Klaas Dekker helpt De Sleutels aan zege MMO kan S JZ niet afstoppen Ter Leede verplettert Oranje Wit Hockeyploegen niet verder dan gelijk spel Valleen gunt zwak SVLV geen kans Doelpuntenregen bij vrouwenvoetbal Kleingeld wint wielerronde Remises troef in vierde klasse Monsterzege ZLC PAGINA 16 DO ST SPORT MAANDAG 14 SEPTEMBER 1987 LEIDEN - SJZ heeft na de 2-0 over winning op MMO de leiding be houden in de zondag-afdelings competitie. Kickers '69 blijft goed volgen door VNL met de zelfde cij fers te verslaan. Oranje Groen. 2-1 winst bij VNA en ZLC. dat Ranstad Sport met 2-0 versloeg, maken me de deel uit van de kopgroep. MMO - SJZ 0-2 Het heeft MMO bij de start van de competitie nog niet erg meege zeten. Steeds is de ploeg uit Hoog- made veelvoudig op de helft van de tegenstander te vinden, maar sco ren is er zelden bij. Ook tegen kop loper SJZ was de ploeg van trainer Ton Heynen niet de mindere van de opponent. Net zoals tegen Oran je Groen faalde MMO bij het afwer ken van de kansen. Na 15 minuten in de tweede helft liet Rob Retél na mens SJZ zien hoe het wel moest (0-1). Invaller Ronald Vermond ve- hoogde de de score zelfs tot 0-2, maar toen was de thuisclub al dui delijk geklopt. Kickers '69 - VNL 2 - 0 Een evenwichtige wedstrijd met weinig krachtsverschil. Het duur de dan ook tot ver in de tweede helft eer Kickers op een voor sprong kwam. Ook nu maakte spits Addy Koster een voorset van Carlo van Muiden uitstekend af (1-0). Twee minuten later was het nog eens raak. Hein Visser omzeilde uitstekend de buitenspelval en scoorde wederom voor de thuis club (2-0). ASC - Leidsche Boys 2-1 ASC doelman Ton Kloet werd gisteren door de supporters uitge roepen als de man van de wed strijd. Eerst kwam hij op een wat negatieve manier in beeld door een stuiterbal van Martin de Jong wel meien nei uivuruKie. met een puntje waren we al tevreden ge weest". verzekerde hij. De Jodan Boys voetbalde dan ook bepaald niet slecht, maar de acties stierven vlak voor het Leidse doelgebied in schoonheid. De defensie van De Sleutels maakte overuren en kon de zaken klaren omdat de Goudse acties van enige diepgang waren gespeend. Klaas Dekker tenslotte schonk met behulp van ploeggenoot Marcel Groenendijk en de defensie van De Jodan Boys de Vlietbewoners de ongedachte zege (0-2). LEIDEN - De mannen-hockeyers in de regio zijn gistermiddag mager voor de dag gekomen. Het hoogst haalbare was een gelijkspel voor LMHC, Alecto en de Leidse Studs. De vrouwen van Alecto en Noord- wijk kwamen in de eerste klasse A tot volle winst tegen respectieve lijk Leonidas en het sterke Breda. Enkele duels konden door de over vloedige regenval niet worden ge speeld. Schaerweijde - LMHC 2-2. De Oegstgeester hockeyers leef den zich een kwartier uit in fraaie combinaties. Eén ervan, waarbij Bob-Jan Dietrich, Maurits Eiken hout en Marc van Pappelendam waren betrokken, leverde LMHC een strafcorner op na tien minuten spelen. Harmen Jansen Schoonho ven, de man met de grootste slag kracht. gebruikte de mogelijkheid om de thuisploeg op achterstand te zetten: 0-1. De Zeistenaren lieten zich niet onbetuigd en straften dekkingsfouten van de opponent af. Te veel ruimte en een vrije man in de cirkel zorgden voor de gelijk makende 1-1 in de vijfentwintigste minuut. De rust werd gehaald met zeer matig hockey, waarna de thuis ploeg ruim een kwartier domineer- dé en het LMHC zeer lastig maakte met zijn aanvallend ingestelde voorstopper. De ploeg van Martijn Drijver kwam onder zware