'Wat zal oma dit leuk vinden' spos:tv Van Bentum: studie deze zomer centraal Nijdam maakt reputatie waar Poloteam komt een man tekort Daphne Jongejans pakt Europese titel sehoonspringen Protest over 'volkslied' DINSDAG 18 AUGUSTUS 1987 SPORT PAGINA 13 'Ik berokken er toch niemand schade mee' UTRECHT (GPD) Het zal even wennen zijn, een Europees kampioenschap zwemmen zónder Conny van Bentum. Sinds 1979 miste de amper 22-jarige blondine geen enkel in ternationaal samenzijn, maar dit jaar trok ze een weloverwogen streep door haar zwemam- bities. De studie medicijnen in Utrecht kreeg voorrang, met als gevolg dat Van Bentum niet alleen kilo's in gewicht toenam, maar ook een bedankbriefje voor de EK in Straats burg aan bondscoach Bert Sitters stuurde. Dat briefje belandde op een grote stapel, omdat nagenoeg de gehele vaderlandse zwemtop om uiteenlopende redenen geen heil zag in die titelstrijd. Sitters reageerde furieus, sprak dreigende taal als zou deze handel wijze consequenties kunnen heb ben voor de Olympische Spelen van Seoul volgend jaar, maar Van Bentum c.s. bleven onvermurw baar. Het onvermijdelijke gevolg is dat Sitters vanaf vandaag met ge fronste wenkbrauwen zijn B-ploeg naar de startblokken zal sturen om de (ongelijke) strijd aan te gaan met naties, die nog nooit van een pré- olympische depressie hebben ge hoord. Het zal Conny van Bentum worst zijn. De oorspronkelijk uit Barne- veld afkomstige zwemster gaat vol gens eigen zeggen deze EK-dagen totaal niet gebukt onder schuldge voelens. Integendeel, de vijf weken rust die zij na de Universiade in Za greb inbouwde, hebben haar licha melijk en geestelijk goed gedaan. „Ik begrijp best", zegt Van Bentum in haar Utrechtse studentenflat, die gedeeld wordt met negen ande re blokhoofden, „dat Bert (Sitters, red.) teleurgesteld reageerde op al die bedankjes. Hij wil met een zo sterk mogelijke formatie naar de EK, dat is logisch. Maar wij, de vrijwillig ter beschikking stelde, was er nog slechts plaats voor de Studentenspelen in Zagreb. Daar na volgden dus weken van volsla gen rust, althans wat de inspannin gen in het bassin betreft. „Niet te vergelijken met de EK", deelt Van Bentum de kritiek van Sitters over de Universiade, waar Oranje maar liefst zeventien me dailles wegsleepte. „Maar wel een heerlijk toernooi om mee te ma ken. Het gaat er heel ontspannen aan toe en we hebben eindelijk ook eens iets naast het zwemmen ge daan. Gewoon, na afloop van het toernooi nog een paar dagen wat op terrasjes gezeten, wat rondgege- ken, dat was werkelijk een verade ming". Medailles „Mijn prestaties niet, er natuurlijk dik in train ik drie a vier uu: dagen in de week, mi dat teruggelopen naa de week. Dat eist zijn tol. Ik heb in Zagreb geloof ik nog zes medailles behaald, maar de tijden waren niet te gluren. En dat frustreert naar dat zat Normaliter per dag, zes ar dit jaar is mensen die zo vaak als de routi- je toch. Je lichaam weet datje niet 5 worden omschreven, hebben dit jaar stuk voor stuk andere prio riteiten. Het is geen afgesproken werk geweest om massaal voor de EK af te zeggen. Dat heb ik Bert ook in een gesprek onder vier ogen uitgelegd. Dit jaar zet ik me voor 110 procent in voor mijn studie, daarna staat het zwemmen weer centraal. Maar dan moet ik deze maanden wel zo veel mogelijk ten tamens halen. Alleen op die manier kan ik tijd vrijmaken om er vol gend seizoen weer keihard tegen aan te gaan". En lachend: „Maar schuldgevoelens? Nee, kom nou toch zeg. Waarom zou ik die moe ten hebben, ik berokken er toch niemand schade mee dat ik thuis bljjf, of wel soms?" Vakantie Van Bentum wenst geen oordeel te vellen over internationals die niet vanwege studieverplichtingen, maar puur omdat 1987 een pré- olympisch jaar betreft de hand doek tijdelijk hebben geworpen. Frank Drost en Patrick Dybiona bijvoorbeeld vertoeven ten tijde van de EK aan de Griekse stran