Wegen Michels ondoorgrondelijk Lazarek gokt op Olympisch team 'Ze liggen nog niet vaak tegen de reclameborden' Lattek hoeft trui nog niet te wassen Everton draait bij Napoli in vorm: 6-0 PAGINA 12 MAANDAG 12 OKTOBER 1987 KAMI EN (ANP/PAP) - Nederland krijgt woensdag in Zabrze bepaald niet het sterkste voetbalelftal te genover zich, dat Polen kan voort brengen. Bondscoach Wojciech Lazarek heeft zijn prioriteiten ge steld bij het Olympisch elftal, dat een dag eerder het belangrijke kwalificatieduel tegen West-Duits- land afwerkt. De A-interland Po len-Nederland. voor Oranje van fors belang voor de kansen op plaatsing voor de Europese titel strijd. is voor Lazarek van secun daire betekenis. ..Mijn Olympisch elftal heeft mo menteel voorrang. Het heeft nog steeds kans op het eindtoernooi van Seoul. Het A-elftal heeft geen mogelijkheden meer in groep .5. Toch zullen we tegen Nederland knokken voor een goed resultaat", meldde Lazarek zaterdag uit het trainingskamp Kamien bij Katowi ce, waar hij negentien spelers tot zijn beschikking heeft. De 49-jarige trainer, ooit een kampioenenma ker bij Lech Poznan. is een dik jaar na zijn aanstelling als bondscoach bepaald niet meer de beminde en erkende technische baas. Na de praktische uitschakeling voor de eindronde om het Europees kam pioenschap kwam de eerste kritiek Buitenlanders Lazarek, opvolger van de succes volle Antoni Piechniczek, weigert de in het buitenland spelende Po len op te roepen. Vorig jaar ging hij voor het duel tegen Nederland, in Amsterdam (0-0), nog overstag en werden Boniek, Wojcicki en Smolarek erbij gehaald. „Ik wil een team vormen uit spelers, die bij de Poolse clubs spelen", zo herhaalde Lazarek deze week nog eens zijn persoonlijke credo. „Ik bouw aan een elftal, dat de eindronde om het wereldkampioenschap van 1990 moet halen. Dan bieden Boniek, Smolarek en Mlynarczyk niet lan ger perspectieven." De ster van Hamburger SV, Okonski, is de enige 'buitenlander' waar Lazarek wel mee verder wil. Hij krijgt geen toestemming langer in Duitsland te voetballen, hetgeen aangeeft dat op zijn inbreng in Po len prijs wordt gesteld. Voor de verloren Europese titelstrijd mag de dribbelaar Okonski in West-Eu ropa blijven. Datzelfde geldt voor spelers als Wojcicki, Buncol en Ma- jewski. De aversie van Lazarek te gen de in het buitenland actieve spelers heeft hem al snel zijn faam van sergeant-tussen-zijn-soldaten doen verliezen. Lazarek wordt nu meer als de lastige kolonel gezien, die de vedette van AS Roma, Zbig- niew Boniek, wegens zijn verzet te gen de strakke discipline niet meer uit Italië laat overkomen. Warrig Met zijn keuze uit Polen van ei gen bodem is Lazarek, die gebrek aan internationale ervaring wordt aangewreven, ook warrig. Ruim vijftig spelers gebruikte hij al voor zijn A-elftallen. De coach, voor zijn aanstelling bij de Poolse bond werkzaam in Zweden bij Trelle- borg, heeft het verwijt gekregen, dat hij teveel clubspelers als inter nationals heeft aangemerkt. „Ex perimenten hebben ook hun li miet", is de geldende mening van de nationale voetbalpers. Van de groep, die Lazarek vorig jaar meenam naar Nederland, zijn in de huidige selectie slechts zeven man over: Przybys, Krol, Gullit-be- waker Pruszik, Karas, Tarasiewicz. Urban en Dziekanowski. Van dat zevental acteerde er vorig jaar vier in de basis van het Poolse elftal, dat Nederland in het Olympisch Sta dion van Amsterdam van de ver wachte zegetocht hield. De keuze voor mindere goden is voor Laza rek, die in vergelijking met 1986 bijvoorbeeld drie nieuwe doelmen sen bij zijn A-selectie haalde, te verklareh. „Ik zit in een moeilijke situatie", zei hij zaterdag in Kamien, in het zuiden van Polen. „Ik kan enkele spelers niet oproepen, die juist her stellen van blessures. Anders wa ren Wdowczyk en Kubicki van Le- gia Warschau en Rudy van Slask Wroclaw er zeker bij geweest. Mar- ciniak van Slask