Kamer wil nieuw overleg ambtenaren De Koning wacht hard gesprek op Antillen Scheepsbouw praat over samenwerking Partij hasj verborgen in lading triplexhout Borden uit Titanic tentoongesteld Geldgebrek brengt eilanden steeds meer in verlegenheid MAANDAG 10 AUGUSTUS 1987 Na 'brandbrief betrokken bonden DEN HAAG (GPD) - Een meerderheid van de Tweede Kamer - WD en PvdA - vindt dat minister Van Dijk en de ambtenarencentrales weer rond de tafel moeten gaan zitten op ba sis van een bindend advies van de commissie-Albeda. Dat blijkt uit reacties van de partij en op de 'brandbrief die drie van de vier centrales aan de Kamer hebben gestuurd. In de brief hebben de bonden hun standpunt over het overleg rond de arbeidsvoorwaarden van de ambtenaren nog eens verduidelijkt. TILBURG (ANP) - De versprei ding van een grote hoeveelheid valse briefjes van honderd in Ne derland en in het Vlaamse deel van België, wordt georganiseerd vanuit nauw met elkaar samenwerkende woonwagencentra. De falsificaties worden vanuit de woonwagencen tra verspreid over het gehele land en in café's met tientallen tegelijk verkocht voor gemiddeld 40 tot 50 gulden per stuk. Van daaruit vinden ze, vaak op nieuw via horecabedrijven hun weg in het legale geldverkeer tot ze meestal bij een bank als vals wor den herkend. Dat heeft een woord voerder van de rijkspolitie desge vraagd meegedeeld. Valse honderdjes verspreid vanuit woonwagencentra Sinds in april de valse biljetten overal in het land op grote schaal zijn opgedoken, houdt een speciaal "snippenteam" van de politie zich met de valsmunterij bezig. Tot nu toe werden 2.000 valse biljetten achterhaald, waarvan de helft in Amsterdam. De politie hield tot dusverre 250 personen aan die al len meerdere valse snippen in hun bezit hadden. Onder hen een man uit het Brabantse Oss bij wie 400 valse honderdjes werden gevon den. Ondanks deze activeiten heeft de politie nog steeds geen idee om hoeveel biljetten het in totaal zou kunnen faan of waar deze werden óf nog steeds worden gedrukt. Vol gens de politiewoordvoerder gaat het om goede falsificaties. "Ze zijn pas van echte te onderscheiden als er een echt biljet wordt naastge- legd". De kenmerken van de valse biljetten zijn: iets fletser van kleur, geen watermerk, een andere "klank" van het papier en het ont breken van een reliëf. Het overleg tussen de bewindsman en de bonden liep vorige maand vast. Daarna besloot minister Van Dijk tot woede van de bonden een zijdig de arbeidsvoorwaarden vast te stellen, wat in hoofdzaak inhield dat hij de vut-gerechtigde leeftijd voor ambtenaren tot 1990 van 61 naar 60 jaar wil terugbrengen. De ambtenarenbonden hebben afgelopen vrijdag bij de Kamer in een brief krachtig geprotesteerd te gen de manier waarop Van Dijk te werk gaat en arbeidsvoorwaarden voor '87 en '88 wil opleggen die nooit eerder zijn besproken. PvdA en WD kunnen begrip opbrengen voor het standpunt van de ambte- De WD'er Nijhuis zei gisteren voor de NCRV-radio dat er nauwe lijks overleg met de bonden is ge weest over hoe de beschikbare gel den (795 miljoen voor dit en vol gend jaar) besteed gaan worden. Als er een andere vut-regeling moet komen, zou daar volgens de WD-woordvoerder extra geld voor moeten worden vrijgemaakt. Hij denkt daarbij aan een regeling voor de komende 3 jaar. Ook Alders (PvdA) heeft begrip voor de 'brandbrief van de ambte naren. Hij vindt ook dat de bonden niet echt hebben kunnen meepra ten over de besteding van het be schikbare geld. Hij noemt het on aanvaardbaar dat minister Van Dijk de arbeidsvoorwaarden voor de komende jaren wil dicteren. Al leen een bindende arbitrage door de commissie-Albeda zal nieuw overleg tussen de partijen weer op gang kunnen brengen. Minister Van Dijk moet, behalve streven naar vermindering van de werk loosheid (verlaging vut-leeftijd), Schipholtunnel DEN HAAG (ANP) - De oostelijke