UVS wanhoopt (nog) niet Roodenburg trekt lijn door Docos brengt spanning terug in 4A SJC kan Rapiditas niet bijhouden: 2-4 Ondanks matige vertoning toch winst bij Den Hoorn Hoofdldasser daalt al naar onderste regionen MAANDAG 26 OKTOBER 1987 SPORT PAGINA 15 NOORDWIJK - De topper in de derde klasse A tussen SJC en Rapi- ditas is een enerverend duel gewor den. SJC herstelde zich van een 0-2 achterstand, maar moest uit eindelijk toch met 2-4 buigen voor het nog ongeslagen Rapiditas. In de eerste twintig minuten speelde de strijd zich voornamelijk af op het middenveld. De Noord- wijkers haalden echter te weinig rendement uit de toegekende vrije trappen. Rapiditas daarentegen schakelde keeper Marco Ruiten beek in bij de aanvalsopzetten. Zo'n verre uitrap bereikte Ronald Edel aan de rand van het SJC-zes- tienmetergebied. Zijn schot werd in eerste instantie nog door Ed Zuidhoek gekeerd, maar hij tikte daarna de rebound beheerst bin- Pal daarop scoorde Rapidas weer. zij het nu indirect, uit een uit rap van Ruitenbeek. Rob Dolman kopte een hoekschop onhoudbaar onder de lat. Even leek het aange slagen SJC volkomen overspeeld te worden. Het gevaar werd echter bezworen en met een uiterste krachtsinspanning verlegde SJC de druk. De doorbraken van Jos Alders stichtten onmiddellijk ge vaar en in de 33ste minuut om- VOETBAL - IFK Goteborg heeft zaterdag de eerste wedstrijd van de Finale om het Zweedse voetbal kampioenschap tegen Malmo FF gewonnen met 1-0. De return is vol gende week in Malmö. Marcel van der Burg: doelpunt Roodenburg hield het hierna voor gezien en de thuisclub bleek niet bij machte iets te ont wikkelen dat zelfs maar op een vuist leek. Volgende week zullen de Leidenaars beter voor de dag moeten komen. Dan komt im mers de nummer twee van de Lugdunum deelt met Haarlem 2 LEIDEN - Lugdunum, dat dit weekeinde niet voor de compe titie in actie hoefde te komen, maakte van de gelegenheid ge bruik om een oefenwedstrijd tegen Haarlem 2 te spelen. Het duel eindigde gelijk: 1-1. Harm de Vos scoorde het enige doel punt voor de Leidse tweede klasser. speelde hij met succes de Rapidi- tas-doelman. Op slag van rust kwam SJC op gelijke voet. John Peschier bleef knap in balbezit en slaagde er in om uit een moeilijke hoek raak te schieten. Een gretig SJC zette Rapiditas na de pauze meteen weer met de rug tegen de muur. De thuisploeg was dicht bij een treffer, toen na een mooi uitgespeelde aanval Jan van der Berg vrij voor doel kwam. Hij kreeg het leer evenwel niet on der controle. Een fraaie kopbal van Marco de Ridder en twee afstands schoten van Ben van de Zalm le verden ook niets op. Langzamerhand ebde het offen sief weg. Rapitas maakte daarvan prompt gebruik, want de eerste te genstoot leverde succes op. Ed Zuidhoek tastte mis op een stuite rend schot van Ronald Edel. Het moegestreden SJC legde het hoofd in de schoot. Hetgeen nog eens on derstreept werd door Peter Marij- nen. die even later een strafschop veroorzaakte. Ed Zuidhoek had op de inzet van Wim Steenman geen antwoord: 2-4. Foreholte - Olympia 1-1 De thuisclub nam het heft gede cideerd in handen en kwam na een kwartier spelen verdiend aan de leiding door Max Bleijswijk. Hij ving het leer na een afdgeslagen corner op en zag tot zijn vreugde zijn schot door een melée van spe lers doel treffen. Olympia werkte zich daarna wat onder de druk uit en