Timman voor geluk geboren spoor;tv 'Dopingtest in atletiek farce' WCS: Gent heeft geen claim n de yjlijn Ook Cram doet boekje open Bulgarije pakt volleybalzege tegen Oranje Winst op Jusupov: 'Ik kan gewoon niet slecht genoeg spelen' Voetbalrellen in Kiev Ontslagprocedure voetbal simpeler SPORT PAGINA 17 LONDEN (Rtr) - Met regels op het onderzoek naar verboden stimule rende middelen in de atletiek wordt de hand gelicht bij niet-offi- ciële kampioenschappen, waar door ze een farce worden. Die me ning verkondigde gisteravond de Britse topatleet Steve Cram in een interview met de BBC. Cram stelde dat de tests „aange past" konden worden bij dergelij ke wedstrijden, indien de organisa toren voldoende onder druk wor den gezet door top-atleten. De Eu ropese kampioen op de 1500 meter voegde eraan toe dat er, zo moge lijk, nog meer pressie wordt uitge oefend atleten te vrijwaren voor onderzoek door televisiemakers, sponsors en andere belanghebben den bij het deelnemen aanstaande sportmensen. Cram, oud-wereldkampioen en - recordhouder zei ervan overtuigd te zijn dat organisatoren bereid zijn zich te schikken naar de wensen van de sportmensen op het punt het zilver Succes Marokko Marokko heeft gisteren bij de Middellandse Zee Spelen de derde gouden medaille bij de atletiek be haald. Olympisch kampioene Na- wal al Moutawakil, die bijna een jaar gehinderd werd door een knie blessure, won in Latakia de 400 me ter horden in 56,28 seconden, drie- tiende van een seconde sneller dan de Turkse Semra Aksu, die haar zondag in de series had verslagen. Marokko veroverde eerder goud op pressie wordt uitge- de 1500 meter, Said Aouita bij de Éi i"~mannen en Fatima Aouam bij de Later veroverde Said Aouita zijn voor- tweede en Marokko's vierde gou den plak. Na de eerdere winst op de tien kilometer zegevierde Aouita nu op de halve afstand in de matige tijd van 13 minuten en 38,05 secon den. Net als op de 10.000 meter ging het zilver naar de Marokkaan Ibra- de dopingcontrole. „Er gaat him Aboutayeb, die pas na het uit een massa geld om in het circuit, komen van de laatste bocht op zijn Een atleet zal, in principe, eerst tot illustere landgenoot moest toege- overeenstemming proberen te ko men over zijn financiële vergoe ding. Wanneer dat probleem is op gelost, kan worden overgegaan tot het bereiken van een „overeen komst" over het controleren op de verboden middelen. Ik ben ervan overtuigd dat de regels, of de pro cedure, worden aangepast aan de verlangens van een bepaalde at leet", besloot Cram. De Britse Sport Raad is overi gens van plan met ingang van 1 ja nuari veel ingrijpender te gaan con troleren op het gebruik van verbo den middelen. In principe, zal het onderzoek bij iedere sportwed strijd in Groot-Brittannië kunnen plaats vinden. De Raad heeft van de Britse minister van sportzaken, Colin Moynihan, en zijn eigen vice- voorzitter Sebastian Coe, een ver zoek gekregen sportmensen die doping gebruiken veel harder aan te pakken. Moynihan en Coe, de Olympisch kampioen op de 1500 meter, ver langden een systeem waarbij een onafhankelijk instituut bij iedere sportwedstrijd controles zou kun nen verrichten, nadat er twee maanden gewerkt was aan een on derzoek naar het gebruik van sti mulantia in de Britse sport. Inlich tingen, verzameld door honderden instanties op het gebied van sport, onderstreepten het vermoeden dat doping in verschillende takken, waaronder atletiek, boksen en