TOP herstelt zich snel: 5-4 Roemenie geeft een voorproefje Winnen verrast vluchtmakkers Navratilova troeft Graf af Fides Pacta neemt revanche Turnploeg maakt vooruitgang Tijdens Open Amerikaanse kampioenschappen In Ronde van Alphen Konchellah verslagen Basketballers met moeite verder MAANDAG 14 SEPTEMBER 1987 PAGINA 19 LEIDEN - Regen èn wind waren de spelbrekers tijdens het tweede speel-weekeinde van het korfbal seizoen. De produktie bleef in de meeste wedstrijden dan ook onder de dubbele cijfers steken. TOP boekte tegen Pams de eerste over winning in de hoofdklasse (5-4). In de overgangsklasse was er voor Fi- des-Pacta en De Danaïden een zege weggelegd tegen respectievelijk Sperwers en DTV. Pernix moest te gen Oranje-Wit opnieuw een neder laag i TOP bezorgde coach Hans Oele een mooi afscheidscadeau. De Sas- sepheimse hoofdklasser versloeg Pams in een stormachtig duel met 5-4. „De bij vlagen zeer krachtige wind maakte normaal korfbal vrij wel onmogelijk", aldus Oele, die de leiding met een gerust hart kan overdragen aan de inmiddels als zijn opvolger in dienst getreden Jasper Engel. Pams slaagde er op eigen terrein nog wel in een 2-0 voorsprong te bemachtigen. Frank Nijenhuis zorgde voor het eerste wapenfeit van TOP door een strafworp te be nutten, maar het antwoord van Pams liet niet lang op zich wach ten: 3-1. Het derde aanvalsvak bracht TOP door twee treffers van Stella en Anne van der Zaag terug in de race. Tot de rust scoorden bei de ploegen nog één maal en kon den dus met een 4-4 stand de kleed kamers opzoeken. Eén doelpunt bracht na de spel hervatting de beslissing. Frank Nij enhuis schoot TOP van afstand naar een 5-4 voorsprong en de Sas- senheimers gaven de winst niet meer uit handen. Vooral dankzij het goede werk van het tweede ver dedigingsvak haalde TOP de eerste punten in de hoofdklasse binnen. Fides Pacta nam tegen Sperwers voor eigen publiek revanche voor de nederlaag van vorige week. Op alle fronten domineerde Fides en als de kansen nog iets beter waren benut, had de uitslag beduidend hoger uit kunnnen vallen dan nu het geval was: 7-2. De Leidenaren gingen sterk van start en Robin Sommeling opende met twee tref fers de score. Sperwers verkleinde de marge tot 2-1, maar Jan-Willem Meijer bracht met een afstandschot het verschil weer op twee doelpun ten. Even stokte de produktie van Fi des. Het derde aanvalsvak kwam niet tot scoren en liet ook een kans vanaf de strafworpstip onbenut. Direkt na rust maakte Bettina Sommeling een eind aan de doel puntloze periode (4-1) en Nico Pi- kaar tilde de stand naar 5-1. Sper wers kon in offensief opzicht geen gevaar stichten en liet ook in het middenvak veel steekjes vallen. De Leidse aanval profiteerde van de grote ballenaanvoer en Robin Sommeling liet zijn derde treffer noteren. Ronald van der Velden zorgde na een goed uitgespeelde vrije bal voor de einduitslag: 7-2. „De winst was volkomen terecht, zeker gezien het bijzonder goede spel in het tweede deel van de eer ste helft", zo luidde het commen taar van Rene Versloot. De coach van De Danaïden zag zijn ploeg te gen DTV van 3-3 uitlopen naar 5-3. De hoofdmacht van de Danaïden stootte na rust door en verwierf een 8-4 voorsprong. Routinegebrek en nonchalant spel van een aantal spelers boden DTV de mogelijkheid terug in de wedstrijd te komen. De Leidse ploeg bracht zichzelf door onnauw keurig spel in de problemen en zag DTV tot 8-7 naderen. Invaller Mar co Mud bood uitkomst en rondde het spelbevriezen succesvol af: 9-7. Pernix volgde het goede voor beeld van de beide andere over gangsklassen niet. Tegen Oranje- Wit bleef Pernix opnieuw in gebre ke en moest met 9-7 haar meerdere erkennen in het Dordrechtse twaalftal. „Van de echte oude kern zijn nog maar vier spelers over en het kost moeite om de rest in te pas sen", wist de nog steeds gebles seerde Peter Kuipers, die lijdzaam moest toezien hoe zijn ploeg in het tweede gedeelte van de eerste