Roodenburg in een heel andere wereld UVS haalt opgelucht adem Meerburg maakt misstap goed tegen ROAC Winst voor Lisse in streekderby Blauw Zwart blijft steken Na 0-1 overwinning bij hekkesluiter AFC'34 Na zege op Tonegido riant aan kop LFC na 5-0 nederlaag bij WSB nog dieper in de problemen Van Berkel: 'Dit sloeg nergens op' WASSENAAR - Blauw Zwart bleef in de thuiswedstrijd tegen het laaggeklasseerde Sparta steken op een 0-0 gelijkspel. Ondanks dit resultaat hand haafde de Wassenaarse eerste klasser zijn positie in de top van de ranglijst. De beste kansen in dit duel waren voor de thuisploeg. Zo werd een kopbal van Mark Olij- slagers, in de 20ste minuut, schitterend gestopt door doel man Lemmy Stevens. Ook Danny Minnema en Marcel Veeren stuitten tijdens de eer ste rondgang op de goed reage rende Rotterdamse sluitpost. Minnema was na de pauze dicht bij een treffer, maar zijn schot belandde in het zijnet. Even later zag Marcel Veeren een inzet door Frans Kerpel van de lijn gehaald. En omdat ook Wijnand Bakker in kansrijke positie niet wist te scoren, bleef het ten slotte bij een doelpunt loos gelijkspel. ALKMAAR - UVS kan weer wat ruimer ademhalen. Na de negatie ve ontwikkelingen van de laatste weken (nederlagen tegen NFC en DHC) kregen de Leidenaars het Spaans benauwd, maar na de victo rie in Alkmaar bij AFC'34 zijn de blauwwitten opgestoomd naar de middenmoot van de hoofdklasse. Overtuigend was de 0-1 overwin ning geenszins, maar daar kon Arie Lagendijk naderhand niet mee zit ten. "We hebben in het verleden wed strijden verloren waarin we goed speelden. Het verliep vandaag niet altijd vlotjes, maar op dit moment zijn de puntjes even belangrijker", typeerde Lagendijk de huidige si tuatie bij UVS. Dat de Leidse hoofdklasser de tweede seizoens zege mocht noteren, had de ploeg overigens te danken aan het uiterst slordige AFC'34. De hekkesluiter speelde na de rust veelvuldig op de helft van de in ademnood verke rende opponent, maar verkwansel de een aantal opgelegde mogelijk heden. Aan de kant verbaasde Lagen dijk zich over de inzinking van UVS in de tweede helft. "Het is voor mij onbegrijpelijk dat de ploeg de grip op de wedstrijd ver loor. Voor rust was het nog alle maal redelijk verzorgd, maar van het goede spel bleef daarna niet veel over. Terwijl ik in de pauze de jongens op het hart gedrukt heb op dezelfde voet verder te gaan". Tegenvaller Voor de wedstrijd incasseerde UVS al een danige tegenvaller. Arie Lagendijk had voor Aad Neu teboom een plaatsje in de basiself gereserveerd. De 29-jarige Leide- naar was na een langdurig periode van revalidatie weer fit, maar zakte vrijdagavond tijdens de training weer door zijn 'zwakke' rechter knie. Vandaag meldt Neuteboom zich in het ziekenhuis. Een opera tie is vrijwel onvermijdelijk, waar door de middenvelder langdurig uitgeschakeld zal zijn. Voorts ont brak, net als vorige week tegen DHC, middenvelder Hans van Leeuwen, die ook al tobt met een knieblessure. Op het soppige veld bleek UVS aanvankelijk nauwelijks onder de indruk van het gemis van de steun pilaren. Verdedigend had de Leid se ploeg zijn zaakjes dik in orde. Jeffrey Forée, Leon Meijs en Ar thur van Orssagen gaven hun di recte tegenstanders geen centime ter ruimte, terwijl Fred Fillipo als vrije verdediger de ploeg voortdu rend organiseerde. AFC'34, dat net als UVS de punten hard nodig had, kon