Joop Hiele wil weg uit 'Kuip' Afscheid in eigen stijl •ft™ de yjLljn. Op een gewone zakenrekening krijgt u automatisch een hogere rente bij een hoger saldo. 5^2 Nutsspaarbank s Geen operatie Van Basten ;poor;tv SPORT ROTTERDAM (GPD) - Joop Hiele is uitgekeken op Feye- noord. Na twaalf seizoenen het doel van de Rotterdamse eredivisionist te hebben verdedigd, kijkt de 29-jarige inter national reikhalzend uit naar een verblijf in het buitenland. Zeer tegen zijn zin heeft zich tot dusver nog geen serieuze gegadigde voor hem gemeld. Tijdens de afgelopen zomer periode flirtte de doelverdediger weliswaar met een aantal werkgevers, maar uiteindelijk kroop Hiele weer onder de lat bij zijn oude liefde. Als de mogelijkheid zich echter voordoet, is Joop Hiele vertrokken. „Het bestuur heeft me toegezegd dat ze geen absurde bedragen zul len vragen", verwijst de Rotter dammer naar de afspraak die beide partijen hebben gemaakt. „Ik weet nu zo'n beetje wat er te koop is bij Feyenoord. Ik wil eens wat anders. Een nieuwe omgeving werkt altijd inspirerend. Daar ben ik aan toe". Geduld Hiele zal nog even geduld moe ten hebben. Pas in 1989 is de doel man transfervrij, maar bij een eer dere transactie zal Feyenoord on getwijfeld een vergoeding vragen. Clubs uit Portugal, Zwitserland en Frankrijk genieten de voorkeur bij Hiele: „In die landen betalen ze geen transfersommen. Daar maak ik dus de meeste kans om onder dak te komen". door Rob Onderwater Hiele beseft dat de clubs niet in de rij staan voor doelverdedigers. „Het is niet terecht, maar het is nu eenmaal een gegeven dat voetbal lers meer in trek zijn. Als een elftal in moeilijkheden verkeert, zoeken ze als eerste naar een speler die kan scoren. Maar je kan het natuurlijk ook omdraaien. Het zou met een goede keeper ook beter kunnen gaan". Vooralsnog heeft hij te maken met Feyenoord. Vorig jaar maakte Hiele met de Rotterdamse club een slechte periode door, hoewel er flink was geinvesteerd. Dit seizoen vergaat het de Kuipclub wat beter, al is de club vrijwel uitgeschakeld voor de landstitel. „We zijn nu aan elkaar gewend", no.emt Hiele een reden van het verbeterde spel. „Het elftal straalt nu meer vertrou wen uit". Daar was tegen Ajax afgelopen weekeinde (3-1 nederlaag) overi gens weinig van te merken. „Maar dergelijke wedstrijden heb je er al tijd tussen zitten", zwakt Hiele het verlies af. „Feyenoord moet er niet te lang bij stilstaan, anders kun je woensdag tegen Aberdeen een goed resultaat wel vergeten. Het publiek heeft recht op een revan che. Ik heb er goede hoop op. Het is zaak om geen tegentreffer te incas seren. Dus zullen we niet onbezon nen moeten spelen. We zullen het geduld moeten bewaren en loeren op dat ene doelpuntje dat we nodig hebben". Vacatures Feyenoord zal het tegen de Schotten moeten stellen zonder Ben Wijnstekers (voorlopig één du el geschorst) en Ruud Heus (ge blesseerd). Naar alle waarschijn lijkheid zullen Keje Molenaar en Peter Barendse de vacatures in de Feyenoord-defensie opvullen. Wel kan Rinus Israel beschikken over Dave Mitchell, wiens spierverrek- king eerder dan verwacht is gene zen. In Aberdeen bleek de Schotse Australiër van onschatbare waarde (hij was indirect verantwoordelijk voor de strafschop-treffer van Elst- rup), vandaar dat ook Hiele de aan valler gaarne in de voorhoede van Feyenoord ziet opereren. De problemen met supporters hebben ook de poortwachter niet