Rijn- en bollenstreek willen ook meetellen Toekomst Ruiten Troef vaag Valkenburgers verontwaardigd over bouw nieuwe kassen Walsen op klanken Alphens Mannenkoor Doorgereden na aanrijding Tennisclub wint regionale sportquiz PAGINA 16 win DONDERDAG 29 OKTOBER 1987 VALKENBURG - "De kassen ver pesten niet alleen het uitzicht op het polder- en duinlandschap, maar versterken bovendien de ge luidsoverlast van de nieuwe omlei- dingsweg S-4. En wat te denken van bodemvervuiling en de zee van licht die 's nachts uit de kassen straalt", maakte mevrouw G. Vegt duidelijk waarom de bewoners van Duinzicht en Meanderlaan in Val kenburg zo fel gekant zijn tegen het verlenen van een vergunning aan de firma Van der Nagel voor de bouw van een kassencomplex in 't Joght. De 55 bezwaarschriften la gen gisteravond op de tafel van de commissieleden ruimtelijke orde ning. De publieke tribune van de raadszaal was te klein om alle ver ontwaardigde bewoners te herber gen. Dat op de WD na alle raadsle den vorige maand instemden met de bouwvergunning, zit de bewo ners niet lekker. Mevrouw Vegt stelde dat wethouder Van der Na gel de raadsleden heeft 'omgekre gen', terwijl ze onvoldoende infor matie hadden. Burgemeester C. Sinke wees er op dat de gebroeders Van der Na gel al een bouwvergunning op zak hebben. "Dat plan vormt echter een ernstige aantasting van het open landschap. Vandaar dat we na overleg met het bedrijf tot een an dere plaats in 't Joght zijn geko men, die minder het uitzicht ont neemt", maakte Sinke aan de be woners duidelijk. Ook Van der Sar, die firma Van der Nagel vertegenwoordigde, wees er nadrukkelijk op dat het be drijf in feite nu al kan bouwen. "In dertijd is grond aangekocht van G. Barnhoorn. Voor die grond was al een bouwvergunning afgegeven. Op die 6.000 vierkante meter kun nen we direct met kassenbouw be ginnen. De nieuwe plaats, aan de overzijde van de S-4, is juist in het belang van de bewoners", hield Van der Sar de bewoners voor. "In het belang van het dorp is het bedrijf al vele malen verschoven, dend beleid ten aanzien van de uit waaiering van Schipholgebonden activiteiten in de landelijke gebie den'. Dat moet dan met name gel den voor de regio Uithoorn, de buurt rond Mijdrecht en Wilnis, voor de zuidelijke Haarlemmer meer, de bollenstreek en Alphen. Het rijksrapport: "Dit beleid komt overeen met het streven ge richt op handhaving van de kwali teit van het landelijk gebied en het open houden van het 'groene hart'. Een beleid gericht op bundeling voorkomt tevens dat het streven wordt uitgehold om rond Schiphol een internationaal vestigingsmil ieu tot stand te brengen". Volgens Marcus houdt de werk groep van de rijksplanologische commissie geen rekening met de situatie, zoals die is gegroeid. Uit het streekgebonden Schilholrap- port blijkt volgens hem dat ook het rijksbeleid enigszins moet worden aangepast aan de werkelijkheid. om plaats te maken voor woning bouw en de aanleg van de S-4. Kas senbouw is voor de toekomst van het bedrijf ontontbeerlijk. Wan neer de nieuwe plaats wordt afge wezen, wordt toch gebouwd, maar dan op basis van de oude vergun ning". kondigde Van der Sar aan. Bewoonster Vegt van het Duin zicht deelde de commissieleden mee dat wethouder Van der Nagel ook al gedreigd had met de oude vergunning. "Pure chantage in de hoop dat we geen bezwaarschriften indienen. Die oude vergunning is zeker tien jaar oud en afgegeven aan Barnhoorn. De bewoners is nooit meegedeeld dat er een bouw vergunning lag. Toen we de huizen wilde kopen hebben we nog na vraag gedaan, maar op het gemeen tehuis werd ons verzekerd dat het gebied niet bebouwd zou worden. Wat dat betreft dus grove nalatig heid van de ambtenaren. Het is al helemaal verwonderlijk dat op het gemeentehuis geen eens een af schrift van die