buis van de Schipholtunnel is sinds gisteren weer gedeeltelijk vrijgegeven voor het verkeer. In de beide buizen kan het verkeer nu voorlopig beschikken over twee maal drie rijstroken. De werkzaam heden in de oostelijke buis zijn voorspoedig voorlopen. De uitbreiding naar vier rijstro ken is echter nog niet helemaal klaar, er wordt nog gewerkt aan het signalerings- en beveiligingssys teem, waardoor Rijkswaterstaat vooral 's nachts en in het weekein de van 15 en 22 augustus nog stremmingen verwacht om de werkzaamheden te beëindigen. HAARLEM (ANP) - De douanerecherche heeft afgelopen vrijdag in sa menwerking met de gemeentepolitie van Haarlem beslag gelegd op een partij hasj met een gewicht van 350 tot 450 kilogram en een maximale waarde van ruim een miljoen gulden. De hasj zat verstopt in een lading triplexhout, die per vrachtwagen vanuit Rotterdam naar Haarlem werd vervoerd. In het Haarlemse industriegebied Waarderpolder onderschepte de politie de lading en werden drie verdachten gearresteerd. De douanerecherche kwam de partij hasj op het spoor in het havenge bied van Rotterdam. Rechercheurs achtervolgden daarop de wagen en schakelden bij aankomst in Haarlem de hulp in van de gemeentepolitie, die de aanhouding verrichtte. De partij hasj zat verstopt in platen triplex die speciaal voor dat doel waren uitgehold. De politie heeft de lading, die was verdeeld over 15 palets, voor onderzoek overgebracht naar het bureau. Het is de politie niet bekend voor wie de lading hasj was bedoeld. Ook de herkomst van de partij is onbekend. óók oog hebben voor de inkomens van de 'bestaande' ambtenaren, meent Alders. Het CDA is tegen advisering door de commissie-Albeda en steunt het beleid van de CDA-mi- nister. Onmiddellijk na de vakantie moet de kwestie van de ^ut-verla- ging in het parlement worden be handeld, aldus CDA-Kamerlid Paulis, anders is invoering van de maatregel per 1 jauari 1988 niet eens meer mogelijk. Om tot een 'es sentiële' vermindering van de werkloosheid te komen, acht hij toepassing van de maatregel gedu rende één jaar voldoende. De protesterende ambtenaren- centrales - de ambtenarenbonden van FNV en CNV én het onafhan kelijke Ambtenarencentrum - ver wijzen de vut-plannen van de mi nister naar de prullenbak. De plan nen houden in dat de ambtenaren zouden moeten meebetalen aan nieuwe banen, terwijl tegelijkertijd het ambtenarenapparaat wordt af geslankt. Knokploeg in Zeeland speelt eigen rechter BROUWERSHAVEN (ANP) - Een vrijwilligers-knokploeg van zo'n 20 tot 30 man uit Renesse en Brou wershaven heeft gisteren in Brou wershaven eigen rechter gespeeld en is met een groep rumoerige dis cogangers op de vuist gegaan. Bij de hardhandige knokpartij vielen diverse gewonden. De rijkspolitie heeft een van de leden van de knokploeg aangehouden. De ko mende dagen worden meer arresta ties verwacht. Burgemeester Slabbekoorn van Brouwershaven heeft nog persoon lijk geprobeerd om de knokploeg tegen te houden. De mannen wa ren volgens de politie gewapend met wurgstokken, knuppels, ijze ren staven en stokken. Volgens de burgemeester veroorzaken jonge discobezoekers na sluiting van de disco al jarenlang grote overlast voor de omwonenden. De onderbe- mande politie van Schouwen-Dui- veland kan de situatie volgens Sla bbekoorn zeker in de zomer niet meer aan. De burgemeester zei al jaren te vrezen dat de zaak niet meer in de hand te houden zou zijn en dat steeds meer mensen eigen rechter zullen gaan spelen. "Wij hebben op Schouwen-Duiveland al jaren bij justitie gesmeekt om meer politie mensen, maar men laat ons in de kou staan", aldus Slabbekoorn. Het inwonertal van Schouwen- Duiveland verdriedubbelt in de zo mer tot 80.000 tot 100.000 mensen. Toch telt het rijkspolitiekorps maar 38 mensen. Deze knokpartij toont duidelijk aan dat het zo niet langer kan, aldus Slabbekoorn. Antiquair Bakker met