Lendl heeft geen kind aan tamme McEnroe Harrewijn kiest 'Leidse' variant Touwtrekken om Kuiper Zaalvoetballers Bax achterop Routinier Ratterman troeft thuisrenners af Atleten lijken uitgeblust Kelly krabbelt weer op DONDERDAG 10SEPTEMBER1987 SPORT PAGINA 19 Evert uitgeschakeld op Flushing Meadow NEW YORK (Reuter) - De Tsjechoslowaak Ivan Lendl en de Amerikaan Jimmy Connors heb ben gisteren de halve eindstrijd van de open Amerikaanse tennis kampioenschappen op Flushing Meadow bereikt. De als eerste ge plaatste Lendl versloeg de Amen- kaan John McEnroe overtuigend in drie sets: 6-3 6-3 en 6-4. Connors had een set meer nodig tegen de als dertiende gerangschikte Brad Gil bert, die eerder de Westduitser Bo ris Becker van een plaats bij de laatste acht beroofde. Voor het eerst, in dit toernooi was het Louis Armstrong Stadion gis teravond tot de nok toe gevuld. Ruim 21.000 toeschouwers waren op het tussen titelverdediger Ivan Lendl en de naar succes hunkeren de John McEnroe afgekomen. Het duel tussen de twee tegenpolen le verde echter niet de verwachte spanning op. De doorgaans nogal explosieve McEnroe gedroeg zich keurig, maar slaagde er niet in zijn tegenstander in problemen te bren gen. Zijn volley was onder de maat. De als achtste geplaatste Ameri kaan kreeg van Lendl nauwelijks de gelegenheid naar het net te ko men. En als McEnroe daar ver scheen, werd hij meestal kansloos gepasseerd door de lobs van de ti telverdediger. "Ik moest hem van het net afhouden. Daar is hii onbe- Bij 4-3 in de eerste set sloeg McEnroe drie dubbele fouten, waardoor Lendl voor de eerste keer door de opslag van zijn oppo nent kon breken. In de daaropvol gende sets was de solide opslag van de Tsjechoslowaak van doorslag gevende betekenis. De titelverde diger verloor niet een keer zijn ser vice. „Ik miste de juiste vorm, die nodig was om Lendl te verslaan", verduidelijkte McEnroe zijn ver lies. De 35-jarige Jimmy Connors had meer problemen zich bij de laatste vier te kwalificeren. De negen jaar jongere Brad Gilbert, verantwoor delijk voor de uitschakeling van Boris Becker, won de eerste set. Geholpen door de zwakke tweede opslag van de Gilbert kwam Con nors daarna beter in zijn spel. Via 6- 3 6-4 en 6-0 bereikte Connors de laatste vier. In de halve finale ont moet hij Ivan Lendl. Zenuwachtig Voor het eerst in een reeks van jaren ontbreekt Chris Evert in de beslissende fase van de Open Ame rikaanse tenniskampioenschap pen. Door dubbele fouten geplaagd werd de inmiddels tot Grand Old Lady van het Amerikaanse tennis uitgeroepen speelster in drie sets. 3-6, 6-2, 6-4, verslagen door de ne gen jaar jongere Lori McNeil. De als eerste geplaatste Steffi Graf profiteerde van de vele fou ten, die Pam Shriver zich veroor loofde en stapte met 6-4 6-3 de hal ve finales binnen. Dan komt het tot een confrontatie met de 23-jarige McNeil, die in haar vieijarige prof- carrière nog nooit zover is geko men. De als elfde geplaatste speel ster bereikte dat door brutaalweg op elke service van Chris Evert naar voren te gaan. De veterane werd er knap zenuwachtig van en verloor na 1-1 in de tweede set niet minder dan achtmaal achtereen haar opslag. Het einde kwam met een karakteristiek spelmoment: een half misluke passeerslag van Evert vanaf de achterlijn, die door de aan het net staande McNeil met een backhandvolley werd afge maakt. Die handeling markeerde een historisch gebeuren. Het