[M]Het Motorhuis Fortuna wil van John Linford af Glasbergen kan het doel weer vinden Voorschoten 1 boekt schaakwinst VERHOOG ZELF DE INRUILPRIJS VAN UW AUTO BIJ DE GROTE INRUILSHOW VAN HET MOTORHUIS Het Motorhuis: je kunt er niet omheen. Regilio Tuur snel uitgeteld Verbannen uit A-selectie EBÖEa 25 jaar Wereld Natuur Fonds 'Kies voor de Natuur'. Iedereen een tientje, voor zes of meer tientjes een ark ^Gironummer 25 Van minimaal f 1.500 tot maar liefst f 4.000,-- Kom naar de grootste showroom met de meeste keuze. PAGINA 19 KATWIJK - Glasbergen heeft zich gisteravond weer eens van de goe de kant laten zien en in de interre gionale zaalvoetbalstrijd 'ouder wets' veel gescoord tegen De Ro zet. In de slotfase verslapte de con- OOST-BERLIJN (ADN) - Regi lio Tuur is gisteravond in de eer ste ronde van het internationale bokstoernooi in Oost-Berlijn ver slagen door de Roemeen Nicolae Talpos. De winnaar van de bron zen medaille bij het laatste toer nooi om de Europese titels leed een kleine nederlaag op punten. De Nederlandse vedergewicht zette in de eerste ronde zijn Roe meense tegenstander onder druk met snelle acties, maar verloor zijn overwicht in de tweede ron de tegen de lichamelijk sterkere Talpos. WIELRENNEN - Olympia's inter nationale wielerronde van Neder land voor amateurs zal in 1988 op Texel beginnen. De bedoeling is zowel de proloog als de eerste etap pe op het Waddeneiland te laten rij den. centratie bij de Rijnsburgers, waar door de bezoekers van 7-2 tot 7-5 konden terugkomen. Neptunus verrastte in Rotterdam met een 4-3 overwinning op De Maas. In de hoofdklasse wist Cleijn Duin de weg naar het doel goed te vinden. Landwer Johan werd met 10-2 te ruggewezen. Glasbergen - De Rozet 7-5 De combinaties liepen bij Glas bergen/De Best weer zoals het zou moeten. Vooral Martin van der Plas en Gert Aandewiel konden elkaar goed vinden, terwijl ook Peter Ho- gewoning een belangrijke bijdrage leverde aan de vlotte wijze waarop de Rijnsburgers De Rozet op ach terstand zette. Bij rust was het nog 3-1, maar daarna liep de thuisploeg snel uit naar een riante 7-2 voor sprong. 'Showtime' dacht Glasber gen toen, maar de hoogstandjes le verden slechts tegendoelpunten op. Eindstand: 7-5. Van der Plas (3), Hogewoning (3) en Gert Aandewiel scoorden. Cleijn Duin - Landwer 10-2 Afmaken was de afgelopen we ken steeds een probleem voor de Katwijkers, die gisteravond einde lijk de talrijke kansen wisten te verzilveren. Bij rust stond Land wer Johan al op een 3-0 achter stand, en daarna rolde Cleijn Duin naar een ruime 10-2 zege. Leen van der Plas (3), Dirk Jonker 3), Jan de Beste (3) en Johan Jonker waren de Katwijkse scorers, Zwetsloot en Van Kampen redden de eer voor Landwer. SITTARD (GPD) - Het is niet uitgesloten dat John Linford zijn laatste wedstrijd met Fortuna Sittard reeds achter de rug heeft. Gisteravond kwam het bestuur in samenspraak met trainer Hans van Doorneveld tot de slotsom dat de centrumspits voorlopig niet meer met de A-selectie mag meetrainen en dat wanneer zich een kandidaat voor Lin ford opwerpt, deze kan rekenen op de volle medewerking van Sittardse zijde. PAPENDAL (ANP) - Lambert Schuurs (Sittardia) en Carla Kleintjens (Sverreborg Trondheim) zijn gekozen tot de handballers van het jaar 1986/87. De beide