Nieuw plan gemeente voor opknappen winkelcentrum Leiden telt af (2) Afscheid van Bastet 'Smitsloo trok hoger bod grond weer terug' Bij terugbetalen huursubsidie gegevens ministerie controleren DONDERDAG 1 OKTOBER 1987 LEIDEN Interesse grote supermarkt voor Kemiedylaan LEIDEN - De gemeente Leiden heeft een nieuw plan gemaakt voor verbetering van het noodlijdende winkelcentrum aan de Kennedy- laan. Het plan bevat dezelfde hoofdpunten als het eerder ge maakte renovatieplan dat uitein- deljk strandde: winkels worden hergegroepeerd. er moet een ver grote supermarkt komen alsmede een overdekte passage. Het plan is vorige week voorgelegd aan eige naar Aegon van het winkelcen trum. Die heeft nog niet gerea geerd. In het nieuwe plan zou de huidi ge supermarkt aan de Brahmslaan, de Spar, verdwijnen en een nieu we, nog onbekende supermarkt verrijzen aan het Wagnerplein. De snakcbar, de bloemenhandel en de stomerij zouden van hun huidige plaats aan de Kennedylaan ver dwijnen. De stomerij zou naar het Wagnerplein verhuizen, de snack bar zou, los van het eigenlijke win kelcentrum, verderop aan de Ken nedylaan een plaats krijgen en de bloemenhandel komt naast de dro gist te zitten. Tussen de bloemenhandel en de bank moet de ingang van een over dekte passage komen, die langs de supermarkt loopt en aan de zijkant van die v/inkel eindigt. De aan het pleintje gevestigde slager zou min der vierkante meters tot zijn be schikking krijgen, waardoor bij het plan alleen de voorgevel hoeft te LEIDEN - Het hogere bod dat is uitgebracht door Menno Smitslco op een deel Van de grond van En degeest is een paar dagen later door de makelaar weer ingetrok ken. Dat antwoordt wethouder Kuijers op vragen van de CDA- fractie naar aanleiding van berich ten dat B en W het bod van aanne mersbedrijf IBB Kondor uit Lei den hebben aanvaard, terwijl Smitsloo minstens 500.000 gulden meer zou hebben geboden. Het kasteel Endegeest en de Jel- gersmakliniek van Endegeest ver keren al lang in bouwvallige staat en moeten hoognodig opgeknapt worden. De gemeente Leiden, die eigenaresse is, heeft daarvoor ech ter geen geld. Met IBB Kondor heeft de gemeente Leiden een deal gemaakt. In ruil voor grond van het Endegeestterrein biedt het aan nemersbedrijf een totaalpakket aan, waarbij onder meer kasteel Endegeest wordt gerestaureerd en de Jelgersmaliniek wordt gereno veerd. De ruil gebeurt met gesloten beurzen. Wethouder Kuijers zegt dat voor de restauratie van kasteel Ende geest de Bouwcombinatie Leiden zal worden ingeschakeld. Dit is een combinatie van IBB Kondor en aannemersbedrijf Du Prie. De CDA-fractie vraagt zich af of IBB Kondor wel een dergelijk, omvang rijk karwei aan kan omdat er bij stadbouwhuis, dat door dezelfde bouwer IBB Konder is neergezet, gebreken zijn geconstateerd. In zijn antwoord noemt Kuijers een lijst van grote werken die Du Prie en IBB Kondor volgens hem tot een goed einde hebben gebracht. Hij acht IBB Kondor kundig ge noeg om zonder buitengewone maatregelen de overeengekomen verbouwingen te volbrengen. worden verplaatst en er dus min der kosten hoeven worden ge maakt. Het totale winkeloppervlak van het winkelcentrum komt als de plannen doorgaan op 2337 vier kante meter (nu 2205). Voor dit ingrijpende en dus kost bare plan is een sober alternatief om het winkelcentrum, dat met toenemende leegstand kampt, voor verdere achteruitgang te be hoeden: de Spar, de enige super markt, die twijfelde of hij nog zou blijven zitten, blijft inderdaad zit ten of doet de zaak aan een andere supermarkt over. Ambtenaar R.J.K Douglas van de gemeentelij ke directie economische zaken zegt echter te betwijfelen of het winkelcentrum daarmee "de jaren '90 haalt". Volgens de gemeente heeft het winkelcentrum een trek ker nodig in de vorm van een ver grote supermarkt. Volgens Douglas is daarvoor een gegadig de, een soft-discount - een super markt met breed assortiment - waarvan hij de naam nog niet wil noemen, die ondanks de hogere huren