Ateliers open van Pablo Picasso voor publiek Haagse Ai toteek viert jubileum met Tour d Art Jjp ^6ll611116 liefde Edisons voor Concertgebouworkest KIJKUIT VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1987 KUNST PAGINA 2c DEN HAAG - Het opknappen van saneringsbuurten in het Haagse centrum heeft onder meer tot gevolg gehad dat uit een bijna klassiek hoerenstraatje. de Katerstraat, de prostituees en daarmee de clientèle zijn verdwenen. Er is in ieder geval één inwoner van de nabijgelegen Boekhorststraat die dat betreurt. In het steegje waar hij op uitkijkt is nu in de nachtelijke uren niets interessants meer te zien. Als aandenken aan die gezellige drukte van weleer heeft hij een kunstenaar opdracht gegeven in zijn slaapkamer een in fel geel, blauw en vooral rood beschilderd neonobject aan te brengen. Wie dit opmerkelijke kunstwerk van nabij wil bekijken en de behoefte heeft de nostalgische gevoelens van deze bewoner te delen, kan komend weekeinde in zijn huis, ja, zelfs in zijn slaapkamer, terecht. Kunstenaars en een enkele op drachtgever houden op 19 en 20 september aanstaande 'open huis' in Den Haag. Ter gelegenheid van hf.15-jarig bestaan van de Arto- teek aan de Haagse Denneweg 14A wordt op deze dagen een Tour 'd Art gehouden, die het kunstlief hebbers mogelijk maakt om bij 74 kunstenaars 'in de keuken' (dat wil zeggen: in het atelier) en bij zes 'ge wone mensen' naar in opdracht ge maakte kunstwerken te kijken. cioor Peter Huysman Directeur Michiel Morel van de Haagse Artoteek: "We hebben nu eens niet primair het accent op on ze uitleenfunctie willen leggen. We zijn óók bemiddelaars tussen pu bliek en kunstenaar. Je bevordert de interesse van mensen voor kunst door ze te laten zien hoe kun stenaars werken. Wat doet een beeldhouwer precies, hoe komt een grafiek tot stand, wat is een ge- weefd object, hoe gaat een teke naar of een schilder te werk? Op 74 adressen, verspreid over de hele stad, kan het publiek in hun ate liers terecht" De Artoteek Den Haag was de eerste in het land die werk uit de Beeldende Kunstenaars Regeling ging uitlenen. De overheid had daar tot die tijd steeds een stokje voor gestoken: het uitlenen van kunstwerken die verkregen waren door toepassing van de BKR (vroe ger: contraprestatie regeling gehe ten) bracht het vrije marktmecha nisme in gevaar. Maar toen het be lang van 'sociale spreiding' en gro tere toegankelijkheid van kunst steeds pregnantere vormen aan nam en de Tweede Kamer de rege ring onder druk zette, ging de over heid tenslotte overstag. De Artoteek van Morel bezit een collectie van 10.000 kunstwerken, voor de helft bestaande uit ge meentelijk BKR-werk. voor de an dere helft uit werk van particuliere kunstenaars. Negentig procent van de verzameling is continue uitge leend onder 6.000 houders van een abonnement en - mobiel - onder scholen, bedrijven en...de over heid. Zo prijkt op de kgmer van mi nister van economische zaken De Korte vrijwel alleen werk van de Haagse Artoteek. Opdrachten tact tussen publiek en kunstenaars verstevigen, maar ook benadruk ken dat er via artoteken behalve geleend en gekocht tevens op drachten aan kunstenaars kunnen worden verstrekt. De objecten in de zes genoemde, tijdelijk openge stelde woningen zijn daar illustra ties van. Zo is er in een van de hui zen een kunstig getransformeerde schoorsteen te bewonderen; ander een fotografisch object dat past in de sfeer van de lichtinval op een marmeren gang. Het geven van zo'n opdracht door een klant is financieel minder ondraaglijk dan het lijkt. Michiel Morel schat dat voor een kunstob ject in of aan de woning een bedrag van gemiddeld 