Bliksemstart 'Jong' Oranje SP0^TVI Henk van Brussel trainer FC Groningen Ook volleybalsters imponeren bij EK 'n Concordia-hypotheek maakt uw maandlasten laser! concordia heeft meer voor u over McEiiroe vangt bot Vette kluif voor schaatsbond ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1987 PAGINA 17 Swift-Sovjet Met stijgende verbazing, of beter nog (om in stijl te blijven) opperste verbazing heb ik in uw krant van afgelopen zaterdag (Suizebollen) kennis mogen nemen van de Sov jet-perikelen bij Wielervereniging Swift. Het hele gebeuren noopt mij als man met hart voor de Leidse wielersport tot een korte reactie de opperste Swift-Sovjet heeft ge let op haar furieuze reactie kenne lijk last van een kwaad geweten. Als de dissidenten het zwijgen niet kan worden opgelegd, dienen zij maar verbannen te worden. Van vrijheid van meningsuiting heb ben deze regenten nog nooit ge hoord, laat staan dat dit gerespec teerd wordt. Hier lijkt maar een opmerking op zijn plaats. Laten wij de Sovjets zelf maar verbannen naar waar zij thuishoren: Siberie dus. Voor de leden van Swift een zinvol iets om maar eens over na te denken. Trou wens. wie behartigen nu eigenlijk de belangen van Swift niet naar be horen? Het dunkt mij dat het be stuur met zijn handelen de clubbe langen eerder schaadt, dan dat de renners met een al dan niet afwij kende beleidsvisie dat doen Node miste ik bovendien dit jaar voor de deur van het etablissement waar ik werkzaam ben in het cen trum van de stad het spectaculaire wielavondzesdaagse-gebeuren voor amateurs. Wellicht doen de Swift-bestuurders er beter aan om te proberen dit evenement weer van Roomburg naar de binnenstad te v erplaatsen, dan dat zij zich met futiliteiten als al dan niet terechte kritiek en al dan niet het het club- belang dienende verslaggeving be zighouden. Gefietst en dus ook georgani seerd moet er worden en dus svp niet meer van dit soort Don Qui- chotte-achtige taferelen, waar een normaal mens alleen maar als ware het een soort van klucht hard om kan lachen en vervolgc-ns moede loos zijn schouders over ophaalt. A. Groeneveld N.van Zuydbrouckhof 10 Leiden Demonstratie bij Unicum LEIDEN - Unicum presen teert morgen het nieuwe eerste team aan het tennispubliek. Het team verzorgt tijdens een jeugdtoernooi een tennisde- monstratie. De Unicum-ploeg bestaat uit Jan Siemerink, Jac- co Eltingh. Margot van Over loop en nationaal kampioene Eveline Hamers. De demon stratie begint om 14.00 uur op het tennispark aan de Haarlem merweg. Unicum komt volgend sei zoen in de hoofdklasse van de tenniscompetitie uit. De club acht zich niet kansloos in de strijd om promotie naar de ere divisie. PAARDESPORT - Frankrijk heeft gisteren tijdens het CHIO van Praag de landen wedstrijd gewon nen. De ruiters Couperie. Wirt, Ro- zier en Gayat bleven in beide man ches zonder fouten. West-Duits- land werd tweede met vier straf- punten en Groot-Brittannie eindig de als derde met 8 strafpunten. Aan CONCORDIA HYPOTHEKEN. Antwoord nummer 2102. 