mmrn Van Dijk wil geen advies van Albeda Meer buitenlanders aannemen valt niet mee 'Libanese economie aan de rand van de afgrond' PTT maakt alleen lokale 'tik' goedkoper Werkloosheid kan dalen tot 665.000 in 1988 KLM blijft vaag over plannen tot overname Onrust Zuid-Afrika houdt aan Acties werpen nauwelijks vruchten af FNV-bond: ambtenareno verleg verbeteren DEN HAAG (GPD/ANP) - Minister Van Dijk (binnenlandse zaken) voelt er niets voor om de commissie-Albeda een bindende uitspraak te laten doen over het arbeidsvoorwaar denoverleg met de ambtenaren. "Dat zou een veel te zware verant woordelijkheid leggen bij de c bespreken. Voor drie van de vier voorwaarden kan bepalen, is dat er centrales is dat evenwel volstrekt volgens het ACOP-voorstel missie", zo verklaarde hij. "Want onbespreekbaar. Alleen de klein- 'eenstemming moet zijn met middelbaar hoger personeel, is bereid fe praten bonden, het bepalen van het beleid ste bond, die zijn. Dat is echter een zaak van de regering". De bewindsman reageerde daar- o b op suggesties van de zijde van bond Algemene Centrale van Over- 1984 ook al i de ambtenaren- 1 akkoord. De grootste centrale, de FNV- __iHet voorstel is overigens niet nieuw. De ACOP heeft het plan i PvdA en WD dat een uitspraak heidspersoneel (ACOP), heeft gis- de commissie-Albeda het vast gelopen overleg op gang kan bren gen. De minister wil wel weer pra ten en hoopt volgende week alsnog teren de Tweede Kamer I stel gestuurd voor een nieuwe wet waarin het overleg over de arbeids voorwaarden van ambtenaren de vaste kamer ambtenarenzaken gestuurd. Toen is er echter'niets mee gebeurd. Nu het overleg tus sen minister Van Dijk en de ambte narenbonden opnieuw zijn besluit om de verlaging van de ders wordt geregeld. Het belang- passe is geraakt, wordt het volgens vut-leeftijd van 61 naar 60 jaar voorlopig te handhaven met de ambtenarencentrales te kunnen rijkste verschil met de huidige van zaken, waarbij de minis- a overleg eenzijdig de arbeids- BEIROET (AP) - In Libanon dreigt De politici zijn het er ook niet op korte termijn een economische over eens of de regering moet door- crisis, waardoor het land zonder gaan met het subsidiëren van brood, brandstof en elektriciteit zal meel- en dieselimport. De christe- komen te zitten. Dat heeft minister lijke politici eisen dat deze wordt van economische zaken Victor gestaakt, terwijl de moslims willen Kassir gisteren gezegd. dat de subsidies blijven gehand- "Wij staan aan de rand van de af- haafd. grond", zei Kassir voor de radio. Over een maand, zo zei hij, zullen de dieselvoorraden van het land opraken en er is dan geen geld meer om nieuwe dieselolie te im porteren. Dat betekent, aldus Kas sir, dat er geen electriciteit meer kan worden opgewekt en bakkerij en niet meer kunnen werken. Intussen zakte gisteren de waar de van het Libanese pond tot een nieuw dieptepunt. De munt is nu iets minder dan een cent waard. Er gaan er 225 in een Amerikaanse .dollar. Vóór het begin van de bur geroorlog, in 1975, was het Libane se pond veertig dollarcent waard. De christelijke en islamitische le den van de Libanese regering kun nen het echter niet eens worden over een gezamenlijke aanpak van de crisis. Waarnemend minister van financiën Joseph Heshem, een christen, verwierp een plan van waarnemend premier Salim Hoss, een soenni moslim, om 20 procent van de nationale goudvoorraad te verkopen en de opbrengst te ge bruiken voor het afwenden van de crisis. De verkoop zou ongeveer 800 miljoen dollar opleveren. Vol gens de president van de nationale bank heeft de bank nog slechts 300 miljoen dollar in kas. ACOP-woordvoerder tijd op nieuw met het voorstel te komen. In het huidige overlegstelsel is de overheid verplicht om overleg te voeren met de centrales van overheidspersoneel, met de 'inten tie' om met hen tot overeenstem ming te komen. De minister kan echter uiteindelijk