Lugdunum weer langs uitersten Doeos boekt derde zege op rij 5^T UVS sterkste in jeugd-derby SJC nestelt zich aan kop Kikkers werken weer achterstand weg Van Nispen drukt LFC met neus op de feiten MAANDAG 21 SEPTEMBER 1987 SPORT PAGINA 15 LEIDEN - Dank zij een 1-2 over winning op Argon versterkte SJC de koppositie in district West I van de derde klas. In West II gaat FC Lisse ondanks het 4-4 gelijkspel bij WSE nog aan de leiding, door af gelasting van de wedstrijd tegen Foreholte kon medekoploper DOSR geen punten vergaren. LDWS leed bij Olypia een kleine 0-1 nederlaag. Argon - SJC 1—2. Na drie minu ten vertoonde Ben van de Zalm weer het kunststukje. Met een uit gekiend boogballetje passeerde hij de iets te ver voor zijn doel staande Argon-keeper Ron Immerzeel. Een spectaculair begin van wat verder een tamme wedstrijd zou worden. Argon was daarna vaak in de aan val, maar was nauwelijks gevaar lijk. SJC was veel minder aan de bal, maar was door directer spel ge vaarlijker. Toch hadden de Noord- wijkers zeven minuten voor rust weer een gelukje nodig om op 0-2 te komen. Uit een verre uittrap van Chiel Smit sprong het leer voor de voeten van Jos Alders, die zijn mannetje passeerde en gerouti neerd afrondde. SJC had de wedstrijd nog in de eerste helft kunnen beslissen want Ben van der Zalm en Jos Alders kregen met vergelijkbare snelle uitvallen nog uitstekende kansen maar doelman Ron Immerzeel voorkwam verdere schade voor Ar gon. Met een flink offensief kwam Argon na de pauze terug, maar nu faalde het in de afwerking. Op een inzet van Erwin Kosterman VOORBURG - Voorlopig ontpopt Lugdunum zich deze competitie als een publiekstrek ker van de eerste orde. Wie doelpunten wil zien moet naar een wedstrijd van de Leidse tweedeklasser gaan kijken zo lijkt het. Na de 3-3 tegen Verburch en de 4-3 zege op VCS. werd ditmaal een 3-3 gelijkspel behaald, tegen Tonegido. UVS-spits Alex Leeflang levert met 'binnenkant voetje' i te laat om die bal nog te blokkeren. LEIDEN - De Leidse derby tussen Roodenburg en UVS (Landelijke Jeugd) is in een 1-2 zege voor de ploeg uit de Kikkerpolder geëin digd. Quick Boys wenste zich te gen DWV slechts één helft in te spannen en behaalde een minieme maar het doelpunt werd wegens 2-1 zege. FC Lisse kon het niet bol- hinderen van de doelman afge- werken tegen Telstar en moest met keurd. Een doelpunt had de wed- een 3-1 nederlaag genoegen ne- strijd nog wat leven in kunnen bla- men. zen. In blessuretijd scoorde Erwin Kosterman uit een verwarde situa- Roodenburg - UVS 1-2. Dat ver- tie alsnog zijn doelpunt. Het was zorgd spel en een veldoverwicht loon naar werken voor de beste niet altijd tot doelpunten leiden. voetballer van Argon. dit duel duidelijk aange- w 4 tt toond. In de eerste rondgang was WSE - FC Lisse 4-4. Het duurde ^et de gastploeg die de toon aangaf toch nog een half uur voordat René Moons voor WSE de score kon ope nen. Daarvoor hadden beide ploe gen, die elkaar vrijuit lieten voet ballen, al veel kansen onbenut ge laten. Pim Hoekstra slaagde er met een fraaie solo in de stand nog net voor rust op 1-1 te brengen. Na de pauze zette WSE meteen uit de af trap een mooie aanval op waaruit Kees Maurits na een een-tweetje met Jan Willem Triet WSE weer op voorsprong bracht. Wim Bouc- kaert rondde een hoekschop met een doeltreffende omhaal af en FC Lisse was opnieuw langszij. Daar na kwam WSE echter twee maal aan de beurt. Kees Maurits schoot de rebound van een schot van Jan Willem Triet binnen en Jan van Duin hielp WSE een handje door een eigen doelpunt. Maar in de laatste slechts de lat (Arjan Schild) en de paal (René de Jong) wist te raken. De tegenstrever