3500 VE Utrecht, tel. 030-330660 Ik wil graag de brochure ontvangen over hypotheken van Concordia Naam Straat Postcode/Plaats: GRONINGEN (GPD) - Henk van Brussel is de nieuwe, over de vereiste licentie beschikkende trainer van FC Groningen. Maar hij is niet de opvolger van Rob Jacobs, die begin deze maand op non-actief werd gezet. De techni sche leiding en de coaching van het eerste elftal blijven in han den van Martin Koeman over wie de spelers zeer te spreken zijn. Voor de 51-jarige Van Brussel was dat geen punt toen hij vrij dag zijn handtekening plaatste onder een contract, dat eindigt op 30 juni van het volgend jaar. Hij zat zonder werk omdat zijn vorige werkgever De Graafschap er geen trainer in volledige dienst meer op na kon houden. Zijn vertrek bij De Graafschap verliep niet volgens de regels. Er bleek voor hem geen ontslag te zijn aangevraagd, waarna een ar bitrage-zaak volgde. Tot 1 no vember van dit jaar dient De Graafschap Van Brussel door te betalen. ..Ik heb een rottijd achter de rug. want ik kan niet zonder de voetbalwereld", zegt Van Brus sel „Om er toch zo veel mogelijk bij betrokken te blijven, bezocht ik allerlei trainingen. Bij FC Twente, Ajax en FC Utrecht ging ik kijken, maar ik miste natuur lijk de spanning. Het maakt me niets uit dat Martin Koeman ver antwoordelijk is. We werken in een team en het belang van de club staat voorop". De term „stroman" wijst Henk van Brussel van de hand. „Daar voor zou ik me niet lenen. Ik sta hier elke dag op het trainings veld. Koeman is alleen drie mid dagen aanwezig. Begin volgend jaar bekijken we of deze nieuwe constructie werkt. Zo niet, dan zetten we er aan het einde van de competitie een punt achter". Van Brussel was zelf elf ja mi-profvoetballer. Negen seizoe nen kwam hij uit voor Go Ahead Eagles, de resterende twee bracht hij door bij De Graaf schap. Beide clubs stelden hem naderhand ook als trainer aan. In Deventer vervulde hij die funk- tie acht jaar. maar nimmer als hoofdtrainer Dat werd hij in no vember 1979 wel bij SC Heeren veen Gedurende de rest van dat jaar diende Van Brussel zelfs twee clubs, want hij bleef zijn verplichtingen bij Rohda Raalte na komen. Daarna bleef hij nog vijf iaar in dienst van de Friese eerste-divisieclub Pas afgelopen vrijdag trad Van Brussel in contact met FC Gro ningen. Hij trof coordinator Ton van Dalen in Zwolle bij PEC- Roda JC. Deze adviseerde hem contact op te nemen met Renze de Vries. Na diens terugkeer uit Oost-Duitsland, waar de voorzit ter van FC Groningen als KNVB- bestuurder met het Olympisch elftal verbleef, werden de zaken snel afgehandeld. Eerder waren Kurt Linder. Bert Jacobs en Jan Zwartkruis in beeld geweest bij FC Gronin gen. Pak de telefoon, met uw welnemen. En bel de Concordia-adviseur bij u in de buurt of de hypotheekafdeling van Concordia: 030- 330660. Tel dan uit hoeveel minder rente u hoeft te betalen. Hoe laag de afsluitkosten zijn en hoe hoog de belastingaftrek. Want zo'n Concordia-hypotheek op basis van levensverzekering is ook fiscaal heel aantrekkelijk. Dus bent bij zéér lage netto maandlasten met een Concordia-hypotheek veilig en voordelig onder dak. Vergelijk dat maar eens met wat anderen u te bieden heb ben en u zult zien: bij Con cordia... daar begrijpen ze precies wat u bedoelt! NEW YORK (AFP) - Het beroep van John McEnroe tegen een schorsing van twee maanden en een boete van 10.000 dollar, opge legd door de Internationale Prof tennis Raad (MIPTC), is vrijdag in New York