Winst goed voor het zelfvertrouwen 'Kom op, het kan nog best' UVS speelt ARC van de mat: 5-1 Klinkende zege van FC Lisse Katwijkse triathlon in trek Omkoping PAGINA 16 SPORT VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1987 Oranje in de Gaasbak VOORHOUT - Het Nederlands Zaalvoetbalteam speelt zater dagavond om 20.00 uur in Sporthal De Gaasbeek in Voor hout een oefenwedstrijd tegen het Belgische Ford Genk. Bij het Nederlands team, dat van 10 tot met 19 september een FIFA-toernooiin Braziliëaf- werkt, staan de Bax-spelers Mario Faber, Hans van Leeu wen en Jeffrey Forrée in de ba- Ford Genk dat voor een trai- ningweekeind in Voorhout is neergestreken speelt vanavond om 21.00 uur tegen BMW/van der Plas en zaterdag om 14.00 uur tegen Foreholte/Landwer. LEIDEN - Leon Damen wekte gisteren op het tennispark van De Leidse Hout een sterke in druk. De nummer drie van de lijst van het mannenenkel B had weinig moeite met Marius Pie ters. Bij de stand 6-1 en 5-0 in zijn voordeel veroorloofde Damen het zelfs zijn tegenstander aan te moedigen. „Kom op, het kan nog best", riep Damen de moedeloze Pieters toe. Het mocht echter niet baten want met 6-0 maakte Damen een eind aan de partij. Jasper van Marwijk was even eens goed op dreef. Tegen Jean- Marc van Maren boekte Van Marwijk een vlotte zege: 6-2, 6-3. De als eerste geplaatste Michael van den Berg is de volgende op ponent van Van Marwijk. Marcel van Rijn en Mark Nagelkerken maakten er aan latertje van. Pas om 23.30 uur kon Van Rijn als de baan verlaten. De Damen slaat Pieters van de baan eerste set ging met 6-2 naar Na gelkerken, maar van Rijn trok met 6-3 de stand weer recht. In de beslissende spelreeks zag Van Rijn eerst een 5-2 voorsprong verloren gaan alvorens hij met 7- 5 toch de winst op kon strijken. In het vrouwenenkel B plaat ste Christel Verwoert zich voor de volgende ronde. De lijstaan- voerdster versloeg Pascal Jong- mans met 6-4 en 6-2. Door het wegvallen van de geplaatste speelsters was de weg naar de fi nale voor Marceline Spaan vrij. Spaan greep deze kans met beide handen aan en de laatste Hinder nis, Margot van der Haak, werd gisteren met succes genomen (6- 2, 6-0). Marieke Halenbeek zorgde in het vrouwenenkel C voor een verrassing. De als derde geplaat ste Marie-Louise Goedhart werd door Halenbeek uitgeschakeld. In de eerste set ging de strijd nog gelijk op (7-5), maar vervolgens was Halenbeek niet meer te stui ten: 6-1. In het mannenenkel C plaatste Edwin de Vries zich voor de hal ve finale. De Vries won van Leo Biezeman met 6-3 en 6-2. Lode- wijk Kallenberg kon tegen Mar co Smit geen vuist maken. Met twee maal 6-2 verloor Kallenberg van Smit. De strijd tussen Paul Wisselink en Ed Hedeman kende meer spanning. Wisselink trok met 7-5 en 7-6 net aan het langste eind. De wedstrijdleiding van De Leidse Hout bewees ook op ten nisgebied nog goed uit de voeten te kunnen. Hein de Jong ver wierf samen met partner Ed He deman een plaatsje voor de vol gende ronde in het mannendub- bel C. Met 6-3 en 6-2 won het duo De Jong/Hedeman van Hans Oli vier en Josh Jongen. Inge van Zuuren, eveneens lid van de toemooi-organisatie, boekte met Jolie Drok een ruime overwin ning in het vrouwendubbel van de veteranen. Het koppel Jannie Goudsmit/Wil Paauw kende het genoegen om twee maal een 1-0 voorsprong te nemen, maar daar bleef het dan ook bij: 6-1, 6-1. Piet van Duyvenvoorde lever de gisteren een opmerkelijke prestatie. In twee wedstrijden hoefde Van Duyvenvoorde slechts één game af te staan. Eerst won Van Duyvenvoorde van Burk met 