'Een doodgoeie jongen' 'Ik moet met beide benen in mijn schoenen blijven staan' Greep stuurt 'positief rapport Bevolking van Oss over bomgooier Sterke start ploeg van Harrewijn McEnroe in kwartfinale van ECC-tennistoernooi V.V. LEIDEN ZEVENHOVEN Niet welkom Clubhuis gaat in vlammen op VRIJDAG 30 OKTOBER 1987 SPORT PAGINA 17 OSS (GPD) - „Ze moeten die ke rel kapot maken", riepen de ou ders van een 21-jarige man uit Oss woensdagavond veront waardigd toen tijdens de voet balwedstrijd Nederland-Cyprus een bom ontplofte. Diezelfde mensen die in hun verbazing de ze harde woorden spraken, zijn er stuk van nadat later op de avond bleek dat hun zoon de bom had gegooid. Huisvrienden van de familie vertellen dit verhaal, want de ou ders van de jongeman willen zelf geen enkel commentaar geven. Aan hun adres zijn al bedreigin gen geuit. Woensdagnacht pa trouilleerde de politie, bij wie eveneens dreigtelefoontjes wa ren binnengekomen, voortdu rend rond de woning van de fa milie. De woede onder Nederlandse voetballefhebbers over het inci dent in het Feyenoord-stadion is groot. Justitie is bang voor ern stige gevolgen voor de bomgooi er en zijn familie als de UEFA Nederland verder uitsluit van deelname in de strijd om de Eu ropese titel voor landenteams. Burgemeester Van Veldhui zen van Oss vindt dat de ingeze tene van zijn gemeente een goe de douw verdient, omdat deze het plezier van miljoenen heeft vergald. Maar hij hoopt dat de UEFA zo wijs is die jongen geen extra straf te bezorgen door Ne derland te diskwalificeren. „Die jongen heeft dan vier jaar geen leven meer". Goede kennissen van de fami lie van de bomgooier, die we Ka- rel zullen noemen om zijn anoni miteit te bewaren, kunnen zich niet voorstellen dat hij het in een sinaasappel verpakte explosief op het voetbalveld gooide. „Hij is een doodgoeie jongen, die dag en nacht werkt. Hij is in het geheel niet agressief. We zien hem er ook helemaal niet voor aan". BRATISLAVA (ANP) - De Neder landse basketbalploeg is de kwali ficatieronde voor de eindstrijd van het Europees kampioenschap in 1989 uistekend gestart. In een vol gepakte sporthal in Bratislava be haalde Oranje een duidelijke over winning op Tsjechoslowakije: 86- 79. Bij de rust stond de Nederland se ploeg nog vier punten achter: 44- 48. Jos Kuipers hield het Nederland se vijftal in de eerste helft in de ra ce. De boomlange topschutter van landskampioen Den Bosch scoor- Zij typeren Karei als een gezel lig persoon, geen branie- of showfiguur. Rustig, geen op schepper. Hij was ook serieuzer, sinds hij een half jaar geleden verkering kreeg. Een buurvrouw zegt: „Hij was de laatste jaren zo lief, vond ik. Daarvoor haalde hij nog wel eens wat rottigheid uit". Karei werkt in het bedrijf van zijn stiefvader. Na zijn opleiding aan de lfs kwam hij in de zaak. Zijn stiefvader, die zware rug klachten heeft, liet onlangs nog weten dat Karei het bedrijfje moet overnemen. Volgens de kennissen is de relatie tussen de twee goed. Hij bezoekt vaak voetbalwed strijden, maar voor zover bekend veroorzaakte hij niet eerder over last. De kennissen denken dat Karei onder druk van buitenaf heeft gestaan. Daarbij wordt ver band gelegd met Haagse vrien den, met wie hij veel omging. „Maar misschien wilde hij alleen stoer doen", zegt een oud-collega van hem, ,je verwacht het niet van zo'n lollige jongen". In jeugdcentrum Ojcoss (open jongerencentrum