Meao Alphen niet in zicht 'Zo heel groot is de overstap nief Nieuw laboratorium voltooit modernisering van Sikkens Steeds meer huurders uit huis gezet Katwijk geeft 30.000 gulden aan ontwikkelingshulp PvdA-raadslid Netelenbos (Haarlemmermeer) naar Tweede Kamer Vier bands op Meddle-festival Het nieuwe laboratorium op het terrein de helft van volgend jaar wordt het Sikkens in Sassenheim begint al aardig vorm te krijgen. In de twee- 17 miljoen guldende kostende complex opgeleverd. (foto sikkens) gebouwd waarin verfketels kun nen worden gespoeld. De wasserij werkt volledig automatisch. Afval stoffen worden opgevangen en ge zuiverd. De vele konijnen op het terrein zijn volgens hem een bewijs voor het milieuvriendelijke karak ter van het bedrijf. "Er zijn meer konijnen dan leidinggevende per soneelsleden". grapt Bancken. Sikkens vestigde zich in 1939 in Sassenheim en maakt inmiddels deel uit van het Akzo-concern. Op de wereldranglijst van verfproduk- ten bezet het bedrijf de zesde plaats. Sikkens heeft over de gehe le wereld vestigingen met in totaal 11.000 man personeel, waarvan er duizend in de rechearch werkzaam zijn. In Nederland telt het bedrijf 2.225 arbeidsplaatsen, waarvan 1.350 in Sassenheim. Marketing-manager drs. J.W. Pitlo wijst er op dat er nog steeds groei zit in bet aantal arbeidsplaat sen, waarbij verder de nadruk wordt gelegd op het vergroten van de kennis bij de personeelsleden. Om dit te bewerkstelligen worden onder meer cusussen op het gebied van automatisering gegeven. Verder beschikt Sikkens over een jeugdwerkplan op grond waar van 50 jongeren bij Sikkens op con tractbasis 20 uur per week aan de slag kunnen voor een periode van één tot anderhalfjaar. Ruim 50 pro- cent van deze jongeren blijft bij het bedrijf werken, aldus Pitlo. SASSENHEIM - Op het terrein van verffabriek Sikkens in Sassen heim zijn de contouren van het nieuwe laboratorium inmiddels duidelijk zichtbaar. Het nieuwe on derzoekscentrum, dat ongeveer 17 miljoen gulden kost, vormt de laatste schakel in een reeks van in vesteringen die de afgelopen jaren door Sikkens is gedaan en in totaal 45 miljoen gulden vergt. Eind 1985 werd een begin ge maakt met de modernisering van het bedrijf met de ingebruikne ming van de nieuwe afdeling pro cestechniek. gevolgd door een ver bouwing van de synthetische male rij, een afdeling waarin elf maalma- chines zijn geplaatst voor de fabri cage van verf en kleurpasta's. In 1986 werd het distributiecentrum uitgebreid en is er een volautomati sche 'inpakstraat' ontwikkeld waar 50 procent van het totale produk- tiepakket van Sikkens-Nederland zijn weg vindt naar de gebruiker in de meest uiteenlopende landen. Ook de aanleg van het zogeheten tankenpark werd verwezenlijkt. Dit park bestaat uit een terp met daarin 33 opslagtanks met elk een inhoud van 1,5 miljoen liter voor verdunning. De aanleg van dit park was noodzakelijk omdat de oude tanks waren aangetast door roest, veroorzaakt door de spoortreinen die langs het Sikkens-terrein rij den. Verder was het noodzakelijk om de hoogspanningsleidingen die ALPHEN AAN DEN RIJN - De opleiding voor middelbaar economisch en administratief onderwijs (meao) in Alphen lijkt op de lange baan te zijn ge schoven. De aanvraag voor een dergelijke vestiging komt niet voor op de lijst met onderwijs plannen die door staatssecreta ris Ginjaar-Maas aan de Twee de Kamer is gestuurd. Aangezien het gaat om een ont werpplan scholen voor 1988 tot en met 1990 ziet wethouder H. den Duijn nog mogelijkheden om de staatssecretaris op andere gedach ten te brengen. Hij liet dat gister- over het terrein lopen onder de grond te brengen. Hiervoor werd alleen al 4 miljoen gulden