14 t/m 18 september '87 mededelingen gemeentebestuur 5 5 'I IIÈilètftÉtMl De Jong's trouwauto's - Commissie- vergaderingen Commissie voor Cultuur, Volksgezond heid en Groenvoorzieningen Woensdag 16 september a.s. om 20.00 uur, kamer 23/24 van het Gulden Vlies, Breestraat125. Agenda: Jaarverslag 1986, Telefonische Hulp dienst. Subsidiëring Vereniging de Leidse Buiten school. Discussie over gebruik De Burcht en Burchtheuvel. Opzet groenstructuurschets voor Leiden. Stand van zaken hondepoepprobleem. Planning privatiseren stukken groen. Commissie voor Financiën, Personeel en Organisatie Donderdag 17 september a.s. om 20.00 uur in het Gulden Vlies, Breestraat 125. Agenda: Behalve de punten die reeds in andere com missies behandeld zijn, komen aan de orde: Wijziging gemeentebegroting en de be groting van een achttal takken van dienst voor het dienstjaar 1987. Verordening op de organisatie van de fi nanciële administratie en het beheer van de geldmiddelen van de Algemene Dienst. Afwikkeling debiteuren van de directie Ci viele Werken in verband met jaarrekening 1983. Beantwoording vragen Kredietbank. Subsidie coördinatiekosten Stichting Sa menwerkingsverband tegen sexueel ge weld 1987. Bezwaarschrift tegen vaststelling percen tage slechte bodem. Nota: Stand van zaken Directie Informa tievoorziening en Automatisering inzake automatisering-Ainformatiseringsplan. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarvoor terecht in het informatie centrum in de hal van het Stadhuis. Overige vergaderingen Werkgroep Zeeheldenbuurt Maandag 14 september a.s. om 10.00 uur in de kantine van het Stadsbouwhuis, Langegracht72. Agenda: Stand van zaken verwervingen. Stand van zaken nieuwbouw. Stand van zaken grondwaterreiniging. Stand van zaken herinrichtingsplan diver se straten. Voor informatie kunt u bellen: 254504. Maandag 14 september a.s., 15.00 uur, in de kantine van het Stadsbouwhuis, Lan- gegracht72. Agenda: Breestraat. Openbare Werken. Nieuwbouwplannen. Verbouwplannen. Voor informatie kunt u bellen: 254505. Commissie voor het Psychiatrisch zie kenhuis "Endegeest" c.a. Maandag 14 september a.s. om 17.30 uur in het ontspanningsgebouw op het terrein van het ziekenhuis, Endegeesterstraat- weg 5 te Oegstgeest. Agenda: Ontwerp-Jaarverslag Verantwoordelijkheidsgebieden regio Lei den. Exploitatie-overzicht 2e kwartaal 1987. Rapportage ziekteverzuim. Rapportage Solglytt. Onroerend goed-transactie. RIGG-vorming. Bezuinigingsronde. Voor informatie kunt u bellen: 179210. Commissie Polderpark Cronesteyn Woensdag 16 september a.s. om 20.00 in kamer 13 van het Gulden Vlies, Bree straat 125. Agenda: Ontwerp-rapport Ringelberg. Wijziging taak en doelstelling van de com missie (concept). Lustrumviering. Voor informatie kunt u bellen: 254199. Voor informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Verkeers maatregelen Werkzaamheden aan de Hoge Morsweg tussen de Aqua marijnstraat en de Tur kooislaan. Op maandag 14 september a.s. zal een be gin worden gemaakt met de aanleg van een nieuw riool en het aanbrengen van de defini tieve bestrating op het gedeelte van de Hoge Morsweg tussen de Aquamarijnstraat en de Turkooislaan. Ook zal de brug die zich in dit gedeelte bevindt (de Briljantbrug) volledig worden vernieuwd. Het werk zal in 3 fasen worden uitgevoerd. Fase 1Kristalstraat - Briljantbrug (duur on geveer 4 weken). Fase 2: Kristalstraat - Aquamarijnstraat en het vernieuwen van de Briljantbrug (duur ongeveer 3 maanden). Fase 3: Briljantbrug - Turkooislaan (duur ongeveer 5 weken). De werkzaamheden zullen zodanig worden uitgevoerd dat de bereikbaarheid van bewo ners en bedrijven aan de Hoge Morsweg en van de nieuwbouw op de hoek van de Hoge Morsweg en de Kristalstraat zoveel mogelijk wordt gewaarborgd. Doorgaand verkeer zal door middel van borden tijdig worden gewaarschuwd en om geleid. Diversen Plaatsingen op