Bassets kansloos DIOK Basketballers van Leiden naar zege Danaïden op dreef tegen Groen en Geel DSS één helft verslagen Debutant TOP tevreden Leidenaars scoren er lustig op los Zesde plaats de Bollenstreek Kouwenhoven wint Lisse MAANDAG 21 SEPTEMBER 1987 SPORT PAGINA 19 LEIDEN/NOORDWIJK Scoren viel het afgelopen weekeinde veel basketbalteams bijzonder moei lijk. In de derby tussen de vrou- wenploegen van Lisse en MSV bij voorbeeld wees de teller zaterdag avond na zes minuten spelen pas een 2-2 stand aan. Lisse won het openingsduel in de promotiedivi sie uiteindelijk met 59-47. Luba Leiden kon de draai ook maar moeilijk vinden, maar tegenstan der DSS kwam inhoud tekort: 76- 64. De mannen van Lisse gingen gisteravond onderuit bij Early Bird: 106-64. Op de momenten dat Leiden za terdagavond in de redelijk bezette Vijf Meihal geduld toonde en de aanvallen met overleg opzette, had DSS niets in de melk te brokkelen. Wanneer Leiden de vaste patronen echter losliet, en dat gebeurde met grote regelmaat, wisten de Haar lemmers vooral dankzij de kwikzil- verige spelmaker Jurgen Zwiers (onder andere 5 driepunters) aan sluiting te houden. Als Zwiers wat meer steun had gekregen van zijn ploeggenoten, van wie met name Noordwijker Johan Steenvoorden teleurstelde, was Leiden nog seri eus in de problemen gekomen. Nu duurde de strijd in feite slechts één helft. Erik Paul van Weeren zocht en vond al snel de be- Derde in dressuur PARIJS (AFP) - Tineke Bartels- De Vries is gisteren in Boulogne- Billancourt, bij Parijs, derde ge worden in een dressuurwedstrijd, die telde voor het circuit om de we reldbeker. Met het paard Olympic Duco kreeg de Brabantse 66,10 punten in de kür op muziek. Helè- ne Pen-Aubert werd met Olympic Mr. X elfde. Winnaar werd Joeri Kovsjov (Sov) met het paard Boe ket. Hij kreeg 66,50 punten. Zijn landgenote Nina Menkova werd tweede met Dickson. Het was de tiende wedstrijd in het circuit om de wereldbeker en tevens de laatste kür in de open lucht. Na een'serie binnenwedstrij- den is de finale tussen de beste twaalf ruiters en amazones volgend jaar maart in Den Bosch. In de tussenstand leidt de Zwit serse Christine Stückelberger met 48 punten, voor de Amerikaan Do ver (46) en de Zwitser Hofer (37). Ti neke Bartels is nu zesde met 26 punten. Annemarie Sanders, die niet meedeed, zakte naar de der tiende plaats. Ruime zege van Leidse studenten LEIDEN - LSRG heeft ook de tweede wedstrijd in de promo tieklasse van de rugby-eompetitie in winst omgezet. Dit keer werden de Utrechtse studenten in Utrecht op een 0-10 nederlaag getrakteerd. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat de Leidse studenten aan het langste eind zouden trekken. Na een zeer gelijk opgaande eerste helft, waarin niet werd gescoord, was het zelfs Utrecht dat in de tweede helft de betere ploeg was. Na een fraaie break van Ruud Dij kers en Erno de Bruin was het ech ter Tonie Boersma die LSRG op een 0-6 voorsprong bracht. Dit was voor Utrecht aanleiding om er nog een schepje op te gooien, maar de Leidse verdediging bleef overeind, en het werd door Hans van de Brande uit een van de schaarse te genaanvallen uiteindelijk 0-10 in het voordeel van de Leidse studen ten. Vanderaerden rap in GP Merckx BRUSSEL (AFP/ANP) - Eric Van deraerden heeft aan het einde van het wielerseizoen gedaan, wat hij ook aan het begin deed: een be langrijke wedstrijd winnen. Na zijn zege in de