verworpen. De schorsing wordt nu maandag effec tief en duurt tot 27 november. In deze periode mag de Amerikaan, die woensdag voor de tweede keer vader werd, niet uitkomen in enig Grand Prix-toernooi of in een an der evenement, dat onder auspici ën van de MIPTC valt. McEnroe werd gestraft voor zijn misdragingen tijdens het laatste toernooi om de open Amerikaanse titelstrijd in Flushing Meadow. Daar kreeg hij tijdens zijn duel met de Joegoslaaf Slobodan Zivojino- vic eerst een strafpunt, vervolgens een strafgame en later een boete Hilbert van der Duim, tweevoudig wereldkampioen en Europees kampioen, werelduurrecordhou der en zeven keer Nederlands kam pioen. werd door voorzitter David Meijer van de KNSB geeerd met de gouden bondsspeld. De met krukken lopende Fries, herstellende van een zwaar auto ongeluk. kreeg een donderende ovatie. De gestopte allrounders Fnts Schalij en Yep Kramer kre gen de zilveren erespeld. Die was er ook voor vijfvoudig Nederlands kampioen Ria Visser, die dit sei zoen weer deel uitmaakt van de kernploeg en voor de derde keer aan de Olympische Winterspelen hoopt deel te nemen. Yvonne van Gennip heeft de pre mies voor de twee wereldrecords en één nationaal record in Heeren veen, groot 45.000 gulden, toch ge ïncasseerd. Lange tijd heeft de Haarlemse nummer twee van Europa moeten wachten op haar geld. Door de plotseling surseance van betaling van de Ijsbaan Thialf konden de cheques van Van Gennip dit voor jaar niet worden geind. De Neder lands kampioene toonde zich vrij dag verheugd. „Het geld gaat voor lopig wel op een rekening, waar ik niet mag aankomen, maar het geeft een lekker gevoel dat het er is" De rechtbank in Leeuwarden heeft donderdag definitief sursean ce van betaling verleend aan Thialf bv in Heerenveen. Hiermee lijkt het ijsstadion Thialf behoed te zijn voor een faillissement. Van de 83 crediteuren waren er 77 voor een verlenging van uitstel van betaling, dat in mei voorlopig was verleend De bewindvoerders mr. T.H. Boon stra en mr. A. Geense toonden zich opgetogen over de uitspraak „De donkere wolken boven het stadion zijn nu verdreven", aldus Boon stra. BRUSSEL (GPD) - De ambities zitten diep in hem verankerd. Echt tevreden zal hij nooit gauw zijn. Misschien daarom is het gezicht van Arie Selinger getekend met grimmige trekken. Toch brak er gisteravond plotseling een schijn tje van een glimlach door. Selinger had er reden voor. Zijn formatie, tot voor kort een soort schaduw- team van het echte Oranje, verpul verde Joegoslavië alsof het een routine-klusje betrof. Een betere ouverture van het Eu ropese kampioenschap in Belgie hadden Selinger en zijn mannen broeders zich niet kunnen wensen. De bondscoach wist dat hij een gok nam door niet de gevestigde orde, maar de aanstormende jeugd in te zetten. „Daarom", verkondigde Se linger, „zijn we vijf dagen lang met de wedstrijd tegen Joegoslavië be zig geweest. Tijdens de trainingen steeds maar weer simuleren dat we tegen Joegoslavië speelden". De Joegoslaven kregen welhaast het schaamrood op de kaken. Zeg ge en schrijve zeventien punten (15-6, 15-10, 15-1) kreeg de ploeg, nota bene de Universiade-winnaar van dit jaar, op haar conto. Beteu terd stelde Lazar Grozdanovic, de Joegoslavische bondscoach, vast: „Ik had niet verwacht dat dit jonge Nederlandse team z'o sterk zou zijn". Die mening werd zelfs nog een beetje opgepoetst door Arie Selin ger: „Misschien kan deze ploeg nog wel meer dan we zelf denken". Met deze spelers (de basis be stond gisteravond uit Blange, Post- huma. Zoodsma, Benne, Zwerver en Grabert) lijkt de toekomst voor Nederland vol perspectief. Dat er talent in ruime mate voorhanden is staat vast. Voor Selinger ligt er vooral de taak om de Nederlandse spelers klaar te stomen voor de kei harde mentaliteit in de topsport. Hij lijkt daarin stapje voor stapje te slagen. Edwin Benne, de aanvaller die met zijn verwoestende smashes grote indruk maakte, zei: „Ik voel me geweldig sterk. Selinger houdt me steeds voor dat ik bij de beste spelers van de wereld kan gaan be horen. Ik begin er warempel in te geloven". Een soortgelijk geluid liet Peter Blange, de spelverdeler met een voor volleybalbegrippen haast unieke lengte van 2.05 meter, horen. Blangé leek lange tijd uit de boot te vallen, maar kwam toch te rug in Oranje: „Ik moest inderdaad terugvechten. Maar ik hou van het gevecht. Volleybal is een keiharde business, daar ben ik nu van door drongen. Ik voel me er prima bij. Als je dit aankunt, deze harde men taliteit, dan heb je het gevoel of je de hele wereld aankunt". Oranje blonk uit door zelfver trouwen en inspiratie. Dat oogstte temeer bewondering, omdat de kil le sporthal van Oudergem, waar slechts enkele honderden toe schouwers present waren, verre van stimulerend werkte. De Neder landers gingen er niet gebukt on der. Integendeel. Vanaf het begin etaleerde de ploeg een onverwoest bare instelling. De gedegen spel- verdeling van Blangé, de machtige uthalen van Benne en Zwerver, de betrouwbare inbreng van Zood sma, Grabert en Posthuma: het groeide Joegoslavië allemaal een beetje boven de pet. De boomlange Jan ïfosthuma: „Het klinkt gek, maar we hadden gewoon het gevoel dat het goed zou gaan lopen. Alleen in de tweede set hadden we het even moeilijk. Maar we zijn daar samen knap overheen gekomen Het is toch wel opmerke lijk dat we zo goed van start gaan. DEN HAAG (ANP) - De Konink lijke Nederlandse Schaats Bond (KNSB) is voor een nieuwe periode van vier jaar, van juli 1988 tot en ju ni 1992. verzekerd van de financië le steun van Aegon. De bondsspon- sor. sinds 1984 goed voor 500.000 gulden per jaar, heeft de succesvol le samenwerking met de KNSB ge honoreerd met een verhoging van twee ton per jaar. Voor de nieuwe, na het Olympische schaatsseizoen startende periode van vier jaar ont vangt de bond in totaal 2.8 miljoen gulden. EUPEN (ANP) - De Nederlandse vrouwen-volleybalploeg is de Eu ropese titelstrijd begonnen met een overwinning. De ploeg trof vrijdag in Eupen in Polen een idea le openingspartner. Oranje kon rustig warm draaien zonder echt in gevaar te geraken. In vier sets en honderd minuten beslisten de pu pillen van coach Pang het duel: 14- 16,15-11,15-11,15-7. De volleybalsters hadden zioh in Polen geen betere tegenstander kunnen wensen voor de openings wedstrijd. In groep A behoren de Poolse vrouwen onmiskenbaar tot de zwakkere tegenstanders. Het in het blauw gestoken Nederlandse team kon tegen de Oosteuropese formatie rustig in het ritme komen voor