kwam in de eerste helft niet meer in moeilijkheden. Na rust be seften de Gouwenaars dat er meer in zat en het drong nu aan op de ge lijkmaker. Het moest echter nog een uitstekende kans aan Forehol te weggeven. John van Dijk hielp zijn reeds gepasseerde keeper door het schot van Puck van der Voort van de doellijn te halen. Met nog vijf minuten te spelen was het Edo Neefjes, die Foreholte de illusie van de eerste overwinning ontnam. DHL - FC Lisse 2-2 Geheel tegen de verhouding in kwam Lisse op een 2-0 achter stand. Keeper Piet Warmerdam liet een lastig boogballetje glippen en René Stift was er als de kippen bij om het buitenkansje te benutten Even later onderschepte Rene Zwaard een terugspeelbal van Jan van Duin en gaf Warmerdam op nieuw het nakijken. Toch bleef FC Lisse ten aanval trekken en kreeg loon naar werken toen Wim Bouc- kaert op zijn bekende manier een vrije trap rechtstreeks in het Delft- se doel werkte. Na de pauze pro beerde een aandringend DHL de score uit te bouwen, maar vond nu een uitstekend keepende Warmer dam op zijn weg. Aan het slot van de partij bracht Lou van de Voort de bal nog een keer in de richting van het Delftse doel, waar Wim Bouckaert klaar strond om alsnog de gelijkmaker in te schieten. WSE - LDWS 2-1 Na drie minuten al hielp Edwin Pleus de thuisclub aan een voor sprong. LDWS liet zich door deze snelle tegenvaller echter niet van de wijs brengen en ging meteen aan het werk om de zaken recht te zetten. Na ruim twintig minuten lukte dit via een rechtstreeks door Ron Tyssonck ingeschoten vrije trap. Ook daarna had LDWS het beste van het spel. De kans op voorsprong heten de Leidenaars zich echter ontglippen, toen Bart van de Weijden een penalty recht in handen van de WSE keeper schoot. Nu putte WSE weer moed en het beheerste van nu aan de wedstrijd. Halverwege de tweede helft was het opnieuw Edwin Pleus. die een halfgestopte inzet in de rebound doeltreffend afwerkte. MIEP VROONHOF DEN HOORN - Het contrast met vorig seizoen was groot. Toen. in de allerlaatste wedstrijd van de competitie, stelde Roo denburg uit tegen Den Hoorn het tweedeklasserschap veilig door een zwaarbevochten 0-0 gelijk spel. Nu handhaafden de Leide naars door een 0-2 zege hun kop positie. Wie daaraan echter de conclusie verbindt dat de Kooi- club een flonkerende partij op de grasmat legde, slaat de plank enigszins mis. Niet dat er echt slecht werd ge speeld, maar de vaak veelbelo vende opbouw van achteruit werd geregeld teniet gedaan door een foutieve eindpass of een te ver doorgevoerde combi natie. Het lag in de bedoeling de thuisclub te laten komen, maar omdat dat niet gebeurde verliet Roodenburg al snel de verdedi gende stellingen. En de keren dat er wel snel en goed gecombi neerd werd (voornamelijk hal verwege de eerste helft), liet de afwerking te wensen over. Zo schoot Marcel van der Burg in die fase. na een steekpass van Duncan Alberga slordig op doel man Bertus Holierhoek. De te rugspringend bal knalde Hennie de Romijn vervolgens op ziin di recte tegenstander. Hans Arkes- teyn. Ook Robert Good way, in stelling gebracht door Richard Gottmer. strandde vlak daarna op Holierhoek. "We waren in de eerste helft veel te gretig", meld de Luc Kok na afloop. De Romijn kreeg niet eens de kans om gretig te zijn. Zijn direc te tegenstander, de kleine Arkes- teyn. legde de linkerspits volle dig aan