is bovendien uit geschakeld door een auto-ongeluk. En doelman Wandzik en aanvaller Lesniak kan ik nu niet missen voor het Olympisch elftal. Anders had den die zeker bij de A-keuze be hoord." Drankgebruik Lesniak is de nationale topsco rer, die na overmatig drankgebruik een internationale schorsing aan de broek kreeg maar ondertussen weer in genade is aangenomen. Ri- nus Michels verwacht een verdedi gend Polen in Zabrze, waar het sta dion van Gornik met zijn geringe capaciteit van dertigduizend plaat sen is verkozen boven de voor top- duels meer geëigende voetbala rena's van Warschau en Chorzow. Lazarek, die zijn ploeg onlangs te gen Hongarije (3-2 winst) frivool liet aanvallen, bevestigt die sombe re kijk van zijn collega niet. „Voet bal gaat niet alleen om de punten. De speelstijl is ook van belang. We reldkampioen Argentinië blijft, mijn grote voorbeeld." De onvoorspelbaarheid van La zarek heeft ervoor gezorgd, dat er nog weinig te zeggen is van de op stelling van Polen in Zabrze. Szc- zech en Jedynak zijn de kandidaat doelmannen, met een voorkeur voor de laatste. Krol is de enige vas te keus in de defensie. Weclewski, eigenlijk een middenvelder, zal hem assisteren in het centrum, ter wijl de flanken waarschijnlijk wor den bewaakt door Przybys en Kostrzewa. De middenlinie bestaat vrijwel zeker uit vier man en moge lijk uit vijf, omdat er naast Dzieka nowski geen tweede aanvaller van formaat beschikbaar is. Andrzej Iwam is de man, die de lijnen uitge zet. Hij wordt daarbij gesteund door Pruszik, de vorig jaar impone rende waakhond bij Gullit, Tara siewicz en Urban. Als vijfde man op het middenveld is Karas in beeld. Meijer in plaats van geblesseerde Wouters ZEIST (GPD) - De wegen van Rinus Michels blijven on doorgrondelijk. Een etmaal na de pijnlijke mededeling van Jan Wouters dat hij woensdag in Polen vanwege een knie blessure niet beschikbaar is voor Oranje, verving de bondsmanager de verdedigende middenvelder door een aanvaller. Henny Meijer. De Ajacied kwam weliswaar voor op de reservelijst die Michels had aangelegd, toch zou het meer voor de hand hebben gelegen als de bondscoach een beroep had gedaan op een identieke voetballer als Wou ters. Maar beperkt in de mogelijkheden door de blessure van Wilbert Su- vrijn, normaal de 'tweede man' achter Wouters, voelt Michels er niets voor te experimenteren in de voor het Nederlands elftal zo cruci ale EK-interland in Zabrze. Met de butant Berry van Aerle in de selec tie, die de laatste weken bij PSV op het middenveld speelt, lijkt de noodzaak ook niet direct aanwezig. In Katwijk, waar de bondscoach zaterdagmiddag Ajax voor de be ker aan het werk zag tegen Quick Boys, zei hij geen moment met de gedachte te hebben gespeeld om Frank Rijkaard alsnog terug te ha len in de selectie. Vanuit Katwijk vertrok Michels vervolgens spoor slags naar Groesbeek om de PSV- ers in actie te zien tegen De Tref fers. Na afloop van die wedstrijd trok Michels een scherm op rond Oran je en weigerde hij resoluut vooruit te lopen op de verschuivingen die de absentie van Wouters tot gevolg heeft. Met interesse zal de bonds coach echter de verrichtingen heb ben gevolgd van Aron Winter, die bij Ajax de taken overnam van Wouters. Verdedigend ging dat de Ajacied niet slecht af, aanvallend miste hij echter de durf en de kracht van Wouters. Heel wat beter uit de verf kwam Arnold Mühren, die in Katwijk een prima vorm de monstreerde. Cruijff ontkende na afloop dat hij een blokkade voor Mühren had willen opwerpen. „Als ik hem thuis had willen houden, zou ik dat wel via de medische staf hebben gespeeld. Ik probeer hem alleen te beschermen, maar ik ga me heus niet mengen in de selectie procedure". Een paar uur voor de eerste inter nationals gistermiddag in Zeist binnendruppelden, werd Wouters in het Amsterdamse Lucas-zieken- huis geopereerd aan de linkerknie. De Ajacied verdraaide vrijdag op