aanvallend derhalve weinig uitrichtten. De Alkmaarse ploeg, getraind door Jan Beelen, stelt dit seizoen weinig voor. AFC'34 begon de competitie met een overwinning tegen RCH, maar incasseerde daar na louter nederlagen. Sinds oefen- meester Jan Fransz en doelman Rob Boersma de club de rug toe hebben gekeerd, is het hard bergaf waarts gegaan. De doelcijfers na de nederlaag tegen UVS spreken voor zich: 5-21. Kennelijk ontevreden over de prestaties van doelman Werner Biskanter, gunde trainer Beelen tegen UVS Gijs de Jong een basisplaats. Voor AFC betekende het geen verbetering en voor Rob Kuiper had de aanwezigheid van De Jong zelfs vervelende consequenties. In de 23ste minuut besprong de doel man zijn collega in de rug. Voor Kuiper bleek verder spelen onmo gelijk. De verdediger werd niet on verdienstelijk vervangen door Ties Boon, die Hans de Kruijs uit de wedstrijd speelde. Even daarvoor had de Leidse spits een unieke kans op 0-1 gemist. Nadat de onno dig opgerukte AFC-goalie De Jong volledig had misgetast bij een pass van Marcel Valk kwam De Kruijs in vrije schietpositie. Het rollertje dat de spits produceerde werd door Rob Kuiper echter van de doellijn gehaald. Gebrekkig Op slag van rust kwam UVS toch op voorsprong. Na een handig tikje van Mario Faber kwam middenvel der Ronald Bremmer plotseling al leen voor doelman De Jong, die op de inzet van de Leidenaar geen ant woord had. Het was op dat moment een verdiende beloning na een pe riode van Leidse overheersing. Daarvan bleef in de tweede helft echter weinig over. Begrijpelijk koos AFC'34, dat eerder de geroutineerde aanvaller Bas du Mortier in de ploeg had ge bracht, na de pauze voor een op portunistische speelwijze. UVS had daar geen antwoord op, mede door het gebrekkige functioneren van het middenveld. Mario Faber en Marcel Valk komen aanvallend goed uit de voeten, maar als het op defensieve arbeid aankomt, schie ten beiden tekort. Faber moest hal verwege de tweede helft derhalve plaatsmaken (Lagendijk had Ostar Toönen eerder gewisseld voor Ron van dr Weijden) voor Marcel Kuij- ken, een verdediger die zich met de bewaking van Du Mortier moest bemoeien. Even daarvoor had Du Mortier een gerichte kopbal 'afgeschoten' die tot opluchting van UVS op de paal belandde. In de spannende slotfase verscheen Harold Taylor alleen voor de goed spelende doel man René de Graaf, maar ook hij faalde. "Het was niet allemaal mooi wat we hebben laten zien, maar vandaag stond er tenminste een ploeg in het veld. Dat is voor mij ook heel wat waard", zag Lagen dijk nog een pluspuntje. ROB ONDERWATER LEIDEN - Een wereld van verschil ligt er tussen het Roodenburg dat zich vorig jaar maar ternauwernood kon handhaven in de tweede klasse en het Roodenburg dat gisteren ten koste van Tonegido zijn positie als koploper verbeterde. Niet zozeer de uitslag (1-0), maai de manier waarop de jeugdige formatie van Harry Talsma zijn naaste belager van zich af schudde, was indrukwekkend en rechtvaardigt de conclusie dat Roodenburg een serieuze kamDioenskandidaat is. De ploeg straalt zelfvertrouwen uit en de onverzettelijkheid waarmee de jongeren uit Leiden-Noord zich over het veld bewegen, staat lijn recht tegenover de karakterloze optredens waarin zij in de afgelo pen seizoenen grossierden. Om met middenvelder Richard Gott- mer te spreken. "We lieten ons vo rig seizoen bij de eerste de beste