Lisse naar de laatste plaats Pech achtervolgt Donar LZ kan draai nog niet vinden Saturn us haalt uit tegen UVG Zwemploeg LZ blijft succesvol Oegstgeest blijft in de kampioensrace Zijl/LGB makkelijk langs VZC Handbalsters Foreholte blijven met moeite ongeslagen Kater voor judoka's van Mahorokan PAGINA 18 DO ST MAANDAG 26 OKTOBER 1987 LEIDEN - In de volleybalcom petitie behaalden bij de mannen alle drie de divisie vertegenwoor digers een overwinning. De mannen van Leython re kenden overtuigend af met het gerenommeerde PVC/Blokkeer, een van de betere ploegen in de tweede divisie. In de eerste set gaf de betere aanval van de Lei derdorpers de doorslag. Vooral Fer van Hal vond regelmatig de gaten in de Rijswijkse afweer: 15-10. De tweede set leek Leython op een simpele over winning af te gaan. Bij de stand 14-11 liet de pass het echter afwe ten en moest coach John Groen zich nog uit het trainingspak hij sen om de zege veilig te stellen: 17-15. In het derde deel verloor de thuisploeg bij de stand 8-3 de concentratie. PVC profiteerde en won met 9-15. De vierde set her vond Leython het ritme. Met aanvallende hoofdrollen voor Martin Broere en Paul de Winter trok Leython de drie punten naar zich toe: 15-8. PVC/Blokkeer 2 kon Gemi- ni/K tot 5-6 bijhouden. Toen was een time-out van Gemini vol doende om Gemini in een ruk naar 15-6 te brengen. Vanaf dat moment was Gemini niet meer te houden en door nauwkeurig spel en zuivere services kwam PVC 2 geen ogenblik meer aan bod. Via 15-9 en 15-7 was de 3-0 een feit. NOVO had in de eerste set te gen Kalinko wel steeds het beste van het spel maar de bezoekers bleven toch tot 10-10 bij. Toen werd een definitief gat geslagen en doorgedrukt naar 15-11 door Novo. Kalinko klapte ineen en verloor met liefst 15-1 ook de vol gende set en leek rijp voor de slachtbank. Novo verslapte ech ter en gaf de derde set cadeau: 7- 15. Enige omzettingen waren daarna voldoende om de volle buit toch binnen te halen: 15-8 en 3-1. In de promotieklas moesten de mannen van Leython 2 een 0-7 en 10-3 achterstand tegen Voy goedmaken. Toen dat eenmaal gebeurd was. kon de Leiderdorp- se ploeg veelvuldig wisselend de wedstrijd gemakkelijk uitspe len: 15-13, 15-10 en 15-5. Een hoofdrol was weggelegd voor Joost van der Zwet, die aanval lend veelvuldig scoorde. Gemini 2 ging goed van start tegen GSV en wist met zijn op dat moment sterke aanval een forse voorsprong op te bouwen. Helaas bleef het hierbij, want door een slechte stop werd alles weer verknoeid en werd na de gewonnen eerste set (15-12), drie maal op rij verloren: 10-15, 9-15 en nogmaals 9-15. NOVO 2 ver loor na een verkeerd uitgepakte wissel de eerste set van Kalinko 2 met 12-15. In de tweede periode kwam men snel in het ritme en speelde daarop een gewonnen partij. De zwakke bezoekers kre gen tegen de ontspannen spelen de Noordwijkers geen schijn van kans meer getuige de cijfers: 15- 6, 15-3 en 15-5. Donar begon ondanks alle zor gen goed tegen Radius 2, een ploeg met ex-eredivisie spelers. De perikelen die Donar de laatste tijd echter parten spelen brachten ook een achterstand in de training mee, die zich snel ver raadde. Daardoor ging de eerste set met 17-15 verloren. In de der de set moest Donar zelfs spelen met een niet fitte Fred Wessels (spierscheuring) en tot overmaat van ramp brak ook Ronny Groen in een blokaktie ook zijn vinger nog eens. Radius won hierdoor met 15-7 en 15-11 (3-0). LUSV maakte een klein slip pertje en verspeelde thuis tegen Radius 3 een punt (3-2). Bij de vrouwen kwam Gemini in de eerste set al vlot achter met 8-4 bij RIVA/VSC. Na een time out van coach Brussee pakte Ri- va geen punt meer en won Gemi ni dus met 8-15. RIVA verander de hierna zijn