tel: 13056, spreekuur: Middelweg 21. de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr. 13/11 tot vr. 20/11 door: Apotheek Zuider, Lammeschansweg 7, Leiden, tel: 071-123553; Apotheek Boehmer, Florijn 21, Leider dorp, tel: 071-894400. Wassenaarse Apotheek, Stadhouders- plein 35, Wassenaar, tel: 12402. F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel: 071-125057. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. den, tel: 071-144323. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. 768616. Wassenaar S. Franzen, Erasmuslein 150, tel: 946822; J. v.d. Vijver, Oosteinde 15, tel: 862210; L. Makker, v.Alkemadelaan 20, tel: 248651. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: H J. van Iterson, Rhijngeesterstraatweg 56, Oegstgeest, tel: 071-170729. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haaswijk, Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, is tandarts R.S. van Mierlo telefonisch bereikbaar onder i 071-155375; tevens spreekuur Wassenaar P. Bredero, Van Zuyle van Neijevelt- straat 112, tel: 13116. Dienst in eigen praktijk: W. Kuiters, Hoge Rijndijk 38, tel. 125215. S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeter- woude-Rijndyk, tel. 071-414547 of 410950. DEN HAAG - Minister N. Smit- Kroes (verkeer en waterstaat) moet terug naar de ministerraad om als nog een forse verhoging van de ac cijns op de benzine te bepleiten. Het wordt een pijnlijke gang voor de minister, die onlangs nog van haar collega's een keihard 'nee' te horen kreeg, toen ze dit voorstel te berde bracht. Maar Smit-Kroes heeft de forse verhoging van de ac cijns echt nodig om de fileproble- matiek in de Randstad aan de pak ken. door Ruud Kersten en Henny van Egmond Dat bleek deze week uit een ver trouwelijke notitie van de speciale werkgroep met ambtenaren van het Rijk, de drie Randstad-provin cies en de vier grote gemeenten. Deze werkgroep, de Projectgroep Mobiliteitsscenario Randstad ge heten, werd ingesteld om een op lossing voor de te grote drukte op de wegen te vinden. De project groep blijft erbij, dat een kwartje bovenop de literprijs (gekoppeld aan een forse verlaging van de mo torrijtuigenbelasting) de enige ma nier is waarop de automobilist er toe te bewegen is de auto vaker te laten staan. Met de opbrengst (400 miljoen toch) kan onder meer het openbaar vervoer aantrekkelijker worden gemaakt. De fileproblematiek is het stok paardje van de liberale minister. Het hart van de Nederlandse eco nomie wordt bedreigd met een in farct. Steeds meer aders slibben dicht. Het zakelijk verkeer staat te vaak stil en dat kost nu al 380 mil joen gulden per jaar. Een verdub beling ligt in het verschiet als er niet snel wordt ingegrepen, was de onheilspellende boodschap van de minister. Opzien Geld voor meer wegen is er niet. Een ongebreidelde uitbreiding van het wegennet biedt trouwens geen oplossing. Afgezien van de maat schappelijke onaanvaardbaarheid van zo'n ontwikkeling, is 'meer we gen' alleen maar synoniem aan 'meer verkeer'. Daarom besloot Smit-Kroes begin dit jaar samen met de provincies Zuid- en Noord- Holland en Utrecht en de vier grote steden een ambtelijke werkgroep in het leven te roepen die alterna tieven moest aandragen. Nog geen zes maanden later lag het rapport van de Projectgroep Mobiliteitsscenario Randstad ter tafel. De conclusie baarde opzien: de files verdwijnen op korte ter mijn als een pakket maatregelen integraal wordt uitgevoerd. Dé ba sisgedachte was: verhoog de varia bele autokosten. Ofwel: hoe meer je rijdt, hoe duurder het wordt. Daartoe werd voorgesteld de benzineprijs met een kwartje per li ter te verhogen en tegelijk de mo torrijtuigenbelasting met dertig procent te verlagen. Het Rijk