straf- cornerdruk te staan. De verhou ding was 13 tegen 3 in het voordeel van Schaerweijde dat de 2-1 voor- heel knullig te laten glippen (0-1). In de tweede helft kwam dezelfde ASC-doelman op een wat betere manier in het nieuws. Een verre uittrap van Ton Kloet kwam voor de voeten van Benno Schoonwa- ter, die vernietigend uithaalde voor de winnende treffer. Kloet bouwde met een ereronde een privéfeestje, want even daarvoor had dezelfde Schoonwater ook al de gelijkma ker laten aantekenen. VNA - Oranje Groen 1-2 Hoewel VNA weer niet tot winst kwam had Oranje Groen duidelijk moeite met de ploeg van trainer Pe ter Gorree. Toen Johan de Ridder zwak, maar de gasten kwamen toch als eerste aan de leiding. Door balverlies van Rick Curfs moest Ton van Es een overtreding begaan die werd afgestraft door een doel treffende vrije trap van Willem La- feber (0-1). Voor MVKV bleef er niet veel over dan de pressie te verhogen en een door Curfs doorgekopte hoek schop van Oudshoorn werd door Ron van der Kolk met het hoofd tot doelpunt verheven (1-1). De gast heer bleef op zoek naar meer, maar bleek het eindschot niet in de be sprong al snel na de hervatting uit zo'n situatie greep. De jonge LMH- C'ers kwamen in het laatste deel met gedisciplineerd spel weer goed in de wedstrijd. Tien minuten voor tijd kwam Eikenhout oog in oog te staan met de Zeister doelman en sleepte er een strafbal uit die door Dietrich naar 2-2 werd gepusht. Roomburg - Leonidas 1-4. In de eerste fase kwam de thuis ploeg goed weg tegen de gerouti neerde eersteklasser Leonidas dat de nieuwkomer op een hoog tempo trakteerde. Doelman Cijs voor kwam echter met uitstekende ac ties dat het felle Rotterdamse of fensief in de eerste helft tot een sco re leidde. Jaap Suyk liet na twintig minuten Johan Biekart in het veld komen voor Pieter Winius, waarna Roomburg gevaarlijker werd. Een Leidse strafcorner van de stick van Rutger van Schaik leverde tien mi nuten voor de pauze zelfs de ope ningstreffer op wat tevens de rust stand werd: 1-0. De hoop van de Leidenaars op een goed resultaat werd na tien mi nuten in het tweede deel genivel leerd toen Hans van Ekdom de bal over zijn stick liet rollen en de van de paal afketsende bal alsnog ach ter Cijs werd geslagen. Het in het afgelopen seizoen op de tweede plaats geëindigde Leoni das sloeg toe via een vrije man in de cirkel (1-2), waarna Frank Monta- nus binnen de lijnen kwam voor Van Ekdom om de defensie te or ganiseren. Dat lukte niet helemaal voor Oranje Groen de score open de, kwam VNA na twee minuten al weer gelijk door een inzet van Ed win de Roo. In het tweede spelpart bleef VNA goed spelen. Toch gaf de routine van buurman Oranje Groen de doorslag. Weer was het Johan de Ridder die de zege voor de ploeg van Isaac van Weerlee bin nenhaalde (1-2) ZLC - Randstad Sport 2-0 De ploeg van trainer Daan Kooi- mans heeft zich duidelijk hersteld van een wat stroef begin. Tegen Randstad Sport, dat nog steeds niet in zijn juiste ritme kan komen, werd een regelmatige 2-0 zege be haald. Hans de Kruyff voor de rust en Janus van der Linden na de thee zorgden voor de winstpunten. Warmunda - Alkmama 0-0 De thuisclub is de competitie goed gestart. Gisteren werd op ei gen terrein het sterke Alkmania in bedwang gehouden. Beiden ploe gen faalden uiteindelijk in de af werking. zodat met dezelfde stand geëindigd werd als waarmee was begonnen. ploeg het afweten. Met lange trap pen probeerde Voorschoten de voorhoede aan het werk te zetten en