Daverende stunt hockeyteam Dubbele overwinning voor Marlijn Royen SP0SpTV Bochuni moet op herhaling Record Busch niet erkend Zwarte dag voor Westduitsers Vierde plaats springruiters OnberekenbaarOranje in EK-finale Hermans wél, Kos niet in stayersfinale Midden-Noord aangepast ZATERDAG'29 AUGUSTUS 1987 SPORT PAGINA 15 OLDENBURG (SID) - VFL Bo- chum moet op herhaling. De Bun- desliga-club kwam gisteravond in de eerste ronde van het toernooi óm de Westduitse voetbalbeker niet langs de amateurs van Olden burg. Het bleef, ook na verlenging, voor 8200 toeschouwers 0-0. Op merkelijk was. dat de spelers van Oldenburg conditioneel gezien niet de minderen waren van hun professionele tegenstanders. De Oostfriezen kregen zelfs de beste kans. In de 62ste minuut miste Za- jac van de elf-meterstip. Ook Eintracht Frankfurt maakte het zich moeilijk. Het won voor ze ventienduizend toeschouwers in eigen stadion met 3-2 van Schalke 04. Dat gebeurde, nadat een voor sprong van 2-0 door doelpunten van Möller en Schulz uit handen was gegeven. International Thon bracht Schal ke op gelijke hoogte. Hij scoorde vlak voor en vlak na de pauze. De voor Münn ingevallen Balzis maakte een kwartier voor tijd 3-2. Schalke-doelman Schumacher rea geerde, zij het met de voet, attent op de kopbal van Balzis. Maar vol gens de grens- en scheidsrechter trapte hij de bal van achter de doel lijn het veld in. Werder Bremen won met 4-0 van de amateurclub TSV Verden. ROME (SID) - De 53,24 van Sabine Busch, vorige week vrijdag bij de Oostduitse titelstrijd als wereldre cord op de 400 meter horden aan- gekondigd, wordt door de interna tionale atletiekfederatie (IAAF) niet als nieuwe toptijd erkend. Vol gens John Holt, secretaris van de federatie, is de 52,94 van Marina Stepanova uit de Sovjetunie het geldende wereldrecord. Die tijd werd vorig jaar septem ber in Tasjkent gelopen, maar aan vankelijk niet erkend. Op dat standpunt is de IAAF teruggeko men. De federatie ontving het re sultaat van de dopmgtest van Ste panova en erkende vervolgens als nog het record. Stepanova werd vorig jaar in Stuttgart Europees kampioene op de 400 meter horden in de tijd van 53,32, toen het we reldrecord. Oefenvoetbal LEIDEN - In tegenstelling tot eer dere berichten speelt zaterdageer steklasser Rijnsburgse Boys van middag niet uit tegen Drachtster Boys, maar thuis tegen Katwijk. Het duel op Middelmors begint om 15.00 uur. Evelyn Ashford trekt zich terug ROME (Rtr) - Olympisch kampioe ne Evelyn Ashford heeft zich een dag voor het begin van het atletiek- toernooi om de wereldkampioen schappen in Rorpe teruggetrok ken. De dertigjarige Amerikaanse, in Los Angeles winnares van het Olympisch goud op de 100 meter, had zich geplaatst voor de 200 me ter. Ze zei gisteren te veel hinder te ondervinden van een knieblessure, die haar al het gehele seizoen dwars zit. De wereldrecordhoud ster op de 100 meter (10,76 secon den) zal als commentatrice voor een Amerikaans televisiestation in Rome blijven. ZOETERWOUDE - Martijn Royen en Gerard Kroese zorgden er gisteren op het tennis- park van Zoeterwoude voor dat ook de laatste twee geplaatste spelers van het mannenen- kel C geëlimineerd werden. Nummer drie van de lijst, Harold van Offeren, kon op eigen j park de verwachting van de wedstrijdleiding niet waarmaken. Royen, de districtskampi oen van de C2-categorie, zette Van Offeren met 6-2 en 6-3 aan de kant. De Oostduilser Jorg Woithe maakt op de 50 meter vrije slag. gebaar duidelijk dat hij blij i MUNCHEN (SID) - De Oostduitse zwemmers domineerden in de eer ste interland tegen West-Duits- land.. De DDR won met 231 tegen 151 punten. Met name bij de vrou wen was het verschil opvallend (57-134) groot. De politiek gevoeli