Vivax mikt op plaats aan top Ereprijzen voor atleten Bataven Eindhoven rolt ook Scylla van tafel Brenda Conijn int punten voor Lisse Die Leythe wint tijdrace Philidor moet bij start genoegen nemen met onnodige remise Schouten nu al naar limiet NWK PAGINA 18 DO ST MAANDAG 21 SEPTEMBER 1987 Aarzelende start tegen DSZ LEIDEN Na een 5-5 gelijkspel in de openingsronde van de KNSB-competitie tegen SMB 1, ziet het er vooralsnog naar uit dat de schakers van Philidor in de hoofdklasse met een bescheiden rol genoegen moeten nemen. De Nijmegenaren waren voor Phili dor immers een opgelegde tegen stander om eens goed van acquit te gaan. LSG 1 maakte in de eer ste klasse B een redelijk debuut door tegen BSG 2 voorlopig met 4 1/2-4 1/2 af te sluiten, met daar bij de 4 1/2 - 5 1/2 winst voor het grijpen. Grootste verrassing in de hoofdklasse was de 6-4 overwin ning die BSG tegen titel-outsider Eindhoven boekte. Volmac 1 bleef de reserves vgn het tweede niet geheel zonder moeite met 3- 7 de baas. De Leidse vertegen woordiging presteerde ditmaal relatief magertjes. John van der Wiel diende met een remise ge noegen te nemen, terwijl Marcel Piket een nul diende te slikken tegen Van der Zeeuw. Wel tot winst kwamen Rinie Kuijf en Jeroen Piket. Aan de zijde van Volmac 2 deed Ad van der Berg van zich spreken, door Hans Böhm op een remise te houden. DesiscoAVatergraafsmeer bleef met een voorlopige 5-4 en ver moedelijke 5 1/2 -4 1/2 zege moei zaam overeind tegen promoven dus Utrecht 1. Amstelveen klop te Groningen met 7-3. Bij een 4-4 stand had Philidor 1 de winst tegen SMB voor het grijpen. Heieen de Greef stond namelijk op winst tegen Kerk meester. hetgeen voor captain Joop Piket aanleiding vormde om Coen Stehouwer de opdracht te geven in betere stelling met re mise genoegen te nemen. Ste houwer dacht echter over een winnende combinatie te be schikken, hetgeen ook daadwer kelijk het geval was, maar voerde deze op een verkeerde wijze uit. Dat kostte de Leidse Rotterdam mer prompt een stuk en de partij. Omdat De Greef inmiddels tot winst was gekomen, was het 5-5 gelijke spel een feit. Na de vooruitgespeelde winst partij van Peter Gelpke, zorgden RAG de Graaff en Henk van Maaren voor rustige remises: 2-1. Invaller Nico Kuijf verloor onno dig, waarop nieuwkomer Van der Spek de score weer naar de plus trok: 3-2. Kansloze nederla gen van Joop Piket en Leo Hof land zetten SMB vervolgens op een 3-4 voorsprong, hetgeen te niet werd gedaan door een nutti ge winst van kopman Hans Kuijf op Friso Nijboer: 4-4. Wreed was daarna het verlies van Stehou wer: 5-5. LSG 1 trof in Bussum een ten opzichte van vorig seizoen op merkelijk versterkt tweede tien tal van BSG. Jan Tolenaar en Henk van Putten tekenden al snel voor remises, Leon Konings hielp zijn ploeg met een gedeci deerde winstpartij aan een 1-2 voorsprong. Nadat Arvik Harms kansloos van het bord was gezet en Dirk Sikkel had tegenge- scoord (2-3), zat LSG gelet op de overige stellingen in de zorgen. Bij de partij van Charles Kuij- pers werd het evenwicht nooit verbroken (remise), terwijl Fol- kert Geertsma een incorrect of fer nimmer te boven kwam: 31/2- 31/2. Kopman Theun van der Vorm glipte tegen Van der Heij den langs de rand van de afgrond naar remise, een resultaat dat voor Aad van Moorsel aanmerke lijk eenvoudiger was weggelegd: 41/2-41/2. Adriaan Clemens knokte stug door in een theore tisch eindspel, dat in de praktijk al regelmatig moeilijk houdbaar voor de verdedigende partij was gebleken. Zo ook nu, na afbre ken staat de LSG-er