die uit het plan voortkomen, wel brood in een vestiging in het winkelcentrum aan de Kennedy laan ziet. Hoeveel geld met het plan is ge moeid, kan Douglas niet zeggen omdat Aegon de kosten nog moet berekenen. Evenmin is te zeggen wanneer met het plan. als het door gaat, wordt begonnen. Als Aegon met het plan akkoord gaat en over eenstemming heeft bereikt met de nieuwe gegadigde voor de super markt, moet het bestemmingsplan worden gewijzigd. De datum waar op kan begonnen is mede afhanke lijk van mogelijk bezwaren die te gen de wijziging van het bestem mingsplan binnenkomen. Met het maken van een plan komt de gemeente tegemoet aan de wens van zowel de bejaarden centra in de Fortuinwijk als de pro jectgroep beheer Fortuinwijk, die om maatregelen hadden gevraagd. Zij maken zich ernstig zorgen over de toekomst van het centrum en achten het niet ondenkbaar dat het centrum vanwege de groeiende léegstand binnen niet al te lange tijd geheel zou verdwijnen. De be jaardencentra noemen dat 'ramp zalig' omdat de oudere bewoners niet of nauwelijks naar het winkel centrum aan de Vijf Meilaan kun nen omdat ze geen eigen vervoer hebben en het te ver is om te lopen. LEIDEN - Bewoners van de Zee heldenbuurt hebben vanmorgen op het stadsbouwhuis aan de Lan- gegracht geprotesteerd tegen de aanwezigheid van wijkcontainers in hun buurt. De containers staan De werkers achter de schermen. Enkele honderden Leidenaars, en ook buitenpoorters, werken jaarlijks mee aan de totstandkoming van de 3 oktoberfeesten. Ze treden maar zelden voor het voetlicht. Deze week een serie waarin een paar van die mensen aan het woord komen; mensen die van a tot z vertellen over hun inzet voor het 3 oktobergebeuren en hoe zij dat beleven. Vandaag is het woord aan Thijs Wolters, secretaris van de optochtcommissie. door Simone van Driel "Ik ben wat 3 oktober betreft erfelijk belast. Ik ben een geboren Leidenaar en mijn vader was in de jaren '50 ook actief voor de vereni ging. Hij was commissaris, liep in de optocht mee. Mijn ouders had den een sigarenwinkel en daar werden ledenkaarten en program maboekjes verkocht. Het is me dus zeg maar met de hutspotlepel inge goten". "Ik ben het jongste bestuurslid van de 3 October-Vereeniging. Vo rig jaar mei ben ik erin gekomen. Ik ben gevraagd omdat ik in veel besturen heb gezeten. Ze hebben mensen nodig met relaties, men sen die actief zijn. Ik ben zo ie mand, ja. Ik hou van'dat werk, vind het ontzettend leuk om dingen te organiseren". "Ik heb vorig jaar een staartje van het organiseren van de optocht meegemaakt. Nu ben ik secretaris van de optochtcommissie. De hoe veelheid werk die eraan vastzit, is me tegengevallen. De laatste maanden ben ik er elk vrij uur mee beziggeweest. Op het moment dat je bestuurslid van de vereniging wordt, kun je 3 oktober vieren wel vergeten: bijna de hele dag ben je met de organisatie in touw". "De secretaris van de optocht commissie is iemand die onder meer een gigantische hoeveelheid briefjes schrijft. Alle deelnemers aan de optocht, de figuranten, moeten een 'maatbriefje' invullen met daarop ook hun rol - Willem de Zwijger, Nero, het maakt niet uit - en die gegevens moeten vervol gens naar de costumier. De door- laatbewijzen vallen ook onder mijn taak: ik bepaal wie wel en wie niet op 3 oktober met een auto door de stad mag. Daar moet ik heel streng i zijn, anders wordt het een cha- "De optocht op zich is gemakke lijk samen te stellen, maar de grote bende komt op 3 oktober zelf tus sen 11 en 1 uur op de Burggraven- laan. In die tijd moet iedereen op zijn plaats komen te staan. Voor de volgorde maken we een draaiboek en dit jaar hebben we ook een plat tegrond gemaakt. Iedere deelne mer krijgt er één en iedereen weet dus op vijf meter precies waar hij staat. Dat zijn alles bij elkaar 500 figuranten, 18 muziekkorpsen en 13, 14 praalwagens". "Wie er deelnemen aan de op tocht staat elk jaar ongeveer vast. Vroeger had je een bepaalde dag waarop iedereen zich in