eenzijdig maat regelen opleggen. Van een gelijk waardige onderhandelingspositie voor de centrales is daarbij geen sprake, aldus de ACOP. Uitgangspunt voor het ACOP- voorstel is dat er in de toekomst overeenstemming moet worden bereikt tussen de minister en een meerderheid van de bonden. Het ledental van de bonden is daarbij bepalend voor het bereiken van de meerderheid. DEN HAAG (GPD) - De tele foondienst van de PTT zal geen correctie aanbrengen in de kos- tentelïers voor interlokale en in ternationale telefoongesprek ken. Evenals bij lokale gesprek ken geldt ook daar een afwijking van acht procent bij de bereke ning van de tijdsduur van een ge sprek. De PTT kondigde woensdag aan dat alle 1250 telefooncentra les nog dit jaar zullen worden omgebouwd om de duur van te lefoongesprekken exact te regi streren. De ombouw geldt echter alleen voor lokale gesprekken, nadat was vastgesteld dat de abonnees voor hun 15 cent niet vijf minuten maar minmaal 47: minuut kunnen bellen. De PTT int daardoor ongeveer 70.000 gul den per dag te veel. Niettemin sluit de PTT niet uit de ombouw van de centrales tot verhoging van de tarieven zal lei den. Volgens plaatsvervangend hoofddirecteur Telecommunica tie 't Hoen kunnen de ombouw kosten niet worden betaald uit de onterecht ontvangen inkom sten, "omdat die meeropbreng sten altijd in de tarieven zijn doorberekend". Tegen de zin van de consu mentenorganisaties werden de telefoontarieven van de PTT op 1 januari van dit jaar verhoogd. "Zolang de PTT nog winst maakt, behoren de tarieven niet te stijgen", luidde de kritiek van Konsumenten Kontakt. Er kwam een einde aan het bellen in de eigen plaats tegen een vaste prijs, ongeacht de duur van het gesprek. Voortaan moest 15 cent per vijf minuten worden betaald. Voor de goedkope avond- en nachtelijke uren werd het tarief vastgesteld op 15 cent per tien minuten. Maar de kostenteller van de te lefoondienst was niet al te nauw keurig afgesteld. In veel gevallen begon de teller al na 47s minuut de tweede periode van 15 cent in rekening te brengen. Het lijken luttele bedragen, zij lopen echter tot aanzienlijke sommen op door de miljoenen lokale gesprekken die dageliiks worden gevoerd. De Consumentenbond had dat als eerste in de gaten. Op 20 maart schreef de bond een brief aan de PTT, waarin werd ge vraagd de klacht te onderzoeken, de teller beter af te stellen en de abonnees schadeloos te stellen. Een woordvoerster van de bond: "Mogelijk deponeren we een klacht bij de Nationale Ombuds man wegens onbehoorlijk be stuur van minister Smit-Kroes van verkeer en waterstaat, onder wier verantwoordelijkheid de PTT valt". De ANBO had meer succes. Zij richtte zich op 20 mei per brief tot de PTT naar aanleiding van klachten van leden. "Oudere mensen, voor wie een telefoon vaak van levensbelang is,-hou den veel beter in de gaten hoe lang ze bellen. Het viel al snel op dat de telefoonrekening hoger was dan ze zelf hadden bere kend. We hebben daarover bij de PTT geklaagd", vertelt woord voerder De Nie. Pas in 1900, als alle telefoon centrales zijn vernieuwd, wilde de PTT het probleem uit de we reld helpen. De ANBO was niet bereid zo lang wachten en span de een kort geding aan, dat giste ren had moeten dienen. Zover kwam het niet, omdat de PTT plotseling liet weten dat alle 1250 telefooncentrales nog voor het einde van dit jaar worden omge bouwd, om de duur van de lokale gesprekken exact te registreren. PTT-woordvoerster Schoor in antwoord op de vraag waarom de PTT plotseling wel aan de wens van de ANBO tegemoet kan ko men: "De ANBO moet nu niet dóen alsof zij die zaak voor el kaar heeft gekregen. We hielden ons al geruime tijd met dat pro bleem bezig. Het zou gemakkelij ker zijn de ombouw in 1995 uit te voeren, omdat we dan overstap pen op digitaal telefoonverkeer. Maar we zijn niet doof voor de ge luiden uit de samenleving". Voor de ANBO