snooker, plaats vindt. De raad maakte bekend dat uitgewerkte voorstellen voor een nieuw beleid op het gebied van de dopingcontro- LANDGRAAF (ANP) - Het Neder landse vrouwenvolleybalteam heeft de derde en laatste oefenwed strijd tegen Bulgarije gisteravond in Landgraaf met 2-3 verloren. De setstanden waren 12-15, 5-15, 15-7, 15-6, 8-15. Het duel vergde twee en een half uur. Nederland had de eer ste wedstrijd tegen Bulgarije met 3-2 gewonnen en de tweede mët 1-3 verloren. Bij Oranje bleef de geroutineer de spelverdeelster Martje de Vries aan de kant. Ze had in de tweede wedstrijd een kuit-spierblessure opgelopen. Het ziet er echter naar uit, dat ze op tijd hersteld zal zijn voor de eerste wedstrijd van het toernooi om de Europese titel, vrij dag in Eupen tegen Polen. Zonder De Vries liepen de zaken bij Neder land niet zoals ze zouden moeten lopen. Haar vervangster Elly Lust kon Martje de Vries niet doen ver geten. De gehele aanval was onze ker en bovendien was het serveren veel matiger dan dat van de Bul gaarse dames. Nadat de eerste twee sets voor Nederland verloren waren gegaan, zette de Bulgaarse coach vijf wis selspeelsters in. Daar profiteerde Nederland onmiddellijk van met twee gemakkelijk gewonnen sets. Nederland oefent vandaag nog in Eupen tegen België. op 13.40,73 uitkwam. Sebastian Coe (links) en Steve Cram dringen aan op betere dopingcontrole bij atletiekwedstrijden. (archieffoto ap> UTRECHT (GPD) - De spelersvakbond WCS heeft gistermiddag weer eens de aanval geopend op het ver goedingssysteem in het betaalde voetbal. Of, zoals WCS-advocaat Janssen van Raay het noemde, op nieuw gewezen op „de duistere clandestiene manipu- KNVB laties in de voetbalwereld". Namens Cees Schapend onk, gesteund door de WCS, diende Utrechtse rechtbank een kort geding, dat v spannen tegen de KNVB. De voetbalbondyveigert de aanvaller toestemming te geven komen. Schapendonk (31) kwam met de Waalwijkse koplo per van de eerste divisie een vierjarig contract overeen, maar staat door het besluit van de KNVB momenteel noodgedwongen op non-actief. De KNVB weigert een registratie af te geven voor Schapendonk, voormalig Mr. Janssen van Raay betoogde gisteren dat AA Gent of „de een of andere Belgische bouwonderne mer" geen enkele claim meer op Schapendonk kun nen doen gelden. „Het is te absurd voor woorden als de erkennen dat Schapendonk particulier ei gendom is van een Gentse aannemer die zijn lijfeigene >or de geërfd heeft van zijn vader en daarna verhuurde aan aange- een Nederlandse club". „Voor Nederlandse begrippen is Schapendonk RKC uit te transfervrij", concludeerde Janssen van Raay. „Hij valt onder het Nederlandse voetbalregime. Het betreft hier een transfer van de ene Nederlandse club naar de andere, van Excelsior naar RKC". De KNVB liet bij monde van mr. Utermark weten de intèrnationale reglementen nauwkeurig toe te passen. ,De KNVB kan en mag niets doen als de Belgische doelpuntenmaker van Eindhoven, MW, het Belgi- bond Schapendonk niet vrijgeeft. Dat schrijft artikel sche AA Gent en Excelsior, omdat de Belgische voet balbond niet met de transfer instemt. De KBVB liet weten dat Schapendonk formeel nog eigendom AA Gent, dat hem vorig seizoen uitleende Het bouwbedrijf van Jean Pierre De Meester, overlijden van zijn vader de sterke man van Gent. de FIFA-regels nu eenmaal voor. De vordering is daardoor tegen de verkeerde partij gericht en volko men misplaatst. Schapendonk