Wel of niet tegen mannen knokken? Positie vrouw in de kunst internationaal ook slecht Nieuw ballet Kylian absolute wereldldasse Schrijvers uit Sovjetunie naar Amsterdam KIJKUIT KUNST PAGINA 27 LEIDEN - Ook internationaal gezien hebben vrouwelijke kunstenaars het moeilijk. In de ons omringende landen Duitsland. Engeland. Italië, en Oostenrijk is de sociaal-economische positie van deze groep vrouwen slecht te noe men. De Engelse vertegenwoordigster, Pauli ne Barrie liet, gistermiddag op het internatio nale gedeelt van het symposium, in een kleur rijk verhaal weten hoe haar organisatie 'Wo men Artists Slide Library* aan geld en profes sionele krachten moet komen. Alle mogelijke fondsen worden door de Engelse ladies aange boord en zelfs een rijke jonge zakenvrouw (die bestaan) is bereid gevonden de organisatie ge durende twee jaar financieel te steunen. Ook haar inventarisatie van vrouwen die deelnemen aan grote belangrijke Engelse ten toonstellingen was lachwekkend laag te noe men. Hetzelfde gold voor prijzen in de beelden de kunst. Sinds 1969 was daar geen dame meer voor in aanmerking gekomen. De anderen kwamen met dezelfde armoedi ge verhalen. Karla Fohrbeck uit Duitsland ha merde op de publiciteit. Vrouwelijke kunste naars moeten volgens haar meer de publiciteit opzoeken. Pas dan worden er namen onthou den. Belangenorganisaties moeten daar beter op inspringen. De jubilerende Nederlandse organisatie. Stichting Vrouwen in de Beeldende Kunst (SVBK), kwam ook met schrijnende cijfers over het aankoopbeleid van Nederlandse mu sea. Gemiddeld blijkt er niet meer dan 1.5 pro cent van het budget aan vrouwen te worden be steed. van het ministerie van Welzijn. Volksgezond heid en Cultuur, had een heel rooskleurig ver haal. Volgens hem is het Nederlandse beleid zo ingericht, dat er voor vrouwen geen belemme ringen voor subsidieaanvragen bestaan. Dat wisten de symposiumgangers ook wel. "In principe niet. Het gaat er alleen om: hoe word je als vrouwelijk kunstenaar ontdekt? Als je niet bekend bent. krijg je geen subsidie enz. enz. Een open deur dus aldus Annemieke Hagens van de SVBK. De SVBK bestaat uit vrijwilligers en krijgt 25.000 gulden subsidie van het ministerie van Sociale Zaken. Internationaal gezien lijkt samenwerking voor de hand te liggen. Behalve de eigen rege ringen zullen nu ook commissies in EEG-ver- band 'bewerkt* worden om de problemen van kunstenaressen onder ieders aandacht te bren gen. In deze branche valt nog veel te doen. Zo ergert Liesbeth Bax (Stichting Vrouwen en Muziek) zich al enige jaren aan raden en be stuurders die volgens haar werke lijk de ballen verstand hebben van vrouwen in de muziek. "Ze weten niet wat vrouwelijke componisten aan muziek op tafel hebben ge bracht. Ze weten niets van vrou wenensembles, vrouwenorkesten ga zo maar door. Hoe kan je dan doordringen in tijden dat de mid delen schaars zijn?" De aanbeve ling van de gemeente Leiden om jury's en commissies voor de helft uit deskundige vrouwen te laten bestaan, juichtte ze dan ook van harte toe. Phil van der Linden van Cine- mien verklaarde dat er in de film wereld heel veel goede produkten door vrouwen worden afgeleverd. "Dat wordt ook algemeen erkend. Helaas, de vertoningen in filmhui zen blijven uit". Het vermoeden be staat bij haar dat er mannen selec teren die vrouwen (bewust) over het hoofd zien. Haar suggestie voor de Leidse kunstnota luidde als volgt: "Geef filmhuizen alleen sub sidie als op het jaarprogramma ook films van vrouwen staan". September 1987 staat in Leiden wat de cultuur betreft voor een belangrijk deel in het teken van vrouwen en kunst. Maar liefst vijf Leidse galeries, het museum de Lakenhal en de Pieterskerk exposeren op dit moment werk van