opstelling en daar bleek Gemini vooralsnog geen antwoord op te hebben (15-7). Gemini wist nu wat er aan de hand was, bouwde een over wicht op en liep eenvoudig naar 6-15, Snel ging Gemini door naar 0-5, maar RIVA kwam nog een maal terug 8-8. In een spannende slotfase hield Gemini het hoofd het koelst en besliste naar 13-15 en 1-3. Leython liet de kans om de punten van koploper Sliedrecht te veroveren liggen. Na verlies in de eerste set (15-8), kwam het team van trainer/coach Spierdijk sterk terug. Met een overtuigen de Annemiek Oudshoorn namen de Leiderdorpsen een 7-12 voor sprong. Sliedrecht herstelde zich en won wederom nu met 15-12. De derde en vierde set kon Leython tweemaal een 13-3 voor sprong nemen. Beide keren maakte de thuisploeg die achter stand goed, al liep dat in de derde nog net goed af voor Leython (14- 16). In de vierde was het anders om, nu won Sliedrecht (15-13 en 13-1). In de promotieklas liet NOVO 2 in Rijswijk de maximale over winning op RIVA/2 lelijk liggen. Na 12-15 en 10-15 leek de zege in de derde set op 10-14 voor het grijpen. De sterke NOVO 2 aan val kon opnieuw niet afmaken: 16-14. Ook in de vierde en vijfde kreeg Novo vele matchpunten op rij maar gebruikte er niet een. Via nog een keer tweemaal 16-14 finishte na ruim 2.5 uur Riva 2 als winnaar met 3-2. Een arrogant Desko kreeg in de eerste set lik op stuk van een geprikkeld NOVO 1: 13-15. Toen de thuisploeg beter in zijn spel kwam werd NOVO 1 op alle fron ten volledig afgetroefd en was er op de 3-1 nederlaag met 15-6,15-6 en 15-4 niets af te dingen. RVV kon het eveneens puntlo ze Skania aanvankelijk lekker bijbenen. Het betere blok van Skania was net voldoende voor setwinst (13-15). De volgende set was voor RW in zoverre ken merkend daar bleek dat er nie mand een goede set-up kon af- "maken (10-15 verlies). Even leek het erop dat RW terug kwam want het kwam ruim voor, maar gaf Skania toch teveel kans om weer bij te komen. Door een vak- fout ging dramatisch voor RW ook die set verloren (14-16 en 0- 3). Gemini 2 bleek niet opgewas sen tegen koploper SVC. Op alle fronten maakten de Voorscho- tense vrouwen teveel persoonlij ke fouten om voor winst in aan merking te komen.(4-15). GER RENES LEIDEN - Van de meeste ploegen die het afgelopen weekeinde uit kwamen in de landelijke badmin- toncompetitie waren de resultaten In de tweede klasse kreeg Lei- zeer mager. Het zwaarste verlies den het sterke Zijderveld op be leed Spotvogels in de vierde klas- zoek. Stefan van Giezen toonde Maar ook in de andere klassen zich een goed invaller voor Nico van Egmond. Als enige won hii ziin enkel partij (15-1/15-7). Anil boekten de streekverenigingen weinig succes. Spotvogels reisde vol hoop af naar het Wateringse Velo. Al snel keken de Leiderdorpers aan tegen een 4-0 achterstand. Het hing van de dubbelpartijen af of er nog een gelijkspel haalbaar zou zijn. Hoe wel de inzet aanwezig was, bleek Velo een maat te groot, waardoor Spotvogels huiswaarts keerde met een 8-0 verlies in de bagage. Lisse, dat in de eerste klasse uit komt, had het Hoornse op bezoek. In tegenstelling tot voorgaande Leiden deed het tegen Onderons wedstrijden deden de mannen van een stuk beter. Met invaller Guus de thuisploeg het dit keer uitste- de Vogel behaalde zij een gemak- kend. Peter Veltenaar won op over- kelijke overwinning: 7-1. Nora de tuigende wijze zijn enkel partij (15- Koning moest met de setstanden 1/15-6) van Guido Veenstra. De 11-1/11-3 de winst aan haar tegen- vakt door de blessu- stanster laten, i Jacqueline van Ravensber- Het derde team van Leiden speelde een thuiswedstrijd tegen Waterland. De ploegen bleken aan elkaar gewaagd te zijn. Pas in het laatste gemengd dubbel bepaalden de