te vullen gat achter UVS niet langs RCL Willaarts laat niet Twee treffers Gullit Montpellier verrast 'KNVB, zeg 's A tegen Van Hanegem' League sterker dan rest van de wereld PAGINA 12 SPORT MAANDAG 10 AUGUSTUS 1987 MILAAN (GPD/ANP/Rtr) - Nadat Marco van Basten eerder in de oefencampagne van AC Milan reeds tot scoren was gekomen, was het zaterdagavond de beurt aan Ruud Gullit. De ex-PSV'er, die ruim een week kampte met een spierblessure, scoorde tegen derdeklasser Reg- giani de laatste twee doelpunten. AC Milan won met 3-1; Bortolazzi opende de score. Aanstaande woensdag verlaat AC Milan het trainingskamp Mila- nello om 's avonds in het stadion San Siro een laatste zware test te ondergaan. Tegen Real Sociedad treedt AC Milan dan aan met de formatie waarmee de ploeg op 23 augustus thuis begint aan de serie van vijf wedstrijden voor de Italiaanse beker. De eerste tegenstander in die bekerronde is Bari. Het competitiedebuut van René van werkgever Xamax Neuchatel is verre van aanvaller van het Nederlands ellftal werd c van het thuisduel tegen Luzern gewisseld speler scoorde niet in de wedstrijd, waari; door treffers van Ryf en Perret met 2-1 won trainer Gress als centrale spits gebruikt. der Gijp bij zijn nieuwe overtuigend geweest. De :en kwartier voor het eind De door PSV verkochte n de Zwitserse kampioen i. Van der Gijp wordt door Het voetbalelftal van Italiaanse parlementariërs dacht dat alle zorgen voorbij waren, toen de vroegere voetbalster Gianni Rivera deze zomer in de volksvertegenwoordioging werd gekozen. Een ver gissing, want Rivera weigert ook maar één bal te trappen met zijn collega's, die in het najaar "zware" duels moeten afwerken tegen West-Duitsland en Oostenrijk. "Ik ben in 1979 met voetbal gestopt en die beslissing is definitief, was het commentaar van de 43-jarige Rivera, die voor AC Milan uitkwam en vier WK-eindronden afwerkte. MÜNCHEN (ANP) - Hambur ger SV heeft zaterdag voor de eerste maal het ontslag van doelman Stein bezuurd. De topontmoeting van de beker winnaar tegen kampioen Bayern werd in München een regelrechte afgang. De neder laag met 6-0 kon vooral worden toegeschreven aan de nieuwe doelman Mladen Pralija. Deze Joegoslaaf stond zo te klungelen tussen de palen, dat de gehele Hamburgse achter lijn evenzeer een zwakke beurt maakte. Bayern hoefde be paald niet in grootse vorm te zijn om voortdurend vrije door gang te hebben. Matthaus (25e minuut), Wegmann (45e) Rum- mennigge (54e), Wohlfarth (79e), Wegmann (84e) en Mat thaus (87e) hielden het bij zes treffers. De 63.000 toeschou wers in het Olympisch stadion hadden een plezierige middag. Arie Haan koos voor de eer ste uitwedstrijd van Vfb Stutt gart voor de dubbele 0-optie. De enige Nederlandse trainer in de Bundesliga heeft in de voorbereiding zijn spelers de buitenspelval leren hanteren. De aanvallers van 1FC Nürn- HSV legt de rode loper uit voor Bayern berg werden er gek mee ge speeld. Toch kreeg de thuis club drie kansen, die hopeloos werden gemist. De beste was voor Dusend. De spits ontweek de buitenspelval en verscheen alleen voor Immel. De doelman had kennelijk een schrikeffect op Dusend, want hij miste jam merlijk. Aan de andere kant werd een afstandsschot van Klinsmann door