6-0 en 6-1 en sa men met partner Piet Guyt was Van Duyvenvoorde tegen De Groot/Landwehr helemaal snel klaar: 6-0, 6-0. JETSKE GOUDSMIT Rosola rap in Coors Classic VAIL (AFP/Reuter) - In de Coors Classic behaalde Paolo Rosola zijn derde etappezege. De Italiaan was de snelste in een vijftiende etappe, een criterium over tachtig kilome ter in Vail kort na de individuele klimtijdrit, die in recordtijd door de Amerikaan Andy Hampsten werd gewonnen. In de tijdrit was amateur Gerrit de Vries de beste Nederlander op de zevende plaats. De Amerikaan Jeff Pierce bleef met ruime voorsprong leider in de algemene rangschikking. Bij de vrouwen werd de zesde etappe, eveneens een criterium in Vail, gewonnen door de Ameri kaanse Peggy Maass. De Francaise Jeannie Longo bleef onbedreigd als leidster in het algemeen klasse ment. Alphense Boys in finale ALPHEN AAN DEN RIJN - De eerste avond van het ARC-toernooi is voor de organiserende vereniging in spor tief opzicht op een debacle uitgelopen. De Alphenaren werden door UVS volledig van de mat gespeeld en moch ten met de uiteindelijke 1-5 nederlaag nog niet eens kla gen. Alphense Boys deed het heel wat beter. Na de 1-1 remise tegen FC Den Haag 2 plaatste de ploeg van Paul Bahlmann zich vanaf de stip voor de zaterdag te spelen finale. Voor UVS was het gisteren in Al phen een heerlijk avondje. Een pri ma grasmat en een tegenstander LEIDEN - Ver weg in Zeeland be haalde FC Lisse een klinkende ze ge in het vriendschappelijke duel tegen Oostkapelle. De uit de eerste zaterdagklasse gedegradeerde Zeeuwen werden met 2-7 wegge speeld door de zaterdag twee deklasser uit Lisse, die voor rust dankzij twee doelpunten van René Hensbergen al afstand had geno- Pas na de derde Lisser treffer (Henri van der Weiden) scoorde de thuisclub tegen. Na een Zeeuws ei gen doelpunt en een treffer van Jan Kaak vond Oostkapelle nog een keer het net. Bert van Rooyen zorgde er daarna voor dat het ver schil opliep tot vfjf doelpunten in het voordeel van de bezoekers, die hun Zeeuwse trainingskamp mor gen tegen AZW uit Axel afsluiten. Roodenburg had weinig proble men met het zwakke ODB uit Den Haag. Op eigen terrein opende Ro bert Goodway de score, waarna Marcel van der Burg drie keer doel trof, slechts onderbroken door de rust en een Haags tegendoelpunt. Hennie de Romijn bepaalde de eindstand op 5-1. die ruimte biedt, wat wil je nog meer? De formatie van Arie Lagen dijk profiteerde dan ook gretig van deze prettige omstandigheden. In hoog tempo werd het doel van ARC-doelman Ton van Fulpen ge zocht, die al na dertien minuten moest zwichten voor een inzet van Leon Meijs, daarmee een fout van Ruud van Es afstraffend. Nadat Niek Oosterlee aan de an dere kant de binnenkant paal had geraakt, liep het veel beweegelij- ker UVS in de laatste fase van de eerste helft naar 0-3 uit. Hans de Kruijs was na een voorzet van ex- RCL-speler Marcel Valk ARC-ver- dediger Peter Borst net voor (0-2) en de sterk spelende Mario Faber bracht uit een vrije trap de derde treffer op het scorebord, na mistas ten van Van Fulpen. Na rust drong ARC aan, maar UVS was middels tegenstoten veel gevaarlijker. Mario Faber toonde dat halverwege de tweede rond gang nog eens overduidelijk aan door op sublieme wijze het leder in de bovenhoek te deponeren, na EKSTRAATSBURG Vrouwen 400 meter vrije slag: 1 Heike Friedrich (ODD 4.06,39 (Europees record). 2. Astrid Strauss (ODD 4.07,71. 3. Stela Pura (Roe) 4.09,65, 4. Noemi Lung (Roe) 4.09,75, 5 Ta nya Vannini (Ita) 4.10,71, 6. Ruth GüfiUan (GBr) 4.14.89. 