Oranje: 'Ons doel bereikt' 'Oude garde' blameert zich Zwitserland walhalla voor Van der Meer Wolven te sterk voor Glasbergen Grootse plannen Leython Volleybalvrouwen tevreden Veldrijder rekent op doorbraak DONDERDAG 1 OKTOBER 1987 SPORT PAGINA 19 LEIDEN - Het zaalvoetbalteam van Glasbergen de Best, vorig sei zoen nog kampioen van de interre gionale klasse, is van slag af. De Rijnsburgers moesten met maar liefst 5-1 de eer aan Zwarte Wolf la ten. Sloos Sport blijft in de hoofd klasse Van der Plas/BMW goed vol gen na een 3-0 zege op ROAC '79. Zwarte Wolf - Glasbergen de Best 5-1 Een streekderby die slechts een helft aardig was. Het eerste speel- part, dat met een 0-0 stand werd be ëindigd, was het aanzien nauwe lijks waard: eindeloos getik en ma tig voetbal. In de eerste minuut van de tweede helft zette Jan van der Reyden de Leidse gloeg op een 1-0 voorsprong, na goed aangeven van Wim de Roo. Een twee minuten- straf van Peter Hogewoning kwam Glasbergen daarna duur te staan. Nu was het Wim de Roo zelf die een actie van Piet Sloos doeltreffend afrondde (2-0). In de laatste tien minuten ver ruilde Gijs Guyt het doel met spe ler Bennie de nop, maar dit werkte juist averechts. Nieuwkomer Ri chard Klein (2x) en Wim de Roo zorgden voor de overige Zwarte Wolf-treffers. Slechts Huug Aand- wiel redde voor de Rijnsburgers de eer (5-1). Sloos Sport - ROAC '79 3-0 De Leidse ploeg is de competitie goed begonnen, ook nu werd het bezoekende ROAC met een 3-0 ne derlaag naar Rijpwetering terugge stuurd. Doelman Wijnand Sloos toonde zich een betrouwbaar sluit stuk en Fred van Haarlem (2x) en Arthur van Orssagen deden met het maken van doelpunten de rest. Landwer - De Kuyper 3-3 Veel invallers bij de ploeg uit Sassenheim. Vandaar dat men blij was met een puntje. Eric Warmer dam, Joost Deutekom en Eric Kraayenvanger scoorden voor Landwer. Bij De Kuyper, dat meer wilde dan een gelijkspel, werd ook driemaal gescoord. Ron Mesman, Lau en Laurens van der Voort pas seerden doelman Paul van der Zwaan. THB Boys - Boerenburg 5-2 Het wil bij de Noordwijkers niet lukken. Kansen genoeg maar ook nu werd slechts tweemaal ge scoord. Willem Scheurwater en Joop Bon tekenden voor de Boe- renburg-treffers. THB Boys had minder moeite met het maken van doelpunten. Fred Muller, Ed Grif fioen, Gerard van Beek, Marco van der Zwet en Alex van der Hulst maakten de vijf vol. Menken/Landbouw Cleyn Duin 8-4 Doelman Ed Zuidhoek keepte weer ouderwets en nam zijn team op sleeptouw naar de overwinning. Eric Groenewoud (3x), debutant Berend van der Linden (2x), Peter Ruygrok, Ben van der Zalm en Kees Nulkes kwamen gezamelijk tot acht doelpunten. Cleyn Duin, dat nog steeds niet op het juiste spoor zit, bleef achter doordat Jan de Beste (2x), Leen van der Plas en Johan Jonker slechts tot vier goals kwamen. EUPEN (GPD) - ,,We hebben ons doel bereikt". Ze zeiden het in koor, Ingrid Piersma en Martje de Vries, routiniers van het Nederlands volleybalteam. Het klonk opgetogen, en dat terwijl Oranje juist daarvoor met 3-1 onderuit was gegaan tegen de Sovjetunie. Het verlies telde eigenlijk niet eens meer. Het was min of meer ingecalculeerd. De beide speelsters refereerden vooral aan het oorspronkelijke plan: drie van de vijf wedstrijden in de poule winnen, hetgeen kwalifi catie voor plaats vijf tot en met acht van het EK