doelman Köp- ke tegen de paal getikt. Arie Haan was in zijn nopjes met de 0-0. „Uit is elk punt meegeno men. We zijn nog niet zo ver dat we elke wedstrijd het spel kun nen maken." Eric Willaarts speelde zater dag 85 minuten in de tweede thuiswedstrijd van Borussia Mönchengladbach. Zijn club won, tegen Bayer Uerdingen, opnieuw met 2-1. De ex- Utrechter kwam andermaal niet tot scoren. Dat deden Criens en Frontzeck wel. Dit gebeurde na een achterstand door Mathy. Bij het verdedigen van de voorsprong werd Wil laarts gewisseld voor verdedi ger Budde. Borussia Mönchengladbach schaarde zich naast Bayern München en Werder Bremen aan de top van de ranglijst met vier punten uit twee wedstrij den. Werder Bremen versloeg op eigen veld nieuwkomer Karlsruher SC met 2-0. In een matige Wedstrijd maakten Or- denewitz en Meier de doelpun ten. Toni Schumacher heeft Schalke '04 niet veel goede im pulsen kunnen geven. Na de nederlaag met 5-2 vorige week bij Hamburger SV werd de eer ste thuiswedstrijd, tegen het gepromoveerde Hannover '96, met 0-2 verloren. Drews en Dierben passeerden de uit de nationale ploeg verbannen doelman/schrijver. Schalke's aanhang begon na een halfuur tje reeds "aufhören" te roepen. PARIJS (Reuter) - Nieuweling Montpellier ontpopt zich op eigen veld als een reuzendoder. Veertien dagen geleden debuteerde de club op eigen veld in de eerste divisie met de overwinning op Paris Saint Germain. Zaterdag ging koploper Monaco ten onder in het onstuimi ge geweld. De thuisclub nam in de laatste tien minuten voor de rust de leiding door de Joegoslaaf Stojkovic en Laurey (2-0). Na de hervat ting was Monaco de aanvallende ploeg, maar meer dan een tegentref fer van verdediger Vogel kwam de koploper niet. Mede-koploper Bordeaux, drie keer landskampioen in de laatste vier jaar, verslikte zich in hekkesluiter Lens. De twee clubs kregen aan de kop gezelschap van Toulouse, dat Niort met 1-0 versloeg. Olympique Marseille kwam op eigen veld tegen Toulon niet verder dan 1-1. De peperdure thuisclub werkte de achterstand in de 44e minuut weg door Papin, die van de strafschopstip raak schoot. De ploeg van trainer Hidalgo en geldschieter Tapie heeft het begerig oog gericht op Michel Platini, die de laatste week meetrainde ter voorbe reiding op de wedstrijd van het elftal van de Rest van de Wereld tegen de Engelse League. Vooralsnog voelt de ster er weinig voor zijn ren tree te maken. Landskampioen Glasgow Rangers heeft op de eerste speeldag in de Schotse eredivisie hard moeten werken voor één punt. In Glasgow nam Dundee United, de UEFA-bekerfinalist van het vorige seizoen, zaterdag na 13 minuten de leiding. Dave Beaumont kwam op een pass van Bannon vrij voor Rangers-doelrmin Woods en scoorde in tweede instantie. Rangers, verzwakt door schorsingen van Butcher, Souness en Roberts, werd daarna veel sterker maar verder dan een doelpunt van topscorer McCoist in de 70e minuut kwam de thuisclub niet. Stadsrivaal Celtic had geen moeite Morton te verslaan (0-4). PSV verslaat KV Mechelen VENLO (ANP) - Een mat VW ver loor gisteravond de oefenwedstrijd tegen de Spaanse kampioen Real Madrid met 2-5. Bij rust stonden de veel sterke Spanjaarden al met 3-0 voor door doelpunten van Solana. Butragueno