Vlietwijk langs Ritte Oase redt het opnieuw niet DKD wint in fraaie derby Meerkaniptitel Walter Botman T afeltennissers Oegstgeest aan kop in eerste divisie Ouwerkerk Vlindert' naar limiet Rijnsburg pakt uit Van Egmond helpt BC Leiden aan winst PAGINA 16 DO ST MAANDAG 28 SEPTEMBER 1987 LEIDEN - Na het gelijke spel te gen OTTC in het afgelopen weekeinde zette BT Lifter- s/Oegstgeest zich aan de kop van de eerste divisie, met één punt voorsprong op Middelburg Zuid. De vrouwen van Docos verloren het koplopersduel tegen Mega- cles met 4-6. Ongetwijfeld zullen de man nen van Oegstgeest hebben ge hoopt op een wat steviger uitslag tegen OTTC. De puntendeling (9- 9) zorgde er echter toch voor dat de Oegstgeester equipe zich net aan op kop van de eerste divisie kon nestelen. Weliswaar geeft deze situatie een nog wat verte kend beeld (Oegstgeest heeft nog niet alle zwaargewichten van de eerste divisie ontmoet), toch biedt het het nodige perspectief voor de toekomst. Eigenlijk was Oegstgeest na af loop van de thuiswedstrijd nog redelijk tevreden over de uitslag. De hele avond hadden Reitsma, Van der Broek, Schipaanboord en Beringen moeten aanhikken tegen een twee-punten-achter- stand. Al direct bij de start van de wedstrijd werden beide dubbels LEIDEN - De beide in de tweede klasse uitkomende waterpolo- teams van Katwijk en Vivax heb ben een goed weekeinde achter de rug. Vivax won met 8-13 van DJK/ ZAR en Katwijk was met 7-8 te sterk voor DSZ. De vrouwen van De Zijl/LGB kregen pololes van Polar Bears 2-17. LZ'86 won voor de tweede keer. Ditmaal trok Rot terdam met 7-2 aan het kortste eind. In de derde klasse mannen speelde WZK met 8-8 gelijk tegen WVZ en eindigde de streekderby tussen Sassenheim en DKD in een 7-8 zege voor de Leiderdorpers. Vivax trok de goede lijn door en won gemakkelijk in Amsterdam van DJK/ZAR. De 8-13 uitslag spreekt duidelijke taal. Extra plus punt voor de Oegstgeestenaren was het goede spel van enkele jeugdspelers. Vooral Serge Dietz was in goede doen en bekrachtigde dit met vier treffers. Overige doel punten: Dick v.d. Bosch 3x, Dick Langerhorst 2x, Jack Frauenfelder SPIJKENISSE - De ploeg van LZ'1886 heeft gisteren tijdens de eerste ronde van de nationale jeugdcompetitie drie limieten be haald voor de Nederlandse Winter kampioenschappen. De tweeling Dennis en Mark Schouten zwom onder de gestelde limiet (2 min. 40 sec.) op de 200 meter wisselslag voor jongens geboren in 1975. De geklokte tijden bedroegen respec tievelijk 2.36.9 voor Dennis en 2.39.0 voor Mark. Vorige week zwom Dennis Schouten reeds een inschrijflimiet op deze afstand. Dat is een tijd die 2/10 seconden per 100 meter mag afwijken van de vastge stelde richttijd. De derde limiet kwam toe aan Danny van Klink, die op de 200 meter schoolslag voor meisjes geboren in 1974 uitkwam op 2.51.3, ruimschoots onder de vastgestelde 2.55.0. In de directe confrontatie met De Kempvis en GZC, behaalde LZ'1886 een tweede plaats met 20 seconden achterstand op de win nende ploeg uit Spijkenisse en 10 seconden voorsprong op GZC. Alle drie de ploegen komen uit in de eerste divisie, de één na hoogste af deling op landelijk niveau. Evenals vorig jaar zullen ook dit jaar deze drie ploegen in de top van de le di visie meedraaien. Mede daarom waren de onderlinge verschillen gering in deze eerste van de vier te zwemmen ronden. De