Butragueno goud waard voor Real Eindstation Utrecht nog lang niet bereikt Milan haalt uit tegen Gijon: 3-0 Porto foutloos Conclusie na winst op Linzer ASK: Mechelen naar zege Keihard Napoli uitgeschakeld DONDERDAG 1 OKTOBER 1987 Ruud Gullit (l.) in duel met een speler van Sporting Gijon in het door AC Milan gewonnen UEFA-cup duel. (foto ap> gewezen toen Van Basten werd ge vloerd. In de twee minuten voor rust maakten Gullit en opnieuw Virdis het werk af. Na rust bleek Gijon niet over de vereiste veer kracht te beschikken om nog iets uit te richten. Ook de overige Italiaanse verte genwoordigers kwamen een ronde verder. Hellas Verona, Juventus en Internazionale behoefden niet tot de bodem van hun mogelijkheden te gaan. Pogon Szczeczin (Pol), La Valetta (Mal) en Besiktas (Tur) ble ken niet tot een ernstige bedrei ging in staat. FC Sion leverde wel een uiterste krachtsinspanning. De Zwitsers kwamen heel snel heel ver. Al na 22 minuten stond er een voorsprong van 3-0 op het bord. Sion had Velez Mostar echter met tenminste zes doelpunten verschil moeten verslaan om de tweede ronde te bereiken. De Joegoslaven verhinderden echter een grotere marge. UTRECHT (ANP) - FC Utrecht lijkt zijn routiniers niet meer nodig te hebben. Bij afwezigheid van er varen spelers als Kruys, Young en De Kruyk heeft de winnaar van de na-competitie zich gisteren ge plaatst voor de tweede ronde van het UEFA-bekertoernooi. Dankzij spelers met een minimum aan in ternationale ervaring overtrof de ploeg van Berger zich. Linzer ASK vond ii> De Galgenwaard zijn einde door doelpunten van Van Loen en Steinmann. Gedwongen door blessures moest Berger een beroep doen op een speler als De Kruyff. De zeven tienjarige scholier was veruit de minst ervaren van de nog jonge ploeg, waarvan alleen Pattinama (31) anno 1987 de nestor is. Hij was eigenlijk het voorbeeld van het „nieuwe" Utrecht, dat in vrij korte DEN HAAG (ANP) - AC Milan mag dan in de Italiaanse competi tie aarzelend optreden, in het toer nooi om de UEFA beker toonde de ploeg van Gullit en Van Basten aanzienlijk meer stootkracht. In de return van de eerste ronde werd Sporting Gijon binnen drie kwar tier in een uitzichtloze positie ge manoeuvreerd. Doelpunten van Virdis (twee keer uit een straf schop) en een fraaie treffer van Gullit hadden de in Gijon opgelo pen achterstand (0-1) ruimschoots goedgemaakt. In ieder geval krijgt de UEFA- beker een nieuwe eigenaar. IFK Göteborg slaagde er niet in zich bij de laatste 32 te scharen. Bröndby IF, een outsider die toch geen en kele illusie kan koesteren, hield de Gothenburgers op 0-0. De Denen hadden twee weken geleden Ko penhagen met 2-1 gewonnen. Nog steviger dan AC Milan pakte Club Brugge zijn tegenstander aan. Veertien dagen geleden werden Vlamingen door Zenit met 2-0 uit Leningrad naar huis gezonden, binnen veertig minuten had Ken neth Brylle dat verschil genivel leerd. De Deen kon worden met vier 'reffers worden gehuldigd als de man van de wedstrijd. De vroe gere PSV-er verdeelde de produk- tie over beide helften. Ceulemans, die vlak voor de pauze doel troef, maakte het kwintet treffers vol. AC Milan zal het UEFA-beker toernooi in de tweede ronde in Lec- ce voortzetten. Wegens ongere geldheden in een ontmoeting met Waregem is de formatie van geld schieter Silvio Berlusconi naar het diep in de Italiaanse laars gesitu eerde plaatsje verbannen. Door gans neerst