Discussie over tweede sporthal acuut verstomd Ten Have fractievoorzitter CDA U HAD 'T KUNNEN LEZEN IN DE KRANT VOOR UW EIGEN STUK VAN NEDERLAND. Negenmaanden voor chauffeur onderinvloed Oegstgeest wacht nog op eerste inspreker Open middag muziekschool succes REGIO LEIDEN DONDERDAG 27 AUGUSTUS 191 Haagse vrouw doodgereden DEN HAAG/WASSENAAR - Ne gen maanden onvoorwaardelijke cel en een verbod van vijfjaar om achter het stuur te kruipen. Die straf legde rechter mevrouw Ko ningsveld gisteren een 29-jarige Hagenaar op. De man heeft op 13 januari van dit jaar onder invloed van methadon en rohypnoleen een 27-jarige Haagse vrouw doodgere den. Het tragische ongeluk gebeurde op de Rijksstraatweg. De Hagenaar was ondanks de tegenwerpingen van zijn vriendin toch achter het stuur gestapt en had tijdens de rit naar een restaurant in Leiden waarvoor hij werkte, levensgevaar lijke inhaalmanoeuvres uitge haald. Herhaaldelijk belandde hij door zijn capriolen op de rijbaan van de tegenliggers. Een frontale en fatale botsing met de auto van mevrouw Louman-Gottlieb was het gevolg. De Hagenaar heeft het vonnis niet horen uitspreken. Al tijdens de rechtszaak, twee weken gele den, verbleef hij in zijn geboorte land Indonesië. De straf die de Hagenaar nu heeft gekregen is de helft van de straf die de officier van justitie Van Zeben in gedachten had. Deze had 18 maanden geëist. De openbare aanklager achtte doodslag bewe zen. Vooral het gedrag van de Ha genaar na het ongeluk had Van Ze- ben geërgerd. De wegpiraat had geweigerd contact op te nemen met het CAD. Van Zeben leidde daaruit af dat de Hagenaar het on geluk niet serieus nam. Zijn ver trek naar Indonesië' versterkte die indruk. De rechter acht doodslag echter niet bewezen. De Hagenaar kan hooguit "dood door schuld" worden aangerekend. WASSENAAR - 01751 - 12961. Het nummer behoorde jarenlang toe aan het Wassenaarse hotel Duinoord, vanaf begin juli is het van de particulier Remmerswaal. En hij heeft dat geweten ook. "Ik ben in die tijd wel 500 keer ge beld", zegt hij. "Ik moet mensen in Engels, Duits en Frans te woord staan, ook 's avonds laat nog". In den beginne maakte hij nog wel eens een grapje en vroeg hij 'welke kamer de gasten wilden'. Dit leverde echter grote misver standen op en na een oer-Duitse scheldpartij besloot Remmers waal het over een andere boeg te gooien. Voordat de gasten de kans kregen de wensen te spuiten, deelde hij mee dat het nummer in oude hotel- Nummer van Duinoord drijft Wassenaarder tot wanhoop gidsen en telefoonboeken achter haald is. En vervolgens vroeg hij de PTT telefonisch om een ander r over de kwestie, die hem bij tijd e wijlen tot wanhoop drijft: "H< nummer mag dan nog in zovei Het leverde niets op, zelfs geen ver ontschuldiging. Vandaar dat hij deze week een brief zal schrijven mag dan nog gidsen en telefoonboeke verbeterd zijn, de meeste toeriste vallen toch terug op de oude e plaren". Het feit dat hij eind deze m 210 gulden aansluitkosten betalen voor zes weken ellende maakt de situatie alleen maa wranger. "Maar wat kan ik doen' T~ Als ik niet betaal, word ik afgeslc i ten". A Het blijkt niet gemakkelijk con BL tact te krijgen met de PTT. 