7. IsabeUe Arnould (Bel) 4.15.82, 8. Cecile Prunier (Fra) 4.17,64. 4 x 100 meter vrge slag: 1. Oost-Duitsland 3.42,58.2. Nederland 3.45,93,3. West-Duits- land 3.46,49, 4. Sovjetunie 4.47,76, 5. Roe menie 3.49.33. 6. Frankrijk 3.50.28, 7. Zwe den 3.50,47, 8. Zwitserland 3.50.89 100 meter rugslag: 1. Kirstin Otto (ODD 1.01,86, 2. Svenja Schlicht (WD1) 1.02,21, 3. Kathrin Ziinmermann (ODD 1.02.55. 4. Na talia Sjib.-yeva (Sov) 1 02.90, 5 Kristina Egerszegi (Hon) 1.02,92, 6. Lorenza Wigara- ni (Ita) 1.03.33, 7. Manuela Carosi (Ita) 1.03,35, 8. Aneta Patrascoiu (Roe) 1.03,80. Mannen 200 meter rugslag: 1. Sergei Zabolotnov (Sov) 1.59.35.2. Igor Polianski (Sov) 1.59.37. 3. Frank Baltrusch (ODD 2.02,22,4. Edvard Evardsson (IJs) 2.02,79, 5. Tamas Deutsch (Hon) 2.03.18,6. Patrick Kuhl (ODD 2.03.30. 7. Frank Hoffmeister (WD!) 2.03,34. 8. Ste- berti (Ita) 50,55, 5. Gennadi Brigoda (Sov) 50,59, 6. Andrew Jameson (GBr) 50,94, 7. 20. Joel Pelier (Fra) Stefan Volery (Zwi) 50,99, 8. Dano HalsaU de 190 kilometer van Almelo naar Gronin gen in 4 uur, 37 minuten en 46 seconden (41,041 km/uur - 15 seconden tijdvergoe- ding), 2. Wim Arras (Bel, 10 sec. tijdverg.), 3. Eric Vanderaerden (Bel, 5 sec. tijdvergi), 4. Eddy Planckaert (Bel. 2 sec. tijdverg.), 5. Sören Lilholt (Den), 6. Jef Lieckens (Bel), chel Cornelisse (Ned) Algemeen klassement: 1. Teun van Vliet (Ned) 14 uur, 33 minuten en 30 seconden, 2. Van Poppel op 3 seconden, 3. Phil Ander son (Aus) 0.08, 4. Lilholt 0.09, 5. Mare Ser geant (Bel) 0.10.6. Schurer 0.11,7. Jelle Nij- dam (Ned) 0.12, 8. Peter Pieters (Ned) 0.14, 9. Capiot 0.15,10. Arras zelfde tijd, 11. Peter Stevenhaagen (Ned) z.t., 12. Vanderaerden 0.17, 13. Mathieu Hermans (Ned) 0.18, 14. Laurent Fignon (Fra) z.t., 15. Planckaert 0.20, 16. Bert Oosterbosch (Ned) z.t., 17. Eric Breukink (Ned) z.t., 18. Etienne de Wilde (Bel) 0.21,19. John Bogers (Ned) z.t, Karakteristiek beeldje gisteravond Leon Meijs die de eerste goal sqoorde. Alphen: moedeloze ARC-spelers i goed werk van Meijs: 0-4. In de slotminuten scoorde Ronald Bremmer via een gaaf lobje nog 0- 5, waarna Martin Krommert voor de thuisploeg de eer redde: 1-5. De Leidse ploeg ontmoet in de eindstrijd Alphense Boys, dat in het duel met de reserves van FC Den Haag een goede indruk ach terliet. De tweedeklasser gunde de Hagenaars een behoorlijk vel- doverwicht, maar de Alphense de fensie, onder leiding van nieuwko mer Koos van Zoest (ex-Esto), gaf nauwelijks kansen weg. Alphense Boys kreeg die wél. Met name uit de splijtende passes van spelverdeler Frank Bakker ontstonden diverse goede sco- ringsmogelijkheden. Kees van Vliet on, in mindere mate, Pieter van Zoest wisten er evenwel geen raad mee. Pas na rust kwam het Bahlmann-team aan scoren toe. Nadat Kees van Vliet zijn inzet ge pareerd zag door de Haagse doel man Max de Jong, was de rebound van Stef Asbai trefzeker: 1-0. FC Den Haag's pressie nam hier na toe en alhoewel het tikkie- breed-spel bijna geen kansen ople verde, werd het door invaller Mar tin Abbenhuis toch 1-1. PaS in de laatste minuten kregen Peter Ger- se en Wim Latumanuwy nog dot ten van kansen om de Boys naar de winst te schieten. Dat lukte echter pas na strafschoppen. NICK VERWOERD SCHOONSPRINGEN Synchroon: 1. Muriel Hermine/Karine Schuier (Fra) 184,608 punten, 2. Edith cola Shearn/Nicola Batchelor (GBr) 172,692, 5. Gerlind ScheUer/Heike Frie drich (WD1) 169,642, 6. Marjolein Both/ Joanni Janssens (Ned) 169,275. §r|? Stasjoelvitsj (Sov) 433,68 pnt. 3. Silkê Abicht (Odl) 408,09 pnt RONDE LIMOUSIN Eerste etappe: 1. Charly Mottet (Fra) 