Fortuna rukt op naar tweede plek Cyprus heeft smalle selectie Herstel van Milan Real haalt opnieuw uit Liverpool: geen kunst Smet op blauwe trui 'Sssstt, voor Simon' PAGINA 14 MAANDAG 26 OKTOBER 1987 Na winst bij Volendam DEN HAAG (ANP) - Het beperkte voetbalprogramma in de eredivisie leverde een rode en vijf gele kaar ten op en voorts weinig doelpunten en toeschouwers. Doordat PSV, Ajax en Feyenoord vrij hadden ge kregen met het oog op de belangrij ke interlandwedstrijd van Neder land tegen Cyprus, woensdag in De Kuip, werden zes duels afgewerkt. Daar kwamen, bij afwezigheid van de publiektrekkende clubs, slechts 27.000 toeschouwers op af, waarvan de helft zat bij FC Gronin gen - DS "79 (1-1) en Willem II - FC Utrecht (1-0). PEC Zwolle - FC Twente (1-2) trok vrijdagavond re latief veel publiek: 5000 rnan. For tuna Sittard klom door de overwin ning van 2-0 in en op Volendam naar de tweede plaats, die natuur lijk optisch bedrog is gezien de in activiteit van Ajax en Feyenoord. FC Utrecht, bezig aan een redelijk Europees avontuur, verloor voor de tweede achtereenvolgende keer met 0-1. Maddock scoorde voor Willem II in de 35e minuut na een blunder van Plomp. Haarlem ver loor zaterdagochtend een oefen wedstrijd tegen het Nederlands elf tal met 2-4. FC Groningen en DS probeerden zich beiden te onttrekken aan de slechte vorm, waarin zij verkeer den. Voor Boogers, de getalenteer de maar twistzieke rechterspits van DS, liep de irritatie hoog op. Zijn bewaker De Wolf had alle ge oorloofde en ongeoorloofde mid delen aangewend voor het stoppen van Boogers. Na het eindsignaal van scheidsrechter Kempers deel de Boogers alsnog een schop uit aan zijn „plaaggeest", Kempers be strafte de wraak-oefening met rood. DS was in de 25e minuut door Slagboom op een voorsprong ge komen, die vlak voor rust verloren ging door een treffer van Booy. Fortuna is na een moeilijke start onder de van Haarlem gekomen trainer Van Doorneveld op de goe de weg. Tegen de technici van Vo lendam hadden de Limburgers desondanks medewerking van Zwarthoed nodig. De verdediger uit het vissersdorp passeerde zijn eigen doelman. Na rust maakte de snelle Lens 2-0 voor Fortuna, dat niet oogstrelend speelde, maar or ganisatorisch veel beter in elkaar zat dan Volendam. Roda JC, de andere Limburgse club in de eredivisie, hoopte met de nieuwe veldtramer Jacobs op bete re tijden. De komst van de bij Gro ningen voortijdig vertrokken coach bracht manager Baan op de tribune, maar zorgde niet voor kor- te-termijnsucces. Roda verloor in Brabant namelijk met 0-1 van FC Den Bosch, door een doelpunt van Krüzen even na de pauze. FC Utrecht, vorige week net verloien van Feyenoord, was niet bij mach te te scoren tegen het sterk in de eredivisie debuterende Willem II. De Tilburgers speelden Utrecht weg, maar kwamen niet meer voor- Fons Mallien bij de uitblinkende doelman Van Ede. AZ en Sparta waren zaterdag avond tevreden met de 1-1. De Alk- maarse degradatiekandidaat kan elk punt gebruiken. De Rotterdam mers hervonden het zelfvertrou wen, nadat zij in noodvaart uit de top van de eredivisie waren gezakt. Sparta kwam op voorsprong door Lengkeek, de geroutineerde aan valler Tol maakte gelijk. PEC Zwolle gaf vrijdagavond een voor sprong van 1-0 (Yücedag) uit han den. In het laatste kwartier brach ten Roelofsen en Huista FC Twen te de winst. NAC mag zondag als dertiende tegenstander proberen RKC van het eerste punt te beroven. De Waalwijkse ploeg zegevierde zater dag in de uitwedstrijd tegen Em- men voor de twaalde achtereenvol gende keer. Schapendonk (vlak voor het rustsignaal) en Ad van der Wiel, die zijn veertiende doelpunt maakte, bezorgden RKC opnieuw twee punten. Volgende week kan RKC het record van FC Den Haag - dertien overwinningen achtereen - evenaren. RKC heeft na twaalf wedstrijden zeven punten voor sprong op Veendam, dat echter een wedstrijd