Leidenaars de eindstand op 4-4. Lisse 2 behaalde een ruime 6-2 overwinning op Hoornse B.V. i Kooi speelde wedstijd. Zij blesseerde zich dus danig dat verder spelen niet moge lijk was. Maaike van Egmond, die voor haar inviel, kon niet voorko ken dat haar ploeg een 1-7 neder laag leed. De subtop van Vlietwijk leed een gevoelige nederlaag 7-1 te gen het Rijswijkse Nivo. In de derde klasse trad Meren- wiek aan tegen koploper Velsen. De Merenwijkers verloren de wed strijd met 5-3. Het tweede team v LEIDEN - "Een vereniging die in 1937 haar rtijd al ver vooruit was", dat is de kwalificatie die bij de vooral op de recreatiesport gerichte vijftigjare 'Leidse Watervriendenpast. Vlak voor de oorlog, toen aan de Haarlem merstraat de omgebouwde Mon Pere-kerk als Overdektede poorten opende werd de uit de arbeidersbeweging voortgekomen zwemvereniging opgericht. Dat feit werd zaterdag met een receptie in het restaurant van zwem bad De Zijl gevierd. Burgemeester Goekoop van Leiden spelde het echtpaar Piet en Ans Lepelaar-Tegelaar, leden van het eerste uur en vele jaren in diverse functies actief bij de LWV, een koninklijke onderscheiding op. i LEIDEN - De start van LZ'86 in de hoofdklasse is teleurstellend te noemen. Na de eerste competitie wedstrijd tegen De Robben al met een nederlaag te hebben afgesloten werden de Leidenaars het afgelo pen weekeinde andermaal met de neus op de feiten gedrukt. Niet zo zeer de nederlaag (8-13) tegen Polar Bears maar wel het verschil geeft aan dat LZ'86 zijn draai nog niet heeft gevonden in het hoofdklasse metier. Aan het spel valt af te lezen dat men op alle fronten hoofdklasse er varing te kort komt. Zelfs interna tional goalie Wim Helmsing debu teert op dit niveau. De jonge LZ- formatie wordt nu geconfronteerd met tegenstanders die van elke slordigheid in de Leidse defensie profiteren. Daarin school ook het verschil tussen LZ'86 en Polar Be- ars afgelopen zaterdag. Het verle den jaar op de 4de plaats geëindig de Polar Bears had in de aanvangs fase zijn handen vol aan het voort varend uit de startblokken gescho ten LZ'86. De 3-1 voorsprong was dan ook verdiend te noemen. Hans Parrel c.s. vergaten echter de Eden- se formatie in de eerste periode al de genadeklap toe te dienen door het eigen aanvalsspel te laten ver zanden middels onverklaarbaar slordig plaatsen van de bal. Polar Bears maakte daar dank baar gebruik van en sloot zonder daar enige moeite voor te hebben gedaan de eerste periode af met een 4-3 voorsprong. Polar Bears voelde dat de buit al binnen was en zette in de tweede periode de wed strijd op eigen kracht naar zijn hand. De trainer Hans Parrel trachtte het tij nog wel te doen keren door van een zoneverdediging over te schakelen naar een pressing maar de lichtgewichten van LZ legden fysiek te weinig gewicht in de schaal om via dat energievretende verdedigingssysteem balbezit af te dwingen. Het verschil liep dusda nig hoog op dat het zelfvertrouwen in de Leidse gelederen zeker een knak moet hebben gekregen. Met het treffen tegen het eveneens in de lappenmand verkerende DZV in het verschiet heëft men dat ver trouwen hard nodig. Setstanden: 4-3, 7-4, 10-6, 13-8. Scores: Wilco van der Zeeuw 3 maal, Bobby Brebde 2 maal, Frans van der Brink, Michel van der Met een eindstand van 5-6 behaal de Lisse slechts één punt en redde zodoende de eer. Door dit verlies staan zij echter samen met Haar lem op de onderste plaats. VOORHOUT - Foreholte is de eni ge ploeg in de eerste divisie zaal handbal, die na vier wedstrijden nog ongeslagen is. Na de winst af gelopen donderdagavond in Deur- ningen op DSVD. 16-11, werd het Vlietwijk bevocht het Rotter damse Metro. Bij winst zouden de Voorschotenaren de onderste plaats