5 0T Ronde van Nederland Hollands onderonsje Grillige Timman loopt op een mijn SpooJTV Selectie WK-baan 'grof schandaal' Van Lith vergroot voorsprong 'Onvindbare' Pieters weet nergens van Chileense schutter gewei Gianelli sprint naar winst Van der Wiel aanvaardt remise-aanbod van Tsjernin ïigerd eisen betreffende Spelen Jongejans niet naar de EK WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1987 SPORT PAGINA 13 ALKMAAR (GPD) - De selectie van Tommy Post als derde stayer voor het wereldkampioenschap in Wenen heeft grote ergernis veroor zaakt bij (pro deo)-coach Matthé Pronk. De ex-wereldkampioen, die belangeloos probeert de stayer- sport wat nieuw leven in te blazen, noemt de keuze van Tommy Post een regelrecht schandaal en een nieuwe doodsteek aan het toch al noodlijdende stayeren. Pronk was het afgelopen week einde stomverbaasd toen hij ver nam dat de Sportcommissie van de KNWU had besloten om naast kampioen Jan de Nijs en zilverwin naar Ronald Rol Tommy Post als derde man aan te wijzen. De Bra bander kreeg de voorkeur boven brons winnaar Henk-Jan Buis, al- leverde met het winnen van twee medailles een buitengewone pres tatie. De keuze van Post, een absolute beginneling achter de motor, wordt door de sportcommissie ge motiveerd met 'het geven van nieu we impulsen aan de stayersport'. Matthé Pronk haalt verontwaar digd de schouders op als hij hier mee wordt geconfronteerd: „Nieu we impulsen zegt men. Ik stel het tegendeel. Ik ben maanden bezig geweest om wat jongens voor het stayeren te interesseren en nu krij gen zij op deze manier een slag voor hun hoofd. Twee stayers naar het WK, o.k. maar bij drie had men altijd Buis moeten nemen en nooit Post. Zondag kwam hij trainen, hij had niet eens een fiets mee. Maan- hoewel hij niet aan het kampioen- dag bleef hij alweer weg. Nee, dit i: schap had meegedaan en in de der- echt een grof schandaal". ny-koers een fikse afstraffing kreeg van de Westfries. Diezelfde Buis reed vrijdagavond notabene twee finales in kort tijdbestek Pronk vervolgt: „Ik ben er echt kapot van. Ze hebben mij volko men gepasseerd, maar dat is niet het belangrijkste, hoe moet ik dit aan de stayers verkopen. Ik ben er zaterdag en zondag heel druk mee geweest. Ik heb iedereen gebeld tot voorzitter Van der Molen op zijn geheime nummer aan toe. Ie dereen begreep en deelde mijn standpunt. Maar al die ja-knikkers doen er niks aan. Mijn informatie leert dat men zich gewoon heeft la ten beïnvloeden door gangmaker Zijlaard, die nu met Post in Wenen zal rijden. Een renner waarvan baancoach Eric Geserick naar aan- ZWANENBURG (GPD) - Peter leiding van een trip naar Trinidad Pieters vernam gisteravond tot zijn onlangs heeft gezegd, dat hij onvol- eerste niet geringe verbazing dat hij gis- doende met zijn sport bezig is". In een reactie op alle rumoer rond het selecteren van Tommy Post zegt baancoach Geserick: „Ik wil een jonge renner waar ik talent in zie graag een kans geven. Mocht het de komende twee weken in de training en wedstrijden niets blij ken te zijn, dan gaat hij alsnog niet mee naar Wenen. Dat is de af spraak die we hebben gemaakt. Ik weet dat Matthé Pronk dit alles niet prettig vindt, maar hij moet echt van mij aannemen dat er be slist geen sprake is van rancune uit het verleden of iets anders. En wat Buis betreft, die weet niet wat hij wil. Dat maakt het allemaal extra moeilijk". Ondanks aanweziglieid Laurent Fignon AMSTERDAM (GPD) - Laurent Fignon komt een weekje in Nederland fietsen. De Frans man, tweevoudig Tourwinnaar ('83 en '84), maar de laatste jaren tekenen van verval vertonend, is hiertoe