De Golf Avance en u. Wie is er't eerst verkocht? METSELAAR-TIMMERMAN ASFALT WALSMACHINIST GRONDWERKERS C.q. GRONDWERKERSPLOEG (4-5 man) Van Eekelen: nog enkele vluchten niet materieel Woensdrecht 'Beroep mogelijk tegen verbod op rolluiken' DEN HAAG (GPD) - Het aantal op Woensdrecht gestationeerde Ame rikanen zal de komende maanden toenemen van 650 militairen op dit moment tot 1175 het komende vooijaar. In het najaar van volgend jaar moet het maximale aantal van 1300 militairen bereikt zijn, aldus minister Van Eekelen (defensie) in een brief aan de Tweede Kamer. Daarmee is de 486 Tactical Missile Wing op volle sterkte. De bewindsman schrijft dat dit jaar nog twee of drie vluchten met Galaxy-vliegtuigen zullen worden uitgevoerd met materieel dat is be stemd voor de opleiding en oefe ning van het Amerikaanse perso neel en voertuigen voor de com mandovoering, verbindingen en het tansport van kruisvluchtwa- pens. Pas in de zomer van volgend jaar worden volgens schema de eerste raketten zelf ingevlogen. Van Eekelen heeft zijn brief ge schreven op verzoek van de Ka mer, die zich vorige week veront rust toonde over de plotselinge eer ste aanvoer van materieel. Door de oppositie werd gevreesd dat de Amerikanen onverwacht waren begonnen met het plaatsen van de raketten. De Kamer zal vanavond over deze kwestie praten. De minister schrijft verder dat veel van de voorzieningen op Woensdrecht al gebruiksgereed zijn. Dat betreft het operationele gedeelte ten behoeve van de kruis raketten. een deel van de onder steunende en administratieve voorzieningen en voorzieningen voor de beveiliging. Deze facilitei ten zijn voor een deel betaald uit NAVO-gelden. Verder zijn voor rekening van de Amerikanen al het hoofdkwartier, het legeringsgebouw, eetzaal en keuken, magazijnen en dergelijke gebouwd. T\vee legeringsgebou wen en twee magazijnen worden de komende maanden voltooid Nederland betaalt de kosten voor de beveiliging van de basis. Er resteert een post van 119 mil joen gulden bestemd voor de bouw van woningen, een kerk, sportzaal, winkels en dergelijke ten behoeve van het Amerikaanse personeel en hun gezinsleden. De VS zouden 105 miljoen gulden (50 miljoen dol lar) voor hun rekening nemen en Nederland 14 miljoen gulden. De Amerikaanse Senaat heeft deze post inmiddels geschrapt uit de defensiebegroting voor 1988 Het is overigens nog onzeker of de Senaat aan dit standpunt vast houdt. President Reagan en ook het Huis van Afgevaardigden kun nen het bedrag weer in de begro ting opnemen. Pas begin mei zal duidelijk worden of de Amerika nen afzien van de bouw van deze aanvullende faciliteiten. BILTHOVEN (ANP) - Winkeliers kunnen bij de Raad van State in be roep gaan tegen het rolluikenver bod van de gemeenten Den Haag en Amersfoort. Dat zei de Zoeter- meerse advocaat mr. P. Bos giste ren op een congres over rolluiken in Bilthoven. Dat beroep zou met name op het zogenoemde vertrou wensbeginsel kunnen worden ge baseerd. Het vertrouwen, gewekt door jarenlang wèl vergunningen voor gesloten rolluiken te geven, is immers geschonden. Afgelopen zomer ontstond er he vig gekrakeel tussen de gemeente besturen van Den Haag en Amers foort en de middenstanders in deze plaatsen. De gemeentebesturen kondigden plotseling een verbod van dichte rolluiken af. Deze vorm van beveiliging maakt een stad in de avond angstaanjagend en roept bij sommigen zelfs agressie op, zo vinden de beide gemeenten. De winkeliers met gesloten rol luiken vreesden enorme kosten om hun bestaande systemen te vervan gen. Bovendien waren ze bang voor problemen met hun verzeke ring. Verder voelden zich met het verbod verantwoordelijk gesteld voor de stijgende criminaliteit. Op hun beurt werden de fabrikanten van rolluiken ongerust, hetgeen re sulteerde gisteren in een congres. Rolluiken zijn absoluut nodig, al dus M. Meester, voorzitter van de Amsterdamse afdeling van het Ko ninklijk Nederlands Ondernemers