'Rekening houden met diskwalificatie' 'Een schande en een blamage SpoorPtTV' 'Op het veld was het echt een hel' Sovjetunie met gemak geplaatst Spelers Oranje tussen hoop en vrees Oranje-jeugd heeft kansen in eigen hand Van Duyn in amateurteam SS Bom blakert aanzien Nederlands voetbal [WN KROKiïJl MtHBUflBQ mmmmFEBü DONDERDAG 29 OKTOBER 1987 SPORT PAGINA 17 'Dit zullen we nooit vergeten' ROTTERDAM (GPD) - Met de ex plosie nog nadreunend in zijn oren stapte George Sawides gister avond om kwart over acht onder de douche. De blik gericht op doel man Andreas Charitou, die liggend op een brancard en in shock-toe- stand onderzocht werd door een drietal artsen, gooide de enige Cy prioot in buitenlandse dienst de handdoek in de ring. „Daarvoor was maar één reden: angst", aldus de aanvaller van het Griekse AEK Athene. „Het was daarbuiten een hel. We hadden het gevoel dat we ons leven niet zeker waren. Ik zal dit nooit vergeten. Nooit". De aanblik van de Cyprische kleedkamer deed ook Ruud Gullit voor het ergste vrezen. De aanvoer der zag gedurende het oponthoud diverse spelers reeds onder de dou che staan. Anderen hesen zichzelf zelfs al in het kostuum van de Cy prische voetbalbond. „Ze waren enorm aangeslagen. Ik zou onder zulke omstandigheden ook gestopt zijn", gaf Gullit naderhand toe. Gullit was één van de vele bezoe kers die zich gisteravond geduren de het oponthoud meldde in de kleedkamer van het onthutste en daardoor muitende Cyprus. Een Griek met dubieuze bedoelingen ging Gullit voor, een leger be stuursleden volgde. De Griekse man verschafte zich toegang om, zoals hij meldde, een bekende een jas te komen brengen. KNVB-se- cretaris Jan Huijbregts, op zijn hoede voor Griekse bënvloeding en onvoorziene complicaties, zette de ongewenste gast pardoes buiten de deur. Costas Miamiliotios ontging dat voorval. De verdediger was daar voor te veel bezig met de dreun in de Kuip. „We hadden het gevoel alsof al die mensen het op ons ge munt hadden. En als je dan zo je keeper op een brancard ziet lig gen.... Sommige spelers wilden de wedstrijd wel uitspelen. Ik niet. Als het aan mij had gelegen, waren we meteen de bus ingestapt". „Ze waren bang voor hun leven", constateerde bondscoach Takis Charalambous. „Er waren daar voor al allerlei metalen dingetjes op het veld gegooid. Nee, op Cyp rus hebben we zoiets gelukkig nog nooit meegemaakt. Daar bestaan geen hooligans. Overspelen? Daar hebben wij gelukkig niks mee te maken. De straf, 'dat is een zaak voor de officials". De KNVB is Takis Charalam bous veel dank verschuldigd. De 43-jarige accountant was als een der weinigen Cyprioten de mening toegedaan dat verder spelen onder de gegeven omstandigheden het beste alternatief was. Dat hield hij zijn selectie ook meerdere malen voor, totdat alle rebellen zwichtten voor de argumenten. „Toen de emoties wat bekoeld waren heb ik ze inderdaad onder druk gezet om het veld weer in te gaan. Onder de ze omstandigheden kon dat niet anders. Wat hadden we anders moeten doen? 55.000 mensen laten zitten?" Zo luidde ook de wijze raad die André van der Louw, voorzitter het sectiebestuur betaald voet- teurs uiteindelijk over de streep, zij het dat er protest aangetekend werd. Op verzoek van de Cyprische vertegenwoordiger werd uitdruk kelijk en officieel vastgelegd dat de spelers slechts gezwicht waren voor de Nederlandse smeekbedes om de wedstrijd te hervatten. Geestelijk uit het lood geslagen, vrezend voor een herhaling en zon der bezieling liet Cyprus zich ver volgens binnen de krijtlijnen klei neren. Typerend voor de geringe tegenstand was dat de equipe ge durende negentig minuten slechts drie overtredingen beging, tegen Nederland veertien. „Normaal wordt het hier natuurlijk nooit 8- 0", vond reserve