Storm blijft uit in Katwijk S D T Waardering bli jft uit voor Rijnsburgse boys Schuttersfeest zint Eelman niet ARC met eerste zege aan de haal RCL schudt tegen DUNO frustraties af Quick Boys verzuimt revanche te nemen op Marken: 1-1 FC Lisse zwoegend ten onder in IJmuiden: 2-1 Katwijk bezwijkt net niet onder Haagse druk MAANDAG 14 SEPTEMBER 1987 PAGINA 17 SPAKENBURG - Een club die de competitie begint met overwinnin gen op landskapioen ACV en no toire titelkandidaat IJsselmeervo- gels, verdient waardering. Toch was die bij enkelen ver te zoeken na afloop van IJsselmeervogels - Rijnsburgse Boys. Vogels-trainer Ton Pronk morde bij voorbeeld: "Ik vond Rijnsburgse Boys schijte rig spelen. Dat schijnt het vorige week tegen ACV ook al gedaan te hebben". Arie Kurver, oefenmees- ter van de Boys, zag dat uiteraard even anders: "We hebben een heel zwaar programma aan het begin van de competitie. Tegen clubs als ACV en IJsselmeervogëls ga je niet vol op de aanval spelen. We heb ben gewoon behoudend gevoet bald. Misschien dat we in een vol gende fase van de competitie tegen andere ploegen wat aanvallender te werk gaan. Pronk moet trou wens niet zeuren. Want als er één ploeg is die tracht te profiteren van de fouten van de tegenstander dan is het IJsselmeervogels wel". Had Pronk, voor wie de druiven duidelijk zuur waren, niet veel op met de Rijnsburgers, in zijn ogen was scheidsrechter Boot nog een graadje onsympatieker. En dat al lemaal omdat hij halverwege de tweede helft de Spakenburgse ver dediger Wim van Diermen wegens een grove overtreding jegens Ron Carli het veld had uitgestuurd. Pronk: "Ik ben daar zo ziek van... Die man meet met twee maten. Eerder in de wedstrijd doet hij der gelijke overtredingen af met een boeking en opeens sturt hij Van Diermen het veld uit. Ik heb daar ontzettend veel moeite mee. Het was veel te zwaar gestraft". In hoeverre de uitsluiting van de Spakenburgse verdediger van in vloed was op het spelverloop, zal wel altijd in nevelen gehuld blij ven. Feit was wel dat veertien mi nuten na zijn vertrek de voor Mar tin de Louw in het veld gekomen Hans Zwaan de enige goal van de wedstrijd scoorde. Martin Toet werd op rechts door uitblinker Huug Aandewiel de ruimte inge stuurd, waarna een voorzet volgde. Met een rake kopbal gaf Zwaan de vele meegereisde Rijnsburgse sup porters op de goed gevulde tribu nes vervolgens reden tot juichen. Was die goal een persoonlijke re vanche voor de lange aanvaller, die vorig seizoen nog op een basis plaats kon rekenen? Zwaan: "Zo moetje dat niet zien. Maar eerlijk is eerlijk, het gaf me wel een lekker gevoel. Mede door dat ik wegens vakantie twee we ken van de voorbereidingsperiode héb gemist, sta ik tot nog toe in de competitie niet in de basis. En dat is knap waardeloos. Op de bank zit ik me te verbijten. Maar ik laat mijn hoofd niet hangen, ik zal er alles aan doen om terug te vechten. Gewoon door nog harder te trainen en de kansen die ik krijg om te spe len te pakken. Ik heb me er zeker niet bij neergelegd dat ik er naast sta". Net als tegen ACV begon Rijns burgse Boys de wedstrijd met De Louw, Carli en Marco van der Plas in de spits. Slechts de defensie was vergeleken met een week eerder gewijzigd: Johan de Kroon stond op de plaats van Dick Heemskerk. Beide ploegen wensten in de eerste speelperiode niet al teveel risico's te nemen. Zeker de Spakenburgers niet, die zich bij Rijnsburgs balbe zit massaal op de eigen heft terug trokken. Niettemin was de thuis club, die voor rust de stormachtige wind schuin in de rug had, het eerst gevaarlijk toen voorstopper Wim