en Sanchis. De laatste scoorde in de tweede helft nog maals. De vijfde Real-trel'fer kwam op naam van Vasquez. Valckx ver zorgde de Venlose productie. De dure selectie van de Nederlandse trainer Leo Beenhakker lokte 10.500 toeschouwers naar de Koel. AZ slaagde er niet in het eigen toernooi winnend af te sluiten. De Alkmaarse ploeg verloor zaterdag avond de finale van Queens Park Rangers op strafschoppen (3-4). In de reglementaire speeltijd en ver lenging werd niet gescoord. Van de vijf strafschoppen miste AZ er twee. Peter van der Hengst vestig de een record door in twee wed strijden drie elfmetertrappen te missen. Tiktak schoot naast. Doel man De Koning had AZ aanvanke lijk op voorsprong gezet door de eerste strafschop van de Engelse club te keren. Michel Vonk van AZ werd uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. In de strijd om de derde plaats versloeg PEC Zwolle het Belgische Sporting Charleroi met 3-1. PSV versloeg in Mechelen de Belgische bekerhouder KV Meche len met 2-1. Theunis scoorde in de eerste helft voor de ploeg van Aad de Mos, Koeman en Arnesen maak ten de treffers voor PSV. Zaterdag speelde de ploeg van Guus Hiddink met 1 -1 gelijk tegen Anderlecht. Arnesen scoorde voor de Nederlandse kam pioen, Swinnen deed dat voor An derlecht Sparta heeft in de finale van het toernooi van Beerschot met 1-3 verloor van Torpedo Moskou. Bij rust stonden de Rotterdammers gelijk (1-1) door een treffer van El- lerman. In de strijd om de derde plaats won de organiserende vere niging met 2-1 van Beveren. Fortuna Sittard won gisteren met 2-1 van Eindhoven. Reijners maakte voor de eredivisieclub de winnende treffer. Op dat moment speelde Fortuna met tien man. Scheidsrechter Van der Niet zag zich tien minuten na rust genood zaakt Marcel Liesdek uit het veld te sturen wegens het slaan van een te genstander. Houten (3e klasse zo) - FC Den Bosch 2-7 (0-3) Doelpuntenmakers Den Bosch: Krüzen 3, Beukers 3 en Van der Linden. 500 toeschouwers. Emmen - FC Groningen 1-2 (1-2). Volkerink maakte het doelpunt van Emmen, Reussing en Brooke (strafschop) scoorden voor Gronin gen (3000 toeschouwers). titelhouder. TOGR (derde klasse zondag) - SW 1-4. Doelpunten SW: Van der Hoeven (2), Oosterlee en Du- mee. TOGB: Snels (strafschop). Scheidsrechter: Tetteroo, toe schouwers: 300. Rohda (hoofdklasse) - DS'79 3-4 (0-2). Doelpunten DS: Van der Weel (3), Waslander. Scheidsrech ter: Meijer, toeschouwers: 1300. Excelsior - Japan 1-1. Taeakeda 0-1, Steve Wasiman (strafschop) 1-1. Scheidsrechter: Schuurmans, toe schouwers: 500. Willem II - Berchem Sport 4-1 (Z- 1). Doelpunten Willem 2: Farring- ton, Godee, Cuypers e.d., Van Til burg; Berchem Sport: Ruyter. Scheidsrechter: Van Ettekoven. toeschouwers: 1700. RKC - FC Den Bosch 2-1 (2-1). 