moet met zijn eis in Bel- Excel- gië zij^-. niet hier". JarL/en van Raay eiste een dwangsom van 350.000 het gulden van de KNVB als Schapendonk wordt gehin derd in de uitoefening van zijn beroep. Cees Schape- claimt eigenaar van de Bosschenaar te zijn en wenst ndonk krijgt op 6 oktober van de president van de i 300.000 gulden te ontvangen. De pat- Utrechtse rechtbank, mr. baron van Harinxma Thoe i RKC stelling ontstond toen RKC liet weten onder geen Slooten, te horen of de KNVB hem toestemming moet voorwaarde akkoord te zullen gaan met dat bedrag. verlenen om de aanval van RKC te versterken. Wat je ook van het automobiel- avontuur van UVS en Noordwijk kunt vinden, beide verenigingen hebben in elk geval landelijke aandacht getrokken geoogst en aldus hun spoxisor waar voor zijn geld geboden. Hoewel UVS in alle openheid temidden van bepaald geen kleine jongens in de voetbal wereld de autosleutels overhan digde, duurde het toch weer da gen voordat de KNVB door had wat er plaatsgreep. De interne communicatie van de bond blijft zelfs in het computertijdperk iets middeleeuws houden. Maar toen de bonzen het dan eindelijk wisten, kwamen zij met dreigende taal op de proppen. "KNVB gaat stappen nemen te gen UVS en Noordwijk", zo luid de de kop boven een artikel in de krant van vrijdag. Nou ja, als je het stuk goed las, kwam het er op neer dat men de zaak gaat onder zoeken. En het zal niet de eerste keer zijn dat de bond stoer doet en zich vervolgens te slap of te angstig toont om in te grijpen. Ik verwacht ook nu weer een plas woorden en geen daden. De KN VB bezit naar mijn gevoel niet de macht om buiten de clubs ma noeuvrerende organisaties sponsors) tegen te houden. En als men dat toch probeert, zullen de constructies uiterst bouwvallig zijn; een beetje gewiekst jurist schiet ze zo omver. Of je krijgt weer tal van achterbakse of on dergrondse verbintenissen. De geluiden die tot dusver uit de KNVB en aanverwante-gele- deren komen zijn warrig en hier en daar zelfs belachelijk. Voorzit ter Van Oorschot van de Lande lijke Bond van Amateurvereni gingen roept uit: "Deze twee clubs laten toe dat derden zich met de sport bemoeien. Het kwaad gaat van de top naar de afdelingen en zit dus heel diep. Ik wou dat het eens afgelopen was met de bemoeienis van derden". Het oordeel van iemand met een wel heel beperkt denkraam. Het voetbal, ook het amateur voetbal, heeft de shirtreclame binnengehaald en daarmee iets in werking gezet dat derden in vloed geeft. Om er dan nu narrig over te doen dat de commercie zich verder ontwikkelt, is de rea liteit ontkennen. K KNVB-woordvoerder voor het amateurvoetbal, Ger Stolk, bakt ze helemaal bruin: "We kunnen de regel niet verruimen. We bren gen daarmee 7800 clubs in de knel. We moeten ook de belangen van Telstar, Heracles en dergelij ke eerste-divisieclubsin het oog houden. Wij vinden het een oneer lijke vorm van concurrentie". Een hele mooie, hoor. Iets voor een cabaret-programma. Waarom zou je daar nou in hemelsnaam 7800 clubs mee in de knel bren gen? Er wordt nu immers ook al gesjoemeld met de amateur-re- gels. En sinds wanneer moet het amateur-voetbal zich afvragen, ja zich zelfs zorgen maken, of het officieel betaalde voetbal wel vol doende aan zijn trekken komt? Verloren begrip Ben ik dan zo verrukt van wat er nu gaande is in de top van het amateurvoetbal? Nee, zeker niet. Het ontgaat mij totaal waarom steeds matiger