was de tweede maal in een profcarrière van vijftien jaar, dat Evert er niet in slaagde door te dringen tot de laatste vier van in totaal vijftig Grandslam-toernooien. De eerste keer overkwam haar dat vier jaar geleden op Wimbledon, toen zij in de derde ronde van Kathy Jordan verloor. „Ik had te weinig contro le", verklaarde zij het verlies. „Sinds een dag of veertien lukken de passeerslagen me niet meer. Het liep gewoon met. Ik denk dat zoiets Opperste concentratie bij Lori Mc Neil in haar partij tegen Chr die zij verrassend versloeg. je overkomt als je ouder wordt en toevallig nietje dag hebt." De ontmoeting tussen Steffi Graf en Pam Shriver was in geen enkel opzicht een vervolg van de halve fi nales van Wimbledon. Daar deelde de 18-jarige Westduitse met 6-0 6-2 een lesje uit. Shriver, die sindsdien geen partij meer verloor, wilde voor eigen publiek (12.000 toe schouwers) niet afgaan en koos voor de aanval. Ze nam daarbij vele missers op de koop toe en bereikte dat Graf redelijk onder druk kwam. Niet zwaar genoeg echter om te voorkomen, dat de Westduit se haar succesreeks van 1987 uit bouwde tot 60 overwinningen in 61 partijen. Martina Navratilova, die haar op Wimbledon afstopte, is in middels op de wereldranglijst voorbijgestreefd. Alleen via een toernooi-zege kan Navratilova die volgorde omkeren. NOORDWIJKERHOUT - Ama teurwielrenner Gerrit Ratterman uit Mijdrecht heeft met groot machtsvertoon de 41ste Ronde van Noordwijkerhout op zijn naam ge schreven. Met een ronde voor sprong op de meeste van zijn bela gers behaalde de routinier gisteren zijn tiende overwinning. PEC wint ruim van Floreant BOSKOOP - PEC Zwolle heeft gis teravond een oefenwedstrijd tegen Floreant met 11-0 gewonnen. De eredivisionist stond halverwege het duel tegen de Boskoopse ama teurs met 3-0 voor Floreant hield de Zwollenaren het eerste half uur van doelpunten af. Toen doelman Nico Kortenhoe- ven zijn plaats onder de lat afstond aan Arie Blanken, begon het doel- puntenfestijn voor PEC. Onder lei ding van Peter de Waard, die met vijf treffers topscorer werd, kwam de ploeg in de dubbele cijfers te recht. Aan Boskoopse zijde viel het goede spel van de jonge Edgar van Eeden (19) op. Aart Zaal vermorste de beste kans voor Floreant. In de beginfase leek het er eerst op dat Ralph Moorman zijn slag zou slaan in het kermisvierende Bollenstreekdorp. Maar tot ieders verbazing liet de Amsterdammer zich bij een grote voorsprong te rugvallen naar het peloton. Net toen de thuisrijders Frank van Veenendaal en Marco Vermey zich in de frontlinie hadden ge plaatst, demarreerde Gerrit Ratter man uit het peloton. Ondanks de uitstekende samenwerking van de Bollenstrekers verloren zij Ratter man definitief uit het oog. De sprint om de tweede plaats werd gewonnen door Lissenaar Marco Vermey voor Frank van Veenen daal uit Sassenheim. Streekrijders Jan Hendrik La- gerwey (Woubrugge) 15de, Peter Uitendaal (Hillegom) 16de, Rob Verhagen (Leidschendam) 17de en Jan Huigsloot (Oude Wetering) 18de, moesten met troostprijzen genoegen nemen. In het voorprogramma (catego rie 14-jarigen) behaalde Mike Has- sing uit Noordwijkerhout de zege. In een sprint met vijf koplopers versloeg hij Daniel Overgaag, Etienne Vergeer (Warmond), Mar tin Weber en Mare Varkevisser (Katwijk). Het peloton hapt naar adem in de straten van Noordwijkerhout. MÜNCHEN (SID) - Billy Kon- chellah was gisteravond