vrouwelijke kunstenaars. De Pieterskerk her bergt beeldende kunst. Het is de grootste tentoonstel ling ooit in Nederland door vrouwen gemaakt. Jaap Boersma. voorzitter Voorzieningenfonds voor Kunstenaarswas gisteravond speciaal naar Leidpn jen om de expositie 'Ruimte voor Vrouwen' te ope- "Uit respect en bewonderingliet hij de vele toe- de met kunst gevulde Pieterskerk weten. schouwers Op de foto staat oud-minister Boersma bij het kunst werk "t vliegtvan Herma van den Heuvel. Zij is één van de 21 exposantendie door een speciale commissie van deskundigen zijn geselecteerd. Uit Leiden doet de kunsteno LEIDEN - De gemeenten moeten voor de schone kunsten recht streeks geld krijgen van de over heid. De provincie moet daar niet als een log apparaat tussen zitten, want dan kan er van een gemeente lijk kunstbeleid geen sprake zijn. Dat was de belangrijkste en meest eensluidende conclusie op het gis teren gehouden symposium over de positie van vrouwen in de kunst. door Saskia Stoelinga Deze aanbeveling van de onge veer 150, veelal vrouwelijke, sym posiumdeelnemers, stond ook in de Leidse kunstnota 'Mogelijkhe den voor een gemeentelijk beleid voor vrouwen in de kunstsector' die wethouder Kuijers (cultuur) gisteren officieel presenteerde tij dens een paneldiscussie over dit onderwerp in het Leidse stadhuis. Alle mogelijke loftuitingen kreeg de gemeente Leiden daarvoor toe gezwaaid. Volgens panelvoorzitter Yvonne van Baerle, algemeen se cretaris van de Raad voor de Kunst, was nog nooit in de Neder landse geschiedenis een dergelijke nota verschenen. In de Leidse kunstnota staan suggesties en aanbevelingen voor gemeenten in Nederland (inclusief Leiden) om de positie van kunste naressen (beeldende kunst, thea ter, literatuur, muziek, fotografie, film en video) te verbeteren. Want ook daarover was het panel het eens: "Er zijn hoe dan ook dwin gende maatregelen nodig om vrou wen in de kunstsector op gelijke voet te kunnen behandelen als hun mannelijke collega's. Nu zijn er nog teveel barrières en obstakels waardoor kunstenaressen niet worden opgemerkt". Echter, over de manier waarop dat moet gebeuren verschilden de vrouwen nogal. Een kloof werd zichtbaar. Zo meende regisseuse Agaath Witteman dat vrouwen de hand in eigen boezem moeten ste ken. "Ik ben het zat om crèches of werkruimten in buurthuizen via nota's aangereikt te krijgen. De tijd van het patriarchaat is over. De tijd is voorbij om mannen aan te vallen of gemeenten de schuld te geven. We zijn een stadium verder". De re gisseuse van onder meer theater Persona was van mening dat (thea- ter)vrouwen hun werk moeten ana lyseren om tot een juiste definitie van (vrouwen)theater te komen en vervolgens zelfinitiatieven moeten nemen om zich verder te ontwikke len. Geen verstand In de sectoren muziek en film wil men nog wel tegen de mannen knokken die de dienst uitmaken. Voor de vrouw in de literatuur is op gemeentelijk niveau weinig te doen. Of het moet het stimuleren en subsidiëren van schrijfwork- shops. poëzielestivals en schrijf wedstrijden zijn. Dat was tenmin ste de mening van schrijfster Ankie Peypers. Zij meende dat kinderop vang niet in een kunstnota thuis hoorde. "Kinderopvang moet er voor alle vrouwen in alle beroepen zijn. Dat is een randvoorwaarde" Hoewel veel symposiumgangers het met haar eens waren, vond Yvonne Baarle het toch een dom me zet om dat uit de nota te schrap pen. "Kinderopvang is nog lang met goed geregeld Zo blijft men daar attent op", aldus haar advies. Middelpunt En wethouder Kuyers? Hij straalde als mannelijk middelpunt en zegde toe de nota na wat hij alle maal had gehoord op sommige punten te zullen bijstellen Bete kent dit dat Leiden een ideale stad wordt voor kunstenaressen? Nee, want