onberoerd gelaten. Om de relatie met de achterban te verstevigen, bezocht Hiele in het verleden di verse bijeenkomsten van suppor ters. „Het is natuurlijk makkelijk om te roepen dat het allemaal geen zin heeft gehad", oordeelt hij, „maar ik geloof dat mijn aanwezig heid wel degelijk tot resultaten heeft geleid. Je blijft er natuurlijk altijd een stel van die idioten bij houden. Er is die gasten gezegd dat het voetbal naar de knoppen gaat, als ze zich blijven misdragen. Daar zaten ze helemaal niet mee, zeiden Twaalf jaar verdedigt Joop Hiele (hier rechts bij e Nederlands elftal) al het doel van Feyenoord. Tijd c club om te zien vindt de doelwachter. training i naar een andere (archieffoto ANP) Hiele hoopt vurig dat de bom in het Feyenoord-stadion vorige week geen diskwalificatie van Oranje tot gevolg heeft. „Dat zou een ramp zijn", kijkt hij alvast vooruit. De concurrentiestrijd met Hans van Breukelen heeft hij voor lopig verloren. Nadat Hiele de in terland tegen België wegens een blessure moest afzeggen, bepaalde Rinus Michels zijn keuze op de PSV-goalie. „Heel erg vervelend, maar zo gaat het nu eenmaal in de voetballerij. Maar ik zal terugvech ten. Ik heb bewezen dat ik niet on der doe voor Hans van Breukelen. Mijn kans komt nog wel". MILAAN (AFP) - Marco van Basten wordt voorlopig niet geopereerd. Dat heeft de medische staf van AC Milan gisteren geadviseerd na te rugkeer van de Nederlandse voetbal-international bij de Noorditali- aanse club. Tijdens een bezoek aan Nederland, rond de interlandwedstrijd in De Kuip tegen Cyprus, heeft Van Basten medisch advies gevraagd omtrent zijn rechter-enkel. De Zwitserse orthopedisch chirurg Marti vond een operatie noodzakelijk. Van Basten heeft al maanden last van het gewricht en is momenteel door de pijn niet in staat te spelen. „Van Basten heeft last van een chronische ontsteking aan de slijm- beurs bij de enkel", maakten de artsen van AC Milan bekend. „Op dit moment is een operatie niet gewenst. We zullen Van Bastens enkel eerst nog laten onderzoeken door specialisten en pas daarna met een definitief advies komen." In het geval Van Basten toch geopereerd zou worden, is hij op zijn minst vier maanden niet inzetbaar. Noodkreet (1) De Leidse herengymnastiék- vereniging Excelsior maakt zwa re tijden door. In het clubblad Dislok wordt een ware noodkreet tot de leden gericht, want men zit te springen om nieuwe bestuurs leden en technisch kader en nie mand meldt zich aan. Excelsior zoekt een nieuwe voorzitter, een eerste penningmeester, een twee de secretaris, een commissaris der leden, technische commissie leden en een voorzitter van de contactcommissie. Zo, ga er maar even aan staan. Excelsior is bepaald niet de enige (gymnastiek)vereniging die met deze problematiek kampt. Overal zie en hoor je dat verenigingen zich wild zoeken naar mensen die de kar willen trekken. In een interview met hem in de krant van zaterdag zei Wout Bergers er even hardhan dig als duidelijk dit over: "De grootste ellende in het vereni gingsleven is dat er geen jonge ren zijn te vinden voor het vrij willigerswerk. Er is niemand die een organisatorische taak op zich wil nemen. Daar zijn nog alleen maar ouwe knarren voor te vin den". Tja, en de ouwe knarren zijn eens uitgetimmerd. Ik ga een eind met Bergers mee, al vind ik het beeld dat hij schetst wat ongenuanceerd. Er zijn wel degelijk jongeren die uitstekend bestuurswerk