den, „omdat", aldus Drost, „ik ook wel eens vakantie wil vieren en rus tig een pilsje wil drinken". Van Bentum heeft daar alle begrip voor. „Het is voor mij ook jaren ge leden dat ik met vakantie ben ge weest. De seizoenen worden steeds langer en de perioden tussen grote evenementen korter. Het is dat ik met mijn studie zit, anders had ik ook wel eens lekker weg willen gaan, even niet aan dat zwemmen denken". Toch heeft de toekomstige kin derarts („Ik wil me in ieder geval dolgraag in die richting gaan speci aliseren na mijn studie") de afgelo pen weken wat dat betreft ook niet te klagen gehad. Na de Nederland se kampioenschappen, waar zij haar titels op de 100 en 200 meter vrije slag en die op de 100 vlinder sneller kan, maar geestelijk werkt dat blijkbaar toch anders. Als ik op dat startblok stond, stelde ik me ondanks alles in op een scherpe tijd. Dat was een hele gekke ge waarwording, wel willen, maar niet kunnen". „Aan Annemarie Verstappen", haalt Conny van Bentum dan plot seling haar eeuwige rivale aan, „merk je veel minder dat ze wat gas heeft teruggenomen. Zij is een na tuurtalent, die veel meer op tech niek en souplesse zwemt dan ik. Op de Nederlandse winterkampi oenschappen in Emmen noteerde ik weliswaar nog mijn snelste sei- zoentijden, maar dat was' enkel en alleen te danken aan de nog aanwe zige basis-conditie. In Zagreb merkte ik eigenlijk pas echt dat ik dit jaar weinig heb gedaan. In te genstelling tot Verstappen moet ik het dan ook puur en alleen van kracht hebben. En dat betekent dat ik veel moet trainen om m'n hoofd boven water te houden. Stokt dat, dan is het over met Van Bentum". Haar tweejarig verblijf aan de Universiteit van Berkeley heeft haar wat dat betreft gesterkt. Door de ideale omstandigheden in het zonnige Californië en de ter be schikking staande accommodaties konden en moesten er vrijwel da gelijks kilometers gemaakt wor den, in de voorbereiding soms zelfs twaalf per dag. Afzien geblazen dus, maar toch heeft Conny van Bentum, die vorig jaar juni de VS definitief de rug toe keerde, niets dan goede herinneringen aan die tijd. „Ik mis de VS enorm. Alles, maar dan Ook werkelijk alles wordt daar van de zonnige kant bekeken. Uit elke race, wedstrijd of training, wordt een positief element getild. Zo wordt er ook getraind. Dan moest je je op je keerpunt concen treren, de volgende keer op je start en de derde keer bijvoorbeeld al leen maar op het gebruik van je handen. Zo werd elke race tot in de kleinste details ontleed en vervol gens aan elkaar gesmeed. Maar je bereikt er wel mee dat alles tot in de perfectie is verzorgd". Chantage Het was voor haar dan ook weer even wennen toen ze terugkeerde in eigen land. En meteen werd ge confronteerd met de starre Ruud Beele als bondscoach, die bijvoor beeld ook even dreigde de finan ciële ondersteuning van de NSF aan de zwemtop te blokkeren als niet voor de EK, maar wel voor de Universiade zou worden gekozen. „Die tijd ligt achter ons", zegt Van Bentum nuchter. „Bert (Sitters, red.) heeft ons, ondanks- wat drei gende taal, vrijgelaten in onze keu ze en het nooit over die NSF-bijdra- ge gehad. Was ook een vorm van pure chantage, die eerder ave rechts had kunnen werken dan dat we alsnog massaal naar Straats burg waren afgereisd. Maar ik moet eerlijk toegeven dat dat drei gement ons enorm heeft geïrri teerd". „Bert", richt de zwemster van het jaar 1986 haar blik dan op de toekomst, „weet dan ook dat we ons na de EK heel serieus op Seoul zullen gaan voorbereiden. Mijn olympische training begint zelfs al wat eerder. Om precies te zijn van daag, op de dag dat ook de EK van start gaat. Eerst wat duurlopen en krachttraining, in oktober hervat ik de zwemtraining. Later dan nor maal, maar dat komt omdat de Spe len volgend jaar ook pas in septem ber zijn". „Seoul", zegt Conny van Bentum dan vastberaden, „moet mijn af scheid worden. Met hopelijk