'D- klantendienst 004 is in gesprek. I wordt zo spoedig mogelijk gehol Dl pen'. Met deze boodschap moet di cia informatie-vrager het doen, op vel< be momenten van de dag. de op D< Zaken nieuws Textiel LEIDERDORP - Het Leiderdorpse textielreinigingsbedrij f Spronk breidt uit. Gistermiddag is de eer ste paal geslagen van een stukje ge bouw erbij, aan de lijnbaan 3. Di recteur Vasen, die samen met zijn broer de scepter zwaait over het bedrijf denkt dat die uitbreiding met mogelyk 30 a 40 arbeidsplaat sen extra gepaard zal gaan. Ook het wasmachinepark zal groeien. Bij Spronk werken thans zo'n 50 mensen. Spronk wast en behandelt 'het wasgoed' van bejaardentehui-' zen, zwakzinnigeninrichtingen en horecabedrijven. Behalve wassen, verhuurt Spronk ook textiel zoals handdoeken, lakens en slopen. Het bedrijf is aan de Leidse Witte Singel begonnen als een eenvoudi ge "wassalon". Toen werkten er acht mensen. De bedrijfsspreuk luidde: "Pronk met de was van Spronk". Oegstgeest moet het met één hal doen De sporthal van het Rijnlands Lyceum aan de Apollolaan. Voorschotenaar Brenimer legt functie neer VOORSCHOTEN - F.J.M. ten Ha- ten informeren, doch door vakan- $9 ve is Per 1 september benoemd tot ties was besluitvorming niet eerder fractievoorzitter van de Voorscho- mogelijk'. tense CDA-fractie. De huidige frac tievoorzitter C. Bremmer heeft zijn functie neergelegd. Hij kan haar niet langer verenigen met zijn werkzaamheden als partijsecreta ris van het landelijke CDA. Brem mer blijft overigens gewoon lid van de gemeenteraad. De wijziging, die door de hele fractie wordt gesteund, heeft ver schillende consequenties. Ten Ha ve wordt niet alleen fractievoorzit ter, maar ook plaatsvervangend- wethouder. Bovendien neemt hij zitting in de commissie voor alge mene en bestuurlijke aangelegen heden. De eerste commissie be spreekt in het openbaar de belang rijke portefeuille van de burge meester, de tweede commissie speelt achter gesloten deuren een belangrijke rol in het Voorschoten- se politieke leven. Dat de wisseling van de wacht onverwacht kwam, blijkt wel'uit het feit dat in een voorstel voor de gemeenteraad van vanavond Bremmer nog wordt voorgedragen Jongste raadslid Bremmer volgde na de verkie zingen, anderhalf jaar geleden, S. Offringa op als fractievoorzitter. Hij zat toen al acht jaar in de ge meenteraad. Ten Have kwam bij de verkiezingen van 1982 in de raad. Hij was met zijn 23 jaren het jongste raadslid van Nederland en kreeg, door toedoen van het Chris ten Democratisch Jongeren Appèl, veel landelijke en regionale publi citeit. Begonnen als plaatsvervangend woordvoerder financiën, had hij la ter in de eerste raadsperiode al be slag weten te leggen op de welzijn- sportefeuille. Bij de verkiezingen stond hij op de derde plaats, achter Marselis en Bremmer, en lag een post als eerste woordvoerder finan ciën in het verschiet voor deze af gestudeerde econoom. Tijdens de belangrijke gemeen teraadsvergaderingen ontpopte hij zich steeds meer als dé CDA-spre- ging hij, vaker dan zijn frac- als plaatsvervangend-wethouder tiegenoten, discussies aan. Ten Ha- het komende jaar. In een brief ve heeft zich ook op landelijk ge bied ingespannen voor de christen democraten. Tijdens zijn studie as sisteerde hij Kamerlid Van der Reyden. aan de raad, biedt de CDA-raads- fractie hiervoor haar verontschul digingen aan: 'Wij betreuren het u ter zake op zo'n laat tijdstip te moe- Drs. C. Bremmer. (foto Wim Dijkman) OEGSTGEEST - Het druk ke en wat ongeorganiseerde gepraat over een tweede Oegstgeester sporthal, te bouwen op het terrein van de voormalige rioolwater zuivering in sportpark de Voscuyl, is acuut verstomd. Uit uitlatingen van Sport raadvoorzitter A.L. van In- gen Schenau, Sportraadsec- tretaris/gemeentelijk sport ambtenaar N. Oosthoek en de christen-democratische sportwethouder P. van Veen wordt duidelijk dat de sportclubs in het dorp het voorlopig nog met de sport hal van het Rijnlands Ly ceum aan de Apollolaan al léén moeten stellen. Van Ingen Schenau bij voorbeeld zegt: "De tweede sporthal staat in de ijskast, ja". En wethouder van