voetbal steeds be ter beloond moet worden, maar het pakt nu eenmaal zo uit. De ware amateur in de oude beteke nis van het woord bestaat niet meer. Dat was iemand die louter voor zijn plezier speelde en daar om elke geldelijke beloning af wees. Maar in de top van het hui dige amateurvoetbal is eenvou dig geen plaats meer voor dat soort mensen. De bijna professio nele aanpak van het hoogste amateurvoetbal, de trainingsfre quentie e.d. hebben de pure lief hebber al lang geleden geëlimi neerd of verdreven naar UVS 8). Wat zich nu amateur noemt, kun je definiëren als (nog) niet goed genoeg voor het officieel betaalde voetbalallerminst dus een ama teur uit overtuiging. In tegen deel, hij pikt graag een graantje mee. Wie zich dat realiseert, blijft maar één conclusie over: gooi alle reglementaire amateur-rimram overboord en laat iedereen het maar zelf uitzoeken. (De verhou dingen zijn toch al zoek sinds het Nederlands Olympisch amateur elftal geheel door semi-profs wordt gevuld). Ongetwijfeld zul len zich dan weer andere proble men voordoen, waarover we óók het hoofd zullen schudden, maar je bent in elk geval een pijnlijke hoeveelheid huichelarij kwijt. De vraag is alleen of het georgani seerde amateurvoetbal die moed kan opbrengen. De ervaring heeft helaas geleerd dat men het troebel water boven de helder heid verkiest. 'Niet onder a' Het komt nogal eens voor dat een voetbalclub een pril jeugdlid de eer gunt een dagje met het eer ste te laten optrekken, de z.g. pu pil van de week. Gezien de offi ciële mededelingen in 'Voetbal Totaalheeft de scheidsrechters- commissie van de KNVB zich be ziggehouden met de brandende vraag of de pupil van de week zich bij wedstrijden van het eer ste in de dug out mag ophouden. Ik heb het al eerder gezegd: als je de echte problemen niet de baas kan, dan ga je je met flau wekul bezighouden, Mag de pupil in de dug out? Neen en nog eens neen. zo luidt het ferme antwoord. De scheids- rechterscommissie verwijst daar bij naar een besluit van het Be stuur van het Amateurvoetbal van vijf jaar terug, waarin "on der a." wordt vastgesteld welke personen zich binnen de afraste ring mogen bevinden: oefenmees- ter, verzorger, manager, cluba rts, reservespelers, ordebewaar ders.fotografen en patrouilleren de agenten, eventueel met politie hond. De pupil van de week (bestond dat begrip vijf jaar geleden ei genlijk al?) staat "niet onder a vermeldzo constateert de scheidsrechterscommissie plech tig, en het is hem derhalve niet toegestaan in de dug out plaats te nemen. "Men zal in dit kader moeten zoeken naar een oplos sing die buiten de afrastering is gelegen", zo wordt er in ambte- naarlijke terminologie aan toe gevoegd. De volstrekte humorloosheid, waarmee dit drie turven hoge probleempje wordt geatta queerd, wekt in hoge mate mijn lachlust op. Ik kan het niet helpen. We hebben het over een ventje van pakweg zeven, acht jaar en voor hém moet "een oplos sing buiten de afrastering" wor den gezocht. Ach, ach. Kijk, als de scheidsrechters commissie nou had gezegd: "Vrienden, waar beginnen we aan. Wat want leert zo'n jongen in de dug out? Gekanker op de scheidsrechter, gezever over re sultaat-voetbal en betreurens waardig taalgebruik. Dus dat kunnen we maar beter over slaan", dan zit daar tenminste nog een menselijk trekje in. Maar nee, de pupil wordt behandeld op Troonrede-niveau. Ik zal scheidsrechters niet gauw afvallen. Hun taak is zwaar, ze