'We willen er een 1 eest van ma ken' Grieken vrezen Hollandse invloed Milan raakt weer verder achterop Povere vertoning landskampioen 'Reds9 aan de leiding Slechte generale HSV Puntverlies van Real Krommendijk niet naar PSV Gewonden bij voetbalduel PAGINA 12 MAANDAG 2 NOVEMBER 1987 Basketbalteam kan rekenen op warme ontvangst ATHENE (GPD) - De Griekse pers is er niet meer zo zeker van dat Nederland door de tuchtcommis- sie van de UEFA zal worden uitge sloten, of 'genuld' wordt zoals het Griekse woord letterlijk luidt. Vrij dag nog werd met gretigheid het Westduitse blad Bild (in een Griekse krant 'gezaghebbend' ge noemd) geciteerd, dat een uitslui ting voorspelde onder de kop 'Hol land randaliert sich aus der EM'. Tijdens het weekeinde kwamen Griekse kranten op andere gedach ten. De UEFA werd hier en daar als een soort kongsi afgeschilderd, die zich zou lenen voor opportunisme en pressie. De linkse krant Ethnos herinnerde eraan dat de voorzitter van de Nederlandse voetbalbond. Jo van Marle, tevens penningmees ter is van de UEFA, en dat oud- scheidsrechter Leo van der Kroft ook lid is van de scheidsrechter commissie van de UEFA. Vermeld wordt verder dat het machtige Phi lips niet alleen het Nederlandse elf tal sponsert maar ook de Europese kampioenschappen in West-Duits- land. Voorts wordt de vrees uitgespro ken dat het zal uitdraaien op een 3enelux-onderonsje, gezien het feit dat de - jonge en onervaren - scheidsrechter Phillippi een Luxemburger was en UEFA-waar- nemer Delcourt een Belg. Wanneer de spits van het Cyprische elftal Sawidis, na zijn beschuldigingen inzake omkoping die intussen van alle kanten zijn tegengesproken, 'voor een getuigenis naar de UEFA- commissie wordt geroepen, zou dat ook averechts voor ons kunnen werken, aldus de 'Akropolis'. De Eleftherotypia overweegt weer andere factoren. Deelname van Nederland garandeert meer toeschouwers in de Westduitse sta dions, maar, zo voegt de krant er schamper aan toe, bij deelname van Griekenland ontstaat er min der kans op ongeregeldheden aan gezien de 'woeste' Nederlanders dan zullen thuisblijven 'om zich met hun tulpen en hun papavers bezig te houden'. lobby, achter de schermen gewerkt aan een bondgenootschap tussen Cyprus en Griekenland die samen een 'ideeenbank' zullen vormen, een soort denktank dus. Het offi ciële standpunt van de Griekse voetbalfederatie EPO is, dat zij zich van de procedure afzijdig zal houden. De reis die de vice-voorzit- ter Leonidas Theodorakakis van daag naar Cyprus onderneemt in gezelschap van twee adviseurs van de federatie behelst meer dan al leen het formele doel, de begelei ding van Griekse junioren- en jeugdteams die daar zullen spelen, aldus de krant. verscheidene UEFA- EPO-voorzitter Alimi- sis heeft contacten gelegd met de Raad van Europa in Straatsburg, aldus nog steeds de Eleftheros Typos. De Griekse socialistische afgevaardigde in het Europese par lement, Christos Papoutsis heeft het college van ministers gevraagd of er in EG-verband geen uniforme maatregelen moeten worden geno men ter bescherming van de veilig heid op de voetbalvelden. „De moordaanslag op de nationale spe ler van Cyprus is het gevolg van de tolerantie die de regeringen van de lidstaten tegenover dit soort ge weldpleging tonen", aldus de afge- Volgens de rechtse krant Een andere adviseur van de Eleftheros Typos wordt er, als te- EPO, Andreas Rigas, vliegt dezer genwicht tegen de Nederlandse dagen naar Zwitserland