banden en groeide uit tot de "man van de wedstrijd'. Voor het overige had Den Hoorn niet veel te bieden. De ploeg werkte hard, maar kwam technisch op het hobbelige veld nogal eens te kort. Dat noopte René Bagger man ertoe de hem passerende Robert Goodway van achteren neer te halen. Een boeking was het resultaat. Tijdens de eerste 45 minuten kreeg Roodenburg- doelman Marcel Vink zegge en schrijve één schot te verwerken. De knal van Ton Landsbergen, na een half uur. pareerde Vink bekwaam. In het rommelige laatste kwartier voor rust, onder streepte Van der Burg nog eens het onzorgvuldige spel van zijn de bezoekers een penalty te ge ven. Jansen rommelde zich langs voorstopper Wim Doomernik en leek vervolgens te stuiten op laatste man Ron van Galen. Deze raakte de Roodenburger slechts licht, zodat de daarop volgende tuimeling van de grillige spits dan ook wat overdreven aan deed. Aanvoerder Marcel van der Burg maalde daar niet om en be lastte zich met het nemen van de elfmetertrap. Keeper Bertus Holierhoek keerde deze echter evenals de rebound van Van der Burg. Enkele minuten later werd Jansen wel duidelijk tegen het gras gewerkt door Wim Doomer nik. In dit geval liet de Haagse ar biter echter doorspelen. Een tiental minuten later her stelde Van der Burg zijn eerder gemaakte fout. De op snelheid liggende De Romijn, hij zocht in de slotfase geregeld de rech terflank op om Arkesteyn te ont wijken, werd op de rand van het strafschopgebied vastgepakt door Doomernik. De vrije trap die daar op volgde werd door Van der Burg snoeihard dwars door het bouwvallige muurtje van Den Hoorn geknald: 0-2. LEIDEN - Statistieken wijzen uit dat nieuwkomers in de hoofdklasse een prominente rol spelen. Papendrecht en Blauw Wit onderstrepen die stelling tijdens de lopende voetbaljaargang, vorig seizoen was het de beurt aan UVS. De gegevens vermelden echter ook dat debutanten in het tweede seizoen in de hoogste amateurafdeling met een minder vooraanstaande rol genoegen moeten nemen. UVS vormt geen uitzondering op de regel. In tegenstelling tot vorig jaar vergaat het de Leidse hoofdklasser minder voor spoedig. Na de 0-1 thuisnederlaag tegen DHC vertolken de blauwwitten met vier punten uit zes wedstrijden een be scheiden rol. "De ploegen kennen ons nu. we zijn geen geheim meer voor ze", wees Fred Filippo aan als een van de oorzaken van de slechte start. voor ons. Wij waren eerder bang voor UVS". toonde de Delftse doel man Hans Suiker zich na afloop verbaasd over de Leidse opstelling. team. door gehaast over te schie ten. In de tweede helft stelden de bezoekers al snel orde op zaken. Na een paar minuten snelde Van der Burg zwaar gehinderd door Hans Schrader richting achter lijn en leverde een strakke voor zet af. Voor de instormende Goodway was het toen een koud kunstje om het karwei af te ma ken: 0-1. Het bleek het sein voor een sterkere periode van Roo denburg. Ronald Jansen kapte Hans Schrader uit, maar schoot rakelings naast. De Romijn schoot eveneens net naast. Het pleit leek halverwege de tweede rondgang beslecht toen scheidsrechter Hartman besloot r "Vorig jaar begonnen met zeven uit vier. Vanuit die basis hebben we het hele seizoen aardig wat puntjes gesprokkeld". In vergelij king met vorig seizoen is er bij UVS niet al te veel veranderd. De ploeg speelt vanuit dezelfde, gede gen organisatie en heeft genoeg techniek