doen, Bergers weet dat natuurlijk ook wel. Maar hun aantal is gewoon te gering. Hoe komt dat? Ik vermoed dat het hierop terug te voeren is: de gene ratie die nu zo zoetjesaan het roer moet overnemen, is zelf in hun jongejaren al te zeer in de watten gelegd. Alles wérd voor hen ge daan, zij beschouwden het ook als vanzelfsprekend dat er men sen waren die zich voor zo'n vere niging uitsloofden. Nu hun tijd als bestuurder is gekomen, laten I ze het afweten. Ze kijken wel mooi uit om het zware werk te doen (nogmaals: de goeden niet te na gesproken). Het mankement ligt in hun jeugd, die genoten werd in de welvaartsjaren toen 'verantwoordelijkheidsgevoel' een vies woord was. Problemen zijn er voor anderen om op te los sen, zo redeneerde het gros toen en zo redeneert het nog steeds. Er komt nog iets bij. De club band is de laatste vijftien jaar aanzienlijk minder geworden. Mensen veranderen net zo ge makkelijk van vereniging als van jas. Het is allemaal losser ge worden. Wimde Koning. Noodkreet (2) Terug naar Excelsior. De pro blemen waarmee die club kampt treft men overal aan. Het is niets bijzonders. Maar mei Excelsior heb ik toch wat meer te doen dan met de gemiddelde voetbalvere niging. Turnen is in Nederland nooit populair geweest, zeker niet bij jongens. Je wordt nu een maal veel gemakkelijker een aar dige voetballer dan een aardige turner. Publicitair is het ook geen sport die hoge ogen gooit. Er is geen turncompetitie en uitvoe ringen waarmee vroeger nog wel kon worden gescoord, zijn uit de mode geraakt. Excelsior heeft altijd hard moeten knokken om zijn leden bijeen te houden. De vereniging heeft dat altijd gekund door de grote liefde én de werkkracht die een aantal oude getrouwen jaren en nog eens jaren voor de club en de sport heeft opgebracht. Gal- jaard, Kettenis (hij was als ik het goed heb zestig jaar penning meester), de Pommers, de Sieval- len, de Van der Hoevens, Hans Pannekoek en anderen - ik neem mijn petje diep voor hen af Maar ze hadden en hebben niet het eeu wig leven. Bij de overname van het roer hapert het al enkele jaren en nu meer dan ooit. Ik hoop van harte dat de club de kop boven water weet te houden. Excelsior bestaat 85 jaar en ik hoop het eeuwfeest nog mee te maken. Noodkreet (3) 'Dislok', het cluborgaan van Excelsior dat net zijn 40-jarig be staan viert, poogt in zijn laatste Van S tri en erelid van afdeling Leiden AMSTERDAM (GPD) - Johan Cruijff heeft de afgelopen weken, in de luwte van de Rijkaard-affaire, binnen zijn spelersgroep orde op zaken gesteld. Het beurse fruit (Boeve en Sörensen) kon worden verwijderd omdat de nieuwe oogst vroeger rijp bleek dan Cruijff had durven hopen. De veertigjarige technisch directeur heeft zelfs zo veel vertrouwen in zijn nieuwe oogappeltjes Richard Witschge en Brian Roy, dat hij, ook met de Eu- ropa-Cup-II-kwartfinales in het verschiet, geen overhaaste aanko pen wil doen. „Natuurlijk blijven we altijd zoe ken naar versterkingen. Het geld daarvoor is ook in voldoende mate aanwezig. Maar als je zelf enorme talenten in huis hebt, moet je heel voorzichtig zijn met het aantrek ken van nieuwe mensen. We heb ben alleen iets aan een aankoop, die op een hoger niveau zit dan Wit schge of Roy. Dat houdt voor mij dus in, datje uitkijkt naar een inter nationale vedette. En die zijn niet wekelijks in de aanbieding", aldus Cruijff. Uniek De trainer erkent, dat Ajax in dat opzicht in Europa een