De Burcht kon laten inschrijven, maar op een gegeven moment was er een com pleet bestand en is die inschrijving afgeschaft. In de loop der jaren zijn er echter toch mensen uitgevallen omdat ze zijn overleden, te oud werden of er geen zin meer in had den. Afgelopen jaar hebben we daarom advertenties geplaatst: zijn er nog liefhebbers voor de op tocht?" "De hoeveelhheid aanmeldingen was overweldigend: ongeveer 130. Er waren complete gezinnen bij, en ook kinderen alleen. Met kinderen onder de tien jaar zijn we overigens terughoudend, want zo'n optocht is al met al een lange wandeling. We hebben geprobeerd zoveel mo gelijk mensen in de optocht te la ten meelopen, maar een aantal moest toch worden teleurgesteld. Dat is jammer, ze zijn immers en thousiast". "We komen bij wijze van spre ken op 4 oktober al bij elkaar voor de optocht van het volgend jaar. Als we het thema eenmaal com pleet hebben, gaan we met meneer Van Egmond, die ook het ontwerp doet voor de wagens voor het bloe mencorso, om de tafel zitten. Het is dan al februari, maart. We maken dan een soort wensoptocht: zo wil len we het hebben. Op dat moment kijken we niet naar geld. Later hangen we er prijskaartjes aan en dan blijkt natuurlijk dat die op tocht een paar duizend gulden te veel kost. Dus maken we de afwe ging wat kan eventueel weg en wat moet er naar onze mening per se blijven". "Drie oktober begint voor mij met reveille, koraalmuziek, haring en wittebrood. Daarna hebben we een korte laatste vergadering, waarin de laatste puntjes worden doorgesproken. Vervolgens ver spreiden de bestuursleden zich. Ik ga naar de Burggravenlaan. Het is daar dan een gigantische chaos, want alles komt van alle kanten op je af. Tussen tien en elf komen de eerste wagens; om kwart voor één proberen we iedereen op zijn plaats te hebben - dat iemand die in groep één meeloopt dus niet nog bij groep negen rondbanjert". "Ik loop dit jaar met groep één mee, de groep van Nederland. In jacquet. Ach, dat is misschien niet helemaal meer van deze tijd, maar het is toch een deel van de traditie. En je moet herkenbaar zijn. Dat meelopen is om ervoor te zorgen dat alles goed gaat. We houden via portofoons contact met de politie en we proberen ervoor te zorgen dat er geen gat in de optocht valt, want dat is naar. Wat dat betreft zijn we heel blij met de muziek korpsen die meedoen, die zijn heel gedisciplineerd en fungeren als vaste punten". "Et-n gat in de optocht, dat is niet leuk maar ook niet echt erg. Onze grootste angst is dat er een paard op hol slaat, zoals twee jaar gele den. Vandaar ook dat niet iedereen zomaar op een paard in de optocht kan meedoen. Dat moeten goede ruiters zijn. Als er drie naast elkaar rijden, mag de middelste nog wel wat minder zijn, maar de buitenste rijders moeten de paarden goed in de hand kunnen houden. Want er is altijd wel een of andere zot die met vuurwerk gaat gooien. Voor andere calamiteiten zijn we niet di rect bang. Alles is al zo vaak door gesproken". volgens hen op plaatsen waar ze danig in de weg staan en in hinder lijk in het zicht van bewoners. De actievoerende bewoners de poneerden een berg vuilniszakken in de hal van het stadsbouwhuis, ontrolden een spandoek met de tekst 'Ga niet met wijkcontainers in zee want ze brengen overlast met zich mee' en overhandigden wethouder J. Peters (ruimtelijke ordening) een protestbrief namens de bewoners en het bestuur van de Stichting Welzijn Zeeheldenbuurt. Peters zegde toe de brief te bespre ken met wethouder Kuijers, die reiniging in zijn portefeuille heeft. Hij deed evenwel geen toezeggin gen over de wens van de bewoners dat snel een achterpad wordt aan gelegd achter speeltuin 'Ons Ei land'. Met de komst van zo'n pad zou volgens de bewoners een einde aan de problemen kunnen komen. De Zeeheldenbuurt is met wijkcontai ners 'opgescheept' omdat er geen pad is waarlangs minicontainers kunnen worden afgevoerd. Het pad achter de speeltuin is de bewo ners wel al negen jaar