een gouden medaille, met een ander doel voor ogen moetje niet eens af reizen. Daarna zet ik er definitief een punt achter. Ik zwem vanaf mijn zesde jaar, debuteerde voor de nationale ploeg toen ik dertien was. Als Seoul achter de rug is heb ik drie Olympische Spelen meege maakt, twee WK's, drie EK's en twee Universiades. Dan is het mooi geweest, is het tijd voor andere din gen. Mijn studie uiteraard, maar ook wil ik m'n gitaarlessen weer oppakken, misschien op de dwars fluit leren spelen, andere sporten gaan doen. Als je het zo bekijkt, en zo bekijk ik het ook, is het missen van één EK onbelangrijk. Hoe de mensen er ook over mogen den ken". BERGEN OP ZOOM (GPD) - De bevolking van het 700-jarige Ber gen op Zoom was gisteren massaal te hoop gelopen om haar plaatsge noot Erik Breukink, sinds kort toe getreden tot het gilde der bekende Nederlanders, te zien schitteren in de ouverture van de dertigste Ron de van Nederland. De zoon van ronde-directeur Wim Breukink deed zijn best, maar een hoofdrol was er voor de import-Brabander niet weggelegd. Daarvoor hadden zich teveel proloogspecialisten aan het vertrek gemeld. Van hen bleek Jelle Nijdam andermaal superieur. De daags tevoren 24 jaar geworden wielerprof uit Zundert snelde met een moyenne van ruim 49 kilome ter per uur (49.189) over het zes haakse bochten bevattende par cours van 3.5 kilometer. Een snel heid waarmee hij met kop en schouders boven de verzamelde concurrentie uitstak. „Ik ben dat nu ook wel een beetje aan mijn stand verplicht," zei Nijdam - tussen het uithijgen door - na zijn indrukwekkende krachts explosie. In het proloogwerk heeft de renner van Jan Raas dit seizoen meer dan ooit een reputatie opge bouwd. In Bergen op Zoom won hy al zijn zesde korte tijdrit. Slechts twee keer werd hij in deze discipline geklopt, eerst in Parijs- Nice en later in de Spaanse Ronde van Aragon. Vooral die nederlaag in Aragon, enkele weken voor het begin van de Tour de France, zat hem niet lekker. Het was voor Nijdam het sein met nog meer zorg naar de Berlijnse proloog van de Tour toe te werken. Daar moest en zou hij het maken, ?oals Raas hem al het hele seizoen had voorgehou den. „Wat mij betreft hoef je dit jaar maar een wedstrijd te winnen en dat is in Berlijn," had de Zeeuwse ploegleider Nijdam begin dit jaar toevertrouwd. 'Sjongesjans, Daphne, rfollande, championnat d'Europe' klonk het door het Schiltigheim-complex in Straatsburg, waarna de massaal aanwezige Nederlandse waterpolo- ërs, kunstzwemsters en KNZB-be- stuursleden bezit konden nemen van de arena. Voor de eerste keer in de ge schiedenis beschikt ons land over een Europees kampioene schóón- springen van de drie-meter plank, voor het eerst sinds 1966 (Ada Kok en Bettie Heukels) sleepte Oranje ook weer eens een gouden plak weg van deze titelstrijd. Al was het dan in een geheel andere discipli- Het middelpunt van het Oranje feestje kón het zelf, zo vlak na haar geschiedschrijving, allemaal nog STRAATSBURG (ANP) - De Ne- De arbiters, die in totaal elf Ne derlandse waterpoloërs hebben derlanders achter de achterlijn het gisteren in wat het belang- dwongen na vermeend zondigen rijkste duel van het Europese tegen de regels, gunden de Fran- toernooi der B-landen had moe- sen echter het voordeel van de ten worden, maar wat door de ne- thuisclub en dus van de twijfel, derlaag in de openingsronde te- Ondanks hardnekkige pogingen gen Polen al haast vechten tegen doelman Misdorp af te scher- windmolens werd, opnieuw loren. Nederland kwam tegen met Frankrijk een man te kort. De Een wending ten goede bleef Fransen, die met de organisatie voor Oranje op de tweede dag de titelstrijd in het achter hoofd, al jaren met nagenoeg de zelfde selectie naar promotie toe- leen daardoor al gevaarlijke wed- werken, bleven alleen dankzij strijden tegen Zweden en Groot- het numerieke overwicht op de Brittannië en een