PORT spooRrrv Standard kruipt weer uit moeras Ajax nog niet echt scherp Stewart en Imoh met rugwind supersnel Winnaar Rotterdam-toernooi Doelpunten schaars in Amsterdam Muhren de bergen in Libregts bondsmanager Zevende wereldrecord Hagens terug in Oranje MAANDAG 10 AUGUSTUS 1987 PAGINA 11 INDIANAPOLIS (AFP) - De Ja- maicaanse atleet Raymond Ste wart heeft tijdens de Panameri- kaanse Spelen in Indianapolis de 100 meter afgelegd in 9,89 secon den. Dat is de beste tijd, die ooit werd verwezenlijkt. Met die tijd plaatste Stewart zich ook als snel ste voor de finale. Stewart had ech ter teveel steun van rugwind: 4,2 meter per seconde. Het wereldre cord staat met 9,93 secconden op naam van de Amerikaan Calvin Smith (3 juli 1983, Colorado Springs). Ook de Nigeriaan Chidi Imoh liep tijdens de Afrikaanse Spelen in Nairobi sneller dan Smith tij dens zijn wereldrecordrace. In de series liet hij een tijd noteren van 9,92 seconden, maar ook in Nairobi stond er teveel (rug)wind: 4,4 me ter per seconde, terwijl 2 meter per seconde is toegestaan. ROTTERDAM (GPD) - Liefst 25 miljoen gulden legde AS Roma deze zomer voor verster kingen op tafel om zich beter dan vorig seizoen, toen een 'onaanvaardbare' zevende plaats werd bereikt, in de strijd om de Italiaanse titel te kunnen mengen. In België roerde Standard Luik zich bescheidener op de transfermarkt, maar de penningmeester kwam toch altijd nog met het niet misselijke bedrag van 10 miljoen gulden over de brug. Het aanzienlijke verschil in bedragen kwam gisteren in de Kuip echter niet tot uitdrukking in de score. Integendeel, tegen de verwachting in won de Belgische outsider na een even onverwachte 3-1 winst op de gedoodverfde favoriet AS Roma (dat laatste werd) de tiende uitgave van het Rotterdam-toernooi. r glijdt voorbij Atletico-verdediger Luiz. Feyenoord bleef de Brazilianen met 2-1 de baas. In de jubileum-vierluik haalde Feyenoord met een tweede plaats een voldoende. De verrichtingen tegen AS Roma (0-1 nederlaag) en Atletico Mineiro (2-1 zege) gaven oefenmeester Israel vertrouwen voor de aanstaande competitie, waarin zijn ploeg wordt geacht de 'schande' van vorig seizoen uit te Het is voor Feyenoord te hopen dat het de club niet zo vergaat als de grasmat van de Kuip. Voor de jaargang '87-'88 is de speelplaats verworden tot een moeras, waar- AMSTERDAM (GPD) - Ajax heeft wel het Amsterdam 712-toernooi ge wonnen, maar tegelijk aan het thuisfront getoond met welke manco's de formatie van Johan Cruijff nog dient af te rekenen. Een benauwde 1-1 tegen Europa-Cupwinnaar FC Porto volstond voor de eindzege, omdat Dinamo Kiev in de voorafgaande, beschamende, vertoning door Torino als kandidaat-winnaar van de lijst werd afgevoerd (0-1). Cruijff kon na afloop van het in to- door Nederlands voetballer van dam-711 op de slotdag tegen Bota- taal door 64.000 toeschouwers bij- het jaar op de rechtshalf-plaats te- fogo een demonstratie gegeven (6- recht is gekomen. Die omzetting 0), dit jaar maakten de Russen een lijkt vooral de eerstgenoemde goed uitgebluste indruk. De overbelaste formatie van trainer Lobanovski, spelen, ben ik* toch blij dat te hebben gedaan. Wouters speelde ik bij Ajax op de bank zit". Want de als corrector een uitstekende partij en vond zelfs nog zoveel gelegen heid om op te komen, dat hij met veel" flair Rijkaard naar de achter grond drong. "Rijkaard was vrij dag de dominerende man. Het is goed om te zien, dat ook Wouters voetbal' gedoopte systeem zorgde die rol kan vervullen", bleek zowel vrijdag tegen Torino als gis- Cruijff content. Cruijff heeft minder op met Bos man, die vooralsnog slechts als in vloeide daaruit geen bevredigende valler fungeert. "Hij is niet scherp, Europacup Il-winnaar kon inder daad de vermakelijkheidsprijs op eisen. Maar, dat wil allerminst zeg gen, dat Cruijff nu een coach zon der zorgen is. Het inmiddels tot 'omsingelings produktiviteit voort. Frank Staple- ton kreeg weliswaar Cruijff s com plimenten