'Marine-activiteit bij Noordpool beperken' Piepjonge magistraten in Frankrijk aangepakt Voorstel Gorbatsjov aan NAVO Man komt vrij na twaalf jaar dodencel Jan en alleman mag in Florida wapen dragen Labour handhaaft defensiebeleid Weer waarschuwing koningin Elisabeth aan Rabuka Omstreden methadon- proef Duitse deelstaat VRIJDAG 2 OKTOBER 1987 BUITENLAND PAGINA 5 MOSKOU (Rtr/DPA/AFP) - De landen van het Warschaupact en de NAVO moeten gaan vall praten over een beperking van de marine-activiteit in de Oostzee, Noorse Zee, Noordzee Association stevig had geijverd en Groenlandzee. Sovjet-leider Michaïl Gorbatsjov deed dit voorstel gisteren tijdens een bezoek aan Moermansk. In deze aan de Noordelijke IJszee gelegen Sovjet-stad zei Gorbatsjov dat de Noordpool een „pool van vrede" moet worden. Hij opperde de mogelijkheid dat vertegenwoor digers van de twee militaire blok ken daarover gesprekken openen in Leningrad. Naast het beperken van de omvang van marine- en luchtmachtactiviteit in genoemde zeeën zou ook gesproken kunnen worden over het instellen van ver trouwenwekkende maatregelen voor die zeeën. Gorbatsjov denkt onder meer aan het verbieden van BAY MINETTE (AP) - Een Amerikaanse rechter in de staat Alabama heeft het dood vonnis ongedaan gemaakt te gen Johnny Harris. Harris heeft twaalf jaar in een dodencel ge zeten na een veroordeling we gens moord op een cipier. Door de uitspraak van de dis- trictsrechter in Baldwin Coun ty kan Harris nu op proef wor den vrijgelaten. Clark oordeel de dat de ter dood veroordeling van Harris wegens moord in 1974, ongeldig was geworden door een uitspraak van het Hooggerechtshof in juni. Het hooggerechtshof oor deelde toen in een andere zaak dat staten gevangenen niet au tomatisch ter dood mogen ver oordelen wanneer zij een moord plegen als zij al levens lang uitzitten zonder recht op vervroegde vrijlating. Door die uitspraak werd volgens Clark een wet uit Alabama ongeldig, die in 1862 werd ingevoerd en die in dé zaak Harris werd ge bruikt. De zaak Harris werd aan het eind van de jaren zeventig over de hele wereld bekend. Vooral in het oostblok werd veel aan dacht besteed aan Harris als prominent voorvechter van burgerrechten en slachtoffer van racistisch onrecht in het zuiden van de Verenigde Sta ten. Amnesty International vroeg gratie voor Harris. Harris was tot vijfmaal le venslang veroordeeld wegens verkrachting en beroving. Hij werd ter dood veroordeeld we gens moord op een cipier die hij zou hebben neergestoken tij dens een opstand in een gevan genis in Atmore. Harris ontkende dat hij de ci pier had vermoord en heeft al tijd gezegd dat hij onder druk schuld had bekend in de bero- vings- en verkrachtingszaak. marine-activiteit in de buurt van bepaalde scheepvaartroutes en in ternationale wateren. De partijleider gaf niet aan welk forum hij in gedachten heeft voor de door hem voorgestelde bespre kingen. Hij zei dat als het interna tionale politieke klimaat genoeg verbetert, de Sovjetunie wellicht de noordelijke scheepvaartroutes zal openstellen voor buitenlandse schepen. Deze zouden dan gebruik kunnen maken van Sovjetrussi- sche ijsbrekers. Gorbatsjov herhaalde dat de Sovjetunie bereid is een kernwa- penvrije zone in het noorden van Europa te respecteren als daarover een akkoord wordt bereikt. Het merendeel van de voorstellen die Gorbatsjov deed, is al eerder in een of andere vorm door de Sovjetunie naar voren gebracht. Het voorstel voor een gedenucleariseerde zone in Noord-Europa dateert al van lan ge tijd geleden. Maar tot op heden lopen de betrokken Noordeurope- se landen, Zweden, Finland en de NAVO-landen Denemarken, Noor wegen en IJsland, niet warm voor het idee. Moskou houdt evenwel vol. Op 14 november 1986 verklaar den de Russen zich bereid hun kernwapens voor de middellange afstand op het schiereiland Kola en in het gebied rond Leningrad terug te trekken. Voorts heeft Gorbatsjov zich al vaker uitgesproken voor bespre