Floreant moest daardoor goed op de tellen passen. Boskoper Henk van Veen leek zijn ploeg lucht te geven (1-0). maar Voorschoten gaf blijk de wedstrijd niet zomaar uit handen te willen geven door tweemaal snoeihard de lat te treffen. Hein de Graaf wist tenslotte in de 84ste minuut Voor schoten de dikverdiende gelijkma ker achter doelman Harald Groe- neveld te werken (1-1). want Leonidas liep nog uit naar 1-4. Groen Geel - Alecto 1-1. De Leiderdorpers kwamen maar moeilijk in hun spel in het harde en rommelige duel tegen de Wasse- naarse tegenstander. Vijf minuten voor rust moest een Groen-Geel- speler, nadat hij Robert Kruidenier had nageslagen, met een rode kaart het veld verlaten. Een lange corner was de inleiding van de 0-1 voor Alecto die door Eric Brabander werd gescoord. Alecto probeerde door een hoog tempo de tien man tellende opponent op de knieën te krijgen. Groen Geel vocht echter voor het waard was en liet nog 1-1 noteren door uit een strafcorner een strafbal te behalen en te verzil veren. Rood Wit - Noordwijk 4-2. In het eerste deel was Noordwijk sterker, maar had pech met twee afgekeurde treffers. Na de doelwis- seling was het eerste Rood Wit dat uit een strafcorner scoorde en Noordwijk nog antwoordde met 1- 1 uit zo'n zelfde situatie door Ralph Wisbrun. De ellende voor Minnes en zijn ploeg begon in het tweede deel. Nadat het 2-1 werd en doel man Jan-Frank Rubingh achter zijn eigen doel moest voor vijf mi nuten na een hard optreden buiten de cirkel, geloofde de Noord wijk- doelman het verder wel en ging zich verkleden. Rood Wit scoorde vervolgens 3-1 uit een strafbal, ter wijl Willem-Jan van Veen Noord wijk weer terugbracht naar 3-2. LEIDEN- In de interregionale klas se van het vrouwen voetbal verplet terde Ter Leede zaterdag Oranje Wit met 9-0. In dezelfde klasse ver loor Lugdunum met 1-3 van HBSS. In de eerste klasse moest SVLV de meerdere erkennen in RAS: 0-3. In de interregionale klasse van de zondagafdeling boekte Iduna een overwinning tegen Nieuwkoop (2- 0). Ter Leede ondervond geen te genstand van Oranje Wit. Voor de Sassenheimse vrouwen scoorden Jenny van der Mark (zevenmaal!) en Gaby Knol (tweemaal). Lugdunum bood HBSS goed te genstand, maar maakte geen ge bruik van de kansen. Sophie van Tongeren scoorde het enige doel punt voor de Leidse ploeg. In de eerste klasse verloor Val- ken'68 met 1-2 van KMD. Voor de pauze had de Wateringse ploeg het betere van het spel, wat resulteerde in de scores van Annelies Barendse en Paula van Reeuwijk. Na de rust nam Valken '68 het heft in handen, maar alleen Carolien Roem benut- Steeds minder vrouwenvoetbal LEIDEN - Het aantal aan de zaal voetbalcompetitie deelnemende vrouwenteams slinkt met de dag. Dit keer gaf Zwarte Wolf, ooit een toonaangevende ploeg, er de brui aan. Omdat Zwarte Wolf zich te rugtrok uit de competitie werd Ji- pi's Tweesprong - Zwarte Wolf niet gesp eeld. Wél door ging in de eerste klasse de strijd tusen Bax en het tweede team van McDonald's. De ploeg uit Leiden won deze ontmoeting met 1 -4. José van der Beek was met drie doelpunten topscorer. Liesbeth Hugenholtz maakte de vier vol voor McDonald's. Voor Bax trof Monique van Berkel de roos. In de tweede klasse won FC Lisse nipt van Kraan Saloon: 4-3. SIZO - SVJ 0-0 (West I) In deze matige wedstrijd waren weinig hoogtepunten te bekennen. De formatie van trainer Gerrit Gar- relts was dan ook blij met het be haalde punt, want het is bij de Hil- legommers genoegzaam bekend dat het Heemsteedse