"Vanmorgen voor u op de veiling gekocht." Tennis bijzaak in Antwerpen Jeugdschakers massaal present Weer nederlaag voor Barcelona Alles staat in het teken van de randfiguren Noah geldopt in twee sets Doelpuxitenregen in zaalvoetbal Van je GroenteSpecialist moetje 't hebben. DONDERDAG 29 OKTOBER 1987 SPORT PAGINA 19 ANTWERPEN (GPD) - Voor de notoire zwartwerkers in het prof- tenniscircuit is het hoogseizoen weer begonnen. Nu vrijwel alle spelers (ruim) hebben voldaan aan de jaarlijks verplichte limiet van veertien Grand-Prixtoernooien en de spoeling op de officiële kalender de komende twee maanden ook aanzienlijk dunner is, kiezen de he ren schnabbelaars zoals gebruike lijk naar behoeven uit tal van lucra tieve herfstklussen. Want wie tot de top behoort en zich zowel fysiek als mentaal fit voelt, huldigt kenne lijk het principe dat tijd geld is en peinst niet over rust of vakantie. Hoewel het uitputtende en geest dodende nomadenbestaan van de gemiddelde broodtennisser daar toch alle aanleiding toe geeft, blijkt deze week andermaal dat de aan trekkingskracht van demonstra ties, exhibities, invitatie-toernooi en, special events, of hoe ze ook mogen heten, eigenlijk steeds gro ter wordt. De verleiding valt nu eenmaal moeilijk te weerstaan: voor een vorstelijke beloning kun nen de deelnemers doen en laten wat ze willen zonder daarbij we reldranglijst-punten te verliezen. John McEnroe (voorlopig ge schorst voor Grand-Prixevene- menten). Ivan Lendl, Yannick Noah, Mats Wilander en Miloslav Mecir speelden maandag en dins dag zelfs nog een of twee flauwe- kul-partijtjes, alvorens naar Ant werpen af te reizen. Want op het in de Belgische havenstad georgani seerde ECC-toernooi wilden ze geen van allen ontbreken. Het Eu ropean Community Championship is qua prestige en exclusiviteit nu zijn Versiering Bij de pracht en praal rond deze grootschalige sterrenkijkerij steekt zelfs de fraaie versiering van Gies Pluims lentefeest in Ede magertjes af. Het in 1933 gebouwde Antwerp se Sportpaleis mag dan een bouw vallige betonkolos zijn met een dak als een vergiet, het luxe tenten kamp dat aan het enkele jaren gele den bijna gesloopte complex is ge plakt geeft het ECC-gebeuren toch het gewenste cachet. Daar ligt ook het zwaartepunt van alle activitei ten; zakenmensen, geldschieters, VIP's en andere zich belangrijk noemende of voelende personen degraderen de tennissers steeds meer tot figuranten. De ruimte voor het sociale con tact blijkt dit jaar opnieuw uitge breid. Behalve een VIP-village, waar de sponsors hun relaties in zo'n zestig clubhuizen kunnen fete- ren, en een Patio, het verblijf van het voetvolk, is er zelfs een zogehe ten Ecu-dorp neergezet. Genoemd naar de (waardevaste) Europese munteenheid, waarin de spelers royaal worden uitbetaald, en be staand uit mini-bankgebouwen en privé-cafeetjes ten behoeve van fi nanciële kopstukken. Alles staat dus in het teken van de randfiguren en straalt een haast vanzelfsprekende poenerigheid uit. Voor de goede orde: de prijzen in de VIP-restaurants staan wel de gelijk in francs afgedrukt, niet in li res. Het is duidelijk: het feitelijke ECC-toernooi dient steeds meer als omlijsting van een groot commer cieel circus, de vier dagelijkse ten- LEIDEN - Jaarlijks treffen de bes te jeugdschakers uit de in totaal twaalf landelijke