kingen tussen NAVO en Warschau pact over de vermindering van hun militaire activiteit in bepaalde re gio's. Ook heeft Gorbatsjov sinds hij in maart 1985 aan de macht kwam voorstellen gedaan voor het sluiten van overeenkomsten over het verminderen van de spanning in de Middellandse Zee, de Stille en Indische Oceaan. Nieuw is de belofte om bij een verbetering van het internationale klimaat buiten landse schepen toe te laten tot de noordelijke wateFen van de Sov jetunie. Gorbatsjov presenteerde zijn voorstellen in de havenstad, die de basis vormt voor de noordelijke vloot van de Sovjet-marine. De NAVO-landen die militaire belan gen hebben in het gebied waarop zijn voorstellen betrekking had den, zijn de Verenigde Staten, de Bondsrepubliek, Groot-Brittannié, Noorwegen, Denemarken en IJs land. Ook neutrale landen als Zwe den en Finland behoren tot de be langhebbende staten en volgens waarnemers kan Gorbatsjovs aan bod niet los worden gezien van het komende bezoek aan Moskou van de Finse president Mauno Koivis- to. Gorbatsjovs voorstellen hadden overigens niet alleen betrekking op militaire zaken. Hij pleitte ook voor samenwerking bij het exploiteren van grondstoffen in het poolge bied. En ook wil hij dat de noorde lijke landen e bescherming betrokken gebied. MIAMI (AP) - In de Amerikaanse staat Florida is gisteren een nieuwe wapenwet van kracht geworden, die het bijna iedereen toestaat openlijk een wapen te dragen. Ter wijl de eerste honderd wapenver gunningen vers van de pers rolden, maanden bezorgde politiecommis sarissen hun agenten toch vooral voorzichtig op te treden. „Volgens mij is het een vreselijk dom idee, een stompzinnige wet, en ze zouden hem in heroverwe ging moeten nemen", bromde een agent in Miami, voordat hij giste ren aan zijn ronde begon. De wet in kwestie werd in april door het Congres van de staat Flo rida aanvaard, nadat de plaatselij ke afdeling van de National Rifïe ■etsvoorstel. Krachtens de wet mag iedereen openlijk een wapen bij zich dragen, vooropge steld dat men geen strafblad heeft of hiertoe anderszins niet geschikt plan opstellen ter wordt geacht, het milieu in het In de staatsdrukkerijen in Talla hassee werden gisteren de eerste honderd wapenvergunningen ge drukt en de autoriteiten verwach ten dat ongeveer 60.000 inwoners van Florida uiteindelijk een ver gunning zullen krijgen. De eerste incidenten deden zich gisteren direct al voor. Zo ontving de politie in Tampa om één minuut over twaalf al het alarmerende be richt dat er wellicht een overval op een supermarkt gaande was. De politie snelde naar de plaats des on- heils en trof daar een man aan met een automatisch pistool in zijn broekzak. De man bleek, nu het toch geoorloofd was, na twaalven liever zijn pistool mee te nemen, wanneer hij nog even een bood schap moest doen. Labourleider Neil Kinnock leidt de samenzang op het congres BRIGHTON (AP/Rtr/AFP) - De jaarlijks partijconferentie van de Labourpartij, de grootste Britse oppositiepartij, heeft gisteren in Brighton met een overweldigende meerderheid besloten vast te hou den aan haar anti-kernwapenbe- leid. Vanuit de zaal steeg een luid ge loei op, toen een aantal sprekers verklaarde dat het streven van de partij om Groot-Brittannié kern- wapenvrij te maken, een idee dat vooral door de linkervleugel wordt aangehangen, Labour de meeste stemmen had gekost. De 4.000 gedelegeerden namen een resolutie aan, waarin werd ge vraagd om „de verwijdering van al le nucleaire wapens en bases van Britse bodem en vanuit de Britse wateren, binnen de regeerperiode i de volgende Labour-regering". handen en voeten binden. Zowel hij als de leider van de bond van technici hadden geprobeerd de conferentie over te halen genoegen te nemen met de belofte, dat een volgende Labour-regering een re ferendum zou uitschrijven over de vraag of alle kernwapens al dan niet uit Groot-Brittannié moeten worden verwijderd. De tekst van twee moties op de resolutie