164 km in 4 uur, 19 minuten en 38 seconden, 2. Marc Gomez (Fra) z.t., 3. Luc Leblanc (Fra) z.t., 4. Bruno Cornillet (Fra) z.t., 5. Jean- Francois Bernard (Fra) op 2 minuten e land - Italië 7-0; Sparge Belgie 2 Poule B: Sovjetunie - Wales 2-0 (1-0); West- Duitsland - Ierland 4-0; Polen - Frankrijk Groep B: Groot-Brittannié - Nederland 4- 10, Zweden - Griekenland 9-12. Frankrijk en Polen waren vrij. Stand: 1. Frankrijk 3-6, 2. Griekenland 3-4, 3. Polen 2-2, 4. Groot-Brittannié en Neder land 3-2, 6. Zweden 3-0. Hockeyteam moet kwalificatie afdwingen MOSKOU (GPD) - Ofschoon Hans Jorritsma gisteren te recht veel waarde toekende aan de solide op.ening van het Nederlands herenhockeyteam bij het Europees kampioen schap in Moskou (4-0 winst tegen Schotland), is hij zich ervan bewust, dat een aantal andere wedstrijden oneindig veel belangrijker is. Zoals bijvoorbeeld de confrontatie van vandaag tegen Spanje, dat het EK begon met een ui terst moeizame 2-1 overwinning op België. „Dan komt het er pas echt op aan", aldus de bondscoach. Ook Foreholte haalde fors uit. Tegen Randstad Sport stond het bij rust 1-0 door een doelpunt van SfoKok 1 wttWneu?eSo" Net als Nederland moet de Spaan- verschij snnntpn ook .loost HPutPkom se fomatie in de Russische hoofd_ nationale Hockey Federatie wel stad een toegangsbewijs zien af te ziet, dat het Europese hockey dwingen voor de Olympische Spe- langzamerhand superieur len van volgend jaar. In die kwaüfi- worden schoten ook Joost Deutekom (tweemaal), Puck van der Voort en Cock van Leeuwen (uit een straf schop) raak, zodat Randstad" een 6-0 nederlaag naar Voor schoten terugkeerde. Leiden had in het ZLC-toemooi strafschoppen nodig om VTL te verslaan. De openingstreffer van Leidenaar Siera was voor de pauze ruimschoots teniet gedaan door doelpunten van John van Berkel en Peter Smit. Pas in de laatste mi nuut van de wedstrijd bracht Siera Leiden op 2-2. De wedstrijd, die door het wegblijven van de scheidsrechter een kwartier te laat was begonnen, moest worden ver lengd met een serie strafschoppen, waar Leiden het best raad mee wist (4-2). Om de Piet Boot-bokaal: Sleu tels - Lugdunum: 2-1. Oefenwedstrijden voor van avond: Wilco Westgeest-toernooi bij SVLV (SVLV-Stompwijkse Boys en Docos-SJZ), ZLC-toernooi (Meerburg-ZLC). i. „Ik denk, dat de Inter- i de Aziatische landen. catiestrijd zijn beide teams eikaars Als de FIH dat wil erkennen, bete concurrenten. Volgens de Neder- kent het heel simpel, dat het aantal landse vertegenwoordigers in het Europese teams voor de Spelen bestuur van de Internationale Hoc key Federatie is er naast de deelna me van Groot Brittannië, West- Duitsland en de Sovjet-Unie (de 2 tot en met 4 vier naar vijf moet worden ge bracht. De vraag is evenwel of men zover wil gaan". Spanje heeft bij de afweging van iaatstë~WK) "hoogstwa'arschij'nhjk alle belangen het politieke voor- nog slechts ruimte voor één Euro- deel> datc het land in 1992 de Spe- pese deelnemer aan het olympi- len maS organiseren. Daarnaast sche evenement in Seoul. Die si- presteerde het elftal op het laatste tuatie is nog eens aangescherpt, nu Wereldtoernooi met een vijfde Canada zich als winnaar van de Pa- P'aats beter dan Nederland, dat als Poule A: 1. Engeland 1-2 (doelsaldo 7-0), 2. Nederland 1-2 (4-0), 3. Spanje 1-2 (2-1), 4. België 1-0 (1-2), 5. Schotland 1-0 (0-4), 6. Ita lië 1-0 (0-7). Poule B: 1. West-Duitsland 1-2 (4-0), 2. Po len 1-2 (3-1), 3. Sovjetunie 1-2 (2-0), 4. Frank rijk 1-0 (1-3), 5. Wales 1-0 (0-2), 6. Ierland 1-0 WK-DU1SBURG Mannen 500 meter, series: K 2:1. Boucherit/Boccara (Fra) 1.37,72,2. Mikko en Olli Kolehmainen (Fin) 1.39,53, 3. Foster/Monro (Aus) 1.39.71, 4. Daman/Nijkamp (Ned) 1.41,06, 5. Bo/ Vrouwen K 1: 1. Gesheva (Bul) 1.59,59, 2. Knudsen (Den) 2.00.01. 