overgeven aan hun tegen standers. In de beginfase zag het er goed uit. De enkelpartijen werden afgesloten met een 4-1 voorsprong. Opmerkelijk was de winstpartij van Dick Oostergo, die Heiden- reich de baas bleef (15-8/11-15/18- 17). Dit zelfde presteerde Irene de Vriend die eveneens een driesetter nodig had om van Van der Berg te winnen (11-6/6-11/10-12). De ge- mengddubbels gaven uiteindelijk de doorslag en werden in winst op- MAASSLUIS (ANP) - Doordat in de laatste partij de Westduitse zwaargewicht'Alex von der Grö- ben met zijn volle gewicht aanvoer der Richard Popiolek de adem ont nam, plaatste de Westduitse kam pioen VFL Wolfsburg zich voor de finale van de Europa Cup judo. De Nederlandse kampioen Mahoro kan bleef zaterdag in Maassluis on danks een verrassende voorsprong van 3-1 en een eindstand van 3-3 met lege handen achter. De ver wurging in de laatste partij leverde een score van tien punten op, waar door de geschrokken Westduitsers toch nog hun feestje konden bou wen dankzij een totaalscore in pun ten van 20-15 in hun voordeel. Waardoor het Europa-cup avon tuur niet alleen een sportief nogal ongelukkig einde kende, maar ook nog al wat geldelijk verlies oplever de voor de vereniging uit het Wa terweggebied. Zo'n vijfentwintig duizend gulden, omdat de TV-op- namen alleen over de grens werden uitgezonden. „Dat is wel zuur. Leveren we hier een bere-prestatie, winnen twee van onze mensen van internationa le top-judoka's en wat houden we over: èen flink verlies", was het enigszins wrange commentaar van Mahorokan-coach Koos Henne- veld. LEIDEN - De tafeltennissers van BT Lifters/Oegstgeest werkten een dübbel programma af. Zaterdag werd met NOAD korte metten ge maakt: 16-2 winst. Gisteren werd met 11-7 verloren van concurrent Middelburg-Zuid. De hoop op promotie blijft echter gloren. Verlies en winst, en toch inlopen op de andere promotiekandida ten. Dat kon Oegstgeest na afloop van de gisteren verspeelde wed strijd concluderen. Afgelopen zaterdag kwam het Schiedamse NOAD op bezoek. Het werd een niet echt gezellige visite. Tot 7-2 verliep alles nog soepeitjes (alleen Ronald Beringen verloor van Hans Lingen, en Ron Schipaanboord ging in de fout tegen Ben van Wijk). In de wedstrijd Friso Reitsma versus Hans Lingen gingen echter externe factoren de uitslag beïnvloeden. De Schiedamse equipe had al in een vroeg stadium van de wedstrijd bezwaar gemaakt tegen een ietwat irritant blazende blower. Na het uitzetten van het apparaat bleek echter de vochtigheidsgraad in de zaal dusdanig op te lopen dat de vloer gladheidsverschijnselen begon te vertonen. Reden voor Hans Lingen om bij een 18-4 achterstand in de derde game de wed strijd op te geven. Helaas voor Lingen stonden de scheidsrechters niet achter de redenatie van de Schiedammer, waardoor Lingen ook zijn nog te verspelen partijen in één klap verloren zag gaan. Friso Reitsma en Herman van den Broek scoorden dus viermaal. Een dag later, uit tegen Middelburg-Zuid, de nummer twee van de eerste divi sie, bleek alleen Van der Broek in staat dit staaltje van vakmanschap te herhalen. Reitsma echter haakte gisteren compleet af. Geen enkele maal bleek hij in staat tot scoren. Ronald Beringen won tweemaal (tegen Neve en Roelantse) en Ron Schipaanboord pakte eenmaal winst op Roelantse. De mannen uit Oegstgeest houden de spanning er, zoals men ge wend is, weer tot het laatste moment in. Nog steeds voert OTTC de ranglijst aan, op zes punten gevolgd door Middelburg-Zuid. Oegst geest volgt met zeven punten achterstand. Alleen de vrouwen van Comtest/Scylla kwamen in actie. Het afge lopen weekeinde had voor de Leidse speelsters iets weg van een geslaagde reddingsactie. Na een 6-4 winst op Schimmert (zaterdag) en een 7-3 winst in de gisteren verspeelde wedstrijd tegen Avanti 2, lijkt handhaving nu zeer nabij. Heidi de Haas zorgde in de twee ont moetingen voor een 100 score. Invalster Sophia Vaalburg toonde aan het tafeltennissen nog niet te zijn verleerd: ze scoorde in twee wedstrijden vier belangrijke punten. Ook de nog jeugdige Ingrid Overdevest mocht redelijk tevreden zijn: zowel tegen Schimmert als tegen Avanti 2 won zij eenmaal. Voor de mannen van Docos was he* een weekeinde van uitersten: afgelopen zaterdag werd een bijna ongelooflijke 9-1 score neergezet tegen NOAD-2. Walter Englebert had een prima dag: driemaal winst. Ook Ron van Veen beleefde een foutloze wedstrijd. Alleen Kish Prad- had verloor eenmaal. Een dag later werd met dezelfde uitslag verlo ren tegen DHC. Ron van Veen scoorde het enige punt tegen Meurs. De vrouwen van Docos hebben de strijd om de tweede plaats gisteren voorlopig verloren: tegen Hoonhorst werd met 7-3 verloren. Tessa Bröcker zorgde voor twee puhten, en Mar ij n Olden scoorde het derde punt. Een dag eerder werd met 8-2 van Huizen gewonnen. De twee verliespunten kwam van Angelique van den Bos. gisteren in Voorhout tegen Odin uit Heemskerk 12-11. Een magere winst, dat wel, maar onverdiend zal die niet mogen worden genoemd. Foreholte kreeg om te beginnen een donderspeech van Jan Kecske- methy. De voormalige bondscoach hield zijn pupillen voor dat zij niet moesten denken onaantastbaar te zijn in de eerste divisie omdat zij al drie overwinningen op zak hebben, want, aldus Kecskemethy, daar voor worden nog teveel simpele fouten gemaakt. Het leek alsof zijn inleiding het gewenste gevolg zou krijgen. Fore holte startte met een 4-2 c\efensie en leidde na tien minuten met 4-0. Toen was het afgelopen. De 4-2 werkte niet meer en Odin omzeilde de hindernis eigenlijk gemakkelijk door het kwetsbare midden. De rust ging in met een 7-9 achter stand. Wat Kecskemethy in de rust tegen de Voorhoutse handbalsters heeft gezegd was zeker niet lovend. door Monique van Deelen en Nico le Skomorowski. Odin leek geveld toen Foreholtes Ellen Warmerdam een strafworp kreeg toegemeten. Zij miste, maar die misser zou Ma rian Mens, die eerder had getoond best overweg te kunnen met de strafworp, wel even wegpoetsen. Ook zij miste en dat deden daarna Monique van Deelen en Marian Mens (tweemaal), nog eens dunne tjes over. Tot afgrijzen van de sup porters op de tribune kon Odin zo doende nog een zenuwachtige eindsprint inzetten, die echter door het sterke verdedigen van de Voor houtse elite en vooral door keeps- ter Karina Bruins, zonder resultaat bleef. Er kwam voor Odin nog maar één treffer bij, 12-11. Saturnus De mannen van Saturnus lij ken in deze competitie eindelijk goed op weg naar het kampioen schap in de derde divisie. Na de In ieder geval kwamen de Voor- eerste forse winst op het Qoudse houtsen met bedrukte gezichten Vires et Celeritas in Gouda (21-14), uit de kleedkamer. De 4-2 defensie had plaats gemaakt voor een 6-0 die bood Odin meer problemen. het gisteren de beurt van UVG uit Schiedam om te worden 'afge schoten'. De score stopte op 21-12, Via 8-9 door Elly Spreeuw kwam rust 9-5. Jammer Foreholte moeizaam langszij, 10- 10. De wisselspeelsters bleven in deze tweede helft bij Foreholte op met circulatiespel, afstandsscho- de bank en dat gaf wel aan dat de ten en fraaie aanspeelballen op de Voorhoutse titelpretendenten con ditioneel op hun maximum zitten. Immers niet Foreholte maar Odin kon de zaken, vooral defen sief, steeds moeilijker bijbenen. Foreholte nam de leiding met 12-10 cirkel van Wim van Leeuwen. De Schiedammers raakten volledig van de kook door het Leidse machtsvertoon en hadden duide lijk, allang