ge landenwedstrijd, met zevendui zend kijkers over drie dagen, gaf volgens de officials vooral hoop op meer van dergelijke ontmoetingen tussen de twee Duitslanden. De Oostduitser Jürg Woithe zorgde op de derde dag voor het hoogtepunt van de wedstrijden. Op de 50 meter vrije slag verbeter- Op de 4 x 100 meter wisselslag de Westduitse herenploeg scherpe revanche voor de neder laag tegen de Oostduitsers in Straatsburg, bij de Europese titel strijd. Het Westduitse viertal, met als aanvoerder Michael Gross, kwam liefst twaalf seconden eer der aan dan het teleurstellende DDR-kwartet, dat verklaarde in Frankrijk vooral geluk te hebben gehad. De als vierde geplaatste Giovanni Sekeris kwam er tegen Gerard Kroese helemaal niet aan te pas. In de eerste set stond de Boskoper zelfs geen game af aan Sekeris. Se keris slaagde er in de tweede spel- reeks nog in om twee games te be machtigen, maar meer werd hem niet gegund. Met 6-0 en 6-2 plaatste Kroese zich voor de halve finale. irsloeg i 6-3. Martijn Royen was in het man- nendubbel C opnieuw succesvol. Samen met Maarten Kallenberg had Royen een zware kluif aan Rik Uiterwijk en Richard Zevenhoven. De tie-break van de eerste set viel in het voordeel van het duo van Unicum uit, maar in de tweede spelreeks sloegen Uiterwijk en Ze venhoven hard terug. In de beslis sende set moesten Uiterwijk en Ze venhoven uiteindelijk toch het hoofd buigen voor Royen en Kal lenberg: 7-6, 1-6, 6-4. Erik Warmerdam stelt de wed strijdleiding vooralsnog niet te leur. De lijstaanvoerder van het mannenenkel D had weinig proble men met Joost Suyten. De ver moeienissen van een schoolkamp speelden Suyter parten en hij kon tegen Warmerdam geen vuist meer maken: 6-0, 6-1. Alexander Diehl kwam tegen Lein Cysouw ook niet in de problemen. Met 6-3 en 6-1 won Diehl van Cijsouw. Thijs Mi- Sohajo Oegstgeest Bij OLTC wordt nog steeds met pro-sets gewerkt. De wedstrijdlei ding heeft, in overleg met de bondsgedelegeerde. besloten tot de halve finales pro-sets te spelen. Henk Timmer kwam tegen Nico Dofferhof niet in gevaar. De num mer één van het mannenenkel C versloeg Dofferhof met 9-3. Kog- gink had meer moeite om Sanders af te schudden. Met 9-7 besliste Koggink de strijd toch in zijn voor deel. Heringa en Kallenberg plaats ten zich eveneens voor de volgende ronde. Heringa won met 9-2 van Van Riel en Kallenberg verschalk te Kralt met dezelfde cijfers (9-2). In het vrouwenenkel C is de eer- ste finaliste bekend. Doris Knott boekte een moeizame overwinning op Ingrid Voskuil: 6-7, 7-5. 6-2. Het als eerste geplaatste koppel in het vrouwendubbel C. Voskuil/Drok. kwam gisteren ook in actie. Vos kuil en Drok waren met 9-6 te sterk voor Van Overloop en Adriaansen. Bouw verwierf zich door een overwinning op Van de Meer een plaatsje in de eindstrijd van het vrouwenenkel D. In de eerste set wist Bouw de tie-break in haar voordeel te beslissen, maar daar- mee was het verzet van Van de Meer niet gebroken. Van de Meer vocht zich knap terug en pakte met 6-3 de tweede spelreeks. De derde set en de totaalwinst ging met 6-4 uiteindelijk toch naar Bouw. JETSKE GOUDSMIT SANKT GALLEN (SID) - Groot- Brittannie verdedigde zijn Europe se titel springruiters gisteren met succes. De Britten, die uitkwamen MOSKOU (GPD) - Door zichzelf in mentaal opzicht te overtreffen, stapte het Nederlands herenhockeyteam gis teren samen met Engeland de finale binnen van het Euro pees kampioenschap in Moskou. In een enerverend duel, dat herinneringen opriep aan de glanzende vertoning tij dens de Champions Trophy, verwees de nationale ploeg de ontgoochelde Westduitsers met een 2-1-overwinning naar de troostronde van het toernooi. Met die stunt evenaarde de Oranje equipe