SVJ in de counter bijzonder gevaarlijk is. Zonder doelman had Noordwijk onvoldoende verweer tegen een strafcorner wat nog tot 4-2 leidde. Vrouwen LMHC - Voordaan 1-2. Het loopt nog niet goed volgens LMHC-coach Henk Visser die zijn ploeg wel technisch vind, maar nog te weinig ervaren. Het eerste doel punt kwam toch op naam van LM- HC-speelster Barbara Boertje in de twintigste minuut. Vijf minuten la ter al scoorde Voordaan uit zijn tweede van de in totaal drie straf- corners de gelijkmakende 1-1. De thuisploeg kreeg eveneens drie korte hoekslagen te nemen, waar echter niets mee werd gedaan. De goed keepende Titia Sprey hield haar ploeg in het eerste deel nog in de wedstrijd door een strafbal uit de hoek te duiken. Een minuut na rust scoorde Voordaan 1-2 en gaf de voorsprong niet meer uit han den. Alecto - Leonidas 2-0. Maijet Kruidenier werd de mat chwinnaar van Alecto met twee velddoelpunten. Er waren veel meer kansen om het overwicht op Leonidas, dat de lange klap han teerde, tot uitdrukking te brengen. Corine Vliegenthart had pech met twee schoten net naast. Ook met de korte hoekslagen werd niets ge daan, wat de verdienste was van de Rotterdamse doelvrouw Breda - Noordwijk 1-2. Na twintig minuten legde Maria te een van de vele Valkenburgse scoringskansen. Alphen had het betere van het spel tegen Katwijk (4-2). Voor de pauze kwamen de gasten op voor sprong door een treffer van Heidi Guyt. In het begin van de tweede helft schoot de Alphense Heieen van Wijk raak en vlak daarna scoor de ploeggenote Trudy Langejans. De Katwijkse Ans van der Plas trok de stand gelijk, maar door de treffers van Inge van Elshout (pe nalty) en Marleen Stout gingen de winstpunten naar Alphen. Hazerswoudse Girls had het be tere van het spel tegen Lyra: 3-0. In de tweede helft opende Conny Hoogerwaard de score voor de Ha zerswoudse ploeg, waarna Saskia Versteeg de voorsprong uitbreid de. Het was nogmaals Hooger waard die met haar score de eind stand bepaalde. Trudy Binnendijk miste nog een penalty voor Lyra. Interregionaal Nieuwkoop had tegen Iduna niets in te brengen. Henny Verzaal en Deborah Freu- denthal tekendep voor de scores van de Ter Aarse ploeg. In de hoofdklasse verloor De Sleutels met 0-4 van Stolwijk. De Leidse vrouwen moesten toezien hoe Monique Graag, Kitty Boers, Nicole Honkoop en Sylvia de Kwaadsteniet scoorden. De vierde treffer kwam tot stand uit een pe nalty die werd veroorzaakt door een handsbal van de Leidse Wille- ke van der Scheer. Altior was duidelijk de betere ploeg tegen SJZ: 2-1. Karin Koele- man scoorde de openingstreffer voor de Ter Aarse formatie en ploeggenote Lianda Pieterse breid de de voorsprong uit. De Zoeter- woudse Corinne van der Krogt be paalde met haar doelpunt al voor de rust de eindstand. Randstad Sport moest de meer dere erkennen in het beter spelend RVC '33 (0-1). Petra de Jonge scoor de het enige doelpunt van de wed strijd. Eén van de betere kansen kreeg Klaas Jan Vijn die in de eerste helft een schot van zo'n vijftien meter in de buik van de SVJ-doelman zag belanden. Henk van Marsbergen kreeg eveneens een 'droomkans' voorgeschoteld, maar het vreemd opstuitende leder maakte het de Hillegommer onmogelijk die te be nutten. Grens de basis voor de verdienste lijke zege op Breda. Zij bracht Jac queline de Groot in stelling: 0-1. Ni cole Brouwer was bij Noordwijk uitblinkster. Na rust kwam Noord wijk in de verdrukking wat in de score werd vertaald in 1-1. Een kwartier voor tijd was het Maria