helft de greep op de wedstrijd verloor. Tot 3-3 ging de strijd gelijk op. maar vervolgens bouwde Oranje- Wit een voorsprong van twee pun ten op en behield die tot de rust. Na de spelhervatting was het weer Oranje-Wit dat tweemaal doel trof en de 8-4 achterstand bleek funest voor Pernix. De formatie van Rob van Dort kwam nog terug tot 9-7. maar toen gooide Oranje-Wit het duel op slot en speelde de resteren- AUTOSPORT - Peter Kox is in de zeventiende race om het open En gelse kampioenschap formule drie op het circuit van Francorchamps vierde geworden. De eerste plaats was voor de Brit Damon Hill, diens landgenoot Johnny Herbert is al zeker van de titel. Kox is negende. de tijd uit. Kees Hortensius nam met drie treffers het leeuwendeel van de Leidse produktie voor zijn rekening. In de tweede klasse sloot Fiks de derby tegen Velocitas winnend af. Het kwalitatief zeker niet hoog staande duel had qua spanning meer te bieden en Fiks bewees de meest koelbloedige te zijn. Beide ploegen kwamen in het begin moeilijk tot scoren en Paul-Robert Nugteren wist voor Velocitas als eerste het gat van de mand te vin den. Het eerste aanvalsvak van Fiks, waarin scherpschutter Theo Vreeken door Jeroen van Driel aan banden werd gelegd, slaagde er niet in de stand gelijk te trekken en Velocitas liep uit naar 2-0. Vlak voor rust konden de Oegstgeeste- naren pas iets terugdoen en ver kleinden het verschil tot 2-1. Martine van der Water verschalk te direkt in de tweede helft met een slimme omdraaibal haar tegen standster en gaf Velocitas opnieuw een voorsprong van twee punten. De Leiderdorpers behielden die marge tot 4-2, maar toen kwam Fiks opzetten. In eerste instantie waren het Jeroen Huizing en Theo Vreeken die de stand in evenwicht brachten. Ciska de Best zette via een doorloopbal Fiks voor het eerst in de wedstrijd op voorsprong. Tijdrekken leverde nog een doel punt op en Fiks besliste het duel mgt 6-4 in haar voordeel. Het harde werken van Crescen do wierp op het eind van de wed strijd tegen Rozenburg zijn vruch ten af. De ploeg van Lenie Slegten- horst zag een 1-0 voorsprong, door een treffer van Marlies Brouwer, verloren gaan en werd nog voor de pauze met een 3-1 achterstand ge confronteerd. Die stand bleef tot ver in de tweede helft gehand haafd, maar uiteindelijk werd de inzet van Crescendo beloond. Henk Alberts en Carolien van Noort brachten de Leidenaren op gelijke hoogte en met dat ene punt je kon Crescendo tevreden huis waarts keren. „We hebben terecht verloren", erkende Zuiderkwartier-coach Wim van Huis. „Als je van de zeven strafworpen er slechts drie benut, krijg je ook mentaal een klap te ver werken". De Bermen sprong zorg vuldiger om met de kansen en ver sloeg Zuiderkwartier met 10-6. De Algemene kwam gisteren te gen ALO sterk voor de dag: 9-6. Het twaalftal uit de Leidse Hout trok vanaf het begin het initiatief naar zich toe en kwam nooit echt in ge vaar. Met drie doelpunten was Jeroen de Boer topscoorder voor De Algemene. Ton Bey zorgde voor een zeer ludieke actie. Met een ui terste krachtsinspanning trachtte de Algemene-speier de bal binnen de lijnen te houden. Bey slaagde in zijn opzet, maar kon zijn vaart niet tijdig afremmen en belandde in de sloot. „Het schot miste scherpte, maar verder ging het zeker in de eerste helft best redelijk", zo typeerde Pe ter Siebers de 9-2 nederlaag van KNS tegen Phoenix. De enige twee doelpunten kwamen op naam van Edwin en Hans Koole, die beide een strafworp verzilverden. Gebrek ^aan schotkracht brak ook Fluks op. Tot tien minuten voor tijd had Fluks slechts één tref fer geproduceerd en keek tegen een 4-1 achterstand aan. Een eind sprint leverde de formatie van Kees van Vliet nog twee doelpun ten op, maar dat was niet voldoen de: 3-4. Erik Pons had in de laatste mi nuut de kans om vanaf tweëeneen- halve meter twee punten voor Tempo uit het vuur te slepen. Pons faalde en Tempo moest de punten delen met Olympia (3-3). JETSKE GOUDSMIT r het Amerikaanse pu- NEW YORK (Rtr) - De tweestrijd tussen Martina Navratilova en Steffi Graf heeft ook na de open Amerikaanse tenniskampioen schappen nog geen duidelijke win nares opgeleverd. De dertig-jarige import-Amerikaanse prolongeerde zaterdag haar titel op Flushing Me adow ten koste van haar twaalf jaar jongere rivale (7-6, 6-1). Het was de derde keer dit jaar dat de twee in een Grand Slam-finale tegenover elkaar stonden. Graf won op Rol and Garros, Navratilova öp Wim bledon. Ondanks haar verlies in New York bleef het meisje uit Brü- hl nummer één op de wereldrang lijst. Graf is dit seizoen onverslaan baar voor iedereen, behalve voor Navratilova. Ze won 61 partijen, acht officiële toernooien en verloor „slechts" de twee Grand Slam-fina- les. De titel van Wimbledon inspi reerde Navratilova tot de gedachte precies te weten hoe ze haar troon opvolgster moet aanpakken. „Haar forehand is ijzersterk, maar haar backhand-slag heeft zwakheden waarvan elke tegenstandster kan profiteren", verklaarde de winna res na de finale. "Iedereen zegt dat ze verstaanbaar is. Pam Shriver en Chris Evert verloren van haar om dat ze de juiste aanpak niet konden vinden. Hetzelfde gold vrijdag voor Lori McNeil." Navratilova zette haar verkou den tegenstandster voortdurend onder druk. Ze verscheen regelma tig aan het net en speelde conse quent op Grafs backhand. De Amerikanen, met hun liefde voor cijfertjes, berekenden dat Navrati lova 61 keer aanviel en Graf slechts tien maal. De Westduitse sloeg niet alleen in het net met haar back hand. ook de dooreaans harde en forehand slap i vast. Graf begon de partij sterk. Ze brak door de opslag van Navratilo va in de tweede game. De voormali ge Tsjechoslowaakse maakte het verlies meteen ongedaan in het vol gende gedeelte. Nadat de set gevor derd was tot 6-6. besliste de titel verdedigster de tie-break in haar voordeel (7-4). Graf ging zich ver volgens forceren. Ze liep als een beginneling om haar backhand heen, maar kon ook met haar sterk ste slag geen indruk meer maken. Navratilova maakte het karwei snel en secuur af. De verliezer wilde haar verkoud heid niet als excuus aanvoeren. La ter op de avond liet ze wel verstek gaan bij de dubbelspel-finale. Zo dat Navratilova, zonder te spelen, op één dag haar tweede Ameri kaanse tennistitel behaalde. LEEUWARDEN (ANP) - De Roe meense dames turnploeg heeft in de Frieslandhal in Leeuwarden een voorproefje gegeven van wat over zes weken in Rotterdam kan worden verwacht. Bij de strijd om de wereldtitels van 18 tot en met 25 oktober in het Sportpaleis Ahoy' zijn de Roemeensen de enige echte concurrenten van de Sovjetunie in het duel om de landentitel. Roeme nië was zaterdag en zondag in Leeuwarden in de drielandenwed- strijd tegen Nederland en Zweden een klasse apart. Het totaal van 393,30 punten zul len de Oosteuropese turnsters in Rotterdam waarschijnlijk niet be reiken omdat bij het toernooi om de wereldkampioenschappen de jurering wat minder vriendelijk zal zijn dan in Friesland. De Neder landse damesploeg profiteerde ook van de milde jury. Desondanks was duidelijk dat de selectie van bondscoach Ronald Walter op nieuw vooruitgang heeft gemaakt. In vergelijking met veertien dagen geleden, toen de Nederlandse da mes in Zalaegerszed tegen de DDR en Hongarije uitkwamen, werd een forse winst gemaakt. In Hongarije sloot Oranje af met 373,10 punten. In Leeuwarden werd het totaal 378.45 punten. Zweden, dat in Rot terdam in de verplichte oefenstof in dezelfde groep als Nederland uitkomt, de andere tegenstanders zijn China en Chinees Taipeh, kon het afgelopen weekeinde niet mee komen (353.90). Ronald Walter waarschuwde zondag onmiddellijk voor al te groot optimisme voor Rotterdam, waar de eerste twaalf plaatsen recht geven op deelneming aan het Olympische turntoernooi van Seoel.Wij zijn van heel ver terug gekomen. Twee jaar geleden bij het wcreldakmpioenschap