13. Beukers 0-1,26. De Kok 1-1,39. Van de Wiel 2-1. Scheidsrechter: Van Vliet, toeschouwers: 1000. Bijzon derheid: Schapendonk wederom op proef bij RKC. Heerenveen - Haarlem 3-1 (0-1). Doelpunten Heerenveen: Schul- ting 2 en Van den Wildenberg, Haarlem: Holverda. Toeschou wers: 1800. Gele kaart: Sitek (Haar lem). SC Cambuur - Mazda (Japan) 3-3 (1-3). Doelpunten Cambuur: Landskroon, Anema en McNulty, Mazda: Shinto, Shin en Imagawa. Toeschouwers: 1000. Mussel (4e klasse) - SC Veendam 1- 14 (1-6). Doelpunten Veendam: Kooistra 3, Van Buuren 2, Nien- huis 3, De Haan 2, Klompstra 2 en Berendsen 2, Mussel: Bults. Henri Pouw, die een redelijk debuut afwerkte voor zijn onrechtmatig ten val. club UVS, brengt RCL-speler Bennie Heemskerk Dikke nederlaag Quick Boys LEIDEN - De KNVB-clubs uit de Leidse regio leverden het afgelopen weekeinde een aan tal doelpuntrijke oefenduels af. Quick Boys bijvoorbeeld leed op eigen terrein een 3-7 ne derlaag tegen hoofdklasser Stormvogels. Ook Leiden (1-8 overwinning op de zaterdagtak van Wassenaar) en Katwijk (12-1 zege op Amstelland) scoorden er driftig op los. HCL en UVS werkten zaterdag een beduidend minder spectaculair duel af. Beide elftallen hielden elkaar op 1-1. Die stand was dank zij treffers van Leon Meijs en Leo van de Wete- ringh al bij de rust bereikt. UVS vertoefde voor een belangrijk deel op de helft van de Leiderdorpers, die nog niet konden beschikken over de gebroeders Paul en Marcel van der Blom. Daardoor kon geen juist beeld worden gevormd van RCL, dat nu voor een belangrijk deel steunde op de kwaliteiten van Cock van Weerlee. De van UVS overgekomen middenvelder maak te in het tamelijk gezapige oefen potje duidelijk nog lang niet opge brand te zijn. UVS had het meeste recht op de zege, die vlak na de pauze gestalte leek te krijgen. Mario Faber, samen met Hans van Leeuwen koud in het veld na 's morgens nog een training met het Nederlands zaalvoetbal team te hebben afgewerkt, zag een aan UVS toegekende penalty ech ter gestopt door Bert Siera. Daarna probeerde UVS (zonder de aan zijn knie geblesseerde Aad Neute- booom) het nog wel, maar treffers bleven uit. Quick Boys leek aanvankelijk op weg naar een zege tegen Stormvo gels, dat het laatste half uur echter keihard terugsloeg (3-7). Quick Boys kwam weliswaar op achter stand te staan, maar de Katwijkers kregen daarna zoveel kansen dat de gelijkmaker niet uit kon blijven. Toch duurde het tot vlak voor de pauze voordat Floor van Duyn 1-1 scoorde. De thuisploeg had toen al op voorsprong moeten staan, maar Jaap van Duyn miste een straf schop terwijl Kees van Rooyen, Gert Aandewiel en Leen van der Plas goede kansen misten. Na de pauze hadden Gert Aande wiel en Arie vun Duyn het vizier op scherp gezet (3-1), maar vanaf dat moment ging alles mis. Door per- soonelijke fouten (van de onge trainde Teun van der Plas), de af wezigheid van Johan Jonker en het uitvallen van Cees Ruis kreeg Stormvogels de kans om niet al leen gelijk te maken, maar ook een grote overwinning binnen te hajen. Rijnsburgse Boys trad tegen vierdeklasser DCVB (0-3) aan zon der de aanwinsten Angelo Schram, Leon Vonk. Fred Bodaan en Marco van der Plas. "Omdat ze nog niet naar behoren hebben gepres teerd", aldus trainer Arie Kurver. De Rijnsburgse ploeg die zaterdag in het veld stond overtuigde even min. "Het gaat nog een beetje stroef, het zit nog niet lekker", con stateerde Kurver, die Huug Aande wiel, Arie van Dijk en Ron Carli voor de pauze de eindstand op 0-3 zag bepalen. Roodenburg liet zich gisteren verrassen door derdeklasser FC Lisse (zondag), dat op sportpark Ter Specke met een 3-0 overwin ning het oefenduel afsloot. Wim Bouckaert zette de thuisploeg