uit Leiden- Noord had aan een schitterende aanval genoeg om via Jeffrey van As de 1-0 binnen te koppen. Dat gaf Roodenburg kennelijk moed en na de thee kreeg de blauwzwarte brigade de overhand. Van As en Roy Wundering waren nog het dichtst bij een uitbreiding van de voorsprong maar hielden het hoofd niet koel. Tegenstander Ronald van Delft echter wel. Bij twee snelle uitvallen was de UVS- speler terplekke om zijn ploeg de 1- 2 overwinning te schenken. Quick Boys - DWV 2-1. In de eer ste rondgang leek het wel of de Katwijkers een baaidag hadden op genomen en aangezien DWV toen ook al niet van zins was om er iets van te maken, boeide die periode niet boeien. Een gesprek in de rust wil wel eens helpen en ziedaar, een opgeleefd Quick Boys nam dankzij een DWV-speler en een sterke actie van Bouwe van Beelen een 2-0 voorsprong. Van Beelen vond dat wel voldoende want hij liet daarna een aantal goede kansen onbenut. Via een penalty kwam DWV toen nog op 2-1 waardoor de zege toch nog een benauwd was. Telstar - FC Lisse 3-1. Dankzij de geweldige vorm die de Lisser doelman Frits van Duin ten toon spreidde bleef de schade tot drie doelpunten beperkt. Telstar was niet in vorm maar Lisse was dat nog minder, want het speelde heel erg tam. Mark Ens viel de eer te beurt om voor Lisse het tegendoel punt te produceren. Het spel van de Kikkers heeft in vergelijking met vorig seizoen een ware metamorfose ondergaan. Met de komst van routinier Frans Sjar- dijn en de terugkeer van de herstel de Fred van der Kaaij is de ploeg in aanvallend opzicht gevaarlijk ge worden. Ook mentaal is er sprake van een enorme vooruitgang. Net als tegen Verburch werd een 3-1 achterstand ongedaan gemaakt. De defensie is echter duidelijk kwetsbaarder geworden door het verdwijnen van laatste man Daan Kooimans en de blessures van Hans van As en doelman Wim Era dus. Maar niemand die daar op dit moment om maalt. Zeker trainer Rijsterborgh niet: "In de rust zou ik getekend hebben voor een ge lijkspel. Dat we in de tweede helft zoveel kansen hebben laten liggen vind ik dan ook niet zo erg. En wan neer je uit steeds een punt haalt en thuis wint gaat het goed. Wat maakt het dan uit als het 3-3 wordt. Bovendien is dat leuk voor het pu bliek". Lugdunum begon het duel met twee spitsen: Frans Sjardijn en Fred van der Kaaij. Waar mogelijk werd meteen de aanval gezocht. Na een paar minuten leverde dat al re sultaat op, toen de op snelheid ge lanceerde Van der Kaaij met een strak schot doelman Fred van der Bree kansloos liet: 0-1. Dat bete kende echter niet dat de Leide- naars rustig gingen voetballen. De rechtsback van de Voorburgers, René de Haas, mocht van Frans Sjardijn steeds ongehinderd op rukken en de steeds switchende spitsen Rainer Brumngs en Dave Meyburg zorgden voor de nodige paniek. Ton de Rooy wist na de zo veelste gevaarlijke situatie dan ook niets anders te doen dan de doorge broken Meyburg binnen de be ruchte lijnen neer te halen. De pe nalty werd weliswaar door Marcus Latten kiezelhard tegen de onder kant van de lat geschoten, maar uit de daar op volgende scrimmage vuurde Dave Meyburg wel raak: 1- 1. De Leidenaars bleven op hun beurt de aanval zoeken en dat le verde ook een aantal kansen op. Een kopbal van Kees van Tonge ren, die kort daarop wegens een knieblessure het veld zou ruimen voor Edwin Bekkering, werd door Bert van Elleswijk van de lijn ge- LEIDEN - Docos heeft in de vierdeklasse nog geen punt prijsgegeven. Tegen Teijlingen tekende de ploeg met 1-0 rijf minuten trokken Lou Voor de derde zege op rij. De Morsch-bewoners kwamen vrijeTrap en Pim Hoeks'tra meteen daarmee ook alleen aan de leiding, omdat UDO met een