oude bouwvergun ning aanwezig was", onderstreepte mevrouw Vegt het falende voor lichtingsbeleid van de gemeente. Bewoonster Van Rooijen is kwaad dat nu wel een kassencom plex het uitzicht gaat belemmeren, maar dat de geluidwal langs de S-4 er niet komt. "Wij waren juist vóór een geluidwal, maar omdat de meeste bewoners tegen waren, hebben we ons daarbij neergelegd. Vervolgens werd besloten de S-4 verlaagd aan te leggen, zodat het uitzicht behouden blijft. Als we hadden geweten dat die kassen daar zouden komen, hadden we ons indertijd wel sterker gemaakt voor een geluidwal". Nog een veronderstelde tegen stelling in het gemeentelijk beleid werd door bewoner De Vries aan gedragen. "De gemeente legt langs het Duinzicht en de S-4 juist recre aard het hele jaar bezig met zo'n uitvoering. Wij zijn er laat mee be gonnen. Dat kan ook als je meer dansers hebt die makkelijk inzet baar zijn. Het enige waar de dan sers voor moeten oppassen, is dat zij zich niet laten misleiden door de zang, maar dat zij gewoon het ritme blijven volgen". De uitvoering morgenavond be gint om 20.15 uur. Het concert van het Alphens Mannenkoor duurt ongeveer twee uur. Solisten zijn: Ali Vonk (mezzo sopraan), Wim Tuyn (tenor) en Herman van der Kroef (tenor). De dansers van Ver- mey zijn vooral in het eerste ge deelte actief. Het koor wordt muzi kaal begeleid door een ensemble, bestaande uit pianiste Mariska Vingerhoed en de blazers Cees van der Linden, Mark Annaars (trom pet), Wouter Boerefijn (hoorn) en Dirk Boerefijn (tuba). De uitvoering gaat uiteindelijk over in een avond vrij dansen voor iedëreen, met muziek van The Mel low Tones. atieve wandel- en fietspaden aan. Maar wie gaat daar nu lekker wan delen wanneer het uitzicht op de polder, de duinen en het vliegveld wordt verpest door kassen", vroeg De Vries zich af, die bijval kreeg van Van der Horst: "Weten de raadsleden nog een andere wandel route in Valkenburg waar je de grutto en de kievit nog kan zien en 'horen?" De commissieleden lieten zich ondanks alle betogen van de bewo ners niet uit 'hun tent lokken' Geen enkele opmerking of vraag werd gesteld. De commissie ruim telijke ordening vergaderde ver volgens achter gesloten deuren. Het geheime advies van de com missie wordt binnenkort aan het college voorgelegd. Leverworsten gekoeld met kanaalwater DEN HAAG/LEIMUIDEN - Een Leimuidense vleeswarenfabri- kant is door de Haagse politie rechter veroordeeld tot een boete van 2.500 gulden, waarvan 2.000 gulden voorwaardelijk, omdat hij zijn leverworsten heeft afge koeld met water uit een achter het bedrijf gelegen kanaal. De di recteur van het bedrijf verklaar de gisteren ter zitting dat hij al tien jaar 's winters de leverwor sten koelt met kanaalwater. "Ik heb nooit de indruk gehad dat ik [iets verkeerd deed", aldus de Leimuidenaar. Het kanaalwater gebruikte de man vooral in de winter omdat het dan kouder was dan het lei dingwater, dat hij wel in de zo mer gebruikte. "De leverworsten koelden dan sneller af', verdui delijkte hij. De directeur bena drukte dat zijn leverworsten re gelmatig werden gecontroleerd en dat er nooit aanmerkingen waren geweest op de kwaliteit. Hij toonde politierechter mr. Van Rossum een leverworst die hermetisch was verpakt in plas tic. "Ik kan er op gaan staan", al dus de man, die volhield dat er geen gaatje in het omhulsel kan komen. "Dat denken mensen met een condoom ook", reageerde offi cier van justitie, mr. Horbach. "Toch gaat het daarmee ook wel eens fout". Mr. Horbach noemde het koelen met kanaalwater "een vrij onsmakelijk gebeuren". Hij verweet de vleeswaren fabrikant grote slordigheid dat hij nooit op het idee was gekomen dat dit niet kon. "Ook helder water kan bijzonder smerig zijn. Het kan vol zitten met onzichtbare ziekte kiemen", zei mr. Horbach. Hij