laat de leiding van La bour echter de ruimte nader onder zoek te doen naar „de kalender en de strategie van de onderhandelin gen" over de kernwapens. „We moeten afwachten om te weten wat er de komende vier, vijf jaar gaat gebeuren in de onderhandelingen over wapenbeheersing, we moeten de open geest bewaren", verklaar de Kinnock met nadruk. De La- bour-leider vermeed echter uit te Eric Hammond, de voorzitter leggen tot waar de aanpassing s de bond van electriciëns, schreeuwde de gedelegeerden toe dat zij Labour met de resolutie aan de internationale toestand zal gaan, een tweeslachtigheid die leidde tot aanvallen van de linker- Buitenland kort Presidentskandidaat Een van Amerika's meest beken de tv-predikanten, Pat Robertson, heeft zich gisteren officieel kandi daat gesteld voor het president schap. Robertson is de zesde Repu blikein die meedoet aan de race naar het Witte Huis en staat be kend als zeer conservatief. Hij ziet de afbraak van het gezin als het grootste probleem en wil het mi nisterie van onderwijs sluiten zo dat God terug kan komen op school. Dreigementen De leider van de Deense minder heid in de Westduitse deelstaat Sleeswijk-Holstein, Karl-Otto Meyer, is bedreigd met moord om dat hij heeft besloten de oppositio nele sociaaldemocratische SPD te steunen ten koste van de christen democratische CDU. De bedreigin gen komen te midden van het schandaal over politieke spionage waarin de CDU in Sleeswijk-Hol stein is verwikkeld. Dit leidde tot het aftreden van de christendemo cratische minister-president van de deelstaat, Uwe Barschel. Celstraf De leider van een van de socialis tische partijen in Chili, Clodomiro Almeyda, is gisteren tot een gevan genisstraf van 541 dagen veroor deeld omdat hij het gebruik van geweld tegen het militair bewind had goedgekeurd. Almeyda was onder de vermoorde president Al- lende van 1970 tot 1973 minister van buitenlandse zaken en defen- Rakettest Ten noorden van Hawaii zijn de ze week twee intercontinentale testraketten in zee gestort die door de Sovjetunie waren afgevuurd. De Amerikaanse regering liet we ten dat zij van tevoren door Mos kou op de hoogte was gesteld van de proef met de raketten. Deze ver toonden een gelijkenis met de Sov- jetrussische SS-18-raket. LONDEN (GPD/AP) - Koningin Elisabeth van Groot-Brittannié heeft kolonel Rabuka, leider van de coup op de Fiji-eilanden, gewaar schuwd voor verraad en de bevol king opgeroepen om trouw te blij ven aan de Britse kroon. De op nieuw streng geformuleerde bood schap van de koningin volgde op een eerdere waarschuwing. Deze leek aanvankelijk succes te hebben toen de rebellerende kolonel erin toestemde om met de plaatsver vanger van de koningin op Fiji, de gouverneur-generaal, en de politie ke eilanders op het tropische eilan denparadijsje overleg te plegen. De kolonel, die zegt veel waarde ring en respect voor de koningin te hebben, heeft zichzelf nu toch als het hoogste gezag uitgeroepen. En laten weten dat indien daarvan de consequentie is dat Fiji uit het Ge menebest wordt gestoten, dat een prijs is die dan maar moet worden betaald. Over tien dagen begint in de Ca nadese stad Vancouver de twee jaarlijkse conferentie van de Ge menebestlanden. En het leidt geer twijfel of de situatie in Fiji, dat 7( jaar geleden van Groot-Brittannié zijn onafhankelijkheid kreeg, za daar hoog op de agenda staan. Do Britse regering heeft, evenals Au stralië en Nieuw-Zeeland, gedreigd met economische sancties die Fiji zeker zwaar zullen treffen. Het Hooggerechtshof van Fiji heeft vandaag geweigerd kolonel Rabuka als staatshoofd te erken nen. De rechters gaven een verkla ring uit waarin zij de door de leider van de staatsgreep afgekondigde decreten verwierpen en trouw be tuigden aan gouverneur Ganilau, en daarmee aan het Britse konings huis. De politie kreeg vooral veel vra gen van winkeliers, die wilden we ten of zij gewapende klanten de toegang tot hun winkel mochten ontzeggen. Met name