voorjaarsklassieker Pa rijs - Roubaix en een aantal maan den zonder noemenswaardige hoogtepunten, won de Vlaming uit de ploeg van Peter Post gisteren in Brussel de Grote Prijs Eddy Merckx. Hij legde de individuele tijdrit over 64 kilometer af met een gemiddelde snelheid van bijna vijf tig kilometer. Vanderaerden versloeg zijn land genoot Edwig van Hooydonck uit de Nederlandse formatie-Raas met 35 seconden. De Fransman Charly Mottet, winnaar van vorig jaar, werd derde op 49 seconden van Vanderaerden. De Fransman Mare Madiot heeft de open ronde van de Eu ropese Gemeenschap op zijn naam geschreven. De laatste etappe, van Eindhoven naar Brussel over 191,5 kilometer, leverde zondag een overwinning op voor zijn landge noot Stéphane Guay. De 28-jarige Madiot reed negen dagen in de blauwe leiderstrui, die hij veroverde in de eerste bergetap pe in Italië. Zijn voorsprong op nummer twee in het algemeen klassement, de Franse amateur Laurent Bezault, bedroeg in Brus sel 1 minuut en 35 seconden. In de voorbereiding op de na- jaars-klassiekers soleerde Roberto Pagnin zaterdag in de straten van Rome naar de winst in de ronde van Lazio, een semi-klassieker over 240 kilometer. nodigde openingen en bracht Lei den aan de leiding. Verdedigend had de ploeg van Martin Bakhuy- zen echter geen greep op Zwiers, waardoor er halverwege de rit nog nauwelijks verschil was (36-35). DSS zat op dat moment evenwel aan het einde van de mogelijkhe den. De komst van coach Bert Samson leidde in Haarlem een wa re volksverhuizing in, omdat de spelers niet aan de eis van drie trai ningen per week wilden voldoen. Samson moest net als zijn Leidse collega stad en land afbellen om versterking te krijgen, maar in te genstelling tot Bakhuyzen, die zijn missie op het laatste moment ge slaagd zag, kon de Haarlemmer za terdag slechts zeven spelers op de been brengen. Kwalitatief en kwantitatief te weinig om in de eer ste divisie op de been te blijven, al moet DSS gezien Samson's reputa tie voor werkbasketbal nog niet worden afgeschreven. Het gehaaste aanvalsspel van Leiden leverde na de pauze toch succes op (46-37, 51-39), vooral om dat DSS in die fase zo mogelijk met nog minder overleg te werk ging. Zwiers zat aan de kant en Van Wee- ren leefde zich uit in zijn speciali teit: steals. Het verschil had nog groter kunnen worden, maar Lei den ging knoeien. Center Thijs Minderhout begon van steeds gro tere afstand aan te leggen, waar door de rebound wegviel. Leiden kwam uiteindelijk met een 76-64 overwinning uit de bus. „Niet fraai, maar wel belangrijk", wist coach Bakhuyzen, die nu zijn blik kan richten op het treffen za terdag met Leiderdorp. daat Early Bird als tegenstander. De routine van de ploeg uit Pur- merend gaf gisteravond in Noord- Holland de doorslag in de wed strijd, die al in de eerste helft werd beslist. Lisse bleef tot 18-15 dankzij het goed spelende duo Eric van Zelhem en Ferry Huurman goed volgen, maar moest halverwege af haken (31-17 en 55-29 bij rust). Ear ly Bird, met Johan Kras en Marco Hogesteger als uitblinkers, maakte het karwei af bij 106-64. Promotiedivisie De zenuwen konden in Lisse maar moeilijk in bedwang worden gehouden. Dat resulteerde in veel balverlies en een schotpercentage ver beneden Amsterdams peil bij het treffen tussen de vrouwen teams van Lisse en MSV (28%). Tussenstanden als 2-2 na zes minu ten en 4-10 na tien minuten spelen geven dat al aan, de