waar hij In dit, enigszins anti-Nederlands geworden, klimaat kan met belang stelling worden gewacht op de be slissende basketbalwedstrijd Grie kenland-Nederland die donderdag in Thessaloniki wordt gespeeld voor de voorronde van het Europe se kampioenschap. Basketbal is hier voetbal bijna voorbijgestreefd m populariteit sinds Griekenland eerder dit jaar uiterst verrassend de Europese titel verwierf. Slaagt Ruud Gullit er bij het Ne derlandse elftal wel in de andere tien spelers op sleeptouw te ne men, bij zijn echte werkgever AC Milan is de Nederlander steeds meer een roepende in de woes tijn. In de thuiswedstrijd tegen Torino was het niet anders dan in de voorgaande weken. Gullit onttrok zich geen moment aan zijn taak als spelbepaler, maar vond niemand die hem in zijn ideeën kon volgen. Omdat de gasten bijvoorbaat al tevreden waren met gelijkspel, gingen de toeschouwers in het San Siro- stadion andermaal met een licht gevoel van ongenoegen naar huis. Aan de kop van de ranglijst, waaruit AC Milan even weg viel, veranderde verder niet veel. Die- go Maradona bezorgde Napoli de overwinning tegen Empoli. De flink afgeslankte Argentijn, die zich de kritiek op zijn vermeende overgewicht duidelijk had aan getrokken, maakte voor de Zui- ditaliaanse ploeg beide doelpun ten. Ekstrom gaf daarvoor Em poli de leiding. Bij Juventus liet de Brit lan Rush eindelijk zien het scoren nog niet verleerd te zijn. Van de drie treffers van de oude dame tegen Avellino nam hij er twee voor zijn rekening. Ook bij AS Roma hadden de buitenlanders een grote inbreng in de score. De Westduitser Rudi Voller vierde zijn rentree met de openingstref fer in de tiende minuut in het du el tegen Como. De Pool Bogniek en de Italiaan Giannini maakten de andere Romeinse doelpunten, de gasten waren slechts een keer succesvol. De generale repetitie van Verona, woensdag tegen stander van FC Utrecht in de strijd om de UEFA-beker, ver liep niet echt succesvol. Bij As- coli kwam Verona niet verder dan 1-1. Het heeft een paar weken geduurd, maar sinds gisteren heeft Liver pool de eerste plaats op de ranglijst van de Engelse voetbalcompetitie eindelijk in handen. In de derby tegen Everton was de ploeg van spe ler/trainer Kenny Dalglish duidelijk de betere van de twee elftallen op het veld. De twee treffers waren een redelijke afspiegeling van de ver houdingen. Onder aanvoering van linksbuiten John Barnes namen de gasthe ren daarmee revanche voor de vorige week geleden nederlaag in de strijd om de League-beker. Middenvelder McMahon kreeg in de 35ste minuut een niet te missen kans van Barnes en Beardsley schatte in de 70ste minuut een voorzet van de linksbuiten eveneens op zijn waarde in. De ploeg uit de havenstad heeft met nog twee duels tegoed, twee punten voorsprong op de beide Londense achtervolgers Arsenal en Queen's Park Rangers. Arsenal won van Newcastle, QPR speelde ge lijk tegen Norwich. Hamburger SV werkte een slech te generale repetitie af voor de tweede Europa-Cupwedstrijd te gen Ajax, woensdag in Amster dam. De ploeg verloor zaterdag in het Keulse Mungersdorfer-sta- dion van 1. FC Koln met 0-1. Tho mas Allofs nam de enige treffer van de Keulse formatie voor zijn rekening. Door de overwinning op Frankfurt voert Werder Bremen de ranglijst in de Bundesliga aan. Bayern Müchen bleef in het spoor van de koplopers door de uit-overwinning (2-0) op Vfl Bo- chum. Uerdingen-speler Thom- messen kreeg in het duel tegen Borssuia