uitgenodigd door de organisatie van de profronde van Nederland. Tegen een ongetwijfeld aantrekkelijke financiële vergoeding, want Fignon staat niet be kend als de grootste filantroop van het peloton. De komst van Fignon was voor Wim Breukink, de voorzitter van de organiserende stichting en vader van het grote talent Erik, reden om zijn Ronde gisteren uit te roepen tot een internationaal volwaardig evenement. termiddag in Alkmaar werd wacht voor een kwalificatiewed strijd achtervolging voor het bin nenkort te houden wereldkam pioenschap in Wenen. Volgens de officiële lezing werd het duel tegen Bert Oosterbosch uitgesteld (tot donderdag 14.00 uur), omdat 'Peter Pieters onvindbaar bleek'. „Dat kan kloppen", aldus de Zwanenburgse wielerprof. „Ik weet namelijk nergens van. Ik heb slechts vaag gehoord, dat er moge lijk een wedstrijd zou moeten wor den gereden. Maar een uitnodiging heb ik nooit gezien. Ik heb afgelo pen maandag gehoord dat ik naar het WK ga voor de klassements wedstrijd en mogelijk ook het kei- rin doe. Mijn aspiraties liggen in die klassementswedstrijd en ook nog eens een achtervolging wordt wellicht wat te veel. Ik snap overi gens niet dat zo'n kwalificatierit uitgerekend nti moet, terwijl we midden in de criteriums zitten. Ik rij vandaag in Maastricht en mor gen in Surhuisterveen. Die achter volging hadden we ook tijdens de Tour de France kunnen rijden. Toen hadden we weinig te doen. Misschien hoor ik. nog of ik mor genmiddag in Alkmaar moet rij den. Of het kan, weet ik niet. Mis schien als tussendoortje...". Bij die kwalificatie mogen gerust enkele vraagtekens worden ge plaatst. Immers, alleen met de aan wezigheid van Fignon is de organi satie er natuurlijk nog niet. Voor alsnog is de Ronde van Nederland, die komende maandag van start gaat, niet meer dan een wedstrijd tussen Belgen en Hollanders, in de kantlijn aangevuld met enkele Franse en Spaanse renners en een paar verdwaalde Denen. Idealist De zichzelf wieleridealist noe mende Breukink repte van een grote interesse van de professione le wielerstallen. Er moesten zelfs inschrijvers worden teleurgesteld. Bij navraag bleek het echter slechts om enkele marginale ploeg- jes uit België, West-Duitsland en Engeland te gaan. Van enige se rieuze belangstelling van de zijde van de gerenommeerde formaties uit Frankrijk (op die van Fignon's Systeme U na dan), Italië en Span- j je is geen sprake. Niettemin telt deze editie van de Ronde van Nederland een record- SACRAMENTO (AFP) - De Westduitser Andreas Kappes heeft gisteren aantal deelnemers, 120 in totaal. Ze de zevende etappe van de Coors Classic, een criterium over ruim 56 kilo- zijn verdeeld over twaalf ploegen meter in Sacramento, gewonnen. Kappes versloeg in de eindsprint de van elk tien renners. Uiteraard zijn i Roy Knickman en komt als Amerikaan Davis Phinney en de Italiaan Paolo Rosola. De Westduitser alle Nederlandse ploegen legde de afstand af in 1 uur, 52 minuten en 42 seconden. De Amerikaan partij, inclusief die van Peter Post. Jeff Pierce behield de leiderstrui. De Amstelvener had tijdens de Eerder op de dag won de Italiaan Mico Gianelli in de spurt de zesde Tour de France zijn bedenkingen etappe, een rit over 169 kilometer van Sonoma naar Sacramento. Gianelli geuit tegen deelname van 'zijn' Pa- versloeg de Amerikaan Roy Knickman en de Mexicaan Raoul Alcala. nasonic aan de Ronde, verwijzend Laurent Fignon heeft gisteravond de Gouden Pijl in Emmen gewon- naar de manier waarop de renners nen. De Fransman, in 1983 en 1984 winnaar van de Ronde van Frankrijk, van zijn collega's Raas en Gisbers kwam alleen