DE ABONNEES WETEN HET AL! SO T We schenken u graag de 6e fles. FC Den Haag wil eigen ordedienst Start Leidse Hout niet probleemloos Adegeest nu al kampioen Stein flink aangepakt HEMA BON Stoop iii contact met politie DEN HAAG (ANP) - FC Den Haag wil de orde-handhaving in het Zui- derparkstadion zoveel mogelijk in eigen hand nemen. Voorzitter De Stoop: „Ik ben niet zo gechar meerd van het optreden van de po litie. Als men wat doet, gebeurt dat dikwijls te laat en met gebruikma king van een overmacht aan mid delen." FC Den Haag wil komen tot de oprichting van een eigen orde dienst en heeft de Haagse politie daarvan op de hoogte gebracht. „Er is inderdaad over gesproken. We hebben natuurlijk contact met de club. Er is de Haagse politie ook alles aan gelegen om het aantal po litiemensen in het stadion terug te brengen. Sommige wedstrijden drukken wel erg zwaar op het ap paraat. Maar ais de situatie nor maal is, dan is er ook niet veel poli tie. De supporters kunnen dat zelf bereiken, het is aan hen." aldus een woordvoerder van de politie maan dag. Stoop:. „Wij denken aan een ploeg van zo'n twintig a 25 man. die in vaste dienst worden genomen. Men moet niet vergeten dat wij sinds de gebeurtenissen van maart per thuiswedstrijd al zo'n 25 45 mensen hebben ingehuurd van di verse beveiligingsorganisaties, die per wedstrijddag zo'n vijf tot zeven uur bezig waren. Dat heeft ons het afgelopen seizoen 130.000 gulden gekost. Bij een beter gestructureer de opzet kan dat bedrag dalen tot zeventigduizend gulden." Stoop zegt dat een 'deel ploeg uit gediplomeerden zal be staan en de rest uit „mensen die dit werk willen doen". Deze categorie krijgt de meer suppoost-achtige ta ken toebedeeld. Aan welke eisen de mensen moeten voldoen staat Stoop nog niet concreet voor ogen. Er hoeft volgens Stoop echt niet voor iets als een knokploeg te wor den gevreesd. Stoop verwacht dat hij voor het einde van het jaar de orde-handha- ving binnen het stadion zelf ter hand zal kunnen nemen. Voorals nog met enige assistentie van de politie. „Maar als het aan mij ligt, komt er een tijd, dat wijzelf onze zaakjes regelen. Dat gebeurt ana loog aan het bedrijfsleven dat ook gebruik maakt van allerlei particu liere bewakingsorganisaties voor de bescherming van het eigen goed", aldus de voorzitter van FC Den Haag. Tegen drie van de 62 Feye- noord-supporters die zondag in Til burg na afloop van de wedstrijd Willem II-Feyenoord in een stads bus rechtstreeks van het Willem II- stadion naar het politiebureau wer den gereden, is proces-verbaal op gemaakt wegens bedreiging en be lemmering van politie-agenten. Verder worden ze verdacht van openlijke geweldpleging. Dit heeft de Tilburgse politie gisteren mee gedeeld. De drie supporters zouden zon dagmiddag direct na de wedstrijd twee Tilburgse agenten zodanig hebben bedreigd dat deze achter uit de bus moesten vluchten. Toen kort daarop enkele ruiten van de bus sneuvelden, dirigeerden twee andere agenten in de bus de chauf feur direct naar het politiebureau. Tegen de overige 59 supporters is eveneens proces-verbaal opge maakt, maar dan uitsluitend op verdenking van openlijke geweld pleging. Alle 62 supporters uit de bus zijn zondagnacht op de trein naar Rotterdam gezet. Wethouder Marselis deelt bij Adegeest in de feestvreugde. Hier helpt hij de champagnefles ontkurken. (foto Var Voorschotense club wil eigen veld LEIDEN Onder het toeziend oog van de Voorschotense wethouder van sportzaken Marselis, behaalde het eerste vrouwen-softbalteam van Adegeest gisteren het kampi oenschap van de vierde klasse van het rayon Den Haag. In pas het tweede jaar van hun bestaan werd dit resultaat, onder deskundige lei ding van coach Gerard van Zijver- den, bereikt. FRANKFURT (SID) - De vuistslag, die de vroegere doelman van het Westduitse elftal Uli Stein op 28 juli bij de nationale supercupwed strijd toediende aan Bayern Munchen-speler Jürgen Wegmann heeft meer