zijn Titanic-borden. WD wil verlichting van lasten DEN HAAG (GPD) - De WD vindt dat het kabinet nog deze maand extra maatregelen voor de bestrijding van de werkloosheid moet nemen. De liberalen denken daarbij aan verlichting van de las tendruk voor de lagere- en midden inkomens. Het plan moet worden ingebracht in de besprekingen van het kabinet over de begroting van 1988 in de loop van deze maand. Dit heeft WD-fractieleider Voorhoeve gisteren voor de AVRO-radio gezegd. Bedrijven en burgers met inkomens tot onge veer 60.000 gulden bruto per jaar zouden van de verlichting moeten profiteren. Volgens Voorhoeve heeft een dergelijke maatregel een gunstig effect op de werkgelegen heid. Naar het oordeel van Voorhoeve kan zijn plan vooral positief wer ken op de positie van arbeidsinten sieve bedrijven, zoals het midden- en kleinbedrijf. Een financiële on derbouwing van zijn voorstel wil hij pas geven als CD A-leider Bert de Vries zijn visie op het plan van de coalitiepartner heeft gegeven. Zowel CDA als PvdA hebben ech ter gereserveerd gereageerd. Zij willen eerst de begrotingsbespre kingen van het kabinet afwachten. In het onlangs gepubliceerde OESO-rapport over Nederland (OESO is de organisatie van be langrijkste industrielanden) wordt gewezen op de te hoge lastendruk in ons land, die remmend werkt op de groei van het midden- en klein bedrijf en op de werkgelegenheid. Voorhoeve ontleent voor zijn plan dan ook steun aan dit rapport. Om dat de economische ooruitzichten slechter zijn dan voorzien, zou met de uitvoering van het WD-plan al deze zomer moeten worden begon- MAASTRICHT (ANP) - De etalage van een antiquariaat aan de Bosch straat in Maastricht trok gisteren duizenden belangstellenden. Tus sen tien en vijf uur kwamen ten minste 15.000 mensen een kijkje nemen, aldus eigenaar Bakker. Trekpleisters waren vier eetborden van keramiek die onlangs werden opgehaald uit het wrak van het le gendarische schip de Titanic, dat in 1912 op open zee nabij New Foundland verging. Bij hoge uitzondering kreeg Bak ker toestemmine om de zaterdae vanuit Amerika naar Parijs overge vlogen borden een dag lang te mo gen exposeren. Zondagavond moesten ze weer naar Parijs wor den teruggebracht. Die toestem ming was bedoeld als geste ten op zichte van de Maastrichtse anti quair, omdat het Parijse laborato rium waar de borden nader wor den onderzocht, gebruik maakt van een conserveringsprocédé dat Bakker in 1980 heeft ontdekt. Hij was toen nog werkzaam in een che misch bedrijf in België. Op zijn procédé heeft hij octrooi verkre gen. "Ik ben er niet rijk van geworden en daarom vind ik het heel bijzon der dat ik verlof heb gekregen om de Titanic-borden te mogen expo seren. Beslist een unicum", zo stel de hij vast. Tijdens de duur van de expositie en het vervoer van en naar Parijs waren de borden voor elk 40.000 gulden verzekerd. Zij da teren uit 1911 en hebben meer dan 3.800 meter onder water gelegen sinds de ramp met de Titanic waar bij 1.500 passagiers zijn omgeko- Nieuwe regeling adoptie Hagenaar na botsing met tram overleden DEN HAAG (ANP) - De 39-jarige Hagenaar H. Bajnath is in de nacht van zaterdag op zondag in zijn woonplaats om het leven ge komen. Hij kwam met een ken nis in diens auto van een multi cultureel festival in het HaaSse Zuiderpark. Onderweg werd Ba jnath misselijk en op een gege ven moment stapte hij uit om over te geven. Hij deed dat,met zijn hoofd gebogen over het hek je dat de rijbaan daar van de tr ambaan scheidt. Er kwam juist een tram aan en Bajnath werd aan het hoofd geraakt. Hij brak zijn nek en overleed ter plaatse. De 36-jarige trambestuurder dacht dat hij slechts een tak had geraakt en hoorde pas later wat er gebeurd was, aldus de politie. DEN HAAG (GPD) - Een aantal Nederlandse scheepsbouwwerven is serieus aan het praten over nau we samenwerking bij het verwer ven van orders. Volgens