en hardheid in huis om el ke hoofdklasser volwaardige oppo sitie te bieden. Groot verschil met vorig jaar is dat de ploeg minder makkelijk tot scoren komt en er veel persoonlijke fouten worden gemaakt. Arno Schouten bijvoorbeeld was vorig seizoen een lange periode de minst gepasseerde goalie in de hoofdklasse, maar dit jaar verkeert de sluitpost in een hoogst opmer kelijke vormcrisis. Tegen Wilhel mus, Papendrecht en vorige week tegen NFC toonde Schouten zich een onbetrouwbaar sluitstuk van de Leidse defensie. Dat Lagendijk tegen DHC koos voor de jonge Re ne de Graaf lag dan ook voor de hand en kwam in de Kikkerpolder niet als een verrassing. "Het is een goede zaak dat Schouten even uit het daglicht ver dwijnt". verklaarde Lagendijk de wissel. "Dat is beter voor de ploeg en het is beter voor hem. Hij heeft de laatste tijd onder zijn kunnen gekeept en wat foutjes gemaakt. Dat gaat zich op een gegeven mo ment wreken". Met De Graaf, voormalig doel man van Hazerswoudse Boys, toonde UVS in de eerste helft te veel ontzag voor voormalig ama teurlandskampioen DHC. Ik be greep de speelwijze van UVS niet zo. Het leek wel of ze bang waren De voorzichtige speelwijze brak de thuisploeg lelijk op. Met name de linkerkant van DHC, waar amateu rinternational Leo Rontberg excel leerde. was een voortdurende plaag voor de Leidse afweer, die zich ternauwernood staande kon houden. Niettemin kreeg UVS, voordat DHC pal voor de rust de enige tref fer van de wedstrijd scoorde, twee goede kansen. In de slotfase van de eerste rondgang leken de Leide naars zich juist ontworsteld te heb ben aan de Delftse druk. Hans de Kruijs had na een slim steekpassje van de verder onzichtbare Mario Faber 1-0 op zijn voeten, maar al leen voor DHC-goalie Suiker faal de de doorgaans trefzekere spits. Even later trad Suiker weer hande lend op na een schot van De Kruijs. Op een psychologisch gunstig tijd stip (44ste minuut) slaagde DHC dan eindelijk, waar het eerder na drukkelijk had gefaald. Peter Sprenkels (ex-VUC) onttrok zich voor de eerste (en naar later bleek de laatste) keer aan de bewaking van Jeffrey Forée. De voorzet be reikte John de Letter, die van dichtbij simpel 0-1 scoorde. In de tweede helft liet UVS de voorzichtige speeltrant varen. De ploeg kreeg van Lagendijk de op dracht mee "korter te sluiten" en bovendien moest laatste man Filip po voor zijn verdediging opereren. Dit alles met de bedoeling het spel van DHC te ontregelen en zelf va ker aan aanvallen toe te komen. UVS verscheen inderdaad vaker in het Delftse strafschopgebied, maar echt gevaarlijk werd de Leidse ploeg nauweiijks. In die periode woog het gemis van de geblesseer de Hans van Leeuwen zwaar. De 'linkspoot', ook komende zondag tegen AFC'34 vanwege een knie blessure nog niet inzetbaar, kan met zijn snelle demarrages de vij andelijke achterlijn halen en bruik bare voorzetten afleveren. Zijn ver vanger Gerry Jansen (junior Oscar Tonen vormde met Hans de Kruijs het spitsenduo) draaide voortdu rend 'naar binnen' en leverde daar door nauwelijks aanvoer naar de fr ontlinie. Wijselijk koos Lagendijk (die Fa ber nog wisselde voor Verkuylen) in het laatste kwartier voor de lan ge bal. De kopsterke verdedigers Fillipo en Meijs verplaatsten hun werkterrein naar het DHC-straf- schopgebied, waar het weliswaar 'spitsuur' was, maar zich weinig zich echt gevaarlijke momenten