Veen: "Je kunt 'm voorlopig wel vergeten. De gemeente beperkt zich tot gymlokalen in Haaswijk, dit in verband met de geplande scholenbouw. En die gymlokalen kunnen we natuurlijk 'buiten schools' gaan verhuren, dat wel. We hebben in Oegstgeezst genoeg ruimte, zij het niet op een kwalita tief spectaculair niveau". Van Ingen Schenau bracht een paar maanden geleden het balletje aan de rol met zijn plan om het rioolwaterzuiveringscomplex te gebruiken. Dat plan kreeg wat meer voeten in de aarde toen hij in Sportraadverband sportclubbe stuurders peilde. Het enthousiasme was niet bij ster groot. Twee clubs moedigde .Van Iri^en Schenau aan, te weten de schutters van Toxotes en de V(olleybal) C(lub) O(egstgeest). De turners van OGAV melden hooguit "incidenteel" van zo'n hal gebruik te willen maken, UDO had weinig tot geen behoefte en zwemclub Vi- vax heeft helemaal geen sporthal nodig. Was Van Ingen Schenau's sport hal een losse flodder, een te vroeg geboren kindje, is iedereen reuze galerie de Muren wordt gehouden. De inzendtermijn sluit op 15 ja- i 1988. De inzendingen blijven bij de galerie in bruikleen tot juni 1988. Kunst Galerie de Muren organiseert on der het motto 'Bloemenfeest' een beeldende kunstwedstrijd voor amateurs. Het onderwerp mag in potlood, aquarel of olieverf worden uitgevoerd, maar bloemen moeten op de een of andere manier deel uit- gint maken van de voorstelling. Iedere deelnemer mag niet meer dan drie T werken insturen. Ook beroepskun- lïlSChriJJCLCLgen K 671 O stenaars mogen meedoenmaar al- K en O Leiderdorp houdt op za- leen amateurs dingen mee naar de terdag 29 en maandag 31 augustus Muziek In kasteel Duivenvoorde in Voor schoten treden donderdagavond uit: Anner Bijlsma op cello, George Pieterson op klarinet en Gerard Blerk op piano. Het concert be half negen. prijzen. Van elke inzender wordt tenminste één ingezonden werk ge toond op een tentoonstelling die in mei 1988 in het nieuwe gedeelte van Kettingbotsing Rijksweg A4 LEIDERDORP - Zes auto's waren gisteravond betrokken bij een kop- staart-botsing op de Rijksweg 4 richting Den Haag. Drie wagens de jaarlijkse inschrijf- en informa tiedagen. Bestuursleden, medewer kers en docenten zullen beide da gen op de Splinterlaan 91 aanwe zig zijn om belangstellenden te in formeren over de K en O- cursus sen. De openingstijden zijn zater dag van elf tot twee uur en maan dag van half acht tot half tien. Open Huis De Unie van Vrijwilligers in Voorschoten houdt dinsdag 1 sep tember Open Huis in de Merelhof ii totaal verwoest en de andere Voorschoten. Ouderen kunnen op drie voertuigen liepen flinke scha de op. Slechts een persoon raakte viteiten die de Unie gewond. Een 23-jarige Hagenaar gers elke maandag-\ sloeg met zijn hoofd tegen de ruit van zijn auto en liep vei dingen aan hoofd en hand op. Het ongeluk werd veroorzaakt harte welkom. door de drukte en het slechte weer. Hierdoor stonden de auto's bijna >7 n-t 11 stil. Een chauffeur lette even niet ^PPJCLTUKKPTl op en knalde op de wagen voor In het gemeentehuis hem die op de voorstaande auto'; schoof. Ook aan de achterzijde bot- deze dag kennis maken met de acti- i Vrijwilli- woensdag- middag voor hen organiseert. Ook mensen die zich willen opgeven voor vrijwilligerswerk zijn van ILeider dorp is een zeefdrukexpositie van Joke Dallinga te bezichtigen. Het in zijn sas met de Apollohal, of is er meer aan de hand? Van Ingen Schenau doet erg geheimzinnig. Dat blijkt te maken te hebben met het feit dat hij alweer met andere plannetjes bezig is voor het riool waterzuiveringscomplex waarover hij thans niet veel kw^jt Wil. De voorzitter zegt dat de reacties van