aan de finish in de straten van de met zestigduizend kijkers zijn jongens telkens trachtten de volgepakte Drentse stad. In de slotkilometer liet hij zijn medevluchters dwarsbomen. „Op die manier Jos Lammertink en Joop Zoetemelk met een demarrage achter zich. wordt de Ronde van Nederland een farce", schreeuwde de geplaag de Post van de Franse daken. Zoals verwacht heeft Post niet de daad bij het woord gevoegd. Hij kon dat eenvoudig niet maken ten opzichte van rondebaas Breukink, met wie Post al jaren een vriend schappelijke relatie onderhoudt. Erik Breukink is uiteraard een van de tien coureurs die door Post voor dit evenement zijn geselecteerd. Ook de falende kopman Phil An derson zal er bij zijn, evenals de twee Belgische sprinters Eric Van- deraerden en Eddy Planckaert. De concurrerende ploeg van Jan Raas wordt aangevoerd door de af scheid nemende veteraan Joop Zoetemelk. Ook Jelle Nijdam staat ingeschreven. Of hij maandag ook inderdaad in Bergen op Zoom van start gaat voor de proloog, is nog maar de vraag. De Brabander wenst tegelijkertijd namelijk ook mee te dingen naar de wereldtitel achtervolging, op de Dusika-piste in Wenen. Met Jean-Paul van Pop- pel, het Utrechtse sprintkanon, heeft Raas in elk geval een geduch te prijzenjager voor handen. Het rugnummer 1 is gereser veerd voor Gerrie Knetemann, de winnaar van vorig jaar. De routi- nièr van PDM, wiens populariteit tanende is, probeert de Nederland se Tour voor de vijfde keer te win nen. In deze ploeg wordt voor het betere sprintwerk gerekend op de kleine Wim Arras. Steven Rooks, Adrie van der Poel en Peter Ste- venhaagen vullen de kern van Gis bers' tiental aan. In de zogeheten vierde Neder landse ploeg, die van Transvemij, AMSTERDAM (ANP) - Timmans gevoel voor veiligheid is soms even ongewis als dat van een bemanning van een olitanker in de Straat van Hormuz. De Grillige Amster dammer koos gisteren met zwart tegen Goelko voor een mistige koers en liep prompt op een mijn. Zijn nederlaag in de negende en voorlaatste ronde van het interna tionale schaakfestival in Amster dam verminderde zijn kans op de eindzege, maar was nog niet fataal INDIANAPOLIS (UPI/AFP) - Een voormalige geheim agent uit Chili, door de die namens zijn land als schutter der Wiel aan de Panamaerikaanse Spelen in winst in zijn hangpartij op Van der Indianapolis wilde deelnemen, is wiel nadert Timman koploper een visum geweigerd. Het Amen- Chandler tot op een half punt. Ook kaanse departement van buiten- Goelko en Van der Wiel hebben landse zaken weigerde Francisco met een vol punt achterstand in Zuniga toe te laten wegens zijn theorie nog uitzicht op de overwin- banden met extreme politieke ning. In de slotronde speelt Tim- groeperingen. Volgens een woord- man morgen wit tegen Tsjernin, voerder van de regering zou het Chandler met wit tegen Goelko en verlenen van een visum aan Zuni- Van der Wiel met wit tegen Zapata, ga gelijk staan met een belediging Het tweede verlies van Timman voor allen, die in in de Verenigde jn Krasnapolsky kwam tot stand in Staten staan voor mensenrechten een dame-indier, waarin Goelko en anti-terronsme. Zuniga, die Chi- met zijn vijfde zet (a3) opteerde li gisteren zou vertegenwoordigen Voor een door Petrosjan geïntrodu- op het onderdeel skeet, is een voor- ceerde variant. Door toedoen van malig agent van de geheime staats- Kasparov werd het systeem de politie in Chili. Hij werd in 1985 iaatste jaren tot mode verheven, veroordeeld wegens gewelddadig- De wereldkampioen vond in de heden contra demonstranten. partij tegen Sosonko in de schaak olympiade de weerlegging