voorzitter Ter Hart van de Centrale Bond van Scheepsbouwmeesters in Neder land, Cebosine, wordt er gespro ken over samenwerking in drie "clusters" van werven, die drie kwart van de huidige produktieca- paciteit in de civiele scheepsbouw voor hun rekening nemen. Met welke werven wordt onderhan deld, wilde ir. W. J. ter Hart niet zeggen. De' Nederlandse scheepsnieuw- bouw verkeert al jaren in een crisis. Bijna maandelijks moet een van de werven de poorten weer sluiten, terwijl er in West-Europa sprake is van enige opleving van de orders. Volgens Ter Hart is er zeker geen sprake van achterstand in techno logie of efficiëntie van de Neder landse werven. Integendeel, de Nederlandse werven kunnen goedkoper bou wen dan de belangrijkste Europese concurrenten. Maar die krijgen wel veel meer steun van hun overhe den. Sinds het RSV-drama heeft de Nederlandse overheid zich zeer te rughoudend opgesteld bij het ver lenen van steun aan werven. Wel heeft minister De Korte (economi sche zaken) in juni het steunbedrag voor grotere schepen verhoogd van maximaal 14 naar maximaal 19 procent van de orderprijs. Volgens Ter Hart is dat echter nog steeds te weinig in vergelijking met maxima van 39 procent in de ons omringen de landen. DEN HAAG (ANP) - Minister Kort hals Altes (justitie) heeft bij de Tweede Kamer een wetsvoorstel ingediend met regels voor de adop tie van buitenlandse pleegkinde ren. In het voorstel is onder meer de opzet van een vergunningstelsel vastgelegd voor bemiddelaars bij de adoptie. Volgens het ministerie zijn de ei sen voor het verkrijgen van toe stemming voor adoptie in overeen stemming gebracht met de prak tijk en is de te doorlopen procedure aangepast. De wet noemt verder de eisen waaraan moet zijn voldaan voor het adopteren van een kind uit het buitenland, alsmede de rechten en verplichtingen die de opneming voor de betrokken par tijen meebrengt. Het wetsvoorstel regelt ook de verschillende vormen van toezicht en controle op de binnenkomst van een buitenlands pleegkind, de acti viteiten van de vergunninghouders en op de algemene voorlichting die wordt gegeven. PLO (GPD) - Ghazi Khoury, de di recteur van het PLO-kantoor in Den Haag, is gisteren na een korte ziekte overleden. Khoury, beter be kend als Abu-Feisal, is 53 jaar ge worden. Morgen wordt in de Ame rikaans-Protestantse kerk in Den Haag een herdenkingsdienst ge houden. Khoury leidde het PLO- kantoor in Den Haag sinds 1984. Over een eventuele opvolger is nog niets bekend. In Hei en Boeicop werd afgelopen zaterdag een door de politie onder schepte container uitgeladen met wisky-dozen waarin hasj zat verstopt. De partij heeft een straatwaarde van 20 tot 26 miljoen gulden. De hasj is vandaag vernietigd. (foio anp» Frits van der Poel overleden LOENEN A/D VECHT (ANP) - In zijn woning te Loenen aan de Vecht is gisteren de journalist Frits van der Poel, politiek redacteur van Het Vrije Volk, op 55-jarige leeftijd overleden. Hij werd getrof fen door een hersenbloeding. Van der Poel, vader van vier kin deren, trad na een (niet-afgemaak- te) studie Nederlands halverwege de jaren '50 als leerling-journalist in dienst van het Brabants Nieuws blad. Enige jaren later werd hij voor de Unitas-combinatie (onder meer Het Binnenhof) radio-televi- sieredacteur te Hilversum. Op 1 oktober 1962 werd hij re dacteur van KRO's Brandpunt. Ruim vijfjaar werkte hij voor deze actualiteitenrubriek. In 1968 kreeg Van der Poel bij de KRO zijn eigen talkshow, getiteld "Frits van der Poel laat de mensen praten". Na vier afleveringen van deze show werd hij in oktober 1968 op staan de voet ontslagen door de KRO, die toen werd geleid door mr. H. van Doorn, de latere PPR-minister van CRM. Dat ontslag veroorzaakte veel deining in de omroepwereld. Uitla tingen van Van der Poel over prof. Plate en prinses Christina, alsmede een interview met Phil Bloom