ruststand 19-20 was het logische vervolg. Na de hervatting ging het iets be ter, waarbij Monique Lindaard en Lida van der Voort (18 pnt) met na me goed werk verrichtten voor de thuisploeg. Bij MSV, waar met na me Arine Vlieger slecht uit de voe ten kwam en alleen Ria Bröring (17) wist te scoren, stortte de aanval in de slotminuten geheel ineen. Lisse haalde via 35-41 bij 45-43 de streekrivale in, om vervolgens nog ruim met 59-47 te zegevieren. Grasshoppers kon de weg naar de basket al evenmin vinden en verloor in Haaksbergen met 48-40 (27-24) van debutant Tonego. Coach Han Wallaart moest het stel len zonder zijn topschutters Petra van der Oever en Annelies Schaap en zodoende maar zes speelsters tot zijn beschikking. Dat bleek niet voldoende om op promotiedivisie niveau serieus voor de dag te ko- I Eerste winstpunt Pernix LEIDEN De Danaïden was gisteren de meest succesvolle Leidse korfbalploeg in de overgangsklasse. Tegen Groen-Geel slaagde De Danaïden erin de volle winst in de wacht te slepen: 8-9. Pernix haalde tegen VES het eerste winstpuntje binnen (10-10). Zuider kwartier boekte in de derby tegen Velocitas de eerste overwinning sinds lange tijd (11-7). Erik Paul van Weeren: steals. (foto men. Zeker niet tegen dat met de Amerikaanse spelmaak- ster Coleman Vaarwerk de Katwijkse vrouwen vooral onder de basket afstoppen. Overgangsklasse De Danaïden was er zeer op ge brand Groen-Geel, getipt als één van de grootste kanshebbers voor de kampioenstitel, twee punten af Tonego te snoepen. Vooral in de eerste elmaak- domineerde De Danaïden en center" Inge ten w*st dat overwicht ook in cijfers uit te drukken. Pas in de drieenveer- j^ön tigste minuut van de wedstrijd slaagde Groen-Geel er voor het eerst in door de sterke Leidse ver- In de rayon eerste klasse verlo- dediging heen te breken en met i de mannen van MSV de.ope- 5-1 stand zochten de beide ningswedstrijd tegen Voorburg 2 p^Tegfn kleedkamers op. met duidelijke cijfers: 61-77. Ook hier een nerveus begin, met een 8-8 Na de spelhervatting kon De Da- ,.v-x naïden haar tegenstander tot 7-2 op stand na'tïen minuten spélen.'MSV afstand houden, maar toen kwam wist de race tot aan de rust vol te Groen-Geel nog even sterk opzet- houden (28-35), maar beet daarna ten- De Ploeg van Rene Versloot diep in het zand. Het was duidelijk dat de door trainer Rick Driessen uitgezette patronen door coach Wiersema niet onderschreven wor den, waardoor in het veld onvrede en chaos troef waren. Voorburg profiteerde dankbaar: 61-77. zag Groen-Geel tot 7-8 naderen. Kitty Dool stelde met haar tweede treffer de overwinning voor De Da naïden veilig (8-9). Topscorer aan Leidse kant was Erik Kromhout met drie doelpunten. Pernix sleepte door een gelijk spel tegen VES het eerste competi- tiepunt uit het vuur. Lian Tieleman en Janneke Mulder zetten Pernix binnen vijf minuten op voor sprong. Tot 6-3 bleef die gunstige marge voor de Leidse formatie ge handhaafd, maar voor rust moest Pernix al toestaan dat VES dichter bij kwam (7-6). Uit stand schoot VES zich direct na rust naast Pernix en kwam zelfs met 10-8 voor. Janneke Mulder en SASSENHEIM Het derde speelweekeinde van de korfbalcompetitie leverde TOP opnieuw een overwinning op. De Sassenheimers behaalden Grasshoppers verloor vlak voor fen ze.ge °P ?VSxUi?'1L Met Tr P""4™11" dfie «"^strijden ct f97_n Ao noncinitind mot FiAih kan de debutant in de hoofdklasse vooralsnog goed