daar ook in de laatste septemberdagen een verzengende hitte. Gistermiddag werd Lecce verfrist door een regenbuien. Van Basten en vooral Gullit voelden zich onder die „Nederlandse" con dities uitstekend op hun gemak. Voor 40.000 toeschouwers opende Virdis in de 21e minuut de score. De Joegoslavische scheidsrechter Petrovic had naar de elf-meterstip tijd oude rotten als Du Chatinier en Adelaar wegens afkeuring kwijt raakte. Het onzekere LASK was een ideaal begin voor de internatio nale avonturen van de Utrechtse jeugd. De meesten draaien al jaren mee in de eredivisie, maar ontbe ren ervaring met voetbal over de grenzen. Middellijn Utrecht toonde aan de les van Volendam te hebben geleerd. In de competitiewedstrijd van zaterdag werd de winnaar van de na-compe titie gedwongen het spel te maken tegen tien verdedigende, vertra gende en negatieve Volendam- mers. Berger zag zijn ploeg toen zonder enige fantasie door het overvolle centrum jagen op een doelpunt. Vier dagen later speel den de Utrechters verrassend af wisselend en geconcentreerd. Af gezien van de beginfase, waarin de Oostenrijkse counter-specialisten hun favoriete taktiek enkele keren konden uitvoeren en Piesinger.met' een schot niet zo ver uit de richting van het doel zat, heerste de thuis ploeg. Na een kwartier vertoonde LASK zich al nauwelijks meer over de middellijn. De aardigste momenten speel den zich af op de rechtervleugel van Utrecht, waar de negentienjari ge Alflen en de twee jaar jongere De Kruyff het gevaar voor het doel van Lindenberger voorbereidden. Zeker over de inzet van Havo-scho lier De Kruyff, aangewezen als ver vanger van Kruys, hoefde Berger niet te treuren. Alsof hij al jaren in het eerste van Utrecht speelt, zorg de de tiener tegen de internationaal ervaren Oostenrijkers voor creatie ve oplossingen. Concentratie Dienstplichtig militair Alflen, die veertien dagen geleden van zijn commandant geen vrijaf had ge kregen voor de trip naar Linz, zete zijn ploeg met een been in de twee de ronde. De rechtermiddenvelder speelde zich vrij langs de zijlijn, liet de bal wegdraaien van de doelman van het Oostenrijkse nationale team. Van Loen torende hoog uit boven zijn een hoofd kleinere te genstander Piesinger en kopte raak. Het doelpunt werkte als een be vrijding op de 16.000 toeschou wers, maar als een rem op het spel van Utrecht. De druk was vermin derd, maar daarmee ook de con centratie. Utrecht kreeg alle gele genheid van de technisch begaaf de, maar fysiek ondermaatse Oos tenrijkers de entree in de tweede ronde van het UEFA-bekertoer nooi zeker te stellen. Slechts De Koek, opnieuw na voorbereidend werk op rechts, werd twee keer ge vaarlijk. Drie minuten na de rust werd het risico van een onverwachte uit schakeling geminimaliseerd. In een onoverzichtelijke sittie voor het doel kreeg Van Loen de bal. Hij speelde met een boog terug op Steinmann. De middenvelder be wees dat de spierscheuring in zijn linkerbeen weer verleden tijd is. Hij haalde loepzuiver uit: 2-0. Van enige orde op het veld was daarna nauwelijks meer sprake. Linz bewees pas na het incasseren van de achterstand dat het ook kan uitdelen. De ploeg van de Tsjechoslowaakse interim-trainer Hlozek bleek opeens wel tot een snelle combinatie in staat te zijn. Van Ede kon zich waarmaken. Eén keer moest Verrips een vrijwel ze kere treffer voorkomen. Door de ruimte die door het alles-of-niets- spel