uniek beleid voert. Europa-Cuptegenstander Hamburger SV, dat morgenavond in Amsterdam met een 0-1-achter stand begint, voert wat dat betreft een geheel andere, bij topclubs meer in zwang zijnde politiek. Ge schrokken door de slechte resulta ten in de eerste maanden van dit seizoen trok de club ijlings Möhl- mann en Theiss aan. Spelers, die overigens te laat werden gekocht om nog te kunnen worden opge steld in het duels met Ajax. „Ken nelijk hebben ze daar niet zo'n goe de jeugdopleiding", is de conclusie van Cruijff. „Wij zijn wat dat aan gaat in het voordeel ten opzichte van een heleboel andere topclubs. Ik vind, dat je dan ook profijt moet halen uit dat gegeven. Ik vertik het om talentrijke jeugdspelers in hun ontwikkeling te remmen. Ik wil ze niet blokkeren met een korte-ter- mijn-aankoop". Woorden, die strijdig zijn met de wijze waarop Cruijff de afgelopen zomer nieuw materiaal insloeg. Routinier Frank Stapleton is een miskoop gebleken en heeft vanwe ge een hernia-operatie voorlopig geen gelegenheid het tegendeel alsnog te bewijzen, terwijl Jan Sö rensen het met zijn eigenwijze ge drag inmiddels volledig heeft ver bruid bij Cruijff, die de Deen ook niet heeft meegenomen naar Was senaar, waar Ajax zich (met Jan Wouters) voorbereidt op het twee de treffen met HSV. Cruijff blijft zijn aankoopbeleid echter verdedigen: „Stapleton heeft niet goed gespeeld, maar was op de training een voorbeeld voor iedereen. Die jongen is de ideale prof, van wie de jongere spelers veel hebben kunnen leren. Sören sen ligt iets anders. Hij blijft een goede voetballer, maar tactisch was ik niet zo tevreden over hem. En als ik nu moet kiezen tussen hem en Richard Witschge, die nog een hele toekomst voor zich heeft, is het logisch dat Sörensen afvalt". Tegentreffer Hoewel de zelfverzekerde Ajax- coach er niet tegenop ziet om mor genavond pubers als Roy, Witsch ge, Bergkamp en Verlaat het bijna uitverkochte Olympisch stadion in te sturen, is hij nog helemaal niet gerust op de goede afloop. Ajax heeft in Hamburg weliswaar een eerste klap uitgedeeld, die meer waard is dan de spreekwoordelijke daalder, maar Cruijff beseft, dat het met Duitse tegenstanders door gaans kwaad kersen eten is. „Het blijven Duitsers en we weten alle maal wel wat dat betekent. Die gas ten zullen het niet snel opgeven", voorspelt Cruijff. „Voetbaltech- nisch hoeven we HSV niet te vre zen, maar we zullen wel negentig minuten lang geconcentreerd moe ten blijven. Daarom was ik zondag, hoe gek het ook klinkt, blij met die tegentreffer van Feyenoord. mijn (bij UDO en Oegstgeest) en bestuurslid Van der Geest (ROAC) ontvingen de zilveren KNVB-speld voor 20 jaar trouwe dienst. De heer Eikerbout en Rose Hazebroek (UDO) ontvingen een bronzen in signe voor hun activiteiten. Haze broek, die aan de basis van het vrouwen voetbal in de Leidse afde ling stond, werd als eerste vrouw in deze afdeling onderscheiden. Het inhoudelijke gedeelte van de vergadering lokte nauwelijks dis cussie uit. Precies zoals bestuur en afgevaardigden van de afdeling voorstelden, stemden de aanwezi gen in met het terugnemen van een voorstel omtrent een nieuwe pro- motie- en degradatieregeling. Dat betekent dat het huidige ontwerp, ontdaan van enkele gebreken, een vergadering later dan de bedoeling was kan worden ingediend. Als de nieuwe regeling, die tot uniforme klassen (van twaalf clubs) en perio dekampioenschappen moet lei