monumentenlijst Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter voldoening aan het bepaalde in artikel 5 van de Monumentenverordening, ter openbare kennis, dat zij bij hun besluit van 28 juli 1987, zijn overgegaan tot plaatsing van de panden Noordeinde 1, Groenesteeg 14, Nieuw Rijn 88, Nieuwe Rijn 86, Middelste gracht 25-25A, Middelstegracht 139-139A, Middelstegracht 141 en Middelstegracht 143 te Leiden op de gemeentelijke monumenten lijst. Genoemd besluit ligt met ingang van heden gedurende één maand voor een ieder ter in zage in kamer 214 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Met nadruk wordt erop gewezen, dat het in gevolge artikel 10 van de Monumentenveror dening verboden is een beschermd monu ment te beschadigen, te vernielen of af te breken. Voorts is het verboden om zonder vergun ning van Burgemeester en Wethouders of in strijd met bij zodanige vergunningen gestel de voorschriften een beschermd monument gedeeltelijk af te breken, te verplaatsen of in enig opzicht te wijzigen dan wel een be schermd monument te herstellen of te ge bruiken op een wijze waardoor het wordt ont sierd of in gevaar gebracht. Gedurende één maand na heden kunnen be langhebbenden schriftelijk bij de Gemeente raad gemotiveerd beroep instellen tegen het genoemde besluit. Proefuitzending Gemeentelijke Mededelingen via Omroep Rijnland. Op zondag 13 september a.s. zal er via Om roep Rijnland een radio-uitzending plaats vinden die gewijd is aan de Gemeentelijke Mededelingen, die u elke vrijdag in de Leid se dagbladen kunt vinden. De uitzending komt tot stand in samenwer king met Buro Voorlichting van de gemeente en is bedoeld als proef, met het oog op plan nen om binnenkort met een vaste wekelijkse uitzending te starten. Met deze nieuwe ma nier van berichtgeving hoopt de gemeente meer mensen te bereiken en te interesseren voor gemeentelijke informatie. In de radio uitzending wordt verwezen naar de bekende advertentie met gemeentelijke mededelin gen. Hoe kunt u luisteren? Als u de uitzending over de gemeentelijke mededeligen wilt volgen, moet u op 13 sep tember a.s. afstemmen op Radio Rijnland. Op het kabelnet vindt u deze op 88,1 FM en via de ether op 105,7 FM. De uitzending vindt plaats van 10.30-11.00 uur. Instituut Burgerraadslieden Wegens het zeer grote aantal in behandeling zijnde zaken zijn wij genoodzaakt de spreek uren gedurende een week te sluiten t.w. van 14 september tot en met 17 septem ber. Uitsluitend voor alle lopende zaken zijn wij 's morgens tussen 9.00-12.30 uur tele fonisch bereikbaar. Open monumentendag: zaterdag 12 september Op zaterdag 12 september zal in Nederland de eerste open monumentendag gehouden worden. In Leiden zullen 15 grote monumen ten worden opengesteld. Deze zijn te bezich tigen tussen 10.00 uur en 17.00 uur. Zij zijn herkenbaar aan een vlag aan de gevel. Kroonvilla, Stationsweg 25. Morspoort. Molen de Put. Historische Haven Leiden. Stadstimmerwerf. Kantongerecht. Bibliotheca Thysiana. Prentenkabinet. Eva van Hoogeveenhof. Camino Real. Gravensteen. Latijnse School. Bank van Lening. Kelders onder de Hoogstraat. Hartebrugkerk. Langs de panden is een wandelroute uitge zet, die u vanaf de VVV of vanaf de Harte brugkerk kunt wandelen. De wandelroute en de monumenten zijn beschreven in een spe ciale editie van Stadswerk, dat u gratis bij de VVV of de Hartebrugkerk kunt krijgen. De dag zal bij de Hartebrugkerk officieel wor den geopend door wethouder voor monu mentenzorg, de heer J. A. Peters, om 10.00 Procedure aanvraag Akte van Onvermogen gewijzigd Met een Akte van Onvermogen kunt u een aanvraag doen voor een bijdrage in de kos ten voor rechtsbijstand. Per 1 september j.l. is de procedure voor het aanvragen van een Akte van Onvermogen gewijzigd. Vóór die tijd moest er eerst een aanvraagfor mulier worden ingevuld, dat van een stempel moest worden voorzien door de Directie Bur gerzaken op het Stadhuis. Hierna moest dan weer een afspraak worden gemaakt met de Sociale Dienst. De procedure is nu vereenvoudigd: u kunt nu direct een telefonische afspraak maken met de Sociale Dienst op ma. t/m vr. 13.30- 15.30 uur via telefoonnr. 