Dortmund de rode kaart, de achtste van Borussia Mönchengladbach had geen moeite met Schalke 04. Drehsen, Hochstatter en Thiele passeerden doelman Schuma cher. Arie Haan boekte met Vfb Stuttgart zijn zevende zege. Te gen Bayer Leverkusen werkte de ploeg van Haan een voor rust op gelopen achterstand in het twee de gedeelte weg: 4-1. Klinsmann scoorde twee keer en nam daar door de leiding op de topscorer- slijst met tien treffers. In de Spaanse competitie stond Real Madrid zaterdag het eerste punt in negen wedstrijden af. Bij Athletic Bilbao, nummer zes op de rang lijst, bleef de ploeg van Leo Beenhakker op 0-0 steken. Emilio Butra- gueno miste in de 26ste minuut een kans in vrije positie. Uralde kreeg twee mogelijkheden voor de thuisclub. In de 38ste minuut kopte hij de bal tegen de paal. Atletico Madrid, dat thuis met 3-0 van Real Valladolid won, kwam zodoende een puntje dichterbij. De marge is nu drie punten. FC Bar celona krabbelt langzamerhand wat omhoog. Zonder de wegens een vierde gele kaart geschorste Bernd Schuster wonnen de Catalanen ge flatteerd met 1-0 bij nieuweling Logrones. Göteborg kampioen IFK Goteborg, de de UEFA-beker, maakte zater dag Malmo FF de Zweedse voet- baltitel afhandig. In de finale van de play-offs om het kampioen schap verloor Göteborg zaterdag in Malmo met 1-2. De eerste wed strijd was door de ploeg uit Go thenburg met 1-0 gewonnen. Het uit gescoordedoelpunt telde dubbel in de finale. Voor de vijfde keer verover de Penarol de Zuidamerikaanse voetbalbeker, Penarol de Monte video, titelhouder .van Uruguay, versloeg zaterdag in de finale America, de kampioen van Co lombia. De eindstand (1-0) kwam pas na een verlenging tot stand. Op 13 december speelt Penarol in Tokyo tegen Porto om de Su percup. Racing pakt ook Bordeaux Racing Club de Paris, de Franse werkgever van international Sonny Silooy, ontpopt zich de laatste weken als de reuzendoder van de competitie in Frankrijk. Racing won zaterdag met 1-0 van landskampioen Bordeaux. Twee weken eerder werd de huidige Beide keren was de Marok kaanse WK-ster Krimau de man van het beslissende doelpunt. Tegen Bordeaux scoorde Krim au twee minuten voor het eind. Racing is door de zege op de vijf de plaats van de Franse ranglijst beland, op vijf punten van koplo per Monaco. De Parjjse club moest zaterdag aantreden door Francescoli, de vedette uit Uruguay. Hij werd vorige week tegen Cannes van het veld ge stuurd. AA Gent al uit de beker In de tweede ronde van de strijd om de Belgische voetbalbeker sneuvelden zes clubs uit de eer ste klasse. Ab Fafië werd met AA Gent uitgeschakeld op het veld van tweedeklasser Lierse SK na het nemen van strafschoppen. Het eveneens in de tweede klas se uitkomende FC Seraing ver sloeg Winterslag 1-0. Waregem, Cerkel Brugge, Lokeren en RWDM verlieten het bekertoer nooi na confrontaties met andere eersteklassers. KV Mechelen bereikte met moeite de laatste zestien. De Bel gische bekerhouder, die woens dag St. Mirren in Schotland ont moet voor de UEFA-beker, kwam tegen tweedeklasser Bei chem Sport met de hakken over de sloot: 3-2. De Israëliër Ohana. die voor de rust twee keer doel puntte, besliste het duel enkele minuten voor het einde. Tegenstanders in Europa Cup Aberdeen, woensdag tegenstan der van Feyenoord in de tweede ronde van de strijd om de UEFA- beker, vertrekt niet met een ge rust hart naar Rotterdam. Op ei gen terrein verloor Aberdeen za terdag de topper tegen Celtic met 0-1. Een