geleden in het vooruitzicht gesteld. De wijkcontainers passen vol gens de bewoners niet in een "kleinschalige buurt als de Zeehel denbuurt". "Er zit altijd wel ie mand tegenaan te kijken. Het (de container) gaat ten koste van spaarzaam groen en van parkeer plaatsen waaraan al een groot ge brek is. Het brengt allerlei vormen van overlast met zich mee, zoals stankoverlast, brandgevaar, vanda lisme en vooral rommel", aldus de protestbrief. De bewoners vinden het voorts onjuist dat er met wijk containers helemaal geen proeven zijn gedaan in een wijk als de Zee heldenbuurt, maar alleen in flat- wijken. Ze stellen nieuwe acties in het vooruitzicht wanneer er geen oplossing voor de problemen komt. (foto Henk Bouwman) Festival op Arsenaalplein LEIDEN - Café De Grote Beer or ganiseert ter gelegenheid van 3 ok tober drie dagen lang een muziek festival in een tent op het Arsenaal- plein (tussen LAK-theater en Noordeinde). Deze 'No umbrella Party' gaat vrijdagavond om 21.00 uur van start met disco B Alert. Rond 22.00 uur treedt de rockabilly band 'The Crocats' op, gevolgd door 'Cachaca' (23.15 uur) die Zuid- amerikaanse salsa- en sambamu- ziek ten gehore brengt. De avond wordt afgesloten met disco B Alert. Zaterdag is de tent vanaf 15.30 geopend. Met een Haagse parodie op het levenslied bijten 'De Ani- mo's' de spits af. Verder staan op het programma optredens van de Leidse rock 'n rollband 'The Chevy Rockers', de Amsterdamse punk accordeoniste 'Niki DD' en een voorstelling van dansgroep 'Let's Dance' op een vlot in de Witte Sin gel. Om 21.00 uur opnieuw disco B Alert, gevolgd door de Engelse for matie 'The Flowers of Hate' (22.00 uur) die nummers van Frank Sina tra in een nieuw jasje heeft gesto ken. Om 23.15 uur treedt de Engel se rockgroep 'The Waltons' op. Drie oktober wordt afgesloten met disco B Alert. Zondagmiddag 4 oktober staat op 16.00 uur 'Bob Color' een rhythm-and-blues-band uit Am sterdam op de planken. De zondag avond (vanaf 21.00 uur) staat ge heel in het teken van de Spaanse muziek met optredens van het danscentrum Flamenco, de latijns- Amerikaanse band 'Divaz' en een Tuna orkest uit Leiden. Bridge Het eerste evenement van de 3 oktoberviering is inmiddels ach ter de rug: de 3 oktober bridge drive zondag in de Stadsgehoor zaal. Aan dit evenement, deden 356 mensen mee uit bijna alle de len van het land. Winnaar van de bridge-drive werd het paar Borst/Meys uit Den Haag. Twee de was het paar Swidde/Zwier uit Zaandam en derde het paar Van Dalen/Drieschen uit Schie dam. De eerste Leidenaar kwa men in de einduitslag pas op de vijfde plaats: het paar Brakel- /Zwerver. Het was de vijfde keer dat de bridge-drive is gehouden. Fotowedstrijd. Het LeidschJAlphens Dagblad organiseert samen met de Leidse vrouwenboekhandel Gaia een fo towedstrijd in het kader van de komende Vrouwenboekenweek (14 tol 20 november). Alle foto's - liefst zwart/wit - rond het thema vrouw - en - boeken' zijn welkom. Voor de duidelijkheid: er hoeft niet noodzakelijkerwijs een vrouw op de foto te staan; wel moet de afbeelding te maken heb ben met boeken'. De foto's moeten uiterlijk 15 ok tober worden ingeleverd bij vrouwenboekhandel Gaia. Pie- terskerkchoorsteeg 1 in Leiden. De inzendingen worden beoor deeld door een jury. De winnende foto's worden in november in het LeidschJ Alphens Dagblad wor den gepubliceerd. LEIDEN - De conservator van de klassieke afdeling in het Rijksmu seum van Oudheden, prof. dr. F.L. Bastet, nam gistermiddag na een bloeiende loopbaan zonder veel trommels en trompetten afscheid van zijn werkkring. Bastet, die dit jaar de vut-gerechtigde leeftijd be reikte, trad in 1976 in dienst van het Leidse museum. Daarvoor was hij als student al een trouw bezoe ker van deze tempel der antieke schoonheid. In de loop der jaren wist de con- Mevrouw De Zwart trok helemaal wit weg toen ze de brief van het ministerie van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieube heer las. Volgens het ministerie