'Ons plan is haalbare zaak' Vijf jaar cel geëist Celstraf tegen moeder geëist Leiden telt af (3) Hazerswoude voert in Tweede Kamer actie voor rijksweg 11 Kampeerterrein Zuid gerenoveerd Ouders pleegden incest met zoons en dochters WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1937 Bij de uitvoering van het renovatieplan voor het Kampeerterrein Zuid in Katwijk wordt ernaar gestreefd de nieuwe accommodatie zoveel mogelijk in te passen in het duinlandschap. (foto wim Dijkman) DEN HAAG/HAZERSWOUDE - Het Hazerswoudse col- lege van B en W heeft gisteren een petitie over rijksweg 11 overhandigd aan de voorzitter van de vaste Tweede-Ka mercommissie voor verkeer en waterstaat, M. van Vlijmen. Met de petitie werd ook de uitslag van het onderzoek naar de aansluiting van de rijksweg op de Gemeneweg in Ha zerswoude aangeboden. Dat rapport is opgesteld door DH V Raadgevend Ingenieursbureau in opdracht van de gemeente Hazers woude. De belangrijkste conclusie hierin is dat de rijksweg en de Ge meneweg ongelijkvloers moeten kruisen. Als dit niet gebeurt, ont staat een kruising met verkeers lichten die het verkeer veel opont houd bezorgt. De gemeente is bang dat dan toch veel verkeer zal kiezen voor de Rijndijk, vooral omdat de ze route in afstand korter is. Daarbij vreest het college dat de afstand wat reistijd betreft tussen Hazerswoude-Rijndijk en Hazers- woude-Dorp langer wordt als daar tussen nog een kruispunt met ver keerslichten komt te liggen. De ge- een ongelijkvloerse kruising duur der wordt dan het plan van Rijks waterstaat. Hoeveel kon Van der Sluijs niet zeggen. "We hebben een discussie aangezwengeld over de breedte van de weg. Als logisch wordt nagedacht, komt iedereen tot de conclusie dat het geen zin heeft om een weg aan te leggen i vooraf bekend is dat er da gelijks files komen te staan door de extra kruisingen. Dat zou wegge gooid geld zijn". In de oplossing van de gemeente loopt de rijksweg onder de Geme neweg door. Vanaf de Gemeneweg kan men via een half klaverblad met invoegstroken op de rijksweg komen. meente pleit daarom ook voor een tunnel onder de Gemeneweg. Uit het onderzoek blijkt ook dat extra verkeerslichten voor files en opstoppingen op de rijksweg zou den zorgen. Om die reden wordt er in de petitie voor gepleit de nieuwe weg vier stroken breed te maken in plaats van twee zoals is gepland. De gemeente wil dit niet eisen om dat hierdoor de aanleg van de weg vertraging oploopt. Wel werd voor gesteld de weg in een latere fase te verbreden. In een toelichting op het rapport liet burgemeester J. van der Sluijs weten dat het alternatieve plan goed uit te voeren is. "Ons plan is een haalbare zaak", aldus de burge meester. Het staat echter vast dat Rijverbod gevorderd en 2 mille boete DEN HAAG/HAZERSWOUDE - Tegen een 50-jarige inwoner van Kou dekerk aan den Rijn is gisteren voor de Haagse rechtbank tweeduizend gulden boete, twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf en een ont zegging van de rijbevoegdheid voor de duur van negen maanden geëist. De Koudekerker heeft op de Rijndijk in Hazerswoude een ongeval ver oorzaakt, waarbij een vrouw zodanig gewond raakte dat ze aan de gevol gen ervan overleed. De man reed op 7 juni 1986 's avonds om half van zijn werk in Den Haag naar huis. Ter hoogte van het koffiehuis De Rijnstreek in Hazerswoude moest het verkeer op de Rijndijk stoppen, omdat een vrachtwagen hel al- -daar gelegen parkeerterrein wilde oprijden. De man zag de remmende au to's niet en botste tegen de voor hem rijdende wagen, waarin een man en zijn echtgenote - het slachtoffer - zaten. Deze auto kwam op de andere weghelft en werd aangereden. Later op de avond overleed de vrouw aan haar verwondingen. Roofoverval Rijnsburg: buitl70.000 gulden SLÏÏopvyflSïeisle. °"'cer' d e KATWIJK - De ingrijpende op knapbeurt van het Kampeerterrein Zuid