voor het einde van de wedstrijd maar één verlangen: 'snel naar huis'. De vrouwen van Oase pakten hun eerste winst door een 9-7, rust 4-3, zege op de Treffers uit Krim pen. In tegenstelling tot de ouver ture tegen de débutante in deze klasse, Saturnus '72, werkte de 4-2 defensie nu voortreffelijk. Het duurde even voordat de Oase-aan val op toeren was. Eerst mocht Treffers de illusie koesteren met de winst uit Roelofarendsveen te kun nen terugkeren. De snelle breakout van Jannie Jansen stelde de winst veilig, 10-7. Dat Treffers nog 10-8 kon laten aantekenen kon niemand meer verontrusten. Door de fraai ste treffer van de vyedstrijd tekende Anita van der Poel vanuit-de lin kerhoek, 3-3. HVS heeft de beste papieren in de derde divisie voor het kampi oenschap. Gisteren kon ook Olym- pia'72 uit Wassenaar de pupillen van Tjits de Groot niet in moeilijk heden brengen al leek het daar wel even op bij de stand 10-10 in de tweede helft. Maar HVS heeft dan nog wat over en met name Lenie van der Bosch was voor de Wasse- naarse defensie net zo'n gevaar als Ank van der Bosch dat was in de eerste helft met haar afstandsscho ten. Zelfs toen HVS een 11-10 voor sprong met vier speelsters moest zien vast te houden kon Olym- pia'72 geen daden stellen. Dat kwam niet in de laatste plaats door het solide keepen van Lenie van Rijn van HVS. Van 11-10 werd het 14-10 voordat Olympia'72 het doel nog eenmaal kon vinden, 14-11. FRANK BONTE Vivax Vivax staat nu alleen aan kop door een 4-3 overwinning op mede koploper De Ham. De verdedigin gen overheersten in deze matige wedstrijd die door Vivax werd be slist in de derde periode. Men nam toen een 4-2 voorsprong die alleen in de laatste minuut van het treffen nog in gevaar kwam. Doelpunten: Dick van den Bosch 2 maal, Dick Langerhorst en Serge Dietz ieder eenmaal. In dezelfde tweede klasse ver sloeg Katwijk het Amsterdamse DJK/ZAR met 10-8. De Katwijkers verprutsten de mooiste kansen waardoor de overwinning te laag uitviel. Hans Schaap en Martin Jonker troffen ieder drie keer doel. DKD staat weer met beide benen op de grond. Na vier overwinnin gen leed de Leiderdorpse formatie alweer de tweede nederlaag. Woer den was met 5-2 te sterk. Sassen- heim kon het ook niet bolwerken tegen koploper WVZ uit Zoeter- meer. Met een 5-12 nederlaag keer den de Sassenheimers huiswaarts. 1 WZK uit Wassenaar behaalde een monsteroverwinning op BZC. In een uitstekend gespeelde wed strijd zag men de score oplopen tot maar liefst 11-2. Topscorers: Sjors van Rijn en Evert Bregman ieder 4 maal. WIM SIERA LEIDEN - De Zijl/LGB gaat door op de goede weg die maandag avond bij de start van de competi tie werd ingeslagen. Was toen DZV met 14-7 het slachtoffer, zaterdag moets de oude concurrent VZC uit Veenendaal er aan geloven. De Veenendalers, toch ook een titel kandidaat werden uiteindelijk vrij gemakkelijk verslagen. De 11-8 einduitslag was een goede afspie geling van de krachtsverhoudin gen. Alleen in de aanvangsfase kon VZC aanspraak maken op een goed resultaat. De in deze periode wat laks opererende Leidse aanval werd goed in de tang gehouden en met Ton Schoeman op de midvoor- plaats waren de Veenendalers zelf wel gevaarlijk voor het doel van Martin Nederlof. Deze laatste sleepte zijn ploeg met enkele uit stekende reddingen door deze moeilijke fase heen. Het was dan ook aan hem te danken dat er vlak na de start van het tweede speldeel slechts 1-3 op het scorebord stond. Omdat bovendien Hans Nieuwen- burg toen al op twee persoonlijke fouten stond en dus door coach Frits Welling uit voorzorg geruime tijd naar de kant werd gehaald leek het er slecht uit te zien voor De Zijl- /LGB. Niets bleek echter minder waar. De ploeg, vond aanvallend