voordeden. Hans de Kruijs kreeg een minuut voor het laatste signaal van arbiter Tetteroo de beste kans van de wedstrijd. De spits schrok evenwel van de plotselinge moge lijkheid, waardoor hij niets anders dan een simpel 'knikje' in de han den van Hans Suiker kon produce- "Met zo'n spelletje is het een kwestie van geluk hebben", wist Fred Filippo. "We hebben in de tweede helft onze goede wil ge toond en dat is al heel wat waard. We hoeven daarom niet te wanho pen, alleen zullen we nu wat voor zichtiger moeten gaan spelen. Eerst een paar puntjes pakken, dan zal het herstel zich in zetten, daar van ben ik overtuigd. Want een ding weet ik zeker: degraderen zul len we zeker niet". ROB ONDERWATER LEIDEN - Docos zorgde er gisteren voor dat de span ning in de competitie van de zondagvierdeklasse A weer volledig terug is. Dit door de tot dan toe zo trotse koplo per Meerburg met een- 2-1 zege met beide benen op de grond te zetten. Docos - Meerburg 2-1 Aanvankelijk leek er voor Meer burg geen vuiltje aan de lucht, toen de ploeg al na een minuut op voor sprong was gekomen. Hans Boom rondde een voorzet van Martin van Zaanen beheerst af: 0-1. De Rijn dijk-bewoners namen daarop het initiatief en zagen na een kwartier spelen een tweede treffer door Sjaak van der Werff slechts vanwe ge omstreden buitenspel geen ge nade in de ogen van arbiter Van der Spek vinden. Daarna zette Docos de wedstrijd meer en meer naar zijn hand. Er ontstonden ook legio kansen voor de thuisploeg, maai Ron Hoogen- boom faalde liefst tot vier maal toe alleen voor keeper Peter van der Heijden. Tien minuten na de her vatting kwam die gelijkmaker er alsnog, toen Hans van Marwijk de bal uit een vrije trap fraai om de Meerburg-muur heen krulde en ook goalie Van der Heijden kans loos was: 1-1. Docos wilde vervol gens meer, hetgeen twaalf minuten voor tijd tot resultaat leidde. Ron Hoogenboom prikte het leder na een misverstand in de Meerburg defensie in het lege doel: 2-1. Een slotoffensief van de gasten sorteer de daarna nog maar weinig effekt, al claimde Hans Boom nog wel te vergeefs een strafschop. Teijlingen - SVLV 0-1. SVLV liet voor de rust de moge lijkheden om het duel in zijn voor deel te beslissen vooralsnog onbe nut. Piet Douwes faalde al in de achtste minuut voor een leeg doel, maar ook sterk keeperswerk van Erik Postma stond een openings treffer in de weg. In de tweede helft toonde Teijlingen beduidend meer inzet en kreeg ook doelman Wim Klaassen het nodige werk te ver stouwen. Jim Beuling zag daarbij een doelpunt wegens buitenspel afgekeurd. Tien minuten voor tijd deed SVLV onverwacht nog dat, waar het voor de rust in had ge faald: scoren. Uit een ten onrechte verkregen cornerbal van Rob Lam- boo verlengde Piet Douwes het le der, waarna Jelle Raap binnenlcop- te: 0-1. Van Nispen - Unitas 2-1 Een wedstrijd waarin de Zilkers het beste van het spel hadden. Na dertig minuten wist Mart Meijland een door Ron de Jong voorgegeven bal binnen te koppen: 1-0. Vijf mi nuten later had Unitas-goalie Kijk in de Vegte opnieuw het nakijken, ditmaal op een kopbal van André van Eeden: 2-0. In de tweede helft nam Unitas wat meer initiatief, maar kreeg de thuisploeg legio sco ringskansen. Met name John van Eeden wist zich daar echter geen raad mee. Jan Kromwijk redde ten slotte een minuut voor tijd de Leid se eer door vanuit een scrimmage de 