Muys onverwachts inschoot. De paal bracht echter redding voor doelman Jan Blankespoor. Veel meer kon IJsselmeervogels voor de pauze niet uitrichten tegen de hechte Rijnsburgse defensie. Aan de andere kant van het veld toonde Carli zich veruit de gevaar lijkste aanvaller. Maar ook de Rijnsburgers kregen nauwelijks kansen. Een schot van Carli ging net naast en een inzet van de onop vallende Fred Bodaan verdween over de lat. De Louw had de eer als eerste in het boek van ijdeltuit Boot te belanden. Hij haalde Erik Angel onderuit, een charge die de Spakenburger even later noopte het veld te verlaten. Later in de wedstrijd zouden ook Zwaan en de Spakenburger Evert de Graaf ge boekt worden. De tweede helft was nog maar nauwelijks begonnen of Van de Plas kreeg een ideale kans Rijns burgse Boys een voorsprong te be zorgen. Op aangeven van De Louw faalde de Katwijker echter volledig met het hoofd. Door een foutieve terugspeelbal van Fred Arroyo ver kreeg ook IJsselmeervogels een fraaie mogelijkheid de score open te breken. De net in het veld geko men Erik Klap evenwel schrok zich een ongeluk en miste gran dioos. Met Hennie Koet voor Van der Plas liet Rijnsburgese Boys vervolgens zijn tanden zien. De Louw schoot via doelman Maarten de Harder op de paal en na de uit sluiting van Van Diermen kregen Bodaan en Arie van Dijk kansen. Het was uiteindelijk Zwaan die de Boys een kwartier voor tijd de weg wees. Nadien verscheen Koet nog twee keer in scoringspositie, maar had ook het jeugdige IJssel meervogels (dat vier basisspelers miste) via Chris Angel en Jan Loe- deman kans op de gelijkmaker. Verdere doelpunten bleven echter uit, reden waarom de ploeg die het meest verzorgde voetbal speelde aan het langste eind trok. En ver zorgd voetbal is wat anders dan schijterig voetbal. Al zal Pronk daar wel anders over denken... CHRIS HARTMAN NOORDWIJK - Voetbalminnend Nederland zat zich vorige week in De Kuip of voor de buis te verbij ten bij de brandhout-voorstelling, die Oranje en onze zuiderburen ten beste gaven. Ongetwijfeld behoor den ook de spelers van Noordwijk en DSVP tot de morrende meute. Zo moet het in ieder geval niet, zal hun gedachtengang geweest zijn. Zaterdag demonstreerden de beide eersteklassers hoe voetbal nog wél leuk kan zijn. Zeshonderd kijkers genoten van een door Noordwijk gewonnen schuttersfestijn: 5-3. Een Braziliaans aandoende uit slag derhalve, waar Noordwijk- troinor- Tohn Eelman ("Braziliaans voetbal? Bij deze weersomstandig heden?") weinig vrede mee had. Eelman: "We hebben dan wel ge wonnen, maar tevreden ben ik he lemaal niet. Ik heb concentratie, agressiviteit en felheid gemist en juist onder omstandigheden zoals vandaag (windkracht 7/NV) heb je dat alles hard nodig. In verdedi- LEIDERDORP - RCL heeft de frustaties van de ongelukkig verlo pen competitie-start (6-2 verlies bij Excelsior Pernis) snel van zich af gegooid. Door een doelpuntrijke tweede speelhelft behaalde het team van oefenmeester Ton Zou tendijk een verdiende 4-0 overwin ning op DUNO. Ondanks deze ruime marge moesten de toeschouwers op de Bloemerd lange tijd wachten op de openingstreffer. Niet omdat zich daartoe geen mogelijkheden voor deden, maar de Leiderdorpse ploeg toonde zich onzorgvuldig. RCL mocht op slag van rust zelfs de handen dicht knijpen toen Huib Oostrom spits Ruud Schaap be reikte. De stuiterende bal kwam evenwel niet 'lekker' voor de voe ten van Schaap, die, alleen voor doelman Bert Siera, dan ook niet wist te scoren. Eerlijkheid gebied te zeggen dat een voorsprong voor de Haagse bezoekers wel zeer on verdiend zou'zijn