succesvolle onderschepping de za- 1-1 gelijkspel tegen SVLV het eerste punt liet liggen. Het ken toch nog recht voor FC Lisse. veld van ROAC had teveel te lijden gehad onder het on- !f I.:!!:weer van zaterdagnacht, waardoor het duel tegen Unitas werd afgelast. strijd van de gemiste kansen, in alleen voor de keepers een uit- blinkersrol was weggelegd. Voor LDWS had Ron Tyssonsk in de eer ste helft de beste mogelijkheid, zijn schot ging rakelings over. Michael van de Kemp was voor Olympia het gevaarlijkst maar werd door een uitstekende actie van doelman Frans Stouten van scoren afgehou den. De spanning bleef er ook in de tweede helft goed in. Het Docos - Teijlingen 1-0 Een pittig duel, waarin Docos verzuimde grotere afstand van het matige Teijlingen te nemen. Voor de rust wisten Peter en Ron Hoo- genboom, Peter van der Kooy en Erik Roos zich vooralsnog geen raad met de geboden mogelijkhe- delijkdatde strijd door één treffer den. Het verzwakte Teijlingen kon -i daar sjechts dansjes voor Ferry van der Vlugt en Rob van Leeuwen te genover stellen. Vlak voor rust ge raakten de Sassenheimers tot over maat van ramp een geblesseerde keeper Erik Postma kwijt. Diens beslist kon worden. Halverwege de tweede helft was het Olympia, dat aan het langste eind trok. Peter van der Horst legde de bal van af de achterlijn terug op Michael van de Kemp, die doortikte naar Jan kort na de hervatting de winnende Leidse goal om zijn oren, toen Ro- VOETBAL - Bondscoach Piontek nald Hoogenboom in de 50ste mi- heeft de PSV-er Frank Arnesen nuut attent reageerde op een fou- niet opgeroepen voor de vriend- *ieve terugspeelbal: c^ViannciiikA interlandwedstrijd kreeg daafna legio kansen schappelijke tussen West-Duitsland en Dene marken, woensdag in Hamburg. t het duel in zijn voordeel te beslissen, maar kwam niet verder dan een in- De Deen ondervindt nog teveel last *et J^gen de paal door Peter van van een knieblessure. Zijn ploeg- der Kooy^ In de slotfase kreeg doel- genoten Ivan Nielsen, Jan Heintze ™a" Wllfred Hensing het zowaar en Sören Lerby zijn wel opgeno- ^°g wat drukker, waarbij het men in de selectie van zestien spe- grootste gevaar kwam van een ïn- t zet richting eigen doel door Cor van der Krogt. De binnenkant van de paal behoedde de Docos-speler echter voor een debacle. LFC - Van Nispen 2-3. LFC kreeg tegen de hard werkende Zilkers lik op stuk, waarbij met name de defensie van de kanaries aan alle kanten ram melde. Van Nispen opende sterk, BRASILIA (ANP) - Het Neder- met in de 20ste minuut een fraaie landse zaalvoetbalteam heeft zich uithaal van Ton van Meurs. Dit na zaterdag in Brasilia niet kunnen een listig overstapje van René Ras: plaatsen voor de eindstrijd van het 0-1. Peter Gijsman en Cen de Bol- FIFA-toernooi. De Nederlanders ster verzuimden vervolgens de sco- verloren met 1-2 van Brazilië. De re in evenwicht te brengen, waarna doelpunten vielen in de tweede de gasten hun voorsprong in de helft. Bakker scoorde in de laatste 30ste minuut verder uitbouwden, minuut voor Nederland tegen. De Dick van de Walle ruimde de bal na andere finalist werd Paraguay, dat een hoekschop slecht weg, waarop met 2-0 van België won. Nederland Rob van Saasse de 0-2 binnentikte. speelt nu zondag in de wedstrijd In de tweede helft trok LFC fu- Zaalvoetballers niet in finale het brons tegen de Belgen, Br azilië en Paraguay bestrijden el kaar in de finale. Uitslagen zaterdag: Halve finales: Brazilië - Neder land 2-1, Paraguay - België 2-0. ten aanval. Het was echter i een mum van tijd Frits Klinken berg, die via een uitval de 0-3 langs goalie Peter van der Wal schoof. Kort daarop bracht een in positie ve zin