relatief presti goede koers naar de eerste plaats geduel met de oude rivaal poule B: 7-6. Het nadreunende effect van de instorting tegen Polen had op Misdorp, Noordegraaf. Jansen, Havekotte, Van der Leden en Marc en Stan van Belkum - met lijk geworden van externe facto- welke eerste keus bondscoach Schouten Frankrijk met dacht aan te pakken - nauwelijks royale overwinningen zichtbare invloed. Nederland be gon brutaal, geconcentreerd en zelfs overtuigd van de wel dege- De opwarmronde lijk nog aanwezige kwaliteiten, derlands Met de Leidse broers Van Bel- zich gisteren voortgezet tegen kum als voorbeeld nam het Ne- Noorwegen. De andermaal rui- zege (16-4) verhult echter de ging magere verrichting van de Eu ropese titelhouder. Alleen in de derde periode werd door de se lectie van Peter van den Bigge- toen die werd genivelleerd zelfs omgezet in een achterstand, niet naar de bodem van het bad. Oranje volgde het veel'gerouti- laar, die opnieuw veelvuldig neerder Franse team op de voet selde. goed gespeeld. In zeven had tot de slotseconden uit- minuten tijd liep Oranje acht lijk- STRAATSBURG (GPD) Daphne Jongejans hing nog in de lucht, toen bondscoach Frans van de Konijnenburg en moeder Jongejans het al zeker wisten. Dit kon niet meer fout gaan. Met een bij sehoonspringen niet gepaste vreug dekreet viel het uitzinnige duo elkaar in de armen. Bij het vervolmaken van haar tiende en laatste sprong welden de eerste tranen op, en luttele seconden later kon de kersverse Europees kampioene zelf omhelsd worden. niet vatten. Als in een roes liet Daphne Jongejans zich gewillig van hot naar her slepen om gefoto grafeerd, gefeliciteerd en bewon derd te worden. Jongejans, 1.68 meter lang, 53 kilo licht en na haar sportieve carrière voorbestemd om als fotomodel wederom een glan zende carriere op te bouwen, vond het allemaal wel best. Dit was het doel dat de schone springster al sinds 1975, toen ze voor de eerste keer deelnam aan een jeugdwed strijd in Zandvoort, had nage streefd. Vier jaar terug, tijdens de EK van Rome, was ze er al dicht bij met een bronzen plak, maar nu was het dan toch goed raak. Oma „Wat zal mijn oma dit leuk vin den", stamelde Jongejans, die met haar zege de Oöst-Europese hege monie op de drie meter voor de eer ste keer sinds 1977 doorbrak. „Ze wordt woensdag 80 jaar, ik ben zo blij dat ze dit nog mag meemaken. Ik kan er niet over uit". Moeder net zo min, dochterlief werd wel vier keer achter elkaar ge zoend, omhelsd en diep in de ogen gekeken. Als dank leek het, voor het oh zo bevredigende resultaat van de jarenlange inzet die de fami lie uit Badhoevedorp zich heeft moeten getroosten om Daphne op die hoogste trede van dat podium te krijgen. Drie jaar geleden, vlak na de Olympische Spelen van Los Angeles, waar ze als tiende eindig de, verliet Daphne daarvoor zelfs het ouderlijk huis en reisde af naar Miami. Daar pakte ze aan de plaat selijke universiteit een studie Mar keting op, en bouwde onder super visie van trainer Scott Reich, ex- wereldkampioen bij de junioren, verder aan haar techniek en spron- genarsenaal. De prestaties van 'Defnie' wer den beter. De WK in Madrid werd vorig jaar zelfs afgesloten met een vierde plaats. Dit seizoen kwam ei- even wel de klad in haar presteren. De FINA World Cup in Amersfoort en met name de Universiade van Zagreb mondden uit in regelrechte fiasco's. Twijfels Jongejans: „Ik begon aan mezelf te twijfelen. Steeds ging het weer mis met mijn laatste vier sprongen. Toen ik dus weer in Nederland arri veerde ter voorbereiding op de EK, zijn Frans (van de Konijnenburg, red.) en ik rond de tafel gaan zitten. We besloten alles over een andere boeg te gaan gooien. Vanaf dat mo ment heb ik vrijwel alleen nog maar vanaf de een-meterplank ge traind". „Ze kwam", vult de sinds begin '84 aan Jongejans gekoppel de Van de Konijnenburg aan, „by haar laatste sprongen constant ver