Scyüa ldimt op tot derde plek Leython 3 passeert Gemini 3 in vier sets Eerste competitiezege voor LZ86 Vlietwijk weer op dreef Saturaus ontsnapt net aan puntverlies Bruins zet deur op slot voorVido PAGINA 16 DOST SPORT MAANDAG 2 NOVEMBER 1987 LEIDEN - Het afgelopen week einde mag als zeer produktief be titeld worden voor badminton vereniging Leiden. Twee van de drie teams die uitkomen in de landelijke behaalden de volle winst. De hoofdmacht behaalde daarnaast een verdienstelijk ge lijkspel. Voor de derde formatie van Leiden, uitkomend in de derde klasse, stond de derby tegen Me- renwiek op het progamma. Het zag ernaar uit dat het een span nende wedstrijd zou worden. De mannen enkelpartijen deden dat ook vermoeden. Jan Slingerland won. in een drie setter, van Jan Glasbergen, maar Rob Burger- jon verloor van Jeroen Leupen. Echter de vrouwen van Leiden bleken een stuk sterker dan hun tegenstanders. Beide enkelpar tijen werden in winst omgezet, waardoor de ploeg een riante voorsprong nam van 3-1. Leiden stond de tegenstander nog slechts één winstpartij toe. Het vrouwendubbel Tuithof/Peerde- man bleek te sterk voor Turk- /Dieudonnee. Hiermee werd de einduitslag bepaald op 6-2. De hoofdmacht moest bij Duinwijck op bezoek. Stefan van Giezen won op overtuigende wij ze zijn enkelpartij tegen de Krij ger 5-15,10-15. In het mannen-en vrouwendubbel toonde de Lei- denaars zich het sterkst. Met nog de mixeddubbels voor de boeg was met een stand van 3-3- nog alles mogelijk. Er rolde evenwel een 4-4 gelijkspel uit de bus. Het tweede team behaalde in de derde klasse een mooie over winning op het Alphense Flair 3- 5. Paul Kooijman had een drie- sétter nodig óm van de sterke Henk Tia te winnen. Guus de Vo gel blesseerde zich in zijn enkel partij dusdanig dat hij de partij uit handen moest geven. Sterk kwam hij terug in het mannen- dubbel. Met zijn partner Kooij man bleek hij te sterk voor R. Wieten en H.Tia, 15-7, 15-0. De mixeddubbels werden door de Leidse ploeg gewonnen, waar door de twee winstpunten mee naar huis genomen konden wor den. Lisse had zich goed voorbereid op de wedstrijd tegen Velo 3. Me de doordat de vereniging 20 jaar bestaat wilde zij een goed resul taat boeken. Echter deze hoop bleek feitenlijk al na de enkelpar tijen te niet te zijn gedaan. Humphrey Stuyver en Hellen Boersen wisten hun partij te win nen. Doordat zij ook nog het mannendubbel op hun naam schreven, werd hiermede de eindstand bepaald op een 3-8 ne derlaag. Vlietwijk is duidelijk terug van weggeweest. De wedstrijd tegen Duinwijck werd met 7-4 gewonnen. Deze winstpartij is de derde in de reeks sinds de terug keer van Dick Oostergo, die de eerste wedstrijden wegens een blessure verstek moest laten gaan. Een duidelijke overwin ning waarin alleen Henk Wester beek zijn partij gewonnen moest geven tegen R.Mes 15-11, 12-15, 15-10. Dit keer was ook Sandra Kroon weer op dreef, zij won al haar partijen. De subtop van Vlietwijk deed het prima tegen Velo 4. Slechts één partij stonden de Voorscho ternaren af. Invaller Erik Bok horst verving de afwezige Rob Lourens. In zijn enkelpartij liet hij niets heel van zijn tegenstan der P. Berkhout, die met 15-0,15- 5 werd teruggewezen. Het tweede team van Lisse leed een gevoelige nederlaag te gen De Flinters 6-2. Door dit ver lies handhaaft de ploeg