in Mon treal konden wij geen damesploeg op de been brengen. Nu staat er een homogeen team, waarvan ik verwacht dat het in Rotterdam rond de zestiende plaats zal eindi gen. Dat zou een schitterend resul taat zijn. Wij moeten de realiteit na tuurlijk wel in het oog houden." Twee jaar geleden in Montreal werd Nederland alleen vertegen woordigd door Th'erese Wilmink en Carola Eenkhoorn. De laatste is enkele maanden geleden met de wedstrijdsport gestopt en meer voudig oud-nationaal kampioene Wilmink is na een ernstige enkel blessure, die zij op 14 juli tijdens een trainingskamp in Parijs opliep, weer met de training bezig. Walter en de Russische trainer Boris Or lov die de Koninklijke Nederland se Gymnastiek Bond na het aflo pen van zijn contract komend jaar maart graag opnieuw wil contrac teren, hopen in Rotterdam weer over Wilmink te kunnen beschik ken. Walter: Zij heeft internatio naal een uitstekende naam omdat zij in Montreal bij de laatste 36 kwam. Naamsbekendheid heeftal tijd een voordeel bij de jury. Onder het regiem van Walter en Orlov heeft het Nederlandse da- mesturnen een geweldige sprong voorwaarts gemaakt. Dat viel voor al op bij de verplichte oefenstof van zaterdag. De Oranjeploeg turn de vol zelfvertrouwen en met een on-Nederlandse zekerheid. Een score van 189,90 punten, een ge middelde van bijna 38 punten per turnster, is er een waarvan men in het verleden alleen maar durfde dromen. In Rotterdam moeten de Nederlandse turnsters met de ver plichte oefenstof de basis leggen voor een geslaagd optreden. Een goede score in de voorgeschreven oefeningen betekent een hogere plaatsing in de groepen voor de kür. Waarbij dan ook nog eens het voordeel komt van gastland te zijn ALPHEN AAN DEN RIJN - Peter Winnen heeft de twin tigste Ronde van Alphen op zijn naam geschreven. De wie- lerprof uit de stal van Peter Post verraste gistermiddag zijn medevluchters Joop Zoetemelk en Hennie Kuiper met een weloverwogen eindschot. Tien profs maakten er gistermid dag achter derny's voor veel toe schouwers een leuke koers van. Na aanvankelijk het lastige parcours, door de regen nog nat, rustig ver kend te hebben, gaf de voor de laatste keer in Alphen rijdertde Joop Zoetemelk het sein tot de aanval. Zelf streed de mateloos po pulaire renner constant in het voor- ste gelid. Zoetemelk, Bert Ooster bosch en Hennie Kuiper trachtten beurtelings een ontsnapping op touw te zetten. Maar het peloton gunde geen van deze drie rijders een solo-optreden. Het tempo werd hoog gehouden en de groep bleef daardoor compact. Met nog zo'n twintig kilometer voor de boeg liet Zoetemelk de groep voor de tweede keer zijn hie len zien. Even leek het erop of hij weg 'mocht' gaan, maar eerst Hen nie Kuiper en later Peter Winnen voelden daar niets voor. Kuiper reed het gat met Zoetemelk dicht, waarna ook Winnen bij het tweetal wist aan te sluiten. De kopgroep van drie had inmiddels een flinke voorsprong op de rest genomen. Hoewel Oosterbosch en ook Jean Paul van Poppel nog probeerden het verschil kleiner te maken, lukte dat niet meer. Het leidende trio ging goed door. Twee ronden (2500 meter) voor het einde leek Kuiper DEN HAAG (SID/Reuter/DPA) - De atletiekhelden zijn vermoeid. De wereldkampioenen trekken voor leuke bedragen de spikes nog wel aan. maar zijn haast niet meer vooruit te branden. Alleen de verliezers op de wereldtitelstrijd zijn nog gemotiveerd. Zij willen hun reputatie opkrikken. Indien mogelijk door de wereldkampioen te verslaan, zo als Tom McKean gisteren deed in Londen. De Brit. negende in Rome. versloeg wereldkampioen Konchellah op de 800 meter. De Nigeriaan kon in de eindspurt de Schot niet bijbenen: 1.45.18 om 1.45.59. Edwin Moses en Ben Johnson waren in de Britse hoofdstad ongenaakbaar, maar hun tijden waren allerminst spectaculair. Rob Druppers kwam na zijn ontgoochelende optreden in Rome voor het eerst weer in actie. In Gelnhausen bevond hij zich in het 800 