is de kous daar mee nog niet af. De bond wil dat de PTT de schade aan haar leden vergoedt. De Nie: "De PTT heeft toegegeven dat per gesprek ge middeld acht procent teveel wordt betaald. We hebben bere kend dat dat neerkomt op zo'n 30 tot 60 gulden per abonnee, per jaar. Via een civiele procedure willen we dat geld terugvorde ren. We hebben onze leden ge vraagd om op lijsten bij te hou den hoeveel gesprekken per dag worden gevoerd en hoe lang ze duren. Op die manier kunnen we precies berekenen wat te veel is betaald". Kort Zakelijk Import De Nederlandse goedereninvoer is het eerste half jaar van 1987 in omvang sterker gegroeid dan de uitvoer. Het volume van de goe dereninvoer lag 5 procent hoger dan in de eerste zes maanden van 1986, terwijl de uitvoer met 3 pro cent groeide. De waarde van de in voer bedroeg 90,3 miljard gulden, 6 procent minder dan in de eerste zes maanden van 1986. De waarde van de uitvoer daalde nog sterker, met 12 procent van 105,4 miljard naar 92,6 miljard gulden. Winststijging De winst na belastingen van het Britse olieconcern British Petrole um (BP) is meer dan verdrievou digd van 236 miljoen pond sterling in de eerste helft van 1986 tot 775 miljoen pond (ongeveer 2,6 miljard gulden) in dezelfde periode van dit jaar. De omzet van BP daalde in de eerste helft van dit jaar van 14,7 miljard pond tot 13,6 miljard pond (ongeveer 45,5 miljard gulden). Werkloosheid De werkloosheid in Groot-Brit- tannië is in juli voor de dertiende achtereenvolgende maand vermin derd en op het laagste peil in ruim vier jaar gekomen. Het aantal Brit ten zonder werk daalde de afgelo pen maand met 47.600 tot 2,87 mil joen, hetgeen overeenkomt met 10,4 procent van de beroepsbevol king. Het percentage is het laagste sinds mei 1983. Hoechst Het Westduitse chemische con cern Hoechst heeft in de eerste helft van dit jaar een winst voor be lastingen weten te boeken van 1,48 miljard mark, 0,9 procent meer dan in de eerste helft van vorig jaar. Het concern maakte verder bekend dat de omzet met 4,7 procent is ge groeid tot 17,9 miljard mark. Voor de rest van dit jaar verwacht het chemieconcern ook goede resulta ten. Schuldenlanden De presidenten van de grootste schuldenlanden van de Derde We reld komen de volgende week bij elkaar om te praten over de schul denproblematiek en over de verbe tering van de economische en poli tieke samenwerking in Latijns- Amerika. De Braziliaanse presi dent, José Sarney, zal vanaf zondag tót en met donderdag een officieel bezoek brengen aan zijn Mexicaan se collega,. Miguél de la Madrid. DEN HAAG (GPD) - De werkloos heid kan volgend jaar tot 665.000 dalen. Of dat lukt hangt echter sterk af van extra maatregelen die het kabinet mogelijk nog neemt om de werkloosheid te bestrijden en van het najaarsoverleg dat werkgeversorganisaties en vakbe weging op 18 september met het kabinet voeren. Op basis van gegevens die op dit moment voorhanden zijn, komt het Centraal Planbureau (CPB) op een gemiddelde werkloosheid in 665.000. Het gemiddelde stijging van juli is het aantal werk lozen in ons land weer opgelopen tot 686.000., ongeveer het getal dat het CPB verwacht aan te houden als gemiddelde voor het hele jaar 1987. Omdat op 1 januari het aantal werklozen nog op 695.000 lag, zal de werkloosheid de rest van dit jaar nog meer moeten dalen om op het verwachte gemiddelde te ko men. Daarmee zou het aantal werk lozen aan het eind van dit jaar al vrij dicht tegen het voorlopig bere kende gemiddelde van volgend 1987 zal waarschijnlijk op jaar aan komen te liggen 685.000 liggen. "Maar het zijn niet meer dan tussenstanden in bereke ningen, waar we nog niet mee klaar zijn", aldus het CPB. De raming die het planbureau eerder maakte van de werkloos heid in 1987, blijkt te moeten wor den bijgesteld. In het Centraal Eco nomisch Plan, dat uit het voorjaar dateert, kwam nog een getal van (gemiddeld) 