UVS houdt DWS bij Voorschoten dankzij De Graaff langs MVKV Valleen profiteert van forse misstap Kagia Alecto handhaaft zich aan kop in hoc key competitie Slechts gelijkspel vrouwen Oegstgeest Kickers glijdt uit bij ZLC: 3-3 Leidenaars op dreef in jeugdduel LEIDEN - Voorlopig gaat het Voorschoten in de vierde klasse B (zaterdag) voor de wind. De lijstaanvoerder versloeg zelf het kwakkelende MVKV met 1-4 en zag de concurrenten De Sleutels (1-1 tegen Linschoten), Floreant (2-1 klop van Koudekerk) en Oegstgeest (1-1 tegen De Jodan Boys) averij oplopen. Ter Leede heeft de opgaande lijn te pakken. Berkel werd door ontketende Sassenheimers met 4-1 ingepakt. LEIDEN - Hazerswoudse Boys heeft Valken'68 een goede dienst bewezen door op eigen veld Kagia met 3-0 te verslaan. Het gevolg was dat de Valkenburgers, die zelf het Leidse LSW met 0-2 versloegen, de positie aan de kop van de eerste klasse van de Leidse zater dag-afdeling verstevigd zagen. De marge tussen Valken en Kagia bedraagt nu drie punten, hoewel de ploeg uit Lisserbroek nog een wedstrijd tegoed heeft. In de tweede klasse komt er ook meer tekening in de strijd. Lijstaanvoerder GWS wees nummer twee, Meerburg, met 3-0 terug. Leo Compeer: kans. MVKV - Voorschoten 1-4. Het verschil tussen MVKV en Voorschoten was Hein de Graafl'. De Voorschotense aanvoerder was het afgelopen weekeinde bijzonder op dreef en nam drie treffers voor zijn rekening. De eerste kopte De Graaff in de 25ste minuut de 0-1 binnen op aangeven van Paul Mar tens en daarna bediende Martens op identieke wijze Marcel Rosier (0-2). Na de thee blunderde Katwij- ker Jan Binnendijk en De Graaff was er als de kippen bij om zijn tweede treffer aan te tekenen MVKV. dat na tien minuten Mi- chiel Parlevlict geblesseerd het veld zag verlaten en Henk Lange- maat en Jeffrey de Vos ook al we gens blessures node miste, kwam op 1-3 dankzij een misser van doel man Jos Loose. De Voorschotense sluitpost verkeek zich op een voor zet van Kees van Rijn. Loose her stelde zich knap op een inzet van Hans van der Zee en toen was het een gelopen koers voor Voorscho ten. Op aangeven van (weer) Mar tens versloeg De Graaff Ton van Es in een luchtduel en kopte Voor schoten tenslotte naar 1-4. Ter Lcede - Berkel 4-1. Eindelijk begint de scoringsma- chine van Ter Leede te draaien. Zij het dan dat de Sassenheimers pas na rust op toeren kwamen. Dankzij invaller John van Leeuwen, Johan Verloop en Ronald Vonk liep Ter Leede uit naar 3-0 en toen kwam Berkel pas enigszins in de wed strijd na een benutte strafschop van Jan van der Lugt (3-1). De agressief spelende thuisclub toon de zich geenszins tevreden met de riante voorsprong en een lang uit gesponnen combinatie tussen Vonk en Eric Grosman gaf de eer ste de gelegenheid om zijn tweede succes te boeken (4-1). Oegstgeest - De Jodan Boys 1-1. Alex Strating, Willem Jan Pott Hofstede en Peter Hogewoning van Oegstgeest verzuimden in de eerste rondgang afstand te nemen van de Gouwenaren. Alleen Hoge woning slaagde in de herkansing. Een aanbod van ploeggenoot Ton Naafs kon de Oegstgeester mid denvelder niet meer afslaan (1-0). Na de doelwisseling nam De Jodan Boys het initiatief over maar kon pas na en 'dood' spelmoment op gelijke hoogte komen. De Goudse aanvoerder Coen Radder kreeg een vrije trap te nemen die door Jan Willem van de Wolff keihard tot doelpunt werd gepromoveerd (1-1). Rick van Dijk van De