Limburgse internationals brachten het afgelopen sei zoen hun clubteams de nationale titel. Kleintjens stapte na het kampioen schap met de vrouwen van Vlug en Lenig (Geleen) over naar Noorwegen. De kleine hoekspeelster maakte vooral indruk bij de A-wereldtitelstrijd in eigen land. Schuurs, de cirkelloper van Oranje en Sittardia. staat in de belangstelling van de Westduitse topclub Gummersbach. Tot het scheids- rechterskoppel van het seizoen werden Wim Struik (Den Haag) en Jo Nus- ser (Sittard) uitgeroepen. (foto anp> Daarmee werd John Linford gis teravond op een nette manier op een zijspoor gerangeerd. "De kans is niet groot dat hij de komende we ken in actie komt voor Fortuna", reageerde Fortuna-voorzitter Paul Boels. Het 'enfant terrible' zelf wenste niet nader op de materie in te gaan. Fortuna is de wispelturige John Linford dus liever vandaag nog dan morgen kwijt. Ontslagen is de centrumspits echter niet. Niet zo zeer omdat Fortuna in de toekomst mogelijk toch weer de draad met de Brit wil oppakken maar veel meer vanwege het feit dat bij een eventueel ontslag de lopende ver bintenis zal moeten worden afge kocht en dat er dan ook van een transferbedrag geen sprake kan zijn. "De afspraak is dat Linford voor taan traint op de manier zoals trai- LEIDEN - De eerste speelronde in de derde klasse van de landelijke schaakcompetitie lijkt de verte genwoordigers van de Leidse schaakbond reeds aardig op hun plaats te hebben gezet. Voorscho ten 1 bevestigde in 3B de titelaspi- raties, door met 31/2-41/2 het jeug dige maar sterke Capelle de baas te blijven. De Voorschoter-reserves gingen in 3C met 6 1/2-1 1/2 de boot in tegen Pat Mat en zullen vermoe delijk hard tegen degradatie moe ten knokken. Eenzelfde lot lijkt de butant Alphen 1 beschoren, dat te gen het op papier niet al te sterke VW uit Alkmaar met een 3 1/2-4 1/2 verlies genoegen moest nemen. Eveneens in 3Q sloot LSG 3 met 3-3 af tegen de Amstel, waarbij een 4-4 gelijkspel de meest voor de hand liggende uitslag is. Capelle 1 - Voorschoten 1 3 1/2- 4 1/2 Voorschoten had tegen de Rot terdamse studenten uit Capelle zijn zaakjes goed onder controle. Kopman Aart Huizer leverde een vlotte winstpartij af, gevolgd door een rustige remise van Sander Hi- larius en een zege van Ger Both. Toen Erik Bongers en good-old Ge ert Sluiter vervolgens hun tegen standers pardoes een stuk cadeau deden en daarop spoedig het on derspit dolven, betrokken de Voor- schoter gezichten voor korte tijd: 2 1/2-2 1/2. Bert Houweling en Frank den Herder (spelend tegen oud Leids jeugdkampioen Paul Schra- ma) maakten echter met goede winstpartijen aan alle onzekerheid een einde: 2 1/2-4 1/2. Verlies van een van slag zijnde Frits Fritschy kon de pret toen niet meer druk ken: 3 1/2-4 1/2. Alphen - VW 3 1/2-4 1/2. Alphen liet tegen VW mogelijk heden op beter onbenut. Mark Petrelli, Gert-Jan Baas en Onno van Dijk deden met solide over winningen wat van hen verwacht werd, terwijl Tiemen Apeldoorn een rustige remise voor zijn reke ning nam. Verder dan deze 3 1/2 punt kwamen de Alphenaren ech ter niet. Missers waren er daarbij van Piet de Jong, die na een grillige partij verzuimde tijdsoverschrij ding bij zijn opponent te constate ren en tenslotte in tweede zitting de remisemarge juist misliep. Ook