5.000 gulden moet worden neergeteld. Hoewel, neer tellen hoeft juist niet, want met hulp van de artoteek - of via direct contact tussen kunstenaars en op drachtgever - wordt een betalings regeling ontworpen die voor veel kunstenthousiastelingen interes sante mogelijkheden biedt. Om de Tour' d'Art te kunnen ma ken, heeft men een routekaartje nodig dat voor een rijksdaalder te koop is bij de Artoteek Den Haag (tel. 467337). In het jubileumweek end zijn ateliers, woningen en arto teek geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De toür staat voor iedereen open. Er is geen vaste start- of fi- nishplaats. Men kan zich fietsend, autorijdend en zelfs lopend ver plaatsen, maar ook van de speciale, gratis Tour d'Art-buslijn gebruik maken. Het recreatieve element is niet vergeten: er is een prijsvraag verbonden aan tienkunstwerken die langs de route te vinden zijn; drie door kunstenaar Bob Bonies beschilderde fietsen zijn de hoofd prijzen. Michiel Morel: "Een aardige bij komstigheid van deze tour is dat men niet alleen mag meekijken over de schouder van een graficus als Cees Vlag of een schilder/teke naar als Jurjen de Haan. maar dat men ook 20 procent korting krijgt bij aankoop van een kunstwerk uit hun ateliers, mits de verkoopprijs niet hoger is dan 2000 gulden". Met de actie wil Morel de nood zaak van het bestaan van uitleen- centra in ons land accentueren Niet alléén om publiek met de neus op kunst te drukken. Oók om erop te wijzen dat sinds de afschaf- fing van de Beeldende Kunste naars Regeling kunstenaars hoog nodig op een andere komsten moeten kunnen to GPD) ven. Maar dan moet er wél geld hng voor kunstuitleen krijgt, én van de overheid komen om ons in goed voor de kunstenaars die daar- staat te stellen onze collecties uil te door hun beroep kunnen blijven breiden. Dat is goed voor het pu- uitoefenen, al zal daarmee de BKR bliek dat steeds meer belangstel- nooit kunnen worden vervangen". NEW YORK (RTR) - Pablo Picasso had in 1915-1916 een geheime lief de toen hij geacht werd ontroost baar te zijn omdat zijn vriendin stervende was aan tbc. "Er is niets neergeschreven over dit ravissante meisje dat Picasso zelfs verborgen hield voor zijn in tiemste vrienden, en zeker voor Gertrude Stein en Alice Toklas.' aldus de kunsthistoricus en Picas- sobiograaf John Richardson, in artikel in hel Oktobernummer van 'House and Garden'. De vrouw heette Gabnelle De- pe.vre Lespinasse. Het is niet be kend hoe Picasso haar tegen het lijf liep, aldus Richardson. "Hel enige dat we met zekerheid weten is dat Gabrielle Depeyre in 1888 in Parijs werd geboren en dus 27 jaar was toen zij de kunstenaar ontmoette." •Op een van de liefdesbriefjes die gevonden werden tussen voorheen nooit ten toon gestelde schetsen en aquarellen die Picasso voor haar maakte, spreekt hij zijn bewering tegen dat hij een atheïst is. aldus Richardson Er staat: "J'ai demandé ta main au Bon Dieu Richardson, die met Picasso be vriend was. zegt dat dit waarschijn lijk de eerste keer is dat Picasso ernstig overwoog om te trouwen. Hij noemt de romance historisch belangrijk omdat zij de ontbreken de schakel in de keten van huwelij ken van de kunstenaar is en ook onthult dat hij de slaaf van een vrouw is geweest, in plaats van an dersom. De liefdesaffaire werd vermoe delijk gedeeltelijk geheimgehou den omdat Gabrielle bevriend was met de in Amerika geboren gra veur en dichter Herbert Lespinas se. met wie zij later trouwde. "We moeten ook niet het niet weg te eij- HILV ERSUM (ANP) - De jury van dc „Edisons Klas siek 1987" heeft elf van de 152 inzendingen bekroond Het Concertgebouworkest viel tweemaal in de prijzen en ook het Nederlands Kamerkoor, samen met Rein- bert de Leeuw, behoren tot de bekroonden. 