zou den de oorzaak van het ontslag zijn geweest. Insiders meenden echter toen al dat Van der Poel in feite het slachtoffer was geworden van een machtsstrijd tussen progressieve en behoudende stromingen in de KRO. Mede door zijn opvallende stem was hij een aparte verschijning op het beeldscherm. Met opvallend weinig woorden wist hij een maxi male hoeveelheid informatie over te brengen. Oud-collega's bij de KRO noemden het kenmerkend voor Van der Poel dat hij op het scherm altijd zichzelf was en geen presentator-rol speelde. Op 1 januari 1969 trad Frits van der Poel in dienst van Het Vrije Volk. Hij werd aangesteld als poli tiek redacteur en bleef dat tot de dag van zijn overlijden. WILLEMSTAD (ANP) - Nederland stelt voorlopig geen extra financië le hulp beschikbaar om de Antil liaanse en Curacaose begrotingen in 1988 sluitend te maken. Dit zal minister De Koning, belast met Nederlands-Antilliaanse en Aru baanse zaken, deze week de Antil liaanse regering duidelijk maken. Een verzoek om begrotingssteun van 500 miljoen gulden werd door ,De Koning niet voorgelegd aan de Nederlandse ministerraad. De An tillen zullen voorlopig hun eigen boontjes moeten zien te doppen. De Nederlandse bewindsman kan dan ook rekenen op een "warm onthaal" en een aantal har de gesprekken met de Antilliaanse regering en het bestuurscollege van Curacao, wanneer hij morgen in Willemstad aankomt voor het halfjaarlijkse overleg over de be steding van ontwikkelingsgelden. Een voorproefje van de Antilliaan se houding kreeg De Koning al toen minister-president Don Marti na schriftelijk zijn beklag deed bij zijn ambtgenoot Lubbers. Martina schreef in een harde brief "in hoge mate verbaasd en ontstemd" te zijn over de "negatieve reactie" van De Koning. De argumenten die De Koning heeft aangevoerd om het Antil liaanse verzoek tot begrotings steun af te wijzen hebben veel wre vel gewekt in Willemstad. Vooral de argumenten van De Koning als zou het verzoek te laat zijn inge diend en onvoldoende toegelicht, hebben de Antilliaanse autoritei ten boos gemaakt. "Flauwe kul, weer zo'n typisch Nederlandse streek", zegt Lucille Wout, de Curacaose gedeputeerde voor financiën en partijgenoot van Don Martina. Er wordt sinds okto ber 1986 over begrotingssteun ge sproken, zo brengt premier Marti na in zijn brief aan Lubbers in her innering. De Koning, aldus Marti na, vond het zelfs "overbodig" een Antilliaanse delegatie in Den Haag het verzoek te laten toelichten, om dat het al voldoende duidelijk was. Ongunstig Iets meer begrip kan men aan Antilliaanse kant opbrengen voor het argument van De Koning dat het verzoek om begrotingssteun "op een ongunstig moment" in Den Haag arriveerde. Het Neder landse kabinet stond op het ogen blik dat het Antilliaanse verzoek schriftelijk werd ingediend onder grote druk, omdat het moest be slissen over extra bezuinigingen van enkele miljarden. De minister achtte het in die om standigheden volstrekt zinloos om bij zijn collega van financiën aan te kloppen om een extra bedrag van 500 miljoen, zo valt te beluisteren in ambtelijke kring. Temeer daar de begroting voor de Antillen en Aruba als vrijwel enige buiten de bezuinigingsoperaties viel. Tijdens zijn gesprekken op de Antillen zal De Koning naast dit ar gument vermoedelijk ook wijzen op het uitblijven van concrete maatregelen om de Antilliaanse overheid te saneren. Na een aan vankelijk goede start vorig jaar zijn pijnlijke maatregelen uitgebleven, na de voor de zittende regerings coalitie teleurstellende verkie zingsuitslag in april. Het ontslag van 1000 ambtenaren eerder dit jaar werd door de kiezers niet be loond met een duidelijke overwin ning en de regeringspartijen stop ten de saneringsmaatregelen even in de ijskast. Maar de afgelopen week kondig de zowel de centrale regering als het eilandsbestuur van Curacao nieuwe maatregelen aan. Curacao