keerd in het water. Dat wilde ik 'wegslijpen' door haar alleen maar vanaf de één-meter te laten sprin gen. Pas toen we vorige week hier de speelperiodes te kort te talrijk. derhalve uit. Blijft over in Straat sburg weinig opbeurende, de laatste jaren Griekenland. De mogelijkheid nog tweede te wor den, en daarmee toch het pr'e- Olympische toernooi in Austra lië te halen, is echter al afhanke- Die overigens nog vooraf moeten worden gegaan door drie royale overwir Vrouwen het Ne- vrouwenteam heeft de Daphne Jonge jans in sierlijke vlucht op weg naar het goud. in Straatsburg arriveerden zijn we weer de drie meter opgeklommen. God zij dank is dat de oplossing ge weest, Daphne zat mentaal goed stuk toen ik haar na die Universia de weer zag". Tevredenheid was er ook over het puntentotaal (525.78, een nieuw persoonlijk record), waarmee de 20-voudig nationaal kampioene de Russische Babkova (518.88), de Oostduitse Brita Baldus (513.42) en de 13-jarige Sovjet-kleuter Irina Lashko uiteindelijk voorbleef. „Dit is toch het mooiste wat haar op dit moment kan overkomen", ver klaarde Van de Konijnenburg. „Eerst alleen maar twijfels of ze het nog wel kon, en dan Europees kampioene worden. Dat geeft weer vertrouwen voor de toekomst". Seoul STRAATSBURG (GPD) - De gouden plak, die schoonspringster Daphne Jongejans gisteren wegsleepte op de Europese kampioen schappen in Straatsburg, was er een met een vreemd nasmaakje. De vreugde in het Nederlandse kamp sloeg al snel om in woede, toen tij dens de huldigingsceremonie een muziekstuk werd afgespeeld, dat best om aan te horen was, maar niets van doen had met het Nederland se volkslied. Directeur Theo van de Klashorst van de KNZB diende onmiddellijk een protest in bij de organisatie, maar toen was het kwaad al geschied. Als pleister op de wonde heeft de organisatie nu aangeboden om de ceremonie protocolair vandaag dan maar over te doen. Het tijdstip waarop dat moet gebeuren is nog niet bekend. Dat is af hankelijk van wat Daphne Jongejans zelf wil. De blunderende organi satoren hebben haar twee keuzes voorgelegd: of vanochtend na afloop van de zwemseries of in de middag gelijktijdig met de huldiging van de manlijke schoonspringers. „Ik weet echt nog niet wat ik zal doen", aldus de Europees kampioene. „Ik ga vandaag sowieso naar huis, dus als het me niet uitkomt, laat ik het helemaal schieten... Hadden ze maar beter op moeten letten'. Die opdracht werkte flink op zijn zenuwen. Desondanks slaagde hij met glans op de Kurfürstendamm en een kraakheldere gele trui was zijn beloning. Toen al kon zijn sei zoen niet meer stuk. Niettemin stond er ook gisteren een flinke do sis geestelijke spanning op zijn Spieren. Nijdam: „Dat krijg je he....met zo'n staat van dienst als ik heb opgebouwd ben je haast ver plicht te winnen. Dat legt elke keer toch weer een druk op je, want als je verliest zeggen ze al gauw dat dat een afgang is." Achtervolging De vraag is of Nijdam zijn oranjet rui langer in bezit kan houden dan de gele in de Tour. die hij al na een (korte) rit moest inleveren. Het is zelfs de vraag of Jelle Nijdam zater dag in Gulpen het eindpunt van de Ronde haalt? Tussen het bedrijven van het wielrennen op de weg door, wil hij volgende week ook een kans wagen op de Weense Dusika-piste als het wereldkampioenschap ach tervolging aan de orde is. Een disci pline waarin vader Henk precies 25 jaar geleden een geslaagde greep naar de regenboogtrui deed door op de Milanse Vigorelli-baan thuis- rijder Leondro Faggin naar huis te fietsen. Dat WK, waarin hem tem- pobeulen als de Deen Oerstedt en de Brit Doyle staan te wachten, vergt uiteraard enige voorberei ding. Dus is het denkbaar dat Nijdam, nu hij in feite gedaan heeft wat van hem werd verlangd, in de ze Ronde niet meer tot het uiterste gaat. Zelf wenst hij niet op deze zaak vooruit te lopen. Zich daar mee diplomatiek op de vlakte hou dend