den, dan wordt aangenomen, kan die met een vertraging van een jaar in werking treden. Junioren tonen aan de zijde van voorzitter Persoon het r tenue van de afdeling Leiden. (foto NOORD WIJK - Zijn laatste verga dering van de afdeling Leiden van de KNVB verliep voor penning meester Van Strien precies volgens verwachting. Kort, enigszins fees telijk zelfs en, zoals uit de zaal werd opgemerkt, alsof de scheidende penningmeester zelf zijn stempel op deze vergadering had gezet. Van Strien, die elf jaar lang de penningen van de afdeling heeft beheerd, werd door voorzitter Jan Persoon behalve met bloemen ook met complimenten overladen. "Als ik half zo goed ben als Jan net heeft gezegd, ben ik best tevreden", rela tiveerde de rekenmeester de roem die hem ten deel viel. Behalve de huldiging van Van Strien, die door Persoon tevens tot erelid van de afdeling Leiden werd benoemd, trok het nieuwe tenue voor de afdeling veel bekijks. Landwer Johan uit Sassenheim zorgt de komende drie jaar voor de wedstrijd- en trainingskleding van de vertegenwoordigende elftallen. De rest van de vergadering nam weinig tijd in beslag. Consul Ro- ADVERTENTIE Goed nieuws voor bedrijven, verenigin gen, stichtingen en vrije beroepsbeoefenaren.Tot dusver moest u steeds weer met uw bank afspra ken maken over de belegging van overtollige middelen op een apar te rekening. Dat is niet meer nodig. De Zakenrekening van de Nutsspaarbank kombineert het gemak van betalingsverkeer en de voordelen van een getrapte rentevergoeding: naarmate het saldo Vrije bcschikkingsmogelijkheid Al le het a I i ngsverkeerd iensten Rente over de hoogste trap maarliefst op de rekening hoger is, kan een hogere trap in de tariefstelling worden bereikt. Hiermee wordt uw Zakenrekening tevens Beleggingsrekening. De rente wordt maande lijks aangepast aan de ontwikke ling op de geldmarkt. De Zakenrekening van de Nutsspaarbank kent geen opzeg termijnen, boetes of andere beperkingen. De Zakenrekening biedt daarmee grote vrijheid, veel gemak en een hoog rendement. Automatisch, zonder dat u daar iets voor hoeft te doen. Wilt u meer weten over deze nieuwe service? Een afspraak bij één van onze kantoren is zo gemaakt. Daar zijn wij u graag van dienst.. nummer een discussie op gang te brengen over de vraag of men in Leiden niet beter kan komen tot één grote gymnastiekvereniging. Oud-voorzitter Pannekoek is er sterk voor. Hij constateert dat al le Leidse gymnastiekclubs voor dezelfde berg problemen staan: tekort aan voldoende bestuursle den, aan leiding en aan goed be zette lesuren. En de huidige voor zitter, Wim de Koning, wijst er op dat men zich bij een bundeling van krachten eindelijk ook eens sterk kan maken voor een aan de eisen van de tijd voldoende turn- hal. Dat laatste is inderdaad hard nodig. Ik bezie die discussie met énige ironie, zoals trouwens ook de re dactie van 'Dislok' doet. Excel sior praat over een gigantische bundeling, terwijl de club zelf 80 van de 85 jaar van haar bestaan niet eens damesleden wenste te hebben en ook een fusie met een damesclub (LTC, Concordia) ca tegorisch van de hand wees. Maar dit even terzijde. Een dergelijke bundeling heeft stellig grote voordelen. Panne koek en De Koning noemen er een aantal. Het is ook waar dat gym nastiekverenigingen over de hele stad verspreid zijn en weinig ei gen 'karakter' vertonen o.a. om dat er vrijwel niet één een eigen clubhuis heeft. Veel