opvallende Bles Zuma met een fraaie en succesvolle solo de spanning terug: 1-3. In de 55ste mi nuut had doelman Ed Smit het. na kijken op een droge knal van Peter van de Broek en kwam LFC terug tot 2-3. Peter Gijsman kreeg nog een Verder liet Van Nispen het echter niet komen. UDO - SVLV 1-1 De openingsfase was voor UDO, met in de 20ste minuut een inzet tegen de paal van Peter Stuifzand, waarop Marco den Hollander in de rebound miste. Het spel golfde ver volgens heen en weer, totdat een doorgebroken Ruud Stuifzand in de 30ste minuut onreglementair werd gestuit door SVLV-goalie Wim Klaassen. Gerard Slierings benutte de toegekende strafschop: 1-0. Voor SVLV was dit het sein om het nodige terug te doen. Ran dy Richards en John van Veen misten aanvankelijk nog mogelijk heden, maar tien minuten voor de pauze bleek Rob Lamboo het vi zier wel op scherp te hebben staan. Uit een direkte vrije trap deponeer de hij het leder rechtstreeks achter keeper Michel van Haaren: 1-1. Kort na de hervatting raakten Cees Borst en John van Veen met elkaar in de clinch, waarop zij tot hun ver bazing op last van arbiter Shfom- barsing het veld pardoes dienden te verlaten. Met tien tegen tien ont spon zich vervolgens een levendig duel, waarin geen van beide teams zich verder raad met de kansen wist. VVSB - Alphen 3-1 Een levendig duel, met van beide kanten aanvallend voetbal. In de 20ste minuut profiteerde Paul War merdam van een foutieve terug speelbal van Mart van Elk, waarop Adb van de Togt simpel voor 1-0 zorgde. Drie minuten voor de rust kwam de score in evenwicht, toen Mart van Elk op aangeven van Ri- nie van Elk de 1-1 binnekopte. In de tweede helft zocht WSB aan vankelijk de aanval, hetgeen in de 60ste minuut tot een fraaie en doel treffende omhaal van Ab Warmer dam leidde: 2-1. Alphen diende Na zich in combinatie met Steef Pattiapon in vrije positie te hebben gespeeld, haalt Fred van Haarlem doeltref fend uit: 1-0. Het been van de Haagse verdediger komt te laat om het schot nog te kunnen blokkeren. Voldoende voor de winst zou deze treffer voor VTL overigens niet zijn. ((oto Loek zuvderdu Blauw Zwart deelt met DCV: 1-1 WASSENAAR - Ook in de twee- Mario van der Berg, maakten het beerde de bal weg te werken de thuiswedstrijd van het sei zoen slaagde Blauw Zwart er niet in een overwinning te boeken. Tegen DCV behaalde de Wasse- naarse eersteklasser een 1-1 ge lijkspel. In een sportieve wedstrijd had den de bezoekers voor rust het betere van het spel. Vooral de beide spitsen. Frans Schaap en de Wassenaarse verdediging bij zonder lastig. De thuisploeg leek echter via Marcel Veere het eerst te scoren, maar scheidsrechter Rogiers keurde de treffer om on begrijpelijke redenen af. In de 35-ste minuut kwamen de bezoe kers op een gelukkige manier aan de leiding. Peter van der Ploeg, die dit duel voorstopper speelde bij Blauw Zwart, pro- het scheenbeen van Van der Berg verdween het leer over de verbaasde Dave Kraaijenbrink in het doel: 0-1. Na de pauze zette het elftal van trainer Pim Westgeest DCV met de rug tegen de muur. Het was uiteindelijk Danny Minnema (ex-Sleutels) die een kwartier voor tijd de verdiende gelijkma ker op het bord bracht: 1-1. daarop de aanval te zoeken, waar bij de aanvallers echter op een sterk keepende Johan van de Berg stuitten. WSB had meer geluk, toen in de 70ste minuut George Oostdam de bal na een geslaagde solo van richting zag veranderd en de op het verkeerde been gezette Mart van Dolder het nakijken had: 3-1. Stompwijkse Boys - Meerburg 2-3 Meerburg kende een goede start, maar diende het initiatief vervol gens toch aan de thuisclub te laten. Nadat Stompwijkse Boys eerder al