Grens die 1-2 scoorde. Keepster Heidi Boogaards hield haar doel verder schoon. Voorne - Forescate 1-1. Een slome eerste helft moesten de Voorschotense hockeysters be kopen met een achterstand in het tweede-klasseduel. Forescate her vond zich echter in de tweede helft en voerde de druk op. Aanvoerster Willemijn van Woensel scoorde ze ven minuten voor tijd de gelijkma ker: 1-1. Vierde klasse De Leidse Studs moesten een achterstand ongedaan maken te gen Waddinxveen en kwamen niet verder dan een doelpunt van Ivo Trijbits: 1-1. Het duel van Cat- wijck tegen Nieuwkoop werd na 11 minuten gestaakt (0-0) nadat Willem Meewisse zijn been had ge broken en het veld te slecht werd bevonden. Drie van de vyf strafcor- ners werden door Dopie tegen de Katwijkse vrouwen benut: 3-0. In de vierde klasse B was Adelbor sten in zijn thuiswedstrijd veel sterker (5-0) dan het met veel jeugd optredende Hisalis. NIEK FAAS In de eerste klasse versloeg UDO Stompwijkse Girls met grote cij fers: 10-0. Voor de Oegstgeestse ploeg scoorden respectievelijk: Franka de Boer (tweemaal). Henny van der Kolk, Helene Zandbergen. Margreet Knetsch. Renate Verwer. Veronique Hollander en Ria Juf fermans. De overige twee treffers werden door speelsters van Stomp wijkse Girls in eigen doel gescho ten. FC Lisse dolf het onderspit tegen Iduna 2: 1-3. In de eerste helft had de thuisploeg het betere van het spel, wat resulteerde in een treffer van Ellen van der Zwan. Na de pau ze was het goéde spel bij FC Lisse echter zoek, waar de Ter Aarse Belinda Koopmans (tweemaal) en Diane Westerwaal gebruik van maakten. Teylingen behaalde de winst punten tegen UVS (3-0). Els van der Nouland, Ellis de Vreede en Els van Nobelen scoorden voor de Sas senheimse formatie. Na de pauze kregen de Leidse vrouwen het be- LEIDEN - Valken '68 heeft in de aanloop van de competitie geen re den tot klagen. Uit de drie tot nu gespeelde wedstrijden peurden de Valkenburgers zes punten. Het af gelopen weekeinde dolf het zwak ke SVLV met 0-3 het onderspit te gen de koploper in de eersteklasse van Leidse zaterdagafdeling. Ha- Overleden LEIDEN - De afgelopen week is een drietal plaatselijk beken de sportmensen overleden. Voorzitter Moring (59) van SVOW, penningmeester Keu- ning (64) van Ter Leede en Jan Mulder (57), lid van Lugdunum en bovendien consul bij Roo- denburg laten bij hun vereni gingen een leegte achter. De wedstrijden Kagia-SVOW en Oegstgeest-Ter Leede werden wegens directe -familie-relaties uitgesteld. Sloos kampioen Zuid-Holland DEN HAAG - Henny Sloos werd gisteren in sporthal Overbosch in Den Haag Zuidhollands kampioen judo voor mannen onder de 21 jaar. In de klasse tot 95 kilogram won de leerling van sportschool Aad van Polanen zijn drie wedstrijden bin nen tien seconden. Door deze ver richting plaatste Van Polanen zich voor het Nederlands kampioen schap dat op 26 september in As sen wordt gehouden. - Tijdens het internationale judotoernooi in de Oostenrijkse plaats Leonding hebben de Neder landse dames tweemaal zilver en twee keer brons veroverd. De twee de plaatsen waren voor Chita Gross (tot 61 kg) en Irene de Kok (72 kg), Jessica Gal (48 kg) en Ange- lique Series (boven 72 kg) moesten met de gedeelde derde plek tevre den zijn. SPEEDWAY - Denemarken heeft zondag voor de vijfde achtereen volgende keer de wereldtitel speedway voor teams veroverd. Geleid dpor wereldkampioen Hans Nielsen én Eric Gundersen won nen de Deense coureurs twaalf van de twintig heats. De Verenigde Sta