te gen de verjongde en individualis tisch spelende Leidenaars na rust op een 2-0 voorsprong, waarna Henk Wassenaar het karwei af maakte (3-0). Blauw Zwart won met 4-1 van Den Hoorn. Marcel l'Ami bracht de Wassenaarders via een strafschop aan de leiding, waarna Wijnand Bakker nog voor de pauze de mar ge vergrootte tot 2-0. Peter van Leeuwen noteerde 3-0, waarna Den Hoorn de goed keepende Dave Kraaijenbrink éénmaal wist te ver schalken. Ruud Luyken bepaalde de eindstand op 4-1. RCH scoort er bij de start van de oefencampagne lustig op los. Te gen Lugdunum (5-2) werd het to taal na drie partijen op 16 gebracht. „Wat dat betreft vallen we niet uit de toon", vond trainer Rijster- borgh, die tevreden was over het spel in de eerste wedstrijd van de 'Kikkers'. Edwin Bekkering en Kees Schouten scoorden voor Lugdunum. Een onvolledig SJC won dankzij treffers van Piet Alders, Sjors Al ders en Rob Vink (2x) met 4-0 van de Telstar-reserves. Bij rust leid den de Noordwijkers, bij wie al wat lijn in het spel begint te komen, met 1-0. Derdeklasser Katwijk had geen kind aan de zaterdagafdeling van. Amstelland (12-1), dat in de laagste afdeling van de Amsterdamse voet balbond uitkomt. Ook zonder een aantal nog vakantie vierende vaste krachten, scoorde Katwijk er lustig op los. Kees Kraayenoord. (2x), Wim Guyt (2x), Jan van Dijk (2x). Floor Schaap, Theo Scholten (2x), Adrie Nijgh en Mart Berkhey scoorden. Teylingen draaide goed in de ontmoeting met Vogelenzang. Leo van der Krogt zette de Sassenhei- mers op een 0-1 voorsprong,Pros per Nieuwenhuizen vergrootte de marge tot 0-2. Foreholte leed een 1-3 nederlaag tegen vierdeklasser UDO. De Voor- hout'ers kwamen al snel aan de lei ding door goed gébruik te maken van een Oegstgeestse verdedi- gingsfout. Ruud Stuifzand gaf Fo reholte daarna een koekje van ei gen deeg door de bal onder scheppen en in het doel te werken (1-1). Gert Jan van Rijn zette de be zoekers met een fraaie solo op winst en hoewel Foreholte daarna het betere van het spel had, was het andermaal Stuifzand die in het eindsignaal UDO een 1-3 overwin ning bezorgde. De Sleutels leed tegen derde klasser Scheveningen een dikke 6- 1 nederlaag. Ronald Guldemeester tekende voor het enige doelpunt. Leiden had tegen de zaterdagafde ling van Wassenaar het vizier op scherp staan (1-8). Fred Kanbier UTRECHT (ANP) - Erik Willaarts heeft FC Utrecht achtergelaten met een sluitende begroting, maar ook met een niet te vullen gat in het elftal. Het was voorspelbaar dat de topscorer moeilijk zou zijn te vervangen. Hoe krachteloos de "nieuwe" aanval van de UEFA- cupploeg (nog) is, werd zaterdag avond pijnlijk duidelijk in het duel tegen Sampdoria. De Italiaanse nummer zes van vorig seizoen speelde in De Galgenwaard op hal ve kracht en won kinderlijk een voudig met 2-0. Italiaanse ploegen staan bekend om hun verdedigende kracht. Daarop beriep trainer Han Berger zich ook toen hij de partij na afloop evalueerde. Sampdoria, voor 25.000 gulden naar de Domstad ge lokt door de Vrienden van FC Utrecht, was echter heel vriende lijk voor de tegenstander, zeker ge meten naar Italiaanse maatstaven. Dat de defensie van de ploeg met vier internationals verre van vol- (4x), Albert §iera (3x) en Rob