op winst. In de tweede klasse C ging zo wel Philidor 2, als LSG 2 met ver lies slecht van start. Wel hadden de Philidor-reserves bij een 3 1/2 -2 1/2 voorsprong tegen de reser ves van het Witte Paard uit Sas van Gent een gelijkspel in han den. Henriette de Greef sloeg echter een remiseaanbod af en blunderde vervolgens naar ver lies. Omdat ook Van Ofwegen verloor, trok Philidor 2 met 3 1/2 - 4 1/2 aan het kortste eind. Daar voor hadden Herman van Halde ren, Michiel Vergeer en Henk van Loon regelmatige overwii- nmgen voor hun rekening geno men. Ton Kohlbeck, Ab Smit konden verlies niet vermijden. Wim Vriend remiseerde. LSG 2 poogde tegen Overschie ijzer met handen te breken en moest dit duur bekopen: 6-2 verlies. Snelle nederlagen van Kees de Groot en Michiel Hoeks werden de ploeg in wezen al fataal. Toen ook nog Ada van der Giessen verloor, werd het tijd voor een al les of niets poging. Dat leidde nog tot verliespartijen van Si mon Duindam, Ruud Mieremet en Annemarie Benschop. Wel waren er nog goede zeges voor kopman Theo Piket en Christi- aan Manniën: 6-2. RUUD DOBBELAAR Valerie van Groningen, Jos CompaanJaap Krijtenburg en Ronald Florijn ijlen onbedreigd naar de overwinning. <foto Loek Zuyderdu; LEIDEN De landelijke badmin- tonoompetitie is het afgelopen weekeinde van start gegaan. Niet alle teams zijn op de baan geko men, de twee eerste teams van Lei den waren vrijgesteld. Het tweede team van Lisse, dat uitkomt in de derde klasse, boekte de opmerkste- lijkste overwinning door met 5-2 te winnen van Enkhuizen. De 12-jarige Brenda Conijn speelde de sterren van de hemel, zij won op overtuigende wijze haar single en behaalde met haar dub- belpartner Carla Smit een tweede punt binnen. Ook de jeugdige An dre Verhaar (18) bleek een goede aanwist te zijn voor de Lissenaren. Laureen Stout was de ongelukkig ste van allemaal zij moest haar sin gle partij gewonnen geven doordat zij geblesseerd raakte en geen ver dere partijen kon spelen. De hoofdmacht van Lisse werd in de eerste wedstrijd met een 8-3 nederlaag teruggewezen door Zeemacht. Door een blessure van Peter Veltenaar moesten alle en kelpartijen opgeschoven worden, waardoor Jacques de Groot als in valler moest aantreden. Het verlies werd gewijd aan de twee uur du rende reis naar de kop van Noord- Holland. Vlietwijk dat eveneens uitkomt in de eerste klasse moest het opne men tegen DKC. De blessure van Dick Oostergo speelde de Voor schotenaren parten, Cor van Duin was zijn vervanger. De nederlaag van 7-4 mag dan ook geflatteerd ge noemd worden. Alleen Henk Wes terbeek wist zijn single tegen P.S- lits te winnen 9-15,13-18. De drie andere winst punten werden be haald in het mannen en gemengd- dubbel. Het tweede team van Vlietwijk, dat speelt in de tweede klasse De tafeitennisteams in Nederland kregen het afgelopen weekeinde een conditietest te verduren: een dubbel programma zorgde voor heel wat extra zweetdruppeltjes. Scylla moest op zaterdag afreizen naar Veenendaal. Daar wachtte een ontmoeting met het kersverse ere divisieteam JCV. Een belangrijke krachtmeting, omdat Scylla in de ze wedstrijden stevig moet scoren. Dat "stevige scoren" mondde uit in een 5-13 overwinning. Twee pun ten waren, gewoontegetrouw, Snel verdiend door de beide dubbels. Verliespunten waren voor De Vrind en Meijer tegen Dop. Swier ging eenmaal in de fout tegen Hen driks. en Frits Kantebeen verloor van Van de Sande en Paetzel. Een dag later wachtte Scylla een veel zwaardere klus: de gedood verfde landskampioen Eindhoven was de opponent. Hoewel