TELEVISIE TOEGELICHT Jos Brink: niet 'tot vervelens toe' zichzelf TV-RUBRIEK Toon Hermans weer op de planken N ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1987 Matlock 'De auteur' is de titel van de laat ste Matlock-aflevering die van avond bij de KRO te zien is. Mary Ann Newton heeft een boek ge schreven waarin ze een aantal pi kante wetenswaardigheden over een bepaald stadje op een rij zet. Naar aanleiding daarvan wordt een moordaanslag op haar be raamd. De kogel die voor haar was bedoeld doodt echter een priester. De plaatselijke arts Ea- gen wordt verdacht. Ben Mat lock treedt op als Eagens advo caat. (Nederland 1, 20.28 uur) Vidal en Venetië De Amerikaanse schrijver Gore Vidal is een afstammeling van de Dogen van Venetië. Zijn voorou ders zijn destijds uitgeweken naar Amerika. Vidal woont nu af wisselend in Italië-en Amerika. In twee documentaires die de KRO uitzendt treedt Vidal op als gids in Venetië, de stad die eeu wenlang het trefpunt is geweest van kunstenaars, intellectuelen en rijke handelslieden. Vidal laat zien hoe achter de toeristische fa cade van Venetië een rijke ge schiedenis verborgen ligt. (Ne derland 1, 23.20 uur) Don Camillo De KRO brengt vanmiddag de vierde Don Camillo-film. 'Don Camillo op de barricade' dateert uit 1961 en werd gemaakt door Carmine Gallone. Don Camillo heeft promotie gekregen: hij is nu op het Vaticaan 'gestatio neerd'. Als hem daar ter ore komt dat Peppone van zins is een kapel af te breken keert hij onmiddellijk naar het dorp terug om dat te voorkomen. Gelukkig slaagt Christus - met wie don Ca millo steeds uitgebreid praat - er in om zijn voortvarendheid een beetje te temperen. (Nederland 1, 17.35 uur) De erfenis De VARA brengt vanavond (na de twaalfde aflevering van de 'Vliegende dokters') de satiri sche Italiaanse film 'L'Eredita Ferramonti' uit onder de Neder landse titel 'De erfenis'. De hoofdrollen worden gespeeld door Anthony Quinn en Donini- que Sanda. Het verhaal begint in het Rome van eind 1800, waar Gregorio Ferramonti werkt als bakker. Hij slaagt er in zich op tot werken tot een zeer vermo gend man. Dan heeft hij nog maar één doel in zijn leven: het vergroten van zijn fortuin. Wan neer zijn zoon Pipo verliefd wordt op de dochter van een bizarre uitingen van het seksxue le leven. Zo bekent Allen zijn liefde voor het schaap. (Neder land 2, 22.19 uur) Seth Gaaikema In de voorlaatste aflevering van het VPRO-programma 'Het in terview' komt Seth Gaaikema morgenavond aan het woord. Hij werd geboren in Uithuizen (Gro ningen) en begon zijn loopbaan bij het Groningse studentenca baret. Hij schreef teksten voor onder anderen Wim Kan en Wim Sonneveld. Hij geniet ook be kendheid als vertaler van musi cals (Kiss me Kate, My Fair La dy). Gaaikema staat al meer dan 25 jaar op het toneel en is de laat ste jaren vooral bekend gewor den door zijn oudejaarsavond conferences. Hij wordt geïnter viewd door Herry Hosman. (Ne derland 2, 20.41 uur) Hier en nu koopman staat Gregorio kelijk zeer afwijzend tegenover deze verhouding. Maar de cha- mante Irene slaagt er in de gene genheid van Gregorio te winnen. Bij diens dood blijkt zij de enige erfgename te zijn. (Nederland 2. 