ten werd tweede en Tsjechoslowa- kije derde. tere van het spel, maar zij verzuim den van hun kansen gebruik te ma ken. SVLV verloor met 0-2 van Kic kers '69. In de eerste helft had de Leimuidense formatie het betere van het spel. Karin Vogelaar en An nelies Wit maakten gebruik van de ze machtspositie en brachten de bal in het doel. Na de pauze nam SVLV het heft in handen, maar verzilverde de mogelijkheden met. SJC en Alkmania speelden een gelijkopgaande wedstrijd, maar de Noordwijkse vrouwen maakten beter gebruik van hun kansen (3-2). Helène van der Weijden tekende voor de drie treffers van de gast vrouwen. Brigitte Zaal en Sabine Kuipers schoten raak voor de ploeg uit Oude Wetering. LFC walste over Foreholte heen 7-0. Voor de Leidse vrouwen scoor den Natasja Kruts (tweemaal), Re- gina Sczorba, Diana van Putten, Brenda van Stralen, Corinne Gal- jaard en de Voorhoutse Ingrid Veenhof (eigen doelpunt). zerswoudse Boys behaalde het tweede, gelijke spel op rij door te gen KRV de brilstand te handha ven (0-0). In de tweedeklasse haal de ZLC verrassend uit door Abbe- nes met 2-8 de oren te wassen. SVLV - Valken '68 0-3 De Valkenburgse zege was zon der meer verdiend, maar had meer waarde gehad indien SVLV wat meer tegenstand had geboden. Mark Duindam stond aan de basis van het eerste doelpunt toen hij Ton Gruijters voor het Voorscho tense doel in vrije positie aanspeel de. Gruijters liet zich het buiten kansje niet ontnemen (0-1). De tweede treffer was al snel een feit toen Rob Binnendijk de Voor schotense defensie zijn hielen liet zien (0-2). Valken liet de teugels wat vieren en Voorschoten kreeg zowaar enkele kansen. Zeker toen de bezoeker ook nog op de indivi dualistische toer ging leek er meer voor de thuisploeg in het verschiet te liggen. Ronald de Wit maakte echter aan alle Voorschotense illu sies een einde (0-3). Hazerswoudse Boys - KRV 0-0 De Hazerswoudenaren hebben het in deze wedstrijd lelijk laten liggen. Léon Laros en Kees van Tol misten de eenvoudigste kansen en Gerard van de Haas en Edwin de Jong vonden makkelijker paal en lat dan het net. Eerlijkheidshalve dient wel ver meld te worden dat KRV danig ver zwakt (zes invallers) aan de wed strijd begon. Bovendien moest Katwijker Leo Valk in de 55ste mi nuut het veld ruimen na een slaan de beweging naar een tegenstan der. LSW - Woubrugge 1-0 De bezoekers hebben in dit rom melige duel eigenlijk maar één gro te kans gehad. Nadat René van der Kooy zich op de rechterflank had vrijgespeeld bereikte zijn voorzet ploeggénoot Peter Koetsier die de uitgelezen mogelijkheid op enkele meters van het doel verprutste. LSW daarentegen kreeg meer dere kansen waarvan één de wed strijd besliste. Ronald Hoogen- doorn liet tegen de wind in van af stand een schot vertrekken dal LS- W de 1-0 zege schonk. Alphia - TAW 0-1 De equipe van trainer Carel Ca- ron domineerde vrijwel negentig minuten lang, maar kon pas in het tweede part het overwicht in een doelpunt uitdrukken. Met name Frank Aartman had pech bij een aantal mogelijkheden en Harald Gérard had moeite om alleen voor de Alphia-doelman de score te ope nen. De thuisploeg kon tegen TAW maar weinig weerwerk leve- Dat de gasten met de winst gin gen strijken was te danken aan Kees Reijngoud. De opgekomen laatste man vond na een geslaagde combinatie als enige het vijandelij ke doel (0-1). Tweede Klasse Meerburg speelde tegen LFC bepaald niet best, maar Wim van Zwieten, Ron Koomen en Theo van Kuijk leverden drie puntgave treffers