cvv OtiÜHet Motorhuis Tsjaad pareert Libische aanval in Aouzou-gebied Open dag bij het Centrum voor Vakopleiding Kempeneers ADMINISTRATIEF MEDEWERKSTER 't Sukses zit'm in z'n veelzijdigheid. Het Motorhuis: je kunt er niet omheen. MODERNE INDONESISCHE KOOKKURSUSSEN! HAN Dance Place Marjolein Briër Regen en koude deren toeristenindustrie niet Op woensdag 2 september 1987 is iedereen, maar zeker elke werkzoekende vanaf 18 jaar, van harte welkom op het Centrum voor Vakopleiding in Leiden. Van 14.00-17.30 en 19.00-21.30 uur geven wij informatie over gratis om- en bijscholing in metaalberoepen, bouwberoepen, electromontage, c.v.-montage, enz. (cursusduur varieert van 2-10 maanden en langer). Gezien de toenemende vraag van werkgevers naar vakbekwaam personeel, is dit een reële kans voor werkzoekenden om een vaste baan te vinden! Rooseveitstraat 45, Leiden Tel. 071-763400 AUTOMOBIELBEDRIJF BV LEIDEN Lammenschansweg 136 Leiden telefoon 071-766851 Gevraagd voor spoedige indiensttreding een Opleiding: MEAO of gelijkwaardig Type-diploma vereist Uilsluitend schriftelijke sollicitaties te richten aan de Direktie. Vrijblijvende demonstratie? Heldere Favoriet-Huurspaar-Folder? In uw omgeving bij: tViV'iLiLEIDEN -Korevaarstraat21 LISSE -Blokhuis4 *A' ALPHEN a/d RIJN - Hoottstraat 77 NOORD WljK - Kerkstraat 23 GOUDA - Lèkkenburg 25 KATWIJK - Visseriikade 2 't Mooie van de Opel Kadett is, dat je 'm exact kunt krijgen zoals je 'm heb ben wilt. Gaat uw voorkeur uit naar een kombinatie van ruimte, komfort en snel heid, dan kiest u bijvoor beeld voor de Opel Kadett 3-deurs. Die kunt u dan weer helemaal laten aan passen aan uw eigen eisen en wensen. Wat overigens opgaat voor alle modellen uit de Opel Kadett-serie. Daarbij komen dan nog eens stan daardeigenschappen zoals techniek, veiligheid en be trouwbaarheid. Komt u eens naar onze showroom. Kijkdanzelfwelk DE OPEL-DEALER. ZEKERHEID VOOR ALLES. VONDELLAAN 80, 2332 AH LEIDEN. TELEFOON071 -769313. model u het meeste aan spreekt en maak meteen een alleszeggende proefrit. D.e Opel Kadett reeds vanaf f20.941,-. Prijs inclusief B.T.W., exclusief geadviseer de afleveringskosten f 367,-. Zes jaar garantie tegen doorroesten van binnen uit. Af General Motors Nederland B.V., Rotterdam. Prijs- en specifikatiewijzigin- gen voorbehouden. □PEI-©■ Aanvang september 's Avonds van 19.30 uur tot 22.30 uur. Wij maken per avond 6 a 7 verschillende gerechten. Welke door de kursisten worden geproefd en opgege ten. De kursus duurt 7 weken en kost 175,- incl. alle ingre diënten. De lessen worden gegeven in het Kontactcentrum, Mient 199 in Den Haag. Uitgebr. inl. verstrekt Toko Han Paardenmarkt 2 L^F yy 1811 KH Alkmaar tel. 072-124596 I Middelstegracht 89 Staats/Acad. gediplomeerd (ingang 3) 2e etage 2312 TT Leiden Tel. 071-134130/762222. start dansseizoen '87/'88 vanaf dinsdag 1 September Jazz Dance/Modern Dance - jongens en meisjes klassen vanaf 8 jaar en ouder - Volwassenen Klassiek Ballet - jongens en meisjes klassen vanaf 8 jaar en ouder - Volwassenen In genoemde stijlen zijn de klassen ingedeeld in verschillende niveaus vanaf basis t/m vergevorderd en prof. klassen. Ook ochtendklassen. Conditie-stretchtraining voor dames en heren ochtend- en avondklassen inl. 071-134130-762222. BINNENLAND BUITENLAND PARIJS (ANP) - Het leger van Tsjaad heeft gisteren tot vier keer toe een aanval van Libië, waarbij grondstrijdkrachten en de lucht macht werden ingezet, afgeslagen. Steeds rukten circa duizend Lib- iërs op in de richting van de om streden Aouzou-strook, maar de troepen van president Habré slaag den er in hen tegen te houden. Dit heeft de anmbassadeur van Tsjaad in Frankrijk verklaard. All- lam-Mi Ahmad volstond met te zeggen dat de Libiërs in wanorde verkeren, maar noemde geen ver liescijfers aan Libische of Tsjadi- sche kant. Verder meldde hij de ge vangenneming van de Libische commandant van het gebied, kolo nel Abdel Salam Atawil en het neerschieten van tv/ee Libische straaljagers, een gevechtshelikop ter en een transporthelikopter. Vorge week