juweliers ble ken het niet erg te hebben op klan ten met een pistool op zak. De win keliers hebben volgens de nieuwe wet het recht deze klanten te vra gen hun zaak te verlaten. Weigert de klant, dan kan hij worden gear resteerd wegens huisvredebreuk. In de grote steden kregen de po litieagenten te horen dat zij „een zekere mate van voorzichtigheid" moeten betrachten, wanneer zij een normale verkeerscontrole uit voeren. „Als alle mensen zich te gen een agent keren en zij hebben allemaal een pistool, dan wordt de situatie behoorlijk kritiek", aldus een politiecommissaris. Dagelijks komen bij de autoritei ten in Tallahassee zeker 1.800 aan vragen voor een wapenvergunning binnen. Sinds dinsdag zijn ruim 32.000 aanvraagformulieren voor een vergunning afgehaald en 3.700 mensen hebben hun aanvraag al ingediend. De cijfers in de districten Dade en Broward boezemen de autoritei ten toch wel enige angst in. Hoewel hier slechts een kwart van de be volking van Florida woont, hebben de inwoners van deze gebieden meer dan de helft van de aanvragen voor een wapenvergunning inge diend. Hoewel de wet in de steden nogal omstreden is, haalt men op het platteland de schouders op. „Ik heb nog niemand horen zeggen dat hij met ingang van gisteren zijn pis tool omgespt", zo zei een politie agent daar. De ranchers hebben ge weren in hun vrachtauto's, aldus de agent, maar ze houden er niet van pistolen te dragen. BONN (GPD) - Sinds 1 oktober kunnen 100 drugsverslaafden in de deelstaat Noordrijn-Westfalen da gelijks methadon halen om in hun heroine-behoefte te voorzien. Dit voor de Bondsrepubliek even unie ke als omstreden project heeft een looptijd van vijf jaar en is beperkt tot de steden Düsseldorf, Essen en Bochum. De verslaafden moeten aan een aantal criteria voldoen om in aan merking te komen. Zij moeten minstens 22 jaar zijn en twee mis lukte ontwenningskuren achter de rug hebben. Voor drugsverslaaf den met aids geldt een minmum- leeftijd van 18 jaar. Ze zullen onder voortdurende medische en sociale controle staan. Het is de bedoeling hen niet alleen van hun verslaving af te helpen, maar ook een terug keer in samenleving en beroep mo gelijk te maken. Het proefproject is buitenge woon omstreden. Het ministerie voor gezondheid in de deelstaat ziet methadon als 'een laatste mid del voor die mensen die overal zijn mislukt'. Bonn blijft echter de voorkeur geven aan afkicken zon der methadon. Een grote meerderheid in de Bondsrepubliek keurt deze 'drugs op staatskosten' af. „Drugsbestrij ding met methadon is niet aan vaardbaar", zegt Manfred Stein- bach van het algemeen ministerie voor gezondheid in Bonn. De offi ciële lijn is dat alleen middels ont houding een genezing van de ver slaving kan worden bereikt. De situatie is voor de minister voor gezondheid, Rita Süssmuth, nogal lastig. Officieel mag zij het experiment niet ondersteunen, maar bekend is dat zij er niet ge heel afwijzend tegenover staat. Süssmuth nam contact op met Hermann Heinemann. de sociaal democratische minister van Noor drijn-Westfalen. Heinemann voel de wel iets voor methadon. Hij overtuigde zijn collega's in Düssel dorf met het argument dat de meer derheid van de vrouwelijke ver slaafden hun geld voor herome ver dienen door prostitutie. Volgens zijn minsterie is 20 procent van de heroïne-hoertjes al met aids be smet en zonder methadon wordt het gevaar van aidsbesmetting voor de bevolking steeds groter. In Noordrijn-Westfalen leven naar schatting 15.000 heroine-ver- slaafden, 100 van hen zullen nu de ze speciale behandeling krijgen. Düsseldorf hoopt dat zij zich daar na voor een ontwenningstherapie melden. Kritici noemen dit een vrome wens, want wie eenmaal methadon krijgt, heeft geen be hoefte meer aan ontwenning, zeg gen zij. vleugel van de partij, die voor een zijdige nucleaire ontwapening is. In het debat kreeg Kinnock krachtige steun van de voormalige minister van defensie, Denis Healy en, bij verrassing, van