de prestatie van het EK in '83 in Amstelveen, toen dezelfde opponent na een 1-1-eindstand via strafballen naar de strijd om de derde plaats werd verwezen. Terwijl de Westduitse formatie haar teleurstelling en agressie af reageerde op de Japanse scheids rechter Sakaida, verkeerde het Ne derlandse kamp voor de tweede maal binnen vier dagen in hoger sferen. Na de plaatsing voor de Olympische Spelen in Seoel was het bereiken van de finale de twee de uitdaging, maar dat doel leek na de kater van de 2-0-nederlaag tegen Engeland afgelopen woensdag heel ver weg. „Ik weet wat deze ploeg kan", merkte Hans Jorritsma te midden WENEN (ANP) - Mathieu Her mans zal als enige Nederlander de stayersfinale van de professio nals rijden. De poging van René Kos om gisteren in de tweede se rie ook door te dringen tot de beste acht, uit een veld van veer tien, strandde op onmacht. De Noordhollander leek na een fel en vroeg gevecht tussen Clark en Tourné te kunnen profi teren, maar Clark kwam na een rustpauze met gemak terug en Kos reikte daarna nimmer ver der dan de vijfde plaats. Zijn po ging terug te komen in de laatste kilometers onderstreepte slechts zijn onvermogen, dat tenslotte leidde tot opgave vijf kilometer voor het einde. Tourné, vorig jaar tweede in het wereldkampioen schap haalde ook de eindstrijd niet, waardoor zowel goud (Vici- no) en zilver van het vorige we reldkampioenschap buiten de fi nale bleven. Bij de amateurs is Mario Genti- li de beste stayer uit de Italiaanse school. Daarover kan geen twij fel bestaan. Gentili is voor de tweede keer in successie wereld kampioen en dat is een heel an dere zaak. De stayersfinale vbn de ama teurs is namelijk geen individue le wedstrijd geweest, maar een strijd van vijf personen tegen de complete Italiaanse ploeg van drie man. Een ongelijke strijd, die toch het vermoeden achter laat dat de Oostenrijker Roland Köningshofer, derde na Gentili en Colamartino, zeker zo veel in zijn mars heeft. In het turbulente gevecht speelde Jan de Nijs in het geheel niet mee. De Nederlander was, als achtste starter Ongelukkig be gonnen. de eerste renner die een ronde achterstand opliep en toen het verlies zes „lappen" bedroeg, werd hij acht kilometer voor het einde uit de strijd genomen we gens te grote achterstand. Rebecca Twigg-Whitehead heroverde op imponerende wijze de wereldtitel achtervolging bij de vrouwen. De drievoudig kam pioene, weer helemaal hersteld van een zware blessure, versloeg de Francaise Jeannie Longo in de geweldige tijd van 3 minuten en 41.4 seconden. Nog nimmer tevoren haalde een vrouw op de 3000 meter een gemiddelde van bijna 49 kilomterper uur. De Oostduitse kampioen Lutz Hesslich pakte eveneens zijn we reldtitel bij de amateursprinters terug. In de finale rekende hij af met zijn landgenoot Michael Hubner. Daarmee poetste Hesslich een smetje weg op zijn erelijst, want na drie gouden me dailles troefde Hubner hem vorig jaar in Colorado Springs af. Bij het keirin zette de Japan ner Harumi Honda 400 meter voor de finish scherp aan. Achtêr hem ontstond een grote chaos toen vier man elkaar raakten en ten val kwamen. De outsider Go- linelli (It) pakte zodoende met geluk het zilver. van de feeststemming op. „We heb ben tot aan deze wedstrijd zeker niet glanzend gespeeld. Daarvoor was de druk soms te groot. We wil-1 len en kunnen best knokken, maar L dat viel niet altijd op te brengen. Er zit altijd wel een slecht duel tussen. Gisteren ontvingen we een telex van de chef de mission van het NOC, Wim Cornelis. Daar stond in, dat het toernooi nu pas zou begin nen. En zo is het ook. Het elftal heeft even tijd nodig gehad om zichzelf op te laden. Deze prestatie is het bewijs dat de jongens daarin uitstekend