om de organisatie niet voor het hoofd te stoten. De 'oude' Breukink en zijn com- panen zijn toch al overgevoelig voor dat soort dingen. Dat bleek gistermiddag nog eens voor de start tijdens een speciaal belegde persconferentie. Daarin werd het door Breukink als uitermate pijn lijk ervaren dat er in veel kranten nogal wat kritische zinnen stonden over de internationale allure van de Ronde van Nederland. „Fignon komt hier echt niet naar toe om een weekje vakantie te houden, zoals is gesuggereerd." De blonde Frans man, kopman van een tweede keus-formatie, zou de woorden van Breukink gehoord kunnen heb ben. Met veel plichtsbetrachting zette hij in Bergen op Zoom aan. De tijd van Nijdam was echter ook voor hem veel te hoog gegrepen. Met een tweede plaats, op ruim zes seconden achterstand, gaf Fignon toch een heel aardig visitekaartje af. Een aangename verrassing was eveneens het optreden van Phil Anderson. De Australiër, bij Post in ongenade gevallen na een zwaar teleurstellende Tour, kwam als derde man op het erepodium te recht. De lijst werd geruime tijd. aangevoerd door een groentje in dit milieu, de Fries Eddy Schurer. Hij trad ruim twee weken geleden toe tot het professionele peloton waarin hij een plaatsje vond bij Transvemij. Echt verrassend was zijn zevende plaats in Bergen op Zoom trouwens ook weer niet. Als amateur had hij zijn capaciteiten in korte tijdritten reeds meermalen laten zien. Vier overwinningen ge tuigen daarvan. Schurer ziet in de ze rondrit goede mogelijkheden een beetje naam te makerv „Dit is mijn terrein, dus moet er wel iets leuks voor mij in zitten. De proloog is een mooie opsteker, meer niet". Record Sowjets MOSKOU (SID) - De wielerploeg van de Sowjet-Unie heeft op de Olympische baan van Krilatskoje in Moskou het wereldrecord vier kilometer ploegachtervolging voor de derde keer in een weekeinde verbeterd. Jekimov, Krasnov, Ma- nakov en Kmelinin kwamen tot een tijd van 4.09.930. Eerder werd door dit kwartet het record al op 4.11.241 en 4.12.830 gezet. hoogtepunt moet worden. Van daag al keert de winnares van de al lereerste medaille die op de EK wordt uitgereikt terug naar Neder land, volgende week reist ze weer af naar Miami om aan haar laatste studiejaar te beginnen. De training wordt pas over een maand weer hervat gevolgd door een wedstrij dencyclus in de wintermaanden. In april start dan de werkelijke voor bereiding op de Olympiade. Jonge jans zal vanaf die tijd deelnemen aan de Amersfoort Cup, de Open Amerikaanse kampioenschappen, en toernooien in Wenen en Bolza no. Mogelijk dat in de dan nog res terende tijd wordt deelgenomen aan de pre-olympische wedstrijden in Seoul, waarvoor Jongejans in middels een uitnodiging van de wereldzwembond heeft ontvan gen. „Onzin Daphne", drukte Van de Konijnenburg de weer oplaaiende twijfels van Jongejans onmiddel lijk de kop in. „Die Gao Min (de Chinese wereldkampioene, red.) mag dan een foutloze machine zijn. maar achter haar zijn nog twee plakken te vergeven. En wie weet, zelfs een machine kan een keer ha peren, en dan ben jij aan de beurt...". Super n Groot. 16.45-17.10 BBC 1: Swim- Springboard Diving: zwemles- 17.25-19.00 BRT 1: Zwem men: rechtstreekse reportage vanuit Straatsburg (EK). 19.25-20.00 Ned 1: Sportpano- 21.20-22.15 SKY: Tennis: Fe deration Cup 1987 (landenwed- strijden voor dames). 22.30-23.35 SCH: Sport: met de ronde Brittannië". 22.45-23.15 Ned 2: Studio Sport. Met een reportage van de EK zwemmen en sehoonsprin gen in Straatsburg. 23.00-23.20 Did 1: ARD-Sport extra: samenvatting van de vanavond gehouden Europese Kampioenschappen in Straats burg (zwemmen en sehoon springen). 23.20-23.50 SKY: Ronde van Nederland (reportage). WOENSDAG 13.05-14.00 SKY: Tennis: Fe deration Cup 1986. Hoogtepun ten uit de vorig jaar gehouden halve finale: Tsjechoslowakije- Argetinië.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 13