gehoopt werd op een iets positievere uitslag was de 2-16 nederlaag voorspel baar. Met Henk van Spanje en Paul Haldan in de gelederen zorgt het Eindhovense team voor een vrij saaie eerste helft van de competi tie. Ook de wedstrijd in Leiden werd vrij vlot afgewikkeld. Swier zorgde terloops voor het eerste lichtpuntje door te winnen van Ron van Spanje en Peter Paul de Vrind deed ook een duit in het zak je door zijn jeugdige rivaal Bart van Haren netjes in te pakken. Ditmaal kwam een stand van 4-4 overeen met Drop-Shot. De dubbelpartijen zorgden er hoofdzakelijk voor dat deze stand werd bereikt. Rob Lou- rens was de enige die zijn partij te gen Rick Turpijn in winst wist om te zetten 14-17,15-18. In de derde klasse behaalde Me- renwiek haar eerste overwinning tegen Waterland. De Volendam- mers werden met 5-3 teruggewe zen. Jan Glasbergen was de enige die zijn single niet in winst wist om te zetten. Het in die zelfde klasse uitko mende derde team van Leiden kon, door de nieuwe samenstelling van het team, nog geen vuist maken. Van Zijderveld bleek te sterk voor de Leidenaars, die met een 5-3 ne derlaag huiswaarts konden keren. Opvallend was overigens wel het spel van Suzanne Dieudonnee, die als enige haar partij wist te winnen tegen Shirley Janssen 1-11,3-11. De resterende twee punten werden be haald in het mannendubbel en mixeddubbel waarin Thea Turk met haar partner Jan Slingerland een overwinning wisten te behalen op Joyce van Rosebeek en Martin Bosscher 11-15, 15-10, 9-15 waar door de einduitslag bepaald werd. Spotvogels, dat uitkomt in de vierde klasse, zal de 7-1 nederlaag tegen Nivo snel willen vergeten. Het verlies, aldus Raymond Ber nard, zou te wijten zijn aan de mini male voorbereiding die vooraf ging aan het competitiegebeuren. De ploeg uit Leiderdorp treedt dit sei zoen aan met een vernieuwd team waarvan is gebleken dat de part ners nog aan elkaar moeten wen nen. Het enige punt werd behaald in het mannendubbel, Mark Beun en Raymond Bernard wisten hun partij te winnen, al moest daar wel een driesetter aan te pas komen 4- 15. 15-10, 16-17. kwamen ook de beide dubbels niet aan bod. Afgelopen zaterdag werd in Oegstgeest Gaanderen 2 ontvan gen. Het kwartet Hartholt, Rense, Geerling en Kok zorgde nog tot 6-6 voor een gelijkwaardige strijd. Daarna echter was het gedaan met de tegenstand: in één adem stoom de Oegstgeest naar een 12-6 over winning. Één dubbel was goed voor een punt: de combinatie Schi- paanboord/Beringen bleek krach tiger dan het dubbel Geerling/Kok. Herman van der Broek kreeg zijn eerste verliespartij aan zijn achter naam dankzij Hartholt. Ook Friso Reitsma en Beringen verloren slechts eenmaal, en wel tegen Ge erling. Ron Schipaanboord zorgde tweemaal voor een punt. Tegen de verdedigende Kok en tegen de wat sneller spelende Geerling bleek hij de sterkste. Nog geen 20 uur later trad het Oegstgeestse team aan te gen Nieuw Vennep, de oude club van Ronald Beringen. Verplette rend toonde Oegstgeest haar su prematie aan door met een 0-18 overwinning op zak huiswaarts te keren. De mannen van Nieuw Ven nep, Busing, Allis, Witterland en Rosman, moesten zich machteloos naar de slachtbank laten leiden. Ook nu zorgt Oegstgeest dus weer voor een flitsende competitiestart met ruime scores. Juichen is echter nog veel te vroeg. Zeker wanneer men weet dat het in het recente ver- LEIDEN - Op 1 oktober a.s. is het 25 jaar geleden dat de Alge mene Leidse Studenten Roeiver eniging "Asopos" werd opge richt. Het afgelopen weekeinde vierde de later met "De