voor zijn werklust, erg veel gevaar ging er niet scoorde te weinig in de voorberei ding. Ook vrijdag tegen Torino miste Bosman veel kansen. Ik eis mijn spelers meer dan hon- stoere Ier uit. Stapleton kampt dui- derd procent inzet voor het doel. delijk met aanpassingsproblemen. Zoals Hennie Meijer bijvoorbeeld Positief bleek daarentegen de te werk gaat. Dat moet Bosman rolverwisseling tussen Wouters en ook kunnen" Rijkaard. De voormalige Utrechter is nu assistent-verdediger, waar- Het toeval wilde, dat Meijer en Bosman (ingevallen voor respec tievelijk Soerensen en Winter) sa men de toernooizege veiligstelden. In de tachtigste minuut maakte Bosman de 0-1 van Rui Barros (29e) ongedaan, nadat Meijer zich door de hechte Portugese defensie had geworsteld en doelman Mly- narczyk de bal voor het eerst had losgelaten. Het was de verdiende gelijkmaker voor Ajax, dat Torino vrijdag en Porto gisteravond tot een echte wedstrijd dwong. Het geen werd onderstreept door de drie gele kaarten (Inacio, Pinto en Sousa), die de formatie van Tomis- lav Ivic moest incasseren. Eerder op de avond verspeelde Dinamo Kiev heel wat van de vorig jaar in Amsterdam verworven goodwill. Werd tijdens Amster- Ajax (Ned) - Porto (Por) 1-1 (0- 1), 29. Rui Barros 0-1, 79. Bos man 1-1. Scheidsrechter: Wöh- rer (Oos), toeschouwers: 40.000. Gele kaarten: Joao Pinto en Sousa (beiden Porto). Dinamo Kiev (Sov) - Torino (Ita) 0-1 (0-0), 71. Bresciani 0-1. Scheidsrechter: Thomas. Toe schouwers: 40.000. G^le kaart: Ferri (Torino) De eindstand is: 1. Ajax 2 110 2. Torino 2 3. Kiev 2 10 1 4. Porto 2 0 11 i feite al drie jaar zonder r menswaardige tussenpauzes door voetbalt, kon geen moment het tempo ontwikkelen waarmee het zo beroemd is geworden. Torino, gekenschetst als de minst aansprekende deelnemer en voor Jack van Zanten in elk geval de goedkoopste, maakte een heel wat minder slechte indruk. De Ita lianen, bezig met de opbouw van een jonger team en pas twee weken in training, verlieten geheel tegen hun gewoonte in gedurende de tweede helft hun defensieve stel lingen. De af en toe aardige combi naties brachten in de 71e minuut Bresciani vrij voor doelman Tsja- nov. Met een vol op de slof geno men poeier zorgde de plaatsver vanger van Polster voor de ver diende 1-0-zege. Na afloop van het toernooi kreeg Jan Wouters de prijs voor de beste speler. Tsjanov van Dinamo werd uitgeroepen tot de beste doelman. Met handen en voeten poogt Porto-verdediger Andre zijn tegenstander Frank Stapleton af testoppen. (foto anpi AMSTERDAM - Arnold Mühren vertrekt waarschijnlijk binnenkort naar een Kurort in Oostenrijk. De Volendamse Ajacied hoopt daar te worden genezen van een virus-ziekte. Mühren heeft tijdeyis de voorbereiding op dit seizoen nog niet met Ajax kunnen trainen. De middenvelder wordt sinds zijn vakantie geplaagd door een geheimzinnig virus, dat door diverse artsen nog niet is gediagnoseerd. Rust en mineraalrijk water zouden Mühren weer in goede staat moeten brengen. De routinier vertrekt in eerste instantie slechts voor een week naar Oostenrijk. voor een afdelingsclub zich nog zou schamen. Nu Madonna eind augustus na David Bowie, U2 en het Los Vast Kuip-spektakel weer een massa popliefhebbers naar de Maasstad lokt, moet het ergste voor de bespeelbaarheid worden gevreesd. Gisteren kon de bodem niet eens een zomerbuitje verwer ken en moest er met man en macht worden gewerkt om het veld enigs zins speelklaar te krijgen. Geldschieter Standard Luik ondervond er de minste hinder van. De club van de Joegoslavische geldschieter Man- daric leverde een betere voorstel ling dan vrijdagavond, toen tegen de verhouding in een 2-2 deling werd behaald tegen Atletico Minei ro. Dank zij de giften van Mandaric heeft Standard het hoofd inmid dels weer boven water. In 1983 im mers raakte de club betrokken in een omkoop annex zwart geld- schandaal. De Luikse vereniging, ooit verliezend finalist in de EC-2 finale tegen Barcelona, maakte daarna