Oss), waar randgroepjongeren worden op gevangen en Karei vaak over de vloer kwam, is men veel minder verrast. Van Karei, zo wordt daar verteld, is al eens eerder een in een tennisbal verpakte bom afge nomen. Voor de door hem bedor ven voetbalwedstrijd had hij zijn vrienden van jeugdbende The Snakes al gewaarschuwd op te letten na het eerste doelpunt. „Dan komt de grote knal". In het Honk, zoals het jongerencen trum in de volksmond heet, be grijpen ze Karei niet. Juist omdat hij zelf voetbalt en zo'n liefheb ber van'het spelletje is. Hij is Feyenoord-fan. The Snakes staan zeer slecht bekend in het Brabantse plaatsje in verband met kleine criminali teit. In Het Honk noemen ze Ka- rel een aardige, nette jongen. De politie van Oss kende de bom gooier al vanwege vernielingen, diefstal en heling. De politie woordvoerder kon echter niet zeggen of hij daarvoor veroor deeld is. Burgemeester en wethouders van Oss hebben gisteren een kor te spoedvergadering gehad over de mogelijke gevolgen voor de familie van Karei en de gemeen te. Besloten is niet op eigen initi atief de afkeuring over het inci dent uit te spreken. „Dat doet de burgemeester van Amsterdam toch ook niet", zegt burgemees ter van Veldhuizen, „en de dader woont altijd ergens". Het gemeentebestuur juicht wel het plan van de Stichting Promotie Oss toe, om de keeper van Cyprus, die als gevolg van de bom de wedstrijd moest verla ten, met zijn familie een week in Nederland uit te nodigen en hem ook door een rondleiding door Oss aan te bieden. Van Veldhui zen: „Dit geeft aan hoe hard het aankomt als een plaatsgenoot onze gemeente op negatieve wij ze in de publiciteit brengt". In Oss komt volgens Van Veld huizen geen voetbalvandalisme voor. Hij wijst op de drie weken geleden gespeelde wedstrijd tus sen het plaatselijke TOP en FC Utrecht om de KNVB-beker. „Er is niets gebeurd en TOP heeft Utrecht met 3-0 in de pan ge hakt". Over twee weken speelt TOP voor de beker een thuis wedstrijd tegen Feyenoord, de favoriete club van Karei dus. De jongeren in Het Honk vrezen dat de Feyenoord-aanhang repre sailles gaat nemen en burge meester Van Veldhuizen kenne lijk ook. „Ik moest al hard naden ken of dat zomaar door kan gaan", zegt hij, „maar nu moet ik extra hard nadenken". Hennie de Romijn maakt furore met Roodenburg LEIDEN - Praten kan hij bijna net zo goed als voetballen en dat wil wat zeggen. Zijn uitste kende prestaties binnen de lijnen waren aanleiding om Hennie de Romijn aan de voor avond van de topper Roodenburg-Tonegido het woord te geven en zie, ook als gespreks partner blijkt de spits van de Leidse zondagtweedeklasser een openbaring. Hennie de Romijn. Negentien jaar jong en pas tweede jaars senior weet de leerling van het CIOS in Overveen precies aan te geven wat het verschil is tussen het Roodenburg van vorig seizoen, dat maar ternauwernood ontsnap te aan degradatie naar de derde klasse, en het Roodenburg van dit seizoen, dat met 11 punten uit 6 wedstrijden de ranglijst aanvoert voor Tonegido (10 uit 7). "Ervaring speelt een belangrijke rol, zeker in een jong elftal. Erwin Koree, Peter Pret en ik zijn zomaar doorgelopen van de B-regionalen naar het eerste. Vorig jaar hadden we duidelijk aanpassingsproble men. We zijn nu een jaartje ouder en een heel stuk wijzer geworden. ANTWERPEN (AFP) - John McEnroe heeft zijn wedstrijdritme ondanks de schorsing van twee maanden