George Christo- doulou, bij Omonia Nicosia ploeg genoot van de getroffen doelman, die overigens na de wedstrijd een officiële aanklacht indiende bij de Rotterdamse politie. „We hadden nooit meer op het veld moeten te rugkomen. Nu bleef het bij een bom, maar voor hetzelfde geld wa ren ze gaan schieten". ROTTERDAM (GPD) - Nog keurig verpakt in het cello faan, stonden ze onaangeroerd in de hoek van de kleedka mer, de champagneflessen, die het bruisende Oranje-feest extra glans hadden moeten geven. Alles was tot in de punt jes geregeld, het hele ceremonieel en alle bijbehorende poespas. Het wachten was slechts op de afloop van het ver plichte nummer tegen Cyprus, dat definitief het pad zou ef fenen naar het EK van 1988. Maar in één klap werd Oranje alles zwart voor de ogen. Ruud Gullit en John Bosman drukken elkaar de hand na de ruime zege. Of de overwinning Oranje ook in Westduitsland brengt, moeten de inter nationals afwachten. (foto anp» „Het was een enorme knal, mijn hoofd suisde", sprak John Bosman kort voor middernacht nog altijd op bedempte toon. „Het zou niet gepast zijn onder deze omstandig heden te feesten", hield André van der Louw de kurk op de fles. De ontgoocheling en vertwijfe ling op de gezichten van de interna tionals was ronduit triest om aan te zien. In plaats van de geprogram meerde jubelstemming heerste er in de kleedkamer een doodse stilte en hield slechts één vraag de spe lers bezig: Hoe zwaar zal de UEFA ons straffen? „Dat is het enige wat me constant door het hoofd spookt", verbrak Hans van Breu- kelen al eerste de stilte. „Het is om stapelgek van te worden, die onze- LUXEMBURG (SID) - Jong West-Duitsland bhjft met Ne derland en Bulgarije kandidaat voor deelneming aan de Euro pese titelstrijd voor landen teams met spelers tot 21 jaar. De vóetbaljeugd van de Bonds republiek won gisteren zijn vierde wedstrijd, in en tegen Luxemburg, met 4-1. De Westduitsers namen door deze overwinning de leiding in groep 8. Jong Oranje heeft de kwalificatie in eigen hand. De gelegenheidsploeg van coach Bert van Lingen speelt op 17 november uit tegen de Bondsrepubliek. Op 15 decem ber ontvangt Nederland in de laatste groepswedstrijd Bulga rije. Evenals Jong Oranje, dat twee weken geleden in Middel burg een moeizame overwin ning behaalde op Luxemburg (1-0), hadden de Westduitsers grote moeite met de verdedi gend ingestelde ploeg uit het Groothertogdom. Pas na de rust kwam de ploeg van gele- genheidscoach Osieck, die Vogts verving, tot scoren. J 0 n Bosman ZEIST (ANP) - Katwijker Floor van Duyn is weer opgenomen in de nationale amateurselectie, die gisteren door bondscoach Groene- wooud bekend is gemaakt. De voetballer van Quick Boys bevindt zich in de voorlopieg selectie in het gezelschap van negen zondag- amateurs en zes zaterdag-amateurs. Oranje bereidt zich voor op een vriendschappelijke wedstrijd op 24 november tegen Italië. Het zijn: Hans Suiker en Leo Rontberg beiden DHC), Rene Hen driks (Aalsmeer), Steve Buijs (Heeijansdam), Bert-Jan Jansen en Ton Harleman (beiden Sportclub Enschede), Gerard Molenaar (Oranje Nassau), Rini de Groot (Wilhelmina), John van der Zwan (Wilhel mus), Floor van Duyn (Quick Boys), Chris Riemens (Spel. Genemui- den), Loek Bijl (Kozakken Boys), Folkert Velten (Enter Vooruit), Rini van Trigt (NSW), Peter Bouw (Papendrecht) en Herman Teeuwen (TOP). Oranje, dat volgend jaar ook een viertal wedstrijden in Australië speelt, oefent dinsdagavond 8 november bij het Haagse Wilhelmus. Nederland - Cyprus 8-0 (4-0). 1. Bosman 1- 0. 20. Gullit 2-0, 38. Bosman 3-0. 40. Spel- Van 't Schip 5-0, 53., 61.. 