20.44 uur) Brandpunt Brandpunt brengt vanavond een reportage over het Beierse plaatsje Wunsiedel waar volgen de week Rudolf Hess wordt be graven. In de reportage wordt in gegaan op de betekenis en func tie van Hess voor het nationaal- socialisme en het neo-nazisme. Voorts in deze uitzending aan dacht voor de toepassing van ge netisch onderzoek in rechtsza ken over verkrachtingen. (Ne derland 1, 21.15 uur). Bedrieger bedrogen Onder de titel 'De bedriegers be drogen' zendt de NCRV morgen avond de film 'How to steal a mil lion' uit. In de hoofdrol is Audrey Hepburn te zien, die de rol ver tolkt van Nicole Bonnet, de dochter van een excentrieke kunsthandelaar. Zijn collectie is wereldberoemd maar behalve zijn dochter - en hijzelf uiteraard - is er niemand die weet dat de kunstschatten stuk voor stuk vervalsingen zijn. Als hij voor een tentoonstelling in Parijs een Venusbeeldje afstaat dreigt de vervalsing bij een expertise aan het licht te komen. Nicole besluit de eer van haar vader te redden door het beeldie te stelen uit het i. Met behulp van Simon Dermott, een aantrekkelijke jon geman die zij voor een schilderij- endief houdt, maakt ze een inge nieus plan. (Nederland 1, 20.20 uur) Woody Allen Eén van de eerste speelfilms die Woody Allen maakte was 'Every thing you always wanted to know about sex, but were afraid to ask'. De film bestaat uit zeven sketchjes waarin 'antwoord wordt gegeven op diverse vragen met betrekking tot de menselijke seksualiteit'. Uiteraard ligt in de ze satire - morgenavond bij de VPRO - de nadruk op de meer De tijd waarin de theorie opgeld deed dat geestelijk gehandicap ten maar beter konden worden ondergebracht in met veel fraai groen omgeven internaten heb ben we zo langzamerhand wel achter de rug, maar nog dagelijks worden mensen met zo'n handi cap onhandig of onheus beje gend. Een dergelijke bejegening komt vaak voort uit vooroorde len ten opzichte van, en onbe kendheid met het leven van de gehandicapte. In een Hier en Nu- Special laat de NCRV morgen avond zien hoe letterlijk spelen derwijs wat kan worden gedaan om die vooroordelen de wereld uit te helpen. In Veen dam werd aangetoond, dat 'je met verstan delijk gehandicapten kunt pra ten, kunt spelen en vooral kunt leven'. (Nederland 1, 22.20 uur) Audrey Hepburn en Peter O'Toole in 'How to steel a million' (Bedrie gers bedrogen), morgenavond bij de NCRV. 'Is Jos Brink echt de populairste man van Nederland?' vraagt co lumniste Kandor in de Nieuwe Noordhollandse Courant zich de ze week af. Dat Mies Bouwman sinds mensenheugenis de onge kroonde koningin van Neder land is, sprak voor haar vanzelf, maar Jos Brink als populairste man van Nederland? Is dat echter wel waar, dat Mies Bouwman voor haar de vanzelfsprekende koningin van Nederland is? Ze spelt haar naam tot vier maal toe verkeerd, zonder w: Mies Bouman. Ze schrijft ook niet Van Acht, of Ruud Lubers, of Jos Bink, dus ik verdenk haar ervan dat zijzelf Mies Bouwman nooit, na de ko ningin, als de populairste vrouw van Nederland heeft ervaren. Dan kun je ook moeilijk navoe len dat (en waarom) Jos Brink momenteel de populairste man van Nederland is; of zou kunnen zijn. 'Brink zelf dacht dat je om de populairste man van Nederland te worden het beste gewoon je zelf kon blijven', schrijft ze. 