de zware confrontaties tegen Tsjechoslowakije, West-Duitsland, Italië en de Sovjetunie. In dat kwartet wedstrijden moet de da- mesploeg een plaats in de halve fi nales afdwingen om de bronzen medaille van 1985 te prolongeren. Nederland startte tegen Polen al lerminst overtuigend. Coach Pang had zijn beproefde zestal Piersma. Brunninkhuis, De Vries. Weersing. Van Eijkeren en Doevendans in het veld gestuurd, maar de basis draaide niet. Het meespelen van De Vries was een flinke meevaller. De geroutineerde spelverdeelster, die zondag in de voorlaatste oefen wedstrijd tegen Bulgarije een kuit beenblessure had opgelopen, had de afgelopen week nauwelijks kun nen trainen. Ook Piersma en Brun ninkhuis klaagden over kleine blessures, maar dt medische staf deelde die in onder de categorie stress. Het zestal had in het paro chiehuis van Eupen, dat in een speelzaal voor de volleybalsters is herdoopt, last van plankenkoorts. Vooral de nerveuze debutante Doe vendans was verantwoordelijk voor een hele reeks misverstanden, die de Poolse ploeg in een oog wenk op 0-8 bracht. Op die star.u greep Pang in Doevendans en Van Eijkeren werden gewisseld voor De Jong en Boersma en kwamen niet meer terug. De verse krachten brachten dat extra beetje veerkracht in dat no dig was om de ploeg over het dode punt te tillen. Zonder een echt hoog niveau te bereiken zette de ploeg de achtervolging in en via 5- 13 kwam Oranje terug tot 14-14. Vooral door toedoen van de onbe vangen debuterende Boersma en de smashkracht van Weersing. De Poolse dames hadden in die fase nog kracht genoeg om de set te grij pen (14-16). In de tweede set trok Oranje de lijn van de eerste door. De ploeg startte vlot (6-1) en controleerde daarna de wedstrijd. Op een korte inzinking na, waarin De Jong met een serie mislukte smashes de Foolse ploeg terug in de wedstrijd bracht (6-8). Pang herstelde de rust door Berg in het veld te brengen voor De Jong. Met die wissel had de Chinese coach de ideale forma tie gevonden. Het zestal ging in vlot tempo op weg naar de gelijk maker (15-11). De derde reeks was de set van Boersma, Weersing en De Vries. Het trio trok ae ploeg op naar een hoger niveau en de Polen deinsden angstig terug voor de verwoestend harde smashes van 'Harry' Weer sing. Toch volgde op 7-3 wederom een terugval als gevolg van concen tratieproblemen. Polen kwam bij (7-6), maar nooit gelijk. Via 13-9 sloeg Brunninkhuis het bevrijden de vijftiende punt binnen (15-11). De vierde set was een formaliteit. TAFELTENNIS - Frankrijk heeft gisteren in Samt-Pierre-Du-Mont een wedstrijd voor de superliga ta feltennis tegen Joegoslavië met 4-3 gewonnen MOTORSPORT - Oost-Duitsland voert in de internationale motorze- sdaagse in Polen de klassementen in de strijd om de Trophy en de Ju nior Trophy aan. van 7.500 dollar, waardoor hij - met de eerdere boete van 350 dollar in hetzelfde toernooi - voor de tweede maal dit seizoen over de grens van 7.500 dollar kwam, die reglemen tair een schorsing van twee maan den en een extra boete betekent. De sponsor heeft in het contract met de KNSB een optie voor nog eens twee jaar, tot en met 1994, op genomen. In dat jaar wordt, voor het eerst afwijkend van het tot 1992 gelijklopende schema met de Zo merspelen. de