zich nog wel op een tweede plaats op de ranglijst. De Spotvogels kreeg voor de tweede opvolgende keer een 8-0 nederlaag te verduren. Dit keer was het Ommoord dat veel te sterk was. De oorzaak van dit verlies is wellicht te danken aan de festiviteiten rond het kope- renfeest van de vereniging. LEIDEN - Het afgelopen tafelten- nisweekeinde is voor de Leidse ploegen zeer gunstig verlopen: Comtest/Scylla pakte tweemaal winst (15-3 tegen JCV, en 10-8 te gen Pelgrim Gaanderen). BT Lif- ters/Oegstgeest versloeg met groots machtsvertoon Nieuw Ven nep met 17-1. Waar de eredivisie, voor het grootste deel als gevolg van Euro pa Cup-verplichtingen stillag, mocht Scylla tweemaal optreden. Afgelopen zaterdag werd JVC, on deraan de eredivisie bungelend, even de oren gewassen. Met 15-3 Donar kansloos tegen Zovoc LEIDEN - De volleyballers werk ten het afgelopen weekeinde een bekerronde af, waardoor er wat de competitie betreft slechts een be scheiden inhaalprogramma werd afgewerkt. In de promotieklas ontmoetten Donar het sterke VOORHOUT - Datateam Forehol- te boekte gisteren tegen Jonk Cars Vido een 19-15 winst, na met de rust al een 11-4 voorsprong te heb ben laten noteren. De wijze waarop Foreholte die voorsprong wist te realiseren verried de hand van Kecskemethy. Die zat dan ook ver genoegd, zij het nog niet uitbundig, de verrichtingen van zijn Voor- houtse handbalsters te bekijken. De Foreholte-defensie wisselde voortdurend van 4—2 naar 5—1 en schakelde dan ook nog eens over op een persoonlijke dekking van de gevaarlijkste Purmerendse af- standschutter. De voortdurende wisseling in het defensiebeeld ver stoorde de opbouw van de Vido- aanval. Foreholte greep de 11-4 marge bij de rust met eigenlijk zo veel gemak dat de Purmerendse aanhang met bange gevoelens op de tribune plaatsnam voor de twee de helft. Misschien dat Foreholte dacht er in de tweede helft een show van te kunnen maken. In ie der geval was er met name in de aanval weinig meer over van het in gaan zonder bal. Daardoor kon het hardwerkende Vido de bal nogal eens onderscheppen en met de breakout kansen wist de snelle, be weeglijke Purmerendse ploeg best raad. Het werd zelfs 11-8 en de Vi do supporters begonnen zich, zij het schuchter weer wat te roeren. Foreholte zette echter onder de priemende blikken van Kecskeme thy defensief het slot op de deur naar een groots keepende Karina Bruins. Elly Spreeuw knalde vanaf de zeven meter haar zesde treffer langs de Vido-keepster en de rgar- ge van 4 treffers, 12-8 voor Fore holte kon Vido, dat wel keihard bleef werken voor een beter resul taat niet verkleinen, 19-15. Elly Spreeuw was met acht treffers, waarvan vier uit een strafworp weer de meest succesvolle schutter bij Foreholte dat echter zijn over wicht op de oppositie tot dusver voornamelijk dankt aan de collecti viteit. Tegenvaller voor Leidse bowlers AMSTELVEEN - Bowlingteam Leiden maakte een slecht weekein de door. In Amstelveen voegde het slechts drie punten aan zijn totaal toe, waarmee Leiden in de hoofd klasse mannen naar de gedeelde zesde plaats zakte met zeven wed- strijdpunten. De wedstrijden tegen Amstelveen en twee teams uit Vlaardingen leverden alle een 2-1 nederlaag op. De scores vielen door aanpassingsproblemen met de Amstelveense baan bij alle teams nogal laag uit. Judo-successen