geweest. Door het identieke spelbeeld na rust het slechts wachten op de eer ste treffer. Marcel van der Blom brak na 58 minuten de wedstrijd eindelijk open. Op aangeven van Peter Siera schoot de centrumspits onhoudbaar in: 1-0. De druk was er af voor de Racing Club Leiderdorp Onder aanvoe ring van 'organisator' Paul van der Blom ging de ploeg naarstig op jacht naar meerdere treffers. In sa menwerking met zijn tweelingb roer Marcel leverde dat vijf minu ten later reeds de 2-0 op. Laatstge noemde nam een voorzet van Paul direct op de pantoffel en verschalk te de DUNO-sluitpost in exact de zelfde hoek als vijf minuten daar- 'Aangemoedigd' door de achter stand gingen de Hagenaars zich steeds onsportiever gedragen. Ge mene overtreding benadrukten de hoog opgelopen irritaties bij DU- NO. Scheidsrechter Snijders uit Vlaardingen dacht daar niettemin anders over. Veel te laat greep de leidsman in, wat uiteindelijk resul teerde in boekingen voor Huib Oostrom en Peter Weerman. Een kwartier voor tijd werd de marge alsnog naar een acceptabele hoogte getild. De tot de achterlijn doorgelopen Marcel van der Blom stelde Leo van de Weteringh in staat om van dichtbij 3-0 aan te te kenen. De voor de moegestreden Paul van der Blom in de ploeg gekomen Ron van" de Post profiteerde in de slotfase van het slechte wegwerken van de DUNO-verdediging. Nadat een inzet van Rob Flippo, in het veld gekomen voor Leo van de We teringh, nog gestopt kon worden, schoot Van de Post de teruggeket- ste bal, acht minuten voor tijd, hard in: 4-0. RENEE VAN DER HARST MAASSLUIS - ARC heeft bij Ex celsior Maassluis meer gekregen dan waarop gehoopt was. Na de 3-4 nederlaag tegen IJsselmeervogels wilde de Alphense Racing vooraf al tekenen voor een remise. In de praktijk haalden de Alphenaren za terdag het volle rendement (1-2 winst) uit de tweede competitie wedstrijd, zodat de terugreis met een voldaan gevoel aanvaard werd. Van meet af aan heeft ARC bij Excelsior een goede indruk achter gelaten. De thuisploeg werd op ei gen helft vastgezet. Die offensieve speelwijze leverde de ploeg van Jan Kroese in een aardige wed strijd meer kansen op dan Excel sior, dat de opponent ook over een solide verdediging zag beschikken. Met name doelman Emile Borst, die zijn voorganger Cor Prook spie dend op de reservebank wist, speelde een uitstekende wedstrijd. De keren dat Excelsior toch door kwam, was Borst paraat. De eerste kans was voor Excel- sior, dat via Edwin Berveling (ex- Fortuna Vlaardingen) echter geen succes vond. ARC ging gaandeweg profiteren van het overwicht. Jo han Boer (naast) en Rene Lammers (schot gestopt) tekenden voor de eerste serieuze prikstoten. In de 33e minuut kwam de Alphense ploeg op voorsprong. Wilco van Leeuwen stuurde de bal han Boer, die zich n lijn manoeuvreerde draaiende voorzet losliet. De inko- In de tweede helft opende Excel sior weer als eerste het kansspel. Dick van der Berg zocht het doel van Borst te hoog. Later viel deze spelverdeler van Excelsior gebles seerd (lies) uit en dat was goed te merken. Het fris voetballende ARC de achter- zat daar niet zo mee. De bezoekers weg- leken zelfs onverwacht hulp te krij gen om de voorsprong te vergro- mende Nico Oosterlee verzilverde ten. Een terugspeelbal van Henk de goed opgezette aanval met het hoofd: 0-1. Vlak voor rust ver dween een hard schot, dat van rich ting werd veranderd, van Wilco van Hop zeilde over doelman Marco van Eijk, maar ook over het doel heen. Borst pakte daarna een spet ter van Berveling en zou ook in de slotfase nog van zich doen spreken. Maar eerst kreeg ARC de gelegen heid