van LASK ontstond, kreeg ook Utrecht volop de gelegenheid de produktie te vergroten. De pre cisie was echter verdwenen en ge vaarlijke acties werden eerder ge smoord door de Oostenrijkers, die harder gingen spelen. De Oostduitser Prokop, die het in zijn lange carrière al veel moeilij ker heeft gehadf' deelde drie gele kaarten uit: aan Nagl, Kóstenber- ger en Steinmann. Zo evenaarde FC Utrecht zijn beste prestatie in de Europacup- strijd. Slechts in 1980 haalde de club uit de Domstad de tweede ronde. Voor de ploeg van Berger in de vorm van gisteravond hoeft dat dit jaar niet het eindstation te zijn. MECHELEN (ANP) - Twee in het buitenland werkzame Nederland se trainers hebben zich gisteren met hun clubs geplaatst voor de tweede ronde van de strijd om de Europa Cup voor bekerwinnaars. Aad de Mos won met KV Mechelen ook de tweede wedstrijd tegen Di- namo Bukarest. In de Roemeense hoofdstad werd het 2-0 voor de Bel gen. Géne Gerards schakelde met OFI Kreta de Bulgaarse ploeg Vito- sja Sofia uit. Aad de Mos was met Mechelen na de magere winst (1-0) van veer tien dagen geleden met enige zorg naar Bukarest gereisd. De vrees voor tegenstander Dinamo bleek achteraf ongegrond. De Neder landse inbreng bij de Belgische club deed opnieuw van zich spre ken. Vlak voor de rust lepelde de Nederlander Hofkens de bal in het Roemeense doel, daarmee de plaats in de tweede ronde zo goed als zeker stellend. Piet den Boer volgde het voorbeeld van zijn ploeggenoot twintig minuten voor het einde. Géne Gerards beleefde rnet OFI Kreta twintig spannende minuten in het duel tegen Vitosja Sofia. OFI, in de Bulgaarse hoofdstad met 1-0 afgetroefd, kreeg snel uit zicht op een vervolg in het beker toernooi. Via Tsimbos, Marikanis en Haralambidis kwam de thuis ploeg op 3-0. Twee minuten na de derde treffer van OFI doelpuntte Vultov tegen. ïn het laatste kwar tier verdedigde de ploeg van de Limburger de voorsprong met moeite. NAPELS (GPD) - Emilio Butragueno heeft gisteravond opnieuw geschiedenis geschre ven In het helse San Paolo-stadion in Napels, dat bij vlagen aan de bekende hel van Dante deed denken, deed het Spaanse voetbalidool gedurende 90 minuten zegge en schrijve twee goede dingen met de bal. Maar de eerste de beste keer. dat Butragueno liet zien dat hij niet in de catacomben was achtergebleven maar wel degelijk meedeed, bracht El Buit- re' (de Gier) het fanatieke Napoli meteen de genadestoot toe. Op slag van rust zorgde de Spanjaard op geheel eigen wijze, geniaal en flitsend, voor de niet verdiende gelijkmaker, die Real Madrid veilig naar de achtste finales bracht van het Europa Cup I-toernooi. Leo Beenhakker had zijn ploeg van te voren gewaarschuwd niet in te gaan op de te verwachten Napoli- taanse provocaties. Die inderdaad niet lang op zich lieten wachten. Al meteen na het eerste fluit-signaal van de grotendeels correct leiden de Duitse scheidsrechter Pauli openden de Napolitanen de jacht op Madrileense benen. Binnen twee minuten had Pauli al vijf keer vermanend voor Italiaanse charges moeten ingrijpen. Maar ondanks de waarschuwende woorden van Beenhakker liet Real Madrid zich in de beginfase danig intimideren door de schoffelpraktijken van Ba- gni en consorten. Die nervositeit leverde Napoli echter wel een vroe ge openingstreffer op. Al na 9 mi nuten gingen Tendillo en doelman Buyo broederlijk in de fout. Ten dillo vergat te dekken en