vrijdag zouden 170 Libische soldaten gesneuveld zijn bij een eerdere poging de Aouzou- strook te heroveren. Deze strook woestijn - in oppervlakte een derde deel van Nederland, waar nauwe lijks mensen wonen en waar men mineralen onder de grond ver moedt - veroverde het leger van Tsjaad op 8 augustus op het leger van kolonel Gaddafi. Volgens Tsjaad vielen in deze slag 650 Lib iërs. Tsjaad en Libië maken beide aanspraak op de strook grond die Tripoli in 1973 geannexeerd had. In Tsjaad staat een beperkte Franse troepenmacht die het leger van president Hissène Habre ge holpen heeft de Libische militairen terug te dringen die het zuidelijke buurland waren binnengevallen. Maar Parijs geeft er de voorkeur aan dat via internationale arbitrage (bij voorbeeld door het Internatio nale Gerechtshof in Den Haag) wordt bepaald aan wie de soeverei niteit over de Aouzou-strook toe komt, aan Libië of Tsjaad. De Libische leider kolonel Gaddafi heeft Frankrijk en de Ver enigde Staten verantwoordelijk ge steld voor de spanning tussen Lib ië en Tsjaad. Volgens hem is Tsjaad „niet meer dan een werktuig in de strategie van het imperialisme te gen de Libische revolutie en de Arabische natie". Gaddafi meent dat tussen Libië en Tsjaad geen conflict bestaat. „Integendeel, het zijn broeders en buren. Tsjaad blijft Libië altijd nodig hebben". Minister van landbouw Abdelka- der Kamougoue van Tsjaad heeft tijdens een bezoek aan Senegal verklaard dat zijn land met Libië wil onderhandelen over het grens geschil rond de Aouzou-strook. „Wij zijn bereid alle mogelijkheden te bestuderen die tot een vreedza me oplossing kunnen leiden", zei de minister. Kamougoue is een voormalige leider van de Tsjadi- sche opstandelingen tegen het be wind van president Hissène Habré. Eerder deze maand trad hij toe tot de regering in N'Djamena als on derdeel van een plan van president Habré, de nationale eenheid te be vorderen. AMSTERDAM (ANP) - Het Parool heeft kraker E. Brekveld niet on rechtmatig behandeld door hem met naam en adres te noemen in een artikel over de actiegroep 'Frontline tegen maffers'. De krant hoeft dan ook geen rectificatie te plaatsen. Dat besliste de Amsterdamse rechtbankpresident mr. Asscher gisteren in een kort geding dat de kraker tegen het Parool had aange spannen. Volgens het Parool be dreigt en intimideert deze actie groep huurders van voormalige kraakpanden in Amsterdam tot zij de woning weer verlaten. In het ar tikel wordt gesuggereerd dat Brek veld te maken heeft met Frontline. Asscher vond de intimidaties door het front ernstige misstanden, temeer omdat de politie er zo goed als niets tegen kan doen. Eén van de geïnterviewden in het artikel vertelt hoe het actiefront hem en zijn vrouw heeft bedreigd. Zijn te lefoon werd afgesloten, hij werd op straat achtervolgd en toen de actie voerders er achter kwamen dat zijn Rechter: krant mocht naam kraker noemen vrouw zwanger was, werd zt] ge confronteerd met een uitgebrande kinderwagen met het opschrift: "denk aan je toekomst". De man uitte in de krant het vermoeden dat zijn bovenbuurman, Brekveld, bij deze terreur betrokken was. Het bezwaar van Brekveld dat hij met naam en adres in de krant wordt genoemd en daardoor wordt bedreigd wees Asscher van de hand. Het Parool schreef woens dag dat actievoerders in 1985 tot twee keer toe bewoners van een ex-kraakpand hebben ontvoerd en gedwongen een aanklacht wegens huisvredebreuk bij de politie in te trekken. Eén van de twee huurders werd door hen opgepakt en ont voerd naar een pand in de Staats liedenbuurt. Daar werd hij de hele avond gegijzeld tot hij toezegde de aanklacht bij de politie in te trek ken. Persofficier De Wit heeft desge vraagd meegedeeld van de zaak te hebben afgeweten,'maar deze, na dat de klacht was ingetrokken, als een 'gewone' kraakzaak te hebben behandeld. Ook bewijstechnisch was in deze zaak volgens hem "geen enkele kans op succes". Hij wijst erop dat juist het doen van aangifte van intimidatie en be dreiging zo belangrijk is, omdat dat de mogelijkheid biedt tot een diepgaand