meter-veld, dat pas op de laatste honderd meter versnelde. Druppers werd tweede in de tegenvallende tijd van 1.48.52 achter de Keniaan Koskei (1.48.17). Harald Schmid was in Gelnhausen mede-organisa tor, maar ook hij kon het publiek niet boeien (49.10). De sterke man nen traden op de voorgrond. De Zwitserse wereldkampioen Günthor stootte de kogel naar 21 meter en 9 centimeter en de Westduitser Rolf Danneberg wierp de speer naar 66,5 meter. Han Kulker was uitgenodigd voor de tweede editie van 'de mijl van de Roer'. De Leidenaar werd in het sterke veld achtste in 4.13.02. De Amerikaan Steve Scott werd in de regen voor de tweede keer i in 4.05.8 voor het Ierse duo Flynn en O'Mara. zich m de meest gunstige positie te hehben gemanoeuvreerd, maar Zoetemelk stevende hem bij het luiden van de bel voorbij. Terwijl het publiek zich opmaak te voor een tweede ererondje van Joop - vóór de koers was hij in het kader van zijn afscheid door sport wethouder Gerard van As al gehul digd en hadden de toeschouwers hem op de stoomwals 'Zoef Zoef reeds toegejuicht - flitste Peter Winnen de rijder van Jan Raas als nog voorbij. Winnen dus verras send op het hoogste platform, waar Zoetemelk als tweede en Kuiper als derde de zoenen en bloemen van ronde-miss Amanda Rogaar in ontvangst mochten nemen. "Tja", verontschuldigde Zoete melk zich voor het feit dat hij zich op het laatste moment nog had la ten verrassen, "Peter is lang blijven zitten en heeft zijn kans goed afge wacht". De profs troffen het nog met het weer. Terwijl zij geen last van de re gen hadden, vielen er bij de ama teurs bosjes renners vroegtijdig uit. De gestaag neervallende drup pels werden het best getrotseerd door Marco Vermeij en Arno van Boeyen. Samen domineerden zij de koers tot het eind aan toe. In de sprint was Diemenaar Vermeij zijn vluchtgenoot te snel af. Tempobeul Gerrit Ratterman won de sprint van de achtervolgende groep. Uitslag amateurs: 1. Marco Vermeij 2.11.06, 2. Arno van Boeyen, 3. Gerrit Ratterman, 4. Jos Verbeek, 5. Andre Grootveld, 6. Peter Hogervorst, 7. Arjan Bakker, 8. Louis de Koning, 9. Leo van der Wouw, 10. Jan Hoogervorst. De burgerronde leverde een zege op voor Simon Borst uit Hoogma- de. Achter hem werden de Alphe- naren Gerrit Houtman en Frank Loersman respectievelijk tweede en derde. Karin van der Lee uit Ter Aar was de snelste vrouw. Joop Zoetemelk achter gangmaker Joop Zijlaard leidt de dans in Alphen. WIM VAN WANROOY CHARLEROI (GPD) - De opdracht is volbracht, het Nederlands bas ketbalteam gaat samen met Honga rije door naar de volgende kwalifi catieronde voor het Europees kam pioenschap van 1989. Maar daar mee houdt het goede nieuws ook meteen op. Geen nieuw élan, geen doorbraak van jonge talenten, zelfs geen begin van een ploeg die vol gend jaar op het Pre-Olympisch toernooi in eigen land voor aan sprekende prestaties moet zorgen. De zware bondsdelegatie, naar Charleroi getogen om in een bij zondere vergadering te bedenken hoe er volgend jaar een sterke na tionale ploeg geformeerd kan wor den, had weinig moeite met de om schakeling van A- naar C-niveau, getuige het spontane 'Qlé, Olé' waarmee de zwaarbevochten over winning op België (64-61) werd be groet. Hoewel de opluchting be grijpelijk was (bij een nederlaag had Nederland de komende jaren in het weinig stimulerende gezel schap van onder andere Wales. Schotland, Noorwegen en IJsland moeten doorbrengen), brengt de plaatsing voor de volgende kwalifi catie-ronde tegelijkertijd ook de nodige complicaties met zich mee. De acht ploegen die de eerste schif ting hebben overleefd, spelen sa men met de eerste acht van het af gelopen EK in vier poules van vier verder voor acht plaatsen op het eindtoernooi. De Nederlandse ploeg moet komend jaar dus weer ruimte zien te vinden in de agenda voor zes wedstrijden (drie uit, drie thuis). Hoe die ploeg eruit zal zien en vooral hoe die zich tussen alle competitie-verplichtingen in moet