1987 is het 25ste jaar waarin Edisons worden uitgereikt. De Edison Klassiek kent elf categorieën. In elke ca tegorie is dus een winnaar vastgesteld. De Edison Stichting maakt melding van een aanzienlijke stijging van het aantal voorgedragen produkties in twee cate gorieën: 30 procent meer in de categorie „kamermu ziek van duo tot nonet" en ruim 50 procent meer in de categorie „uitgaven van historische/documentaire aard". Het eerste duidt volgens de stichting op een toege nomen belangstelling voor kamermuziek. De tweede stijging is een direct gevolg van het weer uitbrengen van oude tot zeer oude opnamen op compact disc Hel Concertgebouworkest won in de categorieën 1 (symfonische muziek) en 2 (concerten). Het betreft op de plaat vastgelegde - uitvoeringen van respectie velijk de symfonie nummer 9 van Gustav Mahler on der leiding van dirigent Leonard Bernstein, alsmede het pianoconcert nummer 3 van Sergei Rachmaninov onder leiding van Bernard Haitink. In de categorie „koormuziek" werd het Nederlands Kamerkoor bekroond. Het betreft de plaat met het werk „Via Crucis" van Franz Liszt. Reinbert de Leeuw was hierbij zowel dirigent als pianist. De jury van de Edisons Klassiek 1987 bestond uit Sigrid van der Linden, Kasper Jansen, Ilan Reiziger, Aad van der Ven en Cornelis van Zwol. Voorzitter was Rob Edwards van de NVPI, de organisatie van platen- oroducenten en -importeurs. De NOS besteedt nn leren feit vergeten, dat de romance inde herfst van 1915 begon, toen de kunstenaar zogenaamd ontroost baar was omdat zijn toenmalige vriendin, de frêle en mooie Eva Gouel. werd gesloopt door tbc." schrijft Richardson. De auteur voegt er aan toe dat Pi casso, die in 1973 op 91-jarige leef tijd overleed, zich soms bezwaard voelde dat hij zo'n geilaard was. En dus gaf hij zich over aan een gepassioneerde affaire met een meisje dat even lief en zacht en kwetsbaar was als dat wat sterven de was en dat, en het is tekenend, zoveel op haar leek." Te oordelen naar de lange en te dere inscripties op de meeste schil derijen die hij haar gaf, groeide bij de kunstenaar een obsessionele passie voor Gab.v. De passie kwam ook tot uiting in "calligrafische vrijerij": Picasso's en Gaby's naam dooreengevloch ten. Toen in de jaren vijftig enkele van die schilderijen werden ver kocht. vroeg Richardson Picasso naar de portretten. "Hij genoot zichtbaar dat hij ze terugzag, maar was geprikkeld dat hij werd herin nerd aan een periode die hij had verkozen te vergeten." aldus Ri chardson. Een tekening en een foto van Gabrielle Lespsinase die Picasso maakte tijdens hun lief desafj'ai re. december aandacht aan de Edisons via een documen taire over de winnaars. De overige bekroningen zijn als volgt verdeeld: in de categorie Muziek uit de middeleeuwen, renaissan ce en vroege barok: symphoniae van Hildegard von Bingen, uitgevoerd door het Sequentia Ensemble. De categorie Kamermuziek van duo tot nonet: Shlo- mo Mintz (viool) en Yel'im Bronfman (piano) met so nates van Cesar Franck, Claude Debussy en Maurice Ravel. De categorie Werken voor kamerorkest eventu eel met instrumentale solist: The English Concert on der leiding van Trevor Pinnock met concerten van Antonio Vivaldi. Maunzio Pollini (piano) won met pia nosonates van Frederic Chopin in de categorie Instru mentale Solorecitals. In de categorie Opera en Operette won de uitvoering Iphigenie en Tauride van Christoph Willibald von Gluck Uitvoerenden hier waren Diana Montague. John Aler, Thomas Allen en Rene Massis in samen werking met het orkest