Spanning weg voorVan den Berk Recept Freuler werkt nog steeds Nederlandse ruiters blijven in het zadel Stayers moeten boeten Strijbos raakt wereldtitel 125cc kwijt aan dorpsgenoot Mang vergroot marge Greg Lemond laat WK schieten Geboers heeft niet genoeg MAANDAG 31 AUGUSTUS 1987 PAGINA 19 Zwitsers slim op wielerbaan WENEN (ANP) - Voor de zevende keer in successie heeft Urs Freuler het wereldkampioenschap puntenkoers voor professionals gewonnen. De andere medailles gingen naar Tony Doyle (GBr), zilver en Roger Ilegems (Bel), brons. De 28-jarige Zwitser had, zoals het geheel niet bemoeide. De de voorgaande jaren, twee landge- Nederlander stapte onmiddellijk noten tot zijn beschikking om in de wachtkamer, reed een vluchtpogingen te neutraliseren, gelmatig tempo, viel niet Daardoor behield hij het volledige verdedigde zichjiiet^ rendement van zijn sprintkracht. De tactiek werkte voortreffelijk. Daniel Wyder en Hansrudolf Marki haalden de meeste vluchters terug, maar konden kort voor half-koers teravond een ontsnapping van de Westduit ser Diehl niet voorkomen. „Geen geld, geen Zwitsers", is goed Nederlands gezegde, gis- Wenen was het: „Wel geld, dus Zwitsers". Clark durfde zelfs de schijn niet op zich te laden Hürzeler in moeilijkheden te bren- sensationele gen Renosto, uit de andere belan- gengroep, heeft het een enkele waarna ^eer geprobeerd, maar moest voor n ronde hij werkelijk tot een aanval kwam Freuler eerst de Zwitserse rugdekking, i konden daardoor de Clark en Betz, breken, de wedstrijd gemak- Het gezamenlijke front weer stond de Italiaanse overmacht Het leidde tot tempo-verhoging en een totale brokkeling van het veld. tenslotte negen renners ei winst namen. Wyder waren erbij controle ov kelijk in handen houden. De tempoverhoging schakelde getal feitelijk gemakkelijker dan Peter Pieters, die attent wat pun tjes had meegesprokkeld, uit. De Nederlandse eenling kon niet te rugvallen op een ploegmaat, omdat Theo Smit niet was vertrokken voor de puntenkoers. Max Hürzeler uit Zwitserland is wereldkampioen bij de professio nele stayers. Het kon niet anders. Alleen in Zwitserland worden, dank zij Sepp Vögeli, vrij geregeld wedstrijden georganiseerd voor de mannen achter de motor. De deel nemers aan de finale, uitgezonderd misschien Mathieu Hermans die andere interessen heeft, en de Ita lianen hadden er dus belang bij dat Hürzeler een prestatie zou leveren. De finale van het kampioen schap was een ploegkoers van drie Italianen tegen de vazallen van Hürzeler, waarmee Hermans zich Budget voor baanploeg wordt ruimer verwacht. Na het uur gingen Hürzeler, Clark, Betz en Hermans het Italiaanse trio vooraf. Hermans stapte pas goed vijf minuten voor het einde uit zijn comfortabele stoel op afstand, van zevende en laatste positie stoomde hij op naar de vierde, maar verder kwam hij niet. De anderen namelijk hadden zich ook niet echt ingespannen, daarvoor stond het gemiddelde van 67,803 borg. De series van de amateurs waren alle drie met een hoger moyenne gegaan. Bij de fina le van de amateurs lag het uurge middelde zelfs drie kilometer bo ven dat van de profs. Het kampioenschapje van de tandems, zeven deelnemende pa ren, van wie de Westduitsers al in de serie-op-tijd werden uitgescha keld door diskwalificatie, werd ge wonnen door de Fransen Colas en Magne voor Nicotti/Faccini (Ita). De vorige wereldkampioenen, Vo- WENEN (AJNP) - De internationale wielerfederatie is door boetes ruim 6000 gulden „beter" geworden van de manier waarop de Ita liaanse stayers de weg naar de gouden en zilveren medaille voor Gen- tili en Colamartino hebben geplaveid. De gangmaker Grifoni van Luigi Bielli, die uit de strijd werd geno men, kreeg boetes tot een totaal van 3000 Zwitserse franken (ruim 4000 gulden) plus een schorsing van twee keer vijftien dagen