fout van verdediger Willie Miller leverde Celtic de winst op. Aanvaller Frank McA- vennie tekende voor het enige doelpunt. Rapid Wien behield zaterdag in de Oostenrijkse competitie de ongeslagen status. De tegenstan der van PSV in de tweede ronde van de Europa Cup voor lands kampioenen won zaterdag voor de vijftiende keer. De ploeg ver sloeg Vienna met 3-1. DEN HAAG (GPD) - Meer nog dan de andere Nederlandse vertegenwoordigers in de ver schillende EC-toernooien voelt FC Den Haag de kritische blikken van de UEFA op zich gericht. Bestuur en supportersvereniging van de Haagse Europa Cup-deelnemer realise ren zich dat na Nederland-Cyprus incidenten in Bern, waar Young Boys woensdagavond als gastheer optreedt, ten koste van alles vermeden moeten worden. In Bern, thuisstad van de UEFA, zal FC Den Haag door naar schatting 1300 fans worden gesteund. Om de supportersstroom in goede banen te leiden, is een aantal speciale maatregelen genomen. PSV kan met een nagenoeg fitte selectie aan de return tegen Rapid Wien beginnen. Na de ontmoeting tegen FC Groningen klaagde Adick Koot over een pijnlijk kuit, maar PSV-coach Guus Hiddink verwacht dat die lichte blessure de komende dagen zal worden verhol pen. "Dat is ook hard nodig, want we missen al de geschorste Ivan Nielsen en Frank Arnesen, terwijl Hallvar Thoresen zeker nog geen hele wedstrijd kan spelen". De vrees van FC Den Haag betreft de supporters die op eigen gelegen heid naar Zwitserland afreizen. Het merendeel (750, verdeeld over 15 bussen) maakt gebruik van een busarrangement en vertrekt mor genavond. De busreizigers zullen bij vertrek en aankomst gefouil leerd en gewaarschuwd worden door leden van de supportersvere niging. Een aantal Haagse politie mensen maakt de reis mee. In Bern zullen bovendien pamfletten uitge deeld worden waarin nogmaals de mogelijke consequenties van inci denten aangestipt zijn. De politie van Bern heeft in een telex FC Den Haag inmiddels laten weten zeer streng te zullen optre den. Bennie Tichen, secretaris van WAGENINGEN (GPD) - Tom Krommendijk gaat niet naar PSV. Afgelopen week liet PSV- manager Kees Ploegsma weten dat de Eindhovense mi(joenen- club afziet van de voetballer, die terugkeert naar zijn oude club Wageningen. PSV nam de beslissing op grond van een medisch onder zoek. De Jong Oranje-speler bleek weliswaar fit, maar PSV durfde het niet aan hem te con tracteren. "Wel geschikt voor betaald voetbal, maar niet voor de top", luidde de lezing uit het Eindhovense kamp. Hiermee kwam een eind aan een lange periode van onduide lijkheid. PSV zou Krommen dijk al in september laten keu ren, maar heeft de zaak voort durend op de lange baan ge schoven. Gedurende de afgelo pen anderhalve maand heeft Krommendijk getraind bij de Brabanders. Toen ook begon PSV vraagtekens te plaatsen achter de mentaliteit van de Wageninger. "Hij moet nog heel veel leren", drukte Ploegs ma zich voorzichtig uit. "We hebben", reageerde Wa- geningen-voorzitter Frans En- gelsma, "het bericht met trieste gevoelens aangehoord. Ik heb steeds in een transfer geloofd, te meer daar de knie van Krom mendijk er toch goed uitzag. Ik heb gehoord dat zijn chirurg hem zelfs van verdere controle heeft ontslagen. En ook Ploegs ma heeft verklaard dat de knie er beter uitzag dan verwacht". FC Wageningen heeft dan ook het sterke vermoeden dat Krommendijk op andere dan medische gronden is afgewe zen. "We hebben er bij PSV op aangedrongen zo snel