zou ze in de periode 1 juli 1983 tot 1 juli 1984 teveel huursubsidie heb ben gehad. Ze moest het nu terug betalen, 720 gulden maar liefst en als het kon graag binnen twee maanden. Ze zag met geen mogelijkheid hoe ze dat zou moeten doen met haar inkomen uit AOW en een klein pensioentje. De minister kon toch moeilijk verwachten dat ze haar spaargeld zou aanspreken, dat was immers gereserveerd voor haar begrafeniskosten... Mevrouw De Zwart kwam bij ons op het spreekuur met de vraag of dat nou zo maar allemaal kon en of de terugvordering van het mi nisterie wel juist was. Tenslotte wilde ze weten of ze geen kwijt schelding zou kunnen krijgen. Vol gens de Wet Individuele Huursub sidie kan het ministerie binnen 5 jaar tot terugvordering van huur subsidie overgaan als blijft dat te veel is betaald. Dit kan bijvoorbeeld een gevolg zijn van: een onjuiste schatting van het inkomen over het kalenderjaar waarin de subsidie-aanvrage werd gedaan; een vaststelling van het belast baar inkomen in afwijking van de door u ingediende, en bij de huur subsidie-aanvrage in kopie meege stuurde, belastingaangifte; een fout van u bijvoorbeeld door het niet overleggen van alle jaaropgaven of het niet vermelden van het inkomen van uw partner. Het terug te vorderen bedrag kunt u rechtstreeks aan het minis terie overmaken, u kunt een beta lingsregeling voorstellen of het mi nisterie kan besluiten het bedrag te verrekenen met huursubsidie over komende jaren. Het ministerie is dus bevoegd tot terugvorderen. De huurder ver klaart op het aanvraagformulier toestemming te geven tot het con troleren van de door hem verstrek te gegevens en stemt door onderte kening van de aanvrage in met de volgende zinsnede: 'Als blijkt dat de bijdrage of een deel ervan ten onrechte is toegekend, zal ik het bedrag dat teveel is uitbetaald te rugbetalen en/of sta ik verrekening toe'. Het is echter wel verstandig om, voor u terugbetaalt, te controleren of het ministerie zich op de juiste gegevens heeft gebaseerd voor de terugvordering en na te gaan of er reden is voor het indienen van een INSTITUUT BURGERRAADSLIEDEN BREESTRAAT 92 2311 CV LEIDEN TELEFOON 071-254142 Inkomen Het ministerie gaat meestal tot terugvordering van huursubsidie over omdat het belastbaar inko men, zoals door u opgegeven, niet klopt met de informatie van de be lastingdienst. Meestal is het door de belasting dienst opgegeven inkomen juist. U moet echter bedenken dat de be lastingdienst niet kan ruiken of u in dat jaar bijzondere, voor de be lasting aftrekbare kosten hebt ge had. Als u geen belastingaangifte had gedaan, kan het zinvol zijn voor uzelf na te gaan of u in het betreffende jaar bijzondere ziekte kosten, rentekosten en dergelijke heeft gehad en uit te laten rekenen of het zin heeft alsnog belastin gaangifte te doen om zo op een la ger belastbaar inkomen uit te ko- Bezwaren Indien het belastbaar inkomen van u (en eventuele partner en/of huisgenoten) juist is, kan toch een bezwaarschrift tegen de terugvor dering worden ingediend als bij voorbeeld sprake is van: een terugval van meer dan 25 procent in inkomen in het jaar van aanvrage van de huursubsidie, ten opzichte van het vorige jaar; een samenlevingssituatie die kort na 1 juli is beëindigd, zodat het niet redelijk is voor het hele subsidietijdvak rekening te hou den met meer dan één inkomen; inkomsten, die weliswaar deel uitmaken van het belastbaar inko men, maar gezien hun bijzonder karakter buiten beschouwing zou den moeten kunnen blijven bij voorbeeld een afkoopsom van ou derdomsrente. Bij mevrouw De Zwart bleek de terugvordering een gevolg te zijn van het feit dat zij vergeten was bij de aanvrage huursubsidie de jaar opgave van de WAO te overleggen. Zij had in 1982 inkomen uit AWW (weduwenpensioen) en WAO (arbeidsongeschiktheidsuitke ring). In 1983 was zij gepensio neerd en viel zij terug op een inko men uit AOW en een klein ouder domspensioentje. De inkomens vermindering was "slechts" 20 pro