verstrekkende gevolgen gehad. Zijn club Hamburger SV stelde de 32-jarige doelman op non-actief en wilde van zijn diensten geen gebruik meer maken. De sportrecht- bank van de Westduitse voetbalbond legde Stein gisteren nog eens een schorsing op voor tien wedstrijden en een boete van drieduizend mark. De rechtbank achtte bewezen, dat de klap van Stein ten opzichte van Wegmann „welgericht en bewust" was uitgevoerd. Stein ge bruikte zijn vuisten na de treffer waarmee Bayern op 2-1 kwam en kreeg daarvoor de rode kaart. Hij zei over het voorval: „Het was correct dat ik uit het veld werd gestuurd. Maar ik heb het zeker niet met opzet en zeker ook niet bewust gedaan. Tijdens de wedstrijd ergerde ik mij steeds meer aan onze eigen spelers. Ik heb gewoon teveel moeten verstouwen." De wedstrijd van gisteravond won Adegeest zonder problemen. Tegenstandster ADO 7 uit Den Haag had in eerste instantie maar acht speelsters. Mede daardoor konden de Voorschotense vrou wen al in de eerste inning een 7-0 voorsprong nemen. Pas bij de stand 12-0 konden de Haagse wen twee punten scoren 'op het werpen v&n Imara van der Bent (3- 5-1-4). Mieke van Gils was met vier uit vier uitblinkster aan slag en droeg haar steentje bij aan de 16-2 zege. Zij scoorde drie runs en had maar liefst vier gestolen honken. In zijn felicitatie-toespraak her innerde de wethouder eraan dat hij de sport een warm hart toedraagt. Hij was onder de indruk van het geen de vereniging Adegeest in twee iaar tot stand heeft gebracht. Hij hoopte verder zijn mede-be stuurders ervan te overtuigen dat Adegeest een eigen terrein nodig heeft. Naast het huidige (voetbal- )terrein ligt een stuk grond, groot OEFENPROGRAMMA Vanavond: Leiden - UVS 2; Ar chipel - LDWS; Sleutels - Lugdu- num; Alphen - Noordwijk (beker); Spoorwijk - Alphen (beker); Noordwijk 3 - MVKV: Docos - RK- DEO: VN A - Unitas; UDO -Oegst- geest; Kagia - Tevlingen; Lisse (zo) - NFC genoeg voor een softbalterrein, braak. De overijverige bestuursle den van Adegeest hebben wethou der Marselis gevraagd dat terrein te mogen gebruiken als softbal veld. LEIDEN - Het tennistoernooi van De Leidse Hout is, ondanks het mooie weer, niet probleemloos van start gegaan. Deze week worden namelijk ook de nationale jeugd kampioenschappen gespeeld en een aantal deeelnemers heeft'zich om die reden afgemeld. Vooral in het vrouwenenkel B bestaat nog onzekerheid over de deelname van een paar speelsters. Astrid Bouw heeft zich reeds teruggetrokken en over het meedoen van Bionda Zon- derop en Marquerite Patiwael be staat nog twijfel. Het vrouwenenkel B zou zonder die speelsters danig verzwakt wor den. De als eerste geplaatste Christel Verwoert heeft dan bij voorbaat een aantal belangrijke concurrentes minder. Nancy Toole, nummer vier van de lijst, boekte gisteren twee overwinnin gen. Eerst versloeg Toole met twee maal 6-1 Simone den Hollander en vervolgens kwam ook Madeion Verdegaal te kort tegen de speel ster van OLTC: 7-6, 6-4. Door die zeges verwierf Toole zich een plaatsje in de halve finale. Lijstaanvoerder van het manne- nenkel BI is Michael van den Berg. Jan-Willem Lugthart, als tweede geplaatst, lijkt voldoende hersteld om in het enkelspel aan te treden. Leon Damen en Kees Heemskerk staan respectievelijk op een derde en vierde plaats. Gisteren mochten drie tennisle- roror. Ho tnernooidag afsluiten. Joost van Leeuwen was het snelste klaar. De Roomburger kwam tegen Philip Nagtegeller niet in gevaar 6-2, 6-4). „Het loopt de laatste tijd weer echt lekker", aldus van Leeu wen die deze week misschien nog wel tot een verrassing in staat is. De beide andere tennisinstruc- teurs, Jasper van Marwijk en Mar cel van Rijn, bleven eveneens ruimschoots aan de goede kant van de score. Van Marwijk won van Ronald Lammens met 6-2 en 6-3 en Van Rijn klopte Loek Verhees: 6-1. 