voorbereiden, is nog een groot vraagteken. Het toernooi in de Waalse indus triestad heeft nog eens duidelijk gemaakt hoe smal de basis is waar op het Nederlands basketbal rust Na de bedankjes van Rik Smits (om deel te kunnen nemen aan de college-competitie in Amerika moest hij zijn studieresultaten nog wat op zien te vijzelen) en Jos Kui pers (last van een Griekse kater) was Harrewijn aangewezen op de inbreng van oudgedienden als Bert Kragtwijk, Emill Hagens en Hans Heijdeman. die voor Charleroi het Oranje-shirt wel weer aan wilden trekken. Pal voor het begin van de competitie en het EC-toernooi maakten de clubbelangen een re delijke voorbereiding onmogelijk en dus reisde het gezelschap vrij wel 'onbevangen' af naar België. Op de.eerste dag van het sfeerlo ze toernooi bleek al, dat het karwei weieens zwaarder zou kunnen zijn dan verwacht. Nederland liet zich verrassen door de strijdlust en het opportunistische spelletje van de Hongaren en wist een vroege ach terstand (11-2) nooit meer goed te maken: 66-72. Na de voorspelbare overwinningen op Oostenrijk (moeizaam, 59-52) en Wales (108-43) was het uitgangspunt voor het slot- duel met de Belgen duidelijk: de winnaar gaat door, de verliezer ver dwijnt in de kelder. Wat de 'derby der lage landen' aan kwaliteit ontbeerde, werd daardoor in spanning enigszins goedgemaakt. Het kwartet Ha- gens-Heijdeman-Van Helfteren- Kragtwijk, waarmee Harrewijn bij het ongesponsorde Leiden twee jaar geleden al eens succesvol was, aangevuld met Schilp, hield de Belgen goed onder de duim en leek bij 15-21 op weg naar een simpele overwinning. De zaak begon echter te schuiven op het moment dat de bank aangesproken werd. Doordat Nederland toen al in dikke fouten- last was beland konden de nieuw komers Van Rootselaar, Te Velde, Van Noord. Van Dinthen en De Haas zich verdedigend ook weinig permitteren. Zeker niet de rechts- linkse combinatie, zoals De Haas die op het hoofd van Verberkt uit probeerde. De straf die op de diskwalificatie volgde (twee vrije worpen plus balbezit) werd door de Belgen optimaal benut, waardoor zij met een prettige 32-25 voor sprong de rust ingingen. in de tweede helft bleek ook hel geroutineerde basis-vijftal uitslui tend nog tot 'los-zand-basketbal' in staat. Het gezoek, het gerommel en vooral het weer volledig ontbreken van een afstandschot kwam Neder land op een hopeloos lijkende 49-37 achterstand te staan. De door een jarenlang minderwaardigheids complex geplaagde Belgische bas ketballers gingen echter met de mi nuut gekkere dingen doen tegen de wél goed functionerende Neder landse verdediging. Omdat de scheidsrechters in de tweede helft besloten het evenwicht in de fou ten-verhouding weer te herstellen kon Oranje bovendien vanaf de- vrije worplijn het zelfvertrouwen enigszins herwinnen. Punt voor punt kwam de ploeg dichterbij, tot dat Ronald Schilp vier minuten voor tijd het evenwicht herstelde 61-61 De missers en denkfouten volgden elkaar vervolgens weer in hoog tempo op, alvorens Hagens. nog steeds onmisbaar in de natio nale ploeg, Nederland met een driepunter op winst zette: 64-61 Di enige Belg met allure. Ronnie Bayer, hielp vervolgens het laatste balbezit overtuigend om zeep. waarna het bondsfeestje op de tri bune kon beginnen. CORK (ANP) - De Nederlandse basketbalsters hebben het C-niveau van Europa vaarwel gezegd. De ploeg kwalificeerde zich in het Ierse Cork met Engeland voor de Challenge Round, de tweede ronde van de Europese ti telstrijd. Op de slotdag "behaalde Nederland zijn derde overwinning. Het eveneens nog ongeslagen Engeland werd met 74-47 (34-23) verslagen. Net als in de duels tegen Denemarken en Ierland hadden de speelsters geen tegenstand van betekenis. De Challenge Round wordt begin mei 1988 gespeeld. Acht landen wor den vrijdag in Milaan verdeeld over twee poules van ste twee zich plaatsen voor de A-titelstrijd

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19