Jodan Boys verdween in het arbitrale bonboek je. Linschoten - De Sleutels 1-1. Bepaald een slechte beurt van de ploeg van oefenmeester Jan van Bemmelen. Linschoten bungelt onderaan de ranglijst maar wist zich door hard te werken de evenk nie te tonen van de zoveel hoger ge plaatste opponent. Na tien minu ten maakte Linschotenaar Hans Vermeulen een voorzet van John van Veen op keurige wijze af en de Leidenaars schrokken wakker (1- 0). Achtereenvolgens Klaas Dek ker, Matty Polman en Leo Com peer faalden eerst in de afwerking voordat Wim van Luyk een Leidse deceptie voorkwam (1-1). SMS - IJFC 4-2 (West I). De zege kwam geflatteerd tot stand maar dat zal de Nieuw- Venneppers een zorg zijn. Theo van Rijn, Erik Polman, René van Heijningen en Jan Klootwijk ver zorgden de doelpunten van de thuisclub. SIZO - DSC 3-1 (West I). Een dikverdiende overwinning voor de Hillegommers. Ondanks drie invallers liep de ploeg van trai ner Gerrit Garrelts gedecideerd uit naar 3-0 dankzij de uitblinkende Peter Heij en Aad Houweling (2x). Daarna werd het wat onrustig in de SlZO-gelederen en kon DSC te- genscoren. Blauw-Zwart - SEV 1-0 (vierde klasse A). Frans van Leeuwen kroonde zich tot matchwinnaar. De Wassen aarder scoorde twintig minuten voor tijd. Léon Bosboom had de thuisclub daarna nog meer lucht kunnen 'teven maar miste de kans voor open doel. Hazerswoudse Boys - Kagia 3-0. De thuisclub ging direct fel van start en in de 30ste minuut be zweek Kagia voor het eerst onder de druk. Een hoekschop van Ge rard van de Haas werd door Kagia- speler Frank Roubos ongelukkig in eigen doel gewerkt (1-0). Nog vlak voor rust breidde Kees van Tol na een combinatie met Adriaan van Elswijk de stand uit naar 2-0 en de bezoeker was gedwongen meer risico's te nemen. Dat was echter een kolfje naar de hand van de snel le Hazerswoudse voorwaartsen. Edwin de Jong en Léon Laros mis ten echter goede mogelijkheden. De Jong zou diep in de tweede helft toch voor de verdiende 3-0 zorgen. Tijdens dit duel werden Kagia-top- schutter Richard Trompert. die niet in het stuk voorkwam, geboekt evenals de Hazerswoudenaren Van Tol en Jaap Kroon. LSVV'70 - Valken'68 0-2. Valken-trainer Arie Jonker toon de zich verheugd met de zwaarbe vochten zege. "We hebben op ge duld de wedstrijd beslist", stelde Jonker. "We hebben ze eerst laten uitrazen en in de tweede helft was het met ze gebeurd". LSW was dan ook voortdurend in de aanval terwijl de koploper, naar later bleek, met succes de counter han teerde. De bezoeker kreeg na een kwartier een tegenslag te verwer ken toen laatste man Hans Vijge boom de strijd met een spierscheu- ring moest verlaten. Ondanks dit verlies liep de mentaliteit van de ploeg van Jonker geen deuk op en Frank Duindam stelde met twee treffers de Valkenburgse zege vei lig- TAW - KRV 1-2. Twee strafschoppen kreeg KRV toegewezen waarvan de eerste ta melijk dubieus te noemen was. Na een tuimeling van Jan Pieter van Duyn kreeg de bezoeker in de 20ste minuut tot de eigen verbazing de eerste te nemen. Gerben Bouma benutte het arbitrale cadeautje zonder problemen. De tweede was zonder meer terecht. Peter Bakker werd binnen de 'zestien' gevloerd en Dirk Klinkenberg schoot KRV koel naar 0-2. TAW drong daarop de Katwijkers terug maar verder dan een treffer van Pierre van Eijk kwam de ploeg uit Ter Aar niet. ovlv - wounrugge i-£. De zege van Woubrugge was voor een groot deel