onderbonden el kaar in het zogenaamde Hutton- toernooi. Een interessante kracht meting, waarin de ploeg van de Leidse schaakbond sinds de instel ling van dit evenement in 1957 tweemaal aan het langste eind mocht, trekken, namelijk in 1971 en 1983. Jaren, waarin de Leidse bond vooral in de breedte sterk was en niet eens zozeer een beroep behoef de te doen op erkende krachten als John van der Wiel, Rime Kuijf of de gebroeders Piket. Komende zaterdag is het de beurt aan Leiden om dat Hutton- toernooi, waarin 240 jeugdscha kers het tegen elkaar opnemen, te organiseren. Buiten de jaarlijks in Leiderdorp verspeelde nationale jeugdsnelschaakstrijd een ideale gelegenheid voor het in de LSB flo rerende jeugdschaak om naar bui ten te treden. Toernooicomité- voorzitter is Sjoerd van Ketel. Hij is de man achter het jeugdleven van de schaakvereniging Leiderdorp. Bepaald niet de enige Leidse vere niging met een grote jeugdafdeling (rond de 50 leden), maar toch wel de meest aan de weg timmerende Niet verwonderlijk als men het enthousiasme van een Van Ketel meemaakt. De gang van zaken in zijn huiskamer mag"al typerend he ten. Deze wordt opgesierd door di verse schaaksouvenirs en snuiste rijen, met daarbij centraal een fraaie handgemaakte schaaktafel. Daarop speelt Van Ketel een door lopendQ partij met zijn zoon Raoul ,,0p het moment dat iemand het bord passeert, kan hij als hij wil een zet doen. Maar hij kan daar evenzo goed mee wachten, als hij het even t.jes niet ziet, of de tijd daartoe ont breekt. Het enige dat je in de gaten moet houden, is of je tegenstander inmiddels al zijn zet heeft gedaan en je dus niet per ongeluk twee zet ten achter elkaar doet. De stelling moet je daarom goed in je hoofd hebben". Ludiek Veel tijd voor dit soort ludieke activiteiten heeft de leraar Latijn in ruste („Ik verkoos een baan als huisman uiteindelijk boven een le raarschap, zo kan ik veel' meer energie in mijn hobby's steken") overigens niet. Vrijwel elke avond en tijdens de weekeinden is hij op Gari Kasparov vraagt uitstel SEVILLA (Rtr) - De zevende partij van de tweekamp om het wereld kampioenschap schaken tussen Kasparov en Karpov is uitgesteld tot morgen. Dat gebeurde op ver zoek van titelhouder Kasparov, wiens delegatie-leider zich per brief richtte tot hoofd-scheidsrech- ter Geurt Gijssen Deze laatste maakte even voor twaalf uur het uitstel bekend. De zevende partij, waarin Karpov wit heeft, stond oorspronkelijk voor gisteren op het programma. Zowel Karpov als Kasparov heeft nu ieder eenmaal gebruik gemaakt van het recht op een extra rustdag. In totaal mag ie der driemaal uitstel aanvragen. Dc stand in de tweekamp is 3'/a-SVa in het voordeel van Karpov. nispartijen zijn vrijwel bijzaak ge worden. Neem alleen al het feit dat, ondanks de uitbreiding, het Sport paleis nog immer geen trainings- baan herbergt. Maar niemand van de spelers, die daar om maalt. Het ECC-visite- kaartje wordt dankbaar aanvaard, want met dik 1,8 miljoen gulden in de prijzenpot kent het toernooi al bij voorbaat geen verliezers. Van de mondiale top-vijftien ontbreekt dit jaar dan ook maar een derde deel in Antwerpen: alleen Edberg, Becker, Connors, Gomez en Carls- son (de beide laatsten zijn gebles seerd) komen niet in actie. Een an dere reden voor die ECC-interesse bij de vedetten is zeker ook de kost bare