Pd7. Nirvana wint Timman volgde dat idee, maar be- Fastnetrace PLYMOUTH (AFP) - Het Ameri kaanse jacht Nirvana heeft gisteren de Fastnet-race, het vijfde en laatste onderdeel van de zeilstrijd om de Admirals Cup, gewonnen. Het Amerikaanse schip bleef mét een tijd van 3 dagen twee uur zeven minuten en 25 seconden ruim veer tien uur verwijderd van het par koersrecord van 1985 oyer de 605 zeemijlen. landde in een onprettige stelling [toen Goelko het door Kortsjnoi ge vonden antwoord (Lf4) liet volgen, wat de vrijheid van de zware dame stevig beperkte. Timmans repliek bij Tsjernin-Van op wits veertiende zet (Tc3) was Zapata-Chandler. Bij veel te gewaagd en een verkapte i uitnodiging aan wit om hard en di rect toe te slaan. Met Tc7 drong Goelko de zwarte stelling binnen en met een elegante combinatie maakte hij er binnen dertig zetten een einde aan (1-0). Dreiging Tsjernin en Van der Wiel testten elkaar op hun parate kennis van de konings-indiër. De zetten volgden elkaar in hoog tempo op. Juist toen het interessant begon te worden, bood Tsjernin remise aan. Van der Wiel aanvaardde het aanbod gaar ne. Met zwart stond de Leidenaar een tikkeltje onaangenamer. Wit had bepaalde dreigingen zoals hij in de analyse aangaf. Maar Tsjernin had geen behoefte aan allerlei inge wikkelde complicaties. Zapata behaalde een klein suc cesje door Chandler op remise te houden. Het was zijn tweede halfje in c^it voor hem zeer ongelukkig verlopen toernooi. De Brit koos voor een als dubieus gekenmerkte variant in de siciliaan. Hij ging er van uit, dat de Zuidamerikaan door de reeks nedérlagen murw was gespeeld. Het speculatieve, psychologische dolkstootje vorm de de juiste prikkel voor Zapata. Hij drong Chandler in het defen sief, stond constant wat beter, net niet voldoende Jan Timman (links) en Boris Goelko buigen zich c derlaag in het grootmeestertoernooi zou opleveren. en dame-Indiër die de Amsterdammers zijn tweede t Tijdens WK dammen in Minsk MINSK (ANP) - In de strijd om de overwinning. Na 30 zetten deelden tiende wereldtitel dammen .voor beide grootmeesters het punt. vrouwen in Minsk heeft het leiden- ~l n ^uo Sadovskaja/Van Lith zijn WaavH li l7Arirnnriart Uvergave voorsprong vergroot. Beide titelfa- 1 1 LfU JL Ll"XVUi Cd V d IILLIILIC/L L In de grootmeestergroep heeft vorieten boekten in de zesde ronde Hort in de slotronde voldoende aan hun vijfde zege en liepen een punt remise om zijn eindzege veilig te weg van de naaste achtervolgsters, stellen. Hij behaalde zijn vijfde de oud-wereldkampioenen Lewina overwinning. Met zwart dwong hij en Radkovitsj. de Argentijn Campora tot overga- Nationaal kampioene Karen van ve. Door het resultaat kwam zijn Lith had weinig moeite met de 13- score op parmantige hoogte: 6V2 jarige Eva Minkina. In een flank- uit 8. Dlugy, Gavrikov en Cifuentes spelpartij kreeg Van Lith uit de haar landgenote Nina Jankovskaja verzanden en in remise eindigen. Van de overige Nederlandse speelsters won Leun Otten door een damcombinatie van de Poolse Debska. Petra Polman doorstond de eerste confrontatie met een van PYONGYANG (Reuter) - Noord- 1 andere tak. Dit heeft het ten te laten organiseren plus delen HP m m p 1V van het voetbaltoernooi en de wie- A 1111111311-VrOeiKO Korea heeft de eisen betreffende Noordkoreaanse nieuwsagent- de Olympische Spelen van vol gend jaar aanzienlijk verminderd. Het Noordkoreaanse Olympisch reid Pyongyang het volledige pro comité zal akkoord gaan met het gramma tafeltennis en boogschie- organiseren van vijf Olympische H sporten en een onderdeel van een andere tak. Dit wordt dezer dagen voorgesteld