de training de knie door een bot sing met John Bosman. Onderzoek in het ziekenhuis wees gistermor gen uit dat een stukje van de me niscus was verbrijzeld. Wouters werd daarop meteen geopereerd. De Utrechter hoopt zelf op tijd fit te zijn voor de eerste Europa Cup Il-wedstrijd van Ajax tegen Ham burger SV. Een duel dat ondanks aanhoudende berichten als zou er vanwege een televisie-uitzending een dag eerder worden gespeeld, gewoon op woensdag 21 oktober in Hamburg wordt afgewerkt. Ajax' assistent-trainer Ton Bruins Slot vreest echter, dat Wouters langer zoet zal zijn met de knie. „Voor een staan toch gauw vijf we- Ondanks de problemen kan er bij bondscoach Michels en de g glimlach af Jan Wouters in Katwijk toch nog e ken. Het enige voordeel is dat de pezen en spieren niet zijn bescha digd, zodat er niet zo snel compli caties zullen optreden". Als laatsten van de zestien inter nationals voegden Marco van Bas ten en Ruud Gullit zich gister avond in Zeist bij Oranje. Vanuit Genua, waar het tweetal een paar uur eerder met AC Milan was blij ven steken op een gelijk spel (1-1) bij Sampdoria, werden de twee Ne derlanders onder politie-escorte naar het vliegveld van Genua gere den, van waaraf ze met een privë- vliegtuig naar het Limburgse Beek o ANP) vlogen. In gezelschap van assis- tent-bondscoach Nol de Ruiter, die Van Basten en Gullit aan het werk zag, vertrok het duo vervolgens per auto naar Zeist. Vanmorgen wordt op het sportcentrum van de KNVB nog getraind, waarna Oranje laat in de middag afreist naar Polen. AMSTERDAM (GPD) - Jo- han Cruijff was gisteren na afloop van het bekerduel tussen Ajax 2 en Sparta bij zonder in zijn nopjes. De technisch directeur van Ajax, die de laatste maan den weinig plezier beleeft aan zijn eerste elftal, genoot gistermiddag op de tribune van De Meer van de nieuwe Amsterdamse lichting. Aan gevuld met enkele routi niers speelde de Ajax-jeugd de eredivisieploeg bij vla gen van de mat. De overwin ning (2-1) en de plaats in de tweede ronde, die daarmee was verdiend, zorgden voor vertedering („die gekke kleintjes"), maar ook voor vertrouwen. Vertrouwen in de toekomst van Ajax, dat sinds de afsluiting van het tijdperk '69-'73 steeds meer af hankelijk is geworden van de eigen opleiding. De club besefte dat des tijds nog niet, maar begon aan het eind van de jaren zeventig toch werk te maken van de jeugd. Goe de voetballertjes verschenen er aan de lopende band in de Watergraaf smeer. Vanenburg, Kieft, Rijkaard, Van Basten en Van 't Schip zijn zo maar een paar namen, die voort kwamen uit de eigen junioren-af deling. Afgaande op het duel van gisteren kan worden geconclu deerd, dat de jeugdkwekerij bin nenkort weer enkele nieuwe bloe men zal leveren. Al dan niet op lan gere termijn bestemd voor de ex port. Bloem Brian Roy is zo'n bloem in de knop. De eredivisie mocht al even aan hem ruiken, maar voorlopig zal Roy door Ajax op de achtergrond worden gehouden. „Hij is pas ze ventien en vooral fysiek nog ont zettend kwetsbaar", aldus Tonnie Bruins Slot, die gisteren samen Geen premie, wel een hand van Cruijff voor Ajax 2 met Bobby Haarms de leiding had over het jonge gezelschap. „Feite lijk heeft hij nu al kwaliteit genoeg om een vaste kracht te zijn voor het eerste. Maar wanneer hij drie wed strijden binnen een week moet spelen, is het snel afgelopen met hem. Dan zie je hem in die derde partij niet meer. Vandaar dat we heel voorzichtig met Roy omsprin gen". De zeventienjarige scholier is volgens Cruijff een talent in de or de van grootte van Marco van Bas ten. Gisteren bewees hij dat. Twee fraaie treffers van Roy gaven uit eindelijk de doorslag tegen Sparta, dat het niet verder bracht dan een doelpunt van Juul Ellerman. De Rotterdammer, die aan het begin van dit seizoen zoveel indruk maakte en daardoor ook al meteen in verband werd gebracht met Ajax, verloor het denkbeeldige du el met Roy op