de positie ve uitzondering in de aanvangsfase van de atletiekwedstrijden in Mün- chen. De Keniaanse wereldkampi oen liep de 800 meter in een minuut en 45,12 seconden, nauwelijks twee seconden langzamer dan zijn tijd bij de titelstrijd in Rome. Konchel- lah had de eerste ronde razendsnel, in 49,63 seconden, afgelegd. De start van de wedstrijden in de Beierse hoofdstad was verder slechts een slap aftreksel van het toernooi om de wereldkampioen schappen. Diverse top-atleten meldden zich op het laatste mo ment af. Er kwamen slechts vier duizend toeschouwers op de wed strijden af, die waren aangekon digd als record-pogingen. Typerend voor de uitgebluste in druk die de start van het evene ment maakte, was de vierhonderd meter bij de heren, waar slechts twee atleten aan de start versche nen. De Jamaicaanse oud-wereld- kampioen Bert Cameron versloeg de Brit Paul Hamsworth met 46,38 tegen 46,59 seconden. De Jamai- caan Ray Stewart won de 100 meter in 10,21 seconden. De Nederlandse sprintkampioen Achmed de Kom werd bij een rug- wind van 0,10 meter per seconde derde op de tweehonderd meter in 21,04. De wedstrijd werd gewon nen door de Brit Stanley Floyd (20,73). ANTWERPEN (GPD) - Mogen in Nederland dan de wielerformaties van met na me Post en Raas niet al te vriendschappelijk met el kaar omgaan, ook de profes sionele wielerwereld in Bel gië kent zo zijn doorgaans sluimerende conflicten. De slechte verstandhouding tussen de Sigma- en de PD Renting-formatie is deze week weer komen boven drijven nu bekend is gewor den dat Hennie Kuiper on der zijn voorcontract bij Sigma wil uitkomen en vol gend seizoen voor AD Ren ting wil gaan rijden. LEIDEN - Het door sponsorpe rikelen geteisterde zaalvoetbal team van De Zwarte Wolf (spon sor heeft per brief laten weten sponsoring stop te zetten) is gis teravond in de interregionale competitie goed begonnen. Het bezoekende De Rozet werd met een 4-2 nederlaag terug naar Ro zenburg gestuurd. Bax liet een kostbaar punt bij FV Snoekie achter (3-3). Debutant Den Dam Siva verloor met 6-3 van De Maas. De Zwarte Wolf-De Rozet 4-2 Zonder shirtreclame heeft het team van gelegenheids coach Piet Gubler een regelmatige overwinning behaald. Mede doordat de Rozet-doelman in een goede vorm verkeerde, bleef de Leidse produktie steken op vier doelpunten. Piet Sloos (2x, waar van één uit een strafschop) en Gerrie Nagtegeller (2x) waren succesvol voor de Leidse ploeg. FV Snoekie-Bax 3-3 Tot driemaal toe gaf Bax in Den Haag tegen Snoekie een voorsprong weg. Hans van Leeu wen zorgde voor de totale Bax- produktie. Madjo Dewus volgde Van Leeuwens voorbeeld en scoorde driemaal voor de thuis club. De Haagse gelijkmaker viel enkele seconden voor het eind signaal van arbiter Van Ham. THB Boys-Lugdunum 3-3 In de beginfase was Albert Sie- ra voor Lugdunum met twee doelpunten goed op schot. Nadat Fred Muller voor THB voor de aansluiting had gezorgd, wist Edwin Verhoogt 'de kikkers' weer op een ruimere voorsprong te zetten (1-3). Daarna zorgde Marco van der Zwet er met twee doelpunten voor dat de buit eer lijk werd verdeeld (3-3). Sloos Sport-Landwer Johan 5- 3 De Leidse ploeg heeft een goe de start gemaakt in de hoofdklas se. Vooral» Ronald van der Pot had met drie doelpunten een groot aandeel in de 5-3 overwin ning. Fred van Haarlem en Ben Heemskerk zorgden voor de ove rige Leidse treffers. Voor Land- wer was nam Piet Ruygrok de