om de voorsprong verder uit te bouwen. Onder aanvoering van Cees Boonefaas, die een rustpunt in de verdediging was en aanval lend met prima passjes strooide, legde de Alphense ploeg het accent weer meer op de aanval. Een van de passes van Boonefaas bereikte in de tachtigste minuut Arno Lancel, die op zijn beurt Johan Boer in stel ling bracht. De voorzet van Boer over Van Eijk in het Excelsior- doel: 0-2. Daarmee leek de buit binnen. Leek, want Excelsior perste er nog een slotoffensief uit dat wel dege lijk de Alphense zege nog in gevaar bracht. Verdediger Wim Put prikte vijf minuten voor tijd de 1-2 binnen en Borst moest in de slotminuten nog een paar keer zijn talenten aan spreken om de gelijkmaker te voor komen. Dat arbiter Bogaart affloot op het moment dat Wilco van Leeu wen een leeg doel voor zich vond, deerde geen enkele ARC-er. KATWIJK - Windkracht zeven ten spijt, de in Katwijk ver wachte storm bleef uit. Tot ergernis van Hans van der Zee, die een rekening had te vereffenen met zijn collega Dick Alberts. Drie punten verspeelde Quick Boys vorig seizoen aan Marken, dat het vervolgens in de laatste competitier onde op eigen veld liet afweten tegen NSW. Een neder laag met voor Quick Boys verstrekkende gevolgen, want daardoor greep de formatie van Van der Zee voor de twee de keer in successie net naast de afdelingstitel. Begrijpe lijk dus dat de Amsterdamse oefenmeester zaterdagmid dag was gebrand op eerherstel. Maar die bleef uit omdat Marken zich andermaal een lastige tegenstander toonde: 1-1. PAARDENSPORT - Rob Ehrens is tijdens het CHIO van Calgary in een springconcours, tabel A, als derde geëindigd. Met Topaz bleef hij in de barrage foutloos in 37,15 seconden. Hij moest de Westduit ser Ludger Beerbaum met Freiherr (35,40) en de Zwitser Willi Melliger met Feuerball (35,86) voor laten Teleurstellender nog dan het punt verlies was voor Van der Zee de ge makzuchtige instelling waarmee een deel van zijn spelersgroep de opponent tegemoet trad. De trainer had verwacht dat de Katwijkers op scherp zouden staan, al was het al leen maar vanwege het feit dat Al berts aan het eind van het vorig sei zoen kwaad bloed had gezet op Nieuw-Zuid. De Marken-trainer had namelijk uitgeroepen dat zijn spelers van Quick Boys-zijde geld was geboden voor een overwin ning op NSW. Vandaar dat Van der Zee vorige week na het succes volle competitiebegin (1-2 winst bij Oranje Nassau) uitriep dat zijn ploeg met Marken nog een appeltje had te schillen. Ondanks deze oorlogsverklaring zaterdagmiddag niet be paald sprake explosief ker Quick Boys-voorstopper hun kalmte wisten te bewaren, want on danks de zwakke leiding van arbi ter Korbijn liep het duel geen mo ment echt uit de hand. Toch was de slechts met een vrije trap bestrafte overtreding van Jonker voor een belangrijk, deel bepalend voor het verloop van Quick Boys-Marken. Want nadat Tol nog een tiental minuten aangeslagen binnen en buiten de lijnen had rondgestrom- peld en zich uiteindelijk liet ver vangen door Dik Kaars, toonde Korbijn berouw voor zijn lankmoe dige optreden jegens Jonker. De bezoekers kregen voortdurend het voordeel van de twijfel waardoor de spelleider uit Dieren de irritatie opwekte van de Quick Boys-spe lers. En van trainer Van der Zee die afloop opmerkte: "Had hij Jon- sfeertje in de Katwijkse duinpan. Alleen Johan Jonker deed, nadat de tamme ontmoeting vijf minuten oud was, een poging de lont in het kruitvat te steken door spelbepaler Wim Tol uit de wedstrijd te schop pen. Het pleit voor de pupillen van Al berts dat zij na de aanslag van de boeking gegeven. IJMUIDEN - FC-Lisse heeft-de eerste nederlaag te pakken. In en tegen IJmuiden verloor de twee deklasser met 2-1. Door dit velies blijven de Ter Specke-bewoners steken op 2 punten uit 2 wedstrij den. Hoewel een gelijkspel meer op zijn plaats was geweest, moest de schuld toch in eigen ge lederen gezocht worden. „Er is keihard gewerkt", vatte elftalbegeleider Frans van der Laan de wedstrijd samen, „maar op de beslissende momenten faalden wij in de afwerking". De afwezigheid van Henri van der Weyden woog zwaar voor de moeizaam scorende Lissenaren. De spitsspeler is door een teen blessure naar eigen zeggen zeker één maand uitgeschakeld. De straffe wind speelde in IJ muiden een sleutelrol. „De com binaties waren ver te zoeken", volgens Van der Laan. „Alle bal len verdwenen in de lucht en wij misten teveel lengte". In tegen stelling tot IJmuiden. Drie boomlange spelers liepen er rond in het IJmuidense elftal, dat daarmee constant gevaar stichtte in de Lisser-ploeg. Ook legde één van hen de behendige vleugelspits René van Hensber- gen aan banden, waardoor de an gel uit de ploeg was gehaald. De eerste tegentreffer, na een kwartier gescoord door Cees Bruinink, bleek voor Lisse nog wel overkomelijk. Nog geen vijf minuten na het eerste belangrij ke wapenfeit kopte Rob Vermeu len immers een hoekschop van Rene van Hensbergen binnen' 1- 1. Nog voor de pauze was het Henk Remkema die de thuis ploeg opnieuw aan de leiding bracht. Hoewel er in het tweede gedeelte nog voldoende moge lijkheden overbleven voor Lisse, onder andere Leo van Kampen, Richard Mulder en René van Hensbergen misten riante moge lijkheden, werd de gelijkmaker niet meer geproduceerd. Daar had niemand iets van kunnen zeggen en dan was het misschien allemaal niet zo chaotisch gewor den. Wat die man er nu van bakte, leek helemaal nergens naar. Dat was alles behalve eersteklasse-ni- Projectielen Met die opmerking had de twee dejaars trainer in Katwijkse dienst weliswaar volledig gelijk, maar het falen van zijn keurkorps kon hij niet op Korbijn verhalen. Van der Zee: "Dat hadden we aan ons zelf te wijten. Vooral in de eerste helft hebben we het volledig laten afwe ten. Van enig teamverband was toen absoluut geen sprake. Jonker mocht dan zogenaamd zijn voorge gaan in de strijd, in de persoonlijke duels werd veel te weinig felheid getoond". Waardoor Marken voor de pauze alleen iets had te duchten van de stormachtige wind, die met kracht zeven in de richting van doelman Jan Peereboom blies. Quick Boys had gehoopt het windvoordeel te kunnen uitbuiten met een opportu nistische aanvalsopzet. Doelman Tom van der Niet, de prima vervan ger van de geblesseerde Theo Guyt (gekneusde vinger), had de op dracht gekregen zijn fameuze uit trap als aanvalswapen te hanteren. Maar de ultralange afstandschoten van de voormalige jeugdinternatio- nal leverden niet het gewenste ef fect. Enerzijds omdat de Katwijkse voorwaartsen (Leen en Mart van der Plas) zich te weinig alert toon den, anderzijds omdat het vier- mans middenveld (Gert Aande wiel, Floor en Arie van Duyn en Dennis-Jan Mieras) voor te weinig aansluiting zorgde, waardoor de te ruggekaatste projectielen steeds weer een prooi werden voor de middenvelders van Marken. Dat de ploeg van de luiddruchti- ge Alberts halverwege de eerste helft toch op achterstand kwam, was te wijten aan Peereboom, die bij een afstandschot van uitgere kend Johan Jonker stuntelde als de eerste de beste beginneling. Dat had fatale gevolgen omdat Peere boom bovenop de doellijn stond in plaats van een paar meter er voor. Zorgwekkend De fortuinlijke 1-0 had