samenhang tussen de leden is er niet. Als je daarnaar kijkt, zou het kunnen. De nadelen van een bundeling van deze grootte zijn echter ook niet gering en daar gaan de he ren niet erg diep op in. In plaats van vele verenigingen, kleine en groteschep je één groot, onper soonlijk lichaam, waarmee het gemiddelde lid helemaal geen binding meer zal hebben. Hoe je dan op den duur aan je bestuurs- kader komt, is mij een raadsel. En een groot lichaam heeft de nei ging log en zwaar te zijn, met alle problemen van dien. Verder acht ik het plan nauwelijks te realise ren, omdat de nog redelijk draai ende clubs er geen behoefte aan zullen hebben en dus niet mee doen. Beter lijkt het me vooralsnog om de GLG (Gezamenlijke Leidse Gymnastiekverenigingen) als overkoepelend orgaan te laten functioneren, met een zeer duide lijke taakstelling. Tot dusver is men daar niet in geslaagd. Het is een vaag praatclubje gebleven. Als een GLG niet eens van de grond komt, is het duidelijk dat men aan een samenvoeging van alle verenigingen absoluut nog niet toe is. RUUD PAAUW Drie supporters gedood bij rellen in Ghana Van Strien. Naar de mogelijkheid om een landelijke competitie voor B-junio ren op te zetten verricht momen teel een werkgroep onderzoek. Persoon, die daarvan deel uit maakt, zegde toe de verenigingen nauwkeurig van de ontwikkelin gen op de hoogte te houden. Daar na sloot de voorzitter de vergade ring om Van Strien, voor wie zich overigens nog steeds geen kandi daat-opvolger heeft aangemeld, uit te luiden met een informele recep tie. TIM BROUWER DE KONING KUMASI (Reuter) - Drie suppor ters zijn zondag om het leven geko men tijdens rellen na de voetbal wedstrijd in Ghana tussen Kotoko en National uit Egypte. Dat maakte het Ghanese persbureau GNA gis teren bekend. Volgens een woordvoerder van het ziekenhuis in Kumasi, waar de wedstrijd werd gespeeld, zijn twee personen overleden aan de gevol gen van schotwonden. Op het li chaam van de derde moest nog sec tie worden verricht. Zes supporters liggen met zware verwondingen in het ziekenhuis. De ongereldheden ontstonden direct na de wedstrijd. Hoewel Ko toko met 1-0 zegevierde, werd het uitgeschakeld voor het toernooi om de Afrikaanse beker voor landskampioenen. National had in Egypte met 2-0 gewonnen. De Gha nese supporters uitten hun onvre de door het gooien van stenen op het veld. De arbiter, een grensrech ter en een speler van National wer den getroffen. Het leger greep toen met harde hand in. DINSDAG 15.15-18.30 BBC 2: Champions hip Bowls: UK indoor. 16.15-17.00 Did 2: Pfiff: sport programma voor de jeugd. 20-15-22.00 Did 1: Europa-Cup voetbal: rechtstreekse reporta ge van de tweede wedstrijd in de tweede ronde om de Europa- Cup 3 tussen Werder Bremen en Spartak Moskou. 21.25-22.15 SKY: Golf on Sky- The Portugese Open: verslag van de golfkampioenschappen die van 20 oktober tot en met vandaag werden gehouden op de Estoril Golf Club te Lissa bon. 22.15-23.25 SKY: Nederlands competitie-voetbal met o.a. de wedstrijd van de dag. 22.30-23.35 SCH Super Sport. 23.00-23.30 Ned 2: Studio Sport: WK schaken in Sevilla: Kar- pov-Kasparov. 23.25-00.25 SKY: US College Football 1987-'88. 00.10-00.40 BBC 1: Champions hip Bowls: UK indoor. 00.40-01.15 BBC 2: Champions hip Bowls: UK indoor. WOENSDAG 09.40-09.55 BBC 1: World Cup Cricket. 12.05-13.00 BBC 1: World Cup Cricket.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15