66. Bosman 6-0,7-0 en 8-0. Scheidsrechter Phi- toeschouwers: 55.000. I: Van Breukelen (PSV), Van Tig- s (Ajax), Koeman n Silooy (RC Paris): Van Aerle (PSV) (PSV). it (AC Milan, vi Gillhaus PSV)) en Van t Schip (Ajax). Cyprus: Charitou (3. Kleft.s); Miamiliotis (Pantzialis). Misos, Sokradous en Pittas; Christofi, Christoforou, Sawa e akis; Sawides en Mavroudis. n Yiangoud- P 5 is: Nederland 7 5 2 0 Griekenland 7 4 12 Hongarije 7 3 0 4 Polen 7 2 2 3 Cyprus 6 0 15 De resterende wedstrijden ir ROTTERDAM (GPD) Wat een volksfeest had moeten worden, eindigde in een nachtmerrie. De kracht waarmee de in een sinaasappel verpakte bom op nog geen twee me ter van Andreas Charitou explodeerde, verschroeide de grasmat en blakerde het aanzien van het Nederlandse voet bal. Amper twee minuten oud, kon Nederland-Cyprus worden bijgeschreven op het al overvolle strafblad van het vaderlandse topvoetbal. De oorverdovende knal in de Kuip zal hoorbaar zijn tot in Zürich, het hoofdkwartier van de Europese voetbalunie. Op papier was plaatsing voor de EK-eindronde in West-Duitsland nog slechts een formaliteit. Na gis teravond lijkt het Europees kampi- bal, zijn Cyprische gehoor tot drie oenschap verder weg dan ooit. Het maal voorhield. Van der Louw rea liseerde zich dat gisteravond alleen korte termijn-politiek succes kon hebben en meldde zich in de kleed kamer. Later zouden nog twee be zoekjes volgen. „Ik merkte in de gang meteen al dat een groot aantal spelers niet meer op het veld wilde verschijnen. De stemming was ont- is tenminste ondenkbaar, dat de tuchtcommissie van de UEFA an dermaal genade voor recht zal la ten gelden. Vooral Griekenland, de enig overgebleven concurrent van Oranje, zal alles in het werk stellen om te voorkomen dat het bominci- dent voor Nederland met een sisser afloopt. De Grieken kunnen daar- zettend emotioneel. Ja, ik heb daar bij zonder twijfel rekenen op de heel veel moeten praten". steun van Engeland, dat sinds het Na zijn eerste visite aan de kleed- Heizel-drama in Brussel geweerd kamer volgde voor Van der Louw wordt uit de Europese bekertoer- een spoedberaad met KNVB-voor- zitter Van Marle, Charitou, afge vaardigde van de Cyprische bond, de Belgische UEFA-waarnemer Delcourt en de Luxemburgse scheidsrechter Philippi. Het over leg leidde tot de conclusie dat de wedstrijd per se hervat moest wor den. Van Marle: „We hebben een dringend beroep gedaan op de waarnemer van de UEFA. Die zag gelukkig ook in dat we 55.000 men sen anders misschien niet in toom hadden kunnen houden. Dat was voor hem en voor ons het belang rijkste argument". UEFA-bons Decourt, met in zijn kielzog de vertegenwoordiger van Cyprus en trainer Charalambous, trokken de gedemoraliseerde ama- DONDERDAG 20.20-24.00 BRT 2: ECC-Tennis- toemooi in Antwerpen (recht streeks). 22.30-23.35 SCH: Super Spoil: La Manga Trophy (golf). VRIJDAG 09.45-09.55 BBC 1: World Cup Cricket: Engeland-Sri Lanka. 12.05-13.00 BBC 1: Cricket. 14.55-18.45 BRT 2: ECC-Tennis- toernooi in Antwerpen (recht streeks). nooien. Bondsvoorzitter Jo van Marle, als bestuurslid zeer wel thuis in het circuit van de UEFA, weigerde echter pertinent mee te gaan in de veronderstelling dat sancties on mogelijk kunnen uitblijven. „Dan zou ik op de stoel van de rechter gaan zitten, en dat vind ik onjuist". Volgens Van Marle is de strafmaat niet gereglementeerd en kan de tuchtraad allerlei maatregelenen nemen. „De minste straf is een boe te, de zwaarste is diskwalificatie". En wat daartussen zit, zoals h^t verloren verklaren van de wed strijd, overspelen en verliespun- ten. Pas eind volgende maand, wan neer het tuchtcollege op 24 en 25 november in Zürich bijeenkomt, zal het Nederlands elftal weten waar zij aan toe is. Tot zolang leven Rinus Michels en de internationals tussen hoop en vrees en met de wurgende onzekerheid hoe groot de schade van de aanslag zal zijn, die één toeschouwer