uitge trokken. Eerder dit jaar is een op leidingscentrum voor autospuiters geopend. In dit centrum krijgen jaarlijks 3000 autospuiters uit de hele wereld een cursus in het ver werken van lakken en het aanleren van nieuwe verftechnieken. Kwaliteit Sikkens produceert in Sassen heim voornamelijk lakken voor de auto- en vliegtuigindustrie. Daar naast ontwikkelt en produceert het bedrijf verven die in allerlei om- Zwangere vrouw gewond bij botsing LISSE - Een zwangere 22-jange vrouw uit Nieuw-Vennep moest gisternacht om half een met de am bulance overgebracht worden naar het Academisch Ziekenhuis in Lei den na een aanrijding op de krui sing Gerard Doustraat/Frans Hals straat in Lisse. Zij zat bij haar 44-jarige man in de auto. Een 22-jarige Lissenaar kwam vanaf de Frans Halsstraat de Gerard Doustraat in rijden. Hij had het echtpaar voorrang moeten ver lenen, omdat de Gerard Doustraat een voorrangsweg is. Beide perso nenauto's liepen plaatschade op. avond weten tijdens de vergade ring van de commissie onderwijs. Den Duijn gaat er vanuit dat naar aanleiding van het verzoek uit Al phen op 24 september nog vragen worden gesteld door de vaste twee de kamercommissie voor onder wijs. Volgens Den Duijn heeft een aantal partijen aangekondigd na der op de kwestie te zullen ingaan. Bij die gelegenheid wil Den Duijn het Alphense verzoek toelichten. De aanvraag is gedaan door de Stichting Christelijk Beroepson derwijs Alphen. Zij wil graag een meao koppèlen aan de christelijke scholengemeenschap voor mdgo (middelbaar dienstverlenend en gezondheidsonderwijs) Castellum. Alle politieke partijen in Alphen standigheden kunnen worden toe gepast. Zo is er verf die onder water kan worden aangebracht, maar zijn er ook lakken die bij extreem lage temperaturen kunnen worden ge bruikt. De uitbreiding van het laborato rium is volgens ir. E.L.J. Bancken. manager rechearch, van belang voor de verbetering van de kwali teit van de verven en om meer te kunnen inspelen op de hogere ei sen die de consument stelt. Ook een beter onderzoek naar veilige verf is volgens hem van groot be lang. Bancken: "Verf is wat de vei ligheid betreft een kritisch pro- dukt. Sommige verfsoorten zijn be lastend voor het milieu. Om die re den wordt al jaren onderzoek ge daan naar het veiliger en schoner maken van verf. Minder schadelij ke stoffen vervangen inmiddels giftige kleur- en grondstoffen. Ver der doet men onderzoek naar het verminderen van oplosmiddelen in verf en wordt onderzocht wat de mogelijkheden zijn om verf te leve ren waarbij water het oplosmiddel Arbeidsplaatsen De investeringen die Sikkens pleegt, komen volgens Bancken ook ten goede aan de veiligheid van het personeel. Er is in dit ver band onder meer een gesloten sys teem van leidingen aangebracht, zodat de verdamping minimaal is. Sikkens heeft verder een wasserij zijn daar eind mei mee akkoord ge gaan nadat de stichting had toege zegd om het bestuur met twee ze tels uit te breiden. Die plaatsen worden dan ingenomen door verte genwoordigers van de gemeente en het bedrijfsleven. Het landelijk bestuur van het protestants christelijk onderwijs en de onderwijsraad hebben zich positief over die plannen uitgela ten. De onderwijsraad, het advies orgaan van de staatssecretaris, heeft benadrukt dat Alphen op het gebied van het middelbaar be roepsonderwijs een 'witte vlek' is. Daarentegen hebben de provincie, het landelijk bestuur voor rooms- katholiek onderwijs en het centraal orgaan voor het gemeentelijk voortgezet onderwijs (een organi satie die de belangen van de ge meenten behartigt) aangedrongen op een échte samenwerkings school. Daarin zouden alle stro mingen, dus niet alleen het