zijn draai en kwam door twee doelpun ten bij een man meer al snel langs zij. Vanaf dat moment heeft De Zijl/LGB eigenlijk geen problemen meer gekend. Verliezend coach Harm Drenth stelde dan ook dat zijn ploeg juist in de eerste periode de wedstrijd had verloren, toen had de voorsprong groter moeten zijn, later was De Zijl/LGB gewoon te sterk. Een compliment dus voor Frits Welling en zijn mannen, die nog in de tweede periode op 5-4 kwamen en in de derde periode "gemakke lijk" naar 7-4 uitliepen. Het verdere spelbeeld gaf een machteloos aan vallend VZC te zien en een sterk De Zijl/LGB dat als alle mogelijkhe den waren benut nog een grotere zege dan de uiteindelijke 11-8 had binnen gehaald. Periodestanden: 1-2, 5-4, 7-5, 11- 8. Goals: Edwin Redegeld 4, Hans Nieuwenburg 2, Alex van Belkum 2, Alex Verhoog 1, Gert Jan Slobbe 1 en Mark van Belkum 1. DIRK KLOOS LEIDEN - De zwemploeg van LZ'1886 kent een zeer voortvaren de seizoenstart. Al enige weken worden er persoonlijke records aan diggelen gezwommen en er zijn in middels al elf limieten binnen voor de naderende Nederlandse winter kampioenschappen. Afgelopen za terdag verliep het voor de formatie van trainer Robert van Zijp al net zo goed. In het eigen Vijf Meibad stond de tweede ronde van de Speedo-jaar- gang wedstrijden op het program ma. Bianca Hoeks kwam zowel op de 100 meter vrije slag als op de 100 meter rugslag tot zeer snelle tijden. Met respectievelijk 1.09.0 en 1.15.1 staat de LZ-zwemster gegaran deerd bij de top-3 van Nederland in haar jaargang 1976. Ook Natasja Sierag zwom zich in de kijker door als '79-er 1.44.3 op de 100 school te noteren en 43.8 op de 50 meter vlinder. Verder zwommen Remco en Bianca Singeling, Fleur Bakker en Joachim de Ruysscher zich in hun leeftijdsklassen de top- zestien binnen. Trainer Robert van Zijp kan geen duidelijke verklaring geven voor de snelle tijden zo vroeg in het seizoen. "Het is zelfs een beetje eng", vindt Van Zijp, want waar eindigt dit. Daarentegen is de vrees dat de 'piek' veel te vroeg komt te liggen ook niet geheel gegrond, daar de huidige prestaties slechts met duurtraining, de basis voor het snellere werk, zijn bereikt. De gisteren gezwommen wed strijden om de Hutspot-trofee be stonden geheel uit wisselslagnum mers. Ondanks deelname van DVC de Kwakel/Utrecht, LAC/Rotter- dam, Noordwijk, De Otters/Bus- sum en een ZPedro behaalde LZ'1886 ruimschoots de eerste plaats. Opvallendste wapenfeit was het behalen van de limiet door de 4 x 100 meter wissel-ploeg van de meisjes onder de zestien jaar. De tijd van 4.42.5 (limiet 4.46) was des te opmerkelijker omdat in de ploeg twee meisjes van onder de veertien jaar waren opgenomen, teweten Danny van Klink en Nancy Kijk in de Vegte. NZ en PC uit Noordwijk legde voor De Kwakel beslag op de twee de plaats. Van de Noordwijkse meisjes zwommen Hanneke van der Weyden en Maarit van der Niet op de 200 meter wisselslag een A-li- miet met tijden van respectievelijk 2.48.1 en 2.47.7. De ploeg van Noordwijkerhout zwom gisteren tijdens een Kring B- wedstrijd drie A-limieten. Marnyx Spaans op de 100 meter rugslag voor de jongens onder de tien jaar (1.35.1), Dennis Kret op dezelfde af stand in 1.38.1 en Peter Duindam op de 100 meter rugslag voor de jongens onder de veertien jaar (1.18.6) waren de verantwoordelij ken. De Zijl/LGB behaalde een vierde plaats tijdens najaarswedstrijden in Hilversum. De beste prestaties kwamen op naam van Maaike Par rel (inschrijflimiet op de 100 meter vrije slag m.o/14 in 1.03.1) en Niels Ouwerkerk, die ook een inschrijfli miet zwom. Op de 100 meter vrije slag kwam Ouwerkerk tevens tot een nieuw persoonlijk record: 57.1.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 18