door de MIPTC behouden. De Newyor- ker behaalde gisteravond bij zijn eerste optreden tijdens het niet-officiële ECC-toernooi in Antwerpen een regelmatige overwinning. De winnaar van de voorafgaande editie versloeg de Argentijn Martin Jaite in de twee de ronde met twee keer 6-4. McEnroe behoorde tot het groepje spelers dat automatisch was ge plaatst voor de tweede ronde. Naast de vroegere nummer een van de we reldranglijst plaatsten ook Mats Wilander en Ivan Lendl zich voor de kwartfinales. De Zweed had veel moeite met zijn landgenoot Jonas Svensson. Lendl won in twee sets van Henri Leconte. Tom Nijssen bereikte gisteren in het Grand Prix-toernooi van Hong kong de kwartfinales. De Limburger zegevierde in de tweede ronde in twee moeizame sets over de Amerikaan Marty Davis: 7-6, 7-5. De tiebreak in de eerste set besliste Nijssen in zijn voordeel met 7-1. Een dag eerder had Nijssen in de eerste ronde de als achtste geplaatste Amerikaan Jim Grabb uitgeschakeld. Bovendien is de teamgeest een stuk beter. Vorig seizoen groeide elke aanmerking die we op elkaar hadden uit tot een conflict. Er ont stond veel te snel irritatie in het veld. Ook een kwestie van ervaring natuurlijk. Dit seizoen kunnen we veel meer van elkaar hebben". Een groot verschil met vorig sei zoen is volgens De Romijn ook de aanwezigheid van Ronald Jansen, die na een jaartje Wilhelmus weer in sportpark Noord terugkeerde. De Romijn noemt de ervaren Jan sen van grote waarde voor de ploeg, maar dat is de snelle en bal- vaardige 'linkspoot' zelf ook. Meni ge Roodenburger beweert zelfs dat het verschil tussen het Rooden burg van vorig en dit seizoen Hen nie de Romijn is. Vertrek "Maar dat is complete onzin", vindt het alom geprezen talent. "Oké, vorig seizoen ben ik door al lerlei blessures nauwelijks in actie geweest, maar dat wil niet zeggen dat de opleving van Roodenburg aan mij is te danken. Alle spelers draaien een stuk beter dan vorig seizoen. Mijn spel oogt misschien wat spectaculairder dan van een ander, maar Robert Goodway, die achter mij staat, is voor de ploeg minstens van even grote waarde. Dankzij hem kan ik nog wel eens ongestraft mijn verdedigende taak verwaarlozen. Ongelooflijk wat die jongen voor longen heeft. Als ze die in het ziekenhuis willen fotografe ren, moeten ze twee prenten schie ten, want op één foto zijn ze niet te krijgen". Toch is De Romijn de Roodebur- ger die zich op dit moment het na- drukkelijkst in de kijker speelt. Op Noord wordt al druk gespeculeerd over een snel vertrek van de ooit bij DEN HAAG (GPD) - De KNVB overweegt een klacht in te dienen tegen de Cyprische voetballer Sawides, die gisteren beweerde dat minister Korthals Altes (justitie) doelman Andreas Charitou woensdagavond in de Kuip 400.000 gulden heeft geboden om verder te spelen. Na het aanbod zou Cyprus weer bereid zijn geweest het speelveld te betreden, al dus Sawides. Volgens de KNVB moet deze beschuldiging naar het rijk der fabelen wor den verwezen. De Cyprische aanvaller maakte de poging tot omkoping gisteren bekend bij zijn terugkeer in Griekenland, waar hij voor AÊK Athene speelt. Volgens Sawides zou het geld zijn de in die periode 25 punten. Na vijf aangeboden door 'de minister minuten had Nederland al een voordelige piarge van zeven pun ten opgebouwd. Die voorsprong gaf het team van bondscoach Har rewijn uit handen. Na zestien mi nuten namen de Tsjechoslowaken