punten. En kan zich wellicht maar beter oriënteren op een andere club dan Ajax. Want wie Brian Roy heeft, zit niet te springen om Juul Ellerman. Dat ggf ook Bruins Slot grif toe. Gemakzuchtig De winst van Brian Roy ten op zichte van Juul Ellerman was uiter aard slechts een factor in het aan trekkelijke duel. Belangrijker nog misschien, was de gemakzuchtige instelling, die Sparta vooral in de eerste helft ten toon spreidde en die in schril contrast stond met de verbetenheid van de Amsterdam mers. Vreemd, want de formatie van Barry Hughes had voor zich zelf een waarschuwende vinger kunnen opsteken. Vorig seizoen hadden de Rotterdamse reserves Ajax in contact met Rijkaard AMSTERDAM (GPD) - Het be stuur van Ajax hoopt aan het eind van de komende week duidelijk heid te hebben in de affaire-Frank Rijkaard. De Ajacied, die na een ru zie met Johan Cruijff het liefst naar een andere club wil vertrekken, zal waarschijnlijk niet eerder dan na De Meer kunnen veria- De afgelopen week vond een ge heime ontmoeting plaats tussen Ajax-voorzitter Ton Harmsen en Frank Rijkaard. De 25-jarige verde diger zou daarin hebben voorge steld zijn contract, dat officieel loopt tot 30 juni 1989, af te kopen. Financieel bleek dat echter voor de voetballer geen haalbare kaart en bovendien weigert de Ajax-leiding vooralsnog zomaar afstand te doen van de international. immers Roda JC met 2-1 verslagen in de KNVB-beker. Grote man toen: Juul Ellerman. Barry Hughes moest dan ook mopperend constateren, dat zijn team kennelijk snel vergeet. „Ik heb niks aan deze jongens, die na afloop zogenaamd teleurgesteld hun shirt in de hoek smijten. En zeggen dat ze zo ontzettend balen. Ze hadden gewoon hun werk goed moeten doen. Sommige spelers konden na de wedstrijd de deodo rant gewoon in hun tas laten lig gen". Dat laatste gold niét voor de Aja- cieden, die een opmerkelijke vechtlust aan de dag legden en al lerminst een verwende indruk maakten, iets dat ze, ook intern, wel eens wordt verweten. „Hat had veel te maken met de tegenstan der", wist Bruins Slot. „Hadden we maar vaker van dit soort wedstrij den. Ons probleem is, dat we eigen lijk nooit veel weerstand ondervin den. Van jongs af is men bij Ajax gewend aan winnen. Daarom spe len we met Ajax 2 graag tegen ama teurclubs en sturen we vaak A-ju- nioren mee met het derde elftal. Vooral fysiek wordt de jongens in de normale competitie te weinig in de weg gelegd". Geintjes „Richard Witschge bijvoorbeeld, heeft een paar prachtige bewegin gen in huis. Tegen leeftijdsgenoot jes komen die er ook steeds leuk uit. Vervelend is, dat zo'n Witschge daaruit concludeert dat hij doorlo pend van die geintjes kan uithalen. Daarom is het voor ons zo prettig als hij eens op zijn bek gaat. Speel je tegen Zeeburgia en krijgt Wit schge een ouwe vent tegenover zich, dan piept hij wel anders. Je dacht toch niet dat iemand van der tig zich door een snotneus in de maling liet nemen? Confrontaties met de harde werkelijkheid krijgt de Ajax-jeugd nog steeds te weinig. Ze liggen nog niet vaak genoeg te gen de reclameborden". Ajax streeft naar een harde leer school. Om de stap van Ajax 2 naar Ajax 1 te vergemakkelijken en'om het kaf van het koren te kunnen scheiden. Met die doelstelling voor ogen, wordt winnen dan ook vaak ondergeschikt gemaakt. Bruins Slot. „Het tweede elftal bestaat ei genlijk niet. Het is een vergaarbak van junioren en spelers, die in het eerste niet aan de bak komen. De samenstelling van de ploeg wisselt doorlopend. We moeten spelers klaarstomen voor Ajax 1. Ook spe lers als Frank Stapleton of Jan Sö- rensen, als dat zo uitkomt". Laatstgenoemde bracht recente lijk enkele weken door in het „op- vang-centrum" en maakte zaterdag zijn rentree in de hoofdmacht. Stapleton en Tiainen waren giste ren de afvallers, die in het reserve- team konden werken aan positie verbetering. Stapleton deed dat naar vermogen en