ploeg van De Zijl/LGB komt uit in de landelijk hoogste afdeling, de nationale divisie. In de eerste ronde waren vooral Niels Ouwer kerk en Maaike Parrel de sterke schakels in de ploeg. Ouwerkerk vlinderde op de 100 meter voor jon gens geboren in 1971 en later naar een limiet voor de NWK.,Zijn tijd van 1.03.4 was 6/10 seconde sneller dan de toelatingstijd. Noordwijk en Noordwijkerhout bevochten elkaar in het Wassenaar- se Sterrenbad in de derde divisie. De Noordwijkerhouters wonnen ruimschoots van de NZ en PC, dat kan rekenen op een verlies van on geveer zestig seconden. Katwijk en de thuisploeg van WZK zwommen tijdens dezelfde wedstrijd hun openingsronde in de vierde divisie. Het gedegradeerde Katwijk zwom beter dan WZK en kan, evenals alle andere clubs, gaan wachten op de landelijke uit slag, welke een overzichtelijk beeld zal geven van de plaats op de ranglijst. Het is dit seizoen de laatste keer dat de jeugdcompetitie in deze vorm op het programma staat. Vanaf komend sezoen (88/89) wor den de verenigingscompetitie en de jeugdcompetite samengevoegd. Dit betekent een verlichting van het overvolle wedstrijdprogram ma, dat van 2x4 overgaat in 1x6 wedstrijden. verloren (weliswaar in drie ga mes, maar dat levert nog steeds geen punten op). Friso Reitsma was het beste op dreef: hij pakte driemaal winst, en verloor slechts van Nelissen, en dat nog wel in drieën. Zijn teamgenoten scoorden, alsof het afgesproken was, alle drie tweemaal. Herman van der Broek won vrij eenvou dig van Nelissen, maar had iets meer moeite met het veroveren van winst op Kuipers. Ron Schi paanboord liet alweer zien zich prima thuis te voelen in de eerste divisie: winst op Brons en Enge laar (21-10 in de derde game). Ron Beringen zorgde voor twee vrij eenvoudige zeges: in twee games versloeg hij Kuipers en Brons. 2x, Pieter v.d. Kamp en Pascal Schekkerman lx. Katwijk behaalde de eerste sei zoenzege. In Den Haag werd DSZ met 7-8 verslagen. De Katwijkers kwamen flitsend uit de startblok ken en stonden al snel op een 0-3 voorsprong. DSZ kwam echter goed terug en de wedstrijd leek in een gelijkspel te eindigen. Bij 7-7 en nog twaalf seconden te spelen brak Ronald Heemrood uit. Hij was voor de Haagse defensie niet meer af te stoppen en zorgde voor de beslissende 7-8. Doelpunten: Hans Schaap 2x, Ronald Heem- rood 2x, Martin Jonker 2x. Eddie Hoek lx en Arco Guyt lx. In de derde klasse bestreden Sassenheim en DKD elkaar. Zoals altijd bij een wedstrijd tussen deze ploegen was de spanning te snij den. DKD was uiteindelijk de ge lukkigste en won met 7-8. Nooit be droeg de marge meer dan één tref fer. Meestal was het DKD dat de achterstand moest wegwerken. De laatste periode ging in met een 7-6 voorsprong voor Sassenheim. Har ry van Hoven trok de stand met een intik bal gelijk (7-7) en met een mah meer bracht Kees v.d. Plas de Leiderdorpers aan de leiding (7-8). Hierna speelde zich voor beide doelen nog bloedstollende, tafere len af maar de beide defensies hiel den het hoofd soms met wat kunst en vliegwerk, boven water. Eind stand 7-8. Goals DKD: Robert Bul ten 2, Kees v.d. Plas 3, Harry van Hoven 2, Albert v.d. Plas 1. Goals Sassenheim: Rob Burgmeier 5, Pa trick Geurds 1 en v. Bijnen 1. WZK speelde met 8-8 gelijk te gen WVZ. Na de gehele wedstrijd tegen een achterstand te hebben aangekeken leken de Wassenaar- ders uiteindelijk