We laten ons niet overvallen SP0ÏTV Koop bij de Nutsspaarbank de mooiste spaarbiljetten die er zijn. Fitte Boeve moet toch thuisblijven 'Mario heeft zich positief opgesteld' Toprecette voor Utrecht Gewaarschuwd PSV telt voor twee: De Nutsspaarbank doet meer voor spaarders. Uefa-jeugd boekt belangrijke zege WOENSDAG 21 OKTOBER 1987 SPORT PAGINA 17 AMSTERDAM (GPD/ANP) - Aan de klucht rond Peter Boeve kwam gisteravond om kwart over tien een abrupt eind door een simpel telefoontje vanuit Hamburg. Johan Cruijff liet zijn in Amsterdam achtergebleven assistent Barry Hulshoff nog tijdens de wedstrijd tussen de reserves van Ajax en DS'79 weten dat op de diensten van de 14- voudige international in het Cupduel van vandaag tegen Hamburger SV geen prijs wordt gesteld. „Dit staat helemaal los van zijn nuten. Doordat Desmond Gemert spel van vanavond", liet Hulshoff en Ruud Harms geblesseerd uitvie- weten. „Deze beslissing is in Ham- len hoorde Boeve behalve het eer burg genomen". Boeve verkeerde ste ook het laatste fluitsignaal. tot het telefoontje van Cruijff veronderstelling dat hij in het re serveteam slechts diende te bewij zen volledig fit te zijn. Cruijff her schreef het scenario echter giste ren. Tot overmaat van ramp duur de het optreden van de verdediger Boeve, volgens alle betrokkenen in de Meer volledig fit, reageerde onthutst op de mededeling vanuit Hamburg en trachtte zich van com mentaar te onthouden. „Ik mag niks zeggen", aldus de 30-jarige lin kervleugelverdediger, mogelijk re- ABERDEEN (GPD) - Mario Been is weer in genade aangenomen. De grillige middenvelder, die tot zijn ergernis zondag buiten de basis werd gelaten tegen FC Utrecht, speelt vanavond met Feyenoord te gen Aberdeen voor de UEFA-cup. door Rob Onderwater „Ik hoop dat Been heeft geleerd van zijn slechte instelling van de laatste weken. Na de reservebeurt tegen Utrecht heeft hij zich positief opgesteld. Dat was voor mij één van de redenen om hem weer in de basis op te nemen", verklaarde trainer Israel gisteravond zijn keu- Ajax 2 geen uur, zoals Cruijff fererend aan de uitspraken die gis- Johan Cruijff (links) denkt dat Ajax zich ook zonder Peter Boeve staande houdt in Hamburg. had voorgeschreven, 90 mi- teren in de pers verschenen. Vol gens Hulshoff is er geen sprake van dat Boeve, die venijnig en openhartig uithaalde naar Johan Cruijff en de medische staf van Ajax, een spreekverbod heeft op gelegd gekregen. Boeve veronder stelt niettemin dat de publiciteit hem de das heeft omgedaan: „Die stukjes in sommige kranten zijn Real Madrid- dodelijk voor me geweest". Aangeslagen Jorge Valdano hervat training MADRID (Reuter) aanvaller Jorge Valdano, speler van het Argentijnse elftal dat in 1986 wereldkampioen werd, heeft gisteren het Spaans staatsburger schap gekregen. Hem werd boven dien toegestaan de training te her vatten na acht maanden uit de rou- nier r latie te zijn geweest wegens hepati- len, maakte i tis. „Nu kan ik in één keer al mijn Hulshoff eer w problemen uit de wereld helpen", De eindstand van het duel tegen de zei Valdano gisteren opgelucht na laaggeklasseerde reserves van de ceremonie voor de rechtbank, DS'79 stond daar los van, al verlie- waar hij trouw zwoer aan de pen de zaken voor het piepjonge Spaanse koning Juan Carlos en Ajax 2 gisteravond niet De (voormalige) international, die vorig seizoen buiten de boot viel en aan het begin van dit sei- krijgszuchtig liet weten nim- Ajax te willen spe- de mededeling van aangeslagen indruk. de democratische grondwet uit naar wens. Ondanks de stimule- 1978. De voormalige Argentijn ver klaarde, dat juristen van Real Ma drid de mogelijkheden onderzoe ken hem weer een basisplaats te bezorgen in het team van trainer Leo Beenhakker. In de Spaanse competitie mogen