protes tants-christelijk onderwijs, verte genwoordigd moeten zijn. Het aan bod van de Stichting Christelijk Beroepsonderwijs Alphen om twee zetels in het bestuur te reser veren voor gemeente en bedrijfsle ven wordt niet voldoende geacht. Als de koppeling van een meao aan Castellum niet haalbaar is, dan pleegt de gemeente opnieuw over leg' met de stichting om alsnog te komen tot een 'echte samenwer kingsschool'. KATWIJK - De gemeente Kat wijk trekt dit jaar 30.000 gulden uit voor ontwikkelingssamen werking. Er gaat een bedrag van 10.000 gulden naar een project in Bandung (Indonesié) en 20.000 gulden naar de stichting vluchte lingen 999 voor e<?n project in Pakistan. De raadscommissie voor zorg, volksgezondheid en economische zaken ging daar mee gisteravond akkoord. De hulp aan Derde Wereldlan den blijft dit jaar 'noodgedwon gen' beperkt tot het beschikbaar stellen van een geldbedrag. Het college van burgemeester en wethouders streeft er.echter naar een beleidsplan op te stellen waarin de aanpak van ontwikke lingssamenwerking in de ko mende periode moet worden ge regeld. Een belangrijk onderdeel van dit beleid zal zijn het betrek ken van de Katwijkse bevolking bij de gekozen projecten. Het plan zal in de loop van 1988 ge reed zijn. Voor de twee projecten in 1987 is een keuze gemaakt uit de sug gesties die door plaatselijke or ganisaties en kerken zijn aange dragen. Verder speelde het feit dat 1987 het jaar van de daklozen is, een belangrijke rol bij de af weging. ALPHEN AAN DEN RIJN - Wo ningbouwvereniging Alphen (WVA) heeft het vorig jaar 24 gezin nen uit hun huis laten zetten. In 1985 waren dat er nog 14. De corporatie constateert dat de stijgende lijn zich ook in het huidi ge jaar doorzet. Enig succes boekte de vereni ging met bijna 7.000 huurders met het inschakelen van de incasso-af deling en de eigen sociaal mede werkster. Steeds meer bewoners met een huurachterstand zijn bereid om in te gaan op een door de corporatie aangeboden betalingsregeling. Leiderdorp doet mee aan verkeers- veiligheidsplan WOUBRUGGE/KOUDEKERK AAN DEN RIJN - De gemeenten Woubrugge, Koudekerk aan den Rijn en Leiderdorp hebben beslo ten gezamenlijk deel te nemen aan het verkeersveiligheidsplan van het ministerie van verkeer en wa terstaat. Dat plan houdt in dat de gemeenten worden gestimuleerd zelf initiatieven te nemen om het aantal verkeerslachtoffers terug te dringen. Samen hebben de drie gemeen ten meer dan twintigduizend inwo ners. Dat aantal is vereist om aan het stimuleringsplan mee te doen. Per 'bespaard verkeersslachtoffer' (doden en 'ziekenhuisgewonden') krijgen de gemeenten vijfhonderd gulden in totaal van het rijk. Daar bij wordt een vergelijking gemaakt met de situatie in voorgaande ja- Voordat het zover is krijgen de drie gemeenten een startprijs om elk apart maatregelen te treffen voor de verbetering van de ver keersveiligheid in de gemeente. Deze startbijdrage komt voor Wou brugge en Koudekerk op tiendui zend gulden per gemeente, terwijl Leiderdorp twintigduizend gulden te wachten staat. Verder maken deelnemers aan het stimulerings plan kans op een resultaatpremie als het aantal verkeersslachtoffers voldoende is teruggelopen. NIEUW VENNEP - De PvdA-fractie in de Haarlem mermeer wordt de laatste tijd geconfronteerd met een ware leegloop. Nadat Donald Karamat Ali en Frans van der Molen al waren vertrokken, zal nu ook Tineke Nete lenbos de fractie verlaten. Zij volgt morgen Harry van den Bergh in de Tweede Kamer op. PvdA-raadslid Har ry Draaisma stapt eerdaags eveneens op. Draaisma is benoemd tot directeur van de Stichting Welzijn Haar lemmermeer. Tineke Netelenbos verruilt morgen de Haarlemmermeerse