net zoals in andere gemeen ten is er maar een klein budget voor de kunst en zullen er volgens Kuijers prioriteiten moeten wor den gesteld. Betekent dit dat de kunst van vrouwen voorrang krijgt? Ook hierop liet de wethou der een aarzelend 'nee' horen. De nota zal eerst moeten worden be sproken in diverse gemeentelijke commissies voordat de gemeente raad zich erover kan uitspreken. En daar kunnen nog wel enige maanden over heen gaan en dan zou er weer een veel minder roos kleurig beleid voor vrouwen uit te voorschijn kunnen komen. "Enfin, laten we het er maar op houden dat de bedoelingen goed zijn", aldus de laatste vragenstel- ster, die hiermee gelijk de proble matiek van de dag nog eens kern achtig samenvatte. Scène uit het ballet 'St. Joris rijdt uit' van Jiri Kyl DEN HAAG - Met drie wereld premières en één herhaling op het programma opende het Ne derlands Danstheater het Hol land Dance Festival aan het Haagse Spui. De lang gekoester de wens van zakelijk leider Carel Birnie gaat met de nieuwe behui zing in vervulling. Architekt Rem Koolhaas ontwierp een theater speciaal voor dans en hij is daar, dunkt me, goed in ge slaagd. Al zal ik ei" wel even aan moeten wennen dat ik mijn kof fie voorlaan drink in de Nuts- spaarbankfoyer. Sponsoring is in, nietwaar? Artistiek leider Jiri Kylian nam twee van de drie wereldpre mières voor zijn rekening: 'St. Joris rijdt uit" en 'Evening Songs" Beide choreografieën zijn wezenlijk verschillend van aard. 'Evening Songs' is een vrij korte, nogal klassieke choreogra fie, gedanst op een viertal koor liederen van Antonin Dvorak, waarin "een moment van eenvou dige harmonie, dat voorbijgaat' wordt getoond. Zo heb ik het ook ervaren, als iets dat eenvoudig en vloeiend voorbijging. Weinig opzienbarend. Dit in tegenstel ling tot 'St. Joris rijdt uit', een fragmentarisch ballet van Kylian dat zeer theatraal is en associa ties oproept met het expressio nistisch danstheater van Pina Bausch, dat overigens zelf in ok tober naar Het Holl. Dance Festi val in Den Haag komt. De uit vier onderdelen bestaande choreo grafie wordt door een choreo graaf aan elkaar 'gemimed'. Bij alles wat deze choreograaf op dat moment aan resultaat ziet. vraagt hij zich peinzend af waar hij mee bezig is en schudt hij zijn hoofd. Op deze manier levert hij com mentaar op zijn balletten en zijn situatie: 'It's always the same - the same situation - the same ele ments choosing-deciding - when is it ready? It's about - reflection - repetition - Het relativerende commentaar in deze intermezzi, komt terug in de vier onderdelen van de 'eigen lijke' choreografie: zo wordt bij voorbeeld een weinig dansante glamourshow van glamour ont daan doordat de dansers ieder hun in hun bilspleet opgekropen pakjes naar beneden trekken, of blijken drie aanvankelijk iden tiek zwangere vrouwen ieder op hun eigen manier zwanger: de zelfde zwarte speelbal die onder hun jurken zit. ontpopt zich bij de één als een loodzware zwarte bowlingbal, bij de ander als een zwarte ballon en bij de laatste stuitert de babybal. Kylian is in 'St. Joris rijdt uit' uit op humor en theater, op spel en effekt. De prachtige beelden, de veelheid en de snelheid, kortom het spek takel is van absolute klasse en wat mij betreft mag Kylian m van dit soort theaterstukken gaan maken. De première 'Wet Desert' van Hans van Manen is helaas niet van die wereldklasse. Al na enke le minuten te hebben gedanst, loopt één van de danseressen weg, gevolgd door een videoca mera. De video wordt in de zaal op een groot doek geprojecteerd zodat we de dansers volgen in andere gedeeltes van het ge bouw: de dansstudio, de gangen en het zwembad. Daarin ligt de danseres inmiddels te spartelen. Wanneer de andere dansers haar