in Katwijk begint op 15 okto ber. Voor een bedrag van ongeveer 1,9 miljoen gulden worden de to taal verouderde onderkomens op het terrein in de zuidduinen ver vangen door nieuwbouw en wor den de voorzieningen voor de kam peerders gemoderniseerd. Voor het nieuwe seizoen, dat op 1 april 1988 begint, moet het kampeerter rein een volledige gedaantewisse ling hebben ondergaan. Met de opknapbeurt verandert ook het karakter van het Kampeer terrein Zuid. Was het tot nog toe vrijwel uitsluitend een terrein waar een vaste groep kampeerders het seizoen in tenthuisjes doorbracht, vanaf volgend jaar komt er meer ruimte voor de toeristische kam peerders. Voor bet eerst wordt dan ook in de kampeergidsen reclame gemaakt voor de camping. Er zijn voorlopig 50 plaatsen voor trekkers en andere kortkampeerders gere serveerd. "De afgelopen jaren hebben we wel wat toeristische kampeerplaat sen gehad", zegt beheerder C. Vooijs, "maar omdat onze voorzie ningen zo ontzettend slecht waren is daar nooit veel ruchtbaarheid aan gegeven. Nu gaan we voor het eerst met de camping de boer op". Dat is niet alleen noodzakelijk voor het aantrekken van kortkampeer ders, ook de seizoenplaatsen kun nen worden uitgebreid. In de afge lopenjaren is het aantal tenthuisjes teruggelopen van 350 naar 300 en ook dat wijt Vooijs aan de slechte voorzieningen op het terrein. "De nieuwe kampeerders die zich meldden, maakten vaak meteen rechtsomkeer als ze onze accom modatie hadden gezien", zegt hij. In de nieuwe situatie moet het volgens de beheerder mogelijk zijn het aantal seizoenplaats weer op 350 te brengen. "De ligging van de camping is namelijk uniek", meent Vooijs. "De kampeerders hoeven alleen het fietspad over te steken, of ze zitten op het strand. Via de an dere uitgang lopen ze direct de zuidduinen in". Een belangrijke verandering voor de seizoengasten is dat er na de renovatie meer mogelijkheden komen om caravans op het terrein te plaatsen. De huidige zandbodem wordt daarvoor vervangen door een duingrasverharding en de ver wachting van beheerder Vooijs is dat de tenthuisjes de komende pe riode gaandeweg het veld zullen ruimen. "Vooral voor de ouderen is het jaarlijks een enorm karwei om hun onderkomen weer op te bou wen en af te breken", zegt hij. Een deel van het terrein is inmiddels al ingezaaid, maar het zal in totaal vier jaar duren voordat de camping een volledig 'groene' aanblik biedt. DEN HAAG/RIJNSBURG - On danks een reeks zeer belastende verklaringen bleef de 22-jarige ver dachte ontkennen de dader te zijn van een bankoverval in Rijnsburg op 12 juni van dit jaar. Daarbij werd bijna 170.000 gulden buitgemaakt. Slechts enkele duizenden guldens is daarvan teruggevonden. Tegen hem werd vijf jaar onvoorwaarde lijke gevangenisstraf geëist. Zijn advocaat vroeg vrijspraak. De man was met proefverlof. Hij is tot drie jaar veroordeeld voor overvallen en had daarvan veertien maanden uitgezeten. Bovendien was hij door de kinderrechter al twee keer tot zes maanden veroor deeld, eveneens voor overvallen. De dag voor de overval was hij opgehaald door een Rijnsburger, die zich als privépersoon tot doel had gesteld verslaafden op te van gen. Volgens de Rijnsburger, die twee weken geleden werd veroor deeld tot drie maanden omdat hij een deel van de buit had aangeno men (dat deel is ook teruggevon den), gingen ze samen naar het winkelcentrum In de Hoftuin. Hij om zijn gerepareerde scheerappa- raat te halen, de verdachte om iets te kopen want hij ging op visite in Amsterdam. In werkelijkheid zou hij de tijd hebben gebruikt om de bankoverval te plegen. De signalementen die door het bankpersoneel waren gegeven, kwamen overeen met het uiterlijk van de verdachte. Bovendien had een van de baliemedewerkster hem voor "bijna honderd procent" herkend uit een reeks foto's. Ten slotte had een getuige hem op straat zien rennen en in de auto van de Rijnsburger zien stappen. Zij had het kenteken van de auto opge nomen, zodat de dader uiteindelijk kon worden gepakt. Andere bewijzen, die officier van justitie mr. Van den Broek, aan voerde, waren de gebeurtenissen in Amsterdam in de nacht na de overval. Daar zou de Rijnsburger ruim zesduizend gulden van de man hebben gekregen. Dat geld bleek later van de Rijnsburgse bank afkomstig te zijn. Verder had de verdachte een tasje in bewaring gegeven aan een man met de mede een aanbod doen ov.