Leen de Jong maakte het zijn te genstander gemakkelijk, door op de 40ste zet in een gecompliceerde positie de dame cadeau te doen. Verder verlies was er voor een ma tig spelende Jan de Wit en kopman Peter Passenier, die een winnende combinatie overzag: 31/2-41/2. LSG 3 - De Amstel 3-3 voorl. LSG 3 liet het er ook enigszins bij zitten, doordat sommige spelers hun gunstige posities onnodig tot remise deden verzanden. Remmelt Otten ging kansloos van het bord, Raoul van Ketel, Peter van der Heijden, Andreas Lind en kopman Albert Westra Hoekzema kwamen niet verder dan een puntendeling. Na een blunder van zijn tegenstan der was er wel winst voor Johnson: 3-3. Joop Bakker staat in afgebro ken positie duidelijk op verlies, daarentegen lijkt Klaéfs Hagendijk na lang geploeter in een dame eindspel nu over goede perspectie ven op de zege te beschikken. Pat Mat - Voorschoten 2 6 1/2 - 1 1/2. Wise en Kuiper bezegelden met de nodige blunders al snel hun lot, Marco Combé, Joop Thierry en Gerard Huyning werden langzaam maar zeker over de rand van de af grond gedrukt. De tegenpunten werden via remises van Wiebe Wie bes, Hans Lindeboom en Reinier Thierry bijeengebracht. ner Hans van Doorneveld die voor ogen heeft: individueel of met het tweede elftal. Daarnaast zullen wij als club ons op een zeer redelijke manier opstellen wanneer een an dere vereniging bij ons aanklopt voor Linford. Die club zal dan wel zijn contract, dat nog tot eind dit seizoen loopt, moeten afkopen", lichtte Boels het besluit toe. In afwachting van belangstelling van buitenaf heeft inmiddels AA Gent, de nieuwe club van Ab Fafié, interesse getoond. De onderhande lingen verkeren echter nog in een zeer pril stadium. Linford, die in de huidige competitie vijfmaal scoor de, voelt zich in Sittard al weken niet meer thuis. "Het voetbal Fortuna staat me niet aan" en „de mentaliteit bevalt me niet", liet hij zich al eens eerder ontvallen. Bo vendien lijkt de Brit na het vertrek van Frans Thijssen, met wie hij veel contact had, vereenzaamd. Vaker dan ooit reageerde Lin ford tijdens de huidige voetbaljaar gang zijn eigen onkunde en falen verbaal af op zijn clubmakkers. De sfeer tussen Linford enerzijds en de spelersgroep anderzijds vertroe belde en kreeg zijn climax in de wedstrijd FC Twente-Fortuna. Omdat Linford de sfeer binnen de groep verpestte, haalde trainer Van Doorneveld hem naar de kant. De dag erna was het weer raak. toen de aanvaller na een onschuldig inci dent tijdens de training de bal vol tegen het lichaam van assistent- trainer Voorn trachtte te schoppen. Het hoofdstuk John Linford lijkt op korte termijn te worden afge rond. "Ik praat met niemand meer. Ik laat alles op me afkomen en trek mijn eigen plan. Ik ben het voetbal voorlopig spuugzat", was het enige korte commentaartje van de nukki ge Linford. Lotto 38 Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 5 winnaars, die ieder bruto f60.000 ont vangen; derde prijs: 197 winnaars, die ieder bruto f 1.161,20 ontvangen; vi:rde prijs: 6.212 winnaars, die ieder f31,80 ontvangen; vijfde prijs: 74.019 personen, die ieder f5,00 ontvangen Cijferspel 38 Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto f 100.000 ontvangt; tweede prijs: 3 win naars. die ieder bruto f 10.000 ontvan gen; derde prijs: 16 winnaars, die ieder f 1.000 ontvangen; vierde prijs. 