251234. U hoeft voortaan dus niet meer voor een formulier en afstempeling daarvan bij het Stadhuis langs te gaan! Folders over de gewijzigde regeling over de Akte van Onvermogen zijn verkrijgbaar bij de volgende adressen: - Informatiebalies van het Stadhuis en het Stadsbouwhuis. - Buro voor Rechtshulp, Herengracht 50. - Kantoren van de Gemeentelijke Sociale Dienst: *Langebrug 60. ♦Bernhardkade 36. Cursussen bij de direktie Sport en Rekreatie Kajak varen De directie Sport en Rekreatie organiseert in samenwerking met Gerco Jongejans Kano promotie, een cursus kajakvaren. Plaats: Valkenburgsmeer aan de Voorschoterweg tegenover de Kwantumhallen. Data: De cursus bestaat uit vier maal één uur van 18.00-19.00 uur en wel op dinsdag 22 sept., donderdag 24 sept., dinsdag 29 sept. en donderdag 1 okt. Aanmelden: telefonisch bij de directie Sport en Rekreatie, 071-315601 bij Aad van der Luit. Voorwaarden: Het is verplicht dat men kan z Kosten: De totale cursus 40,-. In samenwerking met de Provinciale Sport raad Zuid-Holland organiseert de Direktie Sport en Rekreatie van de gemeente Leiden dit najaar een aantal bijeenkomsten voor be stuurders van sportverenigingen alsmede een (bij)scholingscursus looptechniek. Looptechniek Voor wie: iedereen die in zijn/haar vrije tijd regelmatig hardloopt of hier mee wil beginnen. Onderwerpen: - warming up - cooling down - blessurepreventie kleding en schoeisel risikogewoonten voeding - looptechnieken - trainingsopbouw Kosten: 25,- per persoon incl. het werkboek, te be talen op de eerste bijeenkomst. Data: woensdag 30 september, 7 en 14 oktober 1987 van 20.00-22.30 uur. Plaats: Leiden, gymzaal Burggravenlaan. Aanmelden: Bij de Direktie Sport en Rekreatie van de ge meente Leiden, Smaragdlaan 99, 2332 JP LEIDEN, tel. 071-315601, vragen naar Ruud Marchand. Er wordt een ruime belangstelling verwacht voor deze cursus. Het advies is om u z.s.m. op te geven omdat het aantal te plaatsen deelnemers beperkt is. Beleidsontwikkeling in de sportvere niging Onderwerpen: beleidsontwikkeling, beleid en marketing stappen in de beleidsontwikkeling ideeën voor de aanpak van beleidsontwikke ling en besluitvorming omtrent beleid. Kosten: 20,- per persoon incl. het werkboek, te be talen op de eerste bijeenkomst. Data: maandag 5 en 12 oktober 1987 van 20.00- 22.30 uur. Plaats: Leiden, in welke akkommodatie is op dit mo ment nog niet bekend. Aanmelden: bij de Direktie Sport en Rekreatie van de ge meente Leiden, Smaragdlaan 99, 2332 JP LEIDEN, tel. 071-315601, vragen naar Ruud Marchand. De organisatie houdt zich het recht voor om de cursus bij onvoldoende belangstelling te annuleren. In november/december 1987 volgen nog bij eenkomsten voor secretarissen en penning meesters van sportverenigingen. Hierover volgt te zijner tijd nadere informatie. Grof-/ huisvuilop- haaldienst De volgende week zijn aan de beurt: Wijk 19- ma. I4sept. Wijk 18, 22 en 25 - wo. 16sept. Wijk 21 en 23- do. I7sept. Wijk 26- vr. 18 sept. Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 17,18a en 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of arti kel 50, lid 8 van de Woningwet: 2e Binnenvestgracht, plaatsen kabelver deelkast Pieterskerkgracht 3, uitbreiding woning in achtertuin met dakopbouw Rijndijkstraat 64, bouw berging Berkendaalstraatje 1/Langebrug 25/27, restauratie tot 2 woonhuizen J. C. de Rijpstraat, bouw muziekverzamel- gebouw Verder hebben Burgemeester en Wethou ders he1) voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: Hoefstraat 4a, renovatie woonhuis St. Jacobsgracht 18, verbouw woning Plesmanlaan 1maken entree radiothera pie v.d. Sande Bakhuyzenlaan 12, verbouw woning Heemskerkstraat 73, vernieuwen berging De Ridderstraat 