eretrofee: een witgouden en met diamanten bezaaid racket. Het is alweer de tweede Antwerp Diamonds Cup, daar Ivan Lend! zich in 1985 eigenaar mocht noe men van het eerste protserige stuk je edelkunst omdat hij voor de der de keer in vijf jaar de titel had ver overd. Daarmee begon de ellende voor de ECC-organisatie, die nu nog steeds in een juridisch geschil is verwikkeld met de Belgische verzekeringsmaatschappij Josi Tegen een eenmalige premie van twee ton verzekerden de ten nisba zen het pronkjuweel in '83 voor twee miljoen gulden. Vervolgens ontdekte Josi echter dat het glitterracket van zes kilo goud en 1420 diamantjes voor slechts zeven ton was gedekt tegen diefstal bij een Brits bedrijf. Het (gerechtelijke) steekspel over de werkelijke waarde en een passende uitbetaling kan nog wel drie jaar duren en datzelfde geldt voor de fraude-zaak, waarvan de ECC-or- ganisatoren begin dit jaar werden beschuldigd. Dank zij een ingenieuze kapitaal stroom via onder andere dc> Antil- ANTWERPEN (Reuter/AFP) - De Tsjech Miloslav Mecir en de Amerikaan Brad Gilbert hebben zich gistermiddag in Antwerpen verzekerd van minimaal hon derdduizend gulden door zich te plaatsen voor de kwartfinales van het rijk gedoteerde tennis toernooi om het EG-kampioen- schap. Mecir gunde de Fransman Jean Fleurian. vervanger van de geblesseerde Spanjaard Emilio Sanchez, vijf games: 6-1, 6-4. In de kwartfinale speelt hij war- schijnlijk tegen titelverdediger John McEnroe Brad Gilbert ver sloeg de Zweed Anders Jarryd: 6-2, 6-3 in een partij vol blunders aan beide kanten. De overige wedstrijden in de tweede ronde hadden verrassen de resultaten. Twee geplaatste spelers slaagden er niet in zich te kwalificeren voor de kwartfina les. Tim Mayotte stond slechts één set af aan Joakim Nystróm, de nummer acht van de plaat singslijst: 3-6.6-3.6-4. De gerouti neerde Pool Wojtek Fibak onder vond verrassend weinig tegen stand van de als vijfde geplaatste Yannick Noah: 6-3, 6-0. pad ten behoeve van het (jeugd- )schaken. De woensdagavond en de zondagmorgen zijn daarbij inge ruimd voor de Leiderdorpse jeugd. Op zondag zelfs in de vorm van een speciale schaakschool: „Die is een initiatief van twee oud-jeugdspe lers, mijn zoon Raoul en Jan Aart van der Steen. Er dreigde de laatste jaren enigszins de klad in het jeugdschaak te komen. Dat wens ten deze jongens,- die zelf de vette jaren hadden mogen meemaken, te voorkomen". Een actie die effekt sorteerde: „Het gaat momenteel weer prima. Op woensdagavond wordt er voor al praktisch geschaakt, via het spe len van partijtjes en het oplossen van tactische probleemstellingen. Dat laatste aan de hand van de nieuwste KNSB-leerboeken. Rob Brunia, mede-auteur van die boe ken en vroeger nog jeugdtrainer bij de LSB, heeft ingezien dat dit soort aanpak veel meer effect sorteert dan het geven van droge theorie en diploma-opleidingen Het is ook een methode waarmee de Hongaar se zusjes Polgar momenteel veel succes boeken. Degenen die zich dan toch verder in de theorie wen sen te verdiepen, komen overigens toch wel aan hun trekken. Zij kun nen op de zondagmorgen terecht. Dan worden er tot veler genoegen wel diepgaandere studies ge maakt". Risico Van Ketel onderkent het risico dat de vaak zeer jeugdige spelertjes 'overschaakt' raken. „Persoonlijk vind ik, dat je er niet vroeg