voor het eerst de leiding: 35-34. In de laatste minuut voor het rustsig- naal groeide het verschil tot vier de kennelijk justitie', - die overigens helemaal niet aanwezig was bij de wedstrijd - in samenspraak met de consul van Cyprus. „Charitou kreeg 100.000 pond aangeboden als hij verder zou spelen. Het was iedereen er blijkbaar alles aan gelegen de wed strijd weer te hervatten. Men a punten. Dire kt na de rust sloeg Neder land hard toe. Verdedigend hiel den Hagens en De Waard de Tsje chische topschutters Brabanec (350 interlands) en Havlik ver van het bord, waardoor Nederland on der aanvoering van Kuipers uitliep naar voorsprong van negen pun ten. Met nog twee minuten stond het scorebord op 73-80 in het voor deel van Oranje. Onoplettendheid in de verdediging bracht de Tsjechoslowaken terug tot 79-80. In de slotminuut werd het verschil toch nog zeven punten. Tsjechoslowakije - Nederland 79-86 (48-44). Scores Nederland: Kuipers 35 punten, De Waard 19, Van Helfteren 9, Hagens 8, Schilp 6, Kragtwijk 4, Van Rootselaar 2, Van Noord 2, Heijdeman Tsjechoslowakije: Maticky Havlik 14, Brabanec 10. herhaling het Heizel-drama, als we i kleedkamer achter zouden blij ven", aldus Sawides. De opzienbarende beschuldi ging van Sawides volgde op de eis van de voetbal-associatie van Cyp rus (CFA) om de wedstrijd tegen Nederland door de UEFA ongeldig te laten verklaren. Dat maakte de algemeen secretaris van de CFA, Lambros Adamou, gisteren eerder op de dag bekend in Nicosia naar aanleiding van het bom-incident in de Kuip. Het bestuur van de CFA beraadt zich vandaag over verder te nemen stappen. „Ik denk", aldus Adamou, „dat we een formeel protest bij de UEFA zullen indienen, waarin we naar voren zullen laten komen, dat we de uitslag van deze wedstrijd 1. niet kunnen accepteren. Na het ontploffen van de bom waren onze spelers helemaal de kluts kwijt". Afwachten Bondsvoorzitter Jo van Marle van de KNVB kan alle begrip op brengen voor het standpunt van de Cyprioten. „De ploeg heeft geen maximale tegenprestatie kunnen leveren. Iedereen heeft kunnen zien, dat de spelers zwaar aangesla gen waren door de gebeurtenissen. Daarom begrijp ik hun verlangen het duel ongeldig te laten verkla ren best". Van Marle heeft er ook wede mee dat Griekenland bij de UEFA om opheldering zal vragen over de gang van zaken in Rotterdam. „De Grieken zijn natuurlijk weer gega digden geworden", aldus de bondsvoorzitter. „In het theoreti sche geval van het verloren verkla ren van de wedstrijd tegen Cyprus staan wij nog maar een punt voor. Dan is de wedstrijd Griekenland- Nederland op 16 december weer van belang. Maar het is niet aan mij om daar verder over te filosoferen. We kunnen niet anders doen dan afwachten wat de strafcommissie van de UEFA zal beslissen". De leden van die commissie bui gen zich al op 12 en 13 november in Zürich over mogelijke sancties te gen de KNVB en/of het Nederlands elftal. Woensdagavond nog sprak de Belgische UEFA-waarnemer Delcourt de verwachting uit, dat het bom-incident en het staken van de wedstrijd pas eind november zouden worden behandeld. De strafcommissie van de UEFA heeft een zelfstandige rechtspraak en bestaat uit acht personen. Voor zitter is de Italiaan Alberto Barbe. De twee vice-voorzitters zijn Vladi mir Petr uit Tsjechoslowakije en Nicolai Johansen uit Noorwegen. Verder zijn er vijf commissieleden: Otto Andres (West-Duitsland), Ted Croker (Engeland), Otto Demuth (Oostenrijk), Edgar Obertüfer (Zwitserland) en Josep Vilaseca Guasch (Spanje). Vice-voorzitter Nicolai Johansen kreeg eerder te maken met Neder landse voetbalfans. Hij was in 1981 UEFA-waarnemer bij FC Utrecht- HSV en mede door zijn rapportage over het supportersgedrag moest de Nederlandse eredivisieclub twee Cupwedstrijden op tweehon derd kilometer van Utrecht in Arn hem spelen. Onbegrijpelijk De tuchtcommissie zal bij het be palen van de strafmaat uitsluitend ROTTERDAM/MAASTRICHT (GPD) - Professor Co en hij had last van oorsuizen. Vervolgens heb ik de Greep zal aan de hand van zijn bevindingen rond het doelman gemobiliseerd; hij kon heel goed lopen en perfect zien en bracht hem terug naar de kleedkamer van zijn ploeggenoten. Ik wist dat zijn binnenkomst de bereidheid om verder te spelen zou aanwakkeren. Ik den aangevuld met gegevens van professor Van Lith, denk zelfs dat als ik een kwartier eerder naar de EHBO de specialist van het Ooglijders Gasthuis in Rotter- was gegaan, ik hem had kunnen bewegen zelf verder te dam, die de Cyprische doelman in de nacht van woens- spelen. Die meneer Charitou was weliswaar enorm ge dag op donderdag uitgebreid onderzocht. Professor schrokken - toen ik beneden kwam zag hij nog bleek Greep spreekt van een 'positieve rapportage', omdat en had een snelle pols - maar voor de rest viel het best bom-incident in de Kuip en specifiek ten de verwondingen van Cyprus-doelman Charitou rapport opstellen voor de UEFA. Dit rapport zal wor- afgaan op de rapporten van de Luxemburgse scheidsrechter Phi- lippi en UEFA-waarnemer Del court. Men kan Nederlandse verte genwoordigers horen, maar een verplichting is dat niet. Mogelijk is het een voordeel dat Nederland binnen de Europese voetbalfedera tie meer invloed heeft dan in het verleden. Bondsvoorzitter Jo van Marle is penningmeester en ook de bondsbestuurders Hut, Harmsen, Van der Louw en veiligheidsfunc tionaris De Bakker zijn in UEFA- commissies vertegenwoordigd. De Grieken hebben zich reeds bij voorbaat akkoord verklaard met de maatregelen die de straf commissie van de UEFA zal ne men. Volgens woordvoerder Con- stantijn Kiappa zal de Griekse bond niet aandringen op harde maatregelen tegen de KNVB en het Nederlands elftal. „Hoewel we direct voordeel kunnen ondervin den, zou het niet eerlijk zijn te pro beren profijt te trekken van deze affaire. Wij vertrouwen volledig op het oordeel van de UEFA". Kiappa kondigde wel aan dat de Grieken bij de overige nationale bonden van Europa een discussie op gang wil brengen over de wen selijkheid van deelneming van Ne derland aan de eindronde van de EK in West-Duitsland. „Op het ge bied van voetbalvandalisme gaat Nederland Engeland achterna. De incidenten in de Nederlandse com petitie zijn ook in Griekenland be kend. Het voorval in Rotterdam is des te erger, omdat hier geen spra ke was van twee supportersgroe- pen. Het stadion zat vol met Neder landse supporters, die allen het zelfde belang hadden. Als er dan zoiets gebeurt, is dat des te kwalij ker en onbegrijpelijker. Het toer nooi in West-Duitsland is niet ge baat bij de komst van een geweld dadige aanhang". Kater Op het bondsbureau van de KNVB in Zeist heerste gisteren een aange slagen stemming. „De kater is enorm", verklaarde KNVB-voor- lichter Wim Jesse. „Het ging de laatste tijd zo goed, het Nederlands elftal