14, plaatsen dakkapel Apothekersdijk 26 26a, verbouw woon huis Vlietweg 78, verbouw hooiberg tot stal Martin Luther Kingpad 12, plaatsen dak- Brahmslaan 327, plaatsen dakkapellen Rosa Manusstraat 1bouw antenneinstal- latie op dak Fregatwal 4, bouw berging Bloemistenlaan 30, vernieuwen en uitbrei den dakconstructie Stevenshof vlek 23 en 26, bouw fiets- en voetgangersbrug over de Dobbewatering Oude Rijn 44 en 46, verbouw pakhuizen tot 14 woningen Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 14 september 1987 gedurende veer tien dagen ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. In die pe riode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wet houders ondanks de ingediende bezwaar schriften en de eventuele toelichting in de commissie voor ruimtelijke ordening, uitein delijk toch een bouwvergunning verlenen krijgen de indieners van bezwaarschriften hiervan bericht. Aanvragers om bouwver gunningen worden erop gewezen dat de bouwleges bij vooruitbetaling dienen te wor den voldaan. Welstands commissie Maandag 14 september a.s. om 20.30 uur in kamer 12 van het "Gulden Vlies", Bree straat 125. Agenda: Brahmslaan en Bartokstraat, renovatie (keuze kleuren en materialen) Brahmslaan 307, maken uitbouw t.p.v. Brahmslaan 309, maken uitbouw t.p.v. achtergevel Prinsenstraat 98-98A, wijzigen voor- en achtergevel Passiebloem 6, plaatsen schuur in achter tuin v.d. Waalsstraat 41uitbreiden woning en plaatsen houten schuur Munnikenstraat 12, wijzigen achtergevel Lage Rijndijk 58, vergroten dakkapel ach- tergeveldakvlak en plaatsen deur (1e ver dieping) Morsweg 1groot onderhoud Pieterskerkgracht 3, wijzigen dakopbouw Hugo de Vriesstraat 62, plaatsen dakka pel in het achtergeveldakvlak Da Costastraat 99, bouw berging (wijzi gingstekening inzake kleur en materiaal) Rijndijk 220, bouw woonhuis Jan van Houtkade, uitbreiden bloemen kiosk met een berging Niels Bohrweg 11-13, 2e fase Acade misch bedrijvencentrum (wijzigingsteke ning) Meloenstraat 10 en 12, vergroten dakka pel in het achtergeveldakvlak (wijzigings tekening) Apollolaan 13, uitbreiden woonhuis (wijzi gingstekening) Vlretweg (tussen 78 en 80), verbouwen hooiberg tot stal Oude Rijn 44 en 46, restauratie en ver bouwing voormalige graanpakhuizen Apothekersdijk 26a, verbouwen woning Martin Luther Kingpad 12, het aanbren gen van een dakkapel in het dakvlak van de voor- en achtergevel Stevenshofjespolder vlek 23 en 26, bouw brug nr. 412 over de Dobbewatering t.b.v. voetgangers en fietsers Bloemistenlaan 30, verbouwing (maken dakopbouw achtergevel) Langebrug 25-27, hoek Berkedaalstraatje 1restauratie Brahmslaan 327, vergroten dakkapellen in dakvlak van de voor- en achtergevel Fregatwal 4, bouw berging in achtertuin Hoefstraat 4a, renovatie Rijnsburgerweg 10, wijzigen entree radio therapie gebouw Rosa Manusstraat 1, aanbrengen anten ne-installatie op het dak van de woning Vuurbloem 7, aanbrengen dakvenster in het dakvlak van de voorgevel Goudkarper 25, aanbrengen raamkozijn in zijgevel (eerste verdieping) Heemskerkstraat 73, vernieuwen berging De Ridderstraat 14, aanbrengen dakkapel in achtergeveldakvlak 2e Binnenvestgracht (nabij gebouw Plant soenendienst), plaatsen kabelverdeelkast Gerrit Doustraat 4a, plaatsen mobilofoon antenne-installatie op het dak-en het ma ken van een nooduitgang Takwier 1, bouw schuurtje Molensteeg 27, wijzigen voorgevel (wijzi gingstekening) Haarlemmerstraat 130-138, nieuwbouw Hema Bovengenoemde bouwplannen liggen maandag a.s. tussen 10.00 en 12.00 uur ter inzage bij de secretaris van de welstands commissie, kamer 116-A van het Stads bouwhuis, Langegracht 72. Voor telefonische inlichtingen en aanmeldin gen spreekrecht kunt u bellen met telefoon- numnler 254543, b.g.g. 254559. Ruimtelijke ordening Voorbereidingsbesluit Werninkterrein De Burgemeester van Leiden maakt ter vol doening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van de