werd in het slot- kwartier zelfs ingeschakeld als centrale verdediger. Petri Tiainen maakte indruk als leider. In Ajax 2 is de Finse international wèl een persoonlijkheid. „Dat is nou het nut van dit soort duels", beaamde Bruins Slot. „Tiainen groeit, het gaat steeds beter en straks is hij misschien rijp voor het eerste. Stapleton blijkt te kunnen verdedi gen. Voor Cruijff handig om te we ten. Het is voor dit soort jongens niet altijd even leuk om in de ano nimiteit van het tweede te spelen. Maar uiteindelijk is het de bedoe ling. dat ze er beter van worden. Het hele elftal heeft in dat opzicht aan de weg getimmerd. Ze kregen geen premie, maar een hand van Johan Cruijff. Allemaal. Voor hun is het mooi om te weten, dat de baas ook tevreden is". KEULEN (SID/DPA) - Tech nisch directeur Udo Lattek van l.FC Köln hoeft zijn blauwe trui nog niet te wassen. Ook in de twaalfde wedstrijd van het sei zoen bleef zijn elftal als enige in de Bundesliga ongeslagen. Voor bijna 60.000 toeschouwers in het Mungersdorfer-stadion won Köln zaterdag met maar liefst 4-1 van Borussia Mónchengladbach. Door deze overwinning behield de Keulse koploper een voor sprong van een punt op Werder Bremen (1-0 tegen Nümberg). Bayern München klom van de vierde naar de derde plaats na de winst met 1-0 op Karlsruher SC. Hamburger SV, tegenstander van Ajax in de tweede ronde van het Europese toernooi der beker winnaars, verloor met 0-3 van Eintracht Frankfurt. Lattek, die Bayern München verruilde voor Koln en zijn naam als super-coach weer eens beves tigt, draagt zijn pull-over van de eerste wedstrijd. Hij heeft ge zegd de trui niet te wassen zo lang zijn team ongeslagen blijft. Tegen Mónchengladbach, we derom zonder de van FC Utrecht afkomstige spits Willaarts, kwam Köln nauwelijks in ge vaar. Dat was voor een groot deel te danken aan de Deense invloed binnen het elftal. De veteraan Morten Olsen zorgde voor rust achterin en ging geregeld mee naar voren. Zijn jonge landge noot Flemming Poulsen, afkom stig van Real Madrid, ontpopte zich als een gevaarlijke aanval ler. Poulsen zette Köln binnen een half uur uit twee kopballen op een voorsprong. In beide ge vallen vond Köln een gat in de rechterkant van de verdediging van Gladbach, dat in doelman Kamps geen rustgevende figuur had. Op aangeven van Criens bracht Rahn Borussia nog voor rust terug tot 1-2. Poulsen, net als Ordenewitz (Bremen) op de tweede plaats van de topscorer- slijst met acht treffers, was ech ter niet te houden. Hij scoorde in de 68e minuut voor de derde keer. waarna Hassler uit een schitterende vrije trap 4-1 maak te. Liverpool zag zijn plannen om het niet spelende Queen's Park Ran gers van de eerste plaats in de eerste divisie van de Engelse league te stoten gedwarsboomd door de hevige regenval, die het veld van Wim bledon, waar Liverpool werd verwacht, onspeelbaar maakte. Het was niet het enige duel dat zaterdag niet door kon gaan. Ook Coventry - Southampton en Watford - Newcastle werden getroffen door de wa teroverlast. De aandacht werd nu opgeeist door Everton, de landskampioen die na een slechte start langzamerhand op toeren begint te komen. Dit keer werd het toch hoog geklasseerde Chelsea met 4-1 'afgedroogd'. Daardoor is Everton weer een beetje in het zicht van de top gekomen, al is er nog steeds een afstandje te overbruggen met Queen's Park (25 uit 10) en Liverpool (22 uit 8). De andere clubs zijn nu binnen schoots afstand van Everton (18 uit 11) gekomen. Dat kwam tevens door de ne derlaag, die Tottenham Hotspur bij Norwich leed (1-2). Arsenal, op ei gen veld 2-0 tegen Oxford, steeg naar de derde positie met vijf punten minder dan Queen's PR. Manchester United (4-2 bij Sheffied Wednes day) is nu vierde. KV Mechelen wat achterop Anderlecht kreeg in de Belgi sche competitie gezelschap aan de kop van Club Brugge en FC Antwerp. De landskampioen slaagde er tegen Beveren