3. Borcanea (Roe) 2.00,12. Koeban/Rakusz (Hon) 1.46,78, 3. Derekx/ De Schotse doelman Veryan Papp Thomas Hay zoekt dekking. namerikaanse Spelen naast Argen- zevende eindigde. Die sportieve tinië als tweede land van het Ame- opleving duurde overigens niet erg rikaanse continent heeft geplaatst, lang, want bij het Top Acht-toer- In tegenstelling tot Jorritsma tilt "°01 V1 Amstelveen in juni beland- zijn Spaanse collega Santiago Cor- ^enJde/ Spanjaarden in de achter- tes niet zo zwaar aan de kwalifica tienormen. De 39-jarige vertegen woordiger vorig jaar vier maanden WK in Londen als part-time bonds- werd aangesteld, gelooft d zelfs een vijfde plaats voldoende om straks in Zuid-Korea te mogen hoede (zesde). ,u„u6wi- Met die terugval in het achter- meubelstoffen, die hoofa trok Cortes zich van 29 juli het tot en met 13 augustus met zijn se- lds. lectie terug in Australië om zich op coach werd aangesteld, gelooft dat het EK voor te bereiden. Daar speelde Spapje in een tijdsbestek van veertien dagen zes oefenwed- KATWIJK - Ook zonder de komst van Frank Huls en Axel Koenders kent de tweede Armando-triathlon van Katwijk morgen een sterke bezetting. De belang stelling is zelfs zo groot dat organisator Renee van der Harst een flink aantal inschrijvers heeft moeten te leurstellen. Met 100 deelnemers zit de Katwijkse triathlon vol. Huls, vorige week vierde bij het Nederlands kam pioenschap in Almere is geblesseerd. Koenders, de Europees kampioen en winnaar in Almere, zou pas op het laatste moment een beslissing nemen over zijn deelname. Na de zware inspanningen van de laatste strijden. Vijf keer stond het tegen over de wereldkampioen waarvan driemaal met royale cijfers (8-1, 5-1 en 5-0) werd verloren. „Ik weet niet of zo'n inspannen de trip tegen een dergelijke gere puteerde tegenstander wel zo goed is", vroeg Jorritsma zich gisteren af. Zijn Spaanse vakbroeder kon die vraag evenmin beantwoorden, „maar", meende hij, „ik vond het toch een goede gelegenheid om een groot aantal jonge spelers in ternationale ervaring te laten op doen. Mentaal zijn we er in elk ge val sterker door geworden. Deze tournee is trouwens niet zo inspan nend geweest als velen veronder stellen. We beschouwden het ook als een soort vakantie". Voor de Nederlandse selectie pauze niet weggelegd. getoond dat aan het verval van Ne derland als hockeynatie een einde is gekomen. De manier waarop de Oranje-equipe tegen Schotland uit de startblokken knalde, was welis waar nog niet sprankelend, maar gaf wel aan dat het zelfvertrouwen groeiende is. „Ik vind de spelers in goeden doen", stelde Jorritsma na derhand met het nodige enthou siasme vast. „Tijdens de Cham pions Trophy was het middenveld nog het zorgenkind van het elftal. Het viertal bezette bij het NK sprint-triathlon de derde tot en met zesde plaats en kan bogen op diverse natio- r nale successen. Andere 'toppers' zijn jeugdkampioen Mede gelet op het belang Bas de Geus, Marcel Osse en de snel fietsende Walter EK werkte de titelverdediger de af- Boom. Van de regio-atleten verwacht Van der Harst gelopen maanden een zeer inten- veel van de Noordwijkers Thomas Steenvoorden en sjef en tijdrovend trainings- en Hans Wesseling en van Leidenaar Hans Bouwmees- wedstrijdschema af. De eerste re- ter. sultaten van dat programma wer den zichtbaar tijdens de Cham