meekomen. Beide teams waren in de eerste helft aardig tegen elkaar opgewassen en KVS ging met een 7-6 voorsprong de rust in. Frank Nijenhuis maakte direkt na rust die voorsprong ongedaan en Ka rin Westerbeek bracht een voordelige marge voor TOP op het scorebord. Nadat KVS de stand gelijk had getrokken, was het Anne van der Zaag die er in slaagde de Scheveningse formatie op twee punten achterstand te zetten. „Conditiegebrek belette ons in die fase van de strijd door te druk ken", legde Engel de vinger op de zwakke plek. „Bijna iedereen liep op zijn laatste benen en dat wordt in de hoofdklasse gelijk afgestraft". Zover kwam het gelukkig voor TOP net niet. KVS werkte nog wel een 11-8 achterstand weg, maar het laatste doelpunt van Anne van der Zaag bracht TOP de overwinning: 12-11. Van der Zaag drie maal), Frank Nij enhuis en Gerco Langelaan beiden twee treffers) namen het grootste deel van de produktie van TOP voor hun rekening. rust (27-31) de aansluiting met DAS 2. In de bloederige tweede helft, waarin Anton Nijgh (wenkbrauw) en Nathan Dijkstra (onderarm) voor hechtingen naar de dokter moesten, liepen de Delftenaren uit naar een enigszins geflatteerde 62- 82 zege. Leiderdorp 2 won in een wed strijd die lang gelijk opging met 55- 73 (27-32) bij Dunckers in Hilver sum. De vrouwen van Leiderdorp rekenden in Gorkum af met 'angst- gegner' Goba: 50-55 (18-34). HANS JACOBS LEIDEN - De Engelsman Denis Power mag, vanwege zijn achtergronden, in de rugbywereld terecht gekwalificeerd worden als een 'regelrechte insider'. Maar in zijn nieuwe functie als trainer van The Bassets viel de voormalige bondscoach meteen toch, al dan niet opzettelijk, uit die rol. De door de wol gewassen kenner uit Bristol dichtte in zijn voorbe schouwing op het streektreffen opeens wel gemakkelijk te over- met lijstaanvoerder DIOK de debu- bruggen zijn" Natuurlijk, ditmaal was de terug keer beduidend beter voorge kookt. Met wat meer ervaring in de bagage, met een bredere spelers groep en met een coach van naam gaf de overwinning vorige week op 't Gooi al aan dat The Bassets deze keer naar de ereklasse gekomen zijn om te blijven. Alleen, als je no- tabene vier basisspelers onder wie B-international en aanvoerder Pe ter Schrama moet missen, wat mag de hoop op een goed resultaat dan nog rechtvaardigen? Wat dat betreft stelde de Sassen- acht Wim de Jong zich vooraf terecht bescheiden op door mee te delen "dat dit voor ons en zeker onder deze omstandighe den een kansloze onderneming is". En interim-aanvoerder Tinus van Harskamp was na afloop al niet het gat dat er gaapt tussen promo- op de kleintjes letten, niet op de tiedivisie en ereklasse, en laat staan topploegen. DIOK is op alle frpn- tant uit Sassenheim een kansje toe, een gelijkopgaand duel moest het kunnen worden. Of de wens hier de vader van de gedachte was, dan wel dat hij het daadwerkelijk meende werd niet geheel duidelijk, feit was dat hij in die veronderstel ling verder geheel alleen stond. Zo als hij zich later, toen het alom ver wachte deficit zich daadwerkelijk aftekende boven de hoofden van zijn pupillen (het werd 50-0, goede middag), ook ergens in z'n eentje in een hoek van het veld terugvond. Waar hij moest constateren dat hoop en realiteit grootheden van heimse verschillende aard zijn. Gat Voor zijn voorzichtige optimis- de top daarvan, van behoorlijke af meting was? Twee jaar geleden ten verder dan wij. Zelfs