aan de organisatoren van het Zuidkoreaanse Seoul en het Internationaal Olympisch Co mité. Noord-Korea eiste aanvankelijk de organisatie van aoht van de 23 Olympische sporten, waarbij tur nen, boksen en worstelen speciaal genoemd werden. In het nieuwe voorstel vraagt Noord-Korea tafel tennis, boogschieten, vrouwenvol leybal, voetbal een een niet gespe cificeerde sport plus een onderdeel volgen op een vol punt. Noord-Zuid-onderhandelingen »JIÜ ÜPL. van het IOC op 17 september. „Als C3xd4 Tc8-c3j5. Tfi-cl Tc3xci zelfs dit flexibele voorstel van ons wordt afgewezen, zal het voor de wereld duidelijk zijn, dat Zuid-Ko-j rea de Olympische Spelen ge bruikt voor eigen politieke doel einden". opening al zoveel voordeel dat de winst zich al vroeg aftekende. Een 1 lichte combinatie besliste na drie uur de strijd definitief in haar voor deel. Wereldkampioene Zoja Sa il Tim- dovskaja had slechts acht minuten nodig tegen de Italiaanse Piconese, die op de tiende zet in een dam- Pbi-c3 combinatie liep. Minkina en Pico- hebben nog geen punt ver ronden. De beide oud-wereldkampioe- Radkovitsj speel- bijna zes uur. Olga 19. Tc7xb7 f6xe5,20. g2-g3 Le7xa3,21. Tb7- Lewina had die tijd nodig om de xa7 La3-d6, 22. Ld3-c4 Dd8 re 23. d4xe5 zich goed verdedigende Israëlische Ld6xc5, 24. Pf3xe5 Df6xe5, 25. Ta7-e7 Tf8- j ;iiv Karmi nn dp knippn lp krii- f6, 26. Lc4xc6+ Kg8-IB. 27. De2-dl. zwart «;armi Op Cle Knieen te Krij- geeft op (1-0). gen- Elene Radkovitsj zag in de slotfase een superieure stand tegen het voetbaltoernooi! lerwedstrijden. <anP) - De partij tussen Goelko Chin Cung Guk, de vice-voorzit- man had het volgende verloop: ter van het Noordkoreaanse Olym- wit: Goelko. zwart: Timman. pisch Comité, stelde gisteren voor 1. Pgi-f3 Pg8-re. 2. c2-c4 b7-b6, i de laatste voorstellen te bespreken Lc8-b7,4. d2-d4 e7-e6.5. a2-a3 d7-d5, de eeDlande Olvmnisohe d5 Prexd5.7.Ddl-c2c7-c5.8.e2-e4 Pd5xc3. overd j*. :3xd4 Tc8-e3.15. Tfl-cl Tc3xcl 16. Talx- "en L^W.1113 :i Pd7-(6.17.Tcl-c7 Pf6-h5.18. Lf4-e5 f7-f6. den partijen BADHOEVEDORP (GPD) - Ed win Jongejans heeft noodgedwon gen af moeten zeggen voor de Eu ropese kampioenschappen schoonspringen. die komende maandag in Straatsburg van start zullen gaan. De 20-jarige specialist op de 3-meterplank is geruime tijd uitgeschakeld geweest door een knieblessure, waardoor hij te wei nig traïningsarbeid heeft kunnen verrichten om optimaal voorbereid in Frankrijk aan de titelstrijd te be ginnen. „Het enige dat ik met mijn deelname had kunnen bereiken", aldus Edwin Jongejans, „was het opwekken van frustratie geweest. En dat had mijn toekomstplannen alleen maar kunnen verstoren". is Johan van der Velde de meest opvallende naam. Hij heeft van zijn Italiaanse bazen toestemming ge kregen om even als gastrenner in eigen huis te rijden. Aan zijn zijde vindt Van der Velde onder meer twee beginnende profs, de Drent Dick Dekker en de Fries Eddy Schurer. Spaanse element Het Spaanse element wordt ver zorgd door een formatie (Caja Ru- jal) die onder aanvoering staat van Mathieu Hermans, dit jaar rode lantaarndrager (tot en met Parijs) in de Ronde van Frankrijk. Zijn meest bekende ploeggenoot is Pel- lo Ruiz-Cabestany. Ondanks de Spaanse signatuur is veertig pro cent van Caja Rujal van Neder landse kom-af. Behalve Hermans maken ook Wim Meyer, Marcel Arntz en Hermans trouwe maatje Erwin Nijboer deel uit van de equi- De Ronde van Nederland duurt zes dagen. „Eigenlijk", aldus Breu kink, „hadden we het liefst tien da gen willen koersen, maar dat is ons niet toegestaan door de FICP (de profsectie binnen de mondiale wie