politiek voor de bankjes van de Tweede Kamer. (foto gfdj ALKEMADE - Hardrock, reggae, een drumcomputer, beukende synthe sizer-klanken en bulderende zang zijn enkele van de ingrediënten van het Meddle Festival 1987. Dat wordt zondagmiddag vanaf 16.00 uur gehou den in een tent bij de gelijknamige jeugdsociëteit in Oud Ade. Medische Diensten Voor de 43-jarige Tineke /Nete lenbos uit Hoofddorp komt de overstap naar de Tweede Kamer als een verrassing. "Ik ben voor het gewest Noord-Holland-zuid de eerste opvolger van Piet Stof- felen en Harry van den Bergh. Toen Harry voor het eerst in op spraak kwam, was ik in het bui tenland op vakantie. Anderhalve week geleden gaf de partij juist een verklaring uit, dat ze defini tief een punt had gezet achter de affaire. Het bericht van vorige week donderdag, dat Harry uit de Kamer stapt, kwam zeker als een verrassing", maakt Tineke duidelijk. door Frans van den Berg Zoals bekend onthulde het weekblad Nieuwe Revu vorige week dat Van den Bergh alleen al aan de handel in Fokkeraande len een bedrag van 12.000 gulden heeft verdiend. Alhoewel Van den Bergh ontkende, meende hij dat de nieuwe reeks onthullin gen over zijn Fokker-betrokken heid en andere commissariaten, het werken voor hem in de frac tie onmogelijk maken. "Het is voor Harry persoonlijk een groot drama, maar voor mij is het heel plezierig dat ik nu naar de Kamer ga", geeft Tineke toe, die verder niet wil ingaan op de affaire. "Zoiets gebeurt nu eenmaal. Natuurlijk is het veel leuker om bij verkiezingen in de Kamer te komen, maar dat lukte vorig jaar net niet. We hadden toen gerekend op drie mensen uit ons gewest, maar ik haalde het net niet. Ook al omdat de winst van de PvdA vooral in an dere provincies werd behaald". Overigens wist Netelenbos op de voordrachtlijst van het ge westelijk bestuur de tweede ver kiesbare plaats te komen, na Stoffelen. Van den Bergh stond als derde genoteerd. Een lobby voor het zittende kamerlid had echter tot gevolg dat Van den Bergh tweede werd op de defini tieve lijst en met Netelenbos van plaats wisselde. Haast Tineke is dus blij nu alsnog in de Kamer te komen. Pas vorige week donderdag hoorde ze het. De felicitaties stroomden al snel daarna binnen. Tevens brak daarmee een periode van enorm veel regelen aan. Donderdag middag is Tineke al geïnstalleerd als Tweede Kamerlid. "Dat is in derdaad snel. Maar voor de derde dinsdag (prinsjesdag, red.) wil de fractie weer op volle sterkte zijn. Dat is van belang bij de stemmin gen over de begroting". Dinsdag middag had ze voor het eerste overleg met de Haagse fractie. Toch beslist de fractie pas vol gende week dinsdag over haar ta kenpakket. De overstap naar de Haagse politiek is voor de Hoofddorpse minder groot dan men op het eerste oog zou denken. Veertien jaar geleden begon ze haar poli tieke loopbaan. In het gewest Noord-Holland-zuid, klom ze op tot voorzitter. Ruim zes jaar gele den trad ze tevens toe tot het lan delijk partijbestuur, waarvan ze nu tweede secretaris is. De reden voor de verwoede po gingen om in de Tweede Kamer te komen, kan Netelenbos niet 'eventjes' uiteen zetten. "Leuker is niet het juiste woord. Het ka merwerk is vooral anders. In de partij werk je vaak mee aan het opstellen van programma's en beleidsnota's, die anderen dan Uitvoeren. Ik wil dat ook wel eens doen". Overigens moet Ti neke haar bestuursfunctie in de partij opgeven. Volgens de stren ge partijregels mogen maximaal zeven kamerleden in het partij bestuur zitten. Aangezien zij de achtste zou worden, moet ze haar partijplaats aan een ander af staan. Haarlemmermeer Volgens dezelfde PvdA-regels moet Netelenbos ook de PvdA- fractie in de Haarlemmermeer