nog met de zege te gaan strijken. Tien seconden voor tijd produceerde WVZ de toch wel verdiende gelijkmaker (8- 8). Goals: Evert Bregman 4, Sjors v. Rijn 1, Simon Eys 1, Frans Toonen 1 en Piet de Vries. De vrouwen van de Zijl/LGB lie pen tegen een grote nederlaag op. Verlies was wel ingecalculeerd te gen Polar Bears, maar 2-17 is na tuurlijk erg veel meldde coach Theo Uittenhout na afloop. De goe de vorm is er nog niet. Doelpunten Marion Rijsbergen 2. De vrouwen van LZ'86 wonnen van Rotterdam. De overwinning kwam gemakkelijk tot stand. Vooral Jeanet de Jong was voor de Rotterdamse defensie moeilijk af te stoppen. Uitslag 7-2. Doelpun ten: Jeanet de Jong 5, Jeanet Gin jaar 1 en Ellen Hoogeboom. DIRK KLOOS LEIDEN - Walter Botman begint een degelijke meerkamper te wor den. Het afgelopen weekeinde pro longeerde de atleet van AV Hol land de tienkamptitel van zijn vere niging met overmacht. Jaqueline Baljet eiste de eerste plaats op de zevenkamp bij de vrouwen voor zich op. Botman viel met name op door zijn sterke optreden tijdens de 110 meter horden, die hij aflegde in 15,0. Ook zijn prestaties bij het polshoogspringen en het versprin gen mochten er zijn: respectieve lijk 4,00 en 6,30 meter. Deze ver richtingen legden een stevige basis voor zijn eindtotaal, dat 6176 pun ten bedroeg. Als tweede eindigde Harald van - Dooren op ruim 200 punten van de winnaar. De A-junior die bij de mannen deelnam vanwege de gro tere concurrentie zegevierde bij het speerwerpen met een worp van 44,90. Bij het verspringen zat Van Dooren (6,21) Botman en de sterk springende Hans Verschuur (6,40) op de hielen. Chris Winkel moest ten opzichte van vorig jaar een plaats inleveren en werd derde met 5342 punten. De vrouwen van Docos leden hun eerste nederlaag van dit sei zoen. Hoewel de speelsters in de ze competitie, na een nuttige ere divisie-ervaring, meer toekomen aan hun eigen spelletje omdat het spelen onder druk nu verle den tijd is, bleek afgelopen zater- LEIDEN - De regioploegen die het afgelopen weekeinde uitkwa men in de landelijke badminton- competitie hebben goede resulta ten behaald. Van de negen teams die in de landelijke klasse uitko men, behaalden er vijf een over winning, speelden er twee gelijk en verloren er slechts twee. Lisse, dat bij Heerhugowaard'69 op bezoek moest, was vooral in de enkelspelen niet opgewassen te gen de tegenstander. Alle singles gingen verloren, waardoor de ploeg aankeek tegen een 6-0 ach terstand. Hoewel de dubbels op permachtig waren konden de Lis- senaren niet voorkomen dat ook het mannendubbel verloren ging, waardoor de uiteindelijke stand bereikt werd van 7-4. De hoofdmacht van Vlietwijk, die uitkomt in de eerste klasse, be haalde een mooie overwinning op De Ritte. Henk Westerbeek bleef Bij de vrouwen was er van strijd geen enkele sprake. Met een voor sprong van van bijna 1100 punten schreef Jaquline Baljet de zeven kamp op haar naam. Boeiender was het duel bij de A-jongens tus sen Patrick Geirnaert en Frits Ap pel, dat eerstgenoemde maar nipt won: 5216 om 5197 punten. Geir naert legde éen reeks constante prestaties op de baan en won het verspringen met 6,17 meter. Ap pels kracht lag in zijn 400 meter (51,7) en in zijn 110 meter horden (15,4). Als derde eindigde Andreas Mica met 3648 punten. Ewin Paul was de blikvanger bij de B-jongens. Zijn hoogtesprong van 1,85 