Verbond. "Gemeentebesturen die veronderstellen dat door een rollui kenverbod veiligheid en gezellig heid zullen terugkeren, kunnen op een grote teleurstelling rekenen Veel meer winkels zullen verdwij nen. Spanning, geweld en tegenge weld zullen verder toenemen. Het gedrag van mensen wordt door veel meer beïnvloed dan door rol luiken alleen", zei hij. De Haagse wethouder Duives- teyn noemde rolluiken opnieuw een "overbodige vorm van binnen stadsvervuiling". Ze dragen vol gens hem bij aan de ontwikkeling van toenemende blokvorming van de samenleving: in plaats van soci ale controle door de buurt beveiligt iedereen zijn eigen hachje met rol luiken. Het verbieden van dichte stalen rolluiken is echter wel slechts één van de vele maatregelen die kun nen leiden tot een verhoging van de levendigheid en de veiligheid in de binnenstad, gaf Duivesteyn toe Daarom wordt er in Den Haag ook hard gewerkt aan een totaal-aan pak van vandalisme, onveiligheid en criminaliteit. Nederland rijdt 40 jaar Volkswagen en dat vieren we met de Avance. Een speciale serie Volkswagens die alleen dit jaar en alleen in Neder land leverbaar is. Daarna nergens meer Dat op zich al maakt de Avance tot een meer dan begerenswaardige auto. Want volgend jaar worden ze niet meer verkocht Ier zijn er trouwens ook niet zoveel meer). Wat dat betreft moet u er snel bij zijn als u nog zo'n exclusieve Avance wilt bemachtigen. Zoals de hierboven afgebeelde Golf Avance S. Een Volkswagen die standaard meer in huis heeft dan wat u gewoonlijk bij een Golf zult aantreffen. Waarbij met name de sportieve extra's Ivandaar die 'S') in het oog springen. Zo is de Avance S voorzien van comforta bele sportstoelen, waarvan de bestuurdersstoel in hoogte verstelbaar is, een vierspaaks sportstuur en een fraaie middenconsole. Maar ook handige opbergvakken in de portieren en twee van binnenuit verstelbare buitenspiegels. Extra's waar u normaal zo'n f2.400,- voor moet betalen, maar die nu slechts een meerprijs van f885,- opleveren. Bent u verkocht? Kom dan snel langs bij de Volkswagendealer of bel 020-867351 voor informatie. En neem uw huidige auto meteen mee. Dan is die ook weer verkocht. De Golf Avance.Omdot Nederland 40 jaar Volkswagen rijdt. LVi/r.n^^— Golf Avance S f24.975,-. U betaalt f23.480,-. Uw voordeel f 1.495,-. Golf Avance C f24.800,-. U betaalt 23.480,-. Uw voordeel f1.320,-. Prijzen zijn "vanaf" prijzen, inclusief BTW en katalysator, exclusief afleveringskosten. Wijzigingen voorbehouden TE BEEST WEGENBOUW B.V. HEEMSTEDE zoekt i.v.m. uitbreiding van werkzaamheden in de regio op korte termijn en Uw schriftelijke sollicitaties te richten aan: TE BEEST WEGENBOUW B.V. Postbus 11,2100 AA Heemstede Het waterschap Groot-Haarlemmermeer, gelegen in de Randstad tussen de l^r steden Haarlem, Amsterdam en Leiden, heeft de zorg voor de waterkeringen, de waterbeheersing, wegen en vaarwegen. Op de secretarie-afdeling Algemene Zaken van het waterschap, gevestigd in het polderhuis te Hoofddorp, ontstaat binnen afzienbare tijd een vacature voor een administratief medewerker m/v Functie-informatie Verrichten van op deze afdeling voorkomende administratieve werkzaam heden, waaronder o.m. archiefwerkzaamheden, verlenen vergunningen enz. Functie-eisen - opleiding op M.B.O.-niveau - goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid - flexibel en zelfstandig kunnen werken - ervaring in soortgelijke werkzaamheden strekt tot aanbeveling Salariëring en rechtspositie Salaris, afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring, minimaal f. 2.408,-- en maximaal f. 3.271,-- bruto per maand. De bij de overheid gebruikelijke arbeidsvoorwaarden zijn van toepassing. Schriftelijke sollicitaties vóór 8 november 1987 te richten aan het college van dijkgraaf en heemraden van het waterschap Groot- Haarlemmermeer, Postbus 82, 2130 AB Hoofddorp. Waterschap -i Groot-Haarlemmermeer

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 21