cent, dus niet genoeg om rekening mee te houden in het kader van de huursubsidieregeling. Het had geen zin bezwaar te ma ken tegen de terugvordering. We konden mevrouw De Zwart echter wel verwijzen naar de sociale dienst, want zij bleek recht te heb ben op een woonkostentoeslag van 50 gulden per maand. Betalingsregeling We vroegen het ministerie van volkshuisvesting, ruimtelijke orde ning en milieubeheer akkoord te gaan met de volgende betalingsre geling: 600 gulden ineens onmid dellijk nadat de sociale dienst me vrouw De Zwart de woonkosten toeslag had toegekend en de reste rende 120 gulden in 4 maandelijkse termijnen van 30 gulden. Mevrouw De Zwart was zeer te vreden, maar vroeg zich toch af of het ministerie wel genoegen zou nemen met een betaling in termij nen. Op dat punt konden we haar gerust stellen. Het ministerie houdt bij zijn terugvorderingsbe- leid rekening met de persoonlijke omstandigheden van betrokkenen. Uitkeringsgerechtigden met een minimuminkomen wordt zelden meer dan 85 gulden (alleenstaan den) of 95 gulden (gehuwden) per maand gevraagd. Verder worden de mogelijkhe den tot terugbetaling van geval tot geval bepaald in overleg met be trokkene. Daar kan soms een zeer laag termijnbedrag uitrollen ter wijl het zelfs mogelijk is dat, op grond van het ontbreken van beta lingsruimte, het terug te betalen bedrag tijdelijk buiten invordering wordt gesteld. Buiten invordering gestelde posten worden 5 jaar ge volgd, dat wil zeggen dat periodiek nagegaan wordt of de betalingsmo gelijkheden verbeterd zijn, daarna kan eventueel besloten worden de vordering als oninbaar af te boe ken. Tenslotte Het ministerie is van plan de in komenscontrole in het. kader van de uitvoering van de Wet Indivi duele Huursubsidie te intensive ren. Het kan zijn dat ook u in de toekomst met terugvordering te maken krijgt. Wanneer u zich af vraagt of de terugvordering terecht is, kunt u bij ons advies of hulp vragen. servator enkele belangrijke schen kingen te verwerven, schenkingen voornamelijk bestaande uit kera miek en beeldhouwwerk uit Grie kenland en Turkije. Voorts stelde hij, met gebruikmaking van gege vens verzameld door zijn voorgan ger prof. dr. H. Bfunsting, een bij- beldikke catalogus samen van het klassieke beeldhouwwerk in het Rijksmuseum van Oudheden. Binnenkort verschijnt er van zijn hand een minstens zo imposant boekwerk. De titel: 'De drie collec ties Rottiers te Leiden'. Het behan delt de geschiedenis van de ver werving van drie grote collecties klassieke oudheden die in de pe riode 1820-1826 in Griekenland en Turkije zijn verzameld door de Antwerpse kolonel B.E.A. Rot tiers, een project dat nog is gefi nancierd door koning Willem I. Aan de basis van dit boek ligt een groot aantal archiefstukken in het museum van oudheden. De gege vens in deze stukken, alsmede de aantekingen daarover van prof. dr. H. Brunsting, zijn door Bastet zorgvuldig uitgewerkt, vervolle digd en gegroepeerd. Bastet is een wetenschapper die kan schrijven. Bekend zijn zijn 'Wandelingen door de antieke we reld', waarvan binnenkort het vijf de deel het licht ziet. In dat laatste deel wordt uitgebreid ingegaan op de geschiedenis van het Leidse museum van oudheden. Naast zijn archeologisch-weten- schappelijke arbeid heeft de schei dende conservator zich ook op het gebied van de literatuur niet onbe tuigd gelaten. Hij schreef een res pectabel aantal romans, essays en gedichtenbundels en - niet te ver geten - de 900 pagina's tellende bio grafie over Louis Couperus, die on langs verscheen en waarvan al een tweede druk is opgelegd. Bastet zal als conservator wor den opgevolgd door drs. R. Hal- bertsma. Nu hij meer tijd krijgt is hij van plan zich voornamelijk te gaan toeleggen op de literatuur. Een van de projecten waaraan hij zijn medewerking reeds heeft toe gezegd is de Carel Vosmaer-ten- toonstelling, die waarschijnlijk in 1988 in Amsterdam te bezichtigen zal zijn.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15