uit de sportclubs hem ervan heb ben overtuigd dat zo'n gebouw "niet zal renderen". "Bovendien zuig je de bestaande sporthal leeg en je moet geen ouwe schoenen weggooien voor je nieuwe hebt. Maar ik ben nog steeds bezig voor dat terrein". Sportambtenaar Oosthoek is heel wat spraakzamer. Hij conclu deert uit de reacties van de sport clubs dat deze "een tweede sport hal niet aandurven, dat ze die fi nancieel gezien niet kunnen op brengen". "Toch heb ik begrepen dat er verder onderzoek naar de mogelijkheden zal worden gehou den". Oosthoek vertelt dat de blik van Van Ingen Schenau al lange tijd is gericht op het braakliggende com plex in de Voscuyl. Er zijn heel wat problemen te overwinnen, wil ie mand er iets beginnen. "Afbreken kan niet. De boel zou er met springladingen tot ontploffing moeten worden gebracht. En dat kost kapitalen. In één van die ron de koepels zou je een biljartcen trum kunnen onderbrengen. Als vice-voorzitter van de stichting bil jartcentrum Oegstgeest, speelt Van Ingen Schenau met die gedachte. De biljarters hebben in de Voscuyl al wel een éigen gebouw maar dat geen waarvoor nu plannetjes wor den gemaakt, heeft meer allure. Duidelijk is wel dat ook aan deze kar een.particulier zal moeten trek ken". Apollohal Dat laatste klopt in elk geval. Wethouder van Veen van sportza ken meldt tenminste uiterst na drukkelijk dat er van de gemeente geen initiatieven te verwachten zijn. "Maar mijn deuren staan wa genwijd open voor geïnteresseerde particulieren". De wethouder erkent dat de Apollohal niet in alle opzichten voldoet en dat er wel degelijk be hoefte is aan overdekte sportac commodatie "van een hogere kwa-- liteit". "De hal voldoet voor sport clubs tot op het niveau van eerste klas. Op hoger niveau, de hoofd klasse, echter niet. De volleybal- ei korfbalclub mogen er van de sport bonden dan ook geen hoofdklasse wedstrijden afwerken. Daarvoor i: de Apollohal niet breed genoeg, i: er te weinig uitloopmogelijkheid" De wethouder, die ook over d( Oegstgeester financiën waakt, zegl erbij dat de Apollohal de gemeentt elk jaar "een fiks bedrag kost". Al leen de kapitaalslasten al bedrager een ton. "En de uitstekende be heerder Kok met zijn dito assistent Hagen, moeten ook worden be taald". Van Veen zegt dat hij zijn ge dachten heeft laten gaan over een sporthal/sportzaal in Haaswijk. De gymlokalen die daar nodig zijn zo dra de geplande scholenbouw werkelijkheid wordt, zouden dan de "kostendragers" kunnen zijn. Maar de wethouder heeft dat idee laten varen zodra hem duidelijk werd dat de korfballers "eerder minder dan meer zaalruimte nodig hebben". "Verder zeggen de zaal voetballers: dat kost ons te veel geld. Eigenlijk waren alleen de vol leyballers enthousiast". Mee speelt ook de drastische korting op de jeugdsportsubsidies die de ge meente voornemens is door te voe ren. "Sportclubs zijn daardoor nog minder in de gelegenheid nieuwe avonturen aan te gaan", beseft Van Veen. Nood Om de bestaande sporthal te ver beteren, is overleg gaande met de eigenaar, het Rijnlands Lyceum. Die besprekingen zouden aardig vlotten. De onderhandelingen wor den vooral gevoerd om de volley ballers uit de nood te helpen. Die hebben voor de hoger geklasseer de teams geen dispensatie gekre gen om in het nieuwe seizoen ge bruik te maken van de Apollohal. Over een nieuwe (lijnen)indeling zou men het eens zijn, "over de kostenverdeling echter nog niet", meldt Van Veen. De plannen van Van Ingen Sche nau voor een biljartcentrum met allure, vinden B en W volgens Van Veen "een heel goed idee". "Dat terrein ligt er nu loos bij. Diepe putten en bunkers vol met water. Maar ook in dit