heeft ge pleegd op de kansen van Oranje. „De schade zou nog veel groter zijn geweest", aldus Van Marle, „als de wedstrijd niet was uitgespeeld. Nu is er tenminste een uitslag en is het verder een zaak van de strafcom- missie". Het kan bijna niet anders, dat die straf een stuk zwaarder zal uitval len dan de geldboete waarop be stuur en spelers gisteravond in stil te hoopten. Een veel minder ern- rugschrikt kwaad met kwaad te vergelden. Tijdens het EK-kwalifi- catieduel tussen de jeugdelftallen van Nederland en Luxemburg raakte de Luxemburgse doelman gewond door een rotje dat vanaf de tribune op het veld werd gegooid. De Oranje-jeugd won met 1-0 en plaatste zich door dat resultaat voor de eindronde in Moskou. De strafcommissie veranderde die uit slag naderhand in een 0-3 neder laag, hetgeen feitelijk neerkwam op diskwalificatie. De loodzware straf van twee ver- liespunten is nu het minste wat Oranje andermaal boven het hoofd hangt. Terecht zullen de 'rechters' er op wijzen, dat Cyprus de 88 mi nuten na het bomincident niet meer kon beschikken over zijn eer ste doelman, die ontredderd en met een rood betraand gezicht in de kleedkamer achterbleef. Het was sowieso al een klein wonder dat de ploeggenoten van Charitou, van wie de meesten het voetbalte nue al hadden verwisseld voor het uitgaanskostuum, zich alsnog lie ten overhalen om de wedstrijd uit te spelen. Dat dankte Oranje voor een niet gering deel aan de overre dingskracht van sectievoorzitter André van der Louw, die tot drie keer toe de Cyprioten opzocht in de kleedkamer en hen smeekte terug te keren in de Kuip. Smeekbede Die smeekbede werd onder pro test van de Cyprioten verhoord. Voor het argument van de voetbal- autoriteiten, dat het voetbal het meest zou zijn gediend met verder spelen, toonde geen van de spelers echter veel begrip. „De stemming in de kleedkamer", bekende Van der Louw later, „was verschrikke lijk emotioneel en werd nog eens extra beinvloed door de keeper, die met een lichte shock gestrekt op de grond lag. De spelers voelden zich bedreigd en waren bang om verder te spelen". Al even emotioneel en bitter rea geerde de sectievoorzitter tijdens en na de wedstrijd. „Dit is een schande en een blamage voor het Nederlandse voetbal. Daar neem ik geen woord van terug. Ik wil niets vergoeilijken, maar het mag toch niet zo zijn, dat een gek, een van daal, de macht zou hebben om een landenteam te diskwalificeren. Menselijkerwijs hebben we vooraf en tijdens de wedstrijd alles ge daan om de openbare orde te hand haven. Nogmaals, ik betreur het in hoge mate, maar hoe kun je dit soort incidenten tegengaan?". Of de de strafcommissie van de UEFA daar een boodschap aan heeft, lijkt op z'n minst twijfelach tig. Om tot een oordeel te komen hebben de 'rechters van Oranje' ook niet de rapporten nodig van de Luxemburgse scheidsrechter Phi lippe of de Belgische waarnemer Delcourt. Van Marle: „Ik heb be grepen dat het bomincident wel tien keer op de tv is uitgezonden. Die beelden hebben ze morgen ge garandeerd in Bern". De uitslag van de strafbehandeling kan bijna niet anders zijn, dat het Neder lands elftal tot verliezer wordt ver klaard. In dat geval bedraagt de voorsprong op Griekenland nog maar een punt en zal Oranje op 16 december in Athene alsnog 'bij de duivel te biecht moeten'. Op meer clementie hoeft het Nederlands elf tal niet te rekenen. Het zou wel eens de doodsteek kunnen zijn voor het Nederlandse topvoetbal. gen met twee treffers. Belanov, Eu- Oostduitsers geen waarde. Slechts SIMFEROPOL (SID) - Het natio nale elftal van de Sovjetunie heeft zich gisteren als eerste team via de voorronden geplaatst voor het fen na de rust maakte topscorer op de eerste plaats. De 10.000 toe- toernooi om het Europees