verlaten. Eind oktober woont ze voor het laatst een vergadering van de gemeenteraad bij. "Ik heb vanaf het begin gezegd dat ik de landelijke politiek prefereer. Dat ik eens zou overstappen wist men, alleen komt het nu wat on gelukkig uit voor de fractie", geeft Netelenbos toe. Wanneer ook Harry Draaisma opstapt, zijn in de afgelopen maanden vier van de acht PvdA-raadsleden verdwenen. "Het wordt wat on rustig in de fractie en een aantal mensen moet ingewerkt worden. De nieuwe raadsleden moeten het tenslotte nog leren. Maar ja, op zichzelf maakt het niet veel uit of je als nieuweling na de ver kiezingen begint, of nu. In de po litiek stap je altijd op een rijden de trein. De besluitvormingspro cessen lopen gewoon door. En als nieuw raadslid moet je ten slotte eens beginnen", relativeert Tineke de problemen voor de plaatselijke partij. Netelenbos mag dan overstap pen naar de landelijke politiek, ze wil benadrukken dat het ge meenteraadswerk heel leuk is. De problemen zijn heel herken baar en je leert veel mensen ken nen. "Tevens was ik redelijk de baas over mijn agenda. Bepaalde vergaderingen staan wel vast, maar de rest kon ik zelf indelen. Dat is straks wel over", vreest Ti neke, die daarnaast verwacht dat. ze het nog drukker zal krijgen. Toch zal ze het contact met de Haarlemmermeer niet verliezen. "Het is juist de bedoeling dat ka merleden contact onderhouden met mensen en gemeenten in hun gewest. Met die verlangens en constateringen ga je zelf aan de slag of je geeft ze door aan de betreffende fractiegenoot. Je komt toch altijd voor je eigen woonplaats op. Dat zie je ook al binnen de gemeenteraad van de Haarlemmermeer, waarbij leden uit Nieuw-Vennep ook met hun eigen problemen komen aanzet ten". ARTSEN De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen, voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen. Zwijnenburg. Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groene- veld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Verhage/C. Mans, Pluimzeggekreek 3, Leiderdorp, tel: 218661, spreekuur: Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: M. Zwijnenburg, Gal laslaan 24. Leiderdorp, tel 412166. spreekuun'Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent. Taytelbaum. v. Luyk, Klaassen, Rus. Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: A. van Luyk, Was- straat 2a. tel: 122522. zo 8 uur tot 24 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 29, tel: 122538. Groep 3 - Pleiter. J. v. Leeuwen. Smit. W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Jurgens, Heren gracht 116, tel: 125820, spreekuur: Burg- gravenlaan 102. zo 8 uur tot 24 uur: J. Stolk. Burggraven- laan 102, tel: 125820. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn. Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R E Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: A. Boer. v.d.Helm laan 5, tel: 310420, spreekuur: Haagweg 60. zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel: 120347. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: dr. Baart, tel: 220697. zo 8 uur tot 24 uur: A. Hammerstein. tel: 767646, spreekuur: Robijnstraat 2b. Leiderdorp za. en zo.: P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel: 410070; beide dagen spreekuur van 12.30 tot 13 uur op Hoofdstraat 40. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: E.J. Roe- lants, Frans Halslaan 10, tel: 153747. Voorschoten za: C. Meijer, J.W.Frisolaan 13. tel: 2493; zo: J. Baars, R- Wagnerlaan 63, tel: 2520. Warmond A. de Gijzel, Dorpsstraat 35, tel: 10834. Wassenaar za: M.H. van Tolingen sr, tel: 78303, spreekuur: Weteringlaan 4; zo: R. van Niekerk, tel: 19014, spreekuur: Van Po- lanenpark 92. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 11/9 tot vr 18/9 Apotheek Kok, Diamantlaan 5a, Leiden, tel: 071-763439. Kooiapotheek, Surinamestraat 7, Lei den, tel: 071-214060. Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3. Voorschoten, tel: 071-762877. Wassenaar Apotheek Langstraat, Langstraat 156. tel: 11350. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder. Roest:- F. Muurling, Plantsoen 23, tel: 125057 Voor de praktjk van Vestjens, v.d Wouw: R. Koster, Narcisstraat 47, Voorschoten, tel: 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt. Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266 Voorschoten - R. Koster en mevr. Kos ter-Stoker, Narcisstraat 47, tel: 3836 Wassenaar - S. Frantzen, Erasmusplein 150, tel: 946322; N. Fernhout, Statenlaan 19, tel: 524221; Th. Hendriks, Laan van Meerdervoort 642, tel: 680729. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp. Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: P.H. Groeneveldt, Oude Singel 210, Lei den, tel: 071-146540. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haaswijk. Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, is tandarts Van Mierlo tele fonisch bereikbaar onder nummer 071- 155375; tevens spreekuur van 11-12. Wassenaar - P. Bredero, Van Zuijlen van Neijeveltstraat 112, tel: 13116, Dienst in eigen praktijk: W. Kuiters, Hoge Rijndijk 38, tel. 125215 S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeter- woude-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. VRIJDAG 11 SEPTEMBER Alphen film: Ginger and Fred van F. Fellini in het filmhuis, Hooftstraat, 20.30 uur. concert van Dim Kesber and Friends, Theehuis Avi fauna, 21.30 uur. Jïaltal op hel Van den Heuvelorgel door Ben van Oosten. Nieuwe kerk. Voor- straat, 20.15 uur. Leiden Leidato Huishoudshow in deGroenoordhallen, 19.00 tot 22.30 uur film 'Jumping Jack Flash' van Penny Marshall, LVC, Breestraat, 21.15 uur. swingavond in het LVC, Breestraat, aanvang 21.00 Leiderdorp klaverjassen van de sup portersver. in de kantine Oegstgeest burgeravond en vereni- gingsmarkt, Rijnlands Lyce- Rijnsburg jubileum-concert Jong Flora Band in De Voorhof. 20.00 Voorhout in kader van de Oranje feesten: Oranjeloop, 19.15 uur: Oranje-wedstrijdloop. 19.45 uur; vrachtwagen-du wen. 20.30 uur. Herenstraat Zoeterwoude bingo-avond in buurthuis De Weipoort, aanvang 20.00 10.00 uur; superbingo, 20.00 Boskoop speelkaartenbeurs, Praat huis, Bosweg, 10.00 uur. Leiden Leidato Huishoudbeurs, Groenoordhallen, 13.00 tot 17.00 uur en 19.00 tot 22.30 uur; ieder uur van 9.00 tot 14.00 uur start Leidato wan deltocht. laan, 10.00 tot 17.00 u in kader van Landelijke Monumentendag: start wan deling langs monumenten tussen 10.00 en 17.00 uur. VVV, Stationsplein. wandel-orgelconcert, 15.00 tot 15.30 uur, Hartebrugkerk. Bruce Springsteen-dag, 12.00 tot 17.00 uur, Antonius Clubhuis. optreden van Eddy 'Guitar' Burns, 21.30 uur, An tonius Clubhuis. prestatieloop over -2,5, 5 of film 'Jumping Jack Flash' van Penny Marshall, LVC. Breestraat, 21.15 uur. pop en show door 'I've got the Bullits', LVC, Breestraat, 21.30 uur Leiderdorp Brandweerdag met diver se demonstraties en exposi ties, 10.00 tot 14.00 uur; start brandweerloop: 11.00 uur, Brandweerkazerne. fietstochten voor geldinza meling Kaapverdische eilan den, start tussen 9.00 en 10.00 Wassenaar start Nationale Monumen tendag, Dorpskerk, 10.00 uur; rondgang langs diverse monumenten in het dorp tot 17.00 uur. Zoeterwoude klaverjasnacht, café Land zicht, Verlaatweg, 17.30 uur fancy fair drumfanfare Vios, Muziekcentrum, Schenkelweg, 19.00 tot 24.00

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 18