zou betekenen. Dat luk te. Sterker: heel even kwam giste ren de tweede plaats om de hoek kijken, aangezien Tsjechoslowakij- ke in de middaguren verrassend klop kreeg van Italië. De Neder landse \h-ouwen zouden vervol gens via een 3-2 nederlaag tegen de Sovjetunie zelfs tweede kunnen worden. Met dien verstande: de twee sets dienden dan wel zeer ruim gewonnen te worden. „Eerlijk gezegd heb ik daar tij dens de wedstrijd nauwelijks aan gedacht", haastte Martje de Vries zich, ..de Sovjetunie was echt heel machtig. We wonnen dan wel de derde set met 15-13, maar toen speelde zo'n beetje het hele tweede team van de Russinnen. In de vier de set kwam het oude team er weer in en toen werd het prompt 15-2". De eerste twee sets waren res pectievelijk in 10-15 en 4-15 geëin digd. Nederland moest het in deze wedstrijd overigens doen zonder Henriette Weersing, die wegens fa milie-omstandigheden naar huis was gegaan. „Op setgemiddelde derde wor den: ik vind het keurig", zo toonde Ingrid Piersma haar tevredenheid. Onwillekeurig gingen de gedach ten even terug naar twee jaar gele den. Op het EK in Nederland voch ten de vrouwen een heroïsch ge vecht uit met de Sovjetunie. Zij na men brutaalweg een 2-0-voor- sprong en gingen uiteindelijk held haftig met 3-2 ten onder. Het con trast met gisteren was groot. Ei genlijk mag je het niet vergelij ken", zei Martje de Vries. „Twee ZAALVOETBAL jaar geleden speelden we voor ei gen publiek in een roes. we hadden daarbij veel geluk. Ik wil ook niet zeggen dat we toen beter waren. We speelden anders. Met twee spel- verdeelsters. Ik ben nu de enige, terwijl ik veel last heb van mijn knieblessure. Het gaat niet echt lekker. Maar in zijn totaliteit heeft dit team veel mogelijkheden. Veel jonge speelsters die er zomaar inge gooid zijn. Er is een brede en sta biele basis voor het Nederlands team ontstaan". Het enige probleem lijkt de op volging van Martje de Vries te den. Eind dit jaar neemt ze defini tief afscheid van het topvolleybal. Een adequate vervangster is er nog niet. Ingrid Piersma: „Een jonge speelster kun je op die plaats niet zomaar inpassen. We hebben een ervaren iemand nodig. Iemand die de lijnen uitzet. Want je zag het te gen Rusland weer: iedereen speel de zijn eigen systeempje". Binnen het vrouwenteam valt nu voorzichtig de naam van Jacqueli ne Schimmel van het Doetinchem- se Onon. Zij was jarenlang spelver- deelster van het Nederlands team. Een eerste schuchtere toenade ringspoging heeft overigens nog geen effect gehad. De vraag daarbij is: wat gaat er na het EK gebeuren. Slaat men de zelfde weg in als de mannen, die de vaste overtuiging uitstralen om ho gerop te komen? Aarzelend zegt Piersma: „Ik betwijfel of wij ook zo'n instelling hebben. Voor het EK van twee jaar geleden heb ik een jaar studie laten lopen. Ik zou het niet weer doen. Andere dingen zijn ook belangrijk, volleybal blijft voor mij betrekkelijk. Bij de man nen ligt dat gewoon iets eenvoudi ger. Er is een veel grotere selectie. D Dam Ceverbo Neptunus Hoofdklasse Van der Plas Sloos Sport 5- 4 ROAC'79 Oud-wielrenners rijden in Leiden LEIDEN - Op dne oktober herleeft in Leiden behalve het verleden van de stad ook het verleden van de wielersport. Bekende renners van weleer draaien zaterdag voor één keer nog hun rondjes door Leiden. De oud-coureurs, met klinkende namen