af die voldoende bleken voor de 1-3 zege. Voor LFC scoorde Fred Martijn tegen. GWS kwam te gen HVZ (3-1) wat gelukkig aan de doelpunten (Jaap de Best, Percy Looman en Fokke van der Reydt), maar daar zullen de Sassenheimers maling aan hebben gehad. Leen Ditmars redde voor HVZ de eer. Peter Blok (3x), Sjaak Nefkens (3x), Peter Krauwel en Hans den Hoedt van ZLC stonden aan de ba sis van de 2-8 overwinning op Ab- benes. De Abbenesser tegentref fers werden geproduceerd door Marco Troost en Peter Tamerus. Zilveren Molen VOETBAL Lugdunum speelt morgenavond thuis tegen UVS in het kader van het toernooi om de Zilveren Molen. De aanvang van de wedstrijd is 20.00 uur. LEIDEN - De wielerronde van Voorhout voor liefhebbers/veteranen ont aardde zaterdag onder de stormachtige weersomstandigheden in een compleet slagveld. Het duo Gerrit Kleinveld-Ron Bakker zei het peloton practisch van het vertrek af vaarwel. De twee vluchters werden later in de koers slechts door de gedubbelde restanten van datzelfde peloton terug gezien. In de eindspurt liet Lissenaar Kleinveld, eerder al winnaar van de leidersprijs, zien wie er in deze koers de sterkste van de twee was. Van de resterende achtervolgers snoepte een uit de groep ontsnapte Karei Teeuwen uit de Zilk de derde plaats in de wacht, met achter hem Bollenstreek-clubgenoot Ton van Duivenbode en Rhett van Trigt uit Hil- legom op de plaatsen zes en zeven. Swifters John Kuyvenhoven en Piet Kralt finishten op beduidend grotere achterstand als de nummers 13 en 16. Amateurrenner Marco Vermeij reed niet alleen gisteren een sterke ron de van Alphen aan den Rijn, maar was zaterdag tijdens de zware ronde van Berkel al goed voor een derde stek. Achter een ontketende Peter Ho- gervorst zag de Bollenstreker zich in de spurt om de tweede plaats ge klopt door mede-vluchter Matthieu Hendriks. In Amersfoort kwam Swif ter Jan-Hendrik Lagerweij zaterdag als twaalfde over de meet. Voor ju nior Martin Kokkelkoren uit Noordwijkerhout, was gisteren bij een der- nykoers in Tilburg een tweede plaats weggelegd. Omwille van zijn over tuigende resultaten bij de junioren zag Kokkelkoren zich inmiddels ver zekerd van een contract bij de Noordhollandse Moone-Glas ploeg. Mar tin Schalkers behaalde gisteren een eervolle vierde plaats in de Grote Prijs Fourmies. In Noord-Frankrijk moest hij winnaar Adri van der Poel slechts tien seconden voor zich dulden. LEIDEN - De van VTL overgekomen Klaas Dekker is voor De Sleutels een gouden aan winst gebleken. Vorige week scoorde de Leidse puntspeler al tweemaal tegen Rohda '76' en afgelopen zaterdag voegde Dekker tegen De Jodan Boys (0-2 winst voor De Sleutels) nog twee treffers aan zijn totaal toe. De duels Floreant-Voorschoten en MVKV-Zwammer- dam eindigden beide in 1-1 en ook SIZO (West I) behield tegen SVJ het evenwicht (0-0). De Jodan Boys - De Sleutels 0-2 Een nuttige overwinning voor de ploeg van trainer Jan van Bemme- len. Nuttig vooral omdat de Goud se ploeg historisch gezien een 'Angstgegner' is, zoals Van Bem- MVKV - Zwammerdam 1-1 De Katwijkers kregen een flink aantal kansen toegemeten, waar van de mooiste op één meter van het doel door Martin Oudshoorn om zeep werd geholpen. Het spel nen te hebben. Floreant - Voorschoten 1-1 De thuisclub had tegen de storm in het betere van het spel, maar in de afwerking liet de Boskoopse Martin Oudshoorn van MVKV stelt alles in het werk om Zwammerdam op de knieën te krijgen.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16