uit het water willen trekken, val len ze er prompt om de beurt in en ontstaat er iets als een water ballet. Daarna kleden de dansers zich in de sutdio uit en komen zij weer op de dansvloer om in hun ondergoed het laatste deel vane choreografie af te dansen. Op zich een aardig idee, maar de uitwerking ervan is ongelofe lijk knullig en voorspelbaar. Je krijgt het gevoel of het even snel in elkaar is geflanst: elk gevoel voor verhouding en balans ont breekt. Het duurt te lang en de herhalingen maken het saai. Van Manen slaat met 'Wet Desert' de plank mis: het is aan het camera werk van Henk van Dijk te dan ken dat je niet in slaap valt bij deze vertoning. Kylian toont met 'St. Joris rijdt uit' zijn meesterschap, al zal dit voor de meeste toeschouwers even wennen zijn: zij zagen giste ren in ieder geval liever de klas siekere stukken zo als de herha ling van Kylians sinfonietta die met veel bravogejuich werd ont vangen. Maar ik vond 'St. Joris' veel spannender. AMSTERDAM (ANP) - Zes schrij vers uit de Sovjetunie nemen eind mei volgend jaar deel aan een inter nationale conferentie over moder ne Sovjet-literatuur aan de Univer siteit van Amsterdam. Het zestal is uitgenodigd door Dr. M. Broek- meijer van het Oost-Europa Insti tuut van de universiteit. Broekmeijer toonde zich giste ren erg enthousiast. Geen van de schrijvers was voor zover bekend eerder in Nederland. Het bezoek is volgens Broekmeijer ook voor West-Europa uniek, omdat nog nooit - tegelijk - een dermate grote groep Sovjet-schrijvers in hel bui tenland optrad. De zes auteurs, die naar Amster dam komen zijn: Vladimir Karpov, Grigori Baklanov, Valentin Raspu tin. Viacheslav Kondralev, Boris Mojaev en Anatoli Strelianyi. Tij dens de conferentie komen drie thema's aan de orde: Russische li teratuur in relatie met de Tweede Wereldoorlog (Baklanov en Kond ratev) in relatie met het milieu (Rasputin), alsmede het platteland (Strelianyi en Mojaev). Karpov is eerste secretaris van de Russische schrijversbond. De uitnodigingen aan de schrij vers liepen via de Russische am bassade in Den Haag. Broekmeijer "De ambassade heeft ons niets m de weg gelegd. Wc konden zelf kie zen welke zes schrijvers we wilden uitnodigen". Exposities Galerie Denise Stephan - monoprints Onno de Graaf en beelden Jan de Graaf, vr, za. en zo van 13.30-17.30 uur. t/m okt. LAK-galerie - Clemens Zalm (fotogra fie) en Willemijn Bouman (schilderin gen op papier), tot 3 okt. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, Moderne Japanse Kera miek van Keiko Hasegawa, 'De jaar getijden van de mens', tot 27/9: di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur Stedelijk Museum De Lakenhal - Ou de Singel 28-32, werk van 10 vrouwe lijke kunstenaars uit de periode van 1600 tot heden, tot 18/10. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, perma nente tentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Piggelmee - Jan Vossensteeg 59, pas teltekeningen van Ineke Doove, t'm 24/9; ma. t/m za. 9-18 uur Waaggebouw - Aalmarkt 21, schilde rijen van Peter van Emmerik, Bert Ju en Bert Kienjet, tot 19/9; di. t/m za. 12- grafe Alice Odilon. tot 2/10 Pand Caecilia - Caeciliastraat 18, werk van 12 vrouwelijke kunstenaars met diverse technieken, tot eind sept. ma. en di. van 14-16.30 uur Ars Studio - Pieterskerkgracht 9. werk van 7 vrouwelijke kunstenaars, met diverse technieken, t/m 27/9; do. t/m zo. 13-16 uur, wo. 10-12 uur Pieterskerk - expositie onder de titel- 'Women Art Room', Ruimte voor tot 25/9. di. t/m za. 10-16 u ArtTheahouse 'Oude Rijn' - Stille Ma re 4. schilderijen van Stephine van Gennip, t/m 1/11; ma. van 12-18 uur. di. t/m za. 10-18 uur. do. tot 21 uur, zo. 11-18 uur. Holiday Inn (blauwe gang) - Haagse Schouwweg 