eiste een boete van 2.500 gulden De directeur van de Leimui dense fabriek vond dat bedrag wel erg hoog, zeker omdat de Keuringsdienst van Waren, die uiteindelijk de zaak aan het licht had gebracht, vele malen in de afgelopen tien jaar had kunnen zien hoe er werd gewerkt. "Nooit is er een aanmerking gemaakt", zei hij. Mr. Van Rossum hield met de ze omstandigheid rekening bij de veroordeling tot een boete van 2.500 gulden, waarvan het groot ste deel - 2.000 gulden - voor waardelijk was. Als de fabriek binnen twee jaar weer wordt be trapt op een dergelijke feit, dan moet hij de 2.000 gulden alsnog betalen. Overigens gebruikt het bedrijf nu zowel 's winters als 's zomers leidingwater. Eigen Schipholrapport als wapen in de strijd ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense regio dreigt het vliegtuig te missen bij de ontwikkeling van luchthaven Schiphol. De Rijnstreek, maar ook de bollenstreek ontbreken in het recentelijk ver schenen eindrapport van een werkgroep uit de rijksplanologische commissie, die de groei van de be drijvigheid rond Schiphol tot aan het jaar 2015 in goede banen wil leiden. Het 'groene hart' van Hol land wordt daarbij overgeslagen. Met de opvallend genoemde en niet nader bekend gemaakte resul taten van het deze week beschik baar gekomen eigen Schipholrap port wil het het REO (regionaal economisch overleg in de Rijn- en bollenstreek) voorkomen dat de nabij gelegen gebieden worden vergeten. Het streekgebonden rapport moet dit jaar nog dienen als reken kundig protest tegen de landelijke zienswijze omtrent de ontwikke ling van Schiphol. De opdrachtge vers voor het Schipholonderzoek Provincie mag kwart minder huizen bouwen dan ze wenste DEN HAAG/LEIDEN - In de pro vincie Zuid-Holland mogen vol gend jaar 17.699 woningwet-, pre- miehuur- en vrije sector woningen met eenmalige bijdrage worden ge bouwd. Staatssecretaris Heerma van volkshuisvesting heeft dit cij fer gisteren bekendgemaakt. De hoofdingeneur-directeur voor de volkshuisvesting in de provincie zal medio december de verdeling per gemeente bekend maken. De provincie had gevraagd om in to taal 23.725 woningen. In de woningwetsfeer had de provincie 13.912 woningen aange vraagd en heeft er 7.227 toegewe zen gekregen. In de premiehuur sector (beleggerswoningen) was de aanviaag van 2.182 woningen lager dan het toegewezen aantal, name lijk 2.422. Aan premiekoopwonin gen (a en b) mogen volgend jaar 4.034 huizen in de provincie wor den gebouwd. Aangevraagd waren er hiervan 5.792. Tenslotte de vrij sector woningen met eenmalige bijdrage. Hiervan mogen er 4.016 worden gebouwd terwijl er 1.839 waren aangevraagd. zijn de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland en de pro vincie. Tevens zijn de gewestelijke arbeidsbureaus in het gebied erbij betrokken en de directie van de luchthaven zelf. De uitkomsten van het rapport worden pas half december vrijge geven. Dit heeft de stuurgroep eer der deze week beslist. De vrees be staat dat gezaghebbende organen, instellingen en overheden bij een vroegtijdige discussie een over haast standpunt innemen. "We gaan een paar chaotische maanden tegemoet", aldus F. Marcus, de se cretaris van het REO. "Eerst moe ten we het rapport van de rijkspla nologische commissie nog zien aan te passen. Vervolgens krijgen we een turbulente periode omdat de vierde rijksnota voor ruimtelijke ordening in december verschijnt". De luchthaven en de daarmee sa menwerkende bedrijven worden beschouwd als een belangrijk eco nomisch 'trekpaard' voor de omge ving. Aan dit belang voor de Rijn en bollenstreek wordt volgens Marcus in het rijksrapport voor een groot deel voorbijgegaan. Het ei gen tegenrapport moet 'bewijzen' dat de luchthaven wel degelijk gro te invloed kan hebben op onder meer de bedrijvigheid