te danken aan het goede keeperswerk van Wout Dool. Vooral op schoten van Voor schotenaar Michel Zonneveld bleek Dool een sterke reactie in huis te hebben. Slechts éénmaal wist Zonneveld de uitblinkende Woubruggenaar te passeren. Maar toen hadden Peter Goozen en Dirk van Dorp de zege al veilig gesteld. Tweede klasse Meerburg gaf GWS goed partij maar de Zoeterwoudenaren mis sen een afmaker. De Sassenhei mers bleken in Willem van der Meij (2x) en Percy Looman wel trefzeke re spelers te bezitten (3-0). HVZ is aan een sterke opmars bezig. Dit maal werd Abbenes met 1-4 versla gen. Leen Ditmars (3x) en Hendrik Jan Langezaal maakten de vier Zoeterwoudse doelpunten. Voor Abbenes scoorde Peter Katten- berg. SJZ werd op eigen veld 'ge schoren' door ZLC (0-6). Doelman Kees van Velzen had zeker aan vier treffers'schuld. Sjaak Nefkens (3x), Peter van Tol, Hans den Hoedt en Hans Lacourt scoorden voor ZLC. LEIDEN- In de interregionale klas se van het vrouwenvoetbal speelde Ter Leede zaterdag gelijk (0-0) in de topper tegen Rijsoord en besloot ook Lugdunum de wedstrijd tegen Oranje Wit in een gelijkspel: 3-3. SVLV verloor met grote cijfers van KMD (0-8). Hoofdklasser De Sleu tels dolf met 2-4 het onderspit te gen Altior. In de eerste klasse be haalde UDO een 2-0 overwinning op Iduna 2. De krachten in de wedstrijd tus sen Ter Leede en Rijsoord waren gelijk verdeeld. Annette Berend onk miste voor de rust een enorme kans. Daarna speelde de wedstrijd zich vooral op het middenveld af. Lugdunum had in de eerste helft niets in te brengen tegen Oranje Wit, dat door doelpunten van Moni que Kerkhof (twee maal) en Ella Smit op voorsprong kwam. Na de pauze namen de Leidse vrouwen het heft in handen, wat resulteerde in de treffers van Simone van Hee- den (twee maal) en Jacqueline de Kier. Oegstgeest had tegen Lyra (2-2) duidelijk het betere van het spel. Lyra kwam op voorsprong door een treffer van Colinda Sonius. Na de pauze troffen Mariëlle van der Meer en Jolanda van der Vlugt voor Oegstgeest het doel. Ina Bongaarts scoorde voor Lyra de ge lijkmaker. Valken'68 en Alphen (4-0) gingen in de eerste helft gelijkop. Marlies van Egmond trof het doel voor de Valkenburgse ploeg. Een treffer van de Alphense Danielle Wiebers werd afgekeurd. Na de pauze na men de gasten het heft in handen en scoorden Maijan Boogert (twee maal) en Carolien Roem. Katwijk en RAS (1-2) speelden VOETBAL - In de tweede ronde van de Afrikaanse zone voor het kwalificatietoernooi van de Olym pische Spelen hebben Ivoorkust en Marokko zondag in Abidjan 0-0 gespeeld. De tweede wedstrijd is 15 november in Casablanca. TENNIS. WILLIAMSBURG (AFP) - De vrouwenploeg van de Verenigde Staten heeft het jaarlijk se tennistreffen tegen Groot-Brit- tannie om de Wightmancup in Wil liamsburg met 5-2 gewonnen. Het was de 49e zege voor de Verenigde Staten tegen slechts tien overwin- ningen voor de Britse speelsters. voor de rust een gelijkopgaande wedstrijd. Voor de Haagse vrou wen trof Karin Koster het doel en voor Katwijk schoot Nicoline van Beelen raak. Na de pauze had Kat wijk duidelijk het betere van het spel, maar scoorde niet. Via de voet van Coby van Mullem behaalde RAS de zege. De Sleutels was de mindere ploeg tegen het thuisspelend Al tior, dat op voorsprong kwam door treffers van Karin Koeleman, Lian- da Pieterse en Corinne Slof. De gasten gaven het niet op en Maris- ka van Oosten en Mariëlle