'On zin natuurlijk. Ik ken geen mens die er ooit enige eer mee heeft in gelegd tot vervelens toe zichzelf te zijn. Trouwens, was Brink echt wel zichzelf in dat o-zo- po pulaire programma Babbelonië, waar niets hem te dol was om al tijd maar weer de lolligste te zijn?' Hier begint bij Kandor het Grote Misverstand. Natuurlijk was Jos Brink in het VPRO-pro gramma 'Het Interview' een se rieuze gesprekspartner van de goede, maar óok wel diep-ernsti- ge interviewer Peter van Ingen. Op populaire kunsthandelschil derijen worden clowns altijd met een traan in een ooghoek afge beeld, want het is nu eenmaal ge bruikelijk aan te nemen dat clowns 'in diepste wezen' de droevigste mannen van de we reld zijn. Maar dat is een volks sprookje dat zijn ontstaan alleen te danken heeft aan een gemak kelijke omkering van waarden. Clowns, of entertainers, zijn net zo verschillend gestructureerd als toneelspelers, accountants en banketbakkers. Je hebt heel droevige clowns en heel vrolijke, zoals je ook heel ernstige accoun tants hebt en heel lichtzinnige. Alleen is het normaal dat die droevige of vrolijke clowns en accountants op serieuze wijze antwoord geven als hun vragen worden gesteld over de merites, de valkuilen en de geneugten van hun vak. We hebben dat eer der gezien bij Andre van Duin en Rudi Carrell, en Jos Brink was daar geen uitzondering op. Onze twee grootste lolbroeken, Andre van Duin en Jos Brink, zijn im mers ook serieuze beroepsuitoe fenaars, die het 'zichzelf zijn' tot in de uiterste consequentie nale ven door hun homofiele geaard heid publiekelijk niet onder het tapijt te vegen. Er is een tijd ge weest dat dit de doodsteek voor hun populariteit zou zijn geweest (en er zijn nog steeds landen waar dit zo is), ze hebben de tijd en Nederland in zekere zin dus mee, maar het blijft een teken dat zij inderdaad 'zichzelf zijn ge bleven'. Maar als hij, Jos Brink, over zijn partner Frank spreekt en over zijn jeugdige medewerkers als 'zijn kinderen', en dan in alle ernst 'zichzelf is', hoe kan hij dan tegelijkertijd zichzelf zijn ge weest toen hij als potsenmaker in 'Babbelonië' optrad, zegt Kan dor. Maar dat is nu juist het grote misverstand. De mensen zitten er om geamuseerd te worden, zei Jos Brink ongeveer, en dan is het mijn taak als entertainer om hen ook te amuseren. Dat is zijn 'ernst'. Daarin is hij zichzelf als entertainer en toneelspeler. Want het is duidelijk dat hij anders 'optreedt' in 'Wedden dat' dan in 'Babbelonië' of in zijn musicals. Dat is zijn vakmanschap. Hij weet dat het een een andere in vulling van de rol vereist dan het ander, zoals hij in dat interview niet Peter van Ingen ook weer een andere man was dan in 'Bab belonië' of 'Wedden dat'. Ik heb een keer in het panel van 'Moord- spel' gezeten, samen met Jos Brink. Wat me toen gefrappeerd heeft was, dat Jos Brink niet freewheelend deel uitmaakte van andermans show ('Moord- spel' is tenslotte de show van Ron Brandsteder), maar er een eer in stelde er ook iets van te maken. Hij had grappen be dacht, en omdat hij de volgende dag geen tijd had om in de finale uit te komen, zorgde hij ervoor dat hij in elk geval niet het maxi male aantal punten kon halen door eerst de een als dader aan te wijzen, en daarna van idee te ver- anderen en een ander aan te wij zen. Ook in andermans show gaf hij het volle pond, en was hij zichzelf, als entertainer. Alleen niet 'tot vervelens toe'... Pas op het laatst leek Jos Brink mij even niet zichzelf, toen hij de vraag uit de weg ging waarom hij al tien jaar aan het roddelweekblad 'Privé' mee werkte, terwijl hij anderzijds de VPRO onzorgvuldigheid ver weet bij het uitzenden van een eenzijdige homofilm. Misschien had hij toen moeten zeggen: 'Ie dereen trekt ergens een grens. Bij de een zijn die grenzen nau wer dan bij de ander. Bij mij zijn ze op bepaalde gebieden heel nauw, op andere heel wijd'. 