werd zelfs bij de mannen niet overtroffen. Mede daardoor ze gevierde Paul in zijn categorie met 4474 punten voor Edwin van Delft (4030) en Onno van Heijningen (3932). Laatstgenoemde won het polshoogspringen met een sprong van 3,70. Daniëlle Wijne was het beste B- meisje. Zij vergaarde 3010 punten. Hester van Leeuwen werd tweede (2225) en Nessa van der Tweel der de (2009). dag het flink versterkte Megacles üit Weert een te hoog obstakel. Vooral de pas gecontracteerde Patricia de Groot, vorig seizoen nog bij de mannen uitkomend voor Valkenswaard, gooide flink wat roet in het Docos-diner. Vrij simpel won zij al haar potten. Het zijn tegenstander de baas en dit gold ook voor Rick Pilaat. Erwin van den Assem, die de nog steeds geblesseerde Dick Oostergo ver ving, kon de winstpunten, ondanks een goed gespeelde partij, nog niet binnen halen. Sandra Kroon en Irene de Vriend wisten beiden hun singles in winst om te zetten. Even zag het er naar uit dat de Vlietwijk-bewo- ners de volle drie winstpunten gin gen pakken, maar het mixeddub- bel van Rick Pilaat en 'Irene de Vried bleek niet sterk genoeg. De uiteindelijke uitslag 6-5 leverde twee winstpunten voor Vlietwijk op. Leiden trad in haar eerste wed strijd in de tweede klasse aan tegen Slotermeer. Na de enkelpartijen hadden de Leidenaars een voor sprong van 1-3 opgebouwd. Die voorsprong gaven zij niet meer uit- handen. Het resultaat een 3-5 over winning was vooral te danken aan Tijdens de open Rotterdamse meerkampkampioenschappen hebben Arjan Rijnsburger bij de C- jongèns en Eefke van der Drift bij de C-meisjes de eerste plaats be haald. Rijnsburger (AV Holland) bereikte dit resultaat door een goe de serie waarvan het kogelstoten (12,82), het hoogspringen (1,79), de 100 meter horden (15,4) en de 1000 meter (2.49,0) opvallend goed wa ren. Het puntentotaal van de jonge Leidenaar (5652) betekende een njeuw clubrecord. Ook zijn clubge note Van der Drift veroverde een nieuw clubrecord (3526). Zij was op de 80 meter horden (12,8) en op de 150 meter (20,3) goed op dreef. Bij de D-jongens ging de tweede plaats naar Mare Boer (Bataven) met 3582 punten, wat een nieuw clubrecord betekende. Ook de derde plek kwam in Leidse handen in de per soon van David Brandwijk (Hol land) met 3439 punten. Jan Jansen verkeert nog steeds in een blakende vorm. Na zijn uit stekende prestaties van de afgelo pen week imponeerde de Bataaf opnieuw door een 5000 meter te winnen tijdens een interland voor toch nog krap uitgepakte 4-6 ver lies dankte Docos aan het feit dat Megacles niet in de sterkste op stelling speelde. Anja Heijnen won tweemaal, en Marijn Olden en Tessa Brócker deden dit een maal. De vrouwen van Comtest- /Scylla zijn het spoor naar winst duidelijk kwijt. Blessures tijste ren het team. Al voor de wed strijd meldde Ingrid Overdevest zich geblesseerd af. Tijdens de wedstrijd moest Judith Lepelaar haar laatste pot opgeven als ge volg van een pijnlijke knie. Heidi de Haas moest het dus in de wed strijd tegen Swift/Deventer in haar eentje klaren. Zij won twee maal, waardoor Scylla met een 2- 8 verlies huiswaarts keerde. De mannen van Docos hebben zelfs nog niet aan winst kunnen ruiken. Kopman Kish Prashad was weer terug van vakantie en scoorde tegen ITV direct twee maal. Slechts Greven was hem te slim af. Ron van Veen was een maal de sterkere. De nul van het