als Jo de Roo, Roy Schui ten, Wim van Est, Gerben Kar stens, Fedor den Hertog, Huib Zil verberg en Gerrit Voorting in hun gelederen, rijden 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur op een door orga nisator Joop Riethoven uitgezet parcours om en nabij het Leven- daal. Zij zijn verdeeld over vijf ploegen, die onder leiding staan van Gerrit Schulte," Jan Nolten, Ri- ni Wagtmans, Wout Wagtmans en Jan Janssen. Ook zij kunnen bogen op een roemrijk wielerverleden. Renners en ploegleiders zijn 's middags opnieuw te bezichtigen in de traditionele optocht door Lei den. Zij beelden dan, hoe kan het ook anders, de Tour de France uit, compleet met fietsen en auto's Pleidooi Coe voor strenge dopingcontrole ATHENE'(SID/DPA) - Sebastian Coe heeft in Athene tijdens een persconferentie in het kader van de achtste Europese sportconfe- rentie een pleidooi gehouden voor het instellen van strengere dopingcontroles. De jarige Olympische kampioen (hij werd 31) presenteerde een rapport met de volgende strekking: „Om doping met succes te kunnen be strijden moet er een volledig on afhankelijke controle worden in gesteld. Zolang de procedure in handen is van de betreffende sportfederaties leidt het systeem tot bedrog." Coe, die zich afgelopen zomer op verzoek van de Britse rege ring heeft beziggehouden met een onderzoek naar de situatie betreffende doping in zijn vader land, sprak voor het eerst in het openbaar een vermoeden uit, dat voor vele sportmensen absolute zekerheid is TILBURG (ANP) - De spanning in het schaaktoernooi van Til burg is terug, nu koploper Jan Tim man zoals verwacht de partij uit de tiende ronde tegen de Rus Andrej Sokolov heeft verloren. De Nederlander stond gisteren voor de onmogelijke taak uit de afgebroken stelling tegen de hekkesluiter ten minste een re mise te slepen. Hij slaagde daar niet in. De partij, waarin Timman de riskante Aljechin-verdediging hanteerde, werd dinsdag op de veertigste zet onderbroken. Op dat moment had Timman een materiële achterstand van een pion. In het toren-eindspel met ongelijke lopers gaf de met zwart spelende Timman het een etmaal later, de inhaaldag, na dertig zet ten op. Sokolov, die na zijn zwakke prestaties uit was op eerherstel, twijfelde geen moment. Hij ma noeuvreerde zijn stukken razen dsnel naar de gunstigste posities. Timman kreeg het nog moeilij ker, toen Sokolov diens pion liet promoveren, waarvoor de Am sterdammer in ruil een toren en een loper overhield, die echter geheel geblokkeerd stonden. Schaakstrijd weer open na verlies Tiimnan Vervolgens maakte Sokolov de zwarte h-pion buit (63. Dg5xh4) en begon hij met zijn ei gen pion een opmars over dezelf de vleugel. Gevoegd bij het posi tiespel van de witte dame, die op 69. Dd3-b5 uitkwam, en een ma noeuvre met de witte h-pion (70. h3-h4) was Sokolovs positie zo sterk, dat Timman capituleerde. De dag van de afgebroken par tijen was lichtelijk onoverzichte lijk, doordat enkele schakers twee keer aan het bord zouden moeten verschijnen. Sokolov werd nog geacht na de zege op Timman aan te treden tegen de Zweed Ulf Andersson voor de af gebroken partij uit de achtste ronde. Andersson speelde zelf eerder op de dag remise tegen de Rus Arthur Joesoepov. Na de 59e zet hielden de twee middenmo ters het voor gezien. Viktor Kort- sjnoj won de ontmoeting uit de achtste