en één keer drie maanden. Straffen wegens het bij herhaling zonder nood zaak overschrijden van de stayerslijn, het niet verdedigen van zijn kansen en het verdedigend rijden (tegen Köningshofer) met meer dan één ronde achterstand. Fratarcangeli (van Colamartino) kreeg 1500 Zwitserse franken (2000 gulden) en één maand schorsing wegens herhaald overschrij den van de stayerslijn. De gangmakers Tsjopin (Romanov) en Corradin (Gentili) kregen slechts een waarschuwing voor tr hoog rijden. SCHWANENSTADT (GPD) - John van den Berk mocht gisteren in Schwanenstadt zijn tweede manche in de Grand Prix 125 cc motorcross eenvoudigweg niet afmaken. Hon derden supporters vingen hem een tiental meters voor de denkbeeldige eindstreep op, omstuwden hem en namen hem op de schouders. Van den Berk, de nieuwe wereldkam pioen in de 125cc. opvolger van Dave Strijbos, lachte breeduit. Wereldkampioen John van den Berk WENEN (ANP) - De KNWU zal voor het nieuwe .seizoen het budget van de baanploeg vrij wel verdrievoudigen. Van het te verwaarlozen sommetje van 15.000 gulden stijgt de post baansport naar 40.000 gulden. Het hoofdbestuur van de Unie heeft een voorstel daartoe van de voorzitter van de sport- commissie, Joop Atsma, aange nomen en het bedrag op de be groting voor het nieuwe sei zoen gezet. Verwacht mag wor den dat de jaarvergadering het voorstel zal aannemen. Eric Geserick, die van het plan op de hoogte is gesteld, meent dat hij met een dergelijk budget in ieder geval' enigszins uit de voeten kan. Het biedt hem de mogelijkheid in de win ter te werken met de twee se rieuze Olympische kandidaten Thierry Détant en Marcel Beu- mer. Het laat ook ruimte open om in 1988 met een groep ama teurs deel te nemen aan de wedstrijden om de Europacup. Ook op een ander punt zal de baanploeg er iets beter afko men. Het materiaalbudget van 100.000 gulden per jaar biedt in 1988 meer mogelijkheden. De wegploeg, de grote slok-op, zal in het komende jaar vermoede lijk niet ingrijpend veranderen en dat betekent dat de groep van Boskamp, met niet te grote aanpassingen, onder de pannen De KNWU rekent erop dat in het Olympisch jaar, met „late" Spelen in Seoel, ook de tijd zal meewerken om de voorberei ding beter te doen zijn en hoopt op steun van het NOC voor zijn werkelijke Olympische kandi daten. Mathieu Hermans zal in de komende winter niet in cyclo- crosses starten. De plaat, die in zijn schouder werd gezet, we gens een gebroken sleutelbeen, door een val in de Ronde van Italië, zal in het najaar worden verwijderd en dat laat geen ruimte voor een behoorlijke voorbereiding op het veldrij- WIELSBEKE (Reuter/AFP) - Greg Lemond zal niet deelnemen aan de individuele wegwedstrijd om het wereldkampioenschap wielren nen, aanstaande zondag in Villach (Oostenrijk). Dat zei de Amerikaan zaterdag in Wielsbeke, waar hij zijn rentree maakte in het Europese wielercircuit. „Het is niet realis tisch aan het WK te denken", ver telde de oud-wereldkampioen, die maandenlang uitgeschakeld is ge weest na bij een jachtpartij schot wonden te hebben opgelopen en vervolgens een blindedarmopera tie te hebben ondergaan. Tegelijkertijd maakte de sponsor van de Franse wielerploeg, waarin Lemond tot het einde van dit sei zoen rijdt, bekend dat de winnaar van de Tour de France 1986 waar- Vader Jo, tien jaar geleden zelf nog een nationale motorcrosskam pioen in de 500 cc, grijnsde slechts. Zondag, 30 augustuè, was voor zijn zoon een geluksdag. 