doelpunten voor zijn rekening. Noordwijk-Boerenburg 4-6 In een spannende derby sleep te debutant Boerenburg op de valreep de overwinning binnen. Vijf minuten voor tijd keek de ploeg van coach Wim van der Wilk nog tegen een 4-3 achter stand aan. Joop Bom, Rene Scheurwater en René van der Meer brachten de zege alsnog bij Boerenburg. Andries Wendt (2x), Piet Welling en René van Hens- bergen scoorden voor Noord- wijk, terwijl Jan van der Berg, Willem Scheurwater en Joop Bom de overige treffers van Boe renburg verzorgden. Menken/Landbouw-RO- AC'79 s.n.o. De aangewezen scheidsrech ter kwam niet opdagen. Volgens de reglementen moet de thuis club dan voor een scheidsrechter zorgen. Menken voldeed hieraan door haar coach de fluit te laten hanteren, doch ROAC ging hier niet mee accoord. Men besloot toen maar vriendschappelijk te spelen. De tuchtcommissie heeft nu het laatste woord. Vanmiddag heeft in Antwerpen een gesprek plaats tussen de be trokken partijen, maar op voor hand laat Willy Teirlinck, ploeglei der bij Sigma, al blijken dat dat ge sprek naar zijn oordeel weinig zin heeft. „Ik wil niet op de zaken voor uit lopen, maar Kuiper heeft twee weken geleden al een voorcontract bij ons getekend en al aan het einde van de Tour een mondelinge toe zegging gedaan. Dus wat valt er nog te bespreken? We hebben de laatste tijd in België al genoeg hei sa met ADR gehad en als die relatie tussen Kuiper en De Cauwer (toe komstige ploegleider AD Renting. red.) zo goed is als beiden zeggen, waarom kan Kuiper dan niet ge woon zijn contract nakomen en na volgend seizoen in de staf bij ADR zitting nemen?" Zoals Hennie Kuiper denkt dat er met praten in de voor hem posi tieve zin valt uit te komen, zo denkt ook Willy Teirlinck dat een ge sprek verhelderend zal werken. "Voorlopig praat ik nog niet over de juridische kant van de zaak en over het inschakelen van advoca ten, al is er dus dat voorcontract waar geen speld valt tussen te krij gen. Maar ik ga ervan uit dat we vrijdag, in het bijzijn van mijn pa tron De Smet, die directeur Sigma België is, wel tot een oplossing zul len komen". Maar dan wel een andere oplos sing dan die Kuiper voor ogen heeft. Teirlinck: "We kunnen Kui per nu zo maar niet laten gaan. Dat kunnen we niet maken tegenover de Nederlandse tak van Sigma. Sigma Nederland draagt komend seizoen een steentje bij in het bud get van de wielerploeg, ook al om dat we al snel met de naam Kuiper op de proppen kwamen. Die naam spreekt nog altijd tot de verbeel ding. Valt Kuiper, die als een soort wegkapitein zou fungeren, weg. welke aansprekende Nederlandse coureur moeten we dan nemen? Vrijwel alle contracten zijn al afge sloten. En we willen nu niet direct als een stelletje leugenaars worden afgeschilderd door de Nederlandse tak van het bedrijf. Dus is er ons veel aan gelegen Kuiper vast te houden". Het budget waarmee Teirlinck volgend jaar ook de grotere koersen wil gaan rijden ("we stel len ons zelfs kandidaat voor de Tour de France") bedraagt ruim twee miljoen gulden. Gezien de commerciële interesse vanuit Ne derland, zijn er ook vier Nederlan ders in de formatie opgenomen: Frits en Frank Pirard, Adne Cools en in principe dus Hennie Kuiper. De kern van de ploeg is in grote lij nen hetzelfde gebleven. Wel zijn er renners bijgekomen als Sören Lill- holt, Frank Verleyen en Ludwig Weynants. Willy Teirlinck is inmiddels de "troubles", zoals hij dat