^r aard en om vang van de atrractie waarmee ze willen komen en wat ze er voor over hebben". "We nemen niet altijd het hoog ste bod. We streven er ook altijd naar om een mooie kermis te ma ken. Dus moeten de exploitanten ook passen wat betreft de aard van hun attractie. We kunnen niet drie schiettenten of drie poffertjeskra men naast elkaar zetten. Het moet deling dat er "een grote hoeveel heid" géld in zat. Mr. Van den Broek schetste de verdachte als een "zeer gevaarlijk iemand". Hij wees erop dat eeri bankoverval altijd een "enorme be roering" wekt. "Ook dit keer is dat weer gebeurd. Er is een groot geld bedrag weg, maar wat nog erger is: het bankpersoneel blijft met veel angst zitten. Het is voor hen een af grijselijke ervaring. Een van de ba liemedewerksters kon door de po litie niet verder worden verhoord, vanwege de grote psychische pro blemen waarin zij verkeerde", al dus Van den Broek. "Maar", zo ging hij verder, "als ik naar het verleden van de de ver dachte kijk, dan zit hij niet met dit soort gevolgen voor de slachtof fers". Van der Broek vond dat de maatschappij tegen de 22-jarige moest worden beschermd. "En dat kan alleen met een lange gevange- zo gemêleerd mogelijk zijn. Dat is wel een heel gepuzzel, maar geluk kig hebben we daarbij hulp van een specialist. Die kent alle kermis klanten persoonlijk en weet pre cies welke omvang de tenten van die mensen hebben. Dat zijn din gen waarvan wij geen weet heb ben". "De tekeningen waarop de uit eindelijke plaatsing staat, worden voorgelegd aan de politie en de Vrijspraak 'De advocaat van de man, mr. Roest, vroeg om vrijspraak. Vol gens hem is het poli'tie-onderzoek onvolledig. Zo zijn er vingeraf drukken gevonden van de overval ler (hij droeg geen handschoenen) en zijn die niet met die van zijn cli ënt vergeleken. "Ik kan die resulta ten nergens vinden", zei mr. Roest, die ook tevergeefs had gezocht naar het resultaat van andere on derdelen van het sporenonder zoek. Bovendien wees de verdediger erop dat zijn cliënt is herkend uit een serie foto's. Volgens de advo caat is dat een onbetrouwbare me thode. Tevens had een getuige ver klaard dat de overvaller een zilver kleurige ring droeg en zo'n sieraad bezat hij niet. Volgens mr. Roest waren er zo veel onduidelijkheden dat alleen vrijspraak kon volgen. Als de rechtbank die stelling niet over neemt, zo vond mr. Roest, zou het onderzoek moeten worden her opend om uit te vinden wat er met de resultaten van het technisch on derzoek door de politie is gebeurd. De rechtbank wijst over twee weken vonnis. brandweer. Die moeten altijd over al kunnen komen, dus vragen wij hun of ze nog moeilijkheden zien. Pas dan kunnen de vergunningen naar de exploitanten worden ver stuurd. Zelf heb ik de zorg vooi de bewaking. Op het terrein van de Groenoordhallen staan de salon wagens. Die moeten als ze aanko men op de goede plek worden ge zet anders wordt het een rotzooitje. Ook wordt er gezorgd voor een wa teraansluiting. Dat regel ik altijd met de LDM". "Daarbij komt ook de bewaking van het kermisterrein zelf. Omwo nenden en winkeliers moeten zo weinig mogelijk last hebben van afzettingen in verband met de op- bouw. Er moet een parkeerwacht worden geïnstrueerd die zorgt dat een vrije af- en aanvoer mogelijk blijft voor de winkeliers". "We hebben dit jaar iets minder attracties