'We vinden toch altijd wel een zaaltje.mn DEN HAAG (GPD) - Toon Her mans gaat weer spelen. Hij voelt er zich jong genoeg voor. Zijn leeftijd (nog maar 70) telt niet. Hij komt te rug met een nieuwe show. Dat staat vast. Alleen laat hij de verras sing èn de onzekerheid in stand omtrent het wanneer en waar... Als er iemand in het vak is die Toon door en door kent en die we tenschap combineert met tact, is het de Haagse impresario Wout van Liempt, ook 'in zijn zeventig ste levensjaar'. Zijn Nederlands Theaterbureau is waarschijnlijk het oudste kantoor van het land. Zijn hele leven heeft hij besteed aan het theater in alle soorten en maten. Van Liempt heeft veel bui tenlandse voorstellingen hier naar toe gehaald en is zelf befaamd ge worden als 'de man achter Wim Kan.' De totale carrière van de con férencier Wim Kan in de schouw burgen, voor de radio en later op de televisie is door Wout van Liempt met zorg, omzichtigheid en gepaste sluwheid begeleid. Nu 'doet' hij alweer een aantal jaren Toon Hermans. door Jacques J. d'Ancona Toon terug. Vergeten zijn de zor gen na zijn hartoperatie. Het her stel is volledig geweest. Hij ziet er prima uit en komt terug naar zijn publiek. Minstens drie keer per week repeteert Toon op het ogen blik en hij heeft er weer zin en ple zier in. En het verrassende is, dat Toon bruist van de inspiratie en van de ideeën. Hij denkt er niet aan om zijn vorige show in reprise te brengen, ook al weet hij dat hij daarmee met gemak nog twee sei zoen voor stampvolle zalen kan draaien. Toon werkt intensief aan een volslagen nieuw programma. 'Als ik het doe, kom ik met nieuw materiaal. Voor mezelf is dat het plezierigste en ik geniet van het repeteren en het maken van nieu- ,we liedjes en conférences'. In januari, februari kan de nieu we show van Toen Hermans tege moet worden gezien. Maar op het. 'waar' en 'wanneer' kan Wout van Liempt nog geen antwoord geven. 'Ik heb geen tournee geboekt, want ik weet niet exact wanneer Toon weer wil beginnen. Het hangt van hem af. Een schaduwtournee heb ik met potlood in de agenda genoteerd. Zo heb ik bij voorbeeld op 4 februari 1988 Toon Hermans in drie verschillende theaters staan. Als hij het definitieve besluit neemt, vul ik binnen een week de hele tournee in. Dat is geen pro bleem. Als ik bij wijze van spreken deze week maandag uitkom met affiches waarop wordt aangekon digd dat Toon de volgende week maandag komt spelen, zit het vol', aldus Wout van Liempt. Is dat zakelijk gezien niet lastig? Van Liempt: 'Nee. Met Toon i moetje geen limiet bespreken. Als je tegen hem zegt: 'Je moet nü be ginnen,' krijgt hij verkrampte vin gers. Wat dat betreft is het met Toon als met de zigeunerorkesten die ik zo vaak heb geboekt: het is moeilijk om ze om acht uur op de Bühne te krijgen, maar nog veel moeilijker om ze er om twaalf uur weer af te halen! Ik laat het aan hem zelf over. Ik moet in de eerste plaats om de artiest denken. We i werken met levend materiaal en niet met een hoop stenen die je er- i gens aansleept'. Toon Hermans zelf: 'We vinden toch altijd wel een zaaltje...' De leeftijd is volgens Van Liempt onbelangrijk: 'Toon Her mans maakt theater voor zjjn ple zier. Robert Stolz was negentig, toen hij nog twee uur voor het or kest stond te dirigeren en dan praat ik niet eens over de repetities wanneer de dirigent toch door de orkestleden wordt uitgeprobeerd. Goethe schreef het tweede deel van de Faust op zijn tachtigste. Het eerste deel stamt uit zijn jeugd. Als je de beide stukken