minder speelde. NAC had een goede generale voor de Brabantse derby tegen RKC. De ploeg versloeg Cambuur in eigen stadion met 3-1. Baarde- mans scoorde twee keer voor de thuisclub. MW kroop door de overwinning van 3-0 op Excelsior naar de derde plaats op de ranglijst. De Maastrichtenaren, die pas elf wedstrijden afwerkten, hebben in middels zeven verliespunten meer dan RKC. SVV haalde zondagmiddag uit tegen Vitesse. Na een ruststand van 0-0 liepen de Schiedammers in de tweede helft uit naar 4-0. Er kwamen slechts 800 toeschouwers op het duel af. De wedstrijd Wage- ningen - De Graafschap lokte 3000 kijkers naar „De Berg". Ze zagen geen doelpunten. De oostelijke derby tussen Heracles en Go Ahead Eagles eindigde in een ge lijk spel: 1-1. ASSEN (GPD) - Ze zullen elkaar dit seizoen niet meer lastig vallen, het keurkorps van Henk Gemser en de cracks van de marathon. Veel te link. huiveren de all- rounders. die doodsbang zijn voor een valpartij. Want alles draait de komende maanden tenslotte om dat ene, grote doel: Calgary. Daar valt Olympische roem te oog sten en een blessure in dit stadium zou alles kunnen verpesten. Alleen Hein Vèrgeer en Gerard Kemkers waagden zich zaterdag in het misti ge Asser ijsstadion aan de eerste en meteen hun laatste marathon, die niet meetelde voor het Trophy- of. welk ander klassement ook. Leo Visser gaf de voorkeur aan een vijf kilometer in Den Haag en lichte pijn in een knie hield Henri Kraayenbos van het ijs althans in wedstrijdverband, want hij traint wel normaal. „Geen blessure waar we ons zorgen om maken", aldus Henk Gemser, die zijn vijfde all- rounder, Bert Koopmans, met ern stiger knieklachten voor dit sei zoen heeft afgeschreven. Op de generale repetitie van de kilometervreters, waarin Richard van Kempen, de ongenaakbare hoofdrolspeler van de vorige win ter. triomfeerde, kwamen ruim 4000 toeschouwers af. Donderdag brandt in Amsterdam de echte strijd los met de eerste race om de Aegon-Trophy, waarvan er 24 op het programma staan. Henk Gem ser en zijn mannen vertoeven op hetzelfde moment comfortabel on der het Heerenveense Thialf- dak. De bondscoach, die de schaats wereld nu meer dan ooit door vijf Olympische ringen aanschouwt, drukte zijn beide raspaardjes Hein Vergeer en Gerard Kemkers zater dag op het hart geen enkel risico te nemen. Ze waren voor deze ene ge legenheid zelfs met scheenbe schermers uitgerust, voor het geval ze in het gedrang van de meute ten val zouden komen. En over ver wondingen door een scherp gesle pen schaats kan Evert van Ben- them een treurig boekje opendoen. Constant in eikaars schaduw, pra tend en lachend, hielden Vergeer en Kemkers zich afzijdig van het strijdgewoel.Achterin de lange sliert probeerde het tweetal er wel voor te zorgen een ronde achter stand te ontlopen. Een kwartier voor het einde waren ze toch de klos. De grote groep brak in drie stukken en het bleek onbegonnen werk om samen alsnog de voorhoe de te bereiken. Het tempo van de op hol gesla gen jagers op de eerste marathon zege lag eenvoudig te hoog. Elkaar uitdagend persten de twee allroun- ders er uiteindelijk een onderling sprintje uit om het marathon-kam pioenschap van de kernploeg. Kemkers, een tikkeltje zwaarder en naar hij hoopt krachtiger dan de Het gehele ma- rathonveld. gaat de mist in. Ri chard van Kem pen toonde zich in de eerste de beste wedstrijd alweer onge naakbaar vorige winter, bleef Vergeer voor. En daarmee kwam een eind aan de aanwezigheid van de kernploeg in het marathonveld, dat het vorig jaar niet bijster was ingenomen met de mannen van Gemser. Toen verschenen die in vijf wedstrijden, pakten punten voor het klasse ment en beinvloedden als buiten staanders het koersverloop. Door de Olympische belangen is die er gernis nu van de baan. Bij de cracks, die hun stempel op de marathon drukken, bleek in de eerste krachtmeting bijna alles bij het