675.000 werklozen voor. Het ziet ernaar uit dat het 10.000 hoger moet worden gesteld. "We moeten ook de stijging van de werkloosheid in juli nog eens goed bekijken", zo meldt het CPB. In juli liep de feitelijke werkloos heid met 34.000 op. Het kwam voornamelijk doordat veel jonge ren van school kwamen die niet da delijk een baan vonden. Door de Het kabinet heeft zich bij zijn aantreden tot doel gesteld de werk loosheid in 1990 te hebben terugge bracht op 500.000. Ook premier Lubbers is inmiddels al enigszins gaan twijfelen aan de haalbaarheid daarvan. Voor de vakantie liet hij weten het ook mooi te vinden wan neer het getal van 500.000 een jaar tje later wordt gehaald. SPOORWEGEN - De Colombi- aanse spoorwegen zijn op sterven na dood. Uit een regeringsonder- zoek blijkt dat slechts 39 van de 158 locomotieven kan rijden. Negentig procent van de meer dan 3000 km rails is in slechte staat. De trein gaat gemiddeld niet harder dan 11 km per uur. De spoorwegen staan 152 miljoen dollar rood HELSINKI - Dit Russische schip, de Georg Ots, zal vanaf september dienst gaan doen als drijvend casino. Passagiers kunnen zich tijdens de reis van Helsinki naar Tallinn (Estland) en terug vermaken met een spel letje roulette of black jack. (foto ap> AMSTERDAM (ANP) - De aan deelhouders van KLM hebben gis teren weinig duidelijkheid gekre gen over eventuele overnameplan nen van de luchtvaartmaatschap- JOHANNESBURG (AFP/Rtr) - Een oplossing voor het conflict tussen de zwarte mijnwerkers en de direc ties van de mijnen in Zuid-Afrika is nog niet in zicht. Er kwamen gisteren tegenstrijdige uitlatingen over het aantal mensen dat aan de mijnstaking mee doet. De zwarte, mijnwerkersbond NUM sprak van een uit breiding van het aantal stilgevallen mijnen. Volgens de werkgevers echter neemt het aantal stakers af. De stakers eisen een loonsverhoging van 30 procent en een verbetering van de arbeidsomstandigheden. De mijnbouwmaatschappijen hebben loonsverhogin gen aangeboden van tussen de 16 en 23,4 procent. Beide partijen hebben elkaar wederom beschuldigd van geweld en intimidatie. De secretaris van de NUM, Cyrill Ramaphosa, zei op een persconferentie dat de staking zich heeft uitgebreid 'ondanks aanvallen en arrestaties waarvan onze leden het slachtoffer zijn'. Volgens hem heeft de staking zich uitgebreid naar tien extra mijnen, waar in het totaal ruim 10.000 men sen werken. Ramaphosa erkende dat in twee mijnen het werk is hervat. In de goudmijn in Loraine, Oranje-Vrijstaat, zijn de mijnwerkers weer aan het werk gegaan in over leg met de bonden, zo zei hij. De maatschappij Anglo- LONDEN - De Britse Jean Brooks heeft voorlopig wat te lezen. Ze i een door de Engelse luchtvaartmaatschappij British Airways georgani- vaal had woensdag gedreigd de stakers te ontslaande seerde wedstrijd. De prijs: haar gewicht in boeken. Dat betekende 120 kilo leesvoer. (f0t NUM, aldus Ramophosa, heeft besloten een kracht meting met de maatschappij uit de weg te gaan omdat de stakingsoproep bij de betrokken mijn slechts was opgevolgd door 3000 van de 7000 werkne- Verschillende bedrijven hebben inmiddels de be schuldigende vinger uitgestoken naar de stakers en hen verweten zich aan sabotage-acties schuldig te ma ken. Gisternacht vielen er 19 gewonden bij incidenten tussen stakers en leden van de bewakingsdienst van bedrijven waar wordt gestaakt. Volgens mijnbouwgigant Anglo American loopt de staking af. Een woordvoerder meldde dat verscheide ne delegaties van werkwillige mijnwerkers het bedrijf om bescherming hebben gevraagd. De Labour Monitoring Group (LMG), een organisa tie van onafhankelijke specialisten, maakte gister avond bekend dat het aantal stakers duidelijk boven de 300.000 ligt. De LMG heeft 53 kolen- en goudmij nen onderzocht en vastgesteld dat daar 281.000 van de 425.000 werknemers in staking zijn. Het onderzoek had geen betrekking op twee