zelf noemt, met AD Renting spuugzat. "Het is met die ploeg altijd wat. Vorig jaar al werden er beloftes gedaan aan Johan Lammerts en Johan van der Velde. Toen die coureurs een bank garantie vroegen, bleek dat niet mogelijk. Ze beloven daar van alles en maken dat dan niet waar. Elke coureur zou een personenauto tot zijn beschikking krijgen. De helft heeft nog steeds niets gekregen. Ik zet echt een groot vraagteken bij die ploeg...". Basketbalteam klopt Oostenrijk CHARLEROI (ANP) - Met onaan trekkelijk resultaat-basketbal heeft de Nederlandse ploeg zich op de tweede dag van het kwalificatie toernooi voor de tweede ronde van de Europese titelstrijd ontdaan van Oostenrijk. Het land uit de C-garni- tuur werd gisteren in Charleroi verslagen met 59-52 (30-20). De overwinning was pure noodzaak om de kans op plaatsing, die door de smadelijke nederlaag tegen Hongarije op de tocht raakte, in ei gen hand te houden. Hongarije verzekerde zich al vast van een plaats in de Volgende ron de door gastland België met 79-73 (42-34) te verslaan, het is tenminste niet aannemelijk dat de goed voor bereide Oosteuropeanen in de res terende duels tegen de basketbald wergen Oostenrijk en Wales nog punten zullen latèn liggen. Neder land moet vandaag afrekenen met Wales om zaterdag tegen België de kwalificatie af te dwingen. Leiden Nederland - Oostenrijk was een droevige karikatuur van een bas ketbalwedstrijd. Een beetje inge speelde ploeg had de armzalige Oostenrijkers met peper en zout de oren gewassen. Een verschil van twintig, dertig punten was de nor maalste zaak van de wereld ge weest. De Nederlandse ploeg is na vier trainingen en vijf oefenpotjes echter allesbehalve een eenheid. Ruud Harrewijn heeft in Charleroi de keus uit twee varianten, de Leidse en de Den Helderse, en moet terugvallen op de oerbeginse len om zijn ploeg in het gareel te houden en resultaat te boeken. Tegen Oostenrijk gaf Harre wijn wederom de voorkeur aan de Leid se variant. Met Hagens. Van Helfte ren, Kragtwijk en Heijdeman, aan gevuld met Schilp, bracht hij vier spelers in de basis, met wie hij als clubcoach van BS Leiden al eerder samenwerkte. Harrewijn verlang de gecontroleerd basketbal, waarin het element van de verrassing be wust werd genegeerd. Flexibel, maar stevig man-to- man verdedigen met extra aan dacht voor de rebounds, geen breaks, maar een aanval die con stant de volle dertig seconden moest duren. De spelers voerden de opdracht gewetensvol uit. De fensief viel er niets op aan te mer ken. De spelers plukten 24 van de 31 terugkaatsers van de pover schietende Oostenrijkers van het bord, maar aanvallend was Oranje nauwelijks beter dan het eerste de beste schoolteam. Eenzijdig Het resultaat was een eenzijdig, armetierig duel, waarin de sobere Oranje-ploeg alle kansen kreeg de tegenstander een flinke aframme ling te geven, maar er nooit in slaagde die te grijpen. Daardoor schommelde het verschil telkens rond de tien punten, waardoor de manschappen van Harrewijn con stant op hun hoede moesten blij ven voor een produktieve opris ping van de Oostenrijkers. Die kwam nooit, al jutte coach Bach- mayer zijn pupillen om de ha verklap als een rasechte feldwebel tot het uiterste op. Nederland kreeg het alleen in de slotfase even benauwd, toen spelverdeler Emill Hagens twee minuten voor het ein de op de stand 54-49 met een knie blessure uitviel, maar zijn stand-in Van Rootselaar