oude gebleven, afgezien van een aantal transfers naar andere ploegen. Jos Pronk plaatste de eer ste demarrage van het seizoen. Henri Ruitenberg reed het langst alleen op kop. Zijn solo. die hem een tijdje uitzicht bood op zijn vier de opeenvolgende triomf in Assen, duurde vijftien ronden en bracht de kopmannen in rep en roer. De eindfase verliep erg boeiend. Edward Hagen, Lex Cazemier en Harry Kiers draafden voor de rest uit, maar capituleerden in de slo- tronde. De aankomst was een kolf je naar de hand van Richard van Kempen, de beste sprinter van het hele gezelschap. Yep Kramer kwam nog het dichtst bij hem in de buurt, maar wil zich uiteraard niet neerleggen bij Van Kempens im ponerende eindschot. „Als ik hem nu maar eens voor de laatste bocht achter me heb, dan kan ik hem kloppen", hield Kramer zichzelf voor. En Van Kempen zelf? Die heeft de draad gewoon weer opgepakt. Dertien overwinningen griste hij de vorige winter van het kunstijs. Hij won zowel de beker als de zes daagse, zo groot was de overmacht van de man uit Nieuwegein. Maar misschien ziet de kernploeg van Henk Gemser hèm nog wel terug. Van Kempen: „Ik wil me nog eens goed testen op de tien kilometer. Daarvoor moet ik mijn techniek bijschaven en goed trainen op de buitenbocht". Olympische aspira ties leven bij hem slechts flauwtjes, dat beweert hij tenminste. De der de startplaats (Kemkers en Visser rijden die afstand zeker in Calgary) is nog vacant. Van Kempen: „Maar de eerste selectie voor die tien kilo meter valt al weer samen met een marathon. Ik ben er nog niet uit wat ik doe". Mombaerts nieuwe leider Paris SG PARIJS (AFP) - De zevende ne derlaag in acht wedstrijden (0-2 te gen Metz) heeft trainer Gerard Hoüllier bij Paris SG een leuke promotie opgeleverd. Hij werd met onmiddellijke ingang benoemd tot zakelijk manager van de club. Het veldwerk moet Hoüllier overlaten aan zijn assistent Erick Mom baerts. Met zijn 32 jaar is de vroege re leraar lichamelijke opvoeding de jongste trainer in de hoogste divi sie in Frankrijk. Hij heeft de op dracht de club te verzekeren van deelneming aan het Europese be kertoernooi. Hoüllier stond in het seizoen 1985-86 aan de basis van het landskampioenschap van Paris SG. Zijn nieuwe functie is verge lijkbaar met die van Michel Hidal go bij Olympique de Marseille. Quick Boys-jeugd op dreef LEIDEN - Quick Boys leverde het afgelopen weekeinde in de lande lijke jeugdcompetitie een goede prestatie door in een vierpuntenduel tegen U\Kf met 5-1 te zegevieren. Roodenburg versloeg AFC'34 met 3- 0 en UVS behaalde een 1-2 overwinning op DWV. FC Lisse ging het slechter af. DWS hield de Lissenaren met 8-2 achter zich. Quick Boys - UW 5-1. Door deze zege behouden de Katwijkers de aansluiting met de kop van de eerste klasse A. Marcel Harteveld en Pim Langeveld zetten vlak na elkaar de thuisclub voor rust op 2-0. Na de doelwisseling trof Paul van Beelen voor de derde maal het Utrechtse net en was de wed strijd gelopen. Marcel Harteveld maakte toen het quintet vol. Vlak voor het eindsignaal redde UW nog de eer. Roodenburg - AFC'34 3-0. De Alkmaarders zijn voor Roodenburg altijd lastige tegenstanders geweest maar ditmaal werd in de Leidse defensie voor voldoende rug dekking gezorgd. De 'lange haal' van de gasten werd daardoor geneu traliseerd en kon AFC niet echt gevaarlijk worden. Patrick Kamper veen, Jeffrey van As en Paul Pikaar legden de Leidse zege vast. DWV - UVS 1-2. De Leidenaars toonden zich gedurende de wedstrijd overwegend sterker maar sprongen ongeconcentreerd met de mogelijkheden om. Daardoor kwamen de Amsterdammers op 1-0 en moest UVS na rust de bakens verzetten. Dat lukte en Ronald van Delft en Jack Rol schon ken de blauw-witte brigade de verdiende zege. DWS - FC Lisse 8-2. De winst van DWS mag geflatteerd worden genoemd. Wat de Lisse naren niet lukte, lukte de Amsterdammers wel. Vooral de