slechts twee buitenlanders in een elftal worden opgesteld. Real Madrid heeft naast Valdano de Mexicaan Hugo San chez en de Joegoslaaf Milan Janko- vic onder contract. Hoewel Valda no, hersteld van zijn ziekte, nu de Spaanse nationaliteit heeft, blijft hij vallen onder de regel, die het opstellen van meer dan twee bui tenlandse (ex-)internationals ver biedt Nederlands ijshockeyteam begint goed rende inbreng van Boeve, één de weinige Ajacieden die een vol doende haalde, ging de jeugd gis teravond in eigen huis met bizarre cijfers onderuit: 6-4. Overigens heeft Johan Cruijff in Hamburg voor Peter Boeve een bruikbaar alternatief achter de hand. Behalve de youngsters Ri chard Witschge en Brian Roy werd ook verdediger Frank Verlaat aan de selectie toegevoegd. De Haar lemmer zat afgelopen zondag te gen Volendam bij afwezigheid van Boeve, naar eigen zeggen toen nog niet fit genoeg, op de reservebank. Verlaat (19) maakte vorig seizoen in Athene deel uit van de ploeg die de Europese beker bemachtigde, maar raakte daarna door zijn mili taire dienst, die hem verhinderde alle trainingen van de A-selectie te volgen, buiten beeld. Hamburger SV speelt vanavond met twee-en-halve spits in het Cup- treffen met Ajax. De Hamburgse trainer Josip Skoblar, die naar nu pas bekend is geworden afgelopen maandag in het diepste geheim is getrouwd, heeft Spórl vervangen door Dittmer, een aanvallende middenvelder. Hoewel Ajax-coach Johan Cruijff zijn tegenzet na de training van gisteravond in het Volksparkstadion nog niet onthul de, is de kans groot dat Arnold Scholten vanavond in de basis staat. In de 'testwedstrijd' voor de competitie tegen Volendam werd Scholten nog gepasseerd. John van 't Schip zal in de waarschijnlij ke formatie op zijn oude plaats als rechterspits terugkeren. Het lag in de bedoeling dat Van 't Schip op het middenveld zou spelen. Dennis Bergkamp wordt naar de reserve bank verwezen. Frank Stapleton haakte gisterochtend tijdens de training af met een rugblessure. De Ierse spits kan daardoor ook niet als wisselspeler fungeren. UTRECHT (ANP) - In financieel opzicht komt Hellas Verona voor FC Utrecht als geroepen. Voor de confrontatie met de Italiaanse club van vanavond is de Galgenwaard zo goed als uitverkocht. De recette wordt gebruikt om de balans van de eredivisieclub weer enigszins in evenwicht te brengen. Het bestuur verwacht naar schatting 17.500 toeschouwers, onder wie 1.300 supporters uit Verona. De accommodatie telt 20.000 plaat sen. Uit veiligheidsoverwegingen zijn 2.500 toegangskaarten niet ver kocht. De wedstrijd tegen Verona betekent voor Utrecht een record recette van 260.000 tot 270.000 gulden. Volgens voorzitter Aalbers houdt zijn club hiervan een ton over. De thuiswedstrijd in de eerste ronde van het UEFA-bekertoernooi tegen Linzer ASK leverde 70.000 gulden op. Utrecht heeft de Europacup-opbrengst hard nodig om de begroting sluitend te maken. Het tekort over het huidige seizoen, dat slechts drie maanden oud is, bedraagt op het moment 130.000 gulden. De toeschouwersaantallen in de competitie blijven ver achter bij de ver wachting. De duels tegen Ajax en Feyenoord hebben minder toe schouwers getrokken dan was begroot: 3.000, respectievelijk 4.000. moment gevoelig getoond voor de zondag geuite dreigementen van rebel Been. De voetballer kondig de aan op te stappen als Israel hem niet in Schotland liet spelen. „Been staat er in, omdat ik hem kan gebruiken en omdat hij zijn goede wil heeft getoond. Mario zegt wel eens meer dingen waar hij later spijt van krijgt", legde de trai ner uit. Nu Been het middenveld be mant, is er in Schotland geen plaats voor Peter Barendse. Naast de weer in ere herstelde Baren- drechter stuurt Israel André Hoek stra en Keje Molenaar de grasmat op. De