een moeilijke periode door. Zelfs een faillissement dreigde, tot dat Mandaric te hulp schoot. Vijf spelers en een nieuwe trainer, Re ne Desaeyere van Berchem, wer den dit seizoen door Luik aange trokken, onder wie Bojovic van Cercle Brugge. De 31-jarige Joego slaaf leidde zijn versterkte team naar de dikverdiende 3-1 winst (overige treffers van Rouyr en M'Buyu, Pruzzo scoorde tegen). Nuttig In tegenstelling tot Standard en Roma kreeg Feyenoord-oefen- meester Rinus Israel de beschik king over slechts één aankoop. De Amsterdammer moet dus roeien met de riemen die hij heeft. „Maar het ziet er heus niet zo slecht uit", concludeerde de Amsterdammer na het Rotterdam-toernooi, dat to taal ruim 35000 toeschouwers trok en daardoor niet quitte speelde. Feyenoord presenteert zich in elk geval wilskrachtiger dan het vorig seizoen. Vooral Mario Been, uitgeroepen tot beste speler van het toernooi, heeft er zin in. Ook tegen Atletico Mineiro haalde de middenvelder een ruime voldoen de. "Het is al vaker gezegd en ge-" schreven", oordeelde Israel. "Been is een goede voetballer. "Maar hij moet zijn waarde ook tegen minde re ploegen bewijzen. Doet hij dat, dan kan Feyenoord nog veel ple zier beleven". Lars Elstrup deed weinig voor de Rotterdamse vormgever onder. De middenvelder, van wie iedereen bij Feyenoord vorig jaar dacht dat het de nieuwe spits was, leverde links op het middenveld nuttig werk. Dat kan niet worden gezegd van Dave Mitchell, de nieuwe puntspe- ler in de Maasstedelijke elf. De Au straliër vermorste gisteravond zes opgelegde kansen. Maar Israel gunt de nieuwkomer tijd, voordat hij wordt bijgezet in het omvangrij ke rijtje spitsen, dat de Kuip heeft gepasseerd. Atletico Mineiro, enigszins uitge blust na een langdurige Europese tournee, kwam er met de 2-1 neder laag nog goed vanaf. Naast Mit chell misten Been en Elstrup mo- Feyenoord-Atletico Mineiro 2- 1 (1-0), 40. Elstrup 1-0, 77. Arau- jo 1-1, 80. Elstrup 2-1. Scheids rechter: Van Swieten. Toe schouwers: 16.461. AS Roma - Standard Luik 1- 3 (1-1). 18. Rouyr 0-1,41. Pruzzo 1-1, 61. Bojovic 1-2 (straf schop), 85. M'Buyu 1-3. Scheidsrechter: Van der Laar. Toeschouwers: 13.000. Gele kaarten: Policano en Boniek (AS Roma), Delangre en Ren- quin (Standard Luik). Eindstand toernooi: 1. Stan dard Luik 10 punten, 2. Feye noord 6 (doelsaldo 2-2, 3. Atle tico Mineiro 6 (3-4), 4. AS Ro ma 6 (2-3). gelijkheden op een Rotterdamse treffer. Vijf minuten voor de pauze mikte Elstrup uit een vrije trap ein delijk raak. Tegen de verhouding in kwam Mineiro een kwartier voor tijd op 1-1, maar Feyenoord ant woordde direct met een fraai uitge speelde treffer van Lars Elstrup. "Maar laten we niet te vroeg jui chen", temperde Israel het opti misme in de Kuip. "Vorig jaar speelden we ook een goed toer nooi. Wat we daarna in de competi tie hebben klaargespeeld, is ge noegzaam bekend". ROB ONDERWATER MAANDAG 14.50-17.10 BBC 1: Cricket: E Engeland-Pakistan. 17.05-19.10 BBC 2: Cricket: Engeland-Pakistan vanuit The r: Oval. 21.25-22.00 SKY: Motorsport News. 21.50-22.20 BRT 1: Extra Ti- F; 22.00-23.00 SKY: Cricket: The Perth Challenge: Enge- 'i land-Australië gespeeld op 1 ja nuari 1987. g 22.30-23.35 SCH: Super Sport: met Braziliaans voetbal j (Sao Paulo-Guarani). 23.20-23.50 BBC 2: Cricket: i| samenvatting (dag 4). DINSDAG 11.50-13.55 BBC 1: Cricket: Engeland-Pakistan (dag 5). 13.05-14.00 SKY: Athletics- Oslo/Bislett: impressies van de atletiekkampioenschappen om de Grand Prix van Noorwegen in 1985 en van de Bislett Grand Prix. 13.53-14.05 BBC 2: Cricket: Engeland-Pakistan. 