oogsten veel kritiek en zelden lof. Maar af en toe, zoals nu, zijn het ook echte kwasten. Dat moet mij "in dit kader" en buiten de afrastering wel even van het hart. RUUD PAAUW TILBURG (ANP) - Jan Timman heeft altijd al wat weggehad van een zondagskind. Maar nooit eerder behoedde het engeltje op zijn schouder hem zo voor alle kwaad als in het hui dige Interpolistoernooi. Ergens schijnt in de lucht geschreven, dat Amsterdamse Jan de elfde editie op zijn naam zal en moet brengen. „Ik kan gewoon niet slecht genoeg spelen", merkte hij ironisch op, toen gisteren niemand minder dan Arthur Jusupov het derde achter eenvolgende punt na een grove blunder bij de Nederlandse groot meester inleverde. Met vier uit vijf kent Timman een start om van te dromen. De sco re van plus drie, die kenners bij aanvang voldoende achtten voor de eindzege in de loodzware dub- belrondige achtkamp, heeft hij nu al bereikt. Niet door zelf met op zienbarende nieuwtjes te komen, maar door zijn tegenstanders in staat te stellen zich dramatisch te vergissen. Ook dat is een kwaliteit, die een grootmeester siert. Achtereenvolgens heeft Timman nu gewonnen van Sokolov Kortsj- noi en Jusupov. Dat zijn precies de drie toppers van Tilburg, die zich samen met Timman hebben ge plaatst voor het kandidaten-toer nooi, dat volgend jaar in het Cana dese St. John begint. Timman ont moet daar in de eerste tweekamp weliswaar niet één van die drie - het wordt Speelman of Sax -, maar slecht voor het zelfvertrouwen kan het niet zijn. In Tilburg nam hij een voorlopi ge voorsprong van anderhalf punt, aangezien twee partijen werden af gebroken en de ontmoeting tussen Ulf Andersson en Ljubo Ljuboje- vic na 22 merendeels slappe zetten in remise eindigde. De Spaans sprekende Zweed en de Spaans sprekende Joegoslavier deden el kaar in een symetrische Engelse partij geen kwaad. De partij tussen Timman en Jusupov had het volgende verloop: wit: Jan Timman (Ned); zwart: Arthur Jusupov (Sov) Open Spaans 1. e2-e4, e7-e5, 2.Pgl-f3, Pb8-c6,3. Lfl-b5, a7-a6,4.Lb5-a4, Pg8-f6, 5. 0-0, Pf6xe4, 6. d2-d4, b7-b5, 7. La4-b3, d7-d5,8. d4xe5, Lc8-e6,9. Lcl-e3, Pe4-c5, 10. c2-c3, Pc5xb3, 11. a2xb3, Lf8-e7, 12. Pbl-d2, Le6-g4, 13. Ddl-c2, Dd8-d7, 14. Le3-g5, Lg4-f5, 15. Dc2-dl, Le7xg5, 16. P13xg5,0-0,17. Tfl-el. TlB-d8,18. Pg5-f3, d5-d4, 19. Ddl-cl, a6-a5, 20. Pd2-e4, Lf5xe4, 21. Telxe4, Dd7-d5, 22. Te4-el, d4-d3, 23. c3-c4, b5xc4, 24. b3xc4, Dd5- c5,25. Dcl-c3, h7-b6, 26. e5-e6, f7xe6, 27. Tclxe6. Pc6-d4, 28. Pf3xd4, Dc5xd4, 29. Te6-e8+ zwart geeft het op. MOSKOU (AP) - Voetbalsupporters van de Russische voetbalclub Dyna mo Kiev hebben zondag na een verloren thuiswedstrijd van hun team te gen Spartak Mosko.u hun woede gekoeld op een trein met spelers en fans van de Moskouse club. Zij gooiden stenen en flessen en vernielden trein- Het regeringsdagblad Izvestia meldde gisteren dat na afloop van de wedstrijd in Kiev, die met 1-0 gewonnen werd door Spartak Moskou, sup porters van Kiev de spelers van Spartak uitfloten en belachelijk maakten, toen de laatsten per bus op weg gingen naar het station. De bus probeerde zo dicht mogelijk bij het perron te komen maar werd tegengehouden door mensen met de blauw-witte teamkleuren van Kiev. Toen supporters van Spartak en anderen probeerden de weg vrij te ma ken voor de bus, braken er ongeregeldheden uit. Volgens Izvestia gingen supporters van de twee clubs elkaar te lijf en grepen zij wat