naast elkaar legt is er praktisch geen verschil'. NOS wil meer gèld voor sport-tv HILVERSUM (ANP) - De NOS wil in de naaste toekomst meer geld voor sportuitzendingen. Zij heeft daarom gevraagd in een brief aan minister Brinkman. Vanaf 1990 staan er vier 'superevenementen' op sportgebied te wach ten: de Olympische zomer- en winterspelen en de Europese en wereld kampioenschappen voetbal. Voor de financiering van de tv-uitzendingen zullen speciale maatregelen moeten worden genomen, schrijft de NOS. Als voorbeeld geeft de NOS de kostenstijging van het NOS-aandeel in de contracten die de EBU (de Europese omroeporganisatie) onlangs tot en met 1998 heeft afgesloten voor de verslaglegging van de wereldkam pioenschappen voetbal. In '78 (Argentinië) was daarmee nog een bedrag gemoeid van 426.000 gulden. Daarna is de prijs snel gestegen. Vanaf 1990 vallen er flinke klappen. Voor de kampioenschappen in Italië moet de NOS ééndriekwart miljoen betalen. In '94 en '98 zal dat bedrag met tel kens ruim een half miljoen worden verhoogd. De bedragen waarom het hier gaat geven de NOS alleen maar het recht de voetbalwedstrijden te mogen verslaan. Daarnaast zullen ook de kosten van produktie en facilitaire voorzieningen stijgen, zeker als Nederlandse sportlieden successen boeken. Al met al, zo schrijft de NOS, moet er rekening mee worden gehouden dat in de jaren 1988/1990 een bedrag van 15 miljoen gulden nodig is voor de verslaggeving. Voor de jaren '92/'94 wordt een bedrag van 18 miljoen gulden voorzien en voor '96/'98 een bedrag van ver boven de 20 miljoen gulden. In de bewuste brief wordt de minister ook voor volgend jaar om royaal extra zendtijd gevraagd. Ongeveer 360 uur is nodig voor de verslaggeving van de Olympische zomer- en winterspelen (respectievelijk in Seoel en Calgary) en de Europese kampioenschappen voetbal in West-Duitsland. Daarnaast wil de NOS toezegging voor 400 uur voor allerlei andere, jaar lijks terugkerende evenementen, waaronder Wimbledon en de Tour de FYance. Horizontaal: 1. omslag; 5. vochtig; 8. insekteneter; 12. droefgeestigheid; 16. vogelpro- dukt; 18. motorschip; 19. trech ter van netwerk; 21. ongeluks godin; 24. onderwereld; 25. hei lige; 26. goed gekookt; 27. ver velend persoon; 28. nummer; 29. deel van de mast; 30. laag, gemeen; 32. grondtoon; 33. Ita liaanse rivier; 34. familielid; 36. aanwijzend voornaamwoord; 38. ten bedrage van; 40. bloed vat; 41. blaasachtige opzwel ling; 42. alleenzang; 43. op dit moment; 44. wilde haver; 46. zangstem; 48. persoonlijk voor naamwoord; 49. ongeveer; 50. eveneens; 52. motorraces; 53. deel van de bijbel; 54. grote plaats; 55. bloem; 56. voedsel; 58. dwingende voorwaarde; 59. boom; 61. kern; 62. selenium; 67. voorzetsel; 68. gulhartig heid; 74. hofbal; 75. vaatwerk; 76. buitenste deel van een boom. Verticaal: 1. des voormiddags; 3. sprookjesfiguur; 4. bepaalde verlichting; 5. de onbekende; 6. telwoord; 7. bepaalde school; 8. oude lengtemaat; 9. venijn; 10. water in Friesland; 11. tocht; 13. spil; 14. rund; 15. Europese hoofdstad; 17. binnenleiding; 18. geestesgesteldheid; 20. ver lichtingsmiddel; 21. behoeftig; 22. lidwoord; 23. groente; 31. volkomen ontwikkeld insekt; 33. vaatwerk; 34. bid!; 35. kloos teroverste; 36. spoedig; 37. Eu ropeaan; 39. scheepsherstel- plaats; 45. vervoermiddel; 47. hard; 50. lofdicht; 51. vogel; 53. diereverblijf; 57. evenzo; 60. graanopslagplaats; 63. pret; 64. vreemde munt; 65. administra tietroepen; 