Buyo liet een inzet van Francini knullig glip pen, waarna dezelfde speler in de rebound alsnog kon scoren, (1-0). Hypernerveus Na dat foutje herstelde de hyper nerveuze Madrileense doelman zich echter knap. Tot twee maal toe voorkwam hij een zeker doelpunt, beide malen na inzetten van de weer herstelde Braziliaan Careca. Tegenover het Napolitaanse pres- singvoetbal, dit keer beter ge stuurd door Maradona dan twee weken geleden in Madrid (2-0), wist Real bitter weinig te stellen. Een acrobatische omhaal van Hugo Sanchez was het enige wapenfeit van de ongecoördineerd en veel te haastig spelende Madrileense witte brigade. Zo groot was het over wicht van Napels, dat Bagni uit overmoed en nonchalance in de fout ging op slag van rust. De stof zuiger van Napels verspeelde de bal aan Hugo Sanchez, die de uit het niets opduikende Butragueno magistraal lanceerde. Met een wip pertje over de vergeefs uitvallende Garella bracht Butragueno in een klap het ontketende publiek tot zwijgen. In de wetenschap, dat alleen drie treffers in de tweede helft Napoli een ronde verder konden brengen, stortten de Italianen zich na rust in een alles of niets offensief. Gedu rende 8 lange minuten slaagde Re- al er niet in van de eigen helft af te komen. Opnieuw stond Buyo ech ter een voorsprong van Napoli in de weg. Een felle schuiver van we derom Careca ging, zij het niet zon der geluk, via de voeten van de doelman net over. Moraal Naar naarmate de minuten ver streken en de tweede Napolitaanse treffer uitbleef, zakte de moraal. Terwijl Napoli ook de tol moest be talen voor het hoge tempo. Zelfs Maradona durfde het niet meer aan om vrije trappen in voor hem door gaans kansrijke positie, óp doel te schieten. Real kreeg de wedstrijd steeds meer onder controle, niet in het minst dank zij de inbreng van de rustbrengende Joegoslaaf Jan- kovic, die Beenhakker in de rust gewisseld had voor Martin Va zquez. In de laatse vijf minuten kreeg de Koninklijke zelfs nog een drietal fraaie kansen om de zege te pakken. Maar Jankovic, Michel en ook Gordillo misten dit keer de no dige precisie. Teleurgesteld over de uitschake- §|®P^ Butragueno springt over de verslagen doelwachter van Napoli, Garella na zijn gelijkmaker voor Real Madrid. <f0{„ ap> ling gingen de Italianen zich in de slotfase aan talloze grofheden te buiten. Bagni en De Napoli kregen geel, terwijl invaller Carnevale zelfs twee minuten voor tijd uit het veld werd gestuurd wegens het uit delen van een trap aan doelman Buyo. Als Pauli consequent was geweest had hij een fractie daar voor met evenveel recht Careca rood kunnen tonen, toen deze Buyo veel geniepiger aanpakte. Bij Real moesten Michel, (tijdrekken) en invaller Mino voor heel wat min der ernstige overtredingen even eens geel incasseren. EUROPA CUP I GLASGOW (AFP/Rtr) - Glas gow Rangers maakte gisteren een einde aan het Europese avontuur van het doorgaans machtige Dinamo Kiev. De Rus sen hadden voor bijna 45.000 fa natieke Schotse toeschouwers weinig in te brengen tegen Ran gers, dat tegen een achterstand van 0-1 opbokste. Falco maakt^ in de 24e minuut 1-0. McCoist zette Rangers vijf minuten na rust op 2-0. In de schaduw van de top-ont- moeting tussen Napoli en Real Madrid en het sterke optreden van Glasgow Rangers tegen Di namo Kiev hadden de meeste an dere favorieten het relatief ge makkelijk. Bekerhouder FC Por to, dat op eigen terrein al met 3-0 