te genslag uit het veld staan. Bij bal verlies gingen de koppies omlaag, maar nu gooien we'er juist een schepje bovenop en proberen de bal zo snel mogelijk te heroveren". Noeste arbeid die adelt, ook in de topper tegen Tonegido dat bij bal bezit in ijltempo moest handelen om niet door 'jagende' Roodenbur- gers te worden verrast. Het massa le storen van de thuisploeg had tot gevolg dat de bezoekers nauwe lijks in hun spel konden komen. Bovendien hadden de Hagenaars de grootste moeite om het hoge tempo bij te benen dat Rooden burg met name in de eerste helft ontwikkelde. Dat leverde Ronald Jansen in de eerste twintig minuten twee ,sco- ringsmogelijkheden op. Maar de op het oude nest teruggekeerde spits, die van Talsma aanvankelijk de linkerflank moest bemannen, week in beide gevallen teveel uit en zag zijn inzetten gekeerd door Pe ter van der Laan. De Haagse doelman reageerde ook attent op een afstandschot van voorstopper Rob Pret, maar had een minuut of tien voo geluk toen Fred Ouwerkerk (die de plaats van de geblesseerde Robert Goodway innam) na een fraaie solo de bal buiten zijn bereik net naast RooSeTbur^Wd'ISgër'IST Direct na de doelwisseling raak te Tonegido tegen het vlot combi nerende Roodenburg in adem nood. De Haagse verdedigers moesten, verscheidene keren aan de noodrem trekken, terwijl Van der Laan door Duncan Alberga en Jansen werd gedwongen hande lend op te treden. Bij de inzet van Jansen had de doelverdediger zelfs de hulp van de paal nodig. Na tien minuten in de tweede helft was Van der Laan echter kansloos toen Marcel van der Burg met het hoofd een vlot lopende Roodenburg-aanval afrondde. Gottmer lanceerde de naar de rech tervleugel verhuisde Jansen, die vanaf de achterlijn de bal fraai te rug wist te draaien naar de inko mende Van der Burg. Via de paal kopte de aanvoerder raak. Een doelpunt om in te lijsten, al dacht de Haagse trainer Geert van Vugt daar heel anders over. "Die goal had nooit mogen vallen", vond hij. "Die Jansen kon ongehin derd een voorzet geven en die aan voerder kreeg vervolgens alle vrij heid om in te koppen. Ik ben zon der meer teleurgesteld, zeker om dat wij verder niet slecht hebben gespeeld en eigenlijk best een punt verdienden". Van Vugt baseerde dat op "een serie kansen" die waarschijnlijk al leen hij had gezien. Tonegido moch namelijk slechts aanspraak maken op de gelijkmaker toen Meyburg over de armen van doelman Marcel Vink struikelde. Scheidsrechter helft Hans van Kempen en Bert van Elliswijk liet opdraven voor Van der Meer en Marcus Latten en zijn verdedigers opdracht gaf één op één te spelen. Maar omdat Roodenburg het karwei weigerde af te maken, Van der Burg schoot in de slotfase net naast en werd vervolgens bij een snelle uitval door Hennie de Ro- mijn over het hoofd gezien, bleef de topper spannend tot het laatste fluitsignaal van de prima leidende Tetteroo. Ronald Jansen is iéts teveel uitgeweken. Zijn inzet zal worden gestopt door Peter i Haas, door Jansen op snelheid geklopt i der laan. Links René de paar chaotische taferelen af. Het Voor het doel van de niet altijd gevolg van een slotoffensiefje van ven betrouwbare Vink, die dit sei- Tonegido waarom Roodenburg oen nog maar één treffer hoefde te dus zelf had gevraagd. Dat de kop- speelde zich nog een loper overeind bleef tijdens het Haags beleg is volgens vleugelver dediger Kok typerend voor het