'Stier' John: „Mijn sterrebeeld gaf aan dat van daag een geluksdag zou worden. Ik geloof er niet in, maar toch..." De strijd in de 125 cc motorcross kreeg in het Oostenrijkse Schwa nenstadt zijn verwachte ontkno ping. Dave Strijbos had in de afge lopen Grand Prix's teveel punten laten liggen. Twee weken geleden, in Steel City, Verenigde Staten, had de regerende wereldampioen MISANO (AFP) - De Grote Prijs van San Marino op het circuit in Misano heeft gisteren nog steeds geen beslissing gebracht in zowel de 250cc als 500 cc-klasse. In de halve liter klasse voert de Austra liër Wayne Gardner na twaalf van de vijftien te houden races nog steeds de ranglijst aan, maar zijn voorsprong op de winnende Ame rikaanse Randy Mamola liep terug tot 21 punten. Regerend wereld kampioen Eddie Lawson eindigde op het bochtige circuit in Misano als tweede en staat nu op elf pun ten van Mamola als derde geklas seerd. In de kwart liter-klasse zege vierde de Italiaan Loris Reggiani. De nummer één in de strijd om de wereldtitel, de Westduitser Anton Mang, kwam niet verder dan de zesde plaats. Hij vergrootte toch zijn voorsprong op de concurrentie doordat zijn grootste rivaal in de strijd om de titel, landgenoot Rein- hold Roth, slechts als negende schijnlijk wel zal deelnemen aan de „open" Ronde van de Europese Gemeenschap, die van 8 tot 20 sep tember wordt gehouden met start in Rome en aankomst in Brussel. De voorlaatste etappe, zaterdag 19 september, gaat van Aken naar Eindhoven. „Ik heb vier weken geleden mijn laatste operatie gehad en ben- nog maar kort in training", zei Le mond, die heeft toegezegd woens dag mee te doen aan de 250 kilome ter lange wedstrijd in Veenendaal. „Ik ben er klaar voor aan een co me-back te beginnen, maar zal daar pas volgend seizoen aan toe komen." In 1988 rijdt Lemond voor de Nederlandse ploeg van Jan Gis- bers. „Ik ben nu op vijftig procent van mijn gebruikelijke conditie. boril/Hargas (Tsj), eindigden als derde. De amateur-achtervolging is het domein van de Sowjet-Unie. De drie medailles op het individuele nummer, de vier gouden voor de ploeg. Daarmee is nog niet alles ge zegd. Voor het viertal werd slechts voor een kwart een beroep gedaan op de renners die individueel ge start waren. Jekimov en Oemaras vulden op de eerste dag het trio Mankov, Krasnov en Kmelinin aan. Voor halve en hele eindstrijd werd Jekimov aangewezen. In de tijden maakte het niets uit. Buiten het gouden vijftal heeft de Sovjetunie nog een ploeg, Ser gei Vodopjanov, Marat Ganejev, Ivan Matsjnin en Igor Netsja, die op de vier kilometer maar goed een seconde verliest op de wereldkam pioenen. Op het niveau van de .moeten profiteren van de buik griep van zijn concurrent. Strijbos deed dat niet. De 21 punten, die hem van de leider in het klasse ment om de wereldtitel scheidden, waren te veel. In de eerste manche kon de jonge Brabander zich niet los maken van Van den Berk. Strij bos bleef in tweede positie achter de Fransman Bayle, die zich op dit snelle parcours thuis voelde, han gen. Van den Berk rukte in de laat ste twee ronden van de vijfde plaats op naar de derde, de Italia nen Contini en Barozzi vergeefs ploeterend achter zich latend. over de eindstreep Kwarn. ue ande re dagprijzen, in de klassen waar de titels als vergeven waren, gin gen naar de Spanjaard Manuel Herreros (80cc-klasse) en de Ita liaan Fausto Gresini (125 cc). Voor Wayne Gardner was er in Misano bijvoorbaat weinig succes weggelegd. De Australiër heeft in de 500cc klasse de motor met het meeste vermogen, maar kon daar in de Grote Prijs van San Marino weer nauwelijks gebruik van ma ken. Het bochtige en natte circuit leende zich er absoluut niet voor. Voor Anton Mang verliep de twaalfde wedstrijd om de wereldti tel redelijk naar wens. De winst van de Italiaan Loris Reggiani deerde hem weinig. Zijn ogen wa ren veel meer gericht op de ver richtingen van zijn landgenoot Reinhold Roth en de Fransman Al fonso Pons. Roth eindigde nog achter Mang, Pons kroop door de derde plaats tot op 42 punten van Mang. Door de lange afwezigheid in wie lerwedstrijden ben ik een beetje bang om te koersen." Lemond merkte tijdens de wed strijd in Sint