van de opera van Lyon en het Monteverdi Koor. Dirigent: John Eliot Gardiner. Dorothy Dorow met aan de piano Rudolf Jansen won in de categorie recitals voor zangstem(men) met enkel- of meervoudige begeleiding. Het betrof hier lie deren van Anton Webern. In de categorie Muziek gecomponeerd na 1945 won het Philharmonic Orchestra onder leiding van Simon Rattle met hun uitvoering van de symfonie nummer 10 van Dimitri Sjostakowitsj. De Wiener Philharmoni- ker werd bekroond in de laatste categorie, die van de „bijzondere uitgaven van historische en documentaire aard. Het betreft de uitvoering van de derde symfonie van Beethoven. Dirigent Erich Kleiber. Exposities Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat. Moderne Japanse Kera miek van Keiko Hasegawa. 'De jaar getijden van de mens', tot 27/9; di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur Stedelijk Museum De Lakenhal - Ou de Singel 28-32, di. t/m za. 10-17 uur en zo. 13-17 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, perma nente tentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Piggelmee - Jan Vossensteeg 59, pasteltekeningen van Ineke Doove, V m 24/9; ma. t/m za. 9-18 uur Galerie Denise Stephan - Bakkers- steeg 18, monoprints van Onno de Graaf en beelden van Jan de Graaf, t/m 4/10; vr, za en zo: 13.30 tot 17.30 Art Theahouse 'Oude Rijn' - Stille Ma re 4, schilderijen van Stephine van Gennip, t/m 1/11; ma. 12-18 uur, di. V m za. 10-18 uur. do. tot 21 uur, zo. 11- Galerie Stelling - Lange Mare 65. schilderijen van Jan Kolling. t/m 24/9; wo. t/m za. 12-17 uur Holiday Inn (blauwe gang) - Haagse Schouwweg 10, Gerrit van Elteren met bloemen en landschappen, tech nieken met het paletmes, t/m 7/10 Galerie Fenix - Botermarkt, muur schildering van Henry Verboket uit Roelofarendsveen, t/m sept; di. en vr. 10-18 uur, wo. 9-18 uur, do. 10-21.30 uur. za 7 30-18 uur. zo. 11-16 uur K-Expo - Lammermarkt 35, tekenin gen en schilderijen van Joseph Beuys. Anton Heijboer, Aad van Hou- welingen en Bert Ju, t/m 19/9; wo. t/m za 14-17 uur. do.avond 19-21 uur Waaggebouw - Aalmarkt 21, schilde rijen van Peter van Emmerik, Bert Ju en Bert Kienjet, tot 19/9; di t/m za. Galerie Fotomania - Koppenhink- steeg, fotowerken van de Franse foto grafe Alice Odilon, tot 2/10 Galerie De Burcht - Burchtsteeg, t'o- met diverse technieken, tot eind sept: LAK-galerie - Cleveringaplaats 1, fo tografie van Clemens Zalm, schilde ringen op papier van Willemijn Bou- man, tot 3/10; ma. t/m vr. 10-22 uur. Alphen Rhijnkade elf - Rijnkade 11, bodem vondsten uit Alphen en Aarlander- veen, t/m sept.; di. t/m za. 10-17.30 uur. vr. van 10-21 uur. Etsen van Lucie Meulendijks en aquarel-zeefdruk op linnen 'Vogels langs de waterkant' van Nell Heins. di t/m za. 10-17.30 uur. vr. 10-21 uur Katwijk aan Zee Katwijks Museum - Voorstraat 46. Hans von Bartels met olieverfschilde rijen en gouaches, t/m 26/9; di t/m za. 10-12 uur en 14-17 uur Noordwijk -Petit Royal - Voorstraat 76, Tiny van der Sar met kleuretsen 'Bloemen en planten in de Orangerie'. geopend dag. behalve wo. na 14 uur Noordwijkerhout Openbare bibliotheek - Herenweg 2, schilderijen van G. van Loon en werkstukken van enkele klassen van College Leeuwenhorst, met als thema 'de Fiets', tot 30/9; ma.wo.vr. 14-17 en 19-21 uur, do.za. 10-12.30 uur. Rijnsaterwoude Galerie de Barg - Woudsedijk 12, de droomwereld van Paulette, (gemeng de technieken op papier) t/m 27/9. vr.za.zo. 14-17 uur Warmond Galerie de Pomp - Dorpsstraat, etsen van Alice de Brabander en tekenin gen van Ton Hendriks, tot 1/10: di.vr. 19-21 uur, wo.10-12 en 14-16 uur. do 14-16 uur. za.zo. 14-16 uur Wassenaar