geval zal weer een 'drager' nodig zijn, een horeca-ach- tig bedrijf wellicht. Misschien dat biljarten alleen niet voldoende is, dat je er ook bowling bij moet be trekken". sten nog twee wagens op de andere gemeentehuis is open voertuigen. vijfv ZOETERWOUDE - De muziekschool Zoeterwoude- gegeven in algemene muziekale vorming, blokfluit. Rijndijk heeft gisteren tijdens een open middag tien dwarsfluit, gitaar en piano. Volgens bestuurslid me- nieuwe leden kunnen bijschrijven. Dat is een behoor- vrouw A. Zandbergen viel het aantal gegadigden voor lijk aantal voor de kleine school die het nieuwe sei- gitaarles dit jaar wat tegen. "Tot nu toe hebben we zoen nu met ruim vijftig leden in zal gaan. daar maar drie leerlingen voor, terwijl pas subsidie Aan de Zoeterwoudse muziekschool worden lessen wordt gegeven bij vijf leerlingen", (foto Henk Bauwman» OEGSTGEEST - Nog niet één in spreker heeft zich gemeld bij de Oegstgeester eerste burger, mr. S. Scheenstra. Tot 17.00 uur heden middag hebben burgers die ge bruik willen maken van het spreekï-echt, voorafgaand aan de raadsvergadering, de gelegenheid zich op te geven. Maar het ziet er naar uit dat de eerste beste keer dat er spreekrecht geldt, hedenavond, geen gebruik van zal worden ge maakt. De raadsagenda vermeldt dan ook weinig zaken met splijt zwameffecten of hete hangijzers. Los daarvan denkt gemeente voorlichtster J. Kolfschoten dat Oegstgeestenaren so wie so "nog moeten wennen aan het idee". Zij' zelf had dan ook niet direct al "15 aanmeldingen verwacht". "Dit heeft tijd nodig". In juni is tot invoering van het spreekrecht besloten. Alle fracties in de gemeenteraad hadden al in het collegeprogramma van na de raadsverkiezingen van 1986, be loofd zich sterk te maken voor spreekrecht. In de praktijk is burgemeester Scheenstra, als voorzitter van de raadsvergadering, verantwoorde lijk voor de gang van zaken. Tot ui terlijk 17.00 uur op de dag van de raadsvergadering dient de inspre ker de eerste burger "de clou" van het later die avond af te steken be- toog te melden. Dat hoeft niet per se schriftelijk te gebeuren. De inspreker moet het hebben over de dingen die op de agenda staan. Hij mag maximaal drie mi nuten het woord voeren. Scheen- stra zal vanavond overigens geen stopwatch meebrengen. De eerste burger is zelfs bevoegd de spreek tijd uit te breiden als hij dat nodig vindt. Raadsleden mogen wel met elkaar over de opmerkingen van de inspreker praten maar niet met de inspreker zelf. Het inspreekrecht in Oegstgeest is niet alleen aan Oegstgeestenaren voorbehouden. Snoepdieven foppen alarm VOORSCHOTEN - Snoepdieven hebben vannacht hun slag gesla gen in een benzinestation aan de Wijngaardenlaan in Voorschoten, j Zij sloegen een ruitje van de voor deur in en wisten hierdoor vier do zen snoep te bemachtigen. Door al leen een arm door het gat te steken, voorkwamen de dieven dat het alarm van de voordeur afging. WM Elk stukje Nederland heeft z'n eigen nieuws en z'n eigen krant. Zes dagen per week maken wij die krant. Iedere dag anders en steeds weer even compleet en actueel. Met internationaal, nationaal, regionaal èn plaatselijk nieuws. Zo blijf je als lezer op de hoogte van wat er zich afspeelt in de wereld. Van ver van je bed tot dicht bij huis. Of eigenlijk is het precies andersom. Want wij bekijken het nieuws namelijk zoals u dat doet. Van hier tot ver achter de horizon. Politiek, economie, sport, wetenschap, cultuur, feiten, meningen en achtergronden: wij brengen het nieuws vanuit ons eigen perspectief. Redenen genoeg om een abonnement te nemen, dachten we zo.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 12