Bavelaar schoten raak. Anneke Slof tekende voor de vierde Ter Aarse treffer. De krachten tussen Randstad Sport en SJZ (1-0) waren gelijk ver deeld. Na de pauze bracht de Zoe terwoudse Margot van der Zalm de bal in eigen doel. Zij kreeg het le der na een corner van de Voorscho tense Henny Steensma verkeerd op haar voet. UDO had het betere van het spel tegen Iduna 2. De Oegstgeestse vrouwen kwamen in de eerste helft op voorsprong door een doelpunt van Franka de Boer, die de bal on derschepte na een verkeerde terug speelbal van de Ter Aarse Jannie Zoons. Na de pauze schoot Henny van der Kolk nog raak voor UDO. Teylingen won met 4-2 van Alk- mania. De Sassenheimsen Esther van Biezen. Linda Beuling en Do- rien van Nobelen scholen raak voor de pauze raak. Na de rust bracht de Oude Weteringse Linda van Veen de bal twee maal tussen de palen, maar door nog een treffer van Van Biezen werd de wedstrijd beslist. LFC had het betere van het spel tegen Kickers'69 (0-1), maar maak te geen gebruik van de kansen. Ma- nnka van der Voort deed dit voor de Leimuidense formatie wel. UVS verpletterde met 7-0 SVLV. Voor de Leidse ploeg scoorden Ma riëlle Schoenmaeckers (drie maal), Carla Maaskant (twee maal), Joke de Graaf en Joke Bosman. FC Lisse en SJC (1-2) hielden el kaar in evenwicht. In de eerste helft trof de Noordwijkse Helène van der Weijden het doel. Na de pauze trok Anita de Bakker de stand gelijk. De tweede treffer van Van der Weijden bezorgde SJC de winstpunten. LEIDEN - De streekderby in de eerste klasse A van de Landelijke Jeugd tussen FC Lisse en Rooden- burg is in een 1-2 zege voor de Lei denaars geëindigd. Daarbij moet worden gezegd dat Lisse wel iets te weinig heeft gekregen. UVS levér de een knappe prestatie door kop loper DWS op 1-1 te houden en Quick Boys versloeg in de uitbeurt Soest met 0-2. FC Lisse - Roodenburg 1-2. De beide kemphanen speelde een pittige partij waarbij de oppo nent weinig ruimte werd gelaten om in het spel te komen. Rooden burg startte sterk en hoewel Lisse spoedig daarna het evenwicht her vond waren de Leidenaars beter in het creëeren van kansen. Ronald Mink stelde Erwin Hollebeek in staat 0-1 te scoren waarna Mark Ens de zaken voor Lisse weer rechttrok. Hollebeek verraste ech ter vlak voor tijd de Lisser defensie waardoor de ongedachte zege toch nog bij Roodenburg terechtkwam (1-2). UVS - DWV 1-1. Een goed resultaat van de Leide naars die op inzet het technisch be tere DWV bij konden benen. De counter was daarbij een geducht wapen in handen van de thuisclub en in de 30ste minuut verlengde Jack Rol een hoekschop van Arjan Schild die door Alex Leeflang werd binnengetikt (1-0). De thuis club kreeg nog wel goede kansen 'maar inplaats van 2-0 werd het 1-1 De Leidse doelman Erik Marijt hield daarop op miraculeuze wijze zijn doel schoon. Soest - Quick Boys 0-2. Rode lantaarndrager Soest, dat vorige week Ajax nog een gelijk spel afdwong, toonde zich ook te gen de Katwijkers een redelijke te genstander. Quick Boys nam daar om het zekere voor hel onzekere en nam al voor rust via doelpunten van Piet Haasnoot en Murün Rog voldoende afstand van de gastheer. LEIDEN - Ondanks het feit dat Oranje Groen zelf niet in actie hoef de te komen, bleef de ploeg koplo per van de zondagafdeling Leiden. Concurrent Kickers zou bij winst op gelijke hoogte zijn gekomen, maar de ploeg uit Leimuiden kwam bij ZLC niet tot winst: 3-3. In