mogelijk het medische rapport toe te stu ren. Er is destijds de afspraak gemaakt, dat Krommendijk naar PSV gaat mits hij medisch wordt goedgekeurd. Daar wil len we de club aan houden. Ik kan me voorstellen dat de art sen van PSV en Krommendijk met elkaar in conclaaf gaan. Daarna kunnen we bekijken of er nog iets voor ons te halen valt". FC Wageningen wil zo spoe dig mogelijk contact opnemen met de speler in kwestie en zijn vader. "Ik geloof', licht Engels- ma toe, "dat er nog steeds be langstelling voor hem is bij an dere clubs. Maar we moeten daarover natuurlijk eerst pra ten met Krommendijk. Het ligt voor de hand dat Tom voorlo pig bij ons terugkeert. Ook daarover zal echter eerst over legd moeten worden". De afwijzing van PSV komt FC Wageningen bijzonder slecht uit. Men had gehoopt met de transfersom (2,5 ton) het begrotingstekort van afgelopen seizoen weg te kunnen werken. Er is nog steeds een gat, on danks de goede recettes die tot nu toe in dit seizoen zijn geïnd. de supportersvereniging, liet gis teravond weten dat die waarschu wingen zeer serieus worden geno men: "De spanning is na afgelopen woensdagavond erg groot. Er hoeft maar iets te gebeuren en we liggen eruit. Gelukkig lijken alle suppor ters zich dat te realiseren. Wij wil len er een feest van maken. Het is te hopen dat de jongens die op'eigen houtje naar Bern gaan er hetzelfde over denken". En FC Den Haag-bestuurder Fred van Hal: "Gelet op de eerdere Europa-Cupwedstrijden hoeven we ons niet zoveel zorgen te ma ken. Het is echter zaak alert te blij ven. We spelen in Bern in het hol van de leeuw. Eén stommeling kan alles voor je verpesten". In sportief opzicht heeft FC Den Haag, dat in Zwitserland een 2-1- voorsprong moet verdedigen, nau welijks iets te klagen. Trainer Pim van de Meent stapte vanochtend met een fitte selectie in het vlieg tuig. Ook voorstopper Joop Lank- haar, gistermiddag tegen Willem II uit voorzorg langs de kant gehou den, zal tegen Young Boys van de partij zijn. Jan Wouters is de enige Ajacied die woensdagavond niet in actie kan komen voor de tweede Euro- pa-Cup-II-wedstrijd tegen Ham burger SV. De middenvelder, die ruim twee weken geleden aan zijn meniscus werd geopereerd, her stelt voorspoedig, maar is vrijwel zeker niet op tijd fit voor de con frontatie in het Olympisch Stadion. „Wouters heeft vanochtend hard getraind", aldus Johan Cruijff na afloop van Ajax-Feyenoord. „Hij gaat elke dag met sprongen voor uit. Hem inzetten tegen HSV is echter een ander verhaal. Dat is me toch iets te riskant. Al weet je na tuurlijk nooit wat er nog gebeurt". Bij Feyenoord hoopt men voor de ÜEFA-Cupreturn tegen Aber deen weer te kunnen beschikken over Ruud Heus en Dave Mitchell. Beiden ontbraken wegens blessu res in het duel met Ajax. Heus heeft een scheenbeenblessure, terwijl Mitchell nog tobt met een onwilli ge knie. De Australiër lijkt tijdig te kunnen worden klaargestoomd, over Heus zijn de twijfels groter. Ben Wijnstekers is, vanwege een in Aberdeen opgelopen rode kaart, woensdag slechts op de tribune te aanschouwen. Frank Arnesen toonde zich bij zonder tevreden over het verloop van de operatie aan zijn achilles pees. "Ik voel geen pijn", zei de Deense international steunend op krukken. "Drie weken moet het been in een gipsverband blijven. Begin januari mag ik starten met looptraining en tegen het eind van die maand, als tenminste alles vol gens schema verloopt, mag ik met de ploeg meetrainen. De rentree