al spelen zij met een man minder, dan nog moesten The Bassets aan den lijve hebben we niets in te brengen ondervinden dat een gezonde por- tie werklust alleen niet genoeg was WIELRENNEN - De Sovjet-i er Viatsjeslav Ekimov won bij de nalty internationale wedstrijden op de eerste rijer van de Leidenaars die- En die man minder was tevens niet de eerste de beste, want in Kees Koemans verloor DIOK al na drie minuten één van zijn gelouter de internationals. Bij een trek-en- duw-situatie pal na de gemiste pe- Van Harskamp raakte de Olympische baan van Seoul de in- zelfde speler vol met zijn schoen e dividuele achtervolging over vier dat kwam hem op directe uitslui- kilometer. In de finale versloeg ting te staan. Hetgeen de veertien Ekimov de Brit Colin Sturgess met overgeblevenen er niet van weer- duidelijk verschil: 4.32,20 - 4.40,31 hield om nog geen honderd secon- Het brons was voor zijn landgenoot den later een 4-0 voorsprong te ne- Artoeras Kaspoetis, die met een men toen Dick Berghout de op vol tijd van 4.36,21 ruim vijf seconden le snelheid liggende Diederik sneller was dan de Deen Pet Clau- Renardel perfect aanspeelde. Toen sen. drie minuten later de soms weife lende full-back Bert Groeneveld een hoge kick van Gideon van der Born niet onder controle kreeg was het voor Remco Roest een koud kunstje om de stand naar 8-0 te til len. Prompt knapte er toen al iets bij de aangeslagen Bassets en de wedstrijd was toch pas tien minu ten oud. Ongenoegen Provocerende acties (De Jong), veelvuldig gepraat (Beers) en el kaar snel opvolgende misverstan den waren openlijke uitingen van het Sassenheimse ongenoegen en uiteraard droegen die zaken er niet toe bij dat de rijen binnen de toch al zo gehavende ploeg nog afdoende gesloten werden. Het was dat DIOK zich in die eerste helft nog te vaak liet verleiden om de strijd om het ovaal in de voorwaartsen te be slechten, want hadden de Leide naars ook toen al het wapen van de driekwartlijn in de strijd gegooid dan was de ruststand aanmerkelijk hoger opgelopen dan de 20-0 (tries van Berghout en Altink en twee conversies van Michelsen die ver der niet meer zou missen) die er nu op het bord kwam. Na de hervatting en na een nieu we snelle try van de weer volledig fitte Renardel, die als full-back goed inschoof, zag Van Harskamp kans zijn troepen althans voor een kwartiertje te hergroeperen waar door er zowaar nog wat kansjes kwamen op "die ene rotte tegen- try", om met de druk gesticuleren de aanvoerder zelf te spreken. Het kwam er niet van, al ontsnapte DIOK een paar maal op het nipper tje. Een interceptie en try van Ri chard Huisman betekende vervol gens de definitieve genadeklap voor The Bassets. Die na die ongelukkige pass van Frank Beers opnieuw en veelvul dig aan het discussiëren sloegen. In tegenstelling tot de eerste helft kende DIOK ditmaal geen medelij den. De uitstekende driekwartlijn mocht zich een kwartier lang hele maal uitleven en toen de rook was opgetrokken waren Roest, Renar del en tweemaal Berghout als een speer met de bal over de Sassen heimse achterlijn gevlogen. De koele Mark Michelsen kende al evenmin genade met zijn conver sies. Heel ver weg aan de andere kant van het veld stond Denis Po wer in z'n eentje te balen. Hij wist natuurlijk ook wel beter. AD VAN KAAM Lian Tieleman brachten de stand weer in evenwicht en de ploegen deelden broederlijk de punten. Fides-Pacta kon de progressie in