Baafs-Vijve bij Wiels beke duidelijk de naweeën van zijn langdurige uitschakeling. In de tijdrit over een kilometer werd hij 32e op 23 seconden van de win naar, de Belgische proloogspecia list Jean-Luc Vandenbroucke. In de koers over 75 kilometer eindig de Lemond als 31e in het peloton, dat een achterstand van twintig se conden had op een kopgroepje. De Belg Hendrik De Vos maakte zich in de finale los het uit het groepje, dat hij drie seconden voor bleef. Veteraan Roger de Vlaeminck werd tweede. twee kwartetten uit de Sovjet Unie staat alleen het Oostduitse viertal. In de eindstrijd van de ploegach tervolging hebben Meier, Wolf, Blochwitz en Hennig, eind mei trainend in Olympia's Ronde, de Sowjet-Unie geweldig partij gege ven. De vier-cilinder uit Moskou haperde doordat Viktor Manakov zijn werk na twee kilometer niet meer naar behoren kon doen. De schifting op kracht, snelheid en souplesse deed ook Dirk Meier af vallen. De twee drietallen die overble ven gaven elkaar niets toe. De Duitsers werkten een achterstand van ruim twintig meter weg en vol tooiden de afstand vrijwel gelijktij dig, het verschil was acht-honderd- ste seconde, 127 centimeter na vier kilometer, die beslisten over goud of zilver. Daarmee stond Strijbos voor de onmogelijke opgave Van den Berk in de tweede manche alsnog te ach terhalen. Broedermoord De strijd om de overwinning in de laatste Grand Prix van het sei zoen was in feite totaal niet belang rijk. Het ging om Strijbos en Van den Berk. Alle ogen waren gericht op de verrichtingen van de twee gi ganten in de 125 cc, die toevallig ook nog uit hetzelfde land en zelfs uit dezelfde plaats, Oss, afkomstig zijn. In het buitenland wordt ge sproken van een verkwisting van talent. Broedermoord, vindt men. Strijbos en Van den Berk zal dat een zorg zijn. Hun fabrieksspon- sors willen dit nu eenmaal, het zij De spanning- was na de eerste manche volledig verdwenen. Een veertiende plaats was voor John van den Berk al voldoende om we reldkampioen te worden. Van den Berk vermeed daarom in de twee de manche alle risico's. „Ik was wel gespannen, maar niet meer dan anders", verklaarde hij na af loop dolgelukkig in zijn camper. „Ik heb de laatste weken veel aan ontspanningstechnieken gedaan en ik denk dat het toch geholpen heeft". Marcel Doms uit Den Bosch, een expert in Japanse vechttechnieken, leerde hem de noodzakelijke ademhalingsoefe ningen om zo relaxed mogelijk naar een groot evenement toe te le ven. „Ook zaterdag, rustig recht op zitten, gekruiste knieen. Je komt helemaal tot rust. Ik was vrij kalm voor de race". Toch kon ook hij in de eerste, be langrijke manche,'niet geheel zijn rust bewaren, ontspanningsoefe ningen of niet. De belangen waren te groot, er stond te veel op het spel. Hij wist dat Strijbos met zijn fabrieksmotor van Cagiva sneller was dan zijn standaardmotor van Yamaha. Zeker op dit snelle par cours. Toen Strijbos hem bij de start al had geklopt, sloeg de schrik Van den Berk om het hart. Zijn va der had het snel in de gaten. „John reed vanaf dat moment te gespan nen. Ik kon het zien. Hij hield niet de goede lijn aan. reed te kramp achtig". John zelf later: „Ik ben ook bewust niet voluit gegaan. Ik wilde geen enkel risico nemen. Pas in de laatste tien minuten ben ik voluit gegaan". Koude oorlog En Dave Strijbos? Die voerde voor de wedstrijd een koude oor log. Terwijl Van den Berk zich pro beerde te concentreren op de be slissende twee manches, praatte de negentienjarige man uit Oss vrolijk met vrienden en kennissen, lachte en zwaaide naar zijn supporters en maakte zich ogenschijnlijk ner gens druk om. In het rijderskwar tier stond op amper dertig meter van Strijbos de camper van Van den Berk. Achter gesloten tentzeil werd aan zijn motoren gesleuteld. John zelf was amper aanspreek baar. Na afloop