LEIMUIDEN - Michel en Henk Sloos doen niet voor elkaar onder. De judoka's van sportschool Aad van Polanen waren zaterdag in hun leeftijdsklassen (respectievelijk boven en onder 21 jaar) de sterkste tijdens een toernooi in Leimuiden met 230 deelnemers. In de catego rie van 13 tot en met 16 jaar wonnen Carola van Klink en Dennis Nieu- wenburg. In de nog jeugdiger leef tijdsgroepen waren Walter de Bruin en Bas Labrujère niet te ver- - slaan. Zovoc. Ook nu weer toonde Donar aan dat het nog niet lekker loopt in de ploeg. Het miste Kees de Bock (actief bij de taptade) maar had wel de geblesseerde Ron Groen opge steld, die met gespalkte vingers speelde. Op zich werd het een aan trekkelijke strijd waarin Zovoc aanvallend een groot surplus had. Vooral Bontop van Zovoc was voor Donar ongrijpbaar. Donar probeer de het wel, maar had de pech, dat de spelverdelers niet hun beste vorm toonden. Daardoor werd het een ongelijke wedstrijd waarin Do- nar alleen de derde set op zijn naam kon brengen (11-15, 6-15, 15-6 en 5-15). In de eerste klas ook slechts één duel. Hier ontmoette Leython 3 het nog ongeslagen Gemini/K. Het be gin was van beide zijden niet zo goed. Geen der partijen kon de strijd echt naar zich toetrekken. Toch was het Gemini dat langzaam wat uitliep, door persoonlijke fou ten aan Leythonzijde. Leython kwam terug door een relatief moei lijker serve en liep punt voor punt in en won zelfs nog de set (15-13). De Leython-start was in de tweede set beter. Nu waren de rollen om gedraaid en dat betekende dat Ge- mini via een goede eindsprint on danks een omzetting bij Leython (van 3-2-1 naar 3-1-2) nu nipt won (13-15). Leython schakelde toch weer te rug naar het oude systeem, en greep een licht overwicht. In een foutenfestival van beide zijden bleek Leython de koelste (15-11). Hoewel Gemini in de vierde set nog van alles probeerde, bleek Leython nu niet meer te houden en via 15-4 werd het 3-1 voor Ley thon. Bij de vrouwen kwamen in de promotieklas twee teams uit de re gio binnen de lijnen. RVV kwam tegen Velo met 0-7 achter en dat was te veel om nog in te lopen. Via 3-11 werd het uiteindelijk 8-15, een score die vooral werd bewerk stelligd door de ongrijpbare mid- denaanvalster van Velo, P. Bakker. In de volgende set kon RW beter bijblijven. Toch bleef ook nu de middenaanval van Velo het grote probleem. Het talrijke publiek zag weliswaar een leuke wedstrijd, maar RW kon het niet vasthou den en ging nu met 7-15 tenonder. Dit vergde toch wel veel kracht en in de derde set zakte RW verder weg. Conditioneel had Velo nog wel het een en ander over en met 7-15 stond RW andermaal met le ge handen. Leython 2 dat op papier toch een der sterkste teams in de promo tieklas heeft, kwam passend en serverend te kort tegen Ridderveld in Alphen. Vooral de eerste set kwamen de Leiderdorpers er daar om niet aan te pas. Saskia Koene was aanvallend goed op dreef, het baatte: 15-8. De tweede set bracht eenzelfde beeld. Ridderveld kon gesteund door een goede pass een voudig een gat in de Leythonver- dediging vinden: 15-11. De derde set herstelde Leython zich. Sterk serveren en een goede aanval van Lidwien Zwetsloot leverden een 5- 13 voorsprong op. Leython zakte echter weer weg (zenuwen!) en de thuisploeg greep de set (15-13) en de wedstrijd met 3-0. GER RENES. LEIDEN - In de