zou hierdoor ruim 400 miljoen gulden extra innen. Dat geld zou moeten aangewend voor uitbreiding en verbetering van het wegennet en het aantrekkelijker maken van het openbaar vervoer. De ambtenaren beklemtoonden dat alleen als deze en de andere maatregelen uit het pakket worden uitgevoerd, de files ook daadwerkelijk zouden zijn ver dwenen in 1995. Snijpunt Smit-Kroes negeerde het uit drukkelijke advies het pakket maatregelen integraal door te voe ren. Sterker nog, ze heeft tot dus ver geen standpunt ingenomen. Desgevraagd deelt een woordvoer der mee, dat de minister zich op "een snijpunt van beslissingen be vindt". Desondanks lichtte zij twee punten uit het ambtelijke rapport. In eerste instantie omarmde zij twee andere rapporten over de aan leg van nieuwe oeververbindingen in Noord- en Zuid-Holland van de commissies Oele en Le Blanc. In de rapporten werd geadviseerd de aanleg van de oeververbindingen te financieren met geld van het be drijfsleven en tevens tol te heffen. Het tolplan kwam ook voor in het rapport van de ambtelijke werk groep, maar speelde daarin geen prominente rol. Het was slechts een van de vele maatregelen om het rijgedrag te beïnvloeden. De WD-bewindsvrouw presen teerde tol echter als dé manier om de particuliere financiering van tunnels rond te breien en haar ei gen begroting te ontlasten. Dat te vens het rijgedrag zou worden be ïnvloed, nam zij op de kooptoe. Een storm van protest stak op, vooral in het noordelijk deel van Noord-Holland. Daar werd de tol heffing als uiterst onrechtvaardig ervaren. De lasten zouden groten deels worden afgewenteld op de fo rens. Daarnaast zou de economi sche ontwikkeling van noordelijk Noord-Holland ernstig worden verstoord. Smit-Kroes is inmiddels ge zwicht en heeft afstand genomen van de tolheffing. Door haar oppor tunistische manoeuvre is een van de maatregelen uit het mobiliteits scenario die een beperking van het autogebruik beoogde, onbruikbaar geworden. Afwijzing Was de tolheffing slechts een klein onderdeel van het mobili teitspakket, veel essentiëler is de verhoging van de benzine-accijns met een kwartje. Ook dat haalde Smit-Kroes uit het pakket en ging ermee naar de ministerraad. Een ondubbelzinnige afwijzing was het gevolg. Een verhoging van de ben zine-accijns zou nadelig zijn voor de pomphouders in de grensstre ken, waar toch al vele automobilis ten een uitstapje naar de buurlan den maken om goedkoper te kun nen tanken. En bovendien is een verhoging van de benzineprijs geen maatrggel die bewindslieden populair maakt. In een vertrouwelijke notitie van de ambtelijke projectgroep wordt stelling genomen tegen het kabi netsstandpunt. Alleen een verho ging van de benzineprijs met een gelijktijdige verlaging van de mo torrijtuigenbelasting heeft enige invloed op het rijgedrag van de au tomobilist, houdt de projectgroep vol, die daarin wordt gesteund door de drie betrokken provincies. De ambtenaren zijn op verzoek van de minister wel met alternatie ven gekomen. Dat de club weinig heil ziet in alternatieven voor het kwartje blijkt wel uit de suggestie om een toeslag van ongeveer tach tig gulden op deel III van het ken tekenbewijs of op de motorrijtui genbelasting te leggen. In zijn eer ste rapportage heeft de project groep al onomwonden gesteld, dat zo'n maatregel het gebruik van de auto niet zal verminderen. Een au tomobilist is in dit geval niet voor deliger uit, wanneer hij minder ki lometers maakt maar juist als hij meer rijdt. Hoogstens zou men kunnen ver onderstellen dat een groep mensen de auto door de verhoging niet meer zal kunnen betalen. Maar het is een illusie te denken dat deze groep zo groot zal zijn, dat dit te merken is in de omvang van de fi les. De