Bink scoorden voor de kersverse vierde klasser. Vierdeklasser Oegstgeest won dank zij doelpunten van Alex Stra- ting (2x), Rick Abma, Bert Postma en Peter Hogewoning met 3-5 van Kagia. Ter Leede verloor met 2-0 van SV'35, terwijl MVKV een 2-4 overwinning behaalde op Rand stad Sport. De van Quick Boys overgekomen Maftin Oudshoorn (3x) en Marcel van Huissteden (lx) scoorden voor de Katwijkers. SIZO, de Hillegomse vierdeklas ser, leed een 2-1 nederlaag tegen Hazerswoudse Boys. Stef Schot man scoorde voor SIZO. VUC klopte het Leidse LFC met 5-2 in een aardige oefenpartij. Peter Gijsman en Janus van der Linden brachten de Kanaries na rust (3-0) dichterbij, maar VUC bleek toch een maatje te groot. Van Nispen ging met 1-4 onderuit tegen SDW. Rob van Saasse scoorde na rust het enige doelpunt voor de Noordwij- kerhoutse vierdeklasser: SVLV was beter op dreef tegen het Bode- graafse Floreant: 5-1. Stompwijkse Boys, dit seizoen debuterend in de vierde klasse, kon tevreden zijn met de 2-2 puntendeling tegen RO- AC'79. Nico van der Zalm en Wim van den Bosch scoorden voor rust voor de Stompwijkers. die de thuisploeg na de pauze dankzij Dammy van der Weijden en Johan Vaneman (strafschop) op gelijke hoogte zagen komen. Meerburg (zo) oefende bij ESTO in Bodegraven en deelde bij haar eerste optreden de punten: 1-1. Fred Hagenaars was de doelpun tenmaker voor de Zoeterwoudse vierdeklasser. maakt is, demonstreerde vorige week Club Brugge. De Belgische nummer drie versloeg de Italiaan se subtopper met 6-2. Op de vijfde speeldag van de Oos tenrijkse voetbalcompetitie heeft Linzer ASK met 1-1 gelijk ge speeld tegen Vfb Modling. Bij rust was de stand nog 0-0. De tegen stander van FC Utrecht in het UE- FA-bekertoernooi bleef hierdoor ver van de kopgroep. Met vijf punten kwam Linzer ASK niet ho ger dan de zevende plaats. In de benefietwedstrijd voor Ton du Chatinier, die vanwege een lies blessure moet stoppen met betaald voetbal, waren de offensieve patro nen van Utrecht te doorzichtig. De Koek (ex-FC Groningen) werkte hard maar was gemakkelijk te stoppen, Crüden (afkomstig van AZ) maakte veel kilometers maar raakte nauwelijks een bal. Van Loen werd veelvuldig dcor de lucht aangespeeld, maar vond voortdurend twee trekkende en duwende belagers op zijn pad. Zo maakte het begin-offensiefje van Utrecht al snel plaats voor moede loosheid, zeker nadat het afwach tende Sampdoria een counter zag beloond. Vijf minuten voor de rust leverde Adelaar de bal in bij Mexi co-ganger Vierchowod, die Van Ede passeerde (0-1). Het gemor om de node gemiste Willaarts, vorig seizoen de man van 33 doelpunten en de eindzege in de nacom petitie, werd er alleen maa groter om. De spits van Borussia Mönchengladbach kwam juist he stadion binnen op het moment da de wedstrijd het predikaat "vriend schappelijk" verloor. Van Loen lie zich vlak voor de rust intimideren maakte een slaande beweging de maker van het doelpunt ei zorgde zich daarmee de rode kaart Even later ging uitblinker en vech tersbaas Pattinama zijn team in de strijd. Nadat de Koek w: duwd, nam de aanvoerder met en kele anderen wraak. Bannet, die op zijn minst zes rode kaarten had kunnen trekken, beperkte zich tot het fluiten voor de rust. De ereronde