van d.e tweede manche was dat allemaal anders. Breeduit lachend, nauwelijks in staat zijn tranen te bedwingen, genoot hij van het enthousiasme van zijn hon derden meegereisde supporters. De supportersclub van Van den Berk telt meer dan vijfhonderd le den, die van zijn concurrent amper NYKOEPING (TT) - Eric Geboers, wereldkampioen motocross in de 250cc-klasse, is door het behalen van de titel niet bezadigd gewor den. Bij de Grote Prijs van Zwe den, de laatste cross in de reeks van twaalf, won de Belg gisteren in Nykoeping beide manches. Gert- Jan van Doorn, hersteld van de schouderblessure die het seizoen voor hem bedierf, reed met de bes ten mee. De Brabander werd res pectievelijk tweede en vijfde. Kees van der Ven heeft de slotra- ce in de wereldtitelstrijd in de 500 cc aangegrepen om op te schuiven naar de derde plaats in het eind klassement. De crosser uit het Bra- SANKT GALLEN (ANP) - Voor sceptici was de vierde plaats van Nederland in het landenklasse- ment om het Europees kampioen schap voor springruiters een ge lukkig incident, dat vooral werd af gedwongen door Piet Raymakers. In de finale van het individuele toernooi bewezen Wout Jan van der Schans en Rob Ehrens het te gendeel. De opleving was niet tijdelijk. Nationaal kampioen Van der Schans verdiende met Olympic Treffer gisteren de hoofdprijs, bij na 25.000 gulden, door over twee manches als enige deelnemer de verrichtingen van de nieuwe Euro pese titelhouder Pierre Durand en het wonderpaardje Jappeloup te copiëren. Rob Ehrens, die de voor gaande dagen niet aan de verwach tingen beantwoordde, besloot de zeer selectieve parcoursen - geen van de negentien gestarte combi naties kwam heelhuids door de fi nishlijn - met enkele erkende top- combinaties als vierde. Slechts Piet Raymakers moest op de slot dag, die door liefst 35.000 mensen werd bijgewoond, genoegen ne men met weinig aandacht. Door 250. Schwanenstadt was in het af gelopen weekeinde voor de Van de Berksupporters. De honderden luidruchtige fans lieten het kleine stadje in het noorden van Oosten rijk weten dat zij er waren. Bloem bakken sneuvelden en niet alle ra men bleven heel. Het zal Van den Berk een zorg zijn geweest. Voor hem is het vero veren van de wereldtitel een bekro ning van een seizoen, dat hem alles bracht: officieus wereldkampioen stadioncross, Nederlands kam pioen en nu ook wereldkampioen in de 125 cc. En volgend jaar: ..Het liefst wil ik overstappen naar de 250 cc. Komende week volgen er gesprekken met mijn sponsor en eerlijk gezegd denk ik wel dat het er nu van komt". bantse Bakel won op het zandcir- cuit van Roggenburg in de Zwit serse Jura beide manches en pas seerde daardoor de Fin Ljungqvist in de eindrangschikking. In de eerste manche was Van der Ven in een heftig duel verwikkeld met de Britse oud-wereldkam pioen Thorpe. Pas in de laatste ron de stelde Van der Ven zijn zege vei lig. De KTM-rijder distantieerde zich in de tweede manche van het deelnemersveld en won onbe dreigd. De Belgische wereldkam pioen Jobé, die de titel al drie we ken geleden in Luxemburg be machtigde, reed anoniem mee. zijn fabuleuze rit in de teamfinale was zijn humeur echter toch al niet meer te bederven. De Nederlandse springploeg kon voor het eerst sinds jaren weer bo gen op Europees succes. Van der Schans (winst in de finale en zesde in de algemene rangschikking). Raymakers (tiende) en Ehrens (veertiende) vormden in het Grün demoos-ruiterstadion van Sankt Gallen, waar de ondergrond door de hevige regen aanleiding wa§ voor veel gekerm, alsnog een hech te basis voor een mogelijke Olym pische ploeg voor Seoel. In de fina le bleven van Nederlandse zijde verdachtmakingen over het com petitieverloop dan ook uit. Pierre Durand, John Whit.aker en Nick Skelton, die in deze volgorde de medailles mochten ophalen bij