zijn geslaagd". Morgenmiddag zullen zijn volge lingen een tweede proeve van be kwaamheid moeten afleggen tegen Engeland, dat door een 2-0-over- winning op gastland de Sovjet- Unie voor de eerste maal in de EK- geschiedenis zo ver reikte. ,,Ik denk dat dit resultaat ons een enor me kick zal geven", blikte de bondscoach direct al vooruit. Impuls Die extra impuls is hard nodig, want de Britten hebben zich de laatste jaren leren kennen als een onoverwinnelijke tegenstander Tijdens het WK in Londen vorig jaar (1-0). de Champions Trophy in Amstelveen (1-0) en afgelopen woensdag in de laatste poulewed strijd hield de equipe van David Whittaker Nederland van beslis sende zeges af. ,.Wat we op hun manier van spe len moeten vinden, weet ik eerlijk gezegd ook niet", meende Cees Jan Diepeveen. „De Westduitsers ge ven veel ruimte, maar de Engelsen hanteren zo'n strakke mandekking dat je nauwelijks de gelegenheid krijgt een bal aan te nemen. De eni ge oplossing is eigenlijk te zorgen dat je als eerste scoort. Misschien dat we dan ons eigen spel kunnen spelen". Die gelegenheid bood West- Duitsland gisteravond wel. De ti- telfavoriet startte zo opmerkelijk rustig, dat de indruk werd gewekt alsof Nederland als sparringpart- ner niet serieus werd genomen. 01 zoals Hendrik Jan Kooijman later analyseerde: „Ik vermoed toch dat ze ons een beetje hebben onder schat". Die miskenning was ongetwij feld ingegeven door de tegenval lende verrichtingen van Oranje in Moskou en door de twee Duitse overwinningen in de oefeninter lands (1-0 en 2-1) van drie weken geleden in Mettmann en Mühl- hcim. Bovendien behoefden de Westduitsers zich op dit evene ment wegens gebrek aan oppositie nauwelijks in t.e spannen. Met deze wetenschap en uitgaan de van hun onbetwiste kwaliteiten arriveerde het elftal met een mini- malc voorbereiding ook pas als laatste van alle deelnemers in de Russische hoofdstad. Dat superio riteitsgevoel kwam de winnaar van het top-acht-toernooi in juni van dit jaar in de eerste krachtmeting van betekenis letterlijk en figuur lijk duur te staan. Want behalve de sportieve deceptie kostte de te rechtwijzing de spelers de beloof de premie van 15.000 gulden. Voor de Nederlanders is alleen de eer weggelegd, maar die uitdaging bleek gisteravond voldoende om vanuit de niets-te-verliezen-filoso- fie het duel aan te gaan. In dat gevecht groeide het onbe rekenbare team naar grote hoogte. Optimaal geconcentreerd en van uit een nog niet vertoonde disciph- ne.werd West-Duitsland zodanig in verwarring gebracht dat de ploeg bij de pauzé tot zijn eigen verba zing met 2-0 voorstond. Verantwoordelijk voor beide treffers was het Bloemendaalse duo Bovelander-Doyer. Bovelan- der, die tot dusver allesbehalve ge lukkig is geweest bij het nemen van de strafcorners, manoeuvreer de het elftal in de 29e minuut eerst DEN HAAG (GPD) - De beruchte staantribune Midden-Noord in het Haagse Zuiderpark, die al sinds maart na diverse rellen door FC Den Haag-supporters niet meer in gebruik is, wordt verbouwd. De ge meenteraad van Den Haag heeft zijn fiat gegeven aan het voorstel van B en W om aan de beide zijkanten van de tribune zitplaatsen te bou wen. Het brede middendeel zal speciaal worden ingericht met staan plaatsen voor supporters die in het bezit zijn van een legitimatiepasje De gemeenteraad sprak zijn vertrouwen uit in het supportersbeleid zoals dat inmiddels door de gemeente en FC Den Haag is ontwikkeld. Naast het opnieuw inrichten van de tribune, die aan het eind van dit jaar gereed zal zijn, zal er ook een supportershome verrijzen. De Haagse gemeente en politie verwachten dal door de nieuwe aanpak dit seizoen minder politiemensen in het Zuiderpark behoe ven aan te