DWS-doel- man toonde zich een sta-in-de-weg. Ralph Polman was de enige die de Amsterdammer wist te verschalken. ZEIST (ANP) - Cyprus zal voor de wedstrijd van woensdag tegen Ne derland slechts met vijftien spelers naar Rotterdam komen. Van de dertien man, die elf maanden gele den in Limassol tegen Nederland in het veld kwamen, zijn er nog acht over. Michels trouwens heeft ook nog acht spelers in zijn kern groep van het twaalftal dat hij op Cyprus gebruikte. De „oude" bekenden uit de Cy priotische selectie zijn: Charitou en Chnstofi (Omonia Nicosia). Miami- liotis en Misos (Apoel Nicosia), Ni- kolaou (Salamis). Mavroudis en Sa- vvides (AEL Limassol) en Yiangoudakis (Apollon). Bij de an dere zeven zijn, voor Cypriotische begrippen ervaren internationals als Christodoulou (Omonia) en Pantziaros (Apoel) en verder: Klef- tis (Paralimni), Tsingis (Aris Li massol), Christoforou en Michael (AEL) en Pittas (Apollon). Sparlak Moskou heett zaterdag in het uitgestelde UEFA-bekertref- fen met Werder 3remen zo goed als zeker de beslissing afgedwongen. De nieuwe kampioen van de Sov jetunie versloeg de Westduitse ploeg met 4-1. Het duel was woensdag uitge steld omdat Moskou in dikke mist gehuld lag. De spelers van Werder Bremen raakten vermoeid in de 23 uur durende reisperikelen. De ploeg keerde onverrichterzake naar huis terug. Spartak Moskou hield vast aan het recht van eerst thuis te mogen spelen. Werder stel de zaterdag niets voor. Het was bij rust al 2-0 door Mostovoi, die in de tiende minuut een blunder van doelman Reek afstrafte, en Rodi- onov (35e). Kort na rust tekende het Bremense debacle zich af toen Ro- dionov er 3-0 van maakte. De West- duiters kregen nog even enige hoop toen Burgsmüller tien minu ten voor tijd tegenscoorde. In de laatste minuut werd het echter nog 4-1 door Passulco. Ruim 70.000 Moskovieten keken tevreden toe. De Deense scheidsrechter Soren- sen gaf Rodionov, Tsjidjatoelin en Neubarth een gele kaart. Voor groep B van de zone van Midden- en Zuid-Amerika van de voorronden van het Olympisch voetbaltoernooi heeft Guatemala zondag in eigen land met 3-0 ge wonnen van Guyana. De ruststand was 1-0. De doelpunten werden ge maakt door Raul Chacon (19 en 55) en Byron Perez (60). AZ-speler Richard Min heeft de ze week zijn contract bij de club in geleverd. De verdediger, dit sei zoen twee keer in het eerste van AZ acteerde, heeft geen zin meer in het betaald voetbal. Voor trainer Hans Eijkenbroek een nieuwe tegenslag. De ploeg wordt geteisterd door een groot aantal blessures. „Het wegvallen van Min is een ver lies voor de club. Het is een van de beste mandekkers in de eredivisie. We hebben allerlei regelingen aan geboden om zijn dienstplicht te verlichten, maar hij wilde er defini tief mee stoppen", verklaarde Eij kenbroek. Een lichtpuntje voor de Alk- maarse ploeg is het herstel van Paul Nortan, die weer met de trai ning is begonnen. Ook David Log- gie, de belangrijke pion in de'Alk- maarse aanval, is herstellende. De aan zijn knie gekwetste Brit heeft de looptraining weer hervat. Stadion in Sovjetunie dicht na rellen MOSKOU (Reuter) - Het sta dion van eerste-divisieclub Goe- ria Lansjkoeti is naar aanleiding van supportersrellen door de voetbalbond van de Sovjetunie gesloten verklaard. De club, die zo goed als zeker degradeert, moet de komende zes thuiswed strijden voor de competitie op vreemd terrein afwerken. Na het duel tegen Metallist Karkov op 17 oktober belaagden fans de scheidsrechter en de spe lers van de bezoekende club. De leidsman had Metallist Karkov kort voor het einde een penalty toegekend. De strafschop werd benut, waardoor de gasten won nen met 1-0. Hierop belegerde een aantal toeschouwers het sta dion. Pas na ingrijpen van de po litie konden de spelers en het ar bitrale trio de Georgische stad verlaten. Het thuisduel tegen Torpedo Moskou, dat op het pro gramma