Vliet" ge fuseerde vereniging "Asopos-De Vliet" dit met enige lustrumactv viteiten; waaronder een tijdrace voor gemengde vieren over 25 ki lometer, die gisteren gewonnen werd door de ploeg van Die Ley the. De race was verdeeld in twee etappes, één 's morgens en één 's middags, beide van 12,5 kilome ter. De deelnemende verenigin gen mochten naar keuze met één of met twee verschillende vieren de snelste tijd proberen neer te zetten. Duidelijk favoriet voor de leden juist in de eindsprint fout gjng. Tweemaal verlies was het lot voor de mannen van Docos. Zowel de eerste wedstrijd als de tweede gingen met 6-4 verloren. De eerste beul werd gevormd door het twee de team van Shot/Wageningen. Ron van Veen en Walter Englebert zorgden ieder voor de helft van de Docos-score. De tweede beul was Eindhoven 2. Ook nu won Ron van Veen tweemaal. Walter Englebert pakte slechts één punt, en invaller Niels Kuiper wist zowaar eenmaal te winnen. Tweemaal winst was de buit voor de vrouwen van Docos. Het eerste slachtoffer werd gevormd door het tweede team van Avanti. Middels een 8-2 overwinning be wees Docos de sterkste te zijn. Het tweede slachtoffer was Schim- mert. Met een 7-3 winst kon het Zuiden worden verlaten. De vrou wen van Scylla sloegen zich afgelo pen zaterdag stuk tegen Hoon horst. Slechts Heidi de Haas bleek in staat tot het scoren van een te- genpunt. Tegen Karin Cobbe redde zij de Scylla-eer en bepaalde daar mee de stand op 1-9. Gisteren werd gelijkgespeeld tegen het vrij zwak ke Huizen. Beide teams scoorden dus vijf maal: Heidi de Haas won twee keer, Ingrid Overdevest een maal, en Judith Lepelaar moest ge noegen nemen met een één-voudi- ge winstpartij. WOUTER LANGEVELD eindzege was de vier van Die Leythe, die werd bemand door vier roeiers, die deze zomer teza men goed waren voor tien natio nale kampioenschappen: Ronald Florijn, Jaap Krijtenburg, Jos Compaan en Valeria van Gronin- gen-Racila. De favorieten van Die Leythe lieten er bij de start van de eerste manche geen enkele twijfel over bestaan, wat de bedoelingen wa ren van de oranje-zwarte ploeg. Al snel werd de vier van Proteus Eretes, als eerste gestart, gepas seerd en bouwden Florijn c.s een voorsprong op van 50 seconden. Beide koplopers van het klasse ment startten 's middags met de zelfde bezetting. Njord, 's och tends enigszins teleurstellend Achter Mark Borghans maakte Han Kulker (l) zich op voor zijn winnende eindsprint op de 1500 meter. (foto anp) Gelijkspel voor LSRC WARMOND - Dekker won de eerste wedstrijd in de tweede divisie van de squash competi tie van Klaverstee met 3-1. Al leen Carel de Bruyn moest een nederlaag incasseren (0-3). Pe ter Buitendijk, Luike Tjebbes en Brian Witherden kwamen niet in moeilijkheden. Welis waar verloor de no 1 van War mond, Brian Witherdën een set, maar dat lag eerder aan zijn slordigheden dan aan de kracht van de oppositie. In de vierde divisie speelde het eerste team van LSRC ge lijk tegen HSRC 8 2-2. Vader en zoon Vuokko uit Finland boek ten winst en verlies. Vuokko jr. verloor van Jerry de Jong. 1-3 maar Vuokko sr. pakte Bze- sonsky met 3-0 kansloos in. vierde achter Asopos-De Vliet, verscheen in de tweede manche met een aanzienlijk beter roeiend viertal op het water. Met Varsity-winnaars Hans Marten Haselbag en Frits Bienfait op de slagplaatsen kon Njord lang ge lijke tred houden met de Leythe- vier. Na het keerpunt moesten ook deze Njordroeiers het hoofd buigen voor de makkelijk over het moeilijke water voortgaande Leythe-viertal. In de totaalscore hadden