4 'Wij hebben uiterst zorgvuldig gewerkt' 'Ook hittegolf kan seizoen niet redden' We willen vakantiesfeer nog even vasthouden Paviljoen Zeehospitium door brand verwoest Inbrekers snel opgespoord U KUNT HET LEZEN IN DE KRANT VOOR UW EIGEN STUK VAN NEDERLAND Centrum van Lisse vier dagen lang in teken van Frankrijk Veel publiek bij Katwijks corso PAGINA 8 win MAANDAG 10 AUGUSTUS 1087 RIJNSBURG - "Een ramp. Een regelrechte ramp". Dat zegt directeur W.P.J. Jans sen van het Rijnsburgse zwembad Het Waterbos over het zomerseizoen. Het bedroevende weer van de afgelopen weken heeft zelfs zijn somberste verwachtin gen overtroffen. Het buiten bad ligt er verlaten bij. Daar hoort het in deze maanden te bruisen en te spetteren. Het spettert er nu ook, zij het dat het gespetter voor namelijk hemelwater be treft. door Hans Veldhuizen "We hebben tot nu toe 20.000 be zoekers getrokken. Dat hadden er 80.000 moeten zijn", zegt Janssen somber. "Die achterstand halen we natuurlijk nooit meer in". Omdat Zwembad Het Waterbos halveerde zelfs toegangsprijzen buiten zwemmen in dit weer niet bepaald aantrekkelijk is, heeft de zwembaddirecteur enkele weken geleden besloten het binnenbad open te stellen. Normaal gesproken is dat bad in de zomermaanden gesloten. Dat moet ook, omdat alleen tijdens de schoolvakanties onderhoud aan het bad kan worden verricht. Het water moet uit het bassin en dat betekent dat het in elk geval lange re tijd niet kan worden gebruikt. Dat onderhoud is nu uitgesteld. "We hebben alleen het hoognodi ge aan het bad kunnen doen", ver telt Janssen. "Een deel van de werkzaamheden moesten we uit voeren op grond van de nieuwe wet waarin de zwembadhygiëne wordt geregeld. Zo zijn er meters geïnstalleerd waarmee bijvoor beeld de waterverversing wordt gemeten. In die nieuwe wet is alles aan normen gebonden". Janssen hoopt dat het noodzake lijke onderhoud later dit jaar als nog kan worden uitgevoerd. De enige mogelijkheid die de zwem baddirecteur daarvoor ziet is de pe riode tussen kerst en oud en nieuw. Dus dat zal straks overwer ken worden. Bruinbanken Normaal gesproken komen er op een dag met goed zwembadweer tussen de 3.000 en de 4.000 bezoe kers naar Het Waterbos. Nu trekt het binnenbad per dag ongeveer 350 zwemmers. "Een paar dagen geleden hebben we de toegangs prijzen gehalveerd", zegt Janssen. "We moeten toch wat doen om mensen te trekken. We hebben ook de sauna opengesteld en de bruin- banken. Ook daarvoor gelden nu halve prijzen. Een bezoekje aan de sauna kost nu 5,50. Normaal zijn de sauna en het zonnecentrum 's zo mers dicht". Onder de bezoekers die nu een baantje komen trekken in het bin nenbad bevinden zich veel toeris ten. Vooral Engelsen en Duitsers. "Tja, die mensen weten zo langza merhand ook niet meer wat ze moeten doen", zegt de zwembad- directeur, die eraan toevoegt dat hij onverdroten doorgaat met het maken van reclame voor zijn zwembad. "Ik ben dan wel in dienst van de gemeente, maar wat mijn werk aangaat voel ik me geen ambte naar. Ik benader mijn vak bedrijfs matig. Het is mijn taak om zoveel mogelijk bezoekers te trekken, dus daar doe ik mijn best voor. Van daar dat we met een grote stand op de Lakenfeesten in Leiden hebben gestaan en bij de wielerronde in Noordwijk. Wat dat soort dingen betreft denk ik erg zakelijk. Iedere bezoeker die we trekken is nu mee genomen". Hittegolf Ook al wordt het mooi weer de komende weken, het seizoen is voor de openluchtbaden niet