de onderste regionen leed hekke- sluiter VNA opnieuw een neder laag. Ditmaal trok het bezoekende ASC met 2-1 aan het langste eind. Ook stadgenoot VNL dolf het on derspit, uit tegen Alkmania werd ruim verloren: 4-0. Randstad Sport - Lcidsche Boys Beide ploegen bleken in deze wedstrijd volkomen aan elkaar ge waagd. In de eerste helft bracht Gerrit Baartwijk met zijn tiende competitietreffer het laag geno teerde Randstad Sport aan de lei ding. Uit een scrimmage wist de aanvaller doel te treffen: 1-0. Het te genoffensief van de bezoekers le verde al snel resultaat op. Via een doelpunt van Richard Kooien werd de stand weer gelijkgetrokken: 1-1. Ondanks een paar goede mogelijk heden voor beide ploegen werd er na de rust niet meer gescoord. Alkmania -VNL 4-0 De thuisploeg had in dit duel geen kind aan VNL. Het veldspel van de bezoekers oogde weliswaar niet onaardig, maar eenmaal in de buurt van het strafschopgebied miste de ploeg stootkracht. Wat dat betreft deed Alkmania het met vier doeltreffende acties een stuk beter. Voor rust had Peter Muller de sco re opengebroken: 1-0. In de tweede helft werd de voorsprong verder uitgebouwd tot 4-0, via twee doel punten van Freek van Ulden en nog een treffer van Peter Muller. Warmunda - MMO 1-0 In deze gelijkopgaande wed strijd moest de thuisclub het stel len zonder haar geschorste doel man Abe van der Zwet. die vorige week uit het veld werd gestuurd. Ook laatste man Sjaak Zwetsloot ontbrak, hij was op vakantie. Voor al in de eerste helft kregen beide elftallen een groot aantal kansen, maar het vizier stond in dit duel niet op scherp. Een doelpunt van Ted van Velzen, een kwartier voor tijd gescoord, bracht Warmunda'op voorsprong: 1-0. Hoewel de bezoe kers uit Hoogmade nog flink aan drongen, kwam er in deze score geen verandering meer. Bernardus - SJZ 2-6 Door een eigen doelpunt van Ro nald van der Poel kwam Bernardus op een 1-0 voorsprong. Maar door een goal van Harry Berg kwamen de bezoekers nog voor rust langs zij: 1-1. Nadat Jos van der Poel SJZ in de tweede helft aan de leiding had gebracht trok Peter de Groot uit een penalty de stand weliswaar weer gelijk, maar daarna was het gebeurd met de thuisclub. Door treffers van Frank van Vliet (2x), Rob Retel en Marco Rotteveel werd het uiteindelijk 2-6 in deze boeiende streekderby. VNA - SJZ 1-2 Opnieuw leed hekkesluiter VNA een nederlaag, de tiende van dit seizoen. Slechts eenmaal kwam het elftal van Peter Gorree tot winst in deze competitie. Na de pauze, die met een 0-0 stand was ingegaan, bracht Daaf Mink met een af standsknal de thuisclub aan de lei ding. Henk van Berkel raakte vlak daarop nog eens de paal voor VNA. Hoewel een gelijkspel de verhou dingen beter zou hebben weerge geven, was het ten slotte ASC dat met de winst ging strijken. Eerst bracht Jacco de Raat de 1-1 op het bord en tien minuten voor tijd scoorde Benno Schoonwater de winnende goal. ZLC - Kickers 3-3 Na 25 minuten keek ZLC'al te gen een 0-2 achterstand aan. Ro nald de Rijk en Hein Visser scoor den de beide doelpunten voor de bezoekers uit Leimuiden. Nog voor rust kwamen de Leidenaars, die ge durende de hele wedstrijd konden bogen op een veldoverwicht, ech ter weer op gelijke hoogte. Via een vrije trap van Bram Hendriksen en een 'frommelgoal' van Janus van der Linden kwam de rust met een 2-2 'stand. Maar yia een uitval kwam Kickers weer aan de leiding. Peter van der