2-1 achter doelman Ed Smit te knallen. UDO - VVSB 2-2 Een levendig duel voor flink wat toeschouwers. In de 20e minuut pikte Ab Warmerdam een door Cees Borst slecht geplaatste bal op, cm vervolgens met een solo de UDO-defensie, keeper Michel van Haaren incluis, te verschalken: 0-1. Acht minuten voor de pauze kreeg UDO de verdiende gelijkmaker, dankzij Ruud Stuifzand, die na een pass van Gerard S-lierings een niet te missen kans kreeg: 1-1. Ook na de hervatting golfde het spel heen en weer. In de 65ste minuut zorgde Ruud Stuifzand daarbij voor een zuiver schot, waarop doelman Jo- han van de Berg het nakijken had: 2-1. UDO kreeg via Peter Stuifzand en Gerard Slierings mogelijkheden om de score uit te bouwen, maar het was aan de andere zijde WSB dat in blessuretijd alsnog zijn slag sloeg. Junior Theo Aanhaane nam met een listig hakballetje de gelijk maker voor zijn rekening: 2-2. LFC - Stompwijksc Boys 2-2 Met ditmaal John verschoor als weinig succesvolle spits en Peter Gijsman als een meer geslaagde laatste man, nam LFC aanvanke lijk een licht overwicht. Tien minu ten voor de pauze bood een hands bal van Peter Gijsman de gasten de kans om via een strafschop op voorsprong te komen. Edwin De- veling zag zijn inzet echter gekeerd door keeper Peter van der Wal. In het tweede part sloeg LFC onmid dellijk vanaf de aftrap zijn slag. Sidney van der Pluijm zorgde daar bij via de benen van keeper Hans van Bentem voor de afronding van een goed lopende aanval: 1-0. Vijf minuten later nam Edwin Develing op aangeven van Frans Luiten de fraaie gelijkmaker voor zijn reke ning: 1-1. De Stompwijkers dic teerden daarna het spel, maar za gen LFC in de 70ste minuut via een succesvolle solo van Danny Verp- lancke wederom aan de leiding ko men: 2-1. Vijf minuten later rondde echter Marco Disseldorp fraai voorbereidend werk van Frans Luiten beheerst af: 2-2. VTL - Cromvliet 2-1 De Vliet-bewoners zagen het ge nomen initiatief in de 30ste minuut beloond, toen uitblinker John van Berkel van afstand raak schoot: 1- 0. Lange tijd leek er voor de thuis club geen vuiltje meer aan de lucht, totdat een van richting veranderd schot van De Rijk goalie Aad van Meurs een kwartier voor tijd als nog het nakijken gaf: 1-1. Tien mi nuten later tekende Steef Pattia- pon voor de verdiende gelijkma ker, nadat Fred van Haarlem de be nodigde ruimte had gecreéerd. Wassenaar - Duindorp 3-1 Voor de rust konden de Hage naars nog enig weerwerk tegen de goed voetballende Wassenaarders bieden. De Heijer scoorde vier mi nuten voor de rust zelfs 0-1. Na de hervatting stelde de thuisclub al snel enig orde op zaken. Reeds na vijf minuten caramboleerde een in zet van Ernst van der Ploeg via de rug van een Haagse speler in het Duindorp-doel: 1-1. Een kwartier voor tijd zorgde Arie Nieuwpoort met een fraaie afstandsknal voor de 2-1. Handig uitbuiten van de voordeelregel bood Sjaak Laarman vlak voor tijd de kans de eindstand op 3-1 te bepalen. Renova - Hillegom 3-2 Nadat Michel van der Loo in de 20e minuut de score had geopend, betekende een eigen doelpunt van Rob van Lierop een kwartier later 1-1. Nog voor de rust kwam de thuisclub op 2-1, terwijl in de 70ste minuut de 3-1 volgde. Hillegom leek kansloos, maar Michel van der Loo zorgde al vrij snel voor 3-2 en deed daarmee de spanning terug keren.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15