defensie wordt gevormd door Wijnstekers, Van Herpen, Troost en Heus. Het drietal spitsen bestaat uit René Hofman, Dave Mitchell en Lars Elstrup. Joop Hie- le fungeert als sluitpost. Geen cent wijzer Ian Porterfield, trainer van Aber deen, zal in elk geval niet wakker liggen van de opstelling van de Ne derlandse bezoekers. Hij kent Feyenoord immers van haver tot gort. Ook in Schotland zijn de Ne derlandse voetbalbeelden van Sky- channel te ontvangen. Gisteravond nog werden de spelers van Aber deen verplicht de wedstrijd Utrecht-Feyenoord (0-1) van het af gelopen weekeinde te volgen. Slechts één keer was Porterfield lijfelijk bij een duel van de Rotter dammers aanwezig. De opvolger van de naar Manchester United vertrokken Alex Ferguson werd van de bekerwedstrijd Emmen- Feyenoord echter geen cent wijzer. Feyenoord heeft het geluk dat Aberdeen niet meer aan het niveau van vier jaar geleden kan tippen. In 1983 leverden de Schotten een unieke prestatie door de finale van de Europa Cup 2 te bereiken en ook nog Real Madrid te verslaan. Van die Schotse ploeg zijn nog weinig klinkende namen over. Doelman Jim Leighton en verdedi gers Willie Miller en Alex Mc Leish maakten de bloeiperiode mee en i het hart van de defen- WENEN (GPD) - Op Europees niveau overwinteren. Dat was de boodschap die PSV-coach Guus Hiddink gisteren in Wenen had. Om dat doel te bewerkstelligen stuurt Hid dink zijn formatie met de opdracht het veld in om zeker niet alleen de nul vast te houden in de eerste confrontatie met Rapid Wenen. „Als we er in maart nog bij willen zijn", lichtte Hiddink toe, „moeten we hier de basis leggen. We moeten in het Hannapi-stadion minimaal een keer sco ren". In vergelijking met de Europa Cup-excursies uit voorgaande ja- ren wil PSV de zaken nu omdraai- BERGEN (NTB) - De Nederlandse en. „Tegen Bayern en het jaar ijshockeyselectie is de lange loop naar het wereldkampioen schap in de C-poule van 1989 gis teravond begonnen met een ver dienstelijke zege op Noorwegen. In het Noorse Bergen zegevierde het team van de als coach debuterende Larry van Wieren met 6-4 na een achterstand halverwege van 1-4. Zoals gebruikelijk ging het er tus sen beide teams hard aan toe. Noorwegen kreeg vijfmaal twee minuten straf, Nederland overtrof dat met achtmaal twee minuten plus eenmaal vijf minuten. Van Wieren was bijzonder opge lucht na afloop. „Toen we zo dik achter kwamen te staan was ik eerst bang dat we met 2-8 of zoiets zouden verliezen. Dit resultaat was voor mij een complete surprise." Van Wieren keek echter met enige zorg naar de volgende confrontatie van vandaag. „Dit duel heeft ons heel wat energie gekost. Hopelijk blijven de jongens overeind". tegen Djnepr Petrovsk zijn door de tegendoelpunten in Arnesen naar Zweedse arts WENEN (GPD) - De slepende achillespeesblessure van Frank Arnesen heeft de technische en medische staf van PSV doen besluiten op korte termijn de hulp in te roepen van de Zweedse professor en specia list in dit soort kwetsuren, doc tor Ekstrad. Komende zaterdag vertrekt Arnesen naar Norr- köpping om daar door de Zweedse chirurg te worden on derzocht. Van dat onderzoek zal afhangen of een operatieve ingreep noodzakelijk is. Eindhoven de boot in gegaan. We weten wat ons te doen staat om Ra pid de weg te versperren. Komen we in de kwartfinales dan is de eer ste doelstelling van dit seizoen be reikt. Van daaruit zien we dan wel verder". Een opmerking waarin Ronald Koeman, één van de be langrijkste pionnen in de Eindho- vense equipe, zich helemaal kan vinden. „In maart mogen we dan best op een tegenstander van het kaliber Real Madrid stuiten", vult de blon de vrije verdediger aan. „Dan is voor mij de barrière gesloopt. Want in de vijf jaar dat ik Europees speel, ben ik nooit verder dan de