Hoek was de doel puntenmaker. Het slotoffensief van de thuisclub leverde de ver diende gelijkmaker op van Hans de Kruijff 3-3. Bijna zou de zege nog naar ZLC zijn gegaan, maar een kopbal van Hans Oostdam beland de op de paal. LEIDEN - Alecto heeft zich gistermid dag in de tweede klasse van de hockey- competitie als koploper gehandhaafd door de 2-0 winst op Zoetermeer. Fores- cate blijft door de ruime zege (5-1) op Groen Geel met een punt achterstand goed in de race. Leiden behaalde in Roer mond zijn zevende onbeslist met de 2-2 tegen het in de overgangsklasse onder- aanstaande Concordia. Concordia - Leiden 2-2, Het liep op rolletjes voor LMHC dat de Limburgse opponent met vlot combina tiespel tegemoet trad. Halverwege stond de Oegstgeester ploeg dan ook op een dikverdiende 0-2 voorsprong. Dat ge beurde door een strafcornergoal van Harmen Jansen Schoonhoven in de achtste minuut en een treffer van Friso van Deursen die attent een aanval van Onno te Rijdt afrondde. Vlak voor de pauze nam de 17-jarige Maarten Bresser de plaats in van de geblesseerd geraakte Jeroen Dubbeld. Na een rustige hervat ting ging Leiden gaandeweg met man en macht op zoek naar de derde treffer, maar miste precisie en geluk. Maurits Ei kenhout had pech met zijn afgekeurde goal wegens vermeend buitenspel staan van aangever Bob-Jan Dietrich. De thuisploeg profiteerde een keer goed van de ruimte en scoorde een kwartier voor tijd tegen: 1-2. Concordia benutte nog een keer de ruimte die het van de aanval lend ingestelde bezoekers kreeg wat met nog enkele minuten te spelen de 2-2 ople verde. Roomburg - Asvion 2-2. De ploeg van Jaap Suyk ontving het op de derde plaats staande Asvion met sterk spel, maar moest het openingdoelpunt (een strafcornerrebound) toch aan de gasten laten. Nog ruim voor de doelwis seling knalde de knap opgekomen laatste man Peter Verheggen de gelijk maker achter de kansloze Schiedamse goalie. In het tweede deel pakte Asvion toch weer de voorsprong door een straf- bal te verzilveren na ruim een kwartier: 1-2. Roomburg zette vaak met succes de tegenstander vast op eigen helft, wat kansen en strafcorners opleverden waar van er een vlak voor het einde door Max Ligtenberg werd benut om de verdiende gelijkmaker te scoren. Alecto - Zoetermeer 2-0. De Leiderdorpse lijstaanvoerder ont moette in Zoetermeer een harde tegen stander die met 'ingraafwerk' en hard spel geen bijdrage leverde aan een mooie hockeywedstrijd. Drie gele kaarten, waarvan twee voor Zoetermeer, moesten de arbiters laten zien om de wedstrijd in de hand te houden. Hugo Kranenburg zorgde voor een snelle voorsprong die te vens ruststand werd. Eric Brabander gaf de' Alecto-aanhang opluchting met zijn 2- 0 die verder niet in gevaar kwam. Forescate - Groen Geel 5-1. De afslag, een hoge bal en de rake klap leverde Groen Geel binnen 15 seconden de openingstreffer op die tot de pauze bleef gehandhaafd. Forescate groeide met gedisciplineerd spel naar een over wicht en plukte daar in het tweede deel de vruchten van. Ene Kruysmulder trok de stand recht met een strafcornerdoel- punt, terwijl de ingevallen Eddie Moor man met een tip-in Forescate op 2-1 bracht. Kruysmulder pushte 3-1, Jelmer Siersema verzorgde de 4-1, terwijl Bau- dewijn Baudoin met een tip-in de 5-1 eindstand bewerkstelligde. Noordwijk - Castricum 2-2. De lijstaanvoerder in de 2de klasse B kwam op 0-1 uit een strafbal in het