14.00-14.30 SKY: Motorsport News. 14.35-14.50 BBC 2: Cricket: Engeland-Pakistan. BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD AMSTERDAM (ANP) - Thijs Libregts tekent vandaag een tweejarig contract met de KNVB. De verbintenis tussen de 46-jarige trainer en de nationale voetbalbond wordt effectief op 1 juli van het volgend jaar. Libregts, momenteel trainer van PAOK Saloniki uit Griekenland, werkt tot 1990 in de functie van technisch directeur. In principe neemt hij als opvolger van de in 1988 vertrekkende Rinus Michels ook de functie van bondscoach van het nationale A-elftal voor zijn rekening. Libregts, eerder in Nederland als coach bij Excelsior, PSV en Feyenoord werkzaam, tekent zijn contract vanmiddag in Gieten. DRAMA (ANP/SID) - Drie we- achter Donkova als tweede ken voor de wereldtitelstrijd in geëindigd. Rome sneuvelde het zevende we- De recordverbetering door de reldrecord van het seizoen. Gin- tengere Zagortsjeva, die een bes- ka Zagortsjeva, de 29-jarige te tijd van 12,39 achter haar naam sportstudente uit Sofia, kwam had staan, kwam onverwacht, zaterdag in het Griekse plaatsje Krachtloopster Donkova. die het Drama op de 100 meter horden record vorig jaar vier keer aan- met een tijd van 12.25 seconden scherpte, was de eerste gegadig- uit de schaduw van haar drie jaar de voor een nieuwe topper, jongere landgenote Donkova. In twaalf onderlinge ontmoe- Vorig jaar was Zagortsjeva tij- tingen dit jaar heeft Zagortsjeva dens het toernooi om het Euro- haar bekendere landgenote drie pees kampioenschap in Stuttgart keer verslagen. HAARLEM (ANP) - Emill Ha- gens, Bert Kragtwijk en Hans Heijdeman zijn teruggekeerd in de nationale basketbalselec tie. die zich voorbereidt op het eerste kwalificatietoernooi voor het Europees kampioen schap, dat op 8 september in Charleroi begint. In Wallonië zijn Hongarije, Oostenrijk, Wa les en België de tegenstanders van Nederland in de strijd om twee toegansbewijzen te ver dienen voor de halve-finaleron- den. De selectie van coach Ruud Harrewijn, die gisteren in Weesp voor de eerste keer bij een kwam, bestaat voorlopig uit dertien spelers, van wie er tien naar België gaan. De for matie telt vijf wijzigingen in vergelijking met de ploeg, die in juni in Griekenland aan de Europese titelstrijd deelnam. John Emanuels, Jelle Esveldt en Marco de Waard bedankten, Henk Pieterse verscheen niet op de training, waar slechts acht spelers aanwezig waren. Harrewijn zal op korte ter mijn pogingen doen center Rik Smits, die na het EK terugkeer- de naar de Verenigde Staten, voor twee weken te laten over komen. Nieuw in de selectie zijn Ed de Haas, die vorig jaar in de Verenigde Staten studeer de en speelde en het komend seizoen het shirt van Den Hel der zal dragen, en ex-Leiden forward Richard van Poelgeest. Het is nog maar de vraag of Van Poelgeest in België aanwe zig kan zijn. De stevige for ward, die uitkomt voor de uni versiteit van Nebraska, moet zich 22 augustus weer bij zijn ploeg melden. „Als de bond me voor die paar dagen wil terug vliegen en de coach van Ne braska vindt het goed. dan doe ik mee", aldus de Rijswijker. De selectie zal op vanaf woensdag op dins- en woensda gen oefenwedstrijden spelen tegen de clubs Weert, Den Hel der, Den Bosch, Orca's en Haaksbergen. Daarnaast zal er wekelijks zondags getraind worden. De problemen over het schoolverzuim van Harre wijn worden opgelost met de medewerking van de NSF. De federatie heeft financiële steun toegezegd bij het aantrekken van een vervanger op zijn school. Bovendien heeft Harre wijn een assistent aangetrok ken in de persoon van Roel Tuinstra. De voorlopige selectie be staat uit: Hagens (Akrides), Van Rootselaar, Te Velde, Van Noord, De Haas (Den Helder), Van Dinten, Kragtwijk, Heijde man (Weert), Kuipers, Schilp (Den Bosch), Van Poelgeest (Nebraska), Van Helfteren (DAS), Van Maren (Orca's). Nonnen blij met fiets DUBLIN (Rtr) - De fiets, waarmee Stephen Roche als eerste Ier de Ron de van Frankrijk won, bracht op een veiling in Du blin liefst 42.000 dollar (90.000 gul den) op. De op brengst ging naa een goed doel, eet herstellingsoord in Dublin. Zuster Frances Rose van de in stelling was zeer onder de indruk: "Dit is geweldig. We kunnen ons opvanghuis hier van verbeteren". De koper van fiets bleef a

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 11