op Quick Boys geen bevrijdende werking. Pas nadat Jan-Cornelis Boes vlak na de doelwisseling optimaal had geprofiteerd van een beoordelings fout van zijn bewaker Hans van der Plas ging de thuisclub voetballen. De gelijkmaker was voor aanvoer der Floor van Duyn aanleiding zich nadrukkelijk met het spel te gaan bemoeien. De linker middenvelder manifesteerde zich zowel in verde digend als aanvallend opzicht en herstelde hoogstpersoonlijk de verbinding tussen de linies. Het intensieve loopwerk van Van Duyn vond navolging bij jubi laris Teun van der Plas (250 compe titiewedstrijden). De voortdurend oprukkende rechter vleugelverde diger, geboekt voor een onbenulli ge overtreding op Hein-Piet Zon dervan, leverde een serie bruikbare voorzetten af die door zijn ploegge noten evenwel niet op de juiste waarde werden geschat. Niet alleen de spitsen Leen en Mart van der Plas, maar vooral rechter middenvelder Arie van Duyn toonden in de veel boeiender tweede helft een groot gemis aan richtingsgevoel. Van Duyn faalde zelfs toen hij na een ongelukkige handsbal van Dik de Groot een strafschop mocht nemen. Van elf meter schoot hij de bal dwars door het midden op een voet van Peere boom, die zijn rol van schlemiel verruilde voor die van held. "Dat we zelfs dergelijke buiten kansjes onbenut laten, is natuurlijk zorgwekkend", treurde van der Zee na afloop. "Maar nog erger vind ik het om te constateren dat bepaalde spelers beslist niet op scherp staan". In tegenstelling tot de Katwijkse reserves, die hun trai ner 's ochtends hadden geimpo- neerd met een overtuigende zege op rivaal Rijnsburgse Boys (0-2). Voor Van der Zee aanleiding om de samenstelling van zijn keurkorps in heroverweging te nemen, getui ge zijn opmerking: "Het is nog lang niet zeker dat de formatie die van middag tegen Marken aantrad de komende weken gehandhaafd blijft". JAAP VISSER gend opzicht heeft dan ook het he le team gefaald. Natuurlijk is het prettig dat we door een aantal mooie doelpunten deze wedstrijd toch in winst hebben kunnen om zetten, maar tegen een aantal ande re ploegen zal zoiets uiteraard nooit lukken". Al vroeg in de wedstrijd werd het duidelijk dat het voor de twee doel wachters, Dick Dortmundt en John Marrevee, niet echt een aan genaam middagje zou worden. Na zeven minuten had Marrevee de eerste goal - een vrije trap van Al- bert Bosma werd door de wel erg vrijstaande Timo Gerlof fraai inge kopt - reeds achter zijn oren en in de elfde minuut moest Dortmundt de gang naar het net maken, nadat Paul Jense uit draai de bal heel knap in de bovenhoek had gedepo neerd (1-1). Een leuk begin dus van een duel, waarin voor rust de beide partijen aardig aan elkaar gewaagd waren. De thuisclub bezat welis waar een licht veldoverwicht, maar de aanvallen van de door ex-FC Den Haag-speler Joop Koorevaar getrainde bezoekers waren zeker net zo gevaarlijk als Noordwijks of fensieve daden, die vooral over rechts werden opgezet. Ivan Her mans en John Marijt maakten op de rechterflank een goede indruk en vooral de uitstekende voorzet ten van Marijt (Eelman: "Vorig jaar had de doelman van DSVP ook al veel moeite met flankballen, dus daar hebben we vandaag van trachten te profiteren") zorgden voor veel onheil in het Pijnackerse doelgebied. Dat Hermans ook een aardige voorzet in huis heeft, bleek in de zestiende minuut. De snelle aan valler, middels een prachtige diep tepass door oud-UVS-speler Rob Vermeer weggestuurd, trachtte vanaf de achterlijn de insprintende Gerlof te bereiken, maar net voor dat deze het ronde voorwerp tus sen de palen wilde tikken, was