kunnen herbergendan vorig jaar. Dat zal in de komende jaren alleen maar minder worden omdat op het Schuttersveld steeds meer ruimte wordt opgeslokt door nieuwbouwprojecten. We konden dit jaar een schitterende achtbaan van 65 meter lengte krijgen. He laas: er is geen ruimte voor. Dat geldt ook voor een gigantische loo- pingbaan- We zouden dan teveel kleine attracties moeten laten schieten. Dat willen we ook niet". "Ikzelf ben op 3 oktober de hele dag in de weer. Het begint al bij de reveille. Dit jaar ga ik dan direct daarna naar het Levendaal waar voor het eerst een kartingrace wordt gehouden. Ik ben zes jaar be zig geweest om dat van de grond te krijgen. Het is me eindelijk gelukt. Ik moet dan controleren of ieder een is komen opdagen die ik heb gecharterd. Dat zijn de mensen die zorgen voor de strobalen, EH- BO'ers, de kartingclub, de geluids wagen en alle andere helpers. Als één schakeltje uitvalt ligt het hele evenement op zijn kont. De helpers zijn op zo'n dag misschien wel be langrijker als de bestuursleden". "Je doet al dat werk omdat je het leuk vindt. Als je iemand vraagt om iets te doen, krijg je in 99 procent van de gevallen een positief ant woord. Bijna nooit zegt iemand: bekijk het maar. Dat vind ik de aar digheid ervan. Minder leuk vind ik de opmerkingen die ik naar mijn hoofd krijg als ik in mijn zwarte j pak met de taptoe meeloop. Dat roept dan een reactie op die ik op j zich nog wel begrijp, maar die rr.e wel aan het twijfelen brengt. Dat zwarte pak, ik denk dat ik daar nooit aan zal wennen". DEN HAAG/NIEUWKOOP (GPD) - „Het is haast onvoorstelbaar wat hier is gebeurd", zo reageerde rechtbankpresident mr. Kootte op de aanklacht tegen een 53-jarige Nieuwkoopse vrouw. Zij stond gis termiddag terecht op verdenking van incest met een van haar zoons en van betrokkenheid bij de seksu ele relaties van haar man met een van hun dochters. Zij bestelde voorbehoedsmiddelen bij een postorderbedrijf, die door haar man werden gebruikt. In werkelijkheid onderhield de man overigens incestueuze relaties met alle vier zijn dochters en had de moeder gemeenschap met twee van haar vier zoons. Bovendien werden de kinderen -- inmiddels volwassen - gedwongen ook on derling seksuele relaties aan te knopen. Tegen de vrouw werd acht maanden gevangenisstraf geëist, waarvan vier voorwaardelijk. Tijdens de zitting bij de Haagse rechtbank bleek dat een en ander begonnen is „onder het mom van seksuele voorlichting", zo schetste mr. Kootte de situatie op basis van de verschillende verklaringen. Vol gens de vrouw was het allemaal be dacht door haar man, die vorig jaar tot twaalf maanden gevangenis straf was veroordeeld, waarvan twee maanden voorwaardelijk. Heeft u dan nooit tegen uw man gezegd dat dit niet kon, wilde Koot te weten. „Ik heb wel eens tegen hem gezegd: man, je bent vuil be zig", verklaarde de vrouw. Maar ze had zich nooit tegen hem gekeerd. Zelfs niet toen haar dochters zich bij haar beklaagden over de daden van hun vader. Pastoor Uit de door de vrouw afgelegde verklaringen bleek dat zij jaren ge leden - de incest heeft zo'n 10 tot 15 jaar geduurd en kwam pas in 1986 tot een einde - de plaatselijke pas toor van de zaak had verteld. Vol gens haar zou hij een en ander „al leen een beetje vreemd hebben ge vonden". Haar advocate, mr. Wis man, noemde de reactie van de pas toor slecht omdat hij zou hebben „vaders wil is wet en je moet je in je lot schikken". Het re- classeringsrapport bevestigde ove rigens het beeld van trouwe kerk gangers. Bovendien bleek uit dat rapport dat de vrouw en de man zwakbe gaafd zijn. De man zou de vrouw zodanig onder dwang hebben gezet dat zij toegaf aan zijn wensen. Ook toen zij op zijn verzoek een seksue le relatie aanknoopte met haar zoon, kwam van haar geen verzet. „Ze kon niet weigeren. De angst om ruzie te krijgen met haar man was te