66. projektieplaat- je; 68. bevestiging; 69. vanaf; 70. Amsterdams peil; 71. item; 72. getijde; 73. toets alleen. QOHxaoaaHBiiaaQa De prijs van 25,- werd toegekend aan mevr. Sleijser, J. Urlusplant- soen 259, 2324 KV Leiden. De prijs wordt de winnaar toege zonden. Oplossingen onder vermelding van 'Puzzel' voor donderdag op briefkaart of in een enveloppe zen den aan Redactie Leidsch Dag blad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. ZATERDAG Radio 1 na 18 uur TROS: 18.06 Coulissen. NOS 19.02 NOS Jazz Platform. 20.02 Langs de lijn. 22.02 Metro's music. 23.07 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik. 1.02- 7.00 Nie mandsland. (6.50 Weerber.) Radio 2 na 18 uur KRO: 18.03 Echo. 18.15 Levenslief en levensleed. 19.00-7.00 Zie Ra- NOS: 18.03 De Avondspits. NCRV: 19.02 Koploper: Treinen. 20.03 Harro de Jonge met om: 20.03 El pee Pop Special. 21.02 Elpee Pop. KRO: 20.00 Nws. 20.02 KRO-klas- siek op zaterdagavond, met om 20.02 Madrigalen en luitmuziek uit Italië na 1600; 21.00 Spiegel van Oosten. 22.00 Orgelrubriek. Radio 5 na 18 uur IOS: 18.10 Arabisch programma. EO: 18 30 Kayen Rasja (Er is hoop). 18.45 lyi Haberler (Goed nieuws). NOS: 19.00 progr. voor buitenl. werknemers. (19.00 Turks. 19.20 Marokkaans. 19.50 Spaans. 20.00 Progr. voor Joegoslaven) EO: 20.30 Laat ons de rustdag wij den. 21.15 Reflector. 21.30-22.00 Zoeklichttoogdag '87 OMROEP RIJNLAND 15.00-17.00 Zaterdagmiddag matinee 17.00-19.00 Dance Flash (Rijn lands Hitparade) ZONDAG Radio 1 NOS: Elk heel uur nieuws. KRO. 7.02 Ontbijtshow. 7.53 Ten ging. EO: 8.05 Groot i 10.02 Wegwezen. VARA: 11.02 De Schuurpapier. 11.30 Zout op zon dag. NCRV: 13.05 Hier en nu. NOS: 14.02 Langs de lijn. VPRO: 18.05 BORAT. AVRO: 19.02 Meta de Vries. 20.02 Toppers van toen. 21.02 Parade. 22.02 Now's the ti me. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. TROS: 0.02 De nacht wacht. 4.02 Aflossing van de nacht wacht. 5.02-7.00 Krieken met Adje Radio 2 NOS: Elk heel uur nieuws. VARA: 8.02 Vroege Vogels. 10.02 Tin Pad Alley. AVRO: 10.30 GdB op radio twee. 12.02 AVRO-Magazine. 14.02 Nederlands op AVRO 2. 15.02 Pim Jacobs met hits uit de ja ren 50. 16.02 Leidseplein. 18.02 Bernard Drukker bespeelt het AVRO concertorgel. 18.20 Meta de Vries. 19.00-07.00 Zie Radio 1 Radio 3 NOS: Elk heel uur nieuws. KRO: 8.02 Hurrie-up. 9.02 Zin in pop. 10,02 Het Zomercomplex. 12.02 KRO-Miniparade. 13.02 Het wees huis van de Hits. 15.02 Tijd voor Toen. 16.02 Lieve Paul. 18.02 KRO's Hitweek. 19.02 Pop-eye. 20.02 Radio Thuisland. 21.02 De krijsende tafel. 22.02-00.00 Op Slag van Maandag Radio 4 NOS: 8.00 Nws. 8.02 H vier. 9.00 Musica Religiosa en Profana. 9.54 Progr.overz. KRO: 10.00 Oecume nische viering. NOS: 11.00 Festi val: Sarah Walker, mezzo-sopraan en Graham Johnson,'piano. 13.00 Nieuws. 13.02 Opera Matinee. 14.00 Onder de groene linde. 14.15 Concert op de zondagmiddag: Groot Omroepkoor en Instrumen taal Ensemble olv Kenneth Mont gomery met sol. (ca. 14.50-15.10 Praten over muziek). 16.30 Disko- tabel. 18.00 Nieuws. 18.02 Musica Nova. TROS: 19.00 Continu klas siek. 20.00 Nieuws. 20.02 Speciali teiten a la carte. 22.00 Kamercon- cert. 22.47-00.00 Bloemen in de lucht, hoorspel Radio 5 NOS: 9.00 Nws. NCRV 9.02 Woord op zondag. 9.30 Te Deum 10.10 Kerkdienst. 10.58 Wilde gan zen. 11.00 De andere wereld van zondagmorgen. NOS: 12.00 Nws. VOO: 12.05 Het zwarte gat. (NOS: 13.00 Nws.) 14.00 Radio Romanti ca. NOS: 16.56 Meded. IKON: 17.00 Kerkdienst. 