en de werk loosheid in het noordelijke deel van Zuid-Holland. Vooralsnog wordt weinig ingespeeld op de re laties met de even over de provin ciegrens gelegen luchthaven. De rijksplanologische commis sie ziet nog veel minder verband tussen de Schipholregio en de Rijn- en bollenstreek. Niettemin wordt geconstateerd dat 'de vraag naar vestigingsplaatsen voor be drijven in de omgeving hoger is dan in de rest van het land'. En ver derop: "De afwikkeling van het verkeer wordt op een aantal essen- tiele wegverbindingen als proble matisch ervaren door (dreigende) overbelasting". Het REO trekt vooral ten strijde tegen een passage in de samenvat ting van het rijksrapport, waarin wordt gepleid voor 'een terughou ALPHEN AAN DEN RIJN - "ln principe zijn we voor alles in", zo reageert de Alphense dansschool houder Ruud Vermey op het tame lijk unieke, gezamenlijke optreden met het Alphens Mannenkoor mor genavond in Avifauna. Terwijl het koor onder leiding van dirigent Al- bert Solingen zingt, walsen bij ver schillende nummers demonstratie paren van Vermey's school door de zaal. Of doen ze de rumba. Er zit in elk geval beweging in. Voor zover Ruud Vermey be kend, is het niet veel vaker gebeurd dat werd stijlgedanst op de klan ken van een mannenkoor. Eind vo rig jaar ontstond bij de zangers het idee eens wat anders te brengen dan de traditionele uitvoering en werd vervolgens Vermey gevraagd of hij die kon 'illustreren', zoals bal letgroepen dat elke nieuwjaarsdag doen bij het tv-concert in Wenen. Gehoopt wordt dat deze aanpak extra belangstelling oplevert. Het mannenkoor, dat momenteel 70 le den telt en zoals elke andere zang vereniging met een terugloop van dat aantal wordt geconfronteerd, probeert de activiteiten bij een bre der en vooral jonger publiek be kend te maken. Vermey: "En wij proberen ook duidelijk te maken dat dansen niet meer zo ouderwets en stijf is. Dat kan op allerlei ma nieren, al is nu zo'n optreden met een mannenkoor echt totaal wat anders", aldus Vermey. Behalve originele dansen laten de paren opk een speciale showdans zien. De drie dansparen (Vermey: "Top-amateurs, bijna professio nals") hebben de koorleden nog niet ontmoet. Oorspronkelijk lag het wel in de bedoeling om samen een aantal keren te repeteren, maar het bleek uiteindelijk niet eenvou dig de gehele groep én de dansers bij elkaar te krijgen. "Geen pro bleem", aldus Vermey, "want wij hebben het koor niet speciaal no dig. We hebben de liederen gewoon op band Staan. Het koor is uiter- ALKEMADE - De Alkemadese po litie roept getuigen op van een on geval op de oversteekplaats voor voetgangers aan de Alkemadelaan, ter hoogte van de lts in Alkemade. Bij de aanrijding heeft een nog on bekende automobilist een 19-jarige vrouw uit Oude Wetering geschept. De dader reed door. Het enige aanknopingspunt voor de politie is vooralsnog dat de wa gen rood van kleur is; het merk en het kenteken zijn onbekend. Waar schijnlijk is de bestuurder door een rood verkeerslicht gereden. De voetgangster, die werd ge schept op het zebrapad, liep kneu zingen op. KATWIJK - De Tennisclub Zwaanshoek uit Haarlemmermeer heeft gistermiddag de finale van het Rabobank Sportkwis Kampioenschap gewonnen. Op de tweede plaats eindigde de korfbalvereniging Fides Pacta uit Lei den en derde werd de Schaakclub Oegstgeest '80. De finale van de sportquiz werd ook dit jaar gespeeld in het Katwijkse zalencentrum Tripodia en stond onder leiding van het duo Dick Passchier en Judith Bosch. Aan de quiz namen 18 sportclubs uit de regio deel. De teams moesten vragen over sport, verkeer, muziek en actualiteiten beantwoorden en konden verder punten halen met een behendigheidsspel. Tussen de spelonderdelen door waren er optredens van zangeres Bonny St. Clair en de acrobatengroep Les Diaboliques. De