kam- Protassov 2-0. pioenschap voetbal. Een sobere ropees voetballer van het jaar 1986, scoorde na een kwartier. Vijf minu- bij een nederlaag van de Sovjetu- hadden ze nog uitzicht gehad ADVERTENTIE stig voorval, op 11 april 1984 op het overwinning in de laatste groeps- veld van Telstar, heeft immers ge- wedstrijd, 2-0 tegen IJsland, leidde leerd, dat de UEFA er niet voor te- voor de ploeg van coach Lobanovs- ki de deelneming aan het voetbal- feest in de Bondsrepubliek in. West-Duitsland is als organisate- Op IJsland was de Sovjetunie slechts een gelijk spel (1-1) gegund. De Russen legden de basis voor de groepsoverwinning via een zege op Frankrijk in Parijs. De regerend Europees kampioen werd daar- Lekker pittig met puur mager rundvlees. Haarlemmerstraat 157, Leiden Tel: 071-146459 rend land automatisch geplaatst door al vroeg praktisch uitgescha- voor het toernooi, De beste voetballers van de Sov jetunie namen voor 25.000 toe schouwers in het milde Simferopol aan de Krim routinematig afscheid van de kwalificatieronde in groep 3. IJsland werd overspeeld, maar niet voor schut gezet. De vaak zo produktieve Sovjets namen genoe- keld voor deelneming aan de eind ronde. De Russen verloren in groep 3 geen duel. Het won er vijf en speelde drie keer gelijk: tegen IJsland, de DDR en Frankrijk. De overwinning van de nationale ploeg van de DDR op Noorwegen (3-1) in Magdeburg had voor de schouwers zagen Kirsten (2) en Thom voor Oost-Duitsland scoren. De Noorse treffer werd gemaakt door Fjerestad. Door de overwin ning werden de Oostduitsers wel zeker van de tweede plaats in groep 3 achter hun Oosteuropese bondgenoot. Met een minimale zege op Alba nië (1-0) heeft Roemenië uitzicht gehouden op kwalificatie. De 18.000 toeschouwers in het stadion van Flamurtari Vlori in Tirana za gen Michael Klein in de 62e mi nuut scoren. Tegen de stug verde digende Albanen kon Roemenië zijn doelsaldo niet verder verbete- Roemenië kwam door de over winning in groep 1 op dezelfde hoogte als Spanje. Beide landen ploegen hebben acht punten en moeten nog een keer spelen. Span je ontmoet op 18 november Alba nië. Roemenië speelt tegelijkertijd de uitwedstrijd tegen het al uitge schakelde Oostenrijk. Het doelsaldo van Roemenië is aanmerkelijk gunstiger: 13-3 tegen 9-6 voor Spanje. De Spanjaarden zorgden in de aanloop naar de Eu ropese titelstrijd van 1984 in Frankrijk voor een stunt. Dankzij een sensationele overwinning van 12-1 op Cyprus in de slotwedstrijd plaatsten zij zich voor de eindron de, in plaats van het Nederlands elftal, dat zich al zeker waande van kwalificatie. kerheid wat er gaat gebeuren". De stilte was ronduit pijnlijk. Dan in eens: „Wat denk jij, zullen we er met een geldboete vanaf komen De verbeten trek om de mond hoek van de doelman voorspelt weinig goeds, als hij persoonlijk met 'die idioot' zou mogen afreke nen. „Dit is echt verschrikkelijk. Hier hebben we met z'n allen zeven jaar naar uitgekeken. Maandag hadden we het nog over het volks feest dat Nederland-Cyprus zou moeten worden. En dan dit. Nee, ik weiger rekening te houden met diskwalificatie of twee punten in mindering. Laten ze Nederland maar een dikke boete geven of als straf een wedstrijd zonder publiek. Desnoods spelen we de wedstrijd over. Het kan toch niet waar zijn, dat zo'n gast al dat publiek, de spe lers en de bond kan duperen". Met de ziel onder zijn arm verliet de doelman de kleedkamer. Het verging de meeste Oranje-spelers niet veel beter. „Snap je dat nou", stamelde Ruud GuÜit vol onbe grip. „Je komt met 1-0 voor, de hele Kuip staat op losse schroeven en we kunnen eindelijk weer eens een festje gaan bouwen. Dan zit er tus sen die 60.000 mensen op de tribu ne één gek, die een bom gooit, en niet zo'n kleintje