tweede ronde gekomen. Ook de club zou dan van een hoop gezeur af zijn. Gezeur in de trant van dat tweeling. Beide ploegen hebben zo gauw PSV buiten de competitie doorgaans een half uur goed voet- moet presteren, de ploeg het laat bal nodig om de landelijke compe- afweten". titie wekelijks de wil op te leggen. „Komen we dat half uur in Wenen goed door, is er geen vuiltje aan de lucht", vindt Ronald Koeman. Veel terughoudender in deze is echter zijn coach. Met de schrik van de uitwedstrijd in Istanboel tegen Ga- latasaray nog in de benen, wenst Hiddink niets aan het toeval over te laten. Tijdens de laatste training in Eindhoven liet hij zijn reserves als sparringpartners voor de hoofd macht aantreden met het tactische concept dat Rapid doorgaans han teert. Sinds gisteren is de strategie toe gespitst op het persoonlijk prikke len van zijn spelers. „Deze opmer king bijvoorbeeld, schuif ik om het uur onder de kamerdeur van Sören Lerby door", zei Hiddink na de persconferentie. De coach had een kranteknipsel op de kop getikt, Trainer Guus Hiddink onderhoudt zich met de licht geblesseerde Heintze (links) en Van Aerle. Tweeling PSV en Rapid lijken wat dat be treft op elkaar als een eeneiige eerste jaar Oplopend elk jaar ho gere rente vrij op neembaar certificaat op eigen naam of op die van kin deren of kleinkinderen wijziging naamstelling mogelijk maximale looptijd 5 jaar in coupures van f 1.000,-, f5.000,-en f 10.000— nutsspaarbank Rapid-trainer Baric Lerby bestempelt als een afdankertje, als een miskoop. „En geloof me maar, dat dit zijn uitwerking bij Lerby niet zal missen". Extra prikkels, die Hiddink no dig acht om in het Hannapi-stadion overeind te blijven. „Rapid heeft de laatste 33 thuiswedstrijden, competitie- en Europa Cupvoetbal, niet meer verloren. Twee jaar gele den stond de ploeg nog in een Eu ropese finale. Dat zegt voldoende over de kracht van dat elftal. Een kracht waarvan ook mijn spelers zijn doordrongen". Ofschoon Jan Heintze en Berry van Aerle nog hinder ondervinden van blessures, gaat PSV er van uit dat de ploeg, Frank Arnesen daar gelaten, voltallig aan het karwei kan beginnen. Een karwei waar Ronald Koeman niet zonder opti misme naar uit kijkt. „We laten ons in elk geval niet meer zo overvallen éls tegen Galatasaray", beweert de international. „Tegen Rapid zullen we moeten laten zien, dat we een stuk verder zijn dan verleden jaar. Toen had zich iedereen, inclusief de clubleiding, zich bij voorbaat neergelegd bij de uitschakeling door Bayern Munchen in de eerste ronde. Toen was er ook niet de overtuiging, die er nu wel is. Ik weet dat we nog geen perfect elftal hebben. We kunnen nog niet de bal in eigen gelederen zo rondspelen als bijvoorbeeld Bayern dat doet. Voor Nederlandse begrippen zijn we weliswaar te sterk, maar Euro pees ligt die zaak anders. In de competitie zijn de PSV-tekortko- mingen tot nog toe niet afgestraft. In Istanboel brak ons dat bijna op. We zijn toen gewaarschuwd en ge wezen op het feit dat Europees voetbal een heel andere wereld is. Tegen Rapid mogen we niet dezelf de fouten maken, omdat ik in maart graag nog mee wil doen. Want dan pas, in de kwartfinales, begin je ook internationaal mee te tellen". Dat Aberdeen, evenals Feye noord trouwens, niet meer als een Europese topper kan worden ge kwalificeerd, blijkt uit de cijfers. Vorig seizoen bleek een nietig Zwitsers clubje, FC Sion, te sterk voor de eenmalige Supercup-win naar. In de eerste ronde van de hui dige voetbaljaargang worstelden de Schotten zich uiterst mo< langs het Ierse Bohemians. Schotse derby krijgt staartje GLASGOW (Rtr) - De twee voet balclubs uit Glasgow, Celtic en Glasgow Rangers, zijn betrokken bij een politie-onderzoek naar ge welddadigheden tijdens hun on derlinge wedstrijd