ronde van de Joegoslaaf Predrag Nikolic na 67 zetten. De Zwitser zou later moeten aan schuiven voor de partij tegen zijn landgenoot Hübner, Timmans concurrent voor de eerste plaats. Derde nederlaag mannenteam Als iemand zijn studie voor laat gaan pakt men gewoon een andere speler. Keus genoeg. Een intensie ve voorbereiding een paar maan den voor een groot toernooi begint. vind ik eigenlijk wel genoeg. Je moet niet vergeten dat er bij de clubs ook al ontzettend hard wordt getraind. Veel harder dan een paar jaar geleden". Martje de Vries: „Ik ben overtuigd dat Pang goede ideeën heeft. Hij wil het speltype sneller en gevarieerder maken, met een betere verdeling. Een goede zaak". LEIDEN - De volleyballers van Leython hebben ambitieuze plannen voor komend seizoen, dat za terdag van start gaat. Acht trainingsuren in de week en de terugkeer van de tweeling Hans en Martin Broere moeten Leython het eerste-divisie- schap opleveren. Behalve Leython zullen ook de mannen van NOVO hun aandacht op promotie richten, terwijl de mannen van het Voorschotense Gemini/Kangeroes problemen zich tevreden moe ten stellen met handhaving in diezelfde derde divi- Behalve met de tweeling Martin en Hans Broere zag Leython-coach John Groen zijn selectie ver sterkt met de 19-jarige aanvaller Fer van Hal, die van het Voorburgse Tonegido kwam. Middenblok- keerder Rob van de Bosch deed een stapje terug naar het tweede team, terwijl Philip van Vianen de overstap naar LUSV maakte. De Leiderdorpers ho pen dit jaar op promotie. De eerste twee wedstrij den zullen duidelijk maken of de ambities kunnen worden waargemaakt. Leython ontmoet dan met een twee belangrijke concurrenten, Tornado uit Delft en Compaen uit Oostzaan. De vrouwen van Leython rekenen deze volley baljaargang op een plaats hoog in de middenmoot. De Leiderdorpse ploeg werd op de aanvallersposi tie versterkt door de komst van Ko Pronk (LUSV), Carolien van Gendt en Annemiek Oudshoorn (tweede team). De enige spelverdelerspositie wordt voorlopig ingenomen door de 17-jarige Danka van Klaveren, die sterk speelde tijdens de oefenperio de. Zij krijgt concurrentie van Ineke Havinga (Ge mini/Kangeroes), wanneer die van een enkelbles sure is genezen. De mannenreserves van Leython rekenen op een hoge klassering. De ploeg werd aangevuld met Fer van Hal (LUSV), Bert Janzen (LUSV), Joost van der Zwet en de uit Italië afkomstige Andrea Togni. Het tweede vrouwenteam vari Leython werd to taal vernieuwd. De ploeg werd versterkt met de spelverdeelsters Femmy Lagerwaard, Annette Te- bart en Christel Logemann (LUSV). BRUSSEL (ANP) - Een vijfde pres tatie op niveau bleek voor de Ne derlandse mannenvolleybalteam bij de strijd om de Europese volley- baltitel in België niet mogelijk. De vele inspanningen eerder in het toernooi, geestelijk en lichamelijk, eisten gisteren duidelijk hun tol. Het op papier makkelijke slotduel tegen de in Oudegem Figurerende Roemenen, werd een blamage. Na een martelgang van ruim twee uur en een kwartier, leed Oranje zijn derde nederlaag: 2-3 (13-15,15-9,15- 6, 8-25,14-16). De blamage voor Ne derland komt misschien nog wel het duidelijkst naar voren door de wetenschap dat het de eerste over winning was voor de Roemenen. Slechts in het duel tegen de one venwichtige Italianen slaagden de Oosteuropeanen er in een set te winnen. Het verlies