derde divisie ont snapten de mannen van Saturnus tegen Actief op het nippertje aan het eerste puntverlies, rust 10-8, eindstand 19-18. Na de hervatting leek Saturnus met goed circulatie- spel moeiteloos naar een grote winst te zullen gaan, 17-11. Maar Actief ging harder ingrijpen in de defensie en hard spel ligt de jonge, technisch goed geschoolde Leidse handballers niet. Er werden fouten gemaakt en de irritatie bij Satur nus kreeg de overhand. Tot verba zing van de kijkers liep Actief in. Punt voor punt, maar niet voldoen de, 19-18. werk van Satumus'72, waar ook Oase een proeve van kreeg, haaldé Olympia'72 uit haar doen. "Toch", aldus de Wassenaarse coach-train- ster Wil Geurds "hadden we kun nen winnen, als we niet zoveel kan sen in de tweede helft hadden laten liggen". Zelfs op de breakout, toch een geheid wapen van de Wasse naarse ploeg, wilde het niet luk ken. UTRECHT - LZ'1886 was zater dag één van de 32 deelnemers aan een in Utrecht georganiseer de nationale zwemontmoeting. Van de ingeschreven zwemmers 'en zwemsters waren per onder deel de tv/aalf besten door de or ganisatie geplaatst, waardoor met recht gesproken kon worden van een 'grote* wedstrijd. Opvallend waren de twee nieu we kringrecords van respectie velijk Dennis Schouten en Pauli- en Stastra. Schouten won daar mee tevens de 100 meter vlinder slag voor jongens geboren in 1975:1.10.14. Paulien Stastra ver brak op de 100 meter wisselslag voor meisjes geboren in 1972 het oude kringrecord van Petra Hoek van Z en PC Katwijk met 1/100-ste seconde. Stastra's tijd bedroeg 1.07.90. Leuk detail hier bij is, dat het record van Hoek maar liefst tien jaar stand hield. Antoine van Weerde kwam uit op zijn specialiteit, de school slag. Op de 50 meter, de enige schoólslagafstand die op het pro gramma stond, kwam hij enkele Zwemrecords Stastra en Schouten nationale toppers tegen. Van Weerde behaalde achter Stan Seegeling, Onno Joustra en Pa trick Braam (in willekeurige volgorde) een vierde plaats in een tijd van 30.85, een evenaring van zijn persoonlijk snelste tijd. Het meten met internationale grootheden kan de Leidenaar vooralsnog even uit zijn hoofd zetten. Omdat de internationale Speedo-meet, waar ook Van Weerde zich voor geplaatst had, niet door zal gaan. Door afzeggin gen van onder meer Australië, Frankrijk, Engeland en Oost- Duitsland, is het evenement ech ter dusdanig gedevalueerd, dat de hoofdsponsor na overleg met de organisatie heeft besloten de wedstrijd te annuleren. Gisteren stond er in het Vijf Meibad een Kring-A ontmoeting op het programma. De beste prestaties kwamen óp naam van twee LZ-leden. Dennis Schouten veroverde op de 100 meter rug slag bij de jongens onder de twaalf jaar een limiet voor de ko mende Nederlandse winterkam pioenschappen: 1.13.7. In het combinatie-klassement (50 en 100 rug) moest Dennis zijn broer Mark voor laten gaan. De tweede limiet kwam op naam van Karin Stastra die bij de meisjes onder de twaalf jaar 1.14.0 op de 100 meter vlinder slag zwom. Het totaalklassement van de 50 en 100 meter vlinder slag schreef zij in haar leeftijds klasse ook op haar naam. Verder won ook Nancy Kijk in de Vegte haar serie van 50, 100 en 200 me ter vlinderslag (meisjes onder de 14 jaar). Zij klokte tijden van res pectievelijk 33.11.12.2 en 2.39.5. werd de tegenstander geklopt