genoeg bij kan zijn. Wie na zijn tiende jaar pas leert schaken is eigenlijk al te laat om een topper te kunnen wor den. Ons uitgangspunt is, dat zodra iemand kan lezen en schrijven hij er ook aan toe is om te leren scha ken. Daarvoor niet, dan wordt het te moeilijk. Jeroen Piket vormde wat dat betreft een uitzondering, die was het spel al machtig aleer hij het andere beheerste. Zodra het schaken echter ten koste dreigt te gaan van de school grijpen wij in. Dat komt echter zel den voor, de meesten hebben disci pline zat. Voor veel spelertjes vormt het schaken trouwens pas, achter een fysieke bezigheid, de tweede sport. Een goede zaak naar mijn idee, ook al zie je veel van die jongeren uiteindelijk niet terug op de club. Wat dat betreft zitten we op een gemiddeld rendement van eén op drie a vier. Eer het zover is dat de spelertjes die stap mogen zetten, dienen zij trouwens wel een bepaald niveau te hebben bereikt. Anders leidt zo'n overstap allen maar tot teleurstellingen'. Hoe goed de Leidse schaakbond zelf, en dan met name in de breed te, in de talenten zit. zal zaterdag middag in dc Stadsgehoorzaal moeten blijken. Om en om gekop peld aan tegenstanders van ver schillende bonden zullen de jeugd schakers en schaaksters om half twaalf voor één enkele partij uit de startblokken worden geschoten. Van Ketel' „Het leuke aan jeugd schaak en in het bijzonder jeugd- schaaktraining vind ik, dat je ziet hoe iemand in de loop van de tijd de macht en het begrip over de gang van de stukken krijgt. De vol doening ook om te zien hoe een speler zich ontwikkelt en welk ni veau hij uiteindelijk weet te berei ken". RUUD DOBBELAAR Groep 1 Albanié -floemenié 0-1. Roemenië 5 4 0 Spanie 5 4 0 Oostenrijk 5 2 0 Ivan Lendl: rijk worden in Ant- werpen. (foto ap» len zou voor 6,6 miljoen gulden aan belastinggeld zijn ontdoken. Het progressieve dagblad De Morgen dook in de affaire, met als gevolg dat de ECC-top nu via de rechter smartegeld (naar verluidt dik 2,5 miljoen) van de krant eist. De im mer vriendelijke toernooidirecteur Pierre Darmon zegt niet bezorgd te zijn over de afloop van de twee juri dische kwesties: „Want we hebben niets fout gedaan". Darmon beseft als geen ander dat het ECC-toernooi wel tegen een stootje kan. Het best bezochte ze vendaagse indoorevenement ter wereld (vorig jaar ruim 181.000 be zoekers) heeft in betrekkelijk korte tijd een vooraanstaande positie veroverd. En hoewel de grenzen van de groei steeds dichterbij ko men en het Sportpaleis eigenlijk een ongeschikte accommodatie is. verwacht Darmon dat zijn wilde tennis-galaparty deze week voor nog minstens drie jaar in Antwer pen wordt gegarandeerd. „Wat er om ons heen ook ge beurt, we willen het ECC groot en sterk houden. En dat doen een bedrag, waarvan we vinden dat de spelers dat verdienen. Het is echt geen kwestie van willen con curreren met andere toernooien Zij hebben zich gewoon aangepast aan de markt, wij ook. Ja. het ECC is een succes, maar dat betekent geenszins dat ik op mijn lauweren ga rusten. Mijn grootste wens is niet te gelukkig te zijn anders blijft er namelijk niets over om voor te vechten", besluit Pierre Darmon. Sovjetunie Oost-Duitslan Frankrijk IJsland Noorwegen West-Duitsland Nederland Bulgarije Luxemburg 8 5 3 0 13 14- 7 3 3 1 9 12- 7 1 4 2 6 4- 8 2 2 4 6 4-1 8 1 2 5 4 5-1 0 6 0 2-13 Buitenl.voetbal SCHOTLAND Celtic - Falkirk 3-2, Dunfermline - Rangers 0-4. Dundee - Morton 1-0, Hibernian - Dundee Uni ted 0-1Saint-Mirren - Aberdeen 1-3, Mother well - Hearts 0-3. 