presteerde weer en er was weinig kritiek op de KNVB. Nu vooralsnog niet van plan suppor- AD VERTENTIE KNVB-voorlichter Wim Jesse, Bondsvoorzitter Jo van Marle, UEFA- waarnemer Delcourt en scheidsrechter Philippi (van links naar rechts) verlaten de kleedkamer van de aangeslagen Cyprioten. (foto anp> de wedstrijd ordelijk te laten verlo pen. Daar hoorde ook gerichte fouillering bij. En dat die operatie niet zonder resultaat is gebleven, blijkt wel uit het aantal verboden voorwerpen dat in beslag is geno men, bij elkaar toch zo'n zes a ze ven kuub. Maar er zullen altijd mensen door de fouillering glip pen. Het is nu eenmaal onmogelijk alle 60.000 toeschouwers aan een grondige inspectie te onderwer pen". 3e klas K.N.V B, Aanvang 14.30 uur aangeboden door supportersvereniging de aard van de blessure zeer meeviel. „Op de tribune hoofde ik de wildste verhalen over doelman Charitou achteraf mee. Het meest druk maakte hij zich nog over zijn hoogzwangere vrouw in Cyprus". Ook professor Van Lith moest na een uitgebreid on- valt iedereen weer over ons heen. De telefoon staat niet stil, gen reacties uit binnen- en buiten land over het incident". De bond is niet erg gelukkig met al die publici teit, vooral omdat die ook op het kantoor van de UEFA in Zürich met belangstelling wordt gevolgd. Geruchten als zou woensdag- ters van de Schotse voetbalclub krij- Aberdeen komende woensdag tot de Maasstad toe te laten voor het bijwonen van de Europa Cup-re- turn tegen Feyenoord. Vandaag zal Peper een definitief besluit nemen over een mogelijk verbod. Hij rea geert hiermee op het bomincident woensdagavond in de Rotter- verwondingen en blindheid", vertelt professor Greep derzoek vaststellen dat de schade enorm meeviel. Hij ontsloeg de doelman dezelfde nacht nog uit het zieken huis. Gisteren reisde Charitou met de rest van Cypri- derzocht. Zijn oogslijmvlies was enigszins geprikkeld sche delegatie naar huis terug. avond onvoldoende zijn gefouil- damse Kuip, die de wedstrijd Ne- leerd, werden gisteren door Henk van Kalken van stadion-Feyenoord ontkend. „Er waren bijna vijfhon derd politiemensen op de been om derland-Cyprus bijna een uur lam- legde. „Het klinkt misschien een beetje onaardig", aldus Peper, „maar de Aberdeen-supporters zijn niet wel kom. Je mist op die manier in elk geval een groep waartegen anderen in het stadion in het geweer zouden kunnen komen of waarmee nog een rekening van vorige week moet worden vereffend". Peper vindt overigens dat de tijd nu rijp is om het voetballen in ons land enige tijd volledig stil te leg gen. „Het land zal niet om die reden onder de zeespiegel wegzakken. Alhoewel sommigen dat wel den ken. Ik ben niet uit op het verbie den van wedstrijden,, maar ik heb in het verleden veel te veel gemerkt dat het voetbalspel voor sommigen volstrekt heilig is. Dat is het niet", aldus Peper. VTL begonnen voetballer. Zater dageersteklasser Rijnsburgse Boys zou al interesse in hem heb ben getoond, terwijl De Romijn zelf lonkt naar het profvoetbal. "Ik zou niet de eerste Rooden burger zijn die met succes de over stap naar het betaalde voetbal maakt", beseft de zoon van de voormalige semi-prof Henk de Ro mijn, die in de jaren vijftig Rooden burg verruilde voor ADO. "Ik kan niet over de Haarlemmerstraat lo pen zonder iemand tegen te komen die vraagt bij welke club ik vol gend jaar speel. Maar het is natuur lijk onzin