dubbel en van Walter Englebert zorgde voor het 3-7 verlies. WOUTER LANGEVELD de jeugdige speler Nico Van Eg- mond, die al zijn partijen in winst wist om te zetten. Anita Kooyman speelde een makkelijke partij haar tegenstandster moest in te weede set de strijd, wegens een blessure opgeven. De sub-top van Vlietwijk kwam een gelijke stand 4-4 overeen met Meteor. De Voorschotense ploeg, die eveneens uitkomt in de tweede klasse, behaalde dit resultaat door het goede spel in de dubbelpartij- en. Als enige behaalde Buddy Pan- gemanann een overwinning in zijn enkel partij. In de derde klasse kwam Meren- vviek niet verder dan een 4-4 stand tegen het Haagse Morgenstond. De wedstrijd kende een gelijkopgaan- de strijd, waarmee in feite alles over deze wedstrijd verteld is. Het tweede team van Leiden, dat in dezelfde klasse speelt, behaalde met invalster Maaike van Egmond katholieke verenigingen in Roosendaal. E)e Leidenaar bena derde zijn persoonlijke toptijd dankzij een flitsende slotronde tot op een seconde en finishte in 14.36,8. Wybo Lelyveld (Bataven) bemachtigde op de 1500 meter de tweede plaats met een tijd van 4.02,5. Jan Laan van De Spartaan heeft het afgelopen weekeinde in Katwijk een halve marathon op zijn naam gebracht. De Lissenaar, die zich op het langere werk gaat toeleggen, deed 1 uur 13 minuten en 4 seconden over de ruim 21 kilo meter. Het eerste atletiek kampioen schap van de Bollenstreek voor middelbare scholieren is succesvol verlopen. Op het evenement dat door De Spartaan in Lisse werd ge organiseerd kwamen maar liefst 250 scholieren af. Stefan Molenaar won^het verspringen met 5,51 voor Tung Cheung (5,35). Molenaar won eveneens het speerwerpen met een worp van 37,48 meter. Manon Geer- lings liep 13,2 over de 100 meter voor meisjes terwijl Tung Cheung er bij de jongens 12,4 over deed, JAN BROUWER DE KONING LEIDEN - De twee vertegenwoor digers van de Leidse regio in de landelijke eerste klasse veldhand- bal, de vrouwen van Oase en de mannen van Saturnus, konden ook gisteren geen succes boeken. De vrouwen van Oase verloren in Rot terdam met 7-9 (rust 4-6), van An- cora. De mannen van Saturnus moesten in Delft een 18-21 neder laag incasseren van EDH (rust 8-9). Oase begon ongelukkig omdat Ancora via een strafworp, die vol ledig onterecht werd gegeven op een 2-0 voorsprong kwam. Oase was even van de kook en na tien minuten leidde Ancora met 4-0. Het tempo, dat in die fase bij Oase laag lag, werd opgeschroefd en An cora kwam meteen in de proble men. Van 0-4 werd het 5-5. Dat An- (foto Loek Zuyderduin) (14) een mooie overwinning op Leyton 3-5. Hoewel de stand na de single partijen gelijk was (2-2) ston den de Boshuizerlaan-bewoners nog slechts één partij af in het vrou- wendubbel. De gemengddubbels zorgden er tenslotte voor dat de twee winstpunten mee naar huis genomen konden worden. Voor Maaike van Egmond betekende dit haar eerste wedstrijd in deze klas- Het derde team van Leiden kreeg een gevoelige 2-6 nederlaag om de oren tegen Velsen. Jeroen Leupen was de enige die bestand was tegen het sterke spel van de Velsenaren, hij tekende dan 'ook voor die twee punten. Het tweede team van Lisse be haalde een belangrijke overwin ning op Duinwijck. De sterk spe lende Andre Verhaar wist al zijn partijen te winnen De strijd was aanvankelijk gelijkopgaand, maar in het gemengddubbel toonde