219 win- die ieder f lOOontvangen; vijfde Toto 38 Eerste prijs: 18 winnaars, die ieder bruto f2.913,60 ontvangen: tweede prijs: 408 winnaars, die ieder f39.30 ontvangen; derde prijs: 3.529 personen, die ieder f 11,30 ontvangen. Toto-gelijk 38 Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 8 winnaars, die ieder f248,60 ontvangen; vierde prijs. 261 personen, die ieder f 11,70 ont- INTERNATIONAAL TOERNOOI TILBURG Vijfde ronde: Ulf Andersson (Zwe) - Ljubomir Ljubojevic (Joe) Robert Hubner (Wdl) - Pedrag Nikolic (Jsl) afg. Jan Timman (Ned) - Arthur Joesoepov (Sov) 1-0, Andrej Sokolov (Sov) - Viktor Kortsjnoi (Zwi) afg. Stand: 1. Timman 4 punten. 2. Hiibner en Nikolic beiden 2'/: en 1 afg. partij, 4 Joesoepov 2'/:, 5. Andersson 2 en 1 afg. partij. 6. Ljubojevic 2. 7. Sokolov 1'/.- en 1 afg. partij, 8. Kortsjnoi 0 en 2 afg. partij- VOOR-OLYMPISCHE WEDSTRIJ DEN PUSAN Tornado: 1 Jan van Ek/Huub Lambriex (Ned), 2. Sellers/Timmes (Fij), 3. Knapp/ Steinfeld (VSt), Flying Dutchman: 1. Braun/Kenney (Vst), 2. Henri Koning/Hans Schelling (Ned), 3. Turner/Allan (GBr). Finn: 1. Oleg Koperski (Sov) 2. Camp bell Rose (Aus), 3. Othmar Muller von Blumencron (WD1), Plankzeilcn: 1. Scott Steele (VSt), 2. Er ic Belot (Fra), 3. Chris Lawrence (Aus) 470 vrouwen: 1. Soderstrom/Bengtsson (Zwe), 2. Niece/Raymond (VSt), 3 Egno- t/Econot (NZe), 4. Lemstrom/Lemstrom (Fin). 9. Hennie Vegter/Manon Bultman (Ned), 21. Tonnv van der Vooren/Henne- ke Stavenuiter (Ned). 470 mannen: 1. Bucklev/McLean (GBr), 2. Kinney/Orlov (VSt), 3. Wicki/Prev (Zwi), EREKLASSE, woensdag: AAC DIOK, RCH - Bassets. REL - HRC Wasps - 't Gooi, NFC - Castricum Nieuwe uitgaven - 'Het dolhuis' heet de nieuwe i man van Boudewijn Büch, het leven van de kleine Winkler Brockhaus stap voor stap wordt gevolgd. Waarom wordt een tienja rig kind naar een gekkenhuis ge stuurd? (uitg. Arbeiderspers, f29,90). - Van Simon Carmiggeit is een nieuwe bundel Kronkels versche nen, 'De vrolijke jaren'. Ze werden voor de krant geschreven tussen 1960 en 1970, maar nooit eerder op genomen in een bundeling. In deze 'levensverhalen' staan vooral Car- miggelts kleinkinderen centraal, (uitg. Arbeiderspers, f26,50) - 'Tragisch wonen' heet Marijke Höwelers nieuwste verhalenbun del, waarin zij weer op geestige wij ze haar visie geeft op het tobberige leven van mensen van deze tijd. (uitg. Arbeiderspers, f26,50). - Veertig jaar geleden werd 'De avonden' van Gerard Reve voor het eerst uitgebracht. Bovendien be staat de uitgever van dit zeer suc cesvolle boek 100 jaar. Redenen om van 'De avonden' een speciale, gebonden jubileumuitgave op de markt te brengen voor f39,50. - 'Duurzame gewoonten' luidt de ti tel van de onlangs verschenen ro man van Alfred Kossmann. Een autobiografie waarin Kossmann vertelt over zichzelf en anderen: de vergeten Duitse romanticus Justi- nus Kerner, Willem Kloos én mo tieven in zijn eigen werk. (uitg. Querido, f27,50). - Het nieuwste boek van Willem Brakman 'Jongensboek' heeft een prachtige, ouderwetse omslag: twee jongens zitten in een bos op de grond en vertellen elkaar een verhaal. 