groot", probeerde mr. Wis man aan te geven hoe haar cliente de dwang ervaarde. De verdachte ziet zichzelf dan ook niet als dader, maar veel meer als slachtoffer. En dat geldt ook voor haar echtgenoot, vertelde mr. Wisman. Slachtoffer van hun 'kin deren en hulpverleners. „In haar belevingswereld is zij al heel erg gestraft, omdat ze geen contact meer heeft met de kinderen", zei de advocate. En ook mr. Kootte schetste een dergelijke situatie. Hij vertelde over de reactie van de va der op de brieven van zijn kinde ren, waarin ze schreven dat ze voor lopig geen contact meer met hun ouders wilden hebben. „De vader schreef terug dat hij ieder kind met kerstmis een zak aardappels had gegeven, waarmee hij de schuld zou hebben ingelost". Officier van justitie mr. Van den Broek, die de aanwezige pers vroeg om grote terughoudendheid, niet alleen voor de verdachte maar vooral voor de slachtoffers, noem de het „gigantisch wat de ouders hun kinderen hebben aangedaan". Van den Broek: „Als je het alle maal leest, wordt er een beeld ge schetst dat mijn bevattingsvermo gen te boven gaat. De kinderen zit ten verschrikkelijk in de knoop. Een paar hebben nachtmerries, een hallucineert en een zit er in een kliniek". Ingesleten Mr. Van den Broek vroeg zich openlijk af hoe een en ander over een periode van tien tot vijftien jaar had kunnen voortgaan. „Een inge sleten gewoonte, ooit begonnen als idee om seksuele voorlichting te geven". Volgens de officier duurde het zolang omdat het gezin erg geï soleerd leefde. „Er waren geen in vloeden van buiten. Binnen het ge zin ontstond een eigen normen- en waardenpatroon, dat niet werd ge corrigeerd van buitenaf', zo poog de Van den Broek een antwoord te geven op de door hemzelf opge worpen vraag. „En bovendien is het een hele stap om aangifte te doen tegen je ouders. Je weet dat de contacten dan worden verbro ken en er is een kans datje met een schuldgevoel blijft zitten, omdat je je vader en moeder erbij hebt ge lapt. We zien ook dat dat bij een van de kinderen is gebeurd". Van den Broek roemde het re- classeringsrapport dat volgens hem een erg goed beeld gaf van de gezinssituatie en de delicten. Maar hij wees de conclusie, een geheel voorwaardelijke gevangenisstraf voor de vrouw, van de hand. „Een voorwaardelijke gevangenisstraf doet onvoldoende recht aan de ernst van deze delicten, al weet ik best dat geen enkele straf kan repa reren wat bij de kinderen kapot is gemaakt", zei de officier, die acht maanden eiste, waarvan vier voor waardelijk. Raadsvrouw Wisman pleitte wel voor een geheel voorwaardelijke straf omdat de medeplichtigheid aan de incest van haar echtgenoot met de dochters onbewezen was. „De voorbehoedsmiddelen heeft ze besteld om erger, zwanger schappen, te voorkomen", aldus de advocate, die verder benadrukte dat haar cliente slechts eenmaal ge meenschap zou hebben gehad met de in de aanklacht genoemde zoon. Mocht de rechtbank toch tot een onvoorwaardelijke gevangenis straf besluiten, dan wil Wisman dat de vrouw wordt onderzocht door een psychiater. Dat onderzoek moet aantonen of de vrouw ten tij de van het misdrijf wel toereke ningsvatbaar was, en of de vrouw een eventuele gevangenisstraf wel kan ondergaan. De Haagse rechtbank doet over twee weken uitspraak. De werkers achter de schermen. Enkele honderden Leidenaars, en ook buitenpoorters, werken jaarlijks mee aan de totstandkoming van de 3 oktoberfeesten. Ze treden maar zelden voor het voetlicht. Deze week een serie waarin een paar van die mensen aan het woord komen; mensen die van a tot z vertellen over hun inzet voor het 3 oktobergebeuren en hoe zij dat beleven. Vandaag is het woord aan Gerard Wisse die als bestuurslid van de 3 October-Vereeniging is betrokken bij het lunapark. door Meindert van der Kaaij LEIDEN - "Die keer dat ik werd opgebeld door voorzitter Laman van de 3 