zal 200 miljoen Antilliaanse gul dens (circa 240 miljoen Nederland se guldens) in zijn begroting moe ten snijden om deze sluitend te krijgen, de centrale regering moet een tekort van ongeveer 40 miljoen Antilliaanse guldens (circa 50 mil joen Nederlandse guldens) zien weg te werken en het ambtenaren- bestand zal verder worden ver kleind. In totaal zal de komende ja ren circa 4000 man overheidsperso neel - een derde van het ambtena- renbestand - moeten afvloeien. Rampenfonds De Koning zal op den duur niet kunnen ontkomen aan het verle nen aan extra steun voor de Antil len, zo wordt in Willemstad ver wacht. "Als Aruba begrotings steun heeft gekregen toen de Lago- raffinaderij in 1985 sloot, waarom wij dan niet zegt premier Marti na. De economische situatie op de Antillen en vooral op Curacao is minstens zo ernstig, meent hij. Martina wijst dan op de teruglo pende inkomsten uit de financiële offshore, het wegvallen van de winstbelastingen van Shell nadat dit concern zich in 1985 terugtrok van het eiland en de massale ont slagen bij de Antilliaanse lucht vaartmaatschappij ALM en het Cu racaose droogdok CDM. Toch zal het De Koning niet ge makkelijk vallen extra gelden voor de Antillen los te peuteren bij zijn collega Ruding van financiën. Aru ba kreeg zijn begrotingssteun (100 miljoen) pas nadat het Interhatio- nale Monetaire Fonds (IMF) - on der het toeziende oog van finan ciën in Den Haag - een fors sane ringsplan opstelde èn door een truc van De Koning. De Neder- minister De Koning (foto anp» landse bewindsman slaagde er in 1985 in zijn ambtgenoot van ont wikkelingssamenwerking zover te krijgen een deel van de extra hulp aan Aruba te betalen uit een "ram penfonds" van het ministerie van buitenlandse zaken. De beslissing om gelden uit het rampenfonds naar Aruba te sluizen wekte grote woede bij de Tweede Kamer, die de betrokken bewinds lieden via een motie hard op de vingers tikte. Een zelfde weg om extra gelden naar de Antillen te sturen is daarmee definitief afge sneden. Begrotingssteun zal daar om ergens uit de rijksbegroting moeten worden gehaald. De Antil len zullen met andere woorden een pakket maatregelen moeten uit voeren dat de goedkeuring kan wegdragen van minister Ruding. Bovendien, zo heeft De Koning eerder al laten weten, eventuele steun zal pas halverwege de sane ringsoperatie worden verstrekt. "De Antillen zijn eerst verantwoor delijke voor hun eigen economi sche situatie", aldus De Koning. Het enige alternatief voor de An tillen om op de korte termijn hun tekorten weg te werken is gebruik te maken van een gedeelte van de ontwikkelingsgelden die nu staan op de begroting van Antilliaanse zaken. Een stap waar De Koning onder de huidige omstandigheden waarschijnlijk mee zal kunnen le ven, zij het moeizaam. De minister heeft steeds gezegd dat het aan wenden van de ontwikkelingsgel den om begrotingstekorten te dek ken in strijd is met het Nederland se standpunt. "Ontwikkelingsgelden dienen te worden gebruikt voor de opbouw en versteviging van de Antilliaanse economie", aldus De Koning. Een compromis, zo wordt verwacht, zal wellicht kunnen worden gevonden als de gelden worden gebruikt voor zogenaamde "werkgelegen- heidsprojekten". De besprekingen in Willemstad zullen er niet minder hard om toe gaan. De korte samenvatting van een ambtenaar is wellicht illustra tief voor de knoop die De Koning en de Antillen samen moeten zien te ontwarren. "De Antillen kam pen met tekorten die zij op eigen kracht niet kunnen wegwerken. Hulp van buiten is nodig. De hulp gever, minister De Koning, bezit vrijwel geen manoeuvreerruimte. De Antillen trekken aan hem om meer hulp, de Tweede Kamer heeft zijn handen gebonden door een motie en Ruding vraagt hem vrien delijk doch dringend voorlopig zijn mond te houden als het gaat om extra geld".

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 3