bracht in no time de organisatie terug. Scores Nederland: Schilp 16, Van Rootselaar 5, Hagens 12, Te Velde 2, Kragtwijk 12, Van Dinten 1, Van Noord 0, Van Helfteren 0. Heijdeman 11. De Haas 0. Oosten rijk: Haid 9, Matyas 2, Kilian 6, Zderadicka 9, Fritz 6, Maloy 12, Pestal 4, Koch 4. Stand na twee dagen: 1. Honga rije 2-4 (151-139), 2. Oostenrijk 2-3 (135-89), 3. Nederland 2-3 (125-124), 4. België 1-1 (73-79), 5. Wales 1-1 (37-76). EK kwalificatie Groep 3 Sovjetunie - Frankrijk 1-1 (0-1) 13. Touré 0-1, 77. Michailitsjenko 1-1, toeschouwers 1, 28. Petursson 1 schouwers: 6500. Stand 1. Sovjetunie 2. DDR 3. Frankrijk 4. IJsland Noorwegen Ormslev 2-1. Toe- 6 1 2 5 1 6 (8-2) 5 (3-5) 4 3-12) 3 (3-7) Eerstvolgende wedstrijd: Noorwegen - IJs land 23 september. Groep 6 Finland - Tsjechoslowakije 3-0 (1-0). 29. Aria Hjelm 1-0, 72. Ismo Lius 2-0, 82. Petri Tiainen 3-0. Toeschouwers 6430. Wales - Denemarken 1-0 (1-0) 19. Hughes 1-0. Scheidsrechter: Kirschen (BrD). Toe- Twee Belgische wielerploegen willen renner inlijven 2. Denemarken 5 2 3 Tsjechoslow 5 1 4. Finland 6 1 Eerstvolgende wedstrijd: 1 6 (7- 2) 1 6 (3- 2) 1 5 (5- 5) 4 3 (4-10) Wales 14 oktober. Ierland - Luxemburg 2-1 (1-1). 29. Armm Kring 0-1, 32. Frank Stapleton 1-1,76. Paul Scheidsrechter iwers:30.311. Gt Teulcmans (Bel! Nederland: Van Breukelen (PSV); Troos (Feyenoord). Van Tiggelen (Anderlecht) en Silooy (Ajax); Koeman en Vanenburg (PSV) en Rijkaard (Ajax); Winter (67. Men- er) en Bosman (Ajax), Van Basten (AC Mi- 't Schip (Ajax). (Bayern Mü enquin, Standc (Anderlecht), Clysters (Mechelen) voort (Anderlecht); Vandersmissen (Stan dard Luik), Vanderelst en Ceulemans (Club Brugge) (67. Desmet, Lille) en Ver- cauteren (Nantes); Degrijse (Club Brugge) en Claesen (Tottenham Hotspur) (67 Van- denbergh, Lille). BR Duitsland - Engeland 3-1 (2-1) 24. Litt- barski 1-0, 33. Littbarski 2-0, 42. Lineker 2- 1. 84. Wuttke 3-1. Scheidsrechter Casarin (Ita). Toeschouwers: 50.000. land 0-5 (0-3), Schotland - Frankrijk 2-1 (2- Eindstand: 1. Nederland 5-10 (29-2), 2. Sovjetunie 5-8 (23-6), 3. Schotland 5-6 (11-10), 4. Wales 5-2 (3-12), 5. Frankrijk 5-2 (3-16), 6. België 5-2 (2-25). Poule B Engeland - Ierland 3-0 (2-0), Bondsrepu- OPEN AMERIKAANSE KAMPI OENSCHAPPEN FLUSHING ME ADOW Mannen enkelspel, achtste finales: Mats Wilander (Zwe) - Ken Flach (Vst) 6-3 6-3 7-6, Stefan Edberg (Zwe) - Jonas B Svensson (Zwe) 6-2 7-6 6-3, Ramesh Krishnan (Ind) - Andrei Sjesnokov (Sov) 6-4, 6-1, 6-2, Miloslav Mecir (Tsj) - Mark Woodfords (Aus) 6-4,3-6,6-2,6-2 kwartfi nales: Ivan Lendl (Tsj/1) - John McEnroe (VSt/8) 6-3 6-3 6-4, Jimmy Connors (VSt/6) - Brad Gilbert (VSt/13) 4-6 6-3 6-4 6-0. Vrouwen enkelspel, kwartfinales: Lori McNeil (Vst/11) - Chris Evert (Vst/3) 3-6 6-2 6-4, Steffi Graf (BrD/1) - Pam Shriver (Vst/5) 6-4 6-3, Martina Navratilova (VS) - Gabriela Sabatini (Arg) 7-5, 6-3. Mannen dubbelspel, achtste finales Ken Flach/Robert Seguso (Vst/2) - Andy Kohlberg/Robert van t Hof Vst>15) 6-2 7- 6(7-3), kwartfinales: Andres Gomez/Slo bodan Zivojinovic (Ecu/Joe/4) - Joakim Nystroem/Mats Wilander (Zwe/6) 6-3 6-2 7-6 (7-4). Vrouwen dubbelspel, kwartfinales: Martina Navratilova/Pam Shriver (Vst/1) - Elise Burgin/Robin White (Vst/7) 6-1 6-3. Gemengd dubbelspel, tweede ronde Anne Henrickson/Michiel Schapers (Vst/Ned) - Catherine Suire/Mansour Bahrami (Fra/Ira) 6-3 3-6 6-1 Belgie - Sovjetunie 0-9 (0-5), Wales - Neder Pelier leidt in EG-Ronde SAN SADURNI DE ROYA (ANP) - Sean Kelly heeft gisteren zijn eerste aansprekende zege behaald sinds de eind april-begin mei gehouden Ron de van Spanje. De Ierse beroepswielrenner, die zondag in Villach (Oos tenrijk) zijn landgenoot Stephen Roche wereldkampioen zag worden, won in San Sadurni de Roya de proloog van de Ronde van Cataloniè. Na zijn traditionele zege in de etappekoers Parijs - Nice, waarin hij Ro che versloeg, leek Kelly weer eens af te stevenen op een sterk seizoen, al bleven klassieke zeges uit. In de Vuel^a behaalde hij twee dagzeges en was hij klassementsleider, tot een steenpuist hem dwong op te geven in de negentiende rit. Vlak voor de Tour de France werd Kelly vierde in de eindstand van de Midi Libre. In de Tour was de vorm er nog niet hele maal. Een val met een zware schouderblessure als gevolg deed hem af stappen tijdens de twaalfde etappe. Bij de wereldtitelstrijd fungeerde Ro che als knecht voor Kelly, die in de finale evenwel moest afhaken. De professionele wielerformatie van Guimard heeft de regie strak in handen bij de „open" Ronde van de Europese Gemeenschap. Na de winst in de eerste etappe, een ploegentijdrit, zegevierde gisteren Joel Peliër. De Fransman nam na 171 kilometer de met blauwe sterren bezaaide leiders trui over van zijn land- en ploeggenoot Eric Boyer. In de Ronde van de EG, waar negen prof- en tien amateurformaties rijden, fietste Pelier na de start van de tweede etappe in Rome voortdurend voor in. Op 33 kilometer van de finish in Perugia volgde Pelier een ontsnap ping van de Rus Pjotr Oegroemov en de Deen Per Pedersen. Het trio had bij de aankomst een voorsprong van vijftien seconden op het eerst deel van het peloton. In de eindsprint gaf Pedersen het op. waarna Pelier Oeg- voor bleef. TWEEDE KOERS, 2000 m 1. Brandvwine (L. Schoonhoven) 2.36,8 - 1.23,4, 2. Astnd Marian, 3. Braemer A. Toto: winnend 16,20, plaats 3,70, 1,20, 2,10, koppel 17,50, trio 514,70. DERDE KOERS, 2000 m.: 1. Amigo Bui tenzorg (J. Baptiste) 2.40,3 - 1.20,2, 2. Ado nis V. 3 Boy de Bloomerd. Niet gestart: Ze- lateur B. Toto: winnend 3,90, plaats 2,30. 2,50, koppel 5.90, trio 44,70. VIERDE KOERS, ren over 2150 m 1. So- bnna Grande (A. A. de Vries) 2.19,4, 2. Da vids Pnnce, 3. Puma King. Niet gestart Shaman. Toto: winnend 7,20, plaats 1,90. 2.50, koppel 27.70. trio 193,00 VIJFDE KOERS. 2000 m.: l.Yswind(W A M van Buytene) 2.37,1 - 1.18,6, 2 Zesta Rijnstroom, 3. Alme de Bloomerd. Niet ge start: Yjo Spencer. Toto: winnend 12,50, plaats 2,20, 1,90, 2,30, koppel 12,80, trio 169,70. ZESDE KOERS, 2000 m.: 1. Anton uit Vol- kei (F. Wildhagen) 2.42,9 - 1.21,5, 2. Baxter Pitt, 3. Zee Oostwyck. Toto: winnend 6,80, plaats 5,50, 3.40. koppel 15,60, trio 692.90 ZEVENDE KOERS, ren over 1800 m.. 1 Zabara Rapphorst (M Riley) 1.57,3,2. Dou ble Payment. 3. Gaelic Cross. Toto: win nend 6.00, plaats 1,30, 1,40, 1,70, koppel 8,60, trio 85,60 ACHTSTE KOERS. 2000 m l. Zenith Im pulse (J. Glimmerveen) 2.35.5 - 1.17,8, 2. 8.60, trio 85.60 NEGENDE KOERS, 2000 m l. Walko B (C. Wortel) 2.34,8 - 1.17,4, 2. Sam Avon. 3. Zilver Prince. Niet gestart: Woensdag en 156,10. TIENDE KOERS, 1609 m: 1. Aty van Lente (G. van Eykelenborg) 2.02,7 - 1 16 2. Zimpulse Alkestis, 3. Ymola Hanovi Niet gestart: Young Maxi. Toto: winnei 2,20. plaats 1.40, 2,30, 1,30, koppel 6,50, tl

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19