10. Gerrit van Elteren. bloemen en landschappen, technie ken met het paletmes; t/m 7/10. Beuys, Anton Heijboer. Aad van Hou- welingen en Bert Ju. t/m 19/9; wo. t/m za. van 14-17 uur, do.avond van 19-21 Verboket uit Roelofarenclsveen t/m sept.; di. en vr. 10-18 uur, wo. do. 10-21.30 uur, za. 7.30-18 i Alphen Rhijnkade elf - Rijnkade 11, bodem vondsten uit Alphen en Aarlander- veen, t/m sept.; di. t/m za. 10-17.30 uur. vr. van 10-21 uur. Etsen van Lucie Meulendijks; aqua rel-zeefdruk op linnen 'Vogels langs de waterkant' van Nell Heins; di t/m za van 10-17.30 uur. vr. van 10- 21 uur Katwijk aan Zee Katwijks Museum - Voorstraat 46, Hans von Bartels met olieverfschilde rijen en gouaches, t/m 26/9; di. t/m za. 10-12 uur en 14-17 uur Noordwijk Petit Royal - Voorstraat 76, Tiny van der Sar met kleuretsen 'Bloemen en planten in de Orangerie', geopend' dag. behalve wo. na 14 uur Noordwijkerhout Openbare bibliotheek - Herenweg 2, schilderijen van G. van Loon en werk stukken van enkele klassen van Col lege Leeuwenhorst met als thema 'de fiets', tot 30 sept.; ma. wo. vr. 14-17 uur en 19-21 uur. do en za. 10-12.30 uur Warmond Galerie de Pomp - Dorpsstraat, etsen van Alice de Brabander en tekenin gen van Ton Hendriks, tot 1/10; di. en vr. 19-21 uur, wo. 10-12 en 14-16 uur- ,do. 14-16 uur, za. en zo. 14-16 uur Vereniging Het Oude Raadhuis Dorpsstraat 36, aquarellen van Ben Haver, t/m 30/9; di. 19-21 uur. wo. do zo. 14-16 uur, za. 11-16 uur Wassenaar Cultureel Centrum 'De Warenar' Kerkstraat 75, keramiek van Marcel B. Keezer, t/m 12/9. Spiegel-Kramer, keramische land schappen, t/m 20/9; dag. 11-17 uur. do. en vr. ook van 19-21 uur. Concerten Klassiek De reeks lunchpauzeconcerten in de Hooglandse Kerk wordt woensdag middag 16 september besloten met een bespeling van het orgel door de Ann Page uit Cambridge. Aanvang 12.30 uur De concertserie 'Oude Muziek in Oudheden' begint vrijdagavond 18 september met een optreden van het Nederlands Kamerkoor in de Taffeh- zaal. Onder leiding van de dirigent Paul Nevel zal een programma wor den uitgevoerd, dat is gewijd aan Ita liaanse meesterwerken uit de Renais sance. Aanvang 20.15 uur. POP Vanavond is er in het Leids Vrijetijds centrum een swingavond in de grote zaal en speelt de band Tobi Dammit in het zoldercafé. Deze driemansfor matie maakt moderne wave. Aanvang 22.00 uur; Breestraat 66, Leiden In het Leids Vrijetijdscentrum is za terdag een optreden te verwachten van de groep I've Got The Bullets. Be kend van hun hit 'It should have been me'. De band behaalde een finale plaats in de Grote prijs van Neder land '85 en heeft inmiddels een reeks indrukwekkende optredens op Ne derlandse podia achter de rug. De centrale figuur in de groep is Fréderi- que Spigt, door haar inbreng als com poniste, maar zeker ook door haar stem drukt zij een belangrijke stem pel op de groep. Aanvang 22.00 uur; Breestraat 66, Leiden. In het jongerencentrum de boerderij vanavond een optreden van the Key- tones. The Keytones is een op Ameri kaanse stijl geïnspireerde rock- en rollgroep met doowop, close harmo ny, rockabilly en jive. Aanvang 22.00; Voorweg 146, Zoetermeer Lezing Een bijzondere lezing met filmverto ning wordt donderdagavond 17 sep tember in de Kapelzaal van K&O ver zorgd door het Instituut van Culture le Antropologie. Een en ander betreft een onderzoek dat een groep Leidse antropologen twee jaar geleden heeft verricht in het Spaanse bergdorp San Juan naar de oorzaken en de volgen van het verschijnsel dat veel meisjes uit het dorp vertrokken om elders werk te vinden. Toen er in het gebied, dat bekend staat als de Vallei van Plan. advertenties in de Spaanse kranten verschenen, waarin vrouwen werden opgeroepen om de streek weer te bevolken, en er in de vallei- dorpen vrijgezellenfeesten werden gehouden, kreeg deze kwestie veel publiciteit. De filmlezing, waarvoor bij K&O kaarten verkrijgbaar zijn, begint om 20.15 uur Leiden l, do 17, 20.15 uur; Residentie Orkest olv Hans Vonk, werk van (vr- )Loevendie, Keuris en Wagemans; (zo)Haydn en Stravinski; (ma. di)Ts- jaikovski; (do)Haydn. Dvorak en Schumann. vr 11, za 12, di 15. wo 16. do 17. 