drie winnende teams van de finale van de sportquiz: Fides Pacta uit Leiden. Tennisclub Zwaanshoek e Schaakclub Oegstgeest '80 (van links naar rechts). (foto Dick Hogewonin Dreigend faillissement conservenfabriek 'met bestaansrecht' ALKEMADE - "De mensen voel den al geruime tijd iets aankomen en iedereen snapt wel dat er iets moet gebeuren. Maar verder? Het is allemaal nog zo vers en de moge lijkheden die worden genoemd om het bedrijf te redden, zijn erg vaag". Secretaris G. Schrama van de on dernemingsraad van de Roelof- arendsveense conservenfabriek Ruiten Troef had gistermorgen met enige collega's de taak om het personeel in te lichten over het dreigende faillissement van het be drijf. In Alkemade is dat op de ge meente na de grootste werkgever met ruim 120 medewerkers in vaste dienst en in het seizoen nog eens enkele tientallen tijdelijke perso neelsleden. Ruiten Troef behoort tot de vijf grootste conservenpro- ducenten in Nederland. Voor de werknemers kwamen de mededelingen van de onderne mingsraad gistermorgen niet als een volslagen verrassing. Ze beves tigden slechts de bange vermoe dens en gevoelens van onzekerheid die de afgelopen maanden waren gegroeid. Toen halverwege dit jaar bekend werd dat Ruiten Troef in 1986 onverwacht op een miljoenen- verlies was gestuit, werd in allerijl een reorganisatie doorgevoerd waarvoor tijdelijk deskundigen' van buitenaf werden aangetrok ken. "Van een afstandje heeft het personeel de laatste maanden ge zien wat zich allemaal afspeelde bij de reorganisatie. Nu is alles in een stroomversnelling geraakt en heeft de bank straks het laatste woord", aldus Schrama. Lukt het de bedrijfsvoerders niet om voor eind november orde op za ken te stellen, zo liet de bank eer gisteren aan het eind van langdurig overleg weten, dan wordt de finan ciële steun aan het concern stopge zet. Het personeel komt dan op straat te staan. Tijdelijk directeur G. Kievit, en kele maanden geleden ingehuurd om de reorganisatie te leiden, toon de gistermiddag en vanmorgen niet de bereidheid tot het geverï van een reactie. "We zitten nog echt in een stadi um van aftasten", kan J. van Rui ten slechts gissen naar wat verder gaat gebeuren. Hij is samen met zijn broer S. van Ruiten directeur van de fabriek, al hebben beiden ter wille van de reorganisatie hun functies tijdelijk ter beschikking gesteld. Als Kievit zijn werk heeft gedaan, keren de broers terug aan de leiding en wordt naast hen nog een algemeen directeur aange steld. "Op die manier willen we het management versterken", weer spreekt J. van Ruiten recente pu blicaties over het familiebedrijf, waarin naar zijn zeggen 'de naam van het bedrijf in diskrediet is ge bracht en de naam vah de familie door het slijk is gehaald'. Daarvoor houden de aandeelhouders Van Ruiten organisatie-deskundige A. Blomjous verantwoordelijk. Hij verrichtte aan het einde van de zo mer ^Js eerste een onderzoek naar de verslechterde gang van zaken. Zijn uitlatingen waren voor de fa milie Van Ruiten gepoeg reden hem aan de kant te schuiven. "We hebben niks aan allerlei ver haaltjes", aldus J. van Ruiten. "De waarheid is dat we er heel slecht voor staan door de enorme concur rentie op de markt. Het zit op een paar procenten vast, waardoor de winstgevendheid van het concern in gedrang komt. Wat we doen is niet lonend meer. Daar kunnen geen 23 adviseurs of managers iets aan veranderen. Dat is gewoon de markt". Toekomst Over hoe het in de toekomst ver der moet gaan met het familiebe drijf kunnen in het algemeen wat vage mogelijkheden worden ge schetst. Over afslanking van het bedrijf, overname door een ander concern of in het ongunstigste ge val sluiting kan echter niets con creets worden gezegd. OR-secreta- ris Schrama: "Ons is gistermorgen ook alleen verteld wat men