het eerst voor handen was: stenen en flessen. Er was een kleine politiemacht op de been, maar die, leek zo onthutst over wat er gebeurde dat zij met in actie kwam. Toen de spelers van Spartak de trein instapten om terug te keren naar Moskou, bekogelden aanhangers van Kiev hun wagon met stenen en fles sen. Van verscheidene wagons sneuvelden de ramen. Volgens Izvestia vluchtten de passagiers in de trein in paniek alle kanten uit. De verslagge ver van het blad „zag de vertrokken gezichten van jongeren die de wa gons in razernij aanvielen en zag de handhavers van de wet niets onderne- Er kwam politieversterking aan te pas en toen de trein zich in beweging had gezet verspreidden de Kiev-supporters zich in alle richtingen. De krant vermeldde niet of er arrestaties werden verricht onder de relschop pers. Hübner en Nikolic hielden de aandacht in een ongebruikelijke variant van het Nimzo-indisch lan ger gevangen. Het was Hübner zelf, die met Pe2 in plaats van Pf3 van de naar hem genoemde variant af week. Als wit het voor de hand lig gende Td4 heeft afgegeven, houdt wit bij de hervatting een toren en drie pionnen over en zwart een to ren en paard. In vrijwel alle geval len wordt dat remise. Viktor Kortsjnoi herstelde zich enigszins van zijn slechte start. De partij tegen Sokolov werd afgebro ken in een stelling, die hij niet kan verliezen en wellicht kan winnen. Sokolov speelde in de open Spaan se verdediging braaf de zetjes na van de ontmoeting Hübner - Kort sjnoi uit de derde ronde. Kortsjnoi had uiteraard zijn droeve les ge leerd. Hij speelde in plaats van Pa4 het aanbevolen Pe4 en kwam beter te staan. Maar de speelwijze van zijn vroegere landgenoot irriteerde hem: Dat is nu de derde schaker ter wereld. Hij weet niets anders te doen dan zetten van anderen te herhalen", vertrouwde hij gast- grootmeeser Genna Sosonko toe. Het is inderdaad een vraag of Soko lov de reputatie, die hij geniet, wel verdient. In de afgebroken stelling heeft zwart (Kortsjnoi) drie pion nen tegen twee met voor de rest geen materiaal meer op het bord. Ljubojevic tipte de opmars h7-h5 als winnend voor zwart, hetgeen Kortsjnoi ongetwijfeld zal laten uitrekenen door de computer, die hij op zijn kamer heeft staan. Bij Timman - Jusupov kwam een open Spanjaard op het bord, die de Nederlander niet op zijn sterkst be handelde. De twaalfde zet Pbl-d2 werd achteraf heel wat minder sterk bevonden dan h2-h3. Het leidde drie zetten later tot het lelijk ogende Lg5. Jusupov antwoordde op zijn sterkst. Dat er iets mis was met de witte stelling bleek al met een, toen Peter Scheeren zich in de demonstratiezaal in allerlei boch ten moest wringen om aan te tonen dat wits pion op e5 niet domweg genomen kon worden. Jusupov speelde het nog sterker en het zag er benauwd uit voor wit, toen Jusupov, zoals hij hetzelf noemde, aan de voorbereiding van zijn kapi tale blunder begon. Hij overzag een simpel tussenschaak, waardoor zijn dame verloren zou gaan. Pluk kend aan zijn baard dacht hij nog even na en zette toen de klokken stil. Hij speelde het einde van zijn partij geheel in mijn eigen stijl", zei Kortsjnoi ervan, daarmee blijk ge vend dat zijn gevoel voor humor hem nog niet verlaten heeft. Goede start van t omado-zeilers PUSAN (Reuter) Op de ope ningsdag van de voor-olympische zeilwedstrijden bij Pusan (Zuidko- rea) hebben de Nederlanders Jan van Ek en Huub Lambriex de eer ste race in de Tornado-klasse ge