volgende editie van de Winterspelen gehouden. De Koninklijke Nederlandse Schaatsbond onderscheidde in Den Haag vier langebaanrijders. Meestal beginnen we toernooien heel matig. In elk geval kan het van grote invloed zijn voor het verdere verloop". Arie Selinger: „Mijn eni ge hoop is dat we dit niveau vast houden. Dan kunnen er nog gekke dingen gebeuren". Een pakkend duel Een andere uitschieter op de openingsdag van het EK was de confrontatie tussen de aartsrivalen Frankrijk en Italië. Een pakkend duel, dat bijna 2,5 uur in beslag nam en geen moment verveelde. Frankrijk won uiteindelijk vooral door het formidabele optreden van spelverdeler Alain Fabian en aan valler Eric Bouvier. De setstanden waren: 10-15, 15-5, 15-5, 16-14. De Sovjetunie liet er in de eerste wedstrijd geen gras over groeien. Het arme Roemenie, op papier het zwakste team van poule A, kreeg in totaal maar negen punten mee 15- 1. 15-5, 15-3. Ook zonder de vedet ten Zaitsev en Savin, die er mee stopten, blijken de Russen nauwe lijks iets van hun klasse verloren te hebben. De favorietenrol staat in elk geval kaarsrecht overeind. Cintha Boersma doorboort het Poolse verdedigingsblok. SCOREBORD DEN HAAG (ANP) - De uitslag van de donderdagavond gehouden trekking voor de midlotto 38a is: Winnende getallen: 7 - 9 - 17 - 21- 37 - I». Reservegetal: 18. Winnend getal cijferspel 38a: «37958. Extra prijzen op: 51464. Midlotto 38a le prijs geen winnaar: 2e prijs. 5 win naars, die elk bruto 55.403.20 ontvan gen: 3e prijs: 147 winnaars, die elk 540,-- ontvangen, 4e prijs: 5.853 win naars, die elk 13.50 ontvangen; 5e prijs 67.594 winnaars, die elk 5.-- ontvangen Cijferspel 38a 6 cijfers goed 1 winnaar, die bruto i 100 000." ontvangt. 5 cijfer» goed geen winnaar. 4 cijfers goed 21 win naars. die elk 1.000,-- ontvangen. 3 cij fers goed 196 winnaars, die elk 100,-- ontvangen; 2 cijfers goed 1.984 win naars, die elk 10.-- ontvangen. TOERNOOI TILBURG Kortsjnoi-Ljubojevic 1/2-1/2 WEST DUITSLAND Werder Bremen- Waldhof 3-1. Hannover-Borussia 2-3. Groep A (Eupen): Nederland - Polen 3-1 (14-16, 15-11, 15-11. 15-7), Sovjetunie - Tsjechoslowakije 3-1 (15-13, 11-15, 15-1. 15-2), Italie-West Duitsland 3-2 Groep B (Gent): Roemenie - Belgie 3-0 15-9. 15-3.15-9). Oost-Duitsland - Bulga rije 3-0 (15-11 16-14 15-9). Frankrijk Hongarije 3-2. Mannen: Groep A (Oudergein) Sovjetunie - Roe menië 3-0 (15-1 15-5 15-3), Frankrijk - Ita lië 3-1 (10-15. 15-5, 15-5. 16-14: Neder land - Joegoslavië 3-0 (15-6. 15-10. 15-1) Groep B (Genk) Belgie - Spanje 3-0(16- 14. 15-9. 15-13), Griekenland - Tsiechos- lowakije 3-2 (13-15 15-8 15-6 4-15. Zwe- den-Bulgarije 3-1. ZATERDAG 13.15-15.00 Did 1 ARD-Sport Extra met het Grand Prix-tennistoernooi in Hamburg-Rothenbaum, halve fi nales dames enkelspel. 13.15-18.05 BBC 1 Grandstand met paarderennen in Ascot, golf om de Ryder Cup en volleybalwedstrijden vanuit Londen. 14.50-15.50 SKY Golf on Sky ver slag van het golftoernooi dat van 17 tot 22 september werd gehouden in de St.Nom La Brechte golfclub te Parijs. 15.30-16.30 SCH Ryder Cup Golf vanuit Muirfield. 15.50-16.55 SKY International Mo tor Sports. Autosport: 200 mile su persprint vanuit Neurenberg en mo torsport: 8e ronde van de WK mot orcross voor 500 cc motoren. 