meer te cpdden. "Al komt er een hitte golf van twee, drie weken, dat zet geen zoden meer aan de dijk", zegt Janssen. Hij wijst erop dat volgen de week de scholen weer begin nen. "De zwembaden moeten hun eigenlijk zien te maken in de maanden mei en juni. De erva ring leert dat zodra de scholen weer beginnen, er voor de zwem baden wat betreft individueel be zoek, nauwelijks meer iets te ver dienen is. Want dan is het vakantie geld op, veel kinderen gaan naar een nieuwe school en concentreren zich dèar op, het verengingsleven komt weer op gang. Kortom, na de schoolvakanties is het gedaan". Wat nog wel op het programma staat zijn de nationale zwemvier- daagse (van 24 tot en met 28 augus tus) en de jaarlijkse Sterrenslag. Dat laatste evenement, dat geba seerd is op het gelijknamige tv-pro- gramma en waarin regionale pro minenten het tegen elkaar opne men, wordt op 22 augustus gehou den. "Laten we hopen dat we dan beter weer hebben dan nu" zegt Janssen mismoedig. Overvol Ondanks de zwaar tegenvallende bezoekcijfers van het buitenbad, blijft Janssen optimistisch. "Het slechte bezoekerscijfer heeft na tuurlijk financiële consequenties. Maar wat het binnenbad betreft hebben we het komende wintersei zoen weer niet te klagen. Dat zit barstensvol van maandagochtend tot zaterdagavond". Vooral het zogeheten warmwa ter-programma is een succes. Elke donderdag wordt de kachel flink opgestookt om het water vrijdag op 32 graden te krijgen voor onder meer het babyzwemmen en ver schillende groepen therapeutisch zwemmen. Vrijdagochtend gaat de kachel uit, maar het water houdt langdurig een hoge temperatuur. Op zaterdag is het water nog 30 graden. Heel aantrekkelijk voor re creatie-zwemmers derhalve. Veel plezier-zwemmers hebben dat in middels ontdekt. Tot groot genoe gen van Janssen en zijn medewer kers natuurlijk. "Dan staan ze in de rij om binnen te komen". Eerder sluiten lijkt discotheek niet te deren ALPHEN AAN DEN RIJN - De discotheek Starlight in de Alphen- se Prins Hendrikstraat trekt mo menteel meer bezoekers dan ex ploitant N. Groen in 't Wout ver wachtte. 'Toen de Kroon hem half juli een aantal beperkingen opleg de, vreesde de Nieuwkoper de na delige effecten ervan. "Daarvan is nu nog geen sprake. We draaien goed. Gedeeltelijk komt dat na tuurlijk omdat steeds meer men sen terugkomen van vakantie. Ver der weet ik niet in hoeverre de be langstelling te maken heeft met de publiciteit die over deze disco is ge weest. We moeten maar afwachten hoe het straks in de winter is. Of er dan nog zo veel komen". De Kroon stelde de vorige maand vijftien bewoners in het ge lijk die tegen het afgeven door de gemeente van een hinderwetver gunning in beroep waren gegaan. De discotheek moest met ingang van het weekeinde van 25 en 26 juli twee uur eerder sluiten (om een uur 's nachts in plaats van om drie uur), concerten mochten niet meer worden gegeven, op straat moest toezicht worden gehouden op ver trekkende bezoekers en de be staande geluidbegrenzer moest worden vernieuwd. Dat laatste is de afgelopen week gebeurd. Het geluid is daardoor met drie decibel verminderd. Groen in 't Wout voelt evenwel niets voor het toezicht houden op vertrekkende bezoekers: "Twee jaar heb ik me daarmee bezigge houden. Dat doe ik nu niet meer. Dat is mijn zaak niet". Van proble men is volgens de Alphense politie overigens geen sprake. KATWIJK - Op het terrein van het Rijnlands Zeehospitium in Kat wijk is gisterrfiiddag een