niet in het overwicht om te zetten in de overwinning (2-2), terwijl Club Brugge tegen Charleroi ander maal een demonstratie gaf van zijn goede vorm (5-0) en FC Ant werp door toedoen van de Ne derlandse tandem Van Rooy- /Poortvliet de winst greep bij Wa- regem (1-2). KV Mechelen verloor in Luik tegen de plaatselijke FC een punt (0-0) en aanvoerder Clus ters. De libero kon halverwege de tweede helft na de tweede ge le kaart van arbiter Ponnet in rukken. De international kan net als Erwin Koeman, die de eerste van vier wedstrijden schorsing uitzat, op een uitsluiting reke nen. Het was de twintigste rode kaart in tien speeldagen. Het ge lijke spel dankte de club van De Mos aan doelman Preud'homme, die woensdag in de interland wedstrijd tegen Schotland de ge blesseerde doelman Pfaff ver vangt. Door een fraai doelpunt van Ruud Gullit behaalde AC Milan gisteren een zwaar bevochten remise in het uitduel tegen Sampdoria. De Ne derlander opende in de 51ste minuut van het treffen in Genua de score door een vrije trap van buiten het strafschopgebied direct te benutten. Lang hadden de gasten trouwens geen plezier van de onverwachte voorsprong. Sampdoria, tot zondag tweede'in de hoogste klasse van de Italiaanse voetbalcompetitie, kwam drie minuten later al op gelijke hoogte. Op doorkoppen van de Westduitse international Briegel zorg de Gianlucca Vialli voor een domper aan Milanese zijde. Marco van Basten stónd andermaal slechts in de schaduw van zijn landgenoot. De spits werkte hard, maar kreeg weinig bespeelbare voorzetten. Na de rust werd hii vervangen door Donadoni. Na een wat stroeve start lijkt Napoli weer terug in de v( het vorig seizoen landskampioen werd. In eigen huis haalde de ploeg van Diego Maradonna on-Italiaans hard uit tegen debutant Pescara: 6- 0. De Argentijn, de laatste weken fel aangevallen wegens een verm eend gebrek aan interesse, scoorde een keer. In de 56ste minuut be nutte hij een strafschop. Ook de tweede buitenlander bij de landskam pioenen, de Braziliaan Careca, was een keer succesvol. De andere tref fers voor de gastheren kwamep op naam van Salvatore Bagni (2), Francesco Romano en Bruno Giordano, van elf meter. Napoli nam door die winst de eerste plaats op de ranglijst over van AS Roma. T egenstanders Europa Cup GLASGOW (RTR) - Aberdeen is zaterdag verder achterop geraakt op lijstaanvoerder Heart of Mid lothian in de Schotse eredivisie. De tegenstander van Feyenoord in het Uefa-cuptoernooi kwam op eigen veld niet verder dan 0:0 tegen Dundee. Hearts won op ondubbelzinnige wijze van het onderaanstaande Falkirk: 5-1. Als „spion" voor hoofdtrai ner Guus Hiddink kreeg Doijee een behoorlijke indruk van Ra pid dat met 5-1 won van Moed- ling: „In de eerste helft was Ra pid veel te sterk voor de tegen stander. De ploeg voetbalde soe pel, de spelers bewogen veel. De tweede helft vond ik echter veel interessanter. Daarin heb ik en kele zaken gezien, die voor mij erg belangrijk waren". Over de details liet Doijee zich niet uit. Hamburger SV, tegenstan der van Ajax. had het zwaar in Frankfurt, dat door treffers van Schulz, Balzis en Kraaz op 3-0 kwam. Met Pralija in het doel voor de weggestuurde Stein en Kober, Beierdorfer, Hinz en Kaltz in de defensie maakte HSV een onzekere indruk. in de Zwitserse competitie speelde Young Boys, tegenstan der van Den Haag, met 2-2 gelijk tegen Bellinzona. Young Boys neemt nu na 14 speeldagen de vierde plaats in. Koploper is Grasshoppers. Onder de ogen van FC Utrecht-o^fenmeester Han Ber ger deelde Verona de punten met Internazionale. Uitblinker bij de tegenstander van Utrecht in de tweede ronde van de strijd om de UEFA-beker was andermaal de Deense international Preben Elkjaer-Larsen. Hij zorgde met zijn niet aflatende ijver voor de nodige onrust in de verdediging van Inter. Hij maakte ook het doelpunt van Verona.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 12