wonnen. In de Flying Dutchman- klasse eindigden Henri Koning en Hans Schelling op de tweede plaats achter de ploeg van de Vere nigde Staten. Van Ek en Lambriex startten hun voorbereiding op de wedstrij den in Pusan ruim een jaar gele den. Het duo presteert het best bij licht weer. Op de eerste dag van de races in de Suyong Baai werd het tweetal op zijn wenken bediend met een zwakke, geregeld draaien de wind. „Voor ons ideaal. Als dit weer aanhoudt, maken we een goe de kans", aldus Lambriex. De plankzeilers Marcel Reintsema en Bart Verschoor konden in een veld van 35 deelnemers uit 22 landen niet overtuigen. Reintsema werd veertiende. Verschoor bleef daar bij vier plaatsen achter. DEN HAAG (ANP) - De ontslag procedure voor spelers in het be taald voetbal wordt in de toekomst eenvoudiger en overzichtelijker voor zowel werkgevers als werkne mers. Dat is het voornaamste resul taat van de besprekingen voor de nieuwe CAO, die de federatie van betaald-voetbalorganisaties FBO en de spelersvakbond WCS heb ben gevoerd. De leden van deze or ganisaties moeten zich medio okto ber/november uitspreken over de nieuwe CAO. Kern van de nieuwe opzet is dat clubs niet langer ontslagvergun- ningen hoeven aan te vragen voor spelers wiens contract niet wordt verlengd. Indien de werkgever geen nieuwe overeenkomst aan biedt voor 15 mei, wordt het dienst verband aan het einde van het sei zoen als beëindigd beschouwd. De clubs blijft volgens het plan lang durige procedures bespaard. Het voordeel voor de spelers bestaat hieruit, dat ze na die datum trans fervrij zijn. In de huidige opzet kan de betaald-voetbalorganisatie nog een transfervergoeding vragen. Be sluit de club na die tijd alsnog de speler een nieuw contract aan te bieden, dan moeten de voorwaar den tenminste gelijk zijn aan die van de voorafgaande overeen komst. „In de huidige opzet moeten clubs en spelers vroegtijdig, soms al in januari, om de tafel. Het aan vragen van een ontslagvergunning werkt voor spelers vaak demotive rend en veroorzaakt onbegrip. De vergunning wordt in 85 procent van de gevallen toch wel verleend. De clubs hebben meer vrijheid, maar hetzelfde geldt ook voor de spelers. We verwachten dat deze opzet meer duidelijkheid biedt", stelt woordvoerder Kranendonk van stichting Arbeidszaken Be taald Voetbal. De regeling zal, in dien de leden hiermee akkoord gaan, voorlopig één seizoen wor den toegepast. De ontwerp-overeenkomst voor ziet ook in een nieuwe geschillen commissie. Deze zal zich louter uit spreken over CAO-technische za ken, zoals vakantiedagen, zieken geld en dergelijke. 17.00-17.40 BBC 2: Darts: Britse kampioenschappen. 19.25-20.00 Ned 1: Sportpanorama. Met atletiek vanuit Finland (Lasse Viren-veldloop), een reportage over de basketbalfinale tussen Den Hel der Directbank en Elizur, Spaans voetbal (onder voorbehoud), en het doelpunt van de week, met Mario Been. 21.20-22.20 SKY: Golf on Sky. 22.20-23.20 SKY: Dutch Football: met Nederlands competitie-voetbal en de wedstrijd van de dag. 22.30-23.35 SCH: Super Sport. Met 23.00-00.15 Did 1: ARD-Sport extra. Met voetbal: kwalificatiewedstrijd voor de Olympische Spelen vanuit Offenbach. West-Duitsland-Grie- kenland, en tafeltennis in de Eu ropese Liga in Hannover: West- Duitsland-Polen. 23.20-00.20 SKY US College Footb all: reportages van de regionale fina les in de strijd om de Fiesta Bowl.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17