en gedesillusioneerd naar huis ge stuurd. Alleen Frits Kantebeen liet twee veertjes vallen (tegen Dop en Paetzel) en Sjoerd Meijer maakte één misstap, en wel tegen dezelfde Paetzel. Een dag later werd het team van Miijam Kloppenburg, Gaanderen, aan de tand gevoeld. Hoewel Scylla daar niet alle kracht voor kon ge bruiken (Sjoerd Meijer kon door fa milie-omstandigheden niet mees pelen) bleek er nog power voldoen de in het tot nu toe zeer verrassen de team om de tegenstander met 8- 10 aan de kant te zetten. "Good old" Fred van der Zeeuw mocht, na enige jaren afwezigheid, zijn eredi visie-ervaring weer eens aanspre ken. De inzet van de Scylla-speler" was vertrouwend, maar ook het contact met de scheidsrechters. Een wat al te luidruchtig gedrag achter de tafel werd bestraft met een officiële waarschuwing. Winst zat er voor de ongetrainde speler niet in. Patrick Swier scoorde vier maal. Als enige bleek hij in staat de sterk spelende Kloppenburg te be dwingen. Daarnaast zette hij sa men met Peter Paul de Vrind één van de twee dubbels om in winst. Ook De Vrind toonde zich weder om een# eredivisietopper: driemaal winst, en slechts eervol verlies te gen Kloppenburg. Kantebeen bleek ook nu weer onmisbaar in de uitslag: zijn tweemaal winst stelde de eindoverwinning veilig. Goed voor de derde plaats op de rang lijst. Ook Oegstgeest boerde prima: een knock-outslag richting Nieuw Vennep (17-1) zorgde ervoor dat het team met stip naar de leiders positie van de eerste divisie door schoot. Slechts het dubbel Van der Broek/Schipaanboord tegen Wille- bord/Bussink leverde geen punt op. In drieënhalf uur tijd werd Nieuw Vennep omver geblazen, waardoor Oegstgeest alle concur rentie voorbijschoot. OTTC kijkt nu tegen drie punten achterstand aan en Middelburg Zuid tegen zes. Volgende week moet Oegstgeest in Oss, tijdens een rechtstreeks tref fen met OTTC, bewijzen ook daad werkelijk de sterkste te zijn. De Docos-mannen speelden ge lijk tegen Shot uit Soest. Een niet getrainde Kish Prashad was voor een groot deel verantwoordelijk voor het mislopen van de winst. Waar zijn teamgenoten Englebert en Van Veen ieder tweemaal scoor den kon de voormalige kopman van het team slechts eenmaal win nen. Veilig is het team hierdoor dan ook nog lang niet. De Docos-vrouwen pletten het tweede team van Dextro/Avanti. Alleen Anja Heijnen bleek niet op gewassen tegen Karsdorp. Scylla speelde weer in de sterkste opstel ling en zette tegen Hoonhorst een 6-4 verlies op de borden. Heidi de Haas won alles. Judith Lepelaar pakte eenmaal winst. Ingrid Over- devest was niet in staat een bijdra ge in de eindscore te leveren. Prijzenfestival DELFT - Taekwondoka's van de Leidse sportschool 'Aad van der Luit' hebben gisteren een karre- vracht aan prijzen weggehaald bij de in Delft gehouden stijlkampi oenschappen van West-Nederland. Michel de Ligny (sen.groene band), Iwan op den Dreest (jeugd bruin), Pascal van Es (jeugd blauw) en Simone van der Zeeuw (vrou wen blauw) behaalden een eerste plaats. Michel Gezien (jun.blauw) en Monique Brandt (jeugd bruin) wer.den tweede, terwijl Ernst Ver beek, Michel Riethoven, Rob van der Zeeuw, Woek Opschoor en Ste ven Pardon derde werden. Bij de vrouwen speelde Oase zo'n voortreffelijke 4-2 defensie in Gouda, dat er voor Vires alleen dankzij twee cadeautjes van