is halverwege februari gepland". FC Utrecht-trainer Han Berger zit woensdagavond ruimer in zijn spelers dan bij de thuiswedstrijd tegen Verona. Middenvelder Kevin Young ondervond afgelopen vrij dag tegen PEC Zwolle geen hinder meer van zijn knieblessure en ook Ton de Kruyk kan in de UEFA- Cupwedstrijd worden ingezet. Door het 1-1-gelijkspel veertien da gen terug heeft FC Utrecht aan 0-0 niet voldoende. De Utrechters Jan Wouters speelt nog niet tegen HSV. moeten in ieder geval scoren, iets meer gescoord en de andere front dat de aanvallers momenteel niet speler Johan de Koek is door de gemakkelijk afgaat. zware kritiek van assistent-trainer Spits John van Loen, die in de Willem van Hanegem zwaar aange- Europa-Cupwedstrijd tegen LASK slagen. Ook vrijdag werd hij hal- éénmaal scoorde, heeft in de com- verwege de wedstrijd tegen PEC petitie al sinds 30 augustus niet vervangen. DACCA (SID) - Bij gewelddadi ge uitbarstingen tijdens een voetbalwedstrijd zijn in Bangladesh, het vroegere Oost- Pakistan, honderd personen gewond geraakt. Onder de ge wonden zijn veertig polite- agenten, die ingezet waren om het geweld van supporters te beteugelen. De incidenten deden zich voor in de zuid-oostelijke ha venstad Chitagong. De club van die naam verloor met 0-1 van het bezoekende Customs. Toeschouwers wierpen voor werpen waaronder rookbom men op het speelveld lokten op de tribunes vechtpartijen uit. Vrijdag was het in Faridpur, negentig kilometer ten zuid- westen van de hoofdstad Dacca als tot ongeregeldheden geko men. Bij een competitiewed strijd vielen veertig gewonden. De politie deed geen gedetail leerde mededelingen over deze ongeregeldheden. Uit angst voor rellen heeftx de Luxemburgse voetbalbond het kwalificatieduel uit de Eu ropese titelstrijd tegen Schot land verplaatst naar Esch-sur- Alzette, een kleine stad aan de Franse grens. De wedstrijd, die op 2 december plaatsvindt, zou aanvankelijk in de hoofdstad worden gespeeld. Het vijftig jaar oude stadion in Luxem burg voldoet momenteel niet aan de veiligheidseisen van de UEFA. De burgemeester van Luxemburg kondigde vorige week aan, dat hij overwoog het duel in de hoofdstad te verbie den. Gezien de ervaringen met Britse voetbalsupporters in het verleden wilde het gemeente bestuur de Schotse fans weren. In 1977 en 1983 richtten Engel se voetbalsupporters flinke vernielingen aan in de stad. De burgemeester verklaarde daar na geen Britse supporters meer in de stad toe te laten. EINDHOVEN (GPD) - Achteraf was PSV-trainer Guus Hiddink niet zo ongelukkig met de povere vertoning van PSV tegen FC Gro ningen. De riante positie aan de kop van de ranglijst bleef welis waar onaangetast door de geflat teerde 4-1 overwinning, maar hij voor het aanstaande EC-duel tegen Rapid Wien een stevige stok achter de deur gekregen. "Als we op deze manier tegen Rapid Wien spelen wordt het een uiterst moeilijke klus". En met 'deze manier' be doelde de PSV-coach het slordige, onsamenhangende spel waarmee de landskampioen zaterdagavond voor de dag kwam. PSV kon het zich allemaal per mitteren in het eigen stadion, want toen de ploeg echt begon te sukke len, bood scheidsrechter Bannet dc helpende hand. Hij wuifde een glasheldere strafschop, die doel man Hans van Breukelen veroor zaakte door Marco Waslander te torpederen, van de hand. René Ey- kelkamp verloor zijn zelfbeheer sing en binnen twee minuten kreeg hij twee keer geel te zien. "Een voor het in woord en gebaar