om nu al over een vertrek bij Roodenburg te praten, want het eind van het seizoen is nog heel ver weg". Bijzonder Evenals een kampioenschap en de terugkeer van Roodenburg in de eerste klasse. De Romijn: "Toch is het best realistisch om Rooden burg als kampioenskandidaat te beschouwen. Zeker met de huidige mentaliteit en werklust. Als we de lijn van de laatste weken kunnen doortrekken, hoeven we niemand te vrezen. Dus ook Tonegido niet. Een stugge ploeg waartegen we zondag gewoon ons eigen spelletje moeten spelen. Dat wil zeggen: de speelruimte van de tegenstander zo klein mogelijk houden en met drie spitsen snel op de counter spe len". Een tactiek die De Romijn op het lijf is geschreven. Niet alleen om dat hij gezegend is met een flinke dosis sprinttalent, maar ook omdat hij in staat is om er op snleheid een paar flitsende schijnbewegingen uit te gooien. "Die heb ik afgeke ken van anderen", verklaart hij. "Vooral van Johan Cruijff en Rob bie de Wit. Je ziet een bepaalde be weging en daar ga je op oefenen. Je pikt het idee en ontwikkelt de be weging voor jezelf'. Trainingsarbeid die van De Ro mijn een bijzondere voetballer maakt. "Maar ik besef heel goed dat ik er nog lang niet ben en of ik er ooit kom, is nog maar de vraag. Daarom gaat de school voorlopig voor. Voor de rest is het belangrijk dat ik me niet het hoofd op hol laat brengen door al die compliment jes. Het is voor mij zaak met beide benen rechtop in mijn voetbal schoenen te blijven staan". GRONINGEN - Het clubhuis en de werkplaats van de Groninger Stu denten Roeivereniging Aegir in Groningen zijn vannacht afge brand. Het houten gebouw stond al in lichterlaaie toen de brandweer rond twee uur bij het pand aan de Oostersluis arriveerde. Bij de brand zijn twee boten, een acht en een twee met een gezame- lijke waarde van 60.000 gulden, verloren gegaan. De Groninger brandweer wist te voorkomen dat het vuur oversloeg naar de naastge legen botenloods. Over de oorzaak van de brand konden politie en brandweer van nacht nog geen mededelingen doen. Op het moment dat de brand uitbrak was er niemand in het pand. Een woordvoerder van de club schat de schade op enkele ton- VRIJDAG 14.55-18.45 BRT 2: ECC-Tennis- toernooi in Antwerpen (recht streeks). 15.15-17.00 BBC 2: Sport on Fri day. 16.15-17.30 Ned 1: Sport op Vrij dag. Met een terugblik op de wedstrijd Nederland-Cyprus met Rinus Michels, Ruud Gul- lit en Jo van Marle (voorzitter KNVB), een gesprek met Johan Cruijff en Rinus Israel over de wedstrijd Ajax-Feyenoord, de maandelijkse quiz, dit keer met Hein Vergeer en Leo Visser, beelden van Jumping Amster dam en een impressie van het WK snooker. 19.40-20.20 BBC 2: Wold Cup Cricket: Engeland-Sri Lanka. 20.03-20.18 Ned 2: Sportpanora- ma. Met een onderwerp over Road Ball (een vorm van jeu de boules), beelden van het EK zit- volleybal in Enschede en een reportage over vissen op zee. 20.10-24.00 BRT 2: ECC-Tennis- toernooi in Antwerpen (recht streeks). - 22.00-23.00 Ned 1: Brandpunt: met o.a. de voetbalwedstrijd FC Utrecht-PEC Zwolle. 22.30-23.35 SCH: Super Sport: met Amerikaans honkbal (San Francisco-St. Louis). 22.50-23.20 Did 2: Die Sport-Re portage. 22.55-23.55 SKY: Nederlands eredivisievoetbal. 00.05-00.35 Ned 1: Studio Sport: met paardesport (Jumping Am sterdam). ZATERDAG 10.23-10.55 Did 1: Die Sport-Re portage

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17