de ar biters vanaf de zeven meter kon worden gescoord. Met de rust leid de Oase met 8-3. Wat er daarna ge beurde bij Oase zal ook de Goudse ploeg hebben verbaasd. Kwamen zij in de eerste helft nauwelijks ge vaarlijk door de Oase-defensie, in de tweede helft vertoonde die eerst zo hechte linie meer gelijkenis met een gatenkaas. De Goudse muizen snoepten daar naar hartelust van en met 9 treffers, waar Oase maar twee tegenover kon stellen, pakte Vires de winst, 12-10. Het Stompwijkse HVS blijft de ranglijst van de derde divisie onge slagen aanvoeren. Een sterke start bracht tegen Ancora snel een 4-0 voorsprong. Dat resulteerde in concentratieverlies en Ancora kon de rust ingaan met een hoopgeven de achterstand van maar een doel punt, 5-4 voor HVS. De Rotterdam se illusies waren na de hervatting snel de bodem ingeknald. HVS liet er geen twijfel over bestaan dat het ernst is met de aspiraties om vol gende competitie weer in de twee de divisie te acteren. Bij de stand 8- 4 voor HVS legde Ancora zich neer bij de feiten. HVS is duidelijk de sterkste ploeg in de derde divisie, eindstand 12-6. In Ridderkerk had Olympia'72 lange tijd de beste papieren voor de winst, rust 6-6 na een 1-5 achter stand. Maar bikkelhard defensief De Zijl laat kostbaar punt liggen bij Brandenburg: 8-8 LEIDEN - De Zijl/LGB de zaterdag zijn eerste puntverlies door met Brandenburg een remise overeen te komen. LZ1886 verraste door een overwinning te boeken op DZV uit Delft. De 14-11 zege was verdientjl- De Zijl/LGB kwam in Bilthoven niet verder dan een 8-8 gelijkspel. Vlak voor tijd leek Brandenburg zelfs de volle winst te grijpen, maar gelukkig voor de brigade van Frits Welling werd een uit een numerie ke meerderheid verkregen kans niet verzilverd e.n bleef de 8-8 ge handhaafd. Na twee overwinningen op hoog ingeschatte tegenstanders nu een gelijkspel tegen debutant Bran denburg. Toch was er volgens Hans Nieuwenburg geen sprake van onderschatting. 'De trainer had het in de voorbespreking wel tien keer gezegd: Pas op want thuis zijn ze sterk. Maar al in de voorbe reiding op de competitie hebben we hier een aantal keren gespeeld en steeds hadden we het moeilijk. Ook Polar Bears had het hier zwaar te verduren en won nipt met 10-11'. Geen onderschatting, maar wel een volkomen gelijk opgaande strijd met een marge die nooit groter werd dan één doelpunt. De eerste periode was een doel puntrijke fase. Zes goals versche nen er op het scorebord, gelijkelijk over beide ploegen verdeeld (3-3). Alex van Belkum nam in deze pe riode de totale Leidse produktie voor zijn rekening. De tweede en derde periode gaven een identiek beeld te zien, alleen de doelpunten waren wat 'duurder'. De laatste pe riode ging in met een 6-7 stand in Leids voordeel. Brandenburg kwam op 8-7, mede doordat De Zijl/LGB zo 'vriendelijk' was om een aantal numerieke meerderhe den niet te benutten. Het was Gert Jan Slobbe die met nog twintig se conden te spelen wel met zo'n bui tenkans raad wist en 8-8 liet aante kenen. Goals: Alex van Belkum 4, Hans Nieuwenburg 2, Mark van Belkum 1 en Gert Jan Slobbe 1. Malaise Het debuut van LZ1886 in de hoofdklasse verliep tot nu toe niet geheel vlekkeloos. Na twee ruime nederlagen tegen De Robben en Polar Bears slaagden de Leide- naars er zaterdagavond pas in de eerste overwinning te