ge luk van een koploper. "Vorig sei zoen rolde de bal in dergelijke situ aties voor ons steeds de verkeerde kant op. Nu is dat precies anders- JAAP VISSER - Hf* r»aii7f» viim suumciuc. OLiiciuaici.iii.ci prWHipHp Tettero° liet evenwel doorspelen en maakte daarmee niet alleen de ogen van Van Vugt ("Een zui' strafschop), maar ook die het doel prikte. Tonegido, dat in Van der Laan en de verdedigers Cock van der Méér, Frits de Bruin en John Koole zijn beste spelers had, kon daar slechts een gemiste kans van Dave Mey burg tegenover stellen. In vrije po sitie liet de spits in de beginfase een door De Bruin voorgetrokken bal letterlijk aan zich voorbijgaan. ("Volgens mij was het er één) beoordelingsfout. Chaotisch Het was het enige waarop de thuisploeg door het oog van de naald kroop, want in aanvallend opzicht kon Tonegido nauwelijks een vuist maken. Zelfs niet toen Van Vugt halverwege de tweede LEIDEN - Winst voor FC Lisse in de streekderby met Foreholte: 2-1. Winst ook voor LDWS te gen Gouda. De in de derde klasse C debuterende Leidenaars bezet ten nu een fraaie derde plaats. SJC liep door de 0-5 overwin ning op NEA een puntje in op Rohda '23, dat nog aan de leiding blijft in de derde klasse A. FC Lisse - Foreholte 2-1 Een sterk gestart FC Lisse had zich al na twintig minuten naar een ruime voorsprong kunnen spelen. Kéer op keer slaagde Pim Hoekstra erin op links door te breken, maar hij wilde het teveel alleen doen en vond steeds kee per Paul van de Zwaan op zijn weg. Pas in de 25ste minuut slaagde de Lissenaars erin de ban te breken. De hoogopsprin- gende Paul van de Zwaan stomp te de bal voor de voeten van Wim Bouckaert, die beheerst in schoot: 1 -0. Op jacht naar de ge lijkmaker veroverde Foreholte het resterende gedeelte van de eerste helft een veldoverwicht, maar ook de bezoekers hadden problemen met de afwerking. Na rust hernam FC Lisse op nieuw het initiatief en bracht nu wat meer variatie in de aanvals- patronen, wat spoedig succes op leverde. Een vloeiende aanval, waarin de complete Lissense aanvalslinie betrokken was, werd tenslotte afgerond door Frans Bouckaert: 2-0. Toch liet Lisse, met de winst in handen, Foreholte opnieuw komen. Met nog een kwartier te spelen door braken Ton Arroyo en Cock van Leeuwen met een snelle één twee de Lissense verdediging. Toen keeper Piet Warmerdam naar de béd dook, kwam Ton Ar royo wel heel gewillig ten val en versierde op die manier een strafschop, waarna Cock van Leeuwen het karwei vanaf de stip afmaakte. Zo kreeg de wed strijd nog een spannende finale. LDWS - Gouda 2-0 In de eerste helft slaagde Gouda er niet in het overwicht in doelpunten om te zetten. Jeroen de Ruiter en Wilbert Moons za gen hun kopballen rakelings over de lat van het Leidse doel verdwijnen. Na rust wist LDWS gaandeweg de rollen om te draai en en moest Gouda de zaken vooral op het middenveld uit handen geven. Toch duurde het tot in het laatste kwartier eer de Leidenaars echt gevaarlijk wer den en pas zeven minuten voor tijd kopte Bennie de Roo de 1—0 binnen. De treffer in de laatste minuut van Ron Tyssonck ont lokte bij Gouda veel protesten. De scheidsrechter voelde zich hierdoor zo belaagd, dat hij Henk-Jan Kruisinga wegens een slaande beweging uit het veld zond. NEA - SJC 0-5 Een zwak operend NEA mocht nog van geluk spreken dat het van SJC niet met dubbele cijfers om de oren kreeg. Na