twee goede kansen onbenuf had gelaten, opende Rob Doelman in de 30ste minuut de score: 1-0. Meerburg kwam in de eerste helft niet verder dan een door Hans Boom gemiste kans. Tien minuten na de hervatting kon de thuisclub aan een grotere voorsprong bou wen. Peter van der Heijden stuitte de doorgebroken Nico van de Zalm onreglementair, waarna Ed ward Develing de toegekende pe nalty verzilverde: 2-0. Vijf minuten later bracht Piet de Koning op aan geven van Martin van Kins de spanning terug: 2-1. In de 65ste mi nuut nam vervolgens Hans Boom de 2-2 voor zijn rekening. Nog vijf ten e de 2-3 e feit. VTL - Vredenburch 1-1 Een duel waarin beide teams el kaar goed in evenwicht hielden. In de 30ste minuut rondde Fred van Haarlem een combinatie met Steef Pattiapon doeltreffend af: 1-0. Op slag van rust was het echter uit met de pret voor de Vliet-bewoners. Van onnodig balverlies op het mid denveld werd door de Hagenaars handig geprofiteerd, waarna ook doelman Aad van Meurs kansloos was: 1-1. In de tweede helft ont spon zich een levendig duel, waar in VTL een licht overwicht had. De complete voorhoede wist zich ech ter met de' daaruit voortvloeiende mogelijkheden geen raad. Celeritas - Wassenaar 2-0. Al na twee minuten keek Wasse naar tegen een achterstand aan, toen keeper Christan van Rijn on der een inzet van Van Eiken was door gedoken: 1-0. Wassenaar liet zich hier niet door ontmoedigen en had geudrende de gehele verdere wedstrijd het heft in handen. Rob Snelderwaard was daarbij het dichtst bij een treffer, maar hij vond keeper en paal op zijn weg. Ook na de rust bleven de gasten domineren. Vlak voor tijd beteken de een snelle uitval echter 2-0 door De Vries. De Brug - Hillegom 1-4. Nadat de thuisclub door een fout in de achterhoede al snel op 1-0 was gekomen, wist Michel van der loo vlak voor de pauze met een lob bal gelijk te maken. 1-1. Na de rust speelde Hillegom bekeken op de counter. Mike Korevaar, Michel van der Loo, en Aad van Rooden wisten van daaruit de score naar 1- 4 op te voeren. Terrein UVS kan hemelwater niet verwerken LEIDEN - UVS behoefde gis termiddag niet in actie te ko men. Het veld kwam door de wolkbreuk van zondagnacht onder water te staan, waardoor het duel met RCH moest wor den afgekeurd. Elders in Lei den kon in de middaguren wor den gevoetbald, maar op het veld van UVS kon niet worden gespeeld. De slechte kwaliteit van het terrein is de voetbal club al jaren een doorn in het oog. Aan het eind van het com petitie zal de dienst Sport en Recreatie het veld aan een grondige opknapbeurt onder werpen. haald en de mee opgekomen Ted van Berkel raakte hard de lat. To negido benutte kort voor rust wel twee kansen. Allereerst mocht Van Elleswijk ongehinderd inkoppen en vlak daarna rondde Meyburg een corner doeltreffend af (3-1). Een afgekeurd doelpunt van Ed win Verhoogt op slag van rust. Frans Sjardijn zou de bal van ach ter de achterlijn hebben terugge- kopt, vormde de afsluiting van een enerverende eerste helft. Door deze achterstand was het dan ook logisch dat Ted van Berkel tijdens de tweede rondgang op schoof naar het middenveld en Harm de Vos als derde spits ging spelen. Er was echter een blunder van keeper Van der Bree voor no dig, hij liep acht minuten na rust onder een corner van Sjardijn door waarna van Elleswijk de bal onge lukkig in eigen doel liep, om de be zoekers weer in de race te brengen. Nauwelijks een kwartier later kwam Lugdunum langszij. Frans Sjardijn tikte de bal naar Cees Schouten die van een meter of 25 Van der Bree met een schitterende boogbal verraste: 3-3. Vanaf dat moment waren de Kik kers heer en meester. Schouten en Sjardijn knalden alleen