Galerie 'JA' Molenweg 6. Bob Bruyn. tekeningen. Katinka Bruyn- van Rood, kleinplastieken; Nando Fa- neyter. kleurpotloodtekeningen: Ed dy Hof. fotocomposities: Barbara Hovng, houtskooltekeningen; Margot Spiegel-Kramer, keramische land schapplastieken, t/m 20/9; dag. 11-17 uur, do. en vr. ook 19-21 uur. Concerten Klassiek De concertserie 'Oude Muziek in Oudheden' wordt vanavond in de Tafffehzaal geopend met een concert door het Nederlands Kamerkoor on der leiding van Paul van Nevel. Er zullen Italiaanse meesterwerken uit de Renaissance worden uitgevoerd Composities, die varieren van uitbun dige strijdliederen als 'Crhistus vin- cit!' tot intieme stukken als 'Fumeux fume' en Agricola's Agnus Dei. Het concert is georganiseerd door de Stichting Oude Muziek en Theater. Aanvang 20.15 uur. openbare repetitie in de Taffehzaal. Tijdens deze openbare repetitie wor den twee muziekwerken doorgeno men. die aan het eind van de middag hun definitieve vertolking zullen krij gen. Het doel van de repetitie is twee ledig. Ten eerste wil het orkest alle amateurmusici in de gelegenheid stellen om (opnieuw) mee te maken hoeveel plezier het spelen in een or kest geeft. Voorts hoopt men veel mu ziekliefhebbers een plezierige zon dagmiddag te bezorgen. Het Toonkunst Orkest telt ongeveer 45 amateurmusici en staat onder lei ding van de beroepsmusicus René Verhoeff. De openbare repetitie be gint om 13.00 uur middag in het Koetshuys 't Huys te Warmont in Warmond. Er is een op treden van de sopraan Bep Pierik (aan de piano begeleid door Frans van Ruth) en van de bariton Frans Huyts (aan de piano begeleid doorTine Pro per). Aanvang 15.00 uur POP Vanavond is er weer de wekelijkse swingavond in het Leids Vrijetijds centrum. In het zoldercafé staat die avond de band The Mates. Aanvang 22.00 uur; Breestraat 66, Leiden In het Leids Vrijetijdscentrum zullen zaterdagavond de New Adventures en de hardrocksensatie Vengeance optreden. De New Adventures zijn eind jaren '70 bekend geworden door hits als Come On en hun live optre dens. Vengeance is een Brabantse band die de laatste jaren als een ko meet omhoog geschoten is. Niet al leen in Nderland. maar ook in Duits land en Frankrijk. Aanvang 22.00 uur. Brei aat fc De uit Tilburg afkomstige band Longstoryshort treedt vanavond om 22.00 uur op in het Join centrum in Noordwijk. De groep won vorig jaar de Grote Prijs van Nederland. Aan- In het jongerencentrum de Boerderij is zaterdagavond een concert te be luisteren van de formatie Equal. Aan vang 22.00 uur; Voorweg 146, Zoeter- Maar liefst zes bands treden zaterdag op tijdens het Magni-popfestival in Lisse. Onder de zes 'acts' twee groe pen uit de bollenstreek: de gitaar band The Squad uit Sassenheim en This dawn uit Lisse. De derde groep is Sister Midnight uit Haarlem, een strakke rockformatie. Amsterdam is op het festival vertegenwoordigd door drie groepen: Coka. Magie Fran- kie and the Blues Disease en de zeer bekende Tröckner Kecks. Het pro gramma begint om 13.00 uur en duurt tot 21.00 uur. Plaats: een tent bij het jongerencentrum Magnifiosi Ruishornlaan in Lisse. V komt in die zelfde tent het Australi sche muziekduo Fifi L'Aamour David de Most. Aanvang 21.00 uur. Leiden Leidse Schouwburg vr 18, za 19, 20.15 uur, Agnes van God', met Linda van Dijk, Henny Orri en Marie Louise Stheins. ma 21, 20 15 uur; Toneelgroep De Tijd met 'Macbeth' van Shakespeare in een vertaling van Hugo Claus, met Bob de Moor. Bart Siegers e.a. di 22,20.15 uur; Adelheid Roosen, Ka rin Bloemen, Frans Mulder e.a in 'De Vijfde van Purper' Laktheater vr 18. za 19, 20.30 uur; Lak-productie 'Elektra', regie Gijs de Lange ïr', met in de hoofdrol: Luc Pen vr 18. 