leeg staand paviljoen gedeeltelijk door brand verwoest. Volgens de brand weer is er voor enkele tienduizen den guldens schade aangericht. Het paviljoen werd door het Zee hospitium voornamelijk gebruikt als opslagplaats. De oorzaak van de brand is ver moedelijk spelen met vuur. Het ge bouwtje werd regelmatig door de jeugd bezocht. De Katwykse brandweer had het vuur binnen een kwartier onder controle. ALPHEN AAN DEN RIJN - Om dat een getuige zo attent was om het kentekennummer van de auto te noteren, konden de daders van een inbraak in Alphen vanmorgen snel worden opgespoord. Het ging om twee Hagenaars, die vanmor gen vroeg vijftien trainingspakken ontvreemdden uit een winkel in de Pieter Doelmanstraat. Door het in slaan van een ruit waren zij de zaak binnengekomen. De wagen werd later in Den Haag opgespoord. De bestuurder, van wie de naam overi gens bekend is by de politie, wist te ontkomen. Een bijrijder kon worden gearresteerd. De hele buit bevond zich nog in de auto. Sport in de regio gemist? KNIP UIT STUUR OP Postzegel niet nodig. Neem nu een abonnement en beslis zelf hoe u betaalt! De eersfe 2 weken krijgt u de krant natuurlijk gratis in de bus' Naam Straal Postcode Plaats Telefoon -(i v m controle bezorging) U kunt deze bon opsturen naar het Leidsch'Alphens Dagblad. Antwoordnummer 10050. LISSE - Voor het tweede achtereenvolgende jaar wordt in Lisse een buitenlandse week gehouden. Stond vorig jaar Engeland in het brandpunt van de belangstelling, nu is gekozen voor Frankrijk. Van donderdag 20 augus tus tot en met zondag 23 augustus staat in het bloembol lendorp 'Les quatre jours de Lisse' op het programma. "Frankrijk is niet zomaar geko zen, het is een vakantieland by uitstek en vele bollenstrekers zijn net terug uit Frankrijk. Wy willen de vakantiesfeer nog even vasthouden", vertellen Nel van der Zwet en Rob Beelen van het Toeristisch Overleg Lisse (TOL). door Kees van Kuilenburg Het TOL is organisator van de Franse week.- In het Toeristisch Overleg Lisse zijn de horeca, middenstand, de VW en de ge meente Lisse vertegenwoordigd. Van der Zwet is secretaresse van de organisatie en Beelen is afge vaardigde van de Lissese VW. Ofschoon de Engelse week vo rig jaar naar het idee van de orga nisatoren best geslaagd was te noemen, hadden zij de indruk dat veel Lissenaren er meer van hadden verwacht. "Ik heb op straat weinig van een Engelse week gemerkt hoorden wij nog wel eens", aldus Van der Zwet. Om dat te voorkomen blijft het vier dagen durende programma dit jaar beperkt tot het centrum Lisse. Regenbui Maar ook het slechte weer speelde de organisatie vorig jaar parten. "Een Schotse band trad op in het centrum van het dorp, terwyl er op dat moment een enorme bui regen naar beneden kwam. Al het publiek was ver dwenen, maar de Schotten lie pen vrolijk en dapper door", haalt Beelen als voorbeeld aan. "Maar de regen bleef helaas niet tot dat ene optreden beperkt". Met de organisatie van de Franse week wil het TOL in de vakantieperiode wat meer leven in de Lissese brouwerij brengen. "Ook vorig jaar, terwijl het slecht weer was, stonden bepaalde acti viteiten sterk in de belangstel ling. Niet alleen bij inwoners van Lisse, maar ook bij mensen uit de nabuurgemeenten en zelfs van buiten de streek", vertellen beide inwoners van het bloem bollendorp. Ook dit jaar hebben de organi satoren de indruk dat hun in spanningen vruchten afwerpen. Zo heeft de directie van bejaar dencentrum Berkhout