Florijn, Krijtenburg, Compaön en Van Groningen een voorsprong van twee minuten en vijf seconden vóór de Delftse studenten van Proteus-Eretes. Het jubilerende Asopos-De Vliet werd derde en Njord vierde. JAN KLERKS OEGSTGEEST - Als het aan Ton van den Bosch ligt dan verkeert de waterpolovereniging Vivax uit Oegstgeest binnen de kortste ke ren in het gezelschap van De Zijl- /LGB en LZ1886, de Leidse top- ploegen. De nieuwe trainer van Vi vax baseert zijn optimisme op de gedegen voorbereiding die zijn for matie heeft gehad en naar aanlei ding van hetgeen daar werd ge presteerd zijn de verwachtingen hooggespannen. Vivax draait al ja ren mee in de tweede klasse en hoopt nu dit niveau te ontstijgen. Ton van den Bosch ziet het niet als een handicap dat hij bij Vivax als trainer debuteert. "In de loop der jaren heb ik onder de beste trainers gewerkt en van hen heb ik zoveel opgestoken dat ik zeker verwacht op eigen benen te kunnen staan". "Er zit genoeg talent bij deze vere niging. Taak van mij is om deze jeügd goed te begeleiden en er dit jaar zorg voor te dragen dat we een gooi kunnen doen naar de top van de tweede klasse zodat de jeugd op korte termijn flinke progressie maakt". De openingswedstrijd van het seizoen tegen het Haagse DSZ z®u duidelijkheid kunnen geven over de vorderingen van Vivax. Gesteld moet worden dat Vivax pas in de slotfase van het rommelige treffen aan de verwachtingen voldeed. De gretigheid waarmee Vivax van leer trok was opvallend te noemen maar had op het secuur uitvoeren van de aanvallen alleen maar een averechtse uitwerking. De Oegst- geestenaren zagen na de eerste pe riode bleek om de neus toen DSZ brutaal een 4-1 voorsprong had ge nomen. Wonderwel kwam de thuisploeg de klap al snel te boven en tekende het herstel zich vooral af in de derde periode, waarin Vi vax de Haagse tegenstand tot een minimum reduceerde. In de derde periode viel vooral het spel van Dick van den Bosch op door zijn rust en overzicht. Met een aantal le pe passes zette de voormalige Zian- speler het spel naar zijn hand. De bekroning volgde in de zelfde pe riode toen hij zich op de midvoor- positie enkele malen fraai uit de omklemming van zijn bewaker los kwam en de Haagse goalie met ju welen van boogballen verschalkte. In de laatste periode bij de stand 8- 4 in het voordeel van Vivax gooide DSZ onder het motto "we hebben toch verloren" alle schroom van zich af en wierp men alles op de aanval. Het is de verdienste van Vi vax dat men in de slotfase het hoofd koel hield en geroutineerd de wedstrijd uitspeelde. Uitslag 10- 6. Doelpuntenmakers: Dick van den Bosch 3x, Jack Frauenfelder 2x, Marcel Rompes, Dick Langer- horst, Max de Mooy, Jack de Groot én Hans de Best ieder eenmaal. Katwijk kende een minder goe de opening. De kustbewoners ver loren nipt van De Ham. Er had ze ker meer ingezeten dan de uitein delijke 5-6 nederlaag. Liefst 6 maal werd een numerieke meerderheid niet benut en ook vanaf de vierme- ter kon niet worden gescoord. Een duidelijke verklaring dus voor de eerste seizoensnederlaag. Goals: Paul v.d. Putte 2, Ronald Heem- rood, Eddie Hoek 1 en Martin Jon ker 1. WZK uit Wassenaar opende met een goede 2-3 zege bij Woerden. De Wassenaarders trokken na een ge- lijkopgaande strijd in de laatste pe riode de winst naar zich toe. Goals: Ronald de Vette, Frans Toonen en Evert Bregman. Sassenheim gaf in de laatste mi nuut de zege uit handen. De ploeg van Nico Muusse zag in de slotfase BZC de gelijkmaker scoren (9-9). De toch wat teleurgestelde coach Muusse na afloop: "BZC was vorig jaar tweede dus op zich geen slecht resultaat maar toch jammer dat we zo kort voor tijd de zege wegga- De vrouwen van LZ'86 behaal den een regelmatige overwinning op Njord in Veldhoven. De 1-4 zege was duidelijk verdiend. Ondanks dat aanvallend nog niet alles vlek keloos verliep was LZ'86 de sterk ste. Goals: Lucienne de Graaff 2, Yvonne Flippo 1 en Jeanet de Jong. WIM SIERA LEIDEN Tijdens een in zwem bad De Zijl verzwommen vier kamp hebben enkele leden van de LZ'86 ploeg al enkele opmerkelijke prestaties geleverd. Antoine van Weerde zwom 2.27.2 op de 200 me ter schoolslag, een tijd die in het begin van het seizoen zeker gezien mag worden. De schoolslagspecia list zwom met deze chrono de li miet voor de Speedo-meet, een in ternationale zwemontmoeting die in november in ons land wordt ge houden. Nancy Kijk in de Vegte en Dan ny van Klink, beiden ook uitko mend voor LZ, benaderden op de zelfde afstand de limiet voor de Ne derlandse Winterkampioenschap pen. Met tijden van respectievelijk 2.55.8 en 2.55.7 bleven zij minder dan één seconde van de NWK- richttijd verwijderd. LZ'1886 won de vierkamp. Tijdens een kring-A ontmoeting in Leiderdorp zwom Dennis Schouten wel een inschrijflimiet voor de NWK. Op de 200 meter wis selslag klokte Schouten 2.40.4. Afgelopen zaterdag vond de eer ste ronde van de Speedo-series plaats in Niewerkerk. Acht rondes staan er op het programma voor de allerjongsten, de jaargangen '76, '77 en" '78 en jonger. De programma's in de eerste tot en met de vierde ronde worden opnieuw gezwom men in de vijfde tot en met de acht ste. De beste zestien op de landelij ke ranglijsten ontmoeten elkaar in de Finales, de officieuze NK voor deze leeftijdscategorieën. De tijden in de eerste periode worden normaliter fors verbeterd in de tweede serie van vier. Die tij den spreken in het begin van het seizoen logischérwijs nogniet echt tot de verbeelding. In het legertje bekende LZ-namen viel Natasja Sierag op als nieuweling in de jaar gang '78.' Regenboog-zege Van Staveren ROELOFARENDSVEEN (ANP) - Jan van Staveren uit Leimuiden heeft zich dit week einde op de Braassem verze kerd van het Nederlands kam pioenschap zeilen bij de Regen bogen. Van Staveren is de op volger van Harry Amsterdam uit Sneek, die als tweede ein digde. De derde plaats was voor Cees Nater uit Warmond. Van Staveren had zaterdag een zo grote voorsprong opgebouwd, dat de zege hem niet meer kon ontgaan. Opmerkelijk was het debuut van de voormalige Finnjollen-zeiler Peter Peet, die als vijfde eindigde. De uit slag is: 1. Jan van Staveren (Leimuiden) 15,7 punten, 2. Harry Amsterdam (Sneek) 44,4, 3. Cees Nater (Warmond) 45,1,4. Paul van Wijk (Woubrugge) 52,4, 5. Peter Peet (Den Haag) 57,4. Wu Hem s loopt snelste tijd AMSTERDAM - Enkele D-junio- ren van AV Holland hebben het af gelopen weekeinde tijdens de na tionale D-spelen in het oog lopende prestaties verricht. Iris Wullems presteerde voortreffelijk door de 1000 meter te winnen in 3.05,2 wat de beste tijd is die ooit door een D- junior gelopen is. Wullems werd ook nog tweede op de 60 meter in 8,5 seconden. Lenny Anholts bereikte bij het hoogspringen een tweede plaats met een hoogtesprong van 1.30. El- semiek Roksnoer reikte tot een hoogte van 1.25 en werd vijfde op de 60 meter horden in 12,3. Bij de jongens liep David Brandwijk een 1000 meter in 3.12,0. ROTTERDAM Eindelijk goud. Tijdens de Nederlandse estafettekam pioenschappen die het afgelopen weekeinde in Rotterdam werden ge houden hebben de atleten van De Bataven hard