voor Van der Bree rakelings naast en dezelf de Sjardijn pegelde uit een vrije trap nog een keer op de onderkant van de lat. Gescoord werd er echter niet meer. De in Voorburg aanwezige toe schouwers genoten in elk geval met volle teugen. Wat beide ploe gen lieten zien was puur reclame voor het voetbal. Zij het soms on bedoeld, want fraaie acties en schitterende goals werden afgewis seld met onbegrijpelijke missers. Alleen scheidsrechter Sluis wei gerde zijn medewerking te verle nen aan deze boeiende vertoning. Hoewel de wedstrijd bepaald niet hard was slingerde hij maar liefst vier spelers op de bon. Frits de Bruin, Ferry Jansen en Dave Mey burg van de thuisclub en Harm de Vos van Lugdunum. Na afloop pro beerde Rijsterborgh Sliïis nog wel op andere gedachten te brengen („Die boekingen passen toch niet bij zo'n fantastische wedstrijd"), maar het mocht niet baten. Dat was dan ook de enige smet op deze heerlijke voetbalmiddag. HERMAN JOUSTRA Telstar ziet Reinaldo over het hoofd ARNHEM (GPD) - José Reinaldo de Lima, die uiteindelijk dan toch voor Telstar mocht aantreden, heeft weinig plezier beleefd aan zijn debuut. Tot aan het moment, halverwege de tweede helft, dat trainer Cor van der Hart het nodig oordeelde hem in de uitwedstrijd tegen Vitesse bij de stand 1-1 te ver vangen, was hij slechts sporadisch aangespeeld. Nauwelijks had de Braziliaan op de bank plaatsgeno men of de Velsense formatie stort te als een kaartenhuis in elkaar, met als resultaat een deprimerende nederlaag van 4-1. Nutteloos is het optreden van de 30-jarige Reinaldo overigens niet geweest, want Cor van der Hart heeft in ieder geval de conclusie kunnen trekken, waarom de 58- voudige ex-international op Mon nikenhuizen geen potten kon bre ken. De schuld daarvan lag vooral op het middenveld, waar niemand in staat bleek de Braziliaan van bruikbare passes te voorzien. Daar over maakte Van der Hart zich na afloop flink boos. Reinaldo had het daags voor de ze wedstrijd al benadrukt: "Ik hoop niet dat er wonderen van mij worden verwacht, want ik ben ui teraard afhankelijk van mijn mede spelers". Dat bleek gistermiddag overduidelijk. Ook listige passes van zijn voet, geraffineerd kaatsen of het met een simpele voetbewe ging vrijspelen van een teamge noot waren niet aan de Telstar-jon geren besteed. Of zij begrepen de Zuidamerikaan simpelweg niet, of zij waren (nog) niet gewend aan zijn spelinzicht, gebaseerd op klas se in de naaste omgeving. ADVERTENTIE CURSUS CAFÉBEDRIJF 295,- Binnenkort start in Hotel Nieuw Minerva aan de Boommarkt de cursus Cafébedrijf. De cursus Is op de dinsdagavond van 19.30-22.00 uur en kost 295,- all in. Men kan zich nog aanmelden. Voor hén die de komende winter maanden zinvol willen besteden én een Erkend Diploma willen behalen, be staat de mogelijkheid om.deel te nemen aan deze beslist niet saaie cursus. Een vooropleiding is niet nodig en het Examen is in Januari 1988. Vaak wordt deze cursus zowel door mannen als vrouwen gevolgd uit pure hobby. Sommi ge hebben dan in het achterhoofd om ooit nog eens een eigen (Horeca)bedrijf- je te beginnen. De aantrekkende economie en toenemende vrije tijd vraagt immers om mensen met deze Diploma's. De lesstof gaat over bier. wijn, hygië ne etc. en wordt zéér levendig gebracht met o a dia's, vrijblijvend wijn proeven etc. Ook gaat men gezamenlijk naar een Bierbrouwerij om de praktijk van bierbrouwen te zien. Met dit Vakbekwaamheidsdiploma kan men zelfstandig een café. bar, disco, restaurant etc. starten of overnemen. Voor een gratis brochure of aanmelden, bel Stichting Horeca Onderwijs 076-144351.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15