Joan Rud dock, parlementslid en voormalig leider van de Campagne voor nu cleaire ontwapening CND. Rud dock zei dat iedereen weet dat Kin nock, ook een sterk voorstander van eenzijdige kern-ontwapening, de bom niet zal gebruiken. Maar, voegde ze eraan toe, „er is niets ver keerd aan de Trident politiek te ge bruiken". Kinnock had tijdens een televi sie interview voordat het debat be gon gezegd dat een toekomstige Labour-regering de Britse Trident- raketten bij wapenbeheersingson- derhandelingen zou kunnen ge bruiken als wisselgeld. Hij wees er op dat de Sovjetunie in het verle den bereid is geweest soortgelijke wapens te schrappen als Londen afstand zou doen van de Polaris-ra- ket. Rabuka heeft de rechters van het Hooggerechtshof ontslagen met de mededeling dat met de grondwet ook hun posten zijn opgeheven. Hij heeft gezegd nieuwe rechters te zullen benoemen. De rechters, die door de gouver neur-generaal zijn benoemd krach tens de uit 1970 stammende grond wet, zeiden vastbesloten te zijn „geen diensten te verlenen aan enig regime of enige organisatie" die zich tegen Ganilau's gezag keert. Ganilau heeft geweigerd het ge zag aan Rabuka over te dragen. GOIANA - De Braziliaan Wagner Mota toont zijn door cesium-137-poe der aangetaste handen. Zeker 60 mensen in de plaats Goiana kwamen in contact met het radio-actieve poeder dat afkomstig was uit een afgedankt röntgenapparaat van een privékliniek. Volgens een ambtenaar van de volksgezondheid had een stel opgeschoten jongens het röntgenapparaat gevonden op een vuilnishoop. Het apparaat was weggegooid zonder dat de radio-actieve elementen waren vernietigd. De jongens verkochten het apparaat aan een schroothandelaar die de houder met cesiumpoeder openmaakte. Omdat het poeder 's avonds blauw licht uitstraalde kwamen veel buren kijken. Kinderen raakten het poeder aan en liepen tweede graads brandwonden op. Anderen begonnen te klagen over misselijkheid en andere lichaamspijnen. Specialisten uit Sao Paido hebben inmiddels meer dan duizend mensen onderzocht op radio-activiteit. Acht personen zijn er ernstig aan toe en zullen waarschijnlijk beenmergtransplantaties moeten ondergaan. De autoriteiten zijn nog op zoek naar een man die een kleine hoeveelheid van het poeder mee naar huis heeft genomen, (foto anp) PARIJS - Een Nederlandse moe der en haar twee kinderen kregen veertien dagen geleden de schrik van hun leven toen ze aan de deur van de gevangenis in het Noord franse T. door de politie in de kraag werden gegrepen. door Rudolph Bakker De drie waren naar T. gereisd om er de vader te bezoeken, die daar opgesloten zit. En omdat de justitie vond dat ze nog niet over genoeg gegevens beschikte over deze cel bewoner, meende ze wellicht nog wat nieuws uit zijn vrouw te kun nen halen: wie weet was de vrouw zelf wel medeschuldig! De kinde ren werden na enige tijd vrijgela ten, maar de moeder zit op bevel van de rechtercomissaris nu al veertien dag vast zonder dat ze weet waarom en met weinig kans om gauw op vrije voeten te komen. De helft van de Franse gevange nissen zit propvol met dit soort meestal onschuldige slachtoffers. Minister van justitie Chalandon wil daar nu iets aan doen. En hij wil er mee beginnen de rechter-commis- sarissen de bevoegdheid te ontne men om in het wilde weg 'verdach ten' op te sluiten. De meeste Franse advocaten staan vierkant achter dit plan, maar de rechter-commissarissen, meest al piepjonge 'potentaatjes' die net van school komen, verzetten zich tegen de hervormingen als leeu- Frankrijk telt 552 van deze jonge heren (en jonge dames) die deel uit maken van de zogenaamde 'zitten de magistratuur'. Dat laatste is een deftige term voor het personeel van een normale rechtbank, dat bestaat uit een president en een aantal rechters. De leeftijd van de jongens (en de jonge vrouwen) die voor de functie van 'rechter-commissaris' in aanmerking willen komen ligt tussen de 25 en de 32 jaar. Het is meestal hun