districten in Westelijk Transvaal waar zich enkele zeer grote goudmijnen be vinden en waar de NUM veel aanhang heeft. De spe cialisten komen tot de conclusie dat het aantal stakers daarom ruim boven de 300.000 ligt, in tegenstelling tot de werkgevers die een getal van 230.000 stakers noem den. pij. Tijdens de gisteren gehouden vergadering van aandeelhouders werden vragen gesteld over berich ten dat de KLM onder meer be langstelling zou hebben voor Ned 1- loyd. President-directeur drs S. Or- landini liet echter weinig los. Hij zei alleen "geen Nedlloyd-aandeel te hebben en er ook geen te wil len". Verlaging van het niveau van de belastingen en de sociale premies zijn absoluut noodzakelijk wil de KLM de internationale concurren tie aan kunnen, aldus Orlandini. Tachtig procent van de KLM-in- - komsten wordt in het buitenland verdiend, waar de concurrentie steeds heviger wordt. Om efficiënt, concurrerend en winstgevend te zijn moeten luchtvaartmaatschap pijen steeds groter worden, aldus Orlandini. Hij noemde het in dat verband "veelbetekenend dat in een belangrijk luchtvaartland als Groot-Brittannië één grote natio nale maatschappij noodzakelijk wordt geacht om in de internatio nale concurrentiestrijd winstge vend te kunnen blijven opereren". Orlandini doelde daarbij op de be langstelling die British Airways heeft getoond om British Caledo nian over te nemen. DEN HAAG - Pogingen van ge meenten, rijksoverheid en politie om het aantal buitenlanders bin nen hun gelederen te vergroten verlopen moeizaam. Deze week concludeerde een onderzoeker van de Erasmusuniversiteit dat het Rotterdam niet lukt meer migran ten aan te nemen. Eerder mislukte een dergelijk actieplan bij de poli tie volslagen, wat de al langer be staande kritiek van het Nederlands Centrum Buitenlanders (NCB) op de manier waarop overheid de za ken aanpakt lijkt te rechtvaardi gen. door Runa Hellinga Rijk en gemeenten streven er naar om hun personeelsbestand een afspiegeling van de samenle ving te laten zijn. De Nederlandse bevolking bestaat voor zo'n vier procent uit etnische minderheden. Het rijk heeft zich daarom ooit tot doel gesteld om vier procent min derheden aan te nemen. Grote ge meenten als Amsterdam en Rotter dam streven naar veel hogere cij fers. In Rotterdam is 15 procent van de bevolking van buitenlandse afkomst en moet 15 procent van de ambtenaren uiteindelijk uit deze groepen komen. Belofte Dat streven is leuk, maar in de praktijk blijkt het allemaal heel moeizaam te verlopen. Zeker b*j de rijksoverheid lijkt positieve actie voor minderheden op dit moment vooral een papieren belofte. Woordvoerder H. Sandberg van het NCB: "Het streefcijfer is in middels al verlaagd naar drie pro cent. Maar dan nog blijft het vooral een wens en is er in het praktische personeelsbeleid niet zo veel van te merken". De bezuinigingen op het ambte narenapparaat zijn daarbij een niet gering probleem. De ministeries en rijksdiensten moeten afslanken en vrijkomende banen worden meest al opgevuld door ambtenaren van afdelingen die moeten inkrimpen. Volgens Sandberg hebben men sen uit etnische minderheden maar weinig kans om in de schaar se functies terecht te komen. Offi cieel moeten alle vrijkomende ba nen worden aangemeld bij de Rijkspsychologische Dienst (RPD), maar met die regeling wordt vaak de hand gelicht. Vooral lagere en middenkaderfuncties worden geregeld opgevuld door fa milie of vrienden van een ambte naar die al op een ministerie werkt. Hooguit wordt er een interne solli citatieprocedure gëstart. Dergelij ke banen komen maar zelden op de 'vrije markt'. Zelfs als het gaat om een vacatu re waarvoor wel wordt geworven, dan nog is de kans dat een buiten lander zo'n baan krijgt volgens Sandberg erg klein. Ten eerste óm dat de RPD zich, ondanks positie ve actieprogramma's, bij de wer ving beperkt tot het plaatsen van advertenties in dagbladen. Sand