14-24 Dundee t 15-21 Dundee 14-20 Saint-Mirr 8-15 FCLisse 7-11 Boerenburg 8-11 CleijnD 8-10 DeKuyper Hearts Celtic Hoofdklasse Van der Plas Menken/L Sloos Sport THB Boys Van Egmond Noordwi|k Lugdunum Koersen van gisteren op Dumdigt Eerste koers' 2000 m 1 Bianca A (Bouwh 2 44.0 - 1.22,0. 2. Beauty Starlet, 3. Ann. Hanover Niet gestart Appy de Sota. Toto: nend 2.--. plaats 1 21.40 1,20. 1.10. koppel 5,10, t 1609 m 1 Bomta de Queen (Pools). 2 08,8 - 1 20,0, 2 Bella Crown. 3 Astrid Marian. Toto wmnend 5,20. plaats 1,70, 1,30. 1,90, koppel 4.40. trio 48.60 Derde koers 2000 m 1 Zilver Ulandia (Hande laar) 2.43.4 -1 21.7. 2 Arjen Enkhuizen. 3. Adel- heid Boszorg. Niet gestart Annemiek dAster To- Hoewel de lengte van ex-voetballer Michel Platini eigenlijk geen enkel probleem vormt voor wereldkampioen hoogspringen Patrik Sjöberg knippert de nu als verslaggever voor een Italiaans televiestation Werken de Platini toch even met de ogen op het moment dat de Zweed over de lat op 190 cm èn hem heenspringt. Platini was in Zweden voor een interview met Sjöberg. (fot Ap MADRID (GPD) - Barcelona heeft gisterenavond opnièuw een neder laag moeten incasseren. In het ver volg van het op 3 oktober bij de stand 1-1 gestaakte duel tegen Atle- tico de Madrid, slaagden de Madril- enen er in om in de resterende 20 minuten nog een keer te scoren. Acht minuten voor het einde van de mini-wedstrijd ontglipte Marina net de buitenspelval en wipte be heerst over doelman Zubizarreta heen, (1-2). Barcelona speelde opnieuw ui termate nerveus, wat tot uitdruk king kwam in twee gele kaarten voor Caldere en Salva. In de laatste minuut kreeg eerstegenoemde zelfs een rode kaart wegens beledi ging van de scheidsrechter. In de allerlaatste seconden miste Salva na onzeker ingrijpen van de Atleti- co-defensie nog de kans op de ge lijkmaker. Zijn inzet vooreen bijna verlaten doel ging net over de lat. Door dit resultaat heeft Atletico de Madrid zich vaster op de tweede plaats genesteld. Al bedraagt de achterstand met koploper Real Ma drid nog altijd vier punten. Barcel ona kan het seizoen nu al als verlo ren beschouwen. Na acht wedstrij den staat de rijkste club ter wereld met 5 punten derde van onderen. Landskampioen Napoli zal het in de competitiewedstrijden tegen Empoli en Como moeten stellen zonder drie basis-spelers. De tucht- commissie van de Italiaanse voet balbond schorste het drietal Care- ca, Renica en Bagni voor twee bin dende wedstrijden. Careca en Re- LEIDEN - In navolging van het Nederlands elftal werd er gister avond ook op de zaalvoetbalvelden driftig gescoord. In de hoofdklasse deed Menken goede zaken, zonder overigens in actie te komen. Het achtervolgende Van Egmond leed een verrassende nederlaag tegen De Kuyper (3-4) en Sloos Sport moest eerder deze week al afhaken. De middenmoot heeft ondertussen gigantische proporties aangeno men, alleen het onfortuinlijke RO- AC (4-3 nederlaag bij Boerenburg) moet op haar tellen passen. Lugdunum - Cleijn Duin 6-9 Vijftien treffers is ook in de zaal niet niks. Lugdunum hield de doel- puntenrace met de 'eindelijk' los gekomen Katwijkers tot een kwar tier voor tijd