staat voor 31 oktober, is verplaatst naar Volgograd. VERONA (AFP/Rtr) - De Mila nese clubs herstelden zich van de klappen, die ze woensdag kre gen uitgedeeld in de Europese bekertoernooien. AC Milan, in het UEFA-Cuptoernooi in eigen huis verliezend (0-2) van Espagnol, krikte het zelfvertrou wen op door in Verona, tegen Utrecht-opponent Hellas, met 1- 0 te winnen. Internazionale, woensdag te zwak voor Finse amateurs, won nu in het eigen Giuseppe Meazza met 2-1 van Ju- ventus. De overwinning van AC Milan kwam tot stand zonder Marco van Basten, die voor zijn enkel blessure absolute rust heeft voorgeschreven gekregen. Zijn Nederlandse ploeggenoot Ruud Gullit was vooral in de eerste helft in Verona de grote ster van het veld. De dertigvoudige inter national, woensdag de man die Nederland naar winst op Cyprus en plaatsing voor de eindronde om het Europees voetbalkampi oenschap moet leiden, strooide met subtiele passjes. Zijn Westduitse tegenstrever Thomas Berthold, woensdag nog scorend tegen Utrecht, speelde volledig in de mandekking op Gullit. maar had weinig succes. Gullits schitterende spel zorgde voor tal van kansen, maar de der de competitietreffer voor de Ne derlander bleef uit. Vlak voor de pauze was het Virdis, de Italiaan se topscorer van vorig seizoen, die met het hoofd wel doeltref fend toesloeg: 0-1. Landskampioen Napoli ver loor het eerste punt uit de com petitie. Die schade viel in Rome nog alles mee. Napoli moest het grootste deel van de tweede helft tegen AS Roma met negen spe lers afwerken. Tien minuten na rust moest de Braziliaan Careca inrukken, toen hij een kopstoot contra Collovati had uitgedeeld. In de 64ste minuut moest Renica vertrekken met een rode kaart na twee zware tackles op rij. Roma, de nummer twee van de rang lijst, had in de eerste minuut na rust een voorsprong (1-0) geno men, toen de oude midvoor Pruzzo een hoekschop van Conti inkopte. Napoli ging nijdig in de achter volging, verloor twee spelers, maar kwam met negen man toch op gelijke hoogte. Verdediger Francini sloeg drie minuten na het wegsturen van Renica met het hoofd toe: 1-1. Real Madrid stevent regelrecht af op het derde kampioenschap in successie. Dank zij winst op Valencia (4-0), vergrootten de Madrilenen het afgelopen week end de voorsprong op de naaste concurrenten na acht wedstrij den al tot zes punten. Zonder briljant te spelen, haal de de ploeg van Beenhakker te gen Di Stefano's Valencia op nieuw vernietigend uit. Zonder de Joegoslaaf Jankovic, die te gen FC Porto weer een blessure opliep aan zijn deze zomer ge opereerde knie, maar met zijn volwaardige en razendsnelle ver vanger Llorente, walste Real zonder enig probleem over Va lencia heen. De Mexicaan Hugo Sanchez, gisteren uitgeroepen tot de beste speler van het vorige seizoen, kreeg een staande ova tie, nadat hij met een acrobati sche omhaal Real op 1-0 had ge bracht. Op slag van rust herhaal de Sanchez zijn kunststukje van woensdag tegen FC Porto door een voorzet van Llorente feilloos in te koppen. Na rust breidden Michel en Martin Vazquez de voorsprong verder uit. Hoe onge naakbaar Real is blijkt ten over vloede uit het doelsaldo: 32 tref fers voor en slechts twee tegen. Liverpool kan op kunstgras ook winnen. Zaterdag werd met de tradi tie gebroken dat de ploeg van Kenny Dalglish op de „plastic-velden" de punten inlevert. Luton Town werd op eigen veld verslagen door een treffer van middenvelder Gillespie, ruim een kwartier voor tijd. De winst veranderde niets in de kopgroep. Ook het achtervolgende Londense duo Queen's Park Rangers en Arsenal, voor de negende keer in successie zonder verlies, werden drie punten rijker. Liverpool mag dan de ban van de kunstgras-moelijkheden gebro ken hebben, gemakkelijk ging het niet in Luton. Een uur lang zocht de lijstaanvoerder naar de juiste lengte. Geregeld "waren de passes te ver, herhaaldelijk werd