van zaterdag, waarbij drie spelers uit het veld werden gestuurd. De openbaar aanklager van Glasgow Sam Cath- cart heeft een onderzoek gelast naar de gebeurtenissen tijdens de wedstrijd, die in een gelijkspel (2-2) eindigde. Hij sluit niet uit dat spe lers zullen worden vervolgd. Terry Butcher, de aanvoerder van Rangers en doelman Chris Woods en aanvaller Frank McA- vennie van Celtic werden vroegtij dig naar de kleedkamer verwezen. Butcher werd voor vier wedstrij- (foto anp) den geschorst door de Schotse Voetbalbond (SFA) Woods en McAvénnie kregen elk een wed strijd. Twee weken geleden moest een andere Schotse voetballer Adrian Brannigan van Arbroath zich voor de burgerrechter verantwoorden. Hij had zich op het veld vergrepen aan collega Jim Deakin van Albion Rovers. De rechter legde hem een boete op van 150 pond sterling (475 gulden). Het was de eerste keer, dat een prof-voetballer in Schot land zich op zo'n manier voor zijn daden op het voetbalveld moest verantwoorden. BUDAPEST (ANP) - Het Neder landse Uefa-jeugdteam heeft giste ren in Budapest een belangrijke overwinning van 1-0 op Hongarije behaald in een kwalificatiewed strijd voor het eindtoernooi, dat volgend jaar wordt gespeeld. Het doelpunt kwam tot stand in de 65e minuut door toedoen van Hesp van Ajax, een jongere broer van de doelman van Fortuna Sittard. Hesp kopte de bal in na een hoek schop van Knippenberg van Go Ahead Eagles. Door dit resultaat heeft Neder land nu in de groep de beste voor uitzichten. De Oranje-jeugd tot achttien jaar heeft vier punten uit drie wedstrijden. Bulgarije, dat drie weken geleden met niet min der dan 1-7 van de Hongaarse ju nioren verloor, is nog eerste met vijf punten uit vier duels. Albanië heeft drie uit drie, Hongarije is laatste met twee uit vier. Op 17 fe bruari speelt Nederland de crucia le uitwedstrijd tegen Bulgarije. Nederland, dat wegens Europa cupverplichtingen niet kon be schikken over de Ajacieden Wit- sche en Roy en De Kruif van FC Utrecht, domineerde voor 7.000 toeschouwers in het Ganzmavag- stadion, bij het grote Nèpstadion in de buurt, vrijwel de gehele wed strijd. De ploeg van bondscoach Bert van Lingen sprong echter nogal slordig met de kansen om. Zo misten Knippenberg en Van Gastel (RBC) in kansrijke positie. Twintig minuten na de hervatting werd het Nederlandse overwicht dan toch uitgedrukt in de treffer van Hesp. In de resterende speel tijd consolideerde de Uefajeugd de voorsprong op gedegen wijze. Karakteristiek: Hongarije Uefa jeugd - Nederland Uefajeugd 0-1 (0- 0). 65. Hesp 0-1. Scheidsrechter: Colic (Joe), toeschouwers: 7.000. Opstelling Nederland: De Ron (PSV); De Graaf (FC Den Haag), Roubos (Fc Utrecht), Hesp (Ajax), De Boer (Ajax), Roest (FC Utrecht), Van Gastel (RBC), Knip penberg (Go Ahead Eagles), ver vangen door Lanckhorst (PSV3, Al ma (Cambuur), Tebbenhof (Feye noord) en Numan (Haarlem), ver vangen door Sas (Sparta). Stand: 1. Bulgarije4-5 2. Nederland3-4 3. Albanië3-3 4. Hongarije4-2 WOENSDAG 14.17-17.00 BBC 2: Snooker: Grand Prix vanuit Reading. 15.10-16.00 BRT 1: Speel op Sport: met veldhockey. 17.00-18.00 BBC 2: Motor Fair: reportage van de jaarlijkse mo torrijdersbijeenkomst bij Earls Court. 17.46-18.08 Ned 1: Veronica Sport. 21.50-22.30 Ned 2: Studio Sport. 22.10-23.40 Did 2: Die Sport-Re portage: verslag van het Euro pa-Cupvoetbal, eerste wedstrij- I den tweede ronde. 22.20-23.25 SKY: International Motor Sports '87. if 22.25-00.10 BBC 1: Sportsnight: met snooker en de WK turnen. 22.30-23.35 SCH: Superstars. 23.20-00.35 Ned 2: Studio Sport: met WK turnen in Rot terdam en Europa-Cupvoetbal: eerste wedstrijden in de tweede f, ronde. Cruijff acht Ajax sterk genoeg Israel zet Been in de basis

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17