'Jongensboek' omvat drie verhalen, waarvan in het tweede inderdaad sprake is van een jongen die aan een leeftijdgenoot vertelt over zijn 'oom Henk'. In alle drie vertellingen spelen 'ooms' een rol. (uitg. Querido, f29,50). - Twee dichtburdels bij Querido: 'Een winter in Tomi' (f 17,50) van Hans Berghuis en 'Mijn winter' (f 25,-) van Toon Teilegen. Bij Bert Bakker zijn de Verzamelde Ge dichten van Paul van Ostaijen ver schenen. Een bundeling van Mu- sic-Hall, Het sienjaal, De feesten van angst en pijn, Bezette stad en Nagelaten gedichten. Prijs: f 49,50 - In de 17e en 18e eeuw trokken in Nederland niet koningen aan de touwtjes, maar regenten. In 'Een deftig bestaan' wordt verteld over het dagelijks leven van deze men sen en hoe zijn hun machtspositie konden handhaven. Uitg. Kosmos, f29,90. - 'Het haken slaan van de haas' is een roman van Bert Jansen, ver schenen bij Bert Bakker voor f24,90. Hoofdpersoon Egbert Smeenge houdt zich bezig met het in kaart brengen van zijn geboorte streek, de veenkoloniën. - Bij Bert Bakker is eveneens een verhalenbundel van de Italiaanse schrijfster Marta Morazzoni ver schenen: 'Het meisje met de parel'. De verhalen spelen zich af in ver schillende milieus en tijden. Proza - 'Ossegalzeep', twintig verhalen over erotiek, geluk en dood door Hans Koe koek. Fontein, prijs 23,50. - 'Anka', de in-trieste biografie van een incest-slachtoffer, verteld aan en opge schreven door de schrijfster Ans van der Heide-Kort. Ruim 200 bladzijden over 'een hel op aarde'. Uitgeverij Zevenster. - 'Een kwestie van formaat' en negen an dere verhalen van Christine Kraft, die na een enkele jaren als actrice te hebben gewerkt zich geheel aan het schrijven wijdde. Een van haar romans is inmid dels aan de vierde druk toe. Contact, prijs 22,50. - 'Brief van Walter Finch aan zijn zoon' is een postuum verschenen korte roman van Belle van Zuylen, geschreven in 1799 en verschenen in 1806. Nigh en Van Ditmar, prijs 19,90. Jeugdboeken verhaal, dat met medewerking van het Westfries Museum een historische ach tergrond kreeg. Westfriesland, prijs 19,95. - 'De zomer van de ijscotent' door Yngve Berger is een jeugdroman over liefde, vriendschap en eenzaamheid voor jongeren van 13 jaar en ouder. Leo pold, prijs 22,50. Diversen - 'Mama's zijn lief.' door Annie G. Bijnoord. De schrijfster was ooit zelf het slachtoffer van kindermishandeling. Nu heeft zij haar ervaringen vastgelegd in een gedeeltelijk fictieve auto-biografie. Ambo, prijs 24,50. - 'Hendrikus Colijn, antirevolutionair' werd geschreven door Jan Bank en Chris Vos, hoogleraar en medewerker aan de Erasmus Universiteit in Rotter dam. Zij maakten een tweedelige tv-do- cumentaire over Colijn voor de NOS. Het materiaal dat zij daarvoor verzamel den vormde de basis voor deze biogra fie. De Haan, prijs ƒ39,90. - 'Geschiedenis van Nederland' door de historicus Gerlof Verwey verscheen in.1976 en werd door de geschiedkundi gen en het publiek met enthousiasme begroet. Het werk wordt nu opnieuw uitgegeven, nadat de auteur het gedeel telijk heeft vernieuwd en geactuali seerd. Verschenen bij Elsevier, prijs van de drie (gebonden) delen in cassette 125,-. - 'Stadia op de levensweg' (deel 1 en 2) behoort tot de belangrijkste werken die de Deense filosoof Soren Kierkegaard (1813-1855) heeft nagelaten. De originele uitgave dateert uit 1845. Deze herdruk is door drs. W.R. Scholten voorzien van een uitgebreide