gemeente Leiden in zijn ver gadering van 7 september 1987 (nr. 195) heeft besloten te verklaren, dat voor het Wer ninkterrein een herziening van het bestem mingsplan Morskwartier wordt voorbereid, zoals op de bij het raadsbesluit behorende en als zodanig gewaarmerkte situatieteke ning 82 ST 9516 is aangegeven. Het voorbe reidingsbesluit treedt in werking op 14 sep tember 1987 en ligt vanaf die datum voor een ieder ter inzage in het Stadsbouwhuis, Lan gegracht 72, kamer 241. Voorbereidingsbesluit voor een lokatie aan de Zeemanlaan Hierbij wordt bekend gemaakt, dat de ge meenteraad op 7 september 1987, raads voorstel no. 192, heeft besloten, dat een her ziening wordt voorbereid van het uitbrei dingsplan 1933, voor wat betreft de op de te kening nr. 46 ST 9377 met een balletjeslijn aangegeven lokatie aan de Zeemanlaan 22. De gemeenteraad heeft zich er hierbij tevens mee verenigd, dat toepassing wordt gegeven aan artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening t.b.v. de bouw van een extra kan- toorlaag op het bestaande winkel-kantoor pand aan de Zeemanlaan 22. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking op maandag 14 september 1987. Het ligt te vens vanaf die dag voor een ieder ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72 te Leiden. Milieu Hinderwet Gewijzigde vergunningen Burgemeester en Wethouders maken be kend dat zij voorschriften hebben gewijzigd van hinderwetvergunningen die verleend zijn voor de parkeergarages aan: het Galgewater (woonflats) de Rosmolen (terrasflats) Verbeekstraat 2 (Gemeenschappelijk Ad ministratiekantoor) Witte Singel (Rijksuniversiteit Leiden) De reden van deze wijziging is dat in deze vergunningen een verbod tot het parkeren van op LPG-rijdende auto's is opgenomen. Dit verbod wordt opgeheven wanneer de par keergarages aan een bepaald ventilatievoud voldoen. De gewijzigde vergunningen liggen ter inza ge: a. gedurende de gehele behandelingster mijn in kamer 012 van het Stadsbouw huis, Langegracht 72, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b. tot 11 oktober 1987 in het Informatiecen trum van de afdeling Voorlichting in de hal van het Stadhuis elke werkdag van 08.30 tot 16.45 uur en op donderdag avond van 17.30 tot 21.00 uur. Tegen het wijzigen van deze vergunningen kan tot 11 oktober 1987 beroep bij de Kroon worden ingesteld door belanghebbenden. De vergunningen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State- een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ge zonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen.van bestuur, Binnenhof 1 2513 AA 's-Gravenhège. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De ver gunning wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden "tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis, ka mer 12, tel. 254437. Antieke rolgautos: 2 typen London taxi-cabs moderne witte bnildtcoupé 7 Pers. rolgauto s Keuze uit 30 auto's o.z Rolls Royce 1926 Rolls Royce 1933 (wit) Rolls Royce 1956 (wit) Bentley 1949 (wit) Jaguar 1949 (wit) Cadillac 1939 (open kap) Citroën 1949 (wit) Austin cab 1949 London taxi-cab 1949 (wit) Kantoor: Lammenschansweg 49 Leiden. Dag. geop. 9.00-22.00 uur. Showroom: Boommarkt 3 naast pizzeria la Piccola Italia. Geop. donderdag koop avond 19.00-21.00 uur. Zaterdag van 11.00-16.00 uur. Tel. 071-123055-131288. OPEN HUIS Zaterdag 12 september tussen 14.30 en 16.30 u. DORPSSTRAAT 44, HAZERSWOUDE RIJNDIJK' f 105.000,- k.k. Karaktristiek dorpshuis, aan 3 zijden vrijstaand met zon nig tuintje. Goed onderhouden en voorz. v. c.v.-gas, moderne keuken en sanitair, muur- en dakisolatie. De elektr is vernieuwd. Indel.: Gang, woonkamer, studeer/ eetkamer, eetkeuken (inkt. app.), bijkeuken, toilet. 1e et.: 2 flinke kamers, badkam. met ligbad, douche en 2e toilet. 2e et.: vaste trap, slaapkamer en berging. Vrije vestiging.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 20