kwijt wilde en wat we aan het personeel konden meedelen. Er wordt nu aan de redding van het bedrijf gewerkt. Elke mogelijkheid die zich daarbij aandient, wordt bestudeerd. Maar waar het Uiteindelijk op uitdraait, is niet te zeggen". De ondernemingsraad heeft zich tot functionaris J. Duinhoven van de industriebond FNV gewend met het verzoek om hulp. "Ik neem vandaag contact op met directeur Kievit om op de eerste plaats beter en gedetailleerd geïnformeerd te raken van de kant van het manage ment. De vraag is hoe we de werk gelegenheid in stand kunnen hou den. Wat gaat gebeuren is afhanke lijk van de financiële situatie, waar bij de bank als eis heeft gesteld Ruiten Troef in Roelof arendsveen, "Het bedrijf heeft bestaansrecht". meer zekerheden te willen heb ben". "Ruiten Troef kent nog steeds een forse omzetgroei en het bedrijf is goed uitgerust", aldus Duinho ven. Deze week precies twee jaar geleden, bij de opening van twee nieuwe fabriekshallen op het in dustrieterrein De Lasso, maakte al gemeen directeur S. van Ruiten het voortbestaan ter discussie s melding van een omzetgroei in de eerste helft van de jaren tachtig van veertig naar honderd miljoen gul den. Duinhoven: "Het is een be drijf met bestaansrecht, waarvoor voldoende ruimte is op de markt. Maar er moeten dingen worden bij gesteld. Er moet efficiënter worden gewerkt en het beleid op langere termijn moet worden verbeterd. Zou de zaak desondanks toch nog omvallen, dan hebben wij als bond voldoende contacten. Daar moeten we dan gebruik van maken en uit zoeken of andere ondernemers ge ïnteresseerd zijn om een bedrijf, dat goed moet kunnen draaien, te willen overnemen". DONDERDAG 29 OKT Alkemade gemeenteraadsvergadering, begrotingsbehandeling, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. het stadskantoor, aanvang 19.00 mini-cursus 'Bloemlijstjes met droogbloemem" in de Christelijke scholengemeenschap Bospark. aanvang 20.00 uur. concert WaHy Co in jongeren- sociëteit Pompeii in De Bron, Troubadourweg, aanvang 21.00 Boskoop gemeenteraadsvergadering in het gemeentehuis, aanvang 19.30 Hazerswoude gemeenteraadsvergadering en begrotingsbehandeling, aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis. Endegeest mmv de rockwave- groep Cripple Inside, aanvang 20.00 uur. recreatiegebouw Ende geest. harde tijden festival met: Noordkaap, Yasja en Cas and the Organized Crime, aanvang 21.00 uur; film: 'Sid Nancy* van Eric Rohmer, aanvang 21.00 uur, LVC, Breestraat. Leiderdorp klaverjassen en sjoelen bij buurtver. de Buitengewonen, aan vang 20.00 uur. Muzenhof. Cor Gordijnsingel. gemeenteraad, aanvang 20.00 uur, brandweerkazerne in wijk Bij dorp. Zoeterwoude ledenvergadering van de wo- nmgbouwver. Willibrord, aanvang VRIJDAG 30 OKT. optreden dansschool Ruud Vermey met Alphens Mannenkoor in Avifauna, aanvang 20.15 uur. concert organist Thijs Kramer in de Adventskerk, Julianastraat, aanvang 20.15 uur. opening exf Harst in Expn vlooienmarkt in de Beurshal. Hazerswoude bingo-avond in clubhuis Ber- nardus. Sweelincklaan. aanvang 20.00 uur Leiden rommelmarkt van wijkver. Mui- derslot in clubhuis Morskwartier aan de Lage Morsweg 14, vanaf 19.00 uur. Beethovencyclus uitgevoerd door Martha Noguera, aanvang 20.15 uur in de Kapelzaal van K O, Oude Vest. blaaskapellen-festival in de Groenoordhallen, aanvang 20.00 1.00 tot 17.00 uur en vanaf 19.30 jr in het gemeentehuis. Staten- daalder. concert Christelijke Oratorium ver. Exelcior, aanvang 20.15 uur, Dorpskerk, Hoofdstraat. Warmond bazar van de Hervormde Kerk. 19.00 tot 22.00 uur, Trefpunt, He renweg. Herv. Kerk in "Ons Huis' aan het Kosterspad, 15.00 tot 18.00 uur. concert van de christelijk ge mengde zangver. Zingt de Heere, aanvang 20.15 uur, Dorpskerk.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16