inleiding. Meulenhoff, prijs 39,50 per deel. - 'Het runen boek' door Zolta'n Szabó. Het woord rune betekent geheim, ge heim overleg, stemming en raad. Die ge heimen werden vastgelegd op stenen. Met die stenen kan men in de toekomst kijken. Szabó vertelt de geschiedenis van de runen en gaat na welke functie zij hadden binnen de Germaanse godenwe reld. Uitgegeven - mèt stenen - bij Het Spectrum. -'De homeopatische huisdokter' door B. Withalm. die een groot familiehand boek voor natuurgeneeskunde, kruide napotheek en homeopathie heeft sa mengesteld. La Rivière en Voorhoeve, prijs 19,90. Deze tinnen ark werd speciaal ontworpen voor het jubilerende ereld Natuur Fonds. Bij van minstens 60,- op giro 2 van het Wereld Natuur Fonds, te Zeist krijgt u hem franco thuis. WERELD NATUUR HONDS Spektakulaire Inruilshow 23 t/m 26 september (mits de auto in rijdbare staat is). Op 23, 24, 25 en 26 september organiseert Het Motorhuis Leiden een gigantisch inruilautofestival. De hele showroom vol met glimmend gave inruilauto's, io alle prijsklassen. Bovendien verhoogt u zelf de ANWB inruilprijs van uw auto met maar liefst f 500,- tot f 3.000,--, afhankelijk van de auto die u aanschaft! Als dat geen pure winst is... Gekleurde plusprijs stickers Alle in de showroom opgestelde auto's zijn voorzien van ver schillend gekleurde stickers. Elke kleur vertegenwoordigt een vast bedrag dat u zondermeer bij de getaxeerde inruil van uw huidige auto mag tellen. Bedragen die variëren van 500 tot maar liefst 3000 gulden. Dat tikt lekker aan. WIE WIL KOPEN MOET NU KOMEN! Gratis taart ledereer. die z'n auto laat taxeren tijdens deze showdagen mag rekenen op een waardebon voor een feestelijke slag roomtaart. Natuurlijk verplicht deze taxatie tot niets! Motorhuis Young Ones De Motorhuis Young Ones zijn het neusje van de zalm in gebruikte auto's. Nooit ouder dan 24 maanden en niet meer dan 35.000 km op de teller en bovendien nog eens 12 maanden - dus een geheel jaar - gratis aanvullende Bovag garantie. Min. 3.000,- tot 8.000,- onder de huidige nieuw prijs. Dat is gebruikt kopen met de zekerheid van een nieuwe!!! Motorhuis OK-inruilwagens OK-inruilwagens van Het Motorhuis zijn stuk voor stuk prima in orde. Motorisch betrouwbaar, netjes op de banden en strak in de lak. U krijgt er ook nog eens drie hele maan den betrouwbare Bovag garantie op met de mogelijkheid van negen maanden aanvullende Bovag garantie tegen een geringe vergoeding. Zo loopt u dus een heel jaar geen enkel risiko! Unieke keuze in gebruikte auto's U heeft keuze uit 200 gebruikte auto's: de hele showroom vol met ca. 140 prachtige auto's en nog eens ruim 60 op ons buitenterrein. BIJ HET MOTORHUIS KUNT U NATUURLIJK REKENEN OP - Hoge inruil - Minimaal f 1.500.-- tot f 4.000,-- terug voor uw eigen auto - Unieke service - Dirokt en ter plekke proefrijden - Voordelige financiering - Nog dezelfde dag rijden (onder voorbehoud van kenteken registratie op het postkantoor) U kunt terecht bij het Motorhuis: - Woensdag 23 september van 10.00 tot 18.00 uur Donderdag 24 september van 10.00 tot 21.00 uur - Vrijdag 25 september van 10.00 tot 18.00 uur -Zaterdag 26 september van 9.00 tot 17.00 uur VONDELLAAN 80, 2332 AH LEIDEN. TELEFOON071 -769313.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19