had gewonnen, deed het in Joe goslavië tegen Vardar Skopje vooral in de eerste helft rustig aan. De Portugezen namen ge noegen met een treffer van Sou- sa voor de pauze. Vardar pro beerde van alles, maar werd nim mer echt gevaarlijk. Halverwege de tweede helft scoorden Magalhaes en Majder, vier maanden geleden de man van het „hakje" in de finale tegen Bayern München, ieder binnen twee minuten een keer. „We heb ben precies zo gespeeld, als we hadden bedacht. Ik heb niemand op een fout kunnen betrappen", zei Tomaslav Ivic, de Joegoslavi sche trainer van Porto. Portugal is met twee clubs vertegenwoor digd in de volgende ronde. Ben- Fica, dat twee weken geleden met 4-0 zegevierde over Partizani Ti rana, hoefde niet in actie te ko men. De Albanese club werd na misdragingen in het eerste duel door de Europese Voetbal Unie (UEFA) uit het toernooi gezet. Bayern München won in Sofia voor 10.000 toeschouwers, die de stromende regen trotseerden, met 1-0 van Sredets. Kögl scoor de in de zeventigste minuut. De zuinig spelende Westduitsers hadden de Bulgaren reeds in Beieren op een grote achterstand gezet: 0-4. René van der Gijp bereikte met Xamax Neuchatel de vol gende ronde ondanks een neder laag van 1-2 in Finland tegen Kuusysi Lahti. Voor de Zwitsers scoorde Nielsen, voor de Finnen Lius en Kousa. Anderlecht speel de tegen Malmö FF 1-1. In Brus sel zette Vervoort Anderlecht op voorsprong. Engqvist maakte in de 62e minuut 1-1, hetgeen ech ter niet voldoende was voor de Zweden, die op eigen terrein met 0-1 hadden verloren. De Franse kampioen Gi- rondins Bordeaux won weer met de zelfde cijfers van Dynamo Berlin. In Oost-Duitsland werd het 2-0 voor de Franse ploeg, voor wie Vujovic en Ferreri in de tweede helft doel troffen. Doel man Dropsy stopte een straf schop van de Berlijnse libero Ro- hde. Rapid Wien voegde op Mal ta een treffer toe aan de vijf, die het thuis had gemaakt tegen Hamrun Spartans, dat in beide wedstrijden niet scoorde. De wedstrijd tussen Linfield (Noord-Ierland) en Lillestróm (Noorwegen) in het voetbaltoer nooi werd na de pauze twee keer onderbroken. Woendende Noor- dierse toeschouwers gooiden flessen en een steen in de rich ting van de doelman van Lille- ström, dat zich door een zege van 4-2 plaatste voor de tweede ron de. EUROPA CUP I Galatasaray (Tur) - PSV (Ned) 2-0 (2- 0) 6. Colak 1-0, 42. Nielsen 2-0 (eigen doel). Scheidsrechter: Nemeth (Hon). Toeschouwers: 30.000. Eerste wedstrijd: 3-0 voor PSV, dat naar de tweede ronde gaat. Hamrun Spartans (Mal) - Rapid Wien (Oos) 0-1 (0-1) 70. Weber 0-1. Scheids rechter: Popev (Joe). Toeschouwers: 6000. Eerste wedstrijd: 6-0 voor Rapid, dat naar de tweede ronde gaat. Vardar Skopje (Joe) - FC Porto (Por) 0-3 (0-1)38. Sousa 0-1,64. Magalhaes 0-2, 66. Madjer 0-3. Scheidsrechter: Berg amo (Ita). Toeschouwers: 25.000. Eerste wedstrijd: 3-0 voor Porto, dat naar de tweede ronde gaat. Dynamo Berlin (ODD - Girondins Bordeaux (Fra) 0-2 (0-0) 58. Vujovic 0- 1, 87. Ferreri 0-2. Scheidsrechter: Valen tine (GBr). Toeschouwers: 18.000. Eer ste wedstrijd: 2-0 voor Bordeaux, dat naar de tweede ronde gaat. Gornik Zabrc (Pol) - Olympiakos Pi raeus (Gri) 2-1 (2-0) 24. Cyron 1-0, Iwan 2-0, 65. Kostikos (strafschop) 2-1. Scheidsrechter: Mercier (Zwi). Toe schouwers: 25.000. Eerste wedstrijd: 1-1. Gornik Zabre naar de tweede ronde. Napoli (Ita) - Real Madrid (Spa) 1-1 (1- 1) 9. Francini 1-0, 43. Butragueno 1-1. Scheidsrechter: Pauly (WD1), toeschou wers: 83.000. Rode kaart: Carnevale (Na poli). Eerste wedstrijd: 2-0 voor Real, dat naar de tweede ronde gaat. Glasgow Rangers (Sch) - Dinamo Kiev (Sov) 2-0 (1-0) 24. Falco 1-0, 50. McCoist 2-0. Scheidsrechter: Eriksson (Zwe), toeschouwers. 