de Engelse prinses Anne, de voorzit ster van de FEI, hadden evenmin te klagen. Daarentegen viel wel met het vallen van de balken het gebalk op van de Westduitser Paul Schockemöhle. De afgetreden drievoudig kampioen, die met Deister al sinds 1979 toen hij in Rotterdam tweede werd een be faamde combinatie vormt, dreigde aanvankelijk vroegtijdig huis waarts te keren als de situatie niet verbeterde. Zover kwam het niet. al waren ook gisteren ondanks de zon en de warmte de omstandighe den in de arena lang niet optimaal Schockemöhle protesteerde - hij werd onder anderen door Van dei- Schans nog ruimschoots voorbij gestreefd - als echte verliezer dopr niet meer te verschijnen voor de laatste huldiging. Durand, de vriendelijke 32-jarige ambtenaar uit de buurt van Bor deaux, nam de loftuitingen, die in eerste instantie toch weer naar Jappeloup gingen, met een glim lach in ontvangst. Na het jacht- springen, het eerste onderdeel van de titelstrijd dat hij won, zei de Fransman lakoniek dat hij nog slechts vier keer foutloos hoefde te blijven om de Europese titel voor het eerst te veroveren. Naarmate die kans groter werd, nam de druk toe. „Vooral psychologisch was het een zware belasting in duel met combinaties als Whitaker-Milton en Skelton-Apollo. De zilveren me daille van de Franse ploeg gaf me motivatie. De rondvaart op het Meer van Konstanz met een paar vrienden gaf me zaterdag de rust. Even een kleine periode van ont spanning, even alles vergeten. Dat was genoeg voor een bijna perfecte combinatie," zei Durand, terecht zijn publiekslievelingetje, met een stokmaat van nog geen 1,60 meter, een substantieel aandeel gevend. Twijfels over Johannes Draaijer WIELRENNEN - De Nederlandse kampioen wielrennen op de weg bij de amateurs, Johannes Draaij er, is nog niet zeker van deelne ming aan het wereldkampioen schap op de weg, dat volgende week zaterdag in Villach wordt ge houden. Bondscoach André Bos kamp houdt nog een slag om de arm en neemt pas donderdag, na de ploegentijdrit een beslissing over de definitieve samenstelling van de wegploeg. De renners die woensdag starten in de ploegentijdrit zijn Tom Cor- des, Gerrit de Vries, Rob Harme- ling en Michel Zanoli. Reserves zijn Arjan Jagt en Corne van Rijen Zesde plaats voor Schalkers iii Oedenrode LEIDEN - Profwielrenner Martin Schalkers leverde gisteren met een zesde plaats bij de ronde van Sint Oedenrode zijn beste prestatie tot nog toe in de na-Tour criteria. De actief koersende Katwijker had zit ting in de beslissende kopgroep van acht renners. Drie man, onder wie winnaar Theunisse, ontsnap ten uiteindelijk nog aan de greep van de groep, waarna Schalkers in de spurt met een derde plaats en daarmee een klassering als zesde genoegen diende te nemen. Mareu Vermeij heeft bij de amateurs zijn huzarenstukje van vorige week op de Amsterdamse Groothandels markt, toen hij met overmacht zo gevierde, dit weekeinde niet weten te herhalen. Wel reikte Vermeij gis teren op de snelle ronde van het Amsterdamse Osdorp nog tot een derde plaats. Vermeij had een be langrijk aandeel in de totstandko ming van de beslissende kopgroep van negen renners, maar zette in de finale juist te laat de achtervolging in op de ontsnapte Zwirs en Spoor De korte achtervolging leverde de Lissenaar nog wel een derde plaats op. Sassenheirner Frank van Vee nendaal zocht zijn heil opnieuw in België en was ditmaal in Wuustwe- zel goed voor een vijfde plaats Streekgenoot Martin Kokkelkoren legde eveneens bij onze zuiderbu ren in de junioren-klassieker van Ramst beslag op een vijfde stek Voor Woubruggenaar Jan-Hendrik Lagerweij was een verdierstelijke tiende plaats weggelegd in de zwa re klimkoers van het Limburgse Klimmen. 'Op vijftig procent van mijn normale conditie'

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19