toegeslagen met een gou den plak op de 4 x 1500 meter en een bronzen medaille op de 4 x 800 meter wisten te veroveren. Jan Verloop beet zaterdagmiddag tijdens de gouden 1500 meter race het spits af voor de Bataven. Hij beperkte tijdens de laatste ronde de ach terstand op de ploegen van AAC en Unitas door een krachtige versnelling en werd als vierde afgelost door Wybo Lelyveld. Deze Leidenaar deed wat er van hem verwacht werd«en beëindigde zijn 1500 meter eveneens als vierde. Nu was het de beurt voor Jan Jansen, die er als een raket vandoor ging en binnen een ronde zich bij de koplopers nestelde. Jansen, die de laatste tijd toch al veel indruk maakt op de 1500 meter, verslapte niet en plaatste 300 meter voor de laatse aflossing een demarrage, die alleen door de ploe gen van Unitas en AAC gepareerd werd. Toen al was zeker dat de Bataven het goud voor zich zouden opeiSen omdat Han Kulker de laatste Leidse loper was. De WK-finalist liep zoals altijd een tactische race en verschool zich tot de laatste 200 meter achter Hans Koeleman (AAC) en Mare Borghans (Unitas). Kulker plaatste de be slissende versnelling en haalde het goud binnen in een totaaltijd van 15.28,31, hetgeen een nieuw nationaalrecord en ook een nieuw clubrecord inhield. Gisteren deed de 4 x 800 meter ploeg het nog eens dunnetjes over. In een regelmatig gelopen race eindigde het Leidse kwartet, dat bestond uit Jan Verloop, Kees Haasnoot, Hans Minee en Jan Jansen op de derde plaats in een tijd van 7.40,55. Alleen de ploegen van Nijmegen (7.33,13) en AAC (7.37,15) eindigden voor De Bataven. De vreugde over de titels was uiteraard groot. „Vooraf rekenden we op de 1500 meter op een medaille, maar dat het goud zou worden, hadden we niet verwacht. Dat we ook een plak zouden wegkapen op de 4 x 800 was ook voor mij een verrassing", aldus dubbele medaille-winnaar Jan Jan- In de schaduw van De Batavenploeg eindigde het AV Holland-kwartet als zevende op de 4 x 800 meter in een tijd van 7.51,03 wat een nieuw club record betekende. De tweede ploeg van De Bataven eindigde als elfde in 8.01,56. De A/B junioren van AV Holland waren met twee ploegen aanwezig. Het kwartet dat uitkwam op de 4 x 100 meter bestaande uit Frits Appel, Patrick Geirnaard, Patrick Haver en Wilmar Kortlever bereikte net niet de finale. De tijd was echter van een hoog gehalte: 44,97. De 4 x 400 meter ploeg kwam uit op een tijd van 3.31,50. Han Kulker heeft gisteren in Den Bosch een stratenloop over een mijl gewonnen. De Bataaf die deze wedstrijd verkoos boven de 4 x 800 estafet te in Rotterdan kwam tot een tijd van 4.10,00. Als tweede eindigde de Belg Peter Daenens in 4.10,26. A-juniore Ellen Silverentand heeft van zich doen spreken tijdens een interland voor katholieke verenigingen die het afgelopen weekeinde in Lisse georganiseerd werd. De atlete van De Spartaan won de 100 meter horden in een tijd van 15,1 wat een nieuw clubrecord betekende. Ploegge note Manon Geerlings legde de 100 meter af in 13,1 en de 200 meterin 26,9. Mare de Boer (Sp) wierp de speer 33,44 meter ver. JAN BROUWER DE KONING Oegstgeest pakt dubbele winst LEIDEN - De tafeltennissers van Comtest/Scylla hebben het afgelopen weekeinde aan de verwachtingen voldaan: tegen JCV werd met 5-13 gewonnen, en tegen L T/Eindho- ven rolde een dikke 2-16 nederlaag uit de bus. BT-Lifters/Oegstgeest scoorde er lustig op los. Afgelopen zaterdag, tegen Pelgrim/Gaanderen, werd het 12-6, en gisteren leverde Oegstgeest de volle mep op: 0-18.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 18