boeken. Te genstander DZV uit Delft werd voor de competitieaanvang gezien als een van de titelfavorieten, maar aangezien de formatie van coach Fred Kranstauber alweer de derde competitienederlaag leed kan men zich beter richten op het behoud in de hoofdklasse. LZ profiteerde dankbaar van de malaise in de Delftse ploeg, door vooral in de tweede en derde periode bijzonder sterk spel aan de dag te leggen. De 3-5 achterstand werd razendsnel omgebogen in een 12-8 voorsprong die in de laatste periode niet uit handen werd gegeven. In de eerste periode zag het er echter helemaal niet naar uit dat LZ met een overwinning de laatste plaats over kon doen aan de Delfte naren. De Leidse defensie was zo lek als een mandje en onder aan voering van Eric Te Kulve leefden de voorwaartsen van Delft zich uit in goedgeplaatste afstandschoten die zelfs voor international Wim Helmsing niet te pareren waren. Alleen door het stugge midvoor- werk van Frans van den Brink bleef LZ in de race en kon men zich niet direct kansloos wanen. De gro te ommekeer kwam in de tweede periode. De aanval van LZ draaide plots op volle toeren en de gebroe ders Van der Zeeuw trachtten el kaar zelfs af te troeven in het fabri ceren van doelpunten met de hoog ste schoonheidsgraad. De fraaiste kwam op naam van Michel van der Zeeuw die na eerst zijn directe tegenstander voor schut te hebben gezet oud-interna-' tional doelman Sicco Holman met een juweel van een boogbal ver schalkte. De derde periode gaf het zelfde beeld te zien. Een opper machtig LZ dat alleen in de slotmi nuten wat terugviel waardoor DZV de stand een draaglijker aanzien kon geven. Einduitslag 14-11. Sco res: Wilco van der Zeeuw 5 maal, Bobby Brebde 3 maal, Marco Mul der en Michel van der Zeeuw ieder 2 maal en Rody Muusse en Frans van der Brink ieder éénmaal. Spannend Vivax blijft de ranglijst aanvoe ren in de tweede klasse. Na een ui terst spannende wedstrijd in Be verwijk werd KZC met 9-10 bed wongen. Dat de spanning er tot het laatst in bleef was overigens de 'verdienste' van Vivax. Drie parten lang stond er een marge van drie goals op het scorebord. Het was goed dat Joep van Duyn in het Vi vax doel in de slotfase sterk op dreef was anders was de voor sprong wellicht geheel verdwenen. Goals: Jack Frauenfelder 4, Serge Dietz 3, Dick v.d. Bosch 2 en Jeroen Piasmeier 1. In de derde klasse troffen WZK en DKD elkaar. De inzet van dit treffen was de tweede plaats. De Wassenaarders zegevierden met 12-6. Tot 8-6 kon DKD goed volgen. Kees van der Plas had 8-7 op zijn handen maar raakte de paal. WZK counterde bekwaam naar 9-6 en had de wedstrijd op zak. DKD pro beerde nog wel een alles of niets spel maar miste de overtuiging en kreeg dus niets. Sassenheim speelde teleurstel lend gelijk tegen ZDHC. Uiteinde lijk mocht men nog blij zijn met de 5-5. ZDHC leidde lang met 4-5 maar moest buigen voor Paul Geurds (5- 5). De vrouwen van De Zijl/LGB wonnen hun eerste wedstrijd. Bub ble werd met 6-8! verslagen. Het fel le spel en een goed gespeelde nu merieke meerderheid bracht De Zijl/LGB de verdiende zege. Top scorer: M. van Veen 4. De vrouwen van LZ'86 zijn weer op het goede spoor. ZPB 2 werd na een moeiza me start (na twee perioden 3-2) naar een ruime 12-2 nederlaag gespeeld. DIRK KLOOS

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16