voor Oranje maakte voor de klassering in Ou- dergem niets uit. Zowel derde als de vierde positie gaf recht op deel neming aan de strijd om de vijfde plaats. Voor het slotduel in de voorron de deed Selinger weer eens een be roep op wat 'oudgedienden'. Goed koop, Brouwers, Leeuwerink en Avital Selinger mochten hun op wachting maken. De basis werd volgemaakt door Posthuma en Benne. De Amerikaan dacht met die combinatie een goede kans op succes te hebben. Het gemengd- dubbel" werd geen succes. De ver dediging en het blok sloten geen moment. Het spelverdelen van Se linger stuitte in een verontrustend groot aantal gevallen op een gebrek aan begrip in de aanval. Dat zoiets met Benne gebeurt, is nog enigs zins te verklaren. Benne is nu een maal Blangé gewend als spelverde ler. Maar Brouwers en Goedkoop konden de spinsels van hun spel verdeler nauwelijks meer ontwar ren. Vergissingen en domme fou ten regen zich aaneen. Doordat de Roemenen ook geen moment in staat waren een wed strijd op niveau te brengen, was het vertoonde vaak niet om aan te zien. Coaching had zelfs nauwelijks zin. De time-outs die Selinger nam, hadden ook bijna geen positieve in vloed op het spel van de Neder landse spelers. Misschien was het ook wel daarom dat de Amerikaan se coach nauwelijks gebruik maak te van wisselspelers. Blangé mocht af en toe de plaats van Selinger innemen. En in de derde set gunde hij de tot nu toe werkloos toekijkende Teffer wat speeltijd. Het bleef bij een paar mi nuten alvorens Brouwers weer te rug kon keren. De wil om te win nen was er zeker. De onvrede over de gang van zaken op de gezichten bij de spelers in het veld, was daar voor duidelijk genoeg. Maar die on tevredenheid werd niet omgezet in beter spel. Het bleef uiterst matig en herin nerde aan de Europese titelstrijd van twee jaar geleden in Gronin gen. Gelukkig was het treffen voor de plaatsing niet meer van belang. Na een rustdag gaan morgen in Genk vier ploegen streden om de vijfde plaats. Nederland treft de nummer vier uit de tweede groep. De ene dag rust geeft Selinger de kans zijn ploeg weer fysiek en men taal fit te krijgen. Misschien dat hij er achter komt waarom zijn ploeg zo faalde woensdag zo faalde. Mo gelijk was de prestatiedruk voor de oudgedienden te hoog. Maar wat ook zijn conclusie zal zijn, dat de Amerikaan in Genk andermaal een beroep zal doen op zijn 'oudere' garde, lijkt na woensdag onzeker. Sovjetunie stelt zich afwachtend op ATHENE (AFP) - De deelneming van de Sovjetunie aan de Olympi sche Spelen van volgend jaar in Seoul is afhankelijk van het ver loop van de besprekingen tussen de beide Korea's. Dit heeft de Ruis- sche onder-minister voor sport, Ni kolai Roessak gisteren in Athene verklaard. De definitieve beslissing over deelneming in Seoul zal worden genomen tijdens de eerst volgende vergadering van het Olympisch co mité van de Sovjetunie. Die is af hankelijk van de afloop van de be sprekingen tussen Noord- en Zuid- Korea," aldus Roessak tijdens de achtste bijeenkomst van Europese sportministers in Athene. Westduitse lotto HAMBURG (DPA) - De resu Westduitse lotto van woensdagavond zijn: Serie A: 1 - 13 - 22 - 27 - 33 - 48 Reservege tal: 39. Serie B: 3 - 8 - 12 - 26 - 29 - 43. Reser vegetal: 30. Spel 77: 8133248. (Zwi) afgebroken, Sokolov - Timman 1-0. Achtste ronde: Sokolov - Andersson '/i-'/z. De stand na tien ronden is: 1. Timman 6'/2 punt, 2. Hubner 5V2 en 1 afg 3. Nikolic en Joesoepov 5V', 5. Kortsjnoj 4l/2 1, 6. An- de koersen, die gisteren op Duindigt z 1. Andre Hazes (P. Strooper) 2.47,2-1.23,6, 2. Beau N. 3. gus Revillon. Niet gestart: Attack, Bar Cede, Annclinde en Anouk V Toto winnend 1,90, plaats 1,10 en 1,60, koppel j 1145,40 erde koers, 1609 meter: 1. Always Supre- e (C. Wortel) 2.07,2-1.19,1, 2. Zandokan O. i, 7. Sokolov 4, 8. Ljubomir Lju- plaats 353,70 11,70, trio 59,00 Vfjfde koers: 2000 meter. 1. Breeze (A. van Brederode) 2.40,4-1,20,2, 2. Arno OosUand, .nend 4,00, plaats 1,70, EK BRUSSEL Vrouwen groep A: Tsjechoslowakije - Italië 0-3 (11- 15. 8-15, 4-15). West-Duitsland - Polen 3-0 (15-13, 15-13, 15-9), Sovjetunie - Nederland 3-1 (15-10, 15-4, 13-15, 15-2) Eindstand: I. Sovjetunie 5-10 (15-2), 2. Tsjechoslowakije 5-8 (10-8), 3. Nederland 5- 8 (11-10), 4. Italië 5-7 (8-11), 5. West-Duits land 5-6 (8-12), 6. Polen 5-6 (4-13). Groep B: Roemenie Hongarije 3-1 (15-10. Bulgarije 5-9 (12-3), 3 Frankrijk 5-8 (9-8), 4. Roemenië 5-7 (6-10), 5. Hongarije 5-6 (6-12). 6. Belgie 5-5 (0-15). Jinks. Toto: winnend 5,90, plaats 1.70 1,70 1,40, koppel 17,20, trio 107,60. A.chtste koers, 2600 meter 1. Wenri Prin cess (G. van Eykelenborg) 3.26,2 - 1 19,3, 2. Zonnestraaltje, 3. Yellow Shadow Toto winnend 3,80, plaats 2,00 6,00, koppel 97.90. trio 1.020, 80 Negende koers. 2000 meter: 1 Zacatel du Bois (A. Suykerbuyk) 2.39,8 - 1.17,9, 2. Wal- Niet gestart: Wilma N. Frankrijk 5-9 (13-4), 3. Nederland 5-7 (9-9)', 2. Yonnie Flight, 3. Yswind. Niét gestart 4. Joegoslavië 5-7 (7-11), 5. Italië 5-6 (8-13), Alleen, Zimpulse Alkestis. Toto winnenc 6. Roemenië 5-6 (4-14). Groep B: Zweden - Griekenland 3-1 (15-8, 10-15, 15-10, 15-12), Bulgarije - Spanje 3-1 (11-15, 15-6, 15-7. 15-7), België - Tsjechoslo wakije 2-3 (12-15, 15-4, 15-7. 6-15, 12-15) Eindstand: 1. Zweden 5-9 (12-7). 2. Grie kenland 5-9 (13-8), 3. Tsjechoslowakije 5-8 (13-9), 4. België 5-7 (10-9). 5. Bulgarije 5-7 (9-10), 6. Spanje 5-5 (1-15) 1,60, plaats 1,00 1 Niet gestart: Zilver Top. Toto winnend 19,80, plaats 2,00 2,70 1,60, koppel 61,80, trio 1.683,00. Omzet totalisator. f324.231, ROELOFARENDSVEEN Ligt het walhalla van de wielerveldrij- der in Zwitserland? De 21-jarige Casper van der Meer is daar in elk geval heilig van overtuigd. Volgens hem stellen de ritten in Nederland over het algemeen weinig voor en dient de renner die het echt wil gaan maken zijn heil in het Zwit serse te zoeken. De Swift-renner uit Roelcfarendsveen is vastbeslo ten om het komend seizoen, net als Hennie Stamsnijder ooit deed, tus sen de Alpentoppen een door braakpoging richting top te wagen. Tijdens de vorige cross-winter kwam de lichtgebouwde Vener hoofdzakelijk bij onze zuider- en oosterburen in actie. In de scha duw van de grote jongens kwam de amateur daarbij tot alleszins rede lijke prestaties. In eigen land slaag de hij erin om in Kijkduin de dis- irictstitel van Zuid-Holland te ver overen. Reden voor Casper van der Meer om de zaken met het oog op het komende seizoen nog grondi ger aan te pakken. Zijn Zwitserse contacten deed Van der Meer vorig jaar tijdens het rijden van enkele wedstrijden in het Noord-Zwitserse heuvelland op. Na gesprekken met leden van plaatselijke clubs ging voor hem een wereld ópen: „Dat de parkoer sen daar zwaarder en de concurren tie groter zijn dan hier in Neder land had ik uiteraard allang in de gaten. Maar dat ook de organisatie en begeleiding bij de Zwitserse verenigingen op een aanmerkelijk hoger plan staan, dat werd mij toen pas goed duidelijk". door Ruud Dobbelaar Van der Meer liet er vervolgens geen gras over groeien: „Na goeie koers in Sankt Gallen werd ik van de winter door mensen van de plaatselijke vereniging doorverwe zen naar een grote club. Die zou een kapitaalkrachtige sponsor ach ter zich hebben staan. Het ging om Wetzikon. Dat plaatsje heet net zo. Van de zomer trok ik een weeklang met renners van die club op tijdens wedstrijden in België. Toen zijn de plannen verder uitgewerkt en is het balletje echt gaan rollen". Vorige week was het dan zover. Na een berg regelwerk had Van der Meer zich van een verblijfsvergun ning, een gastgezin, een part-time baan, een sponsorcontract en de contracten voor de belangrijkste Zwitserse veld ritten verzekerd. De Vener pakte zijn biezen, stapte in zijn auto en reisde af richting Wet zikon: „In Nederland moest ik tot voor kort altijd alles zelf regelen, op de club stond je wat dat betreft met lege handen. Iedereen moest het maar voor zichzelf uit te zoe ken. Ik zag dat niet meer zitten. Wat je bijvoorbeeld als amateur pp de weg al niet moet doen om bij de eerste vijftien te kunnen rijden in een klassieker. Voor zo'n prestatie ontvang je niets en respect of waar dering is er ook nauwelijks bij. Maar de eerste de beste liefhebber met een beetje sprint in de bénen vangt bij een hoge klassering in een criterium wel gelijk een leuke premie. Bij de club waar ik nou zit. doen ze dat heel anders. Daar wor den alleen de zogenaamde elite amateurs (pas na het leveren van een bepaald aantal prestaties word je tot die groep toegelaten) gespon sord. Maar dan ook goed, met ma teriaal en een hoog bonusprijzen systeem. Daarbuiten heeft de club de beschikking over een stuk of viif trainers". Een eerste stap richting een pro fessionelere aanpak zette Van der Meer overigens dit seizoen al, door zich voor de doordeweekse dagen in de buurt van Deventer te vesti gen: „Een paar jaar geleden, maak te ik na een zege inGoevorden ken nis met de heer Masman. Hij bleek een atletiektrainer te zijn, die ook in wielrennen was geïnteresseerd. In de loop der tijd kreeg ik een steeds beter contact, waarna hij tenslotte mijn begeleider/manager werd. Masman is m de streken van Deventer woonachtig, hij wist daar Casper van der meer: 'De concur rentie in Zwitserland is veel gro- van de winter een part-time baan en een gastgezin voor mij te rege len". Het vertrek naar Zwitserland is een volgende logische stap in de planning van Van der Meer, die pas in januari tijdens de nationale kam pioenschappen in het Limburgse Hulsberg van plan is zijn gezicht weer in eigen land te laten zien. Voor die tijd rijdt hü tal van wed strijden in het Zwitserse". De ex-Vener ziet veel voordelen: „De concurrentie in Zwitserland is veel groter. Ik ga onder ander ande re onder Albert Zweifel (oud-we reldkampioen) trainen. Voor zoiets zie ik in ons land Hennie Stamsnij der zich nog niet lenen. Maar ja, er is dan ook geen vereniging die daar in het belang van zijn renners geld voor over heeft".

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19