onderzoek. De Wit zegt dat hem sinds de inwerkingtreding van de leegstandswet vanuit de ad vocatuur signalen bereiken over "schaamteloze intimidaties van de kant van de krakers". "Een zorg wekkende zaak, maar zolang er geen concrete aangiftes worden ge daan is het erg moeilijk inzicht in deze problematiek te krijgen of ac tie te ondernemen", aldus de per sofficier. DEN HAAG (GPD) - Ondanks het slechte weer van de afgelopen we ken zijn de kampeer- en bungalow- bedrijven niet ontevreden over het nu ten einde lopende vakantiesei zoen. Uit een peiling van het Ne derlands Bureau voor Toerisme blijkt dat vooral de bungalowpar ken een goed seizoen hebben. In deze parken is het nog erg druk, met een gemiddelde bezetting van meer dan 80 procent. Enkele weken geleden was de verwachting dat het zomerseizoen voor campinghouders en bunga- lowbedrijven slecht zou worden. Dat blijkt nu zeker niet zo te zijn, zegt het NBT. „Alle bedrijven mel den ook dat het seizoen lang door loopt", aldus een woordvoerder. Center Pares (Sporthuis Cen trum) meldt een gemiddelde bezet- tingsgraad die een procent hoger ligt dan vorig jaar, terwijl het aantal vakantiewoningen waarover deze organisatie beschikt, groter is dan in 1986. Ook andere grote bunga- lowbedrijven zeggen de afgelopen maanden goede resultaten te heb ben geboekt. De meeste campinghouders zijn redelijk tevreden, hoewel hun om zet gemiddeld gelijk of iets lager uitvalt dan vorig jaar. Vaak is het aantal gasten gelijk gebleven, maar liep de gemiddelde verblijfsduur op de kampèerterreinen door het slechte weer terug. De huidige be zetting op de campings ligt over het algemeen ruim beneden de 50 procent. De scholen in het noorden van het land, Brabant, Zeeland en Limburg hebben nog vakantie. De meeste vakantiegangers uit de an dere regio's zijn inmiddels naar huis teruggekeerd. Vooral bedrijven met een uitge breid recreatieprogramma en veel voorzieningen hebben een goede zomer gehad. Het kamperen bij de boer was minder in trek en op de kleine kampeerterreinen viel de gemiddelde bezetting erg tegen. De toeristische dagattracties be leven deze week weer een topdruk te. Overal staan rijen voor de kas sa's en de verwachting is dat het ook in de komende weken nog zeer druk zal zijn. De grote attractiepar ken verwachten dit seizoen, na een aanvankelijke achterstand in het voorjaar, met gelijke of iets hogere bezoekcijfers af te kunnen sluiten dan vorig jaar. Uitschieter is het Openluchtmu seum in Arnhem, dat nu al 150.000 bezoekers meer heeft dan in het he le seizoen 1'986. Hét Arnhemse mu seum denkt dit jaar af te sluiten met een half miljoen bezoekers (te gen 337.000 vorig jaar). Fysiotherapeut moet alsnog premies betalen UTRECHT (ANP) - De Centrale Raad van Beroep in Utrecht, het hoogste rechtscollege in geschillen over toepassing van sociale verze keringswetten, heeft bepaald dat de Bedrijfsvereniging voor de Ge zondheid, Geestelijke en Maat schappelijke Belangen (BVG) met terugwerkende kracht van fysio therapeuten premies voor de socia le verzekering mag innen. De beslissing van de raad is een uitvloeisel van het conflict over de vraag of medewerkende fysiothe rapeuten in een groepspraktijk zelfstandige beroepsbeoefenaren zijn of werknemers van de prak tijkhouder. In dat laatste geval moeten premies worden betaald - zo'n 16.000 gulden per medewerker per jaar - voor de werknemersver zekeringen wao, ww, ziektewet en ziekenfonds. Inmiddels staat die verzekeringsplicht vast, tenzij er duidelijk sprake is van een „maat schap" van zelfstandige fysiothera peuten. De BVG kondigde al in 1982 aan dat ze premies wilde gaan heffen over de lonen van medewerkers-fy siotherapeuten. Er volgde overleg met de organisaties van fysiothera peuten die daar fel tegen waren. In twee aan de Centrale Raad van Be roep voorgelegde zaken ging het om de in de loop van 1985 ontvan gen nota's voor de premies over de jaren 1984 en 1985. De fysiothera peuten vochten de terugwerkende kracht ervan aan.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 8