Lis se zich de sterkste waardoor uitein delijk gewonnen werd met 5-3. De Spotvogels, uitkomende in de vierde klasse bleef Aristo met 5-3 de baas. Het team dat aantrad zonder Alma van Winkel (blessure) bleek over voldoende capaciteiten te beschikken om de winstpunten in eigen huis te houden. Even zag het er naar uit dat een gelijke stand overeen gekomen werd, maar het verzorgde spel in het gemengddub bel van Raymond Bernard en Cor- rine Kortekaas zorgde er in een driesetter voor dat de winst behou den bleef. Contract Cohen wordt verlengd AMSTERDAM (ANP) - Tonny Cohen mag volgend seizoen te rugkomen in het Amerikaanse honkbal. De Amsterdammer, die gisteren zijn vroegere team genoten van Pirates de landsti tel zag behalen, speelt de ko mende zomer opnieuw be roepshonkbal op A (single Al- niveau. Als startend werper van de Macon Pirates behaalde Co- hen het afgelopen seizoen vijf overwinningen en acht neder lagen. Zijn verdiend-puntenge- middelde werd door de ploeg leiding voldoende geacht om volgende seizoen terug te ke ren. cora nog een treffer kon maken vlak voor de rust was eigenlijk ook een cadeautje van de leiding, die een vrije worp gaf voor een hard doorgaan van de Rotterdamse aan val. Een aanvalsfout werd uitge legd als een defensiefout. Maar in de tweede helft kwam Oase terug van 8-5 naar 8-7. Als toen maar twee kansen zouden zijn benut van de vijf open kansen aan de cirkel, twee uit goed volgehouden aan- valsspel en twee uit breakouts en een na doorzetten van Anita van der Poel was de wedstrijd nog ge- De mannen van Saturnus begon nen hoopgevend tegen een sterk EDH, 3-1. Maar te gehaast aanspe len op de cirkel (te snel ingaan in plaats van de bal eerst rustig te la ten circuleren) leverde balverlies op waar de Delftenaren gretig van profiteerden. Na 9-8 voor EDH bij de rust bleef Saturnus de Delftse ploeg in de tweede helft op de hie len zitten. Pas in de slotfase kon EDH, dat met zijn complete zaal- ploeg* (eerste divisie) aantrad de marge vergroten. Binnen acht mi nuten schoot de Delftse aanval driemaal raak. Saturnus kon die dreun niet verwerken: 21-18. In de landelijke tweede klasse wonnen de mannen van HVV'70 met 12-7 van Hollandiaan, rust 8-6. Hollandiaan leverde de bal tegen de 3-2-1 en afwisselend 3-1-2 defen sie van HW'70 herhaaldelijk in en de breakout van de Voorschotena ren liep gisteren als geolied. Acht maal was het prijs. Daarnaast en kele afstandsschoten en maar twee treffers uit de hoek. Alleen op dat onderdeel schoot HVV'70 dus gis teren tekort. Op de overige onder delen manifesteerden de pupillen van Paul 't Mannetje zich als de sterkste ploeg van de tweede klas se B. De vrouwen van HW'70 leken niet in staat om Northa in de lande lijke tweede klasse B af te stoppen. Trainer Jos Stigter zag zijn ploeg op een welverdiende 5-3 voor sprong bij rust komen. Maar 'HVV'70 pakte de zaken daarna vooral defensief beter aan en Nor tha, dat ten onrechte meende de wedstrijd simpel te kunnen win nen, kreeg het knap moeilijk en mocht tenslotte nog blij zijn dat het bij 7-7 bleef. In dezelfde klasse wandelde Olympia '72 uit Wasse naar met 15-4 (rust 8-3) langs een bikkelhard handballend HVK. Op vallend was het schieten van af stand bij Olympia '72. Voorheen niet het sterkste punt in de Wasse- haarse aanval. Hermien Goekoop stopte in het Wassenaarse doel twee strafworpen! In