niet eens te zijn met de leiding en de tweede kaart voor het onderuit halen van een tegenstander", was de versie van de onpartijdige. Een bittere pil voor de Groningers. In plaats van de eventuele gelijkmaker - Vanen burg had al in de tiende minuut de score geopend - moest de equipe van Martin Koeman verder met tien spelers. "Bannet is een lafaard", oordeel de elftalbegeleider Theo Huizinga van FC Groningen. "Hij durfde in het PSV-stadion geen penalty te geven tegen de thuisclub en wat hij daarna deed, heb ik in de tien jaar dat ik in het eredivisievoetbal mee loop, nog niet eerder meegemaakt. De rode kaart voor Eykelkamp had geel voor Van Breukelen moeten zijn". Zelfs met een speler meer had PSV nog de handen vol aan de noorderlingen. Martin Koeman: "Met z'n tienen hebben we er alles aan gedaan om het tij te keren. Dit PSV was te pakken. We hadden voldoende scoringskansen en in de rust had ik nog alle vertrouwen in een succes hier in Eindhoven". Dat vertrouwen verdween toen keeper Sjaak Storm over een ver schot van Vanenburg heen dook. Edwin Bakker bracht na een solo zijn ploeg weer terug in de race, maar de toevalstreffer van Wim Kieft (hij veranderde een schot van Vanenburg van richting) dwong FC Groningen definitief op de knieen. Berry van Aerle bepaalde de eindstand daarna op 4-1. "Iedereen denkt dat het duel te gen Rapid een gelopen koers is", aldus Guus Hiddink, die begrijpe- SQUASH - De Pakistaanse squa- shploeg heeft zaterdag de wereldti tel voor landenteams geprolon geerd. In de finale in Londen ver sloegen de Pakistani Nieuw-Zee- land met 3-0. lijkerwijs niet te diep op het ver loop van de wedstrijd wilde in gaan. "Maar dat is na FC Gronin gen niet meer het geval. De komen de dagen moet de ploeg de ouder wetse scherpte en concentratie te rugvinden om niet met een onaan gename verrassing te worden ge confronteerd". PSV draaide stroef en was te zeer afhankelijk van de individuele be vliegingen van Gerald Vanenburg. Hans Gillhaus kwam vrijwel niet in het stuk voor en het rendement van de hardwerkende Sören Lerby was net zo beperkt als dat van de ande re steunpilaar, Ronald Koeman. Uitgerekend tegen de formatie van zijn vader miste de international de juiste precisie om met afstands schoten de zaak open te breken. Groningen kon zelden onder druk worden gehouden en kwam aan vallend soms verrassend voor de dag. Met name Edwin Bakker liet opponent Jan Heintze nogal eens de hakken zien. Dit alles zag een woedende Jur- rie Koolhof, de van PSV aan FC Groningen uitgeleende aanvaller, vanuit de dug-out met lede ogen aan. "Ik heb voor een concept ge kozen, waarin Koolhof niet paste. Tegen PSV moest ik aanvallers op stellen, die ook bereid zijn mee te verdedigen", verklaarde Martin Koeman het feit dat Koolhof was gepasseerd. "Daar is het laatste woord nog niet over gezegd", ful mineerde Koolhof na afloop. "Ik heb me de hele week intens voor bereid op deze wedstrijd en vlak voor de aanvang kreeg ik te horen dat ik er naast stond. Ik ben er ziek van. Koeman heeft van de week twee gesprekken met Booy gehad en nu moet ik er opeens naast. Waarom? Ik weet het niet. Koeman praat niet met mij. Hij zegt wel al tijd tegen de journalisten wat ik in zijn ogen fout doe, maar tegen mij rept hij er met geen woord over. Ik denk dat we van de week maar eens moeten praten". Doelman Sjaak Storm raapt de bal op na de eerste PSV-goal. (foto ANP)

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 12