haar spel gisteren tegen Trekvo gels niet doorzetten (7-11). Henny Piket en Robin Sommeling teken den voor de eerste twee treffers. Het tweede aanvalsvak slaagde er niet in de score uit te bouwen en Trekvogels kwam terug tot 3-3. Fides verloor in het tweede kwartier na rust de greep op de wedstrijd. In het middenvak ver oorloofden de Leidenaren zich veel fouten en de druk op de verdedi ging werd steeds groter. Nico Pi- kaar en Bettina Sommeling wisten een 6-4 achterstand nog ongedaan te maken, maar het achtste doel punt van Trekvogels gaf de door slag. Door riskant verdedigen, moest Fides vervolgens nog drie treffers incasseren. Tweede klasse Fiks boekte een ruime overwin ning op Rozenburg. Een zeer pover spelend Rozenburg kwam er met de 5-11 nederlaag nog genadig van af. Geen enkel moment kwam Fiks in gevaar en met zes punten uit drie wedstrijden lijkt de ploeg aardig op weg het vorig jaar verloren terrein goed te gaan maken. Theo Vreeken vier maal), Agda Nonhebei en Tanja Reitsma beide twee doel punten) verzorgden een groot deel van de produktie. Met een zege op Velocitas zette Zuiderkwartier een punt achter een lange reeks van nederlagen. Vorige week sprak Zuiderkwartier coach Wim van Huis de hoop uit dat zijn formatie de kansen wat be ter ging benutten en daarmee het zelfvertrouwen zou opvijzelen. Theo van Leeuwen gaf gelijk ge hoor aan die oproep en schoot na twintig seconden Zuiderkwartier op 1-0. Over en weer werd snel ge scoord en binnen tien minuten stond een 3-2 stand in het voordeel van Zuiderkwartier op het bord. Op dat moment kon Velocitas het tempo niet meer volgen en keek in de rust tegen een 8-3 achterstand De tweede helft was van een be duidend minder niveau. Het kon Zuiderkwartier niet zoveel sche len. De 11-7 winst betekent wel licht de ommekeer. „De werklust is in ruime mate aanwezig, alleen bij enkelen ont breekt het inzicht gewoon", was het commentaar van Crescendo- coach Lenie Slegtenhorst, die haar twaalftal tegen OSCR een gelijk spel zag behalen. Zeker gezien het goede spel van Crescendo in de eerste helft was dat éne punt een magere beloning. Crescendo gaf een 4-1 voorsprong grotendeels voor de pauze al uit handen. Na rust slaagde alleen Alfons Cornel- lissen er nog in de mand van de te genstander te doorboren: 5-5. Derde klasse „We gaan nu toch voorzichtig de blik op de bovenste plaats richten", sprak Henny Rusman van De Alge mene na de derde winst op rij. De strijd ging tot 6-6 gelijk op, maar toen zorgde de, in de eerste helft onopvallende, Alfred Lambooy voor de doorbraak. Lambooy tilde de stand naar 6-8 en die klap kwam Merwic niet meer te boven: 11-8. KNS hield geen prettige herinne ringen over aan het duel tegen ALO. KNS leed de derde nederlaag in evenzoveel wedstrijden. Edwin Koole twee maal) en Edwin van Leeuwen zorgden voor de treffers van KNS, dat met 13-3 onderuit ging. Het ontbreekt Fluks aan zelfver trouwen en de doelpunten laten op zich wachten. Tot de rust kon Fluks ONDO nog redelijk bijbenen (3-5), maar in de tweede helft moes ten de Noordwijkers toezien hoe ONDO wegliep naar 5-13. „Op zich ben ik natuurlijk tevre den over de hoge produktie, maar eigenlijk hadden het er nog wel meer moeten zijn", sprak Janko Breedveld na afloop van de wed strijd van Tempo tegen Weidevo gels. Erik Pons en invaller Edo Kuiper hadden met drie treffers ie der een groot aandeel in de 9-2 zege van Tempo. LEIDEN - De