treden. naar een 1-0-voorsprong met een effectvolle strafcornerpush. Nog geen drie minuten nadat Tom van 'l Hek zijn spelers had toegeroepen dat de wedstrijd nu pas zou begin nen, knalde Theo Doyer de bal op nieuw achter doelman Schlie- Pas op dat moment werden de- Westduitsers zich van de ernst van de situatie bewust. Op de van hen bekende manier ontwikkelden zij zoveel druk, dat de afweer dreigde te bezwijken. Zeker toen Doyer naar het strafbankje werd verwe zen en Thomas Reek de marge in de 47ste minuut naar 2-1 had terug gebracht. Bloedstollend Na dat doelpunt ontstond er een even hectisch als bloedstollend strijdtoneel, waarin het nationale elftal met Mare Delissen als uit blinker ten onder dreigde te gaan. Met kunst- en vliegwerk bleef de verdediging echter overeind. Zij het niet zonder medewerking van arbiter Sakaida, die in de ogen van de Westduitsers door zijn twijfel achtige beslissingen de meeste schuld had aan de uitschakeling. Hun woede was zelfs zo groot, dat zij de Japanner na afloop naar de keel vlogen. Hij kon echter tijdig worden ontzet door de feestvieren- de Nederlandse internationals. op 10,32 strafpunten, Sankt-Gallen (Zwitserland) op nieuw de gouden medaille. De tweede plaats was voor Frankrijk (35,43 strafpunten), de derde voor Zwitserland (45,91Ne derland eindigde op een allszins aanvaarbare vierde plaats met" 65,84 strafpunten. Piet Raymakers. als laatste gestart, bleef foutloos waardoor Nederland de Westduit sers en Oostenrijkers op de valreep nog passeerde. ZATERDAG 09.25-12.00 Did 2: WK Atle tiek in Rome. 13.30-18.55 BBC 1 Grandstand. Met atletiek, voet bal, roeien en paardesport. 14.35-15.35 SKY: Tennis - Federation Cup 1987. 15.00-17.00 Did 3: Sport im Westen Extra. Met golfen roei- ^15.30-16.30 SCH Super Sport. Met zwemmen en motor sport. 15.35-16.45 SKY: Internatio nal Motor Sports. 16.00-17.40 Ned 2: WK Atle tiek in Rome. 16.30-17.30 SCH American Baseball. 17.20-22.20 BRT 2: WK Atle tiek in Rome. 17.35-20.00 Ned 1. WK Atle tiek in Rome. 17.45-18.57 Did 2: Die Sport- Reportage. Met atletiek, voet bal en wielrennen. 18.55-20.20 BBC 2: WK Atle tiek in Rome. 19.00-20.00 Did 3: Sport im Westen. 19.30-20.15 Did 2: WK Atle tiek in Rome. 21.50-22.05 BRT 1: Sport op zaterdag. 21.50-23.05 Did 2: WK Atle tiek m Rome. 22.40-23.10 Ned 2: Studio Sport. Met voetbal en atletiek. 23.15-01.30 BBC 1: Sports. Met atletiek en boksen (weiter- gewicht: Lloyd Honeyghan-Ge- ru Hatcher; zwaargewicht: Frank Bruno-Mike Page). ZONDAG 13.30-14.00 Did 3: Sporttriff. 14.00-17.00 Did 3: Sport im Westen extra. Met golf (open Duitse kampioenschappen m Frankfurt), paardesport (EK voor springruiters in Sankt Gallen), roeien (WK in Bags- vaerd) en motorsport (GP van San Marino). 14.00-18.20 Ned 2: Studio Sport/Uitmarkt aan de Amstel. Schakelprogramma met sport en kunst, waarin onder meer aandacht voor hockey (EK in Moskou), atletiek (WK in Ro me), paardesport (EK Springen in Sankt Gallen) en roeien (WK in Bagsvaerd). 14.30-20.40 BBC 2: Sunday Grandstand. Met atletiek, roei en en paardesport. 14.35-15.35 SKY: US College Football: University of Southern California-UCLA. 15.30-17.00 SCH Golf. 15.35-16.35 SKY: Davis Cup Tennis. 16.25-20.30 BRT 2: WK Atle tiek in Rome. 17.05-19.57 Did 1: WK Atle tiek in Rome. 18.35-19.55 Ned 2: Studio Sport. Met onder meer voetbal en atletiek. 20.05-20.35 BRT 1 Sport- weekend. 21.35-22.25 BBC 2: Top Cro- wh Pairs. Finale van de bov, ls- kampioenschappen. 21.55-22.20 Did 2: Sport am Sonntag. 22.00-23.00 SKY: Davis Cup Tennis. 22.45-23.30 BRT 1 WK Wiel rennen op de baan in Wenen. 23.00-24.00 SKY: Australisch voetbal. 00.10-01.00 BBC 1: WK Atle tiek in Rome.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15