44.500. Eerste wedstrijd 1-0 voor Dinamo. Glasgow gaat naar de tweede ronde. Jeunesse d'Esch (Lux) -Aarhus (Den) 1-0 (1-0) 7. Theis 1-0. Scheidsrechter: Bouillet (Fra), toeschouwers: 2000. Eer ste wedstrijd: 4-1 voor Aarhus, dat naar de tweede ronde gaat. Linfield (N-Ier) - Lillestróm (Noo) 2-4 (1-2) 24. Larsen 0-1, 40. McCaughey 1-1, 42. Hauberg 1-2, 67. McCaughey 2-2, 78. Larsen 2-3, 80. Sognnaes 2-4. Scheids rechter: Gudmundsson (IJsl), toeschou wers: 5000. Eerste wedstrijd: 1-1, Lille stróm naar tweede ronde. MTK Budapest (Hon) - Steaua Buka rest (Roe) 2-0 (2-0) 18. Hires 1-0, 41. Szeibert 2-0. Scheidsrechter: Sjarlatjskli (Bul), toeschouwers: 20.000. Eerste wed strijd: 4-0 voor Steaua, dat naar de twee de ronde gaat. Anderlecht (Bel) - Malmö FF (Zwe) 1- 1 (1-0) 19. Vervoort 1-0,62. Engqvist 1-1 Scheidsrechter: King (Wal), toeschou wers: 18.000. Eerste wedstrijd: 1-0 voor Anderlecht, dat naar de tweede ronde gaat. Sparta Spraag (Tsj) - Fram Reykjavik (IJs) 8-0 (3-0) 7. Hasek 1-0, 14. Novak 2- 0,17. Griga 3-0, 56. Novak 4-0,59. Cabala 5-0, 64. Novak 6-0, 73. Chovanec 7-0, 77. Hasek 8-0. Scheidsrechter: Ziller (OD1), toeschouwers: 7400. Eerste wedstrijd: 2- 0 voor Sparta, dat naar de tweede ronde gaat. Sredets Sofia (Bul) - Bayern München (WD1) 0-1 (0-0) 70. Kógl 0-1. Scheids rechter: Hackett (GBr), toeschouwers: 10.000. Eerste wedstrijd: 4-0voor Bayern, dat naar de tweede ronde gaat. Kuusysi Lahti (Fin) - Xamax Neucha tel (Zwi) 2-1 (2-1) 7. Lius 1-0,10. Nielsen 1-1, 28. Kousa 2-1. Scheidsrechter: Sö- rensen (Den), toeschouwers: 10.000. Eer ste wedstrijd: 5-0 voor Xamax, dat naar de tweede ronde gaat. Omonia Nicosia (Cyp) - Shamrock Ro vers (Ier) 0-0 Scheidsrechter: Vassiljev (Bul), toeschouwers: 25.000. Eerste wed strijd: 1-0 voor Omonia, dat naar de tweede ronde gaat. EUROPA CUP II OFI Kreta (Gri) - Vitosja Sofia (Bul) 3-1 (1-0) 25. Tsimbos 1-0, 48. Mannakis 2-0, 69. Haralambidis 3-0, 71. Vultov 3-1. Scheidsrechter: Galler (Zwi), toeschou wers: 15.000. Eerste wedstrijd: 1-0 voor Vitosja. OFI naar tweede ronde. Dinamo Bukarest (Roe) - KV Meche len (Bel) 0-2 (0-1) 39. Hofkens 0-1, 70. Den Boer 0-2. Scheidsrechter: d'Elia (Ita), toeschouwers: 19.000. Eerste wed strijd' 1-0 voor Mechelen, dat naar de tweede ronde gaat. Tromsö (Noo) - St. Mirren (Sch) 0-0 Scheidsrechter: Horsted (Den), toe schouwers: 1500. Eerste wedstrijd 1-0 voor St. Mirren, dat naar de tweede ron- Genclerbirligi (Tur) - Dinamo Minsk (Sov) 1-2 (1-0) 29. Tuncay 1-0, 69. Der- katsj 1-1, 84. Kondratev 1-2. Scheids rechter: Porumboiu (Roe), toeschou wers: 25.000. Eerste wedstrijd 2-0 voor Minsk, dat naar de tweede ronde gaat. Atlanta Bergamo (Ita) - Merthyr Tyd fil (Wal) 2-0 (2-0) 18. Garlin 1-0, 25. Can- tarutti 2-0. Scheidsrechter. Mintoff (Mal), toeschouwers: 20.000. Eerste wed strijd 2-1 voor Merthyr Tydfil. Atalanta naar tweede ronde. Hajduk Split (Joe) - Aalborg BK (Den) 1-0 (1-0) n.v. Hajduk wint na straf schoppen 43. Asanovic 1-0. Scheids rechter: Deda (Tsj), toeschouwers: 12.000. Eerste wedstrijd 1-0 voor Aal- borg. Hajduk naar tweede ronde. Slask Wroclaw (Pol) - Real Sociedad (Spa) 0-2 (0-0) 75. Loren 0-1, 82. Begui- nstam 0-2. Scheidsrechter: Keizer (Ned), toeschouwers: 30.000. Eerste wedstrijd 0-0. Real Sociedad naar de tweede ronde. FC Tirol (Oos) - Sporting Lissabon 4-2 (1-0) 16. Marko 1-0, 53. Roscher 2-0, 57 Sealy 2-1, 67. Cascavel 2-2, 69. Pezzey 3- 2, 85* Linzmaier 4-2. Scheidsrechter: Ca- sarin (Ita), toeschouwers: 4.500. Eerste wedstrijd 4-0 voor Sporting Lissabon, dat naar de tweede ronde gaat. Dundalk FC (Ier) - Ajax (Ned) 0-2 (0-0) 71. Newe 0-1 (e.d.), 87. Meijer 0-2. Scheidsrechter: Larsson (Zwe), toe schouwers 5000. Eerste wedstrijd 4-0 voor Ajax, dat naar de tweede ronde gaat. FC Den Haag (Ned) - Ujpest Dosza (Hon) 3-1 (2-0) 22. Boere 1-0,24 Boere 2- 0, 82. Varga 3-0 (e.d.), 89. Rostas 3-1. Scheidsrechter: Midgley (Eng), toe schouwers: 11.500. Eerste wedstrijd 1-0 voor Ujpest Dosza. FC Den Haag naar de tweede ronde. Hamburger SV (WD1) - Avenir Bcggen (Lux) 3-0 (1-0) 9. Kroth 1-0,72. Kaltz 2-0, 82. Labbadia 3-0. Scheidsrechter: Dam gaard (Den), toeschouwers: 6.500. Eerste wedstrijd 5-0 voor Hamburger SV, dat naar de tweede ronde gaat. Young Boys (Zwi) - Dunajska Streda (Tsj) 3-1 (0-0) 63. Zuffi 1-0, 67. Weber 2- 0, 77. Majoros 2-1, 88. Maissen 3-1. Scheidsrechter: Wiesel (Wdl), toeschou wers: 12.000. Eerste wedstrijd 2-1 voor Streda. Young Boys naar de tweede ron de. Scheidsrechter: Diakonowicz (Pol), toe schouwers: 1.067. Eerste wedstrijd 0-0. Kslmar naar de tweede ronde. Olympique Marseille (Fra) - FC Lok. Leipzig (ODD 1-0 (1-0) 9. Allofs 1-0 Scheidsrechter: Gachter (Zwi). toe schouwers: 35.000. Eerste wedstrijd 0-0. Marseille naar de tweede ronde. Trakia Plovdiv (Bul) - Rode Ster Bel grado (Joe) 2-2 (0-1) 11. Djurovic 0-1,56. Bajev (strafschop) 1-1, 67. Georgiev 2-1, 82. Dimic 2-2. Scheidsrechter: Germana- kos (Gri). Toeschouwers: 35.000. Eerste wedstrijd: 3-0 voor Rode Ster, dat naar de tweede ronde gaat. AC Milan (Ita) - Sporting Gijon (Spa) 3-0 (3-0). 21. Virdis 1-0,43. Gullit 2-0, 45. Virdis 3-0. Scheidsrechter: Petrovic (Joe). Toeschouwers: 40.000. Eerste wedstrijd 1-0 voor Gijon. AC Milan naar de tweede ronde. Panionios (Gri) - Toulouse (Fra) 0-1 (0-0) 57. Rocheteau 0-1. Scheidsrechter: Lanese (Ita). Toeschouwers: 4000. Eer ste wedstrijd: 4-0 voor Toulouse, dat naar de tweede ronde gaat. CD Chavcs (Por) - Uni Craiova (Roe) 2-1 (1-0) 5. Slavkov 1-0, 62. Vermelhinho 2-0. 84. Crisan 2-1. Scheidsrechter: Don nelly (N-Ier), toeschouwers: 22.000. Cha ves, dat de eerste wedstrijd met 2-3 ver loor, gaat over naar de tweede ronde. Dynamo Tiblissi (Sov) - Lokomotiv Sofia (Bul) 3-0 (1-0) 41. Soelakvelidze 1- 0. 73. Goeroeli 2-0, 79. Tsivadze 3-0. Scheidsrechter: Matusik (Tsj). toe schouwers: 100.00. Eerste wedstrijd: 3-1 voor Lokomotiv. Dynamo naar tweede Dinamo Moskou (Sov) - Grasshoppers (Zwi) 1-0 (1-0) 33. Vasiljev 1-0. Scheids rechter: Neuner (WD1). Eerste wedstrijd 4-0 voor Dinamo Moskou, dat naar de tweede ronde gaat. Partizan Belgrado (Joe) - Flamurtari Vlora (Alb) 2-1 (1-0) 44. Stevanovic 1-0 (strafschop), 61. Vokri 2-0, 82. Perko 2-1. Scheidsrechter: Libich (Pol), toeschou wers: 50.000. Eerste wedstrijd 2-0 voor Flamurtari, dat zich voor de tweede ron de plaatst. dat de eerste wedstrijd met 4-0 won, gaat naar de tweede ronde. FC Utrecht (Ned) - Linzer ASK (Oos) 2-0 (1-0) 23. Van Loen 1-0, 48. Stein mann 2-0. Scheidsrechter: Prokop Valur Reykjavik (IJsl) - V/ismuth Aue (OD1) 1-1 (1-0) 10. Jonsson 1-0,81. Weiss 1-1. Scheidsrechter: Kayser (Lux), toe schouwers: 850. Eerste wedstrijd: 0-0, Wismuth plaatst zich. Trakia Plovdiv (Bul) - Rode Ster (Joe) 2-2 (0-1) 37. Djurovic 0-1, 55. Pachev 1-1 (strafschop). 