twee minu ten al scoorde Peter Ruigrok uit - een scherpe voorzet van Jos Al ders. Een kwartier lang weers tond NEA de SJC stormloop tot dat Marco de Ridder bij de paal de bal intikte. En de Noordwij- kers bleven komen. Tegen de rust werd Marco de Ridder in het zestienmetergebied neergelegd, maar de penalty van Ben van de Zalm werd gestopt. Ook in de tweede helft walste SJC gemak kelijk door de NEA defensie. Het leverde een prachtig doelpunt van Peter Ruigrok en een treffer met een schot in de kruising van Marco de Ridder op. Toch ver kreeg NEA met een schaarse uit val nog een penalty. Martin Koers schoot de kans op eerher stel echter naast, waarna Robert Pont de stand nog naar 0-5 voor SJC tilde. LEIDEN - Met een 4-2 winst op ROAC heeft koploper Meerburg in de zondagvierdeklasse A de neder laag van vorige week tegen Docos weer geheel in de vergetelheid doen geraken. Mede omdat de con currenten de nodige punten lieten liggen, staan de Rijndijk-bewoners nu weer stevig aan de leiding. Meerburg - ROAC '79 4-2 Het was in deze levendige wed strijd ROAC dat sterk opende en al spoedig aan een 0-1 voorsprong kwam. Na een misser van Cees van Scheppingen pikte Harry van der Star het leder op om vervolgens goalie Peter van der Heijden kans loos te laten: 0-1. In de loop van de eerste helft kwam Meerburg beter in zijn spel. Nadat Piet de Koning tien minuten voor de rust de paal had getroffen, waren het echter de Rippers die vlak voor rust opnieuw toesloegen. Op aangeven van Guus Bisschops kreeg Gé van de Star het leder voor het intikken, hetgeen hij dan ook prompt deed: 0-2. Nog voor het pauzesignaal knal de echter Fred Hagenaars de bal uit een vrije trap pardoes langs doel man Jan van de Poel: 1-2. Daaruit moed puttend, kwam Meerburg kort na de hervatting opnieuw tot scoren, ditmaal via een inzet van Ger van der Werff: 2-2. Vijf minu ten later stootte de thuisploeg naar 3-2 door, dankzij een door Piet de Koning verzilverde voorzet van de jubilerende (hij speelde zijn 350ste wedstrijd voor Meerburg) René Meijer. Toen kort daarop Bert de Jong alleen voor Van der Heijden faalde zag Hans Boom zijn kans schoon om de wedstrijd in het voordeel van zijn ploeg te beslis- WSB - LFC 5-0 In de vijfde minuut tikte Ab War merdam de 1-0 binnen, nadat de bal eerst nog uit een vrije trap van John Jansen tegen de binnenkant van de paal was gecaramboleerd. Toen drie minuten later Sjaak te Hennepe het aan de stok had ge kregen met John Jansen en hij op last van de arbiter het veld moest verlaten, leek LFC voor een hope loze opgave te staan. Toch hielden de kanaries verdienstelijk stand en kregen de gasten kort na de pauze zelfs het betere van het spel. Solo acties van Bles Zuma en John Ver schoor strandden echter op de goed keepende Johan van de Berg. Nadat echter Ab van de Togt in de 65ste minuut de 2-0 voor zijn reke ning had genomen, was de wed strijd beslist. Wederom Ab van de Togt en tot twee keer toe John Jan sen bepaalden de eindstand daarna op 5-0. SVLV - Van Nispen 2-3 Rob van Saasse opende in de tiende minuut, na een door Sjaak van de Werf slechts half onder schepte bal, de score: 0-1. Zeven minuten later nam Perry Berk de gelijkmaker voor zijn rekening, dit nadat doelman Ed Smit een schot van Rob Lamboo slechts half had weten te keren: 1-1. Een misser van SVLV-keeper Wim Klaassen leid de er in de 30ste minuut toe, dat