eerste 'echte' baan en hoewel die maar voor drie jaar is bedoeld, zien ze soms kans zich ne gen tot twaalf jaar te handhaven. Steeds weer doen zich dramati sche gevallen voor, waarin een der gelijke onervaren rechter-commis saris de grootste brokken maakt. Het beruchtste geval was dat van de 'kleine rechter' Lambert, die in zijn eentje werd opgezadeld met een van de gecomliceerdste mis daad-drama's van de laatste jaren: de moord op de kleine Gregory. Deze zaak speelde zich jaren gele den af. Nog steeds is niet bewezen dat hij door zijn moeder Christine Villemin in een zak, verzwaard met stenen, in een rivier werd gegooid. Of dat een jaloers of op wraak be lust familielid daar schuldig aan is. Blunders De blunders die de buitenge woon deftig doende rechter-com missaris Lambert beging zijn niet meer op de vingers van een hand te tellen. Ze leidden er indirect toe dat de man van Christine een fami lielid doodschoot, waarvan Lam bert 'de diepe overtuiging koester de' dat hij de moordenaar moest zijn geweest. Vader Villemin zit nu al jaren in het gevang - op bevel van de intussen op non-actief ge stelde Lambert - zonder dat er met zijn proces ook nog maar een schijn van een begin is gemaakt. Het was met name het geval Lambert (die ook nog de euvele moed had zijn memoires te schrij ven en daarover op de tv te komen praten) die Frankrijk tenslotte aan het denken heeft gezet. Minister Chalandon meent nu de oplossing te hebben gevonden om dit soort wantoestanden voortaan te voor komen. Om te beginnen heeft Chalandon voorgesteld dat de pas afgestudeer de leerlingen van de school voor de rechterlijke macht voortaan eerst een aantal louterende beproevin gen zullen moeten ondergaan, voordat ze op de sleutelpost van rechter-commissaris kunnen wor den benoemd. Het is immers de rechter-commissaris die de ver dachten krijgt voorgeleid, wanneer ze de eerste ondervragingen op het Franse politiebureau achter de rug hebben en als de procureur van de Republiek een verder onderzoek heeft gelast. De rechter-commissaris speelt dan niet alleen de detective-rol, als een tweede commissaris Maigret of een Hercule Poirot. Hij is behalve detective ook magistraat en be voegd tot inhechtenisneming, een bevoegdheid waarvan hij in de meeste gevallen gebruik maakt om zijn prooi niet uit het oog te verlie zen. Minister Chalandon wil nu dat de rechter-commissaris niet langer al leen kan beslissen over het al dan niet gevangen zetten van verdach ten. Hij zou een tweetal rechters naast zich moeten krijgen die zich ook over het dossier moeten bui-' gen om eenzijdige en overhaaste beslissingen tegen te gaan. De wijze waarop de jeugdige rechter-commissarissen zich nu te gen het plan van hun minister ke ren, opent nieuwe vergezichten op een wereld zoals Kafka die voor eens en voor altijd afdoende be schreven heeft. Zo sprak Jean- Pierre Dechamps, een lid van de 'vakbond' van rechters: „Er zijn jonge idioten en er zijn oude idio ten. Er zijn zeer goede rechter-com missarissen die net van school ko men en er zijn lui die na twintig jaar nog steeds niet tegen hun functie opgewassen zijn". En dat is dan de troostrijke gedachte waarmee de Franse staatsburger het kan doen. De Nederlandse vrouw die bij het bezoek aan haar man in T. werd gearresteerd, kan een half jaar lang worden vastgehouden. Maar ook de Nederlandse familie die haar nu wil bezoeken stuit bij de rechterlij ke instanties - ook al piepjonge griffiers bij wie een gevangenispas je moet worden gevraagd - op een typisch Franse onbeschoftheid en op dat gevoel van machtswellust. Het is de vraag of minister Cha landon zijn hervormingen door het parlement krijgt voordat volgend jaar de presidentsverkiezingen worden gehouden. In ieder geval is vast komen te staan dat er althans iets moet gebeuren. Maar wie nu in voorarrest zit zal door die 'nieuwe wind' zijn vrijheid voorlopig nog niet terugkrijgen.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 5