20.15 uur. optreden van Nederlands Dans Theater. zo 13, ma 14. 20.15 uur; optreden van José Limón Dance Company. Circustheater za 12, 20.15 uur; Japanse Theater groep Super Ichiza met 'King Lear'. Zweden (viool), mmv Aldert Vermeu len (piano), werk van Beethoven, Pro- kofjev en Wieniawski Appeltheater wo 16, do 17, 20.15 uur; Toneelgroep 'De Appel' met 'Niemandsland' van Harold Pinter, met Willem Wagter, Cor van Rijn c a. Nederlands Congresgebouw briks, Marco Bakker en het Brabants Orkest. Diligentia vr 11, za 12, 20 15 uur; Frisse Jongens met 'Ons Lowietje heeft een engel ge- Lcidse Schouwburg ma 14, 20.15 uur; Barbara Duyfjes en Lisa Marcus met 'The Perfect Portrait'. di 15, 20.15 uur; Hedendaagse muziek van vrouwelijke componisten, mmv Elena Vink, Helen Metzelaar, Peppie Wiersma, Monique Copper. Trees Hoogwegt e.a. wo 16, 20 15 uur; Adelheid Roosen. Karin Bloemen, Frans Mulder e.a in 'De Vijfde van Purper'. Laktheater do 17, 20.30 uur; LAK-productie 'Elektra', regie: Gijs de Lange Den Haag Koninklijke Schouwburg dag., 20.15 uur; Haagse Comedie met 'Een bijzondere dag' van Ettore Scola. met Trins Snijders. Willem Nijholt Haalt Nederland 1984?' Amsterdam Carre dag. (beh ma) 20.15 uur, za en zo ook 13.00 uur; Misical 'Cats' van Andrew Lloyd Webber, Trevor Nunn, Gillian Lynn. Concertgebouw za 12 t/m di 15, 20.15 uur (zo alleen 14.15 uur); NedPho symfonie-orkest olv David Willcocks mmv The London Bach Choir, Kinderkoor van de Geert Groote School, werk van Holst, Britten en Walton wo 16, 20.15 uur; Concertgebouwor kest olv Jan Krenz, mmv Guarneri Trio, werk van Stravinsky, Weber. Van Beethoven en Sibelius C.C. Amstelveen wo 16.20.15 uur; Ivonne Lex en Anne- Marie Picard met 'De Amenkaanst pausin' van Esther Vilar. do 17. 20.15 uur; 'De klusjesman' var Muziektheater za 12, di 15,20.15 uur; De Nederlandse Opera met 'Tristan und Isolde' van Wagner, mmv Concertgebouworkest olv Helmut Haenchen. vr 11. ma 14. wo 16. do 17. 20.15 uur. Het Nationale Ballet met 'Buigen of barsten' Van Dantzig; 'Symphonien de Nederlanden' Van Manen; 'Adagio Hammerklavier' Van Manen, mmv Noordhollands Philharmonisch Or kest olv Adam Gatehouse. Nieuwe de la Martheater vr 11za 12,20.15 uur;Agnes van God' met Linda van Dijk, Henny Orn, Ma rie-Louise Stheins. di 15, wo 16, do 17, 20.15 uur; 'Helder als Glas' van Phil Young, met Hans Cornelissen, Dorijn Curvers, Ellissig- ne Kraaykamp. Stadsschouwburg vr 11, zo 13. 14.00 uur.za 12.20.15 uur Hoofdstad Operette met 'Wiener Blut' van Johan Strauss, met Marga de Boer, Jacco van Renesse e.a. ma 14, 20.15 uur; Japanse Theater groep Super Ichiza met 'King Lear', een Rock Kabuki voorstelling. Rotterdam De Doelen vr 11. di 15, wo 16. do 17. 20.15 uur; Rotterdams Philharmonisch Orkest olv James Colon, mmv (vr)Susan Dunn, sopraan, werken van Dvorak en Verdi; (di. wo en do) Michi Kuya- ma. piano, werk van Mozart en Ma hler. za 12, 20.15 uur; 'Ein Abend in Wien' met Marjon Lambriks, Peter Minich, Marco Bakker, mmv Brabants Orkest olv Jan Stulen, werken van Strauss. Lehar, Stoltz e.a Theater Zuidplein vr 11, 20.15 uur, Japans Theatergroep Super Ichiza met 'King Lear', een Rock Kabuki voorstelling. Luxor Theater di 15, wo 16, do 17,20.15 uur. Paul van Vliet met zij one-man-show 'Over Le-

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 27