al laten weten gedurende de vier dagen ook enkele activiteiten die met Frankrijk te maken hebben, in het tehuis te zullen organiseren. "Dergelijke initiatieven van de burgerij vinden we prachtig en geven we graag onze steun", al dus Van der Zwet. "We hoopten er eigenlijk al een beetje op en nu er een schaap over de dam is vol gen er ongetwijfeld veel meer. Vooral ook omdat we het plan hebben om de Franse week elk jaar op het programma te zet ten". Wijnproeven Het feestprogramma wordt donderdag 20 augustus om 17.00 uur door burgemeester G.J. van der Kroft geopend met het hijsen der Zwet en Rob Beelen: van een Franse vlag op het Vier kant. Een kwartier later begint op datzelfde Vierkant een wijn proeverij. Om 19.00 uur staat een estafette en prestatieloop op het programma. Ter gelegenheid van het atletiekgebeuren wordt de Heereweg voor het verkeer af gesloten. Het donderdag-pro gramma wordt besloten met een playback- en soundmixshow op 'Frankrijk is niet zomaar gekozen". een podium op het pleintje op de hoek van de Kanaalstraat en de Meer- en Houtstraat. Liefheb bers kunnen zich telefonisch aanmelden onder de nummers 02521-10993 en 02521-12950. De Sassenheimse jeu de bou- les-vereniging 'De Vaste Voet' demonstreert vrijdagavond om 19.00 uur op het parkeerterrein op het Vierkant hoe dit van oor sprong Franse spel moet worden gespeeld. Op datzelfde aan- vangsuur begint in samenwer king met de ren- en toervererii- ging 'De Bollenstreek' een wie lerronde in estafettevorm. Daar aan doen onder meer teams" mee die bestaan uit winkeliers met za ken in het bloembollendorp. Eer der op de dag krijgen de oudere Lisse een thé-com- plèt aangeboden in het Diensten centrum aan de Eikenlaan. Franse auto's Een show van oude Franse au to's begint zaterdagmorgen om 11.00 uur in de Kanaalstraat. De organisatie heeft hiervoor een vereniging van liefhebbers van oude automobielen benaderd die ter gelegenheid van het evene ment in Lisse met enkele zeer fraaie exemplaren naar het bloembollendorp komt. Als te genhanger van dit stukje nostal gie wordt tegelijkertijd een show van de nieuwste modellen van Franse automerken gehouden. Vanaf tien uur is er die dag in de Kanaalstraat een markt. Op diverse locaties in het cen trum van de bloembollenge meente treden die zaterdag mu zikanten op. Ook zyn er mode shows met de nieuwste njyaars- kleding. In de avonduren is er in een aantal Lissese etablissemen ten een Franse avond. De 'Franse vierdaagse' wordt zondagmid dag om drie uur besloten in de concertzaal van de muziekschool aan de Heereweg. Roelof Kui pers (accordeon) en Diana Vre- denburg (gitaar) verzorgen dan een programma van licht klas siek Frans werk. De toegangs prijs bedraagt vijf gulden voor volwassenen, terwijl kinderen voor niets naar binnen kunnen. Ook de bibliotheek aan de Nassaustraat schenkt tijdens de vierdaagse aandacht aan Frank rijk. Er is een tentoonstelling van Franse boeken. Die expostie is te bekijken gedurende de ope ningstijden van de 'bieb'. Gedu rende de dagen dat de 'vierdaag se' in Lisse wordt gehouden zul len ook de etalages van de winke liers op Franse wijze worden in gericht. Burgemeester verbaasd over nietigverklaring ontslag ALPHEN AAN DEN RIJN - Over de nietigverklaring van het ontslag van het voormalige hoofd werkverband van de sociale werkvoorziening Alphen (SWA), L. van Velzen, wordt begin september overleg gepleegd. Dat liet burgemeester M. Paats, die zaterdag is terug