de landelijke tweede klasse A gingen de vrouwen van Saturnus na een goede eerste helft tegen Hollandiaan, 5-3, toch nog onder uit, 8-12. De oorzaak lag vooral in de defensie waar het aansluiten herhaaldelijk zo slecht gebeurde dat Hollandiaan simpel kon sco ren. De Leidse aanval ging mee in de defensieve malaise en Hollan diaan wist best raad met de slechte Leidse afspeelballen. Voor Paula Klap was er geen redden aan. FRANK BONTE LEIDEN - De start van de dam- kompetitie in de Dambond Mid den-Holland is in de hoofdklasse niet geheel geruisloos verlopen. Het net 50-jarige Wassenaarse Damgenootschap bleek met dit ju bileum tevens het laatste levenste ken te hebbpn gegeven. Door een immer teruglopend ledenbestand heeft men de vereniging opgehe ven. Hierdoor behoefde het Leids Damgenootschap in de eerste rond niet in aktie te komen. De Rijnsburgse Damclub open de sterk met een 13-3 overwinning op het Hazerswoudse Samen Sterk en is daardoor direkt al een gevaar lijke rivaal voor LDG geworden. Met een drietal talentvolle jonge ren kent RDC geen zwakke 'pion nen' meer. Dik van Dijk wist met een fraaie forcing Kees de Gelder aan de kant te zetten, terwijl Cor van Dusseldorp aan een minimaal voordeel in het eindspel voldoende had om deze tegen Ton Stolwijk in winst om te zetten. Routinier Al- bert Huisman verkeerde in ouder wetse vorm en wist de Hazers woudse topscorer Martien Out een afwikkeling af te dwingen, die kansloos was. Ton Noort had het heel wat moeilijker tegen Jan Fase maar wist uiteindelijk na 67 zetten de winstvariant te vinden. De dooi de jeugdige versterking naar het laatste bord afgezakte Rinus Kromhout bleek te sterk voor dit bord en kende weinig medelijden met Leen Hoogeveen, die met een blunder zijn einde versnelde. Het Katwijkse KDC kende even eens geen problemen met het ge promoveerde Excelsior uit Wad- dinxveen. Reeds in de aanvangsfa se kwamen Hans Klinkenberg en Frans de Jonge een schijf voor. De Jonge deed dit fraai door een onbe kende variant op de Coup Philip pe. Kopman Arend van Beelen wist na wisselend openingspel A. Blom te verrassen met een door braak en opende daarmee de score. Marco Dulfer en Hans Klinkenberg bouwden de voorsprong riant uit. Nadat De Jonge zijn schijfwinst vergat te verzilveren werd na diver se remises een 10-4 voorsprong be reikt. De afgebroken partij van Jan Passchier zal de Katwijkse voor sprong waarschijnlijk vergroten. FRANS DE JONGE GLADSAXE (Ritzau) - De Nederlandse tafeltennisploeg, vorig jaar gedegradeerd uit de Europese topklasse, is zaterdag één treetje lager, de landencompetitie goed begonnen. In Gladsaxe werd met 5-2 van Denemarken gewonnen. Paul Haldan leed in het enkelspel een neder laag tegen Lars Hauth, die in de dubbel met Carsten Egeholt ook van Rob Turk en Frank Boute won. De gedetailleerde uitslag is: Denemarken - Nederland 2-5, Lars Hauth - Henk van Spanje 21-13, 22-24, 19-21; Carsten Egeholt - Paul Haldan 7-21, 14-21; Suzanne Pedersen - Mirjam Kloppenburg 8-21, 4- 21; Hauth/Egeholt - Rob Turk/Frank Boute 21-17, 21-16; Hauth/Pe- dersen - Haldan/Kloppenburg 11-21, 18-21; Hauth-Haldan 19-21, 21- 19, 22-20; Egeholt - Van Spanje 14-21, 11-21. Tweede zege Vivax Sandra Kroon houdt de concentratie vast in haar partij voor Vlietwijk. Jan Jansen snel in interland

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16