van Du Chatinier, waarvoor het spel even werd stilge legd, was het hoogtepunt. UTRECHT (ANP) - "KNVB, zeg's A tegen Willem". Onder dat motto zijn supporters'van FC Utrecht een actie begonnen technisch begelei der Willem van Hanegem het di ploma trainer betaald voetbal te bezorgen, zonder dat de oud-inter national deze cursus heeft gevolgd. Van Hanegem is echter niet blij met dit initiatief. Aanleiding voor de handtekenin gen-actie is het feit dat de ongedi plomeerde Ajax-coach Johan Cruyff na het behalen van de Euro pacup voor bekerwinnaars het di ploma wegens uitzonderlijke ver diensten cadeau kreeg van de KNVB. "Ik heb me daar toen gek scherend over uitgelaten, maar nu denkt iedereen dat ik ook in aan merking wil komen voor zo'n rege ling", stelde de Kromme. "Ik-doe mijn werk in de trainersstraf en ik ben tevreden met wat ik doe. Ik heb geen papiertje nodig". Pierre Littbarski verlaat Racing Club de Paris, dat zaterdag het vierde gelijke spel op rij, 1-1 in en tegen Nantes, behaalde. De Duit ser keert terug naar zijn oude club 1. FC Köln. LONDEN (Reuter) - De selectie van de Engelse eerste divisie heeft de wedstrijd tegen de rest van de wereld ter gelegenheid van de 100e veijaardag van de League met 3-0 gewonnen. De doelpunten op de grasmat van Wembley, met 61.000 toeschouwers voor twee derde ge vuld, kwamen op naam van Manchester United-spelers. Brian Rob- son scoorde twee keer, in de 23e en 88e minuut, en Norman Whiteside in de 60e. In de selectie van de Rest van de Wereld ontbraken Marco van Basten en Ruud Gullit. Wel aanwezig was Diego Maradona, die vol gens de Engelse kranten 1600 dollar per minuut ontving. De gezette Argentijn speelde de wedstrijd uit en verdiende dus bijna drie hon derd duizend gulden. De toeschouwers hadden het absoluut niet op de Argentijn begrepen. Elke actie van de genius werd luidruchtig uitgefloten. De Engelsen waren kennelijk zijn met de hand gemaakte doelpunt tegen Engeland in de halve finales van het wereldkam pioenschap in Mexico-Stad niet vergeten. Naast Maradona kwamen ook Paulo Futre, de voormalige ster van Europees bekerwinnaar Porto en inmiddels verkocht aan Atletico Madrid, Michel Platini, gestopt bij Juventus en inmiddels weer in training bij Olympique Marseille, Glenn Hysen, afgedankt bij PSV en verkocht aan Fiorentina en de twee Dinamo-Kiev-spelers Belanov en Zavarov, die beiden slechts de laatste tien minuten ingezet werden, in actie op Wembley. De opstelling van het elftal van de Rest van de Wereld was: Dassa- jev (Sov) 45. Zubizarreta (Spa); Josimar (Bra) 68. Larsson (Zwe), Celso (Bra) 80. Stojkovic (Joe), Hysen (Zwe), Alberto (Spa); Berthold (WD1). Platini (Fra) 80. Zavarov (Sov), Bagni (Ita) 80. Belanov (Sov); Futre (Por) 85. Detari (Hon), Lineker (GBr) 45. Elkjaer-Larsen (Den), Mara dona (Arg). De Engelsen waren de handsbal waarmee Diego Maradona Argenti nië in Mexico langs hun land loodste nug niet vergeten en trakteerde de Argentijnse voetballer daarom bij elk balcontact op een striemend fluit concert. De voetballer van Napoli deed het wellicht daarom nog eens dunnetjes over en liet ook in het jubileumduel 'de hand van God' zijn werk doen. (fotoANP»

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 12