16 55-17 15 Ned 2 Studio Sport met een samenvatting van de vandaag gespeelde wedstrijden om het Euro pees kampioenschap volleybal Ne- derland-West-Duitsland (dames) en Nederland-Frankrijk (heren) 17.40-19.15 BBC 2 Darts Britse kampioenschappen 18.05-18.20 BBC 1 Sportuitslagen 18.05-19.00 Did 1 Sportschau Bun- desliga-voetbal 20.15-21.00 Did 3 Sport ïm Westen. 20.30-23.05 SCH Ryder Cup Golf vanuit Muirfield. 21 50-22.05 BBC 1 Sport 22.05-23.20 Did 2 Das Aktuelle Sport-Studio. 22.25-23,25 BRT 1 Sport op Zater dag: met een samenvatting van de EK volleybal, de wedstrijd Belgie- Zweden (heren). 22.40-23.20 Ned 2 Studio Sport 22.45-23.00 Ned 1 Interpolis schaak toernooi vanuit Tilburg. 00.40-02.30 BBC 1 Sports: met sa menvattingen van golf: Ryder Cup en darts Britse kampioenschap- ZONDAG 13.15-15.00 Did 1 ARD-Sport Extra Grand Prix-tennistoernooi in Ham burg-Rothenbaum. finale dames en kel. 13.30-20.00 BBC 2 Sunday Grandstand: met rugby: Newoort- Swansea, autosport: de Grand Pnx van Spanje voor formule 1-wagens en golf om de Ryder Cup 14.25-15.00 Ned 1 Studio Sport met autosport: rechtstreeks verslag van de Grand Prix van Spanje voor for mule 1-wagens in Jerez. 14.35-15.35 SKY US College footb all. Wedstrijd in de serie regionale fi nales voor Liberty Bowl: University of Memphis-University of Ten- ?5.(KM5.30 SCH Paddles Up kano- wedstrijden. 15.00-17.55 Ned 2 Studio Sport. Met autosport rechtstreeks verslag van de Grand Prix van Spanje voor for mule 1-wagens in Jerez, wielren nen: verslag van de Grand Pnx des Nations, de 90 km lange tijdrit voor wielerprofs en EK volleybal Neder- land-Italië (dames en heren) 15.00-19.30 BRT 2 Stadion: met een rechtstreeks verslag van de EK vol- lybal, Belgiè-Bulgarije (heren). 15.30-17.00 SCH Ryder Cup Golf: sa menvatting dag 1. 15.35-16.35 SKY VFL Australian Football: competitiewedstrijd 16.30-17 00 Did 3 Sport im Westen Met paardesport de Grote Prijs van Europa vanuit Keulen. 17.02-18.10 Did 2 Die Sport-Reporta ge met o a. autosport, de Grand Prix van Spanje voor formule 1-wa gens in Jerez. 13.10-18.40 Did 1 Sportschau met o a. motorsport, internationale 6- daagse in Polen. 18.30-18.45 Ned 2 Studio Sport EK volleybal. Nederland-Itahe (dames en heren). 19.00-19.55 Ned 2 Studio Sport. 19.50-19.57 Did 1 Sportschau-Tele- gramm 20.10-20.45 BRT 1 Sportweekend 20.30-22.00 SCH Ryder Cup Golf rechtstreeks verslag van de finale van de golfkampioenschappen in Muirfield 2205-23.05 SKY VFL Australian Rules Football competitiewed strijd. 22.25-22.55 Did 2 Sport am Sonntag: met motorsport: de Grand Prix van Brazilië in Goiania in de 250 en 500 cc klassen 22.55-23.25 BBC 2 Formule 1 Grand Prix van Spanje IJSHOKCEY - Bekerhouder CS- KA Moskou heeft gisteren in het fi- naletoernooi om de Europa Cup ijshockey met 9-0 (3-0, 3-0, 3-0) van de Tsjechoslowaakse kampioen Kosice gewonnen. Moskou leidt in het toernooi in Lugano met drie punten uit twee duels. WIELRENNEN - De Deen Hans- Henrik Oersted heeft zijn tweede aanval op het werelduurrecord op zeeniveau, in handen van Frances co Moser, binnen tien minuten op gegeven Op de wielerbaan van Milaan had Oersted toen al tien se conden achterstand op het schema

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17