berg: "En dat werkt niet bij etni sche minderheden. Een zinnetje als 'het rijk wil meer buitenlanders in dienst nemen' heeft weinig zin, omdat in veel gezinnen geen krant wordt gelezen". Het werven onder minderheden vereist andere me thoden, maar de RPD voelt daar volgens hem niet voor. Politie Actieve werving is overigens ook geen garantie voor succes. Dat hebben de politiekorpsen in de grote steden gemerkt, toen ze een paar jaar geleden begonnen met het werven van agenten onder bui tenlanders. Het kan de korpsen niet worden verweten dat ze een passieve opstelling kozen. Recla mecampagnes, op grote schaal ver spreide affiches en voorlichtings bijeenkomsten moesten mensen naar een baan bij de politie lokken. Het succes was echter gering. Ten eerste moet een politieagent de Nederlandse nationaliteit heb ben. Dat is voor mensen met een Turks of Marokkaans paspoort na tuurlijk een belemmering. Verder verdient een politieagent in oplei ding niet meer dan een zakcentje, zodat kandidaten met een gezin ei genlijk afvallen. En verder valt werken bij de politie niet echt goed bij bevolkingsgroepen die het bu reau vooralkennen van hun ver plichte bezoeken aan de vreemde lingendienst. Op gemeentelijk niveau lijkt po sitieve actie voortvarender te wor den aangepakt dan op rijksniveau. In Amsterdam, Rotterdam en Den Haag wordt actief geworven onder de minderheden. Toch is er regel matig kritiek op de wijze waarop het personeelbeleid wordt aange pakt. Zo werd Amsterdam er een tijd geleden van beschuldigd bui tenlandse sollicitanten nog steeds te dicrimineren. Nu is er het onderzoek waaruit blijkt dat het Rotterdamse beleid nauwelijks succes oplevert. Vol gens onderzoeker Theo Roeland is het aantal buitenlanders bij de ge meente gestegen van 2,3 procent in 1981 tot 2,6 procent in 1986. Boven dien worden minderheden vooral in de lagere functies aangenomen. Hij concludeert dan ook dat het be leid van de gemeente faalt en dat er nog jaren nodig zullen zijn tot het gemeentelijk apparaat een afspie geling van de Rotterdamse samen leving is. Voorbarig Woordvoerder Marjan de Mol van de afdeling positieve actie van de gemeente vindt de conclusie van Roeland tamelijk voorbarig": "Wij hebben als gemeente zelf geen goede cijfers over het aantal mensen uit minderheden dat bij ons werkt. De cijfers van Roeland slaan alleen op mensen met een an dere nationaliteit, maar mensen uit Suriname en de Antillen hebben meestal een Nederlands paspoort". De gemeente werkt wel aan een be ter overzicht en is bezig uit te zoe ken wat de geboortelanden zijn van de ouders van alle gemeentelij ke ambtenaren. De wervingsacties voor minder heden lopen pas sinds een jaar of twee. Volgens De Mol voert de ge meente een actief beleid, waarbij belangstellenden ook via migran tenorganisaties op de hoogte wor den gesteld van vacatures. Boven dien worden sollicitanten uit min derheden tegenwoordig begeleid bij de sollicitatieprocedure. Hoe wel De Mol geen cijfers kan geven over de effecten tot nu toe, zijn de resultaten volgens haar wel posi tief: "Ik zie om me heen tenminste steeds meer mensen van buiten landse afkomst". Rotterdam voert, net als Amster dam, ook een beleid dat op het be drijfsleven is gericht. In Rotterdam zijn bedrijven aangeschreven over de positieve actieplannen. In Am sterdam heeft de gemeente uit zendbureaus verplicht om te zor gen dat 20 procent van hun aan de gemeente geleverde arbeidskrach ten uit de minderheden afkomstig zijn. Een initiatief waar woordvoer der Sandberg van het NCB heel blij mee is: "Uitzendbureaus zijn zo gedwongen buitenlanders aan te nemen en komen er dan zelf ach ter dat die mensen capabel zijn en dat de bemiddelingsproblemen lang niet zo groot zijn als vaak wordt gedacht. Het zou prima zijn als andere gemeenten dat voor beeld navolgden".

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 7