stevi ge duel dat door Noordwijk-cóach Frans van Egmond voor het grootste deel ach ter het hek moest worden gevolgd omdat hij aanmerkingen had op de leiding. Een strafcornertreffer van Ralph Wisbrun bracht nog voor rust evenwicht: 1-1. Cas tricum scoorde 1-2 uit een strafcornersi- tuatie die door Willem-Jan van Veen werd beantwoord met 2-2 uit de vele kan sen in de enerverende slotminuten. Noordwijk staat op een met Bennebroek gedeelde tweede plaats. Vrouwen Strawberries - Leiden 2-4. De door blessures wat veranderde ach terhoede van de ploeg van Henk Visser bleek niet opgewassen tegen het fellere Strawberries. Cathelijn Kranendonk bracht Leiden na de eerste treffer van de thuisploeg nog terug in de wedstrijd. Vijf minuten voor en na rust kwam de Vel- zense ploeg met een veldtreffer op 3-1. De voorzet van Barbara Rijks die Kra nendonk gebruikte op Leiden met 3-2 hoop te geven, werd teniet gedaan door Strawberries dat de marge weer ver grootte: 4-2. Zwart Wit - Alecto 2-0. Een mooi duel tussen gelijkwaardige tegenstanders. Beide ploegen konden in het eerste part niet tot scoren komen, waarbij aangetekend moet worden dat Alecto veel pech had met schoten over en naast. De jonge Bredase ploeg kwam met een omstreden treffer uit een korte corner op 1-0. Maqet Kruidenier uitte haar ongenoegen over het niet stil liggen van de bal en moest vijf minuten achter haar eigen doel. Zwart Wit scoorde nog een keer en bleef dank zij een goed af weer bij de strafcorner overeind. Noordwijk - Rosmalen 3-3. De ploeg van Luc Klinkhamer gaf de 2- 0 voorsprong, die door Alexandra van Kan en Renate van der Bent tot stand kwam, nog voor de pauze uit handen: 2-2. Zes minuten na de hervatting bracht Jac queline de Groot Noordwijk weer op voorsprong, wat maar twee minuten duurde. Het agressief spelende Rosma len versloeg doelvrouw Heidi Boogaards die de met een kaakontsteking uitvallen de Liesbeth Niezen verving. Pollux-Roomburg 4-3. De Leidse hockeysters ontmoetten aanvankelijk weinig tegenstand en kwa men vlot op 0-2 door Inge Oudekerk Pool en Katja Verhulst. De Vlaardingse ploeg kwam op het eigen wat lange natuurgras goed terug naar 2-2. Ouderk Pool zette Roomburg weer op het goede spoor met de 2-3 uit een strafcorner. Pollux profi teerde echter nog tweemaal en pakte de twee punten. Forescate - Hudito 2-1. De prachtige treffer van Hudito werd door een verzilverde strafbal van Daniel le van Engelen voor rust teniet gedaan tot 1-1. Emilie Krijger bleek een goede vervangster voor Yvonne Raap, want zij scoorde het winnende doelpunt voor de Voorschotensen die met een grote inzet streden en loon naar werken kregen: 2-1, Vierde klasse Leidse Studs liet een steek vallen te gen Berkel Rodenrijs (1-1) en kwam 2 punten achter op leider Alphen. Robert Beerents redde de eer. De vrouwenploeg kwam eveneens tegen Berkel Rodenrijs op 2-0 door Louise Koopman en Ninette Kokke. Catwijck versloeg Reeuwijk met 1-0 door een rake klap van nieuweling Martijn Guyt. De Katwijkse hockeysters slaagden er niet in de 1-0 voorsprong (Toos Graaff) te behouden tegen VCL: 1- 1. Hisalis leed op eigen veld in een goede wedstrijd een 2-4 nederlaag tegen Kik kers. Michiel van Schaveren en Jochem Rupert scoorden voor Hisalis. De vrou wen van de Lissese club leden ondanks de betere kansen een 0-1 nederlaag tegen Uitgeest. NIEK FAAS

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14