wielrenners van de Bollenstreek hebben zaterdag in de Flevo-polders een opmerkelijk sterke ploegentijdrit om de nationale clubkampioenschappen gereden. Onder leiding van districtstrainer Aad Kraan maalden Martin Schalkers, André van Reek, Marco Ver- meij, Erik Stroombergen, Peter Uittendaal en André Hogervorst de ruim 62 kilometers in een tijd van één uur, 17 minuten en 51 seconden onder de aërodynamische wielen door. Dit resultaat was op een kleine twee minuten achterstand van de sterke winnaar, de ploeg van de Brabantse vereniging "Het Lucht schip" met ondermeer de gebroeders Van Houwelingen in de forma tie, goed voor een zesde plaats. Met een wat mindere André Hoger vorst en een sterke Martin Schalkers in de ploeg, draaide het team van de Bollenstreek geolied. Wel diende André van Reek in de slotfase met een aflopende ketting af te haken, maar die had zijn werk daar voor al meer dan naar behoren gedaan. Het zestal van Swift deed het op een bescheidener niveau ook beter dan verwacht. De Leidse for matie kwam, met Jan-Hendrik Lagerweij en Richard Ippel als voor naamste gangmakers, in een tijd van één uur, 23 minuten en 15 secon den als nummer 45 van de 110 deelnemende ploegen over de meet. Martin Schalkers reed gisteren na het Dronten-avontuur, ter voor bereiding op de herfstklassiekers, alweer een profkoers in het Belgi sche Leuven. Achter de winnende Belg Jef Scherens eindigde de mo menteel zeer constant presterende Katwijker als zevende. De veldrij ders hebben de draad inmiddels ook opgepakt, al is dat dan op rondjes die nog veel van een criterium op onverhard terrein weghebben. René Guyt debuteerde daarbij zaterdag in een sterk bezette internationale cross in het Belgische Meijsse. Op het snelle rondje diende de Katwij ker met een 18de stek genoegen te nemen. Gerrit Kleinveld tekende gisteren in Edam voor zijn tiende zege dit seizoen bij de liefhebbers. De Lissenaar deed dit op de voor hem ver trouwde manier, door tijdens de slotronden uit de kopgroep weg te rij den. Zaterdag was Klêinveld ook al de sterkste tijdens een interclub- koers nabij de Scheveningse boulevard. LISSE - De sterke Westlander Joost Kouwenhoven (hij won vo rige week ook de klassieker de Omloop van het Zuiden) heeft zijn naam bijgeschreven op de erelijst van de jaarlijks druk be zochte kermisronde van Lisse. In de voorlaatste ronde was Kou wenhoven weggesprongen uit het voltallige peloton. Niet min der dan een fietslengte pakte de Naaldwijker verrassend de zege. Een tijd lang zag het er naar uit dat de winnaar uit een tien man tellende kopgroep zou komen. De groep waarvan de Swift-ren- ners Richard Ippel, Rob Verha gen en plaatselijk favoriet André van Reek (de Bollenstreek) deel uit maakten werd tien ronden voor het einde toch nog ingelo pen. Na wat plaagstootjes van André Hogervorst, Erik Stroom bergen en Jan Hendrik Lager- wey plaatste Joos Kouwenhoven zijn beslissende jump. André Ho gervorst (9), Ronald van der Tang (11), Erik Stroombergen (14), Jan Hendrik Lagerwey (15) en Tom de Jong (16) reden zich in een massale sprint in de eindprijzen. Bij de veteranen-categorie klopte Amsterdammer Ger Schoumans, ex-kampioen van Nederland, Jan van der Horst en Piet Kentie in een rechtstreeks duel. Piet van der Velde (14) en Arie Ravensbergen (16) waren de enige streekrijders die een prijsje wisten te bemachtigen.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19