6-4. Het mannenenkel C moet het zonder lijstaanvoerder stellen. Mark Fleischeuer gaf ook aan de nationale jeugdkampioenschap pen de voorkeur. Nummer twee van de lijst, Edwin de Vries, plaat ste zich door een zege op Yvo Sijp- kens (6-3, 6-4) reeds voor de kwart finale. Onno Wempe kon de ver wachting van de wedstrijdleiding niet waarmaken. De als vierde ge plaatste Wempe werd door Ronald Lammens met duidelijke cijfers uitgeschakeld: 6-2, 6-1. Fleur Meyer stelde de organista- tie voor nog een teleurstelling. De speelster van Unicum is deze week op vakantie, maar was vergeten 'zich af te melden. De tweede plaats in het vrouwenenkel C kon om die reden niet meer worden opgevuld. De papieren nummer één in deze categorie is Liesbeth Hooghoudt. JETSKE GOUDSMIT i (Sov) 518.88. 3. Bri EK-WATERPOLO A-groep: West-Duitsland - Roemenie 12-} Joegoslavië - Bulgarije 10-2, Hongarije Spanje 7-5, Sovjetunie - Italië 12-10 Vrouwen: Noorwegen - Nederland 4-lf Frankrijk - West-Duitsland 7-6, Hongarije Engeland 12-3, Belgie DEN HAAG (ANP) - De uitslag van lotto 33 is door geen van de deelnemers ge heel correct voorspeld. Wel waren er zestien winnaars van de tweede prijs, die elk bruto f 18.750,- ontvingen. Lotto 33 le prijs: geen 4e prijs: 5.605 w: ontvangen 5e prijs: 76.157 ontvangen Toto 33 le prijs: geen wi ontvangen 3e prijs: 314 wi; ontvangen Toto-gelijk 34 le prijs: 1 winna ontvangt 2e prijs: geen wu 3e prijs: 16 vangen 4e prijs: 22' naars, die elk f. 33,60 nnaars, die elk f. 5,-- iars, die elk f. 518.20 laars, die elk f. 74,20 die bruto f. 8.839,90 die elk f. 86,10 ont- die elk f. 9,60 ont- meter in Bergen op Zoom in 4 minuten e 16,15 seconden (49,189 km/uur), 2. Laurent Fignon (Fra) op 6 seconden, 3. Phil Ander son (Aus) zelfde tijd, 4. Peter Pieters (Ned) 8,00, 5. Bert Oosterbosch (Ned) z.t., 6. Eric Breukink (Ned) z.t., 7. Eddy Schurer (Ned) z.t., 8. Peter Stevenhaagen (Ned) z.t.. 9 Etienne de Wilde (Bel) 9,00, 10. Joel Pelier (Fra) z.t., 11. John Bogers (Ned) z.t., 12. So- ren Lilholt (Den) z.t., 13. Bruno Geuens (Bel) z.t., 14. Erie Vanderaerden (Bel) 10,00 15. Marco van der Hulst (Ned) z.t.. 16. Teun van Vliet (Ned) z.t.. 17. Johan Ca- piot (Bel) z.t., 18. Rolf Gölz (WD1) 11,00, i 1 Jal s (Ned) z.t., 20. Adri Kools (Ned) 18.750,- ontvangen 3e prijs: 134 winnaa 1 408,10 ontvangen die elk bruto f die elk bruto f. Wereldrecord van Sij brands VELSEN (ANP) - Ton Sijbrands, de oud-wereldkampioen, verbeter de gisteren zijn wereldrecord blind-dammen In het stadhuis van Velsen speelde Sij brands tegen veertrien tegenstan ders. Na elf uur en 3 minuten had hij twaalf overwinningen geboekt, eindigde een partij in remise en verloor Sijbrands het duel met de IJmuidenaar Jack van Buuren. Theo Tielrooy uit Heemstede maakte Sijbrands een punt afhan dig, waardoor deze op een score van 25 punten kwam. Het oude wereldrecord vestigde Sijbrands vorig jaar in Cannes toen hij uit twaalf partijen 23 punten be haalde De Huiswijn van de Hema voor alle Cótes du Ventoux. Soepele, Echt WaarVoorJe Geld J Talloze kinderen in Nederland zitten ernstig in de knel. Scheiding, verwaarlozing, mishandeling.vele redenen waarom ze vaak uit huis geplaatst worden. Terwijl ze eerder tot rust komen in een gewoon gezin. Met de steun, liefde en aandacht van volwassenen. Die daar niet teveel voor terug verwachten. En nauw willen samenwerken met hulpverleners.\Wie twijfelt, neemt de problemen in elk geval serieus. En is misschien daarom wel 't meest geschikt voor de pleegzorg. Vraag de brochure aan bij de Leidse Stichting voor Gezinsverpleging.! Herengracht 33, 2312 LA Leiden. Telefoon (071) 143246. DRINGEND PLEEGOUDERS GEZOCHT. EN IK WEET HET VANAF NU ZEKER! De eerste 2 weken ontvang ik deze krant GRATIS! 3 daarna betaal ik. I Per maand f 23,25* Per kwartaal f 68.95 I automatische betaling) Per haltjaar f 137,90 Per jaar f262.40 (aankruisen wat van toepassing is) Plaats;. U HAD 'T KUNNEN LEZEN IN DE KRANT VOOR UW EIGEN STUK VAN NEDERLAND

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14