20.15 uur; Haagse Comedie met 'Een bijzondere dag' van Ettore Sco- la, met Trins Snijders. Willem Nijholt za 19. 20.15 uur. Theatergroep Per- spekt met 'Ragnarok'. mmv Dea Koert, Wendv Butterworth e.a wo 23, do 24, 20.15 uur; Haagse Come die met 'Elvire Jouvet 40' (voorpre mière) van Brigitte Jaques met o.a. Ton Lutz, Rick Nicolet Appeltheater vr 18, za 19, wo 23, do 24. 20.15 uur. Toneelgroep De Appel met 'Nie- Muziekthealer vr 18, za 19. zo 20, di 22, do 24, 20.15 uur; Residentie-Orkest olv Hans Vonk met werken van o.a Havdn. Dvorak, Schumann, Beethoven, Wag ner, Liszt, Stravinsky e.a. vr 18. za 19. 20 15 uur; Het Nederlands Danstheater. ma 21, di 22, wo 23. do 24. 20.15 uur. Ballet van Martha Clarke and Compa- Diligentia vr 18, za 19, 20.15 uur; Voorheen Don Oui-Shocking met 'Instituut Zwager man - Haalt Nederland 1984''' di 22, 12.45-13 30 uur; Di s. P di 22. wo 23. do 24. 20.15 uur; Brigitte Kaandorp met 'Laat mij maar even' Nederlands Congresgebouw za 19, 20.15 uur; De Rederijkers met 'Voorbij', regie: Kees van Lier za 19. 19.00 uur: Turkse Volksmuziek do 24. 20.00 uur; The Hollies Circustheater zo 20,12.15 uur; Martijn van den Hoek (piano), werken van Scarlatti. Beetho ven en Moessorgski, presentatie: Au- kelien van Hoytema C C Amstelveen vr 18. 20 15 uur. Premiere van 'De Klusjesman' met Kitty Janssen, And re van den Heuvel en Mariélle Fiolet. za 19. 20 15 uur; 'De Vyfde van Pur per' met Adelheid Roosen. Karin Bloemen. Frans Mulder e.a. wo 23. do 24, 20.15 uur; Linda Dijk, Henny Orri en Marie-Louise Stheins in 'Agnës van God'. Het Muziektheater vr 18, 20.15 uur, zo 20. 14.00 uur; Het Nationale Ballet met 'Buigen of Bar sten' Van Dantzig; Symphoniën der Nederlanden' Van Manen; 'Adagio Hammerklavier' Van Manen, mmv Noordhollands Philharmonisch Or kest olv Adam Gatehouse. Nieuwe de la Martheater 119, 20.15 uur; 'Helder als glas' di 22! wo 23, do 24, 20.15 uur, Mar- greet Dolman 'Mens en Gevoelens', regie: Berend Boudewijn, met Paul Haenen. Stadsschouwburg vr 18, 20.15 uur; Willem Breuker Col lectief. Jenny Arean in 'Dank U. Ma jesteit' van Dimitri Frenkel Frank, za 19. 20.15 uur; Premiere 25-jaar Folkloristisch Danstheater zo 20, 15.00 tot 23.00 uur; Skymasters Big Band Festival olv Tony Eyk. ma 21 t/m do 24, 20.15 uur; 'Een bij zondere dag' van Ettore Scola, mmv Trins Snijders, Willem Nijholt e.a. Rotterdam Hel kunst werk van Evelyne Jam Te bezichtigen in de Pieterskerk. Den Haag Koninklijke Schouwburg Amsterdam dag. (beh.ma.) 20.15 uur, za en zo ook 13.00 uur; Musical 'Cats' van Andrew Lloyd Webber. Trevor Nunn. Gillian Concertgebouw vr 18. 20.15 uur. Marco Bakker. Mar- jon Lambnks, Peter Minich in 'Ein Abend in Wien' mmv Brabants Or kest olv Jan Stulen, Johan Strauss-or- kest olv Eddie Latte za 19. 20.15 uur; NedPho kameror kest olv Vladimir Spivakov. werk van: Denisov, Mozart, Schubert en Haydn. zo 20,14.15 uur; Slotconcert Elisabeth Sehwartzkopf Meestercursus Radio Symfonie Orkest olv Steven Barlow De Doelen za 19. 20.00 tot 03.00 uur. 'Heineken Jazzfestival'. zo 20. 19.30 uur, NedPho Kameror kest olv Vladimir Spivakov, werken van Denisov, Mozart. Haydn, do 24. 20.15 uur; Rotterdams Philhar monisch Orkest olv James Colon met werken van Riedstra, Tsjaikowski en Berlioz. Luxor Theater dag. beh ma. 20.15 uur; Paul van Vliet met zyn one-manshow 'Over Le- Theater Zuidplein wo 23, do 24, 20.15 uur, Toneelvoor stelling 'Vuur m de sneeuw' van Sam Shephard door het RO-theater, met o.a Allart van der Scheer, Hubert Ferm in, Yvonne van der Hurk en Jo ke Tjalsma

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 25