ook". Voor de aanvoerder van Oranje was de wedstrijd op dat moment over. Tien minuten voor afloop stapte hy gedesillusioneerd van het veld. Ge broken, en met de wetenschap dat alle inspanningen wel eens voor niks kunnen zijn geweest. Climax „Dit had een climax moeten zijn, voor de spelers en het publiek. Dat feest werd door één gek ver stoord". Zo geconcentreerd als Oranje begon en zoveel vreugde als de vroege eerste goal teweeg bracht, zo gelaten reageerde de ploeg op de resterende zeven tref fers. „Van uitbundigheid was ei genlijk geen sprake meer", erken de Gullit grif. „Ik liep voortdurend met de gedachte rond dat we deze wedstrijd misschien wel voor joker hebben gespeeld. Want dat is nog het ergste, dat je niet weet waar je aan toe bent". Sportief slaagde Oranje cum lau- de, maar het lot van Nederland ligt in Zürich. Die wetenschap maakte het vervolg van Nederland-Cyprus tot een onwerkelijk gebeuren, waarin van enig enthousiasme en bezieling eigenlijk geen sprake meer was. „Wat een Oranje-happe ning had moeten worden en waar publiek en spelers dagenlang naar toe hebben geleefd", sprak Rinus Michels op doffe toon, „is uitgelo pen op een heel naar gebeuren. Dit had de bekroning moeten zijn, maar van dat festijn is niet veel overgebleven. Ik voel niets, geen enthousiasme, geen naar gevoel. De spelers verging het niet anders. Ze gaven elkaar een hand, meer niet. Kennelijk word je onverschil lig door dit soort zaken. Ik weet echter wel dat langzaam maar ze ker het voetbal naar de knoppen gaat". Als een der weinigen voelde de bondsmanager zich absoluut niet geroepen om zich te verdiepen in de gevolgen van het bomincident. „Ik weet niet wat er gebeurt en ik er wil er ook niet over nadenken. Ik weet wel, dat er een paar zijn die kennelijk niet willen meewerken aan een voetbalfestijn. De vraag is: hoe raken we die kwijt". „We heb ben de kwalificatie volledig in ei gen hand en dan worden we gepakt door de buitenwacht", raakte Gul lit niet uitgepraat over de bom die onder Oranje werd gelegd. „Ik zou het hoogst onrechtvaardig vinden, als de UEFA er geen rekening mee houdt dat het maar om een man ging en dat er verder niks is ge beurd. Als wij hierdoor niet naar Duitsland gaan, zou dat het groot ste onrecht zijn dat ze ons aan kun nen doen". Van Breukelen vreest echter al op voorhand de acties die Grieken land zal ondernemen om zichzelf in een gunstige uitgangspositie te ma noeuvreren. „Als het andersom zou zijn, zouden wij er toch ook alles aan doen om ervoor te zorgen dat de concurrent twee punten in min dering wordt gebracht. Zo'n kans krijgen ze nooit weer. Maar het kan toch niet waar zijn", stond de doel man het huilen nader dan het la chen, „dat één idioot een volks feest verknald en ook nog eens het EKGullit hield daar serieus rekening mee. „Ik ben bang dat al les voor niks is geweest. Dat moet je incalculeren, hoe onrechtvaar dig dat ook is". In de andere hoek van de kleed kamer zat John Bosman beteuterd voor zich uit te staren. Zelfs de vijf doelpunten, een evénaring van het interland-record van Leen Vente (in 1934 tegen België), kon de Ajaci- ed niet opfleuren. „Leuk hoor, maar mijn hoofd staat er niet naar. Noem het maar gemeend blij. Nie mand heeft het over die mooie doelpunten gehad of over Duits land. Toen we zo lang in de kleed kamer zaten, hadden we al het ge voel dat we het konden vergeten. Toen die keeper per brancard van het veld werd gedragen, wist ik wel hoe laat het was. We moeten reke ning houden met een diskwalifica tie. Het zou mij meevallen als het bij twee verliespunten zou blij ven". Die ontgoocheling verdrong de royale score (8-0) op deze inkt zwarte avond volledig naar de ach tergrond.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17