Marcel Lamboo aan de noodrem moest trekken en John van Eeden vanaf de penaltystip 1-2 kon laten aantekenen. Kort na de rust ging goalie Klaassen met een slechte uitgooi opnieuw in de fout, een droog schot van John van Eeden betekende toen 1-3. Vier minuten voor tijd bracht John van Veen met een fraai genomen vrije trap de spanning terug (2-3), maar de Voor schotenaren restte toch onvol doende tijd om nog nader onheil te kunnen stichten. Stompwijkse Boys - Docos 0-0 Een vrij bloedeloze wedstrijd, waarin het spel zich hoofdzakelijk op het middenveld afSpoeelde. Do cos had een groot deel van de wed strijd een licht overwicht, maar de Leidse voorhoede kwam daarbij duidelijk stootkracht te kort. Aan de andere zijde was de thuisclub in de slotfase een enkele keer gevaar lijk, waarbij Rob Doelman zelfs de paal trof. Voor het overige kenden de beide keepers Hans van Bentem en Stephan Harteveld een rustig middagje. Unitas - UDO 2-2 Met een drastisch gewijzigde voorhoede had Unitas een goede start. Na een kwartier verkeken Ger Oudshoorn en Hans Braat zich op een voorzet van Peter Moesman en kon Nico Lefebre voor 1-0 zor gen. Tien minuten later tikte Lefe bre na een scrimmage voor het UDO-doel de 2-0 binnen. UDO zocht daarna volop de aanval, maar zag de voorhoede diverse kansen onbenut laten. Vlak voor de rust was het alsnog prijs, toen Marco den Hollander een voorzet van Cees Borst fraai binnenkopte: 2-1. Ook na de rust bleef UDO pressen, maar de Unitas-defensie gaf nau welijks meer een krimp. Een kwar tier voor het einde betekende een door Ruud Stuifzand direkt op de slof genomen bal alsnog 2-2. In een spannende slotfase bleven doel punten uit. Alphen - Teijlingen 3-0 Een tomeloze inzet van de Sas- senheimers kon niet verhinderen dat Alphen de betere ploeg was. Nadat goalie Postma al enkele ma len reddend had dienen op te tre den, opende Wim Hogendoorn in de 22ste minuut de score voor Al phen: 1-0. Kort na de hervatting til de Raoul Valpoort op aangeven van Anton Gerritsen de Alphense voorsprong naar 2-0. Rinie van Elk liet vervolgens diverse opgelegde mogelijkheden tot een hogere sco re onbenut, maar de Alphenaar nam acht minuten voor tijd wel als nog de beslissende 3-0 voor zijn re kening. Pieter van Nobelen miste vlak voor tijd een opgelegde kans om de eer voor Teijlingen te red den. Quick Steps - VTL 2-0 Een wedstrijd waarin beide teams nauwelijks tot aanvaardbaar spel kwamen. De thuisclub sprong daartbij het meest zorgvuldig met de schaarse mogelijkheden om. Zowel halverwege de eerste als de tweede helft had de voor de rest werkloze Aad van Meurs tijdens scrimmages voor zijn doel het na kijken: 2-0. Steef Pattiapon liet daarna de enige goede kans op een tegendoelpunt liggen. DSO - Wassenaar 1-0 Met technisch beter verzorgd spel nam DSO in de 35ste minuut via een frommeldoelpunt van Hil- mer de Groot de 1-0 voorsprong. Nadat keeper Tristan van Rijn er ger had voorkomen, kwam Wasse naar nog tot een slotoffensief, dat echter geen effekt sorteerde. Hillegora - DSS 1-0 Een sterk aanvallend Hillegom opende al in de derde minuut, via Michel van der Loo de score. De thuisploeg beheerste daarna de wedstrijd, maar verzuimde de sco re verder op te voeren. LEIDEN - Hoewel Lugdunum dit seizoen geregeld voor spectaculai re wedstrijden zorgt, zakt de ploeg steeds verder op de ranglijst van de tweede klasse. Ditmaal leden