de bal knullig ingeleverd bij Luton, dat wel aan de omstandigheden gewend is. Het laatste half uur liep het beter. De tref fer van Gillespie was voldoende voor de overwinning, mede omdat Mick Harford in de laatste minuut tegen de lat boven Bruce Grobbe- laar kopte. Arsenal had een geweldige start tegen Derby. Na 56 seconden maakte Richardson, vorige maand overgenomen van Watford, zijn eerste doelpunt voor Arsenal en in de tiende minuut schoot Thomas raak van de strafschopstip. Voor het eerste kwartier was voltooid scoorde Barner op dezelfde manier tegen. De productie was daarmee gereed. Aanvoerder Terry Fenwick van QPR besliste de wedstrijd tegen Portsmouth vijf minuten voor tijd met een vrije trap van buiten het strafschopgebied, 2-1. De top van de Bundesliga is za terdag onthoofd in het beker- voetbal. FC Köln, de enige nog ongeslagen ploeg in de Bundesli ga. en lijstaanvoerder met Wer der Bremen, werd in de tweede ronde uitgeschakeld door de amateurs van Viktoria Aschaf- fenburg. Stuttgarter Kickers koploper in de tweede divisie en vorig jaar finalist, werd door een andere amateurploeg uit de Hes- sische Oberliga, Hessen Kassei, verslagen. Viktoria. vorig seizoen met Hessen Kassei uit de tweede di visie gedegradeerd, heeft niet al leen een eind gemaakt aan een Keuls sprookje maar evenzeer aan de mythe rond de blauwe trui van de Keulse coach Udo Lattek. Die zou, ongewassen, ge dragen blijven worden tot de eer ste nederlaag van FC Köln. De bijna 12.000 toeschouwers die het stadion van Aschaffenburg tot de laatste plaats bezetten, za gen dat de amateurs in geen en kel opzicht bij de Keulse top- ploeg achter bleven. De beslis sing viel zevgn minuten voor tijd door een kopbal van Uwe Höfer. „Stil, Simon slaapt", met dit spandoek uitten de aanhangers van Beer schot gisteren hun ontevredenheid over het spel van Simon Tahama- ta. De dure aanwinst was de laatste weken niet vooruit te branden. Te gen Racing Jet ging het op de twaalfde speeldag niet veel beter. Voor slechts 2000 trouwe supporters won de thuisclub met 2-0. Tahamata maakte een van de twee doelpunten, maar speelde verder oponval- lend. Anderlecht leed zaterdagavond zijn eerste nederlaag in de competi tie. De landskampioen verloor in het eigen Astridpark met 0-1 van St.Truiden. Het was de tweede overwinning op een titelkandidaat bin nen acht dagen van het nietige clubje uit Limburg, dat na dertien sei zoenen terugkeerde in de hoogste divisie. Vorige week haalde het Club Brugge met 2-1 onderuit. Door de nederlaag nam FC Antwerp al leen de leiding. De ploeg van Georg Kessler imponeerde tegen Wintei slag (1-5). Antwerp heeft één punt voorsprong op Club Brugge, 2-1 te gen Lokeren, en KV Mechelen, 0-1 bij RWDM. Tegenstanders in Europa Cup HSV, tegenstander van Ajax in het toernooi der bekerwinnaars, maakte in de tweede ronde van de strijd om de Duitse beker geen fout. De Hamburgers won nen met 1-3 van de amateurs van Werder Bremen. Rapid Wien zette zijn succes serie in de Oostenrijkse Bunde sliga voort ten koste van Linzer ASK, door FC Utrecht uitgescha keld in het toernooi om de UE- FA-beker.' De tegenstander van PSV won in Linz met 3-1. Rapid maakte zijn drie doel punten in de eerste 25 minuten van de wedstrijd door Stojadnv vic, samen met Knaller Oos!< rijks topscorer en Weber. In de Zwitserse voetbah petitie leed Young Boys, cK ropese tegenstander van FC i Haag, zaterdag een nederlaa1 gen Aarau: 1-2. De Zwitserse l kerhouder zakte daardoor na. de zesde plaats op de ranglijst. Aberdeen is er niet in ge slaagd de Schotse league-cup te veroveren. De tegenstander van Feyenoord in de tweede ronde van de strijd om de UEFA-bekei kwam tegen landskampioei. Glasgow Rangers niet verdei dan 3-3. In de verlenging werd niet gescoord, waarna Glasgow Rangers de strafschoppen beter nam: 5-3.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14