DSVP-voorstopper Erik Mulder hem voor: 2-1. De formatie uit Pij- nacker (Koorevaar: "Als het me lukt om de ploeg wat meer bluf te geven, hoop ik net onder de top clubs te kunnen eindigen") toonde echter opnieuw aan veerkrachtig te zijn en kwam na een half uur spelen - spits Floor Vijfhuizen had inmiddels een dot van een kans la ten liggen - wederom op gelijke hoogte. Kees Nulkes verslikte zich in Harry Garnaat. die de bal door tikte naar Jan-Willem Bloemen, wiens inzet vanuit een bijna onmo gelijke hoek verrassend én doel treffend was: 2-2. Harry Garnaat maakte even later handig gebruik van de te laat dichtklappende bui- tenspelval en dat betekende zelfs 2-3. De ditmaal in geel gehulde Noordwijkers krabden zich eens achter de oren en slaagden er ver volgens, vlak voor rust, in de ge lijkmaker te produceren. John Ma- rijts voorzet vanaf de rechtervleu gel werd door de in de lucht zwe vende Geert-Jan Bakker fantas tisch ingeschoten: 3-3. In de pauze ventileerde Eelman zijn ongenoegen en een wat agres siever Noordwijk was het gevolg. DSVP kreeg nu niet meer zoveel ruimte als voor de rust het geval was en veel had de Koorevaarequi- pe dan ook niet meer in de melk te brokkelen. Al in de vijftigste mi nuut kwam het zonder ex-SW- speler Jan Kuit (geschorst) acte rende team opnieuw ongunstig in de race te liggen, toen Geert-Jan Bakker met het hoofd een voorzet van Marijt verzilverde: 4-3. DSVP liep in het restant van de strijd ach ter de feiten aan en had geluk dat Noordwijk erg slordig met de kan sen om ging. Bakker, Hermans en de voor Gerlof ingevallen Jaap Guyt misten riante mogelijkheden. Het va banque-spel van DSVP, met wat gevaarlijke situaties voor Dortmundts heiligdom, stelde Al- bert Bosma (voorbereidend werk van Guyt) in staat om de strijd te klaren: 5-3. Jammer dat Rinus Mi- chels en Guy Thijs er niet waren... NICK VERWQERD AUTOSPORT - Op het Ierse circuit van Mondello Park is de Neder landse autocoureur allard Kalff in de zesde race van de Euroseries Formule Ford 2000 tweede gewor den. Winnaar werd de Fin Jyrki Jarvilehto, die al zeker is van de eindoverwinning. Kalff is vierde. BADMINTON - Tijdens het invita tie badmintontoernooi van Kaats heuvel heeft Monique Hoogland de eerste prijs behaald bij de dames. In de finale won ze met 11-6 11-3 van Paula Rip-Kloet. Bij de heren zegevierde Alex Meyer met 15-7 15- 12 over Uun Santosa. SVPTT - Katwijk 1-2 Derderklasser Katwijk profi teerde bij SVPTT in de eerste helft handig van het windvoor deel door een 0-2 voorsprong op te bouwen. Jan Verloop was de belangrijke man bij beide tref fers. Uit één van zijn voorzetten kon Wim Guyt de eerste goal voor zijn rekening nemen. Uit een scrimmage zorgde hij even later zelf voor het tweede doel punt. Na rust kwam Katwijk on der grote druk te staan. De verde diging kon de bal haast niet meer naar voren verwerken, maar liet de Hagenaars desondanks maar één keer toeslaan: 1-2. Scheveningen - Leiden 1-0 Terwijl alles en iedereen zich al opmaakte voor een doelpunt loos gelijkspel sloeg Schevenin gen alsnog toe. Vijf minuten voor het eindsignaal werd de Leidse defensie inclusief doelman Peter Selier te kijk gezet: 1-0. Dekkingsfouten waren vol gens trainer Hennie Beerenfen- ger de oorzaak van deze enige treffer die het eerste verlies van Leiden in de derde klasse ople verde. „Fysiek moesten wij het de tweede helft afleggen", ver volgde 'Beer'. „Wij moeten het toch meer van het voetballen hebben. Daarbij ontbrak ook nog eens de spirit, die vorige week duidelijk wel aanwezig was".

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17