66. Georgijev 2-1, 81. Binic 2-2. Scheidsrechter: Germanakos (Gri). Rode Ster, dat het eerste duel met 3-0 won, gaat naar de tweede ronde. IFK Göteborg (Zwe) - Bröndby IF (Den) 0-0 Scheidsrechter: Savtsjenko (Sov), toeschouwers: 25.148. Bröndby, n de eerste wedstrijd, 0-2. Scheidsrechter: Duncan (Sch), schouwers: 3450. Eerste duel 1-1, Vitko- vice plaatst zich. Admira Wacker (Oos) - Turun Pallo- seura (Fin) 0-2 (0-0) 39. Aaltonen 0-1,75. Aaltonen 0-2. Scheidsrechter: Hart- mann (Hon), toeschouwers. 1000. Tu run, dat twee weken geleden met 0-1 verloor, gaat verder. Aberdeen (Sch) - Bohemians (Ier) 1-0 (0-0) 2. Bett 1-0 (strafschop). Scheids rechter: Nervik (Noo). Eerste wedstrijd: 0-0, Aberdeen gaat verder. Werder Bremen (WDI) - Mjöndalen IF (Noo) 0-1 (0-0) 78. Marcussen 0-1. Scheidsrechter: Mc Knight (N-Ier), toe schouwers: 15.000. Werder, dat het eer ste duel met 5-0 won, plaatst zich voor de tweede tweede ronde. Dundee United (Sch) - Colcraine (N- Ier) 3-1 (1-0) 31. Gallacher 1-0,48. Edgar 1-1, 73. Sturrock 2-1, 79. Clark 3-1. Scheidsrechter: Gunn (Eng), toeschou wers: 8430. Dundee, dat het eerste duel met 1-0 won, gaat verder. Auxerre (Fra) - Panathinaikos (Gri) 3- 2 (2-2) 23. Dutuel 1-0, 31. Vassiliou 1-1, 41. Cantona 2-1, 44. Saravakos 2-2, 73. Courtet 3-2. Scheidsrechter: Agnolin (Ita), toeschouwers: 21.000. Rode kaart: Georgamlis (Panathinaikos). Panathi- nakos won de eerste wedstrijd met 2-0 en plaatst zich. Dynamo Dresden (ODD - Spartak Moskou (Sov) 1-0 8. Minge 1-0. Scheids rechter: Mulder (Ned), toeschouwers. 26.000. Spartak, winnaar van de eerste wedstrijd met 3-0, gaat verder. Club Brugge (Bel) - Zenit Leningrad (Sov) 5-0 (3-0) 20. Brylle 1-0,39. Brylle 2- 0, 44. Ceulemans 3-0. 56. Brylle 4-0, 69. Brylle 5-0. Scheidsrechter: Delmer (Fra), toeschouwers: 25.000. Club Brug ge, dat het eerste duel met 0-2 verloor, plaatst zich. Inter Milaan (Ita) - Besiktas Istanbul (Tur) 3-1 (2-1) 15. Feyyaz 0-1, 36. Alto- belli 1-1, 44. Altobelli 2-1, 86. Serena 3-1. Scheidsrechter: Biguet (Fra), toeschou wers: 15.000. Eerste wedstrijd: 0-0, Inter gaat verder. Sion (Zwi) - Velez Mostar (Joc) 3-0 <3- 0) 4. Bregy 1-0, 7. Bouderbala 2-0,22. Ba- let 3-0. Scheidsrechter; Ponnet (Bel), toeschouwers: 3950. Velez Mostar, dat thuis met 5-0 won, gaat verder. Espanol (Spa) - Borussia Mönchen- gladbach 4-1 (2-0) 30. Valverde 1-0, 45. Inaqui 2-0,49. Golobart 3-0,59. Rahn 3-1 54. Pineda 4-1. Scheidsrechter: Court ney (Eng), toeschouwers: 18.000. Espa nol, dat het eerste duel met 1-0 won, plaatst zich. Hellas Verona (Ita) - Pogon Szczecin (Pol) 3-1 (3-0) 32. Larsen 1-0, 40. Larsen 2-0 (strafschop), 43. Di Gennaro 3-0 (strafschop), 82. Harlywicz 3-1. Scheids rechter; Veria Trigo (Por), toeschou wers: 35.000. Vitoria Guimaraes (Por) - Tatabanya (Hon) 1-0 (0-0) 72. Kipulu 1-0. Scheids rechter: Neuner (WD1), toeschouwers: 10.000. Eerste wedstrijd' 1-1, Vitoria gaat verder. Belenenes (Por) - Barcelona (Spa) 1-0 (1-0). Scheidsrechter: Röthlisberger (Zwi). Eerste wedstrijd: 0-2 voor Barcel ona, dat zich voor de tweede ronde plaatst.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 18