17.58 Wilde gan zen. (NOS: 18.00 Nws). 18.10 Litur gie en kerkmuziek. IOS: 18.40 Ne- derl. progr. NOS: 19.00 Progr. voor buitenl. werknemers. (19.00 Turks, 19.05 Marokkaans/Arabisch, 19.10 Berbers, 19.15 Spaans) 19.20Sua- ra Maluku. 19.55 Tpmbu. 20.30 Zorg en hoop. 21.20 NOS Cultuur Special. 22.00 Dichter bij de dich ter. 22.10 Jazz uit het historisch ar chief 22.40-23.00 Hobbyscoop OMROEP RIJNLAND 11.00-11.30 Sassenheim Lokaal 11.30-12.00 Voorhout Lokaal 12.00-13.00 Noordwijkerhout Lo- 14.00-19.00 Rijnland Sport 19.00-20.00 Snel Buffet (muzi kaal intermezzo) 20.00-22.00 Tijdmachine LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 Alphens Nieuwsma- gazine 21.00-22.00 Sportcarrousel RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weers- berichten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nwsoverzicht, progr.aank., ser- vicerubr., weerber., verkeersinf., land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de dag. MAANDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. NCRV: 7.03 Hier en nu. 7.15 Het levende woord. 7.22 Lichte muziek. (NOS: 7.30 Nws.) 7.33 Hier en nu. (Tus sen 7.33 en 7.59 Weerman Hans de Jong en Krantenoverzicht). 8.32 9.30, 10.30 en 11.30 overzicht Hier en nu. 12.00 Nieuws. 12.03 Boer en tuinder. 12.30 Nieuwsoverzicht Hier en nu. 12.32 Over kopen gesproken. 12.50 Mo ment. NOS: 12.56 Mededelingen voor land- en tuinbouw. NCRV: 13.08 Hier en nu. VOO: 14.05 Vero nica Nieuwsradio Radio 2 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. TROS: 7.02 Een goede morgen met Ron Brandsteder. (8,03-8.15 Tros Ak- tua.) 9.03 De TROS Gouwe Ouwe Club. 10.03 Op Volle Toeren. 11.03 Te gast bij Herman Emmink. 12.03 André van Duin. 13.06 TROS Ak- tua. 13.15 Raad een lied..of niet 14.03 Muziek uit duizenden. 15.03 Kurhaus cabaret '87.16.03 Rob de Nijs - vrije val. EO' 17.03 Ronduit radiokrant Radio 3 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. AVRO: Gedurende de hele dag, op wille keurige tijden, wordt er „Driedub bel" gespeeld. 7.03 Dit is de AVRQ- Maandag. 9.03 Arbeidsvitaminen. 11.03 Muziek met Bas. 12.03 Hol lands Glorie. 14.03 Toppop Radio. 16.03 Topop Twintig Radio 4 voor 18 uur KRO: 7.00 Nws. 7.02 Aubade. 9.30 Daar word ik stil van. 10.00 KRO- Klassiek op maandagmorgen: 1. Koor en Symfonie Orkest van Ra dio Leipzig o.l.v. Heinz Rögner met sol.; 2. Reinild Mees, piano. 11.50 Over muziek. 12.00 Vivace. (NOS: 13.00 Nws.) 13.50 Over Kunst en Kuituur. 14.00 KRO-Klassiek op maandagmiddag: 1. Internationaal Koorfestival 1987; 2. Jonge musici stellen zich voor; 3. Beroemde voorzangers in en buiten de syna goge. 16.00 In antwoord op uw ken r 18 t Radio 5 NOS: 9-OONws. 9.02 NOS Sportief. 9.25 Waterstanden. RVU: 9 30 Het ziekenhuis, aft. 4 VARA: 10.00 Hoor Haar. 11.00 En dat op maan dagmorgen. NOS: 12.00 Nws. Nws. VARA: 13.10 Ander zout inde pap. 14.00 Leef-tijd-genoeg - speci al. 15.00 Leef-tijd-genoeg en Vrou wen boven 40. 16.00 Luchtruim NOS: 16.30 NOS Kindermagaz.ne 17.00 Wat een taal. 17.25 NOS Cultuurmagazine. OVERHEIDS VOORLICHTING: 17.46 Vast en zeker. NOS: 17.56 I OMROEP RIJNLAND 18.00-20.00 Migranten cultuur (Turks, Marokkaans, Hindoe- staans) RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weers- berichten en verkeersinformatie 12.00-13.00 Lunch-uur, met nwsoverzicht, progr.aank., ser- vicerubr., weerber., verkeersinf land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de dag.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 34