de Kikkers een 2-4 nederlaag tegen het nog ongeslagen Westlandia. Terwijl zijn ploeggenoten zich al aan het douchen waren, zat Ted van Berkel na afloop van het verlo ren duel buiten onderuitgezakt te gen de muur van de kleedkamer een sigaretje te roken. "Dit sloeg echt nergens op. Je moet die gasten alles voorzeggen en dan doen ze het vaak nog niet". Het moment in de tweede helft toen Westlandia na een snel genomen vrije trap de vierde treffer 'achter Wim Eradus deponeerde, haalde hij als voor beeld aan. "Ik zei nog tegen Ait-el- Houssi dat hij niet in de muur moest gaan staan, maar bij die rechtsbuiten moest blijven". Dat deed de donkere linksback dus niet waardoor de vrijstaande Ge rard Holsteyn de bal ongehinderd in de voeten van Charly Vijverberg kon schuiven die vervolgens sim pel scoorde. De thuisclub speelde dus verre van vlekkeloos. Van achter uit ver liep de opbouw meestal te traag en via te veel schijven, zodat veelvul dig balverlies werd geleden. Al in de eerste minuut leidde dat bijna tot de openingsgoal van Westlan dia. Uit een voorzet van Charly Vij verberg tikte de vrijstaande Henk van Dijk de bal net naast. Ook Wil Kouwenhoven en Wim van Dijk waren in de beginfase dicht bij een doelpunt. Net toen Lugdunum zich wat aan de druk van de bezoekers begon te ontworstelen, zonder daarbij overigens zelf gevaarlijk te worden, sloeg Westlandia toe. Met de hulp van Jeroen van Egmond. Uit een vrije trap van Roy Wasmus kopte de centrale middenvelder zwaar gehinderd door Wim van Dijk de bal over de verbaasde Wim Eradus in eigen doel: 0-1. Voor rust kreeg Harm de Vos een prima mogelijkheid om zijn team naast Westlandia te brengen. Doel man Marcel de Jong verkeek zich op een hoge voorzet van Frans Sjardijn, maar zag tot zijn opluch ting De Vos rakelings overkoppen. Voor het overige waren de bezoe kers heer en meester, al werd dat niet in de score tot uitdrukking ge bracht. Dat gebeurde wel snel in de tweede helft. De gevaarlijke Charly Vijverberg knalde eerst nog voor langs, maar na amper vijf minuten was het toch raak. Vijverberg so leerde langs drie man en legde de bal vervolgens terug op de instor mende Wim van Dijk: 0-2. "Zoiets mag natuurlijk nooit gebeuren", wist trainer Sjaak Rijsterborgh. "Ze hadden gewoon een overtre ding moeten maken, desnoods ten koste van een boeking". De gebeurtenissen volgden el kaar daarna in hoog tempo op. En kele minuten na de tweede goal van Westlandia bracht Gijs Collé, hij kopte een corner van Frans Sjardijn fraai in, zijn ploeg weer in de race: 1-2. Maar de vreugde was slechts van korte duur. Onmiddel lijk na de aftrap rommelde Wim van Dijk zich door de verdediging van Lugdunum, zette Wim Eradus op het verkeerde been en herstelde de marge van twee treffers: 1-3. Tien minuten later waren daar nog eens twee doelpunten bijgeko men. Eerst kopte Ted van Berkel, opnieuw uit een hoekschop van Frans Sjardijn, de Leidse aanslui tingstreffer in de touwen, waarna Charly Vijverberg uit de al eerder gememoreerde vrije trap Westlan dia definitief in veilge haven schoot: 2-4. En daarbij bleef het, al werd in de slotfase een schot van Ton de Rooy (ingevallen voor de met zijn knie tobbende Sjardijn) door Theo Ver beek nog van de lijn gehaald. Op nieuw spektakel dus, maar weder om geen punten voor Lugdunum. HERMAN JOUSTRA

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 13