October-Vereemging, dacht ik dat een geintje met me werd uitgehaald. Hij vroeg me of ik lid van van het bestuur wilde wor den. Een paar jaren daarvoor had ik namelijk met anderen de carna valsvereniging De Hutspotten op gericht. Ik heb een tijd lopen prakkezeren wie achter dat geintje zou kunnen zitten, maar Laman bleek het serieus te bedoelen". "Dat is nu twaalf jaar geleden. Het eerste jaar moet je in het be stuur van de vereniging altijd ge woon meelopen om te kijken hoe alles in zijn werk gaat. Dan hoef je nog niet echt een grote taak op je te nemen. Je kunt dan ook kijken waar je interesse naar uitgaat. Ik kwam eerst in de evenementen commissie terecht. Die organiseert bijvoorbeeld het touwtrekken, poppenkast, straatvoetbal, noem maar op. Van die commissie ben ik nu voorzitter. Drie jaar later ben ik ook lid geworden van de commis sie lunapark. Na al die jaren weet ik wel hoe het wereldje van de ker misklanten in elkaar zit". "De eerste voorbereidingen be ginnen in maart. Dan maken v/e af spraken met de politie over de tij den wanneer de wegen in de stad moeten worden afgezet in verband met de opbouwwerkzaamheden. Ook wordt de plattegrond weer bij gewerkt, want elk jaar komen er weer boompjes en verkeerspaaltjes bij en daarmee moet je rekening houden. In april maakt de penning meester de advertentie klaar voor de twee vakbladen van kermisex ploitanten. Die kunnen ons dan WOENSDAG 30 SEPT Katwijk bijeenkomst Contactgroep Al leenstaanden in het PMT, Tulp straat. 20.30 uur bingo voor de jeugd tot 12 jaar, 18.45 uur: van 12 tot 16 jaar, 20 15 uur bij Noord/Noord oost, Zwanenburg. instuif, 19.00 uur bij Cleijn Duin/Witte Hek in De Mijlpaal. Leldèn concert Rotterdams Philhar- monisch Orkest olv James Colon Noordwijk bidstond, 20.00 uur in het Evangelisch Ontmoetingscen trum De Ark, Picképlein. commissie openbare werken, economische zaken en financiën in het gemeentehuis, Kerkstraat, aanvang 19.30 uur. Valkenburg dia-avond mmv prof. dr. A.v.d. Beek, "God is er ook nog', 20 00 uur in de zaal van de Ned Her vormde Kerk. DONDERDAG 1 OKT. Katwijk koKie-in bij wijkver. Hoornes/ Rijnsoever om 10.00 uur. soos voor 60-plussers bij Hoornes/Rijnsoever, 13.30 uur. jokeren en biljarten bij Hoor nes/Rijnsoever, 20.00 uur. klaverjassen en jokeren bij Noordwijk lezing door Marjan Berk voor de NVVH afdeling Noordwijk. 14.00 uur, buurthuis. Hoofdstraat (tegenover de Geref. kerk). kaartmiddag wao/aaw-ers, 14.00 tot 17.30 uur in het Join-* centrum, Weteringkade. vergadering ABVA-KABO, 19.30 uur, Dorpshuis De Kuip, Zeestraat. vergadering Sociaal Culturele Raad. 20.00 uur. Dorpshuis'De Kuip. bijeenkomst jeugdclub Pirola. 19.00 uur, Dorpscentrun De Rank, Golfbaan. openingsavond AMBO, 20.00 Rijnsburg openbare vergadering ge meentelijke commissie voor ruimtelijke ordenig en volkshuis- vessting, 19.30 uur in het ge meentehuis, Kerkstraat. prijsuitreiking van het Rijns- Valkenburg competitie klaverjassen in De Terp, aanvang 20.00 uur. ledenvergadering van de Ra bobank Katwijk/Valkenburg in De Terp, 20.00 uur. VRIJDAG 2 OKT Dorpscentrum De Rank. Golf baan. officiële opening van het club gebouw van de Hengelsportver "De Sportvisser", 17-00 tot 19.00 uur, clubgebouw, Bosweg. sociëteit kaarten en biljarten, 13.30 uur, Dorpshuis De Kuip club Grandioos (voor alleen staanden), 21.00 uur, Dorpshuis De Kuip. soos voor jongeren vanaf 15 jaar, 20.00 uur, Evangelisch Ont moetingscentrum De Ark. Pické plein. Open bar-avond, 21.30 tot Sassenheim politieke avond van de CDJA- Bol'enstreek, onderwerp:'Een biik op het sociale zekerheids stelsel", gastspreker mevr. Kraaijveld-Wouters, aanvang 20.00 uur in "De Oude Tol', Valkenburg klaverjassen in de kantine van voetbalver. 'Valken '68', Duyfrak- laan, aanvang 20.00 uur Gerard Wisse: "Dat zwarte pak, daar wen ik nooit

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 18