projectgroep biedt de minis ter in zijn aanvullende rapportage wel een uitweg. Om het effect in de grensstreken te minimaliseren, zou kunnen worden volstaan met een verhoging van de benzineprijs met een dubbeltje. De teruggave mo- torrijtuigenbelasting blijft in dat geval achterwege. De werkgroep doet deze sugges tie met tegenzin. Men betwijfelt of de automobilist zich van de weg zal laten jagen door een benzineprijs die altijd nog drie dubbeltjes lager ligt dan de twee gulden die enkele jaren geleden voor een liter benzi ne moest worden betaald. Wel, zo benadrukt de project groep, biedt het dubbeltje de mo gelijkheid om een begin te maken met het oplossen van de stolsels die het economisch hart bedreigen. Maar het tempo zal veel lager lig gen dan bedrijvig Nederland nodig vindt. En dat gaat minister Smit- Kroes aan het hart. ZATERDAG 14 NOV. Katwijk tentoonstelling en verkoping bij De Wilbert, van 14.00 tot 16.30 Leiden carnavalsvereniging De Leidse Hutspotten viert het Prinsenbal in het Antonius clubhuis aan'de Lan ge Mare. optreden van 'Shamarock' Ier- volksmuziek, aanvang 21.30 i de vlooienmarkt in de Groenoor- hallen, tot 17.00 uur. rommelmarkt in de Pieterskerk, tot 17.00 uur. voorstelling 'Café In den ouden Billenburcht' door theatergroep Imperium, aanvang 21.00 uur, Mi crotheater Imperium, Oude Vest 33e. toneelvoorstelling 'Cyrano de Bergerac' door het Rondtheater, aanvang 20.15 uur in de theater ruimte van de scholengemeen schap De Vlietschans. postduivententoonstelling in het clubgebouw van de LPC-Lei- den, Valeriusstraat 85, vanaf 14.30 uur. rommelmarkt bij muziekvereni ging Concordia in haar gebouw aan de Langegracht, vanaf 10.00 hardrockavond in jongerencen trum 't Breehuys met muziek van Europe tot Slayer, aanvang 21.00 bijeenkomst over 'vrouwen milieu en ontwikkeling', van de PPR-jongeren, afdeling Zuid-Hol land, aanvang 13.30 ir> Ko» Links Leidenpand aar Mare 37a. Leiderdorp skibeurs Nederlandse Skivere niging in het RIO aan de Leidse dreef 4, inleveren tot 12.00 uur, verkoop van 14.00 tot 17.00 uur. receptie 75-jarig bestaan gym nastiekvereniging Sparta, van 19.00 tot 20.00 uur in zaal Op Dreef, Van Alphenplein. bingo-avond bij Con Bravura, aanvang 20.00 uur, Beuken schans. Noordwijk optreden van Paul de Leeuw in De Kuip, aanvang 20.30 uur. optreden van 'Chuckwagon' aanvang 21.00 uur, Lido, Prins Bernhardstraat. Warmond opvoering blijspel 'Oscar' door toneelvereniging St. Matthias, aanvang 20.15 uur in 1 Trefpunt, Herenweg. carnavalsvereniging De Billen- prikkers houdt prinsverkiezing om 21.00 uur in Hotel De Zon, Dorps straat. nieuwe paar stelt zich voor Zoeterwoude stijldansavond drumfanfare VIOS, aanvang 20.30 uur, Mu ziekcentrum aan de Schenkel- weg, zaal open 20.00 uur. ZONDAG 15 NOV. Leiden optreden van het kamerkoor Lingua Musica, aanvang 14.30 uur in de Lokhorstkerk. voorrondes Nederlanse Dans- kampioenschappen in de Stads gehoorzaal, van 10.00 tot 17.00 klaverjas- en sjoelmiddag bij muziekvereniging in het gebouw aan de Aalmarkt 9, aanvang 14.00 film:'Vergeten Kunst', overeen dorp in Oost Groenland om 15.00 uur in het Rijksmuseum voor Vol kenkunde aan de Steenstraat. postduivententoonstelling van de LPC-Leiden in het clubgebouw aan de -Valeriusstraat 85, van 10.30 tot 17.00 uur. Voorschoten/Zoeterwoude Vlietlandloop over verschillen de afstanden, starttijd 12.00 en i het recreatiegebied 12.30 uur Vlietland. vertelling van het verhaal 'De kleine prins' door Caroline van Oyen, aanvang 12.30 uur m het Ambachtshuis aan de Voorstraat. Warmond jazzconcert De Dixie Machine, aanvang 15.00 uur in boerderij Meerrust aan de Dorpsstraat. 1 Centrum, Schenkel-

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17