gekomen van vakantie en vanaf vandaag weer 'in functie' is, gisteren weten. "Onze advi seur, mr. van Eijck, en Van Velzen zijn op dit moment beiden op vakantie. Als zij terug zyn, kunnen we rond de tafel gaan zitten en de kwestie bespreken". Van Velzen werd in 1983 door de gemeente Alphen 'eervol ontsla gen', na in 1981 al op non-actief te zyn gesteld. Het zelfstandig wor den van de SWA in 1984 werd door de gemeente aangegrepen om Van Velzen op juridische grond te ont slaan. De Centrale Raad van Be roep stelde echter dat een reorgani satie niet als reden voor ontslag mag dienen en heeft het besluit van de gemeente Alphen nietig verklaard. Paats verbaast zich over die uit spraak: "Wij hebben destijds ui terst zorgvuldig gehandeld. We hebben de ambtenarenrechter en een goed adviesbureau ingescha keld. De ambtenarenrechter heeft ons in het gelijk gesteld. Ik begrijp dit niet. De Centrale Raad van Be roep voert aan dat het verschil tus sen de ene en de andere functie niet groot genoeg was om Van Vel zen daarvoor te ontslaan. In onze ogen was wel degelijk sprake van een heel andere situatie". "Volgens de raad had Van Vel zen wel in zyn nieuwe baan kun nen groeien. Wij waren echter van mening dat het directeurschap te zwaar voor hem zou zijn. Van Vel zen had al problemen. Alle be drijfsleiders hadden het vertrou wen in hem opgezegd. We moesten daarom wat doen. In zo'n geval gaat het belang van de sociale werkvoorziening en de vele hon derden mensen die daar werken boven individuele belangen". Paats was de gemeentelijke ver tegenwoordiger tijdens de behan deling van het hoger beroep. In een interview stelde Van Velzen on langs dat hij de burgemeester met allerlei feiten cn bewijsstukken om de oren sloeg. "Ik heb daar niets van gemerkt. Van Velzen beschul digt de gemeente ook van leugens, maar dat is niet onze manier van werken", aldus Paats. Formeel heeft de SWA nu twee directeuren: Van Velzen en Huyers. Van Velzen is thans hoofd van de afdeling commercie bij de sociale werkvoorziening in Gouda., Voor zijn vakantie liet hij weten 'voorlopig geen schadeclaim in te dienen, maar verdere stappen van B en W af te wachten. Paats: "Het zal afhangen van het gesprek in september wat er gaat gebeuren. Van Velzen heeft nu een wacht geldregeling en een inkomen in Gouda. Het geld dat hij in die func tie minder verdient dan hij bij de SWA zou hebben gekregen, wordt door die regeling aangevuld. Over het gesprek in september kan ik verder niets zeggen. Daarvoor is de zaak te ingewikkeld. Ik weet alleen dat we de huidige directeur (J. Huyers, red.) houden". i, Flora's Bloemenpracht c i Zee, trok zowel 's middags als 's avonds zeer veel publiek. (foto Dick Hogewoning) KATWIJK - Het 23-ste Katwijkse corso - Flora's Bloemenpracht aan Zee, is een groot succes geworden. Het publiek stond zowel 's mid dags als 's avonds rijendik langs de route. Volgens directeur K. Ver- plancke van de Katwijkse VW waren de matige weersomstandig heden daar debet aan. "Het was geen strandweer, dus kun je zeg gen: prima corso-weer". De corsostoet telde behalve drie flinke praalwagens een groot aan tal met bloemen versierde luxe wa gens. De praalwagens waren gele verd door de Rijnsburgse veiling Flora, de VW en de gemeente Kat wijk,en door de jubilerende groen teveiling in Katwijk aan den Rijn. De luxe wagens werden gespon sord door een groot aantal Kat wijkse bedrijven.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 8