lerbond, red.). We betreuren dat, vooral ook omdat de Ronde van België dit jaar geen doorgang vindt". Door die beperking zijn volgens Breukink enkele verplaat singen onvermijdelijk geworden. „We willen nu eenmaal een zo groot mogelijk deel van Nederland bereiken". Voor het hele gebeuren is een be drag van zes ton begroot. De ren ners hebben ruim 100.000 gulden te verdelen aan prijzengeld. Breu kink: „Het houdt allemaal niet over, maar het is te doen. Finan cieel zijn we gezond". En volgens Breukink ziet de nabije toekomst er ook niet slecht uit doordat hoofdsponsor TDK voor de eerst komende drie Ronden garant staat. Het etappeschema ziet er als volgt uit: Maandag 17 augustus: proloog in Bergen op Zoom (3.5 kilometer). Dinsdag 18 augustus: eerste etappe Bergen op Zoom-Huizen (213 km). Woensdag 19 augustus: tweede etappe Huizen-Almelo (207 km). Donderdag 20 augustus: derde etappe Almelo-Groningen (187 km). Vrijdag 21 augustus: vierde etap pe Apeldoorn - Nijmegen (117 km), gevolgd door vijfde etappe, een ploegentijdrit van Wijchen naar Nijmegen over 14 kilometer. Zaterdag 22 augustus: zesde etappe Maastricht-Gulpen (197 km). Goede prestatie Yvonne van Dorp MALMO - Tijdens een internatio nale wedstrijd in het Zweedse Mal- mö heeft Yvonne van Dorp, de Ne derlands kampioene op de 200 en 400 meter, uitstekend gepresteerd. De AV-Holland atlete legde op de 400 meter beslag op de derde plaats in een zeer acceptabele tijd van 54.31. Van Dorp moest onder de toeziende ogen van maar liefst 15.000 toeschouwers twee Canade se meisjes voor zich dulden. 1 de Sowjet-speelsters goed. Zij hield de nationale kampioene Tete- rina op remise. Iepie Poepjes stel de licht teleur door de winst te overzien tegen de Poolse Kaczma- ryk, die haar na vijf uur spelen re mise afdwong. De broer van schoonspringster Daphne Jongejans, die wel in Straatsburg zal verschijnen, richt zich vanaf nu volledig op de Olym pische Spelen van Seoul. Zijn stu die bedrijfskunde aan de universi teit van Miami wordt daarvoor zelfs een jaar aan de kant gescho ven. „Volgende week reis ik af naar Miami met maar één doel voor ogen: trainen en nog eens trainen. Die slepende knieblessure (Jonge jans werd in december geopereerd - red.) heeft me vreemd genoeg enorm gemotiveerd om terug te knokken. Tijdens de WK vorig jaar in Madrid had ik er al last van, maar desondanks eindigde ik toch nog als tiende. Dat bewijst dat ik het nog steeds kan". WOENSDAG 17.40-18.15 Ned 1: Veronica Sport: een reportage over 'spuitvoetbal', een verslag van de kickbokswedstrijd tusssen Gilbert Ballentin en Junior Sa- mon en een item over het golftoernooi van Broekpolder. 20.10-22.00 Did 1: ARD-Sport extra: rechtstreeks verslag van de voetbal-interland West- Duitsland-Frankrijk vanuit het Olympisch stadion in Berlijn. 22.15-23.20 SKY: International Motor Sports '87: WK motor sport, ronde 7, een reportage van de Olympus-rally en beel den van de WK Road racing (Grand Prix van Joegoslavië voor 250cc motoren). 22.30-23.35 SCH: Super Sport: Gaelic voetbal. 22.45-23.15 Ned 2: Studio Sport. 00.15-01.10 BBC 2. Cricket: Natwest Bank Trophy (samen vatting). DONDERDAG 10.03-11.35 Did 1: ARD-Sport extra: voetbal. BRD-Frankrijk. 13.05-14.00 SKY Tennis Gala: hoogtepunten uit het vorig jaar gehouden toernooi (finale, Ste fan Edberg tegen Yannick Noah). 14.50-17.10 BBC 1: Open Golf toernooi te Fulford. 17.10-18.50 BBC 2: Open Golf toernooi te Fulford. 22.30-23.05 SCH: Super Sport: opmerkelijk sportnieuws en een terugblik op belangrijke momenten in de sportgeschie denis.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 13