pions Trophy in Amstelveen, waar bij wijze van verrassing een tweede plaats werd bereikt. Op het vijfde Europese titeltoernooi in de Sov- De triathlon gaat morgenochtend al om half acht start met het zwemnummer. Het zwemparcours 1 1500 meter is uitgezet in de Noordzee, bij de zuid- weken lijkt zijn aanwezigheid in Katwijk wat te veel post van de Katwijkse Reddings Brigade. Het duin- Europesej Uteltoemooiin e ov- gevraagd.P«» e",SchAv.el"ES?. ««SJET In Katwijk komen wel Pim van der Bos, Michel de Maat, Ronald Nihot en Peter Zijerveld aan de start. r de 40km wielrennen, terwijl i i 10 kilometer gelopen moet worden. leen een vervolg krijgen dient tegelijkertijd te worden ANKARA (Reuter) - De komen de twee weken zal er in Turkije niet voor de competitie worden gevoetbald. Een belangrijke de gradatiewedstrijd zou vorig sei zoen zijn verkocht. Dit heeft sportminister Metin Emiroglu gisteren verklaard. De eerste competitieronde is vorig weekeinde afgewerkt. Een gerechtshof in Ankara heeft be paald dat Kocaelispor in de hoogste afdeling moet blijven. Aan de overwinning van 2-1 die Boluspor op Zonguldakspor be haalde kleeft een smet van om koping. Tegen Schotland draaide dat on derdeel van de ploeg uitstekend. Dat is misschien wel de grootste winst van dit moment". Bij dat sportieve succes bleef het niet. Ook het verzoek aan de orga nisatie om een kamer in het impo sante Rossia-hotel vrij te maken voor blessurebehandeling, werd gehonoreerd. Zij het dat de kosten - ongeveer 175 gulden per nacht - door de hockeybond moeten wor den betaald. Gisteren kon die ruimte onmiddellijk worden ge bruikt voor Maurits Crucq, die aan een botsing met Diepenveen een dikke knie overhield. Pas in de loop van vandaag zal blijken of de Hagenaar kan worden ingezet. De Spanjaarden troffen het overigens nog slechter. De arts en fysiothera peut werden in hetzelfde hotel niet als officiële begeleiders van de ploeg geaccepteerd. Na veel pro blemen en met een flink aantal roe bels mochten ze wel in Rossia blij ven, zy het dat ze ver van de spe lers en technische staf werden weggestopt. Maar niemand ver baast zich meer over dit soort za ken in Moskou. Net zo min als er nog verrast werd gereageerd toen de organisatie bekendmaakte dat de openingsceremonie van half drie 's middags naar zes uur 's avonds was verplaatst. r de halve finales. 1.39,96, 5. De Leede/Deldaele (Bel) 1.41,82, 6. Yoon/Kim (Zd Kor) 1.47,62. n met vier gaan over 2.04,68,, 3. Raimann (Zwi) 2.04,92, 4. Frei (Aus) 2.06,11, 5. Kim (Zd Kor) 2.14,58 n, twee en drie gaan c Lezers schrijven Voetbalvandalisme De voetbalcompetitie is weer be gonnen met vechtpartijen, vernie lingen en het bekogelen van trei nen en biussen. Ik vraag me af wat aan het eind van de competitie de kosten weer zullen zijn van dat vandalisme. Ik denk vele miljoe nen. En dan het lichamelijk letsel dat velen in de komende maanden zullen oplopen als gevolg van de rellen. Dit kan toch zo niet langer doorgaan. Zelf heb ik jarenlang het Feyenoord stadion bezocht, als aanhanger van die club, maar ik durf er nu niet meer te komen. Al die maatregelen van pasjes en meer politie helpen ook niet. Men kan beter de mobiele eenheid in schakelen. Die weet wel raad met dat soort raddraaiers. De spoorwe gen en de NZH moeten ook geen speciale treinen of bussen inzetten. Laat dat tuig maar gaan lopen. In uiterste noodzaak moet het betaald voetbal maar verdwijnen. Een goe de voetballer krijgt wel weer een baan. H. de Wolf Langegracht 154 Leiden.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16