vol (5-5) en ook bij 6-7 was er nog uitzicht op een goed re sultaat. In de slotfase greep Cleijn Duin alsnog de winst: 6-9. Arie van Duin (4), Piet van Duin (2), Leen van der Plas (2) en Jan Jonker scoorden voor de Katwijkers. Van Egmond - De Kuyper 4-2 De Leidenaars 'vergaten te sco ren' en kwamen daardoor in de problemen tegen de Lissenaren, die via Hoogeveen (2), Harry van der Zwet en Van der Voort de teller net een streepje verder lieten stop pen dan Van Egmond. Fred Ou- werkerk 92) en Arno Lancel waren de Leidse doelpuntenmakers THB Boys - FC Lisse 6-1 De dorpsderby werd enigszins ontsierd doordat beide ploegen een flink aantal spelers moest missen vanwege selectiewedstrijden in Rotterdam. Ed Griffioen (2). Pa trick Paardekoper. Fred Muller. Hans van Duin en Gerard van Beek waren productief voor THB, Hen- nie van der weijden tekende voor de tegentreffer (6-1). Noordwijk - Landwer Johan 4-2 De beslissing viel pas in de laatste vijf minuten, toen Noord- wijk via Gert Jan Bakker en An- dries Wendt de 0-2 achterstand (Deutekom 2x) wist weg te poet sen. Landwer was te verbluft om nog een punt te redden. Boerenburg - ROAC'79 4-3 De bezoekers waren de betere ploeg, maar de punten bleven in Noordwijk. Net toen Boerenburg zich had verzoend met een gelijk spel. viél er nog een bal achter de Oudadese doelman (4-3). Jan van der Berg (2), Gerard en Willem Scheurwater scoorden voor de thuisploeg; Ruud Wening en Wilco van der Meer (2) deden dat voor ROAC nica liepen de straf op voor de rode kaart van afgelopen zondag in de wedstrijd tegen AS Roma (1-1). In ternational Bagni maakte tegen het einde van de wedstrijd een ob sceen gebaar naar de arbiter. Hij werd voor de tuchtcommissie ge bracht door de rapporten van de grensrechter en de waarnemer op de tribune. Napoli is koploper in de Italiaanse comDetitie mpt HHp nun. ten voorsprong vier ploegen, waar bij AC Milan. Vijf spelers van de Joegoslavi sche voetbalclub Rode Ster liggen als gevolg van voedselvergiftiging op bed. De kans is zeer groot dat zij volgende week woensdag niet kun nen meedoen in de return wedstrijd voor het toernooi om de UEFA-be- ker tegen Club Brugge. Rode Ster won de eerste wedstrijd met 3-1. Volgens trainer Velibor Vasovic, in zijn actieve periode laatste man bij Ajax, kregen de spelers last van hevige buikpijn na het eten van ei gen gemaakt gebak, dat door sup porters bij de club was gebracht ter viering van het veroveren van de wereldtitel voor de jeugd door Joe goslavië in Chili. Rode ster heeft inmiddels om uitstel verzocht van de competitie wedstrijd van komende zondag te gen Vardar Skopje. Het is niet uit gesloten dat de club volgende week in Brugge met vijf invallers tegen Club Brugge, moet aantre den. De zieke spelers zijn: interna tional Refik Sabanadzovi, Zarko Djurovic, Goran Milojevic, Zlatko Krdzevic en Slobodan Marovic. Volgens Vasovic is er geen spra ke van opzettelijke vergiftiging van de spelers. Desondanks worden toch restanten van het gebak in een laboratorium onderzocht. Everton heeft stadgenoot en ri vaal Liverpool gisteravond de eer ste nederlaag van dit seizoen toege bracht. De landskampioen won het duel in de derde ronde van het Lea gue-bekertoernooi met 1-0. Liver pool is houder van de League-be ker. De beslissing viel zes minuten voor het einde. Tot ontzetting van de 44.000 toeschouwers in het sta dion aan Anfield Road, de accom modatie van Liverpool, scoorde verdediger en international Ste vens met een schot van 25 meter. Tottenham Hotspur werd even eens uitgeschakeld Tweede-divi- sieclub Aston Villa versloeg de nieuwe ploeg van de voormalige Barcelona-coach Venables met 2-1 Mclnally en Aspinal scoorden voor de thuisclub, de Argentijn Osvaldo Ardiles maakte de tegentreffer. ADVERTENTIE to winnend 2,10, plaats 1,20, 1,20, 1,10, Koppel 8.80, trio 46.70. Vierde koers 1300 m 1 Boxberger Rapide (Ca in) 1.27,9, 2 Staten Jesterboy, 3. Terrera. Toto winnend 2.60, plaats 1,70, 2.70. 5.40, koppel 39.50, trio 510.90 Vijlde koers 2600 m l. Zelma del Sol (Suyker- buyk) 3.33.8 -1.22.2. 2. Adnenne. 3 Yack.e Bro- oan Toto wmnend 10,30, plaats 2.40.8,80,4,50. koppel 53.50. trio 1283,10 Zesde koers 1609 nr 1 Brenda Uithuizen (Van Dcoveweerd) 2.11.5-1 21.7. 2 Barbara Fox. 3 Zanoretranss R Niet gestart Boy de Bloomerd Toto winnend 1.60. plaats 1,20. 3,00. 2,10, kop pel 5,70. trio 46,10 Zevende koers 2150 m 1 Leutink Mau (Riley) 2.26.5. 2. Moon Boy, 3. Ototo. Niet gestart: Star ting Point en Statenproiekt. Toto: winnend 3,20, plaats 1.40. 1,80. koppel 11,30, trio 74,70. Achtste koers 1609 m 1. Waterman (Roodenri|S) 2.06.0 - 1.18.3. 2. Yorki Fortuna, 3. Zilvermaid Niet gestart Ann Marshall en Wieneke K. Toto winnend 18,40, plaats 3,10, 5,--. 1,90, koppel 87,90, trio 1810,60 Negende koers: 2000 m 1 Ydeltuit B (Louwers- heimer) 2.39,3 - 1.19,7, 2. Uwe, 3 Zilver prince. Niet gestart: Woensdag, Texas Filter, Urian N, Anglers Line. Toto: winnend 11,40, plaats 11 ,- -. 1.--. koppel 11,30, trio 120,60. Tiende koers: 2000 m 1Ygor Peterhof (Van Ey- kelenborg) 2.39.3 -1.19.7,2. Zenith Nora. 3. Zally Ashton. Toto wmndn 2,90, plaats: 1,20, 1,50. 1,70, koppel: 6,20, trio. 70,--. Totalisatoromzet f 304.387,00 Toernooi Belgrado Achtste ronde: Alexander Beljavski (Sov) - Petar Fopovic (Joe) 1/2-1/2, Predrag Nikolic (Joe) - Jo- hann Hiartarsson (IJs) 1-0, Jan Timman (Ned) - Nigel Short (Gbr) 1-0, Liubomir Ljuboievic (Joe) - Valeri Salov (Sov) 1-0. Svetozar Giigonc (Joe) - Slavoljub Maganovic (Joe) 1-0, Viktor Kortsjno. (Zwi) - Bozidar Ivanovic (Joe) afg. Stand na acht ronden 1 Timman en L|ubO|evic 5112 pnt, Kortsj- noi 4 1/2 pnt en 1 afg partij. 4. Hjartarsson. Popo- vic, Nikolic en Beliavski 4 1/2 pnt. 8. Ivanovic 31/2 pnt en 1 afg partij. 9 Short 3 1/2 pnt. 10. Gligonc en Salov 3 pnt, 12 Maganovic 1/2 pnt Westduitse midlotto De twee trekkingen in de Westduitse midlotto hadden woensdag de volgende resultaten Trek king A 2 - 4 - 13 - 38 - 39 - 44 Reservegetal 42 Trekking B 2 -19 - 25 - 31 - 38 - 46 Reservegetal De uitslag van Spel 77 is 5493615 AFDELING LEIDEN 4B: RCL 8-ARC 10 2-1. De Sleutels 4-SV Voorsch 6 2-1, FC Lisse 7-Alphia 3 1-5, Leiden 4-Quick Boys 134-2, Katwijk 7-Oegstgeest 5 1- 4C: Oegstgeest 6-SVLV 2 4-1. Noordwijk 11-Leiden 5 1-6, Rijnsb. Boys 10-FC Lisse 9 4- 3, Ter Leede 7-JAG 2 1-2, Quick Boys 14-RCL 9 1-3. 4D: RCL 10-Katwijk 8 5-2, Foreholte 1 Alphia 4 1-6, Hazersw. Boys 5-Koudekerk 5 4-4 4E: Leiden 6-Hazersw. B 6 2-2, SVOW 3-ARC 12 4-0, Valken'68 6-Ter Leede 8 3-2, Kagia 4-Rijnsb. B 11 2-3, UDO 1-RCL 11 5-3. 4F: SJZ 2-RCL 12 10-0, Noordwijk 13-Kagia 5 3-6, SV Voorschoten 8-Ter Leede 9 2-3, Rijnsb. Boys 15 1-3, Hazersw. Boys 7-Woubrugge 3 1 3. 5A: Koudekerk 6-Hazersw. Boys 8 gestaakt, SJZ 3-Rijnsb. Boys 14 6-1, ARC 14-Noordwijk 14 0-3, Leiden 9-Oegstgeest 8 4-4, FC Lisse 11-HVZ 2 3*1. 5B: Oegstgeest 9-Leiden 10 2-0, Ter Leede 10-Noordwijk 15 0-1, Rijnsb. Boys 15-De Sleu tels 5 2-2, RCL 13-Meerburg 2 1-1 5C: Alphia 5-GWS 6 1-2, VVSB 4-FC Lisse 13 4-0. 5D: Kagia 6-Meerburg 3 3-6, Ter Leede 11 —Rijnsb Boys 16 3-8, Noordwi|k 16—Val ken'68 7 0-6, Abbenes 3-Oegstgeest 10 5-2, Katwijk 10-Quick Boys 17 4-2 5E: Koudekerk 8-Hazersw Boys 10 0-6, Wou- brugge 4-TAVV 4 4-0, Leiden 12-Alphia 6 1-1 RCL 14—ARC 15 3-2, ZLC 2-HVZ 3 7-2. 5F: Stompw. Boys-Katwijk 11 3-0. SVOW 4-SV Voorschoten 10 5-2, Oegstgeest 11 - Foreholte 2 0-8. FC Lisse 14-Valken'68 8 1-6 5G: Rijnsb. Boys 17-Ter Leede 12 3-2, Alphia 7-Woubrugge 5 2-3, Valken'68 9-Noordwijk 17 1-5, SVLV 3-SVOW 5 8-1 5H: Foreholte 3-Ter Leede 13 1-6, WSB 5-Val ken'68 10 3-1, LSVV70 4-Katwi|k 12 2-4 5J: Rijnsb Boys 19-FC Lisse 15 3-1, SV Voor schoten 12-Kagia 7 6-1, WSB 3-Bernardus 1 0-1, RCL 15-De Sleutels 6 10-2 2-SMS 6-1LSVV-Oegstgeest 2 3-4, Valken'68 2-Sportief 1-2, Katwijk 2-Woubrugge 1-6. Klasse 2: UVS2-Stompw. B 1 1-1, Roodenburg 1 -Kickers'69 2 3-0, DOCOS 1 -Altior 2 3-2, Ber- nardus 1-SJC 2 8-0, Meerburg 1-VTL 1 5-1 JEUGD Hoofdklasse A: Quick Boys Al-UDO Al 1-1 SJC Al-SVLV A1 3-1, DOCOS A1-Alkmama A1 3-0, ARC Al-Meerburg Al 7-1, Ter Leede A1-DOSR A1 2-0 Klasse A: SJZ A1-Foreholte A1 2-0, Rijnsb Boys A1 -UVS A1 0-4, Woubrugge A1 -FC Lisse A1 3-1, Valken'68 Al -Bernardus A1 1-1, Leiden A1 -Kickers'69 A1 4-3 Hoofdklasse B: DOSR B1-Noordwi|k BI 1-16, Rijnsb. Boys B1-Roodenburg BI 6-2, SVLV B1 -Katwijk B1 0-2, SJC Bi -Quick Boys B1 5-3, Alphia B1-RCL BI 1-3. BI: SV VoorschotenB1 - Kagia B1 8-4, Foreholte ZONDAG 4A: Alphen 4-SJC 7 7-3, Altior 5-VVSB 6 1-7, Alphense Boys 5-SVLV 5 7-0. 4B: VNA 2-ROAC79 6 13-0, UVS 7-DOCOS 5 4-2, Roodenburg 6-ASC 3 0-0, Foreholte 5- tior 6' 4C: - COS 6 2-3, ASC 4-MMO 4 4-6, SJC 9-VNL 3 4D: Roodenburg 7-Meerburg 5 5-1, Bernardus 6-Stompw B5 1-0, Alphense Boys 7-DOSR 7 1-12, VVSB 7-Alkmania 5 2-6, Teylingen 5-SVLV 6 6-2. 4E: FC Lisse 8-UVS 9 5-1, MMO 5-Warmunda 3 6-1, DOSR 8-Alphense Boys 8 0-2, Altior 7-ROAC79 7 12-0. 4F: SVLV 7-VTL 4 gestaakt, Roodenburg -Randstad Sport 4 7-0, LFC 4-WSB 8 3-1. 1 -DOCOS 8 0-7, Alphense Boys 9-DOSR 9 1 6. Altior 9-UVS 112-1, UDO 5-ROAC79 9-8 5A: SJC 12-Kickers'69 6 3-13, Alphen 5-fore- holte 6 7-3, Stompw. Boys 6-Bernardus 7 5-0. Meerburg 6-Leidsche Boys 4 0-4 5B: Alkmania6-UVS 12 1-2, Lugdunum 8-Roo denburg 9 3-1, VTL 5-SJC 13 5-1, R0AC79 9-VNA3 1-12 5C: VVSB 9-Stompw Boys 7 7-1, FC üsse 9-Alphense Boys 10 2-2, DOSR 10-MMO63-3. Teylingen 7-VNL 4 0-8 5D: VNA 4-DOCOS 116-1, Bernardus 8-SVLV 8 0-3, Foreholte 7—Altior 11 0-4, Unitas Leiden 4-Oran|e Groen 4 3-2 5E: VVSB 10-LFC 5 2-1 Stompw Boys 8-ASC 5G: LDWS 4-Unitas Leiden 3 2-2, UVS 13-DO- COS 13 5-3, Lugdunum 9-UDO 6 1-3, Alphense Boys 11 -SVLV 10 5-0, Foreholte 9-ZLC